Koop je dan enkele nummers of hele 'albums'?quote:Op vrijdag 21 november 2008 11:41 schreef teknomist het volgende:
[..]
Het gaat mij om de muziek, niet omdat soort uiterlijkheden.
			
			
			
			
			
			
			
			10 euro voor een cd is niks mis mee.quote:Op vrijdag 21 november 2008 11:48 schreef Goochie het volgende:
Originele muziek koop ik trouwens ook niet meer in winkels. Ten eerste is 90% totaal niet mijn smaak en ten tweede zijn de prijzen soms dusdanig hoog dat de tranen me in mijn broek springen.
			
			
			
			quote:Op vrijdag 21 november 2008 12:39 schreef Ixnay het volgende:
[..]
10 euro voor een cd is niks mis mee.
			
			
			
			Verschilt.quote:Op vrijdag 21 november 2008 11:44 schreef pfaf het volgende:
[..]
Koop je dan enkele nummers of hele 'albums'?
			
			
			
			Ik werk nu ruim 10 jaar voor één van de majors, maar luister al ongeveer 30 jaar intensief naar muziek Ik heb letterlijk dozen vol CDs waar ik niet eens meer naar kijk. Het staat allemaal op een paar Harddiscs en ik heb een ipod (mijn tweede (!), m'n eerste ipod gaf het na vier jaar intensief gebruik op) die ik overal mee naar toe neem. Een nieuwe CD gaat na aanschaf direkt in de computer, en daarna direkt door naar een plek waar het me niet in de weg ligt en als ik iets over de artiest wil lezen open ik z'n persoonlijke website of myspace pagina wel (en doe dat bijna overal waar ik kom tegenwoordig. Daar hoef ik niet voor voor mijn platenkast te staan).quote:Op vrijdag 21 november 2008 11:17 schreef pfaf het volgende:
[..]
Ik heb laatst nog ergens gelezen dat digitale muziekverkoop maar marginaal is. Af en toe een singletje van Britney Spears of Justin Timberlake. Dat cd-winkels sluiten hoeft ook niets te betekenen, aangezien on-line winkels wel floreren.
Volgens mij dringt de digitale verkoop de cd-verkoop helemaal niet weg, omdat ze helemaal geen concurenten zijn. Voor mijn gevoel zijn de mp3-kopers namelijk helemaal niet de mensen die 5 jaar terug cd's kochten, maar een nieuwe markt van slechts matig geintresseerde muziekfans. Of de oude markt van singlekopers, die de top40 bepaalden...
			
			
			
			Uiteraard niet. Je bent wel een soort dat ik niet vaak tegenkom, maar ik zou niet weten waarom je minder bent.quote:Op vrijdag 21 november 2008 13:37 schreef el_bario het volgende:
[..]
Ik werk nu ruim 10 jaar voor één van de majors, maar luister al ongeveer 30 jaar intensief naar muziek Ik heb letterlijk dozen vol CDs waar ik niet eens meer naar kijk. Het staat allemaal op een paar Harddiscs en ik heb een ipod (mijn tweede (!), m'n eerste ipod gaf het na vier jaar intensief gebruik op) die ik overal mee naar toe neem. Een nieuwe CD gaat na aanschaf direkt in de computer, en daarna direkt door naar een plek waar het me niet in de weg ligt en als ik iets over de artiest wil lezen open ik z'n persoonlijke website of myspace pagina wel (en doe dat bijna overal waar ik kom tegenwoordig. Daar hoef ik niet voor voor mijn platenkast te staan).
Ik heb deze maand alleen al via itunes zo'n 8 nieuwe albums gekocht.
Een oud Cream album, The JuJu orchestra, 2 bundles van Cyantific, London Elektricity's nieuwe album, de eerste van Collide, de Y4K General Midi compilatie en een DasEFX best of.
Ondertussen heb ik thuis en onderweg een collectie bij de hand waar velen jaloers op zouden zijn.
Ben ik een mindere muziek liefhebber omdat ik de voordelen van digitaal heb omarmd?
			
			
			
			
			
			
			
			Mja het klonk wellicht wat bitterquote:Op vrijdag 21 november 2008 13:48 schreef pfaf het volgende:
[..]
Uiteraard niet. Je bent wel een soort dat ik niet vaak tegenkom, maar ik zou niet weten waarom je minder bent.
			
			
			
			
			
			
			
			Of is het blijven bestaan van vinyl juist een teken dat de CD op het vlak van 'de heb' tekortschiet en dus juist iets wat tegen het voorbestaan van de CD pleit?quote:Op vrijdag 21 november 2008 14:35 schreef el_bario het volgende:
Mja het klonk wellicht wat bittermaar ik pas wel in een bepaalde doelgroep die muziek op nieuwe manieren ervaart. Met de technologische vernieuwingen zal de CD markt alleen maar verder onder druk komen te staan. Of de CD ooit helemaal verdwijnt? Als we de geschiedenis van vinyl bekijken mag je zeggen van niet.
Grappig. Ik kan mij best voorstellen dat de stick dan zelf helemaal het artwork wordt en elke 'album' zijn eigen sculptuur heeft. Dan wordt het weer echt een verzamelobject, meer dan het ooit geweest is. Dan heeft iemand dus een collectie van een paar honderd figuurtjes en krijg je spelers waarbij je er 5 naast mekaar in kunt pluggen.quote:één van de dingen waar ik bv aan heb gewerkt en hier aansluiting bij vind.![]()
http://www.radioheadstore.com/stick.asp
			
			
			
			Ik denk dat het ook met de geluidskwaliteit heeft te maken dat vinyl nog steeds bestaansrecht heeft.quote:Op vrijdag 21 november 2008 15:04 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Of is het blijven bestaan van vinyl juist een teken dat de CD op het vlak van 'de heb' tekortschiet en dus juist iets wat tegen het voorbestaan van de CD pleit?
Dat is wel iets waar ik voor warm kan lopen ja. Ziet er mooi uit. Ik mag wel aannemen dat het album er losseles opstaat en niet in MP3 formaat? Want dan haak ik weer af...quote:Grappig. Ik kan mij best voorstellen dat de stick dan zelf helemaal het artwork wordt en elke 'album' zijn eigen sculptuur heeft. Dan wordt het weer echt een verzamelobject, meer dan het ooit geweest is. Dan heeft iemand dus een collectie van een paar honderd figuurtjes en krijg je spelers waarbij je er 5 naast mekaar in kunt pluggen.
Het moet dan alleen wel gestandaardiseerd worden op zo'n manier dat het in elke usb-poort past, fysiek dus wat betreft de kunststof. En wat betreft het opbergen/showen.
			
			
			
			Ideaal idd. Ik heb ook een netwerkopslag van 2TB waar ik films en al mijn cd's in flac met folder.jpg's op heb staan. Ik koop alleen niets online, dat is toch vaak gecomprimeerd of .ape toch? Maar goed, uitsluitend cd's en dvd's die ik direct rip en daarna opberg om nooit meer te gebruikenquote:Op vrijdag 21 november 2008 13:37 schreef el_bario het volgende:
[..]
Ik werk nu ruim 10 jaar voor één van de majors, maar luister al ongeveer 30 jaar intensief naar muziek Ik heb letterlijk dozen vol CDs waar ik niet eens meer naar kijk. Het staat allemaal op een paar Harddiscs en ik heb een ipod (mijn tweede (!), m'n eerste ipod gaf het na vier jaar intensief gebruik op) die ik overal mee naar toe neem. Een nieuwe CD gaat na aanschaf direkt in de computer, en daarna direkt door naar een plek waar het me niet in de weg ligt en als ik iets over de artiest wil lezen open ik z'n persoonlijke website of myspace pagina wel (en doe dat bijna overal waar ik kom tegenwoordig. Daar hoef ik niet voor voor mijn platenkast te staan).
Ik heb deze maand alleen al via itunes zo'n 8 nieuwe albums gekocht.
Een oud Cream album, The JuJu orchestra, 2 bundles van Cyantific, London Elektricity's nieuwe album, de eerste van Collide, de Y4K General Midi compilatie en een DasEFX best of.
Ondertussen heb ik thuis en onderweg een collectie bij de hand waar velen jaloers op zouden zijn.
Ben ik een mindere muziek liefhebber omdat ik de voordelen van digitaal heb omarmd?
			
			
			
			ik heb het lp tijdperk ook nog meegemaakt (wij hadden pas laat een cd speler) en warm is zo subjectief als het maar zijn kan je kan hetzelfde met een digitaal bestand bereiken net als de ruimtelijkheidquote:Op vrijdag 21 november 2008 15:30 schreef Goochie het volgende:
[..]
Ik denk dat het ook met de geluidskwaliteit heeft te maken dat vinyl nog steeds bestaansrecht heeft.
Het 'warme' geluid, wat een cd nooit kan evenaren, is voor vele HiFi-freaks het summum.
[..]
Dat is wel iets waar ik voor warm kan lopen ja. Ziet er mooi uit. Ik mag wel aannemen dat het album er losseles opstaat en niet in MP3 formaat? Want dan haak ik weer af...
			
			
			
			Er is natuurlijk ook nog dat feitje dat Itunes lang niet altijd voordeliger is.quote:Op vrijdag 21 november 2008 11:41 schreef teknomist het volgende:
[..]
Het gaat mij om de muziek, niet omdat soort uiterlijkheden.
			
			
			
			Dat weet ik niet hoor. Ik ben geen audiofiel en ik heb nooit een echte high end CD-speler gehad, maar als ik mijn best aardige CD-speler vergelijk met een helemaal niet zo beste platenspeler (mijn goede platenspeler moet iets aan gebeuren) dan heeft die platenspeler iets wat ik bij CD's niet hoor. En dat is ruimtelijkheid in de diepte, dus niet van links naar rechts en van boven naar beneden maar dichtbij/veraf de speakers. Voor de rest klinkt de CD-speler beter hoor, maar dat viel me ineens op en toen ben ik het gaan vergelijken en de CD mist dat.quote:Op vrijdag 21 november 2008 17:06 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
ik heb het lp tijdperk ook nog meegemaakt (wij hadden pas laat een cd speler) en warm is zo subjectief als het maar zijn kan je kan hetzelfde met een digitaal bestand bereiken net als de ruimtelijkheid
			
			
			
			quote:CD-fabrikant Mediamotion maakt mogelijk doorstart
De Udense cd-fabrikant Mediamotion maakt mogelijk opnieuw een doorstart. Een potentiële koper zou zich bij de huidige eigenaren hebben gemeld en onderhandelingen zijn begonnen.
Begin deze maand werd duidelijk dat de cd-bakker op 31 december definitief zijn deuren zou moeten sluiten, doordat moederbedrijf EMI niet langer orders wilde plaatsen. Volgens het Brabants Dagblad heeft een overnamekandidaat zich vorige week bij de gemeente Uden gemeld, maar onbekend is nog om wie het gaat. Inmiddels zouden er 'intensieve gesprekken' worden gevoerd tussen vertegenwoordigers van het management van Mediamotion, de FNV en de gemeente Uden. Volgens een persbericht van de gemeente Uden is er 'perspectief op een mogelijke doorstart' van Mediamotion. Wel zou vaststaan dat de productie van cd's zijn langste tijd heeft gehad.
Indien de gesprekken slagen, zou Mediamotion voor de tweede maal in zijn bestaan een doorstart maken. Hoeveel werknemers hun baan zouden kunnen behouden bij een doorstart, is nog onduidelijk. Bij een faillissement staan in totaal 300 banen op de tocht. Onderhandelingen tussen de FNV en Mediamotion om tot een sociaal plan te komen voor de 150 vaste werknemers, zouden tot nu toe stroef zijn verlopen.
			
			
			
			Ik heb van sommige CD's ook de LP. Als ik deze dan met elkaar vergelijk heeft de sound van LP toch altijd iets aparts. Ik weet niet precies hoe ik het moet vertalen, maar het lijkt voller te klinken op de een of andere manier. Misschien zijn het wel de harmonische vervormingen die dit medium met zich meebrengt, maar het klinkt heerlijk laid-back. Ik denk dat je minder luistermoeheid krijgt met het beluisteren van een LP.quote:Op vrijdag 21 november 2008 17:06 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
ik heb het lp tijdperk ook nog meegemaakt (wij hadden pas laat een cd speler) en warm is zo subjectief als het maar zijn kan je kan hetzelfde met een digitaal bestand bereiken net als de ruimtelijkheid
			
			
			
			Je moest eens bij FAME kijken naar een willekeurig goeie funk-cd, vragen ze gerust 30euro of meer voor. Gewoon belachelijk.quote:Op vrijdag 21 november 2008 12:39 schreef Ixnay het volgende:
[..]
10 euro voor een cd is niks mis mee.
			
			
			
			DasEFXquote:
			
			
			
			Gewoon niet doen, krijg je spijt van. Als het je in de weg staat ga dan eens kijken naar van die opbergsystemen met plastic mapjes waarin ook ruimte is voor het boekje en de inlay. De doosjes nemen het grootste volume in (hoewel een standaard jewelcase wel het beste is om de CD in te bewaren).quote:Op zaterdag 22 november 2008 01:11 schreef Man-E-Faces het volgende:
[..]
Niettemin wil ik toch zo'n 150 cd's uit m'n collectie wegdoen, jaren 90, 80
Ik denk dat prijzen er niet toe doen voor wat betreft het aantal views dat je met een advertentie op marktplaats krijgt, omdat er gezocht wordt op artiesten, titels of trefwoorden. Ik zie ook geen correlatie tussen vraagprijs en aantal views. Zou wel even heel goed per titel gaan kijken wat het waard is. De staat van het item bepaalt mede de waarde, maar sommige out of print CD's zijn meer waard dan je misschien denkt. Heb pas nog een CD van Angela and The Rude (Walking on Water) weg zien gaan voor 55 euro. Anderzijds zie ik wel vaker mensen die niet weten wat het waard is en dan hun hele collectie op marktplaats kwakken tegen een min of meer vaste lage prijs per CD. Op die manier ben ik al meer dan eens voor een habbekrats aan echt zeldzame CD's gekomen, die op eBay met gemak het tien- of twintigvoudige zouden opbrengen (maar ik verkoop ze niet door, de geldswaarde interesseert mij niet).quote:Zouden jullie trouwens eerder kijken naar een marktplaats-advertentie met een cd die vrij hoog geprijsd is,
vb. 7 euro voor bomb the bass - say a little prayer, dan eentje waar 2 euro voor staat?
Of kijken jullie toch meer naar de toestand van de item op het plaatje?
			
			
			
			
			
			
			
			Wat versta je onder een 'aardige' CD speler? Welk merk en typenummer? En merk en type van je huidige platenspeler en element?quote:Op vrijdag 21 november 2008 18:13 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Dat weet ik niet hoor. Ik ben geen audiofiel en ik heb nooit een echte high end CD-speler gehad, maar als ik mijn best aardige CD-speler vergelijk met een helemaal niet zo beste platenspeler (mijn goede platenspeler moet iets aan gebeuren) dan heeft die platenspeler iets wat ik bij CD's niet hoor. En dat is ruimtelijkheid in de diepte, dus niet van links naar rechts en van boven naar beneden maar dichtbij/veraf de speakers. Voor de rest klinkt de CD-speler beter hoor, maar dat viel me ineens op en toen ben ik het gaan vergelijken en de CD mist dat.
Ik ben er vrij zeker van dat je met een high end (SA)CD speler niet meer echt terug zou verlangen naar LP's.quote:Ik ben geen vinylliefhebber die beweert dat CD's niet om aan te horen zijn en ik weet ook wel dat je met een hele goede platenspeler en een plaat in hele goede conditie aan moet komen om aan een aardige CD-speler te tippen. Maar daarom kan het nog best wel zo zijn dat een CD-speler wat mist wat platenspelers wel hebben.
			
			
			
			Een Philips 630 twin DAC, jaja, het is een oudje. Daarvoor gebruikte ik een Proton AC-300, een nog oudere maar die heeft kuren, met name wat betreft slechte CD's. Ik vond het verschil in geluidskwaliteit niet echt groot. Daarvoor had ik een Denon, van net boven het instapmodelletje.quote:Op zaterdag 22 november 2008 14:51 schreef Riparius het volgende:
Wat versta je onder een 'aardige' CD speler? Welk merk en typenummer? En merk en type van je huidige platenspeler en element?
Dat doe ik niet en dat heb ik nooit gedaan, misschien zou dat anders liggen als ik in het LP-tijdperk fatsoenlijke apparatuur had gekend. Ik vind het leuk om af en toe eens door een platenbak te gaan en leuke dingen tegen te komen, maar ik heb veel meer CD's dan platen en draai ook vaker een CD. Mijn Revox platenspeler is wel high end, maar daar vergelijk ik het dus juist niet mee, en niet alleen omdat die nagekeken moet worden.quote:Ik ben er vrij zeker van dat je met een high end (SA)CD speler niet meer echt terug zou verlangen naar LP's.
			
			
			
			
			
			
			
			Dat komt eigenlijk op hetzelfde neer als het illegaal downloaden van mp3's. Niet dat ik je veroordeel ofzo, maar ik vind het wel frappant dat je cd's verkoopt waar muziek opstaat die je eigenlijk toch wel zou willen spelen.quote:Op dinsdag 28 juli 2009 14:08 schreef denniz1974 het volgende:
Toch even het stof van dit topic afblazen; een paar maanden geleden heb ik bijna al m'n cd's verkocht, nog een tiental zitten in een mapje, maar eigenlijk heb ik spijt dat ik die ook niet heb verkocht. Met name via het internet zijn er zoveel radiostations te beluisteren dat bij mij de behoefte aan het hebben van fysieke geluidsdragers geheel is verdwenen. Voor de verkoop heb ik wel enkele nummers geript naar MP3 zodat ik een speciale versie nog eens terug zou kunnen luisteren; in de praktijk blijkt dat ik daar tot op heden nog geen gebruik van heb gemaakt.
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			Moh, hij heeft er ooit geld voor betaalt. Wat hij verder met zijn cd doet is dan zijn zaak, maar hij heeft betaalt voor het recht om die muziek te horen.quote:Op dinsdag 28 juli 2009 14:19 schreef isogram het volgende:
[..]
Dat komt eigenlijk op hetzelfde neer als het illegaal downloaden van mp3's. Niet dat ik je veroordeel ofzo, maar ik vind het wel frappant dat je cd's verkoopt waar muziek opstaat die je eigenlijk toch wel zou willen spelen.
			
			
			
			Daar moet ik gelijk in geven. Een leuk deuntje op de achtergrond is prima, maar ik settel me echt niet op de bank om een gehele cd eens rustig te gaan beluisteren.quote:Op dinsdag 28 juli 2009 14:19 schreef isogram het volgende:
[..]
Voorzichtige conclusie: muziek is voor jou niet veel meer dan behang.
			
			
			
			nee, hij heeft ze weer verkocht...quote:Op dinsdag 28 juli 2009 19:35 schreef ethiraseth het volgende:
[..]
Moh, hij heeft er ooit geld voor betaalt. Wat hij verder met zijn cd doet is dan zijn zaak, maar hij heeft betaalt voor het recht om die muziek te horen.
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			Niet iedereen is een nihilist.quote:Op dinsdag 28 juli 2009 20:42 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Wat grappig dat sommige mensen een emotionele binding hebben met een gegevensdrager.
			
			
			
			quote:Op dinsdag 28 juli 2009 20:42 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Wat grappig dat sommige mensen een emotionele binding hebben met een gegevensdrager.
			
			
			
			Dat snap ik ook niet. Bij een geluidsdrager snap ik het prima, maar een gegevensdrager als de CD is natuurlijk gewoon surrogaat.quote:Op dinsdag 28 juli 2009 20:42 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Wat grappig dat sommige mensen een emotionele binding hebben met een gegevensdrager.
			
			
			
			LP fan?quote:Op woensdag 29 juli 2009 11:05 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Dat snap ik ook niet. Bij een geluidsdrager snap ik het prima, maar een gegevensdrager als de CD is natuurlijk gewoon surrogaat.
			
			
			
			Niet eens zozeer, ik heb ook een heleboel CD's en mp3's. Alleen is de CD van geen van beide wat. En het is geen geluidsdrager geschikt voor emotionele binding, en het is ook geen gegevensbestandje met de voordelen daarvan. De CD is een nep LP, een surrogaat, een overgangstechnologie. Net zoiets als de afstandsbediening met snoer.quote:
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			Het gaat specifiek om muziekdragers, niet om gegevensdragers. Ik kan tekstdocumenten of foto's ook prima op een cdr branden, net zoals ik muziek op een usb-stick kan zetten. Waar het om draait is dat een cd specifiek muziek bevat (en trouwens ook voor dat doel ontworpen is). Een cd (het schijfje zelf, plus het verdere ontwerp) vormt een product.quote:Op dinsdag 28 juli 2009 20:42 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Wat grappig dat sommige mensen een emotionele binding hebben met een gegevensdrager.
			
			
			
			Omdat het een voorwerp is, terwijl een CD een gegevensbestandje is die ze dan hebben ingepakt om het op een LP te laten lijken, ze hebben zelfs het draaimechisme van de LP nagemaakt om de gegevens ervan af te krijgen. En analoog maakt wel uit ja, een LP is dan ook een geluidsdrager, terwijl een CD gegevensdrager is.quote:Op woensdag 29 juli 2009 11:48 schreef Maverick_tfd het volgende:
Waarom zou een LP waardevoller zijn dan een cd? Omdat het analoog is, omdat je er nostalgische gevoelens bij hebt of is het iets anders?
			
			
			
			Als ik alles van Abba zou willen downloaden, doe ik dat voor 0 euro.quote:Op dinsdag 28 juli 2009 23:32 schreef Perico het volgende:
Het was ook geweldig om bijvoorbeeld al-les van Abba (en meer) voor 37 euro van iTunes te downloaden, terwijl alle CD's me 100 euro zouden hebben gekost in de winkel. Da's dan 70 euro voor wat hoesjes.
Het afspelen van nummers op de pc heeft zeker voordelen. Ik speel thuis ook bijna alleen maar muziek af via de pc. Albums/singles waar ik graag naar luister, rip ik naar mp3. Dat neemt niet weg dat het soms ook handig is om cd's bij je te hebben. Bijvoorbeeld in de auto, maar ook in de bar waar ik als vrijwilliger wel eens sta.quote:Op dinsdag 28 juli 2009 23:32 schreef Perico het volgende:
Wat me altijd tegenstond aan albums was, dat er nummers tussen zaten die bagger waren. Op een iPod of je PC heb je daar geen last van. Want dat is het waar het mij om gaat: luistergenot!
Veel goede nummers hebben zowel een context op zichzelf als een context binnen een album. Ik zou hier legio voorbeelden kunnen opsommen van nummers die een duidelijke context hebben op het album waarvan ze afkomstig zijn, of die een sleutelrol op zo'n album vervullen. Niet zelden hebben zulke tracks ook dezelfde of een soortgelijke titel als het album.quote:Op dinsdag 28 juli 2009 23:32 schreef Perico het volgende:
Dat is wat een nummer voor mij is, ontdaan van de context van een album. En hoe ze als download worden aangeboden is sowieso exceptioneel van kwaliteit.
Ik zal altijd een fysiek product willen, in plaats van wat data op mijn harddisk. Nog los van het gevoel en de tastbaarheid van een cd (of zoals sommigen willen: lp) is er ook een praktische overweging: gaat de harddisk kapot of duikt er een virus op, dan loop ik het risico om al die data kwijt te raken. En dan is het erg handig om cd's (het originele product) als backup te hebben.quote:Op dinsdag 28 juli 2009 23:32 schreef Perico het volgende:
Ik hoop dat ik in 2020 ofzo, ingebouwd in mijn muur, een groot touchscreen scherm heb, voor alle media. Een hard disk van honderden terrabytes, waar alle muziek op staat a la iPod, en al je films die je direct en snel downloadt via die module. Omdat ook DVD's slijten en bekrast worden door afspelen en vuil en vingervlekken en ook steeds weer uit hun hoesje gehaald dienen te worden. Ik ben de laatste die nostalgisch wordt als de CD eindelijk oprot. Hard disk / USB sticks, for the win!
			
			
			
			Ik kan met hetzelfde gemak de lp betitelen als een overgangstechnologie naar de cd. Sterker nog: daar zit meer waarheidsgehalte in dan omgekeerd. De cd betekende een forse vooruitgang in de geluidskwaliteit van muziek. Nu is dit een beetje subjectief en zweren sommigen bij het lp-geluid, maar objectief gezien levert de cd een geluidskwaliteit met minder ruis (krasjes, geknetter, etc). Verder kun je bij een cd makkelijk naar de start van het volgende nummer en kun je ze met één druk op de knop random afspelen. Ook hoef je niet halverwege de plaat om te draaien...quote:Op woensdag 29 juli 2009 11:24 schreef Weltschmerz het volgende:
Niet eens zozeer, ik heb ook een heleboel CD's en mp3's. Alleen is de CD van geen van beide wat. En het is geen geluidsdrager geschikt voor emotionele binding, en het is ook geen gegevensbestandje met de voordelen daarvan. De CD is een nep LP, een surrogaat, een overgangstechnologie. Net zoiets als de afstandsbediening met snoer.
De LP heeft zeker zijn charme. Het grotere formaat kun je als pluspunt aanvoeren, maar net zo goed als nadeel, als iets onhandigs. De cd heeft weer zijn eigen dimensie en charme; zowel qua hoesontwerp als qua gimmicks. Je kunt bijvoorbeeld stoeien met de tracknummers, je kunt verborgen tracks toevoegen en ook cd's kun je op een fraaie manier verpakken.quote:Op woensdag 29 juli 2009 12:00 schreef ethiraseth het volgende:
De nostalgie, het meer handmatige karakter ervan, de ruis die erin zit, de verpakking, de hoes, de inlays. Het artwork wat veel beter uitkomt door het grotere formaat ervan.![]()
Het is een gevoels iets waar je vatbaar voor moet zijn om het te kunnen snappen. Heb je dat niet dan is de liefde voor de LP hetzelfde als de liefde voor een usb-stick ja.
			
			
			
			Nee, je hebt enerzijds het mechanisch en analoog 'aflezen', en anderzijds het decoderen van een gegevensbestand tot een signaal. Ik noem de CD een overgangstechnologie omdat die dat laatste nog niet op een technisch zinnige manier doet, maar het nog via een draaiende schijf moest. Het draaien van die schijf is niet eigen aan de technologie, maar moest toen even om tot voldoende opslagkwaliteit te komen.quote:Op woensdag 29 juli 2009 12:38 schreef isogram het volgende:
Ik kan met hetzelfde gemak de lp betitelen als een overgangstechnologie naar de cd. Sterker nog: daar zit meer waarheidsgehalte in dan omgekeerd.
Nee hoor. De CD betekende een forse vooruitgang in de toegankelijkheid van een redelijke geluidskwaliteit. Dat is wat anders. Net zoals de transistor ook enorm scheelde in de toegankelijkheid, maar het geen superieure techniek was. We hebben tot ver in de jaren 90 CD-spelers gehad die werden geroemd om hun analoge klank. Zo groot was de vooruitgang in geluidskwaliteit dus.quote:De cd betekende een forse vooruitgang in de geluidskwaliteit van muziek.
Ja, maar dat is maar een deel van de geluidskwaliteit. Bovendien is het nauwelijks hoorbaar als je je platen goed houdt.quote:Nu is dit een beetje subjectief en zweren sommigen bij het lp-geluid, maar objectief gezien levert de cd een geluidskwaliteit met minder ruis (krasjes, geknetter, etc).
Dat eerste kan ik met mijn platenspeler ook. Het model met afstandsbediening heb ik dan net weer niet, maar random afspelen is dus technisch ook prima te combineren, het is alleen een gadget van uit het CD-tijdperk. Het is ook niet erg gemist, want je luistert immers naar een album. Dat is een geheel, die nummers zijn in een bepaalde volgorde gezet, met reden.quote:Verder kun je bij een cd makkelijk naar de start van het volgende nummer en kun je ze met één druk op de knop random afspelen.
Dat is vooral een nadeel bij de liveversie van Dazed and Confused door Led Zeppelin, waarbij het nummer zo lang duurt dat het op de andere kant doorgaat. Andere voorbeelden ken ik niet. Je bent ook muziek aan het draaien, het is niet volledig passief.quote:Ook hoef je niet halverwege de plaat om te draaien...
Het blijft behelpen natuurlijk. Ze doen hun best, maar in wezen zijn ze nog steeds aan het compenseren voor het formaat.quote:De LP heeft zeker zijn charme. Het grotere formaat kun je als pluspunt aanvoeren, maar net zo goed als nadeel, als iets onhandigs. De cd heeft weer zijn eigen dimensie en charme; zowel qua hoesontwerp als qua gimmicks. Je kunt bijvoorbeeld stoeien met de tracknummers, je kunt verborgen tracks toevoegen en ook cd's kun je op een fraaie manier verpakken.
Ik heb dat dus wel bij vinyl, ik had het ook met CD's, ik werd daar ook gewoon hebberig van en kon me verkneukelen bij grote stapels CD's. Maar sinds de gebrande CD's en de Mp3 is het los komen te staan van muziekbezit. Sindsdien ben ik de CD veel meer gaan ervaren als een bestandje dat makkelijk beschadigt kan raken, kwijt kan raken, sowieso lastig te vinden is en je moet er nog veel moeite voor doen om het te openen ook.quote:Ik heb nog wel een stapel lp's en maxi-singles, maar qua geluidskwaliteit zweer ik echt bij de cd. En het fysieke product, compleet met ontwerp (of het nu cd of lp is) doet me veel meer dan een memorystick, of een playlist in WinAmp.
			
			
			
			Tja, met die manier van redeneren kun je elke vorm van technologie wel tot een overgangstechnologie betitelen. Technologie heeft bijna per definitie de eigenschap dat het steeds verder wordt doorontwikkeld.quote:Op woensdag 29 juli 2009 13:16 schreef Weltschmerz het volgende:
Nee, je hebt enerzijds het mechanisch en analoog 'aflezen', en anderzijds het decoderen van een gegevensbestand tot een signaal. Ik noem de CD een overgangstechnologie omdat die dat laatste nog niet op een technisch zinnige manier doet, maar het nog via een draaiende schijf moest. Het draaien van die schijf is niet eigen aan de technologie, maar moest toen even om tot voldoende opslagkwaliteit te komen.
Ik ken tot op de dag van vandaag geen medium dat een betere geluidskwaliteit levert dan de cd. Alles wat je nu verder tegenkomt, van dvd tot mp3, is allemaal afgeleid van dezelfde digitale geluidskwaliteit van de cd. Een cd klinkt hoorbaar beter dan een lp.quote:Op woensdag 29 juli 2009 13:16 schreef Weltschmerz het volgende:
Nee hoor. De CD betekende een forse vooruitgang in de toegankelijkheid van een redelijke geluidskwaliteit. Dat is wat anders. Net zoals de transistor ook enorm scheelde in de toegankelijkheid, maar het geen superieure techniek was. We hebben tot ver in de jaren 90 CD-spelers gehad die werden geroemd om hun analoge klank. Zo groot was de vooruitgang in geluidskwaliteit dus.
Ik vind het anders nogal essentieel. Het gekraak en getik heeft een negatieve invloed op de geluidskwaliteit.quote:Op woensdag 29 juli 2009 13:16 schreef Weltschmerz het volgende:
Ja, maar dat is maar een deel van de geluidskwaliteit. Bovendien is het nauwelijks hoorbaar als je je platen goed houdt.
Of de volgorde een reden heeft, hangt maar net af van het type album dat je afspeelt. En het switchen gaat bij een cd met één druk op de knop, terwijl bij een lp de naald moet optillen en handmatig moet verplaatsen; en dan ook nog met het blote oog goed plaatsen.quote:Op woensdag 29 juli 2009 13:16 schreef Weltschmerz het volgende:
Dat eerste kan ik met mijn platenspeler ook. Het model met afstandsbediening heb ik dan net weer niet, maar random afspelen is dus technisch ook prima te combineren, het is alleen een gadget van uit het CD-tijdperk. Het is ook niet erg gemist, want je luistert immers naar een album. Dat is een geheel, die nummers zijn in een bepaalde volgorde gezet, met reden.
Ik snap die manier van denken en vergelijken niet. De cd is gewoon een medium op zich, met eigen dimensies en mogelijkheden. Mijn mobiele telefoon is minder groot dan de diameter van een cd en kent toch ook een design. Er zijn prachtige voorbeelden van fraai vormgegeven cd's, die ook echt afwijken van het standaard-doosje uit de begintijd. Toen oude albums op cd uitkwamen, was het vast behelpen, maar tegenwoordig zijn cd's leidend voor het hoesontwerp. Meestal is een lp-ontwerp tegenwoordig gewoon het cd-ontwerp, maar dan wat groter.quote:Op woensdag 29 juli 2009 13:16 schreef Weltschmerz het volgende:
Het blijft behelpen natuurlijk. Ze doen hun best, maar in wezen zijn ze nog steeds aan het compenseren voor het formaat.
Een cd uit het doosje halen en opzetten gaat echt sneller dan een lp uit de hoes halen en opzetten. Een originele cd (als onderdeel van een hoesontwerp) heeft voor mij altijd meer waarde dan een zelfgebrand schijfje.quote:Op woensdag 29 juli 2009 13:16 schreef Weltschmerz het volgende:
Ik heb dat dus wel bij vinyl, ik had het ook met CD's, ik werd daar ook gewoon hebberig van en kon me verkneukelen bij grote stapels CD's. Maar sinds de gebrande CD's en de Mp3 is het los komen te staan van muziekbezit. Sindsdien ben ik de CD veel meer gaan ervaren als een bestandje dat makkelijk beschadigt kan raken, kwijt kan raken, sowieso lastig te vinden is en je moet er nog veel moeite voor doen om het te openen ook.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |