Ik krijg blikken vol medelijden als ik weer eens met 10 rompertjes aan het knuffen benquote:Op woensdag 29 oktober 2008 15:17 schreef Fuente het volgende:
En ontopic: zitten er grenzen aan nesteldrang? Ik voorzie een scheiding als ik zo doorga
Ik ken dat niet zo goed, al ben ik tegenwoordig wel wat opruimiger.quote:Op woensdag 29 oktober 2008 15:17 schreef Fuente het volgende:
En ontopic: zitten er grenzen aan nesteldrang? Ik voorzie een scheiding als ik zo doorga
Ik snap het. Moet ook toegeven/bekennen dat ik al 10 jaar bij de overheid werk en daar wel betaald ouderschapsverlof (60-75%) heb en ook niet meer dan 24 ga werken. Ik werk nu 28 uur per week omdat Twan een week altijd bij zn vader is. In de week dat hij bij ons is, werk ik maar 2 dagen. Na de bevalling ga ik elke week 3 dagen werken en dus 4 uur betaald ouderschapsverlof en dat ruim 1,5 jaar lang. Daarbij werkt Peaceman 40 uur en doet ook geen studie. Dat maakt het ook wel iets anders denk ik. Ik vind wel dat vaders langer verlof dan die 2 dagen moeten hebben, dat vind ik echt te kort.quote:Op woensdag 29 oktober 2008 15:28 schreef Fuente het volgende:
Ik zou zelf ook geen thuisblijfmoeder willen zijn, dan zou ik ook lichtelijk gek worden. Maar de hoeveelheden die ik 'moet' werken vind ik echt heel erg jammer. Ik had liever iets voor maximaal 24 uur en ik heb tot nu toe altijd minmaal 32 uur gewerkt.
Deels ook wel omdat manlief zijn studie bijvoorbeeld bekostigd moet worden en we daar straks alleen maar profijt van hebben, maar zelfs zonder die studie zou ik nog steeds veel moeten werken.
Ik vind het jammer dat we geen beter verlofsysteem hebben. Dat je als ouders ten eerste langer verlof na de bevalling hebt (ook ivm bijvoorbeeld borstvoeding) en dan ten tweede ouderschapsverlof onbetaald is. Het zou in mijn ogen ideaal zijn als je de kans hebt op een jaar lang een dag minder te werken en die dag wel betaald krijgen.
Ik snap dat iedereen daar heel anders over denkt, maar in andere landen is dit wel stukken beter geregeld dan hier.
Nu ik zwanger ben en alles wat moeizamer gaat, vind ik het ook wel prettig om wat meer thuis te zijn hoor. Maar zodra ik me weer helemaal "op en top" voel, wordt het huis al snel te klein.quote:Op woensdag 29 oktober 2008 15:40 schreef _Ingrid_ het volgende:
En ik ben juist een huismus. Dat betekent overigens niet dat ik van schoonmaken happy wordt.
Maar ik kan makkelijk elke dag iets in huis doen en dat vind ik wel lekker.
Zoals vandaag ben erg moe, slecht geslapen. De afwas gedaan (die gisteren was blijven staan) een doekje door de woonkamer en als Kim wakker is de stofzuiger erdoor. Dan vind ik het wel best. En dan vanavond koken en die afwas morgen weer doen. Vind het wel lekker dat dat dan niet meteen erna moet gebeuren.
Qua werken is het voor mij zo lang geleden, dat dat ook wel een drempel is. En dan zou ik ook max 24 uur willen werken.
Ik vond die 16 weken ook prima hoor, heb na de ks uiteindelijk maar 7 weken thuis gezeten want ik kreeg een baan aangeboden die ik perse wou, maar dan moest ik wel snel aan de bak.quote:Op woensdag 29 oktober 2008 15:23 schreef Diaan73 het volgende:
Nog even een reactie op jouw verhaal: buiten het feit of het wel of niet zou kunnen: ik zou zelf helemaal niet willen stoppen met werken, daar word ik doodongelukkig van en dat zou mijn kind dan ook worden. Ik ben geen type dat altijd thuis moet zitten, ik vind mn werk hartstikke leuk en ik ga er met plezier naartoe, ik zou het voor geen goud willen missen. Ik weet nog dat toen met Twan ik er echt naaruit heb gekeken om weer te gaan werken na die 18 weken (was toen 2 weken te laat bevallen), vond echt dat je op een gegeven moment in een klein bekrompen kringetje zit. Voor mezelf vind ik die 16 weken nu een prima periode.
Ik moet zeggen dat ik me weinig aantrek van wat andere mensen van mij/de situatie vinden. Zolang het voor ons werkbaar en prima is, is het dat ook. Ik moet ook bekennen dat ik me er weinig van aantrek of mn huis wel schoon genoeg is.. ik was geen poetser, ben geen poetser en zal het nooit worden ook.
quote:Op woensdag 29 oktober 2008 21:53 schreef Reinhilde het volgende:
Memmel heeft thuis geen internet toch? ben ook benieuwd! En Frupppppel, kom ook eens vertellen?
Ingrid, je mag ook helemaal niet sjouwen!![]()
Het is idd zo dat er 75% van je ouderschapsverlofuren doorbetaald worden, daarnaast krijg je een ouderschapsverlofkorting (ong. ¤ 3,75 per uur bruto) en die korting kun je terugkrijgen via de inkomstenbelasting als je meedoet aan de levensloopregeling. Cattie zegt ook terecht dat dit van elkaar losgekoppeld gaat worden per 1 januari 2009, dus al het overheidspersoneel kan die ouderschapsverlofkorting via de inkomstenbelasting weer terugkrijgen. Er zijn ook inderdaad plannen om het aantal weken te verdubbelen, maar dat is nog niet definitief.quote:Op donderdag 30 oktober 2008 08:28 schreef cattie het volgende:
Koningin, ik werk ook bij de overheid en bij ons is het zo dat je 75% doorbetaald krijgt, maar een gedeelte daarvan krijg je alleen terug van de Belastingdienst als je aan de levensloopregeling mee doet. (Al is het maar voor een euro per maand) Doe je dat niet, dan krijg je dus minder dan de 75% doorbetaald (iets van 55 a 60% geloof ik). Nou is wel het plan dat dat weer losgekoppeld wordt, dan krijgt iedereen met ouderschapsverlof geld terug van de Belastingdienst en is het dus 75% doorbetaald voor iedereen in overheidsdienst.
Ik heb straks de echo!Daarna direct door naar werk, dus ik post vanavond wel hoe het was.
55-60% doorbetaald is nog heel wat hoor...quote:Op donderdag 30 oktober 2008 09:17 schreef Koningin het volgende:
Hmm, bij mij hebben ze inderdaad verteld over die levensloop en teruggave via de Belasting, maar dan zou ik nog niet op 75% uitkomen.... misschien moet ik het dan nog maar eens goed gaan navragen.
Ik ga 3 dagen terug werken (24 uur), maar als ik bijvoorbeeld de eerste 3 maanden maar 2 dagen zou kunnen gaan werken met behulp van ouderschapsverlof, dat zou wel erg lekker zijn. Dan hoeft het kindje ook nog niet gelijk naar de opvang enzo.
Mijn collega heeft ook borstverkleining gedaan, zo'n 13 jaar geleden maar heeft beide kinderen borstvoeding gegeven: de oudste is 10 en de jongste 3, dus het is best mogelijk als je zou willen.quote:Op donderdag 30 oktober 2008 09:24 schreef Vicky het volgende:
zo weer even een beetje bijgelezen..
Diaan, de kans is heel groot dat ik ook geen borstvoeding ga geven. Waarschijnlijk kan ik het niet eens in verband met een borstverkleining een aantal jaar geleden.
Ben zooo blij als het morgenochtend 8.30 uur is, dan mogen we weer voor een echo.. kijk er zo naar uit maar vind het ook weer doodeng. Gister had ik onwijze steken in mijn buik maar ook in me doos.. deed zoooo zeer.. maar vanmorgen was het zo goed als weg, totdat ik iets actiefs ging doen... zat al weer helemaal in de stress gister.. maar aan de andere kant heb ik onwijs lat van stemmignswisselingen, hele zere borsten en pukkels...
Ach, ik lijk op me vader geloof ik...
Denk dat er maar weinig mij hier al verwacht hadden. Maar ik heb idd al een tijdje een andere vriend. We kenden elkaar van het werk en ineens was het daarquote:Op donderdag 30 oktober 2008 12:53 schreef Diaan73 het volgende:
MeNicoleik had jou echt nog niet verwacht hier... ik wist niet eens dat je een nieuwe vriend hebt/had of is dat ook niet zo? van harte gefeliciteerd en welkom!!! En wel voorzichtig doen hè? NIet meer zoveel vallen!!
Nu je het zegt, dat heb ik idd nog wel meegekregen, maar super hoorquote:Op donderdag 30 oktober 2008 13:03 schreef MeNicole het volgende:
[..]
Denk dat er maar weinig mij hier al verwacht hadden. Maar ik heb idd al een tijdje een andere vriend. We kenden elkaar van het werk en ineens was het daarWe wonen ook al een tijdje samen ondertussen.
Ja, maar 4 weken is écht wel vreselijk lang... wat doe je in vredesnaam met al die tijd? Wat nestelen, ok, maar verder kan ik me echt niet voorstellen waarmee je je tijd vult. En als je overtijd gaat, heb je in het slechtste geval dan nog maar 8 weken over na de bevalling (als je al 6w op voorhand gestopt bent en 2 weken overtijd gaat)?quote:Op donderdag 30 oktober 2008 12:53 schreef Diaan73 het volgende:
Iksje, tot een week voor de vermoedelijke bevalling werken???De vroedvrouw is niet de enige die je voor gek verklaart
In Nederland mag dat trouwens niet eens, moet je mininimaal 4 weken voordien stoppen.
Ik zelf moet 6 weken vantevoren met verlof gaan ivm nu deels ziek ivm zwangerschap maar was dat ook al van plan. Ik vind het heerlijk om ook nog even wat tijd ook voor jezelf te hebben, na de bevalling slokt de baby heel veel tijd op. En wat de anderen ook al zeggen: in Nederland heb je altijd recht op in totaal 16 weken en als je later bevalt, komt die periode er gewoon bij. Hoeveel weken hebben jullie in totaal?quote:Op donderdag 30 oktober 2008 14:22 schreef Iksje het volgende:
[..]
Ja, maar 4 weken is écht wel vreselijk lang... wat doe je in vredesnaam met al die tijd? Wat nestelen, ok, maar verder kan ik me echt niet voorstellen waarmee je je tijd vult. En als je overtijd gaat, heb je in het slechtste geval dan nog maar 8 weken over na de bevalling (als je al 6w op voorhand gestopt bent en 2 weken overtijd gaat)?
Met Liande ben ik gestopt 1 week voor de bevalling en ik ging 11 dagen overtijd, maar ik had toch mooi 13,5 week met mijn meisje erna
Hier kan je in verlof gaan vanaf 6 weken voor de uitgerekende datum, waarvan 1 week vooraf dus verplicht. Bij een meerlingenzwangerschap ligt dat iets anders, maar bon, da's hier niet van toepassing![]()
Ik hoop alleen dat ik net zo goed door de zwangerschap blijf gaan, want op 't einde nog dagelijks 10 km fietsen (van en naar m'n werk, vanaf een station- ik pendel) dat wordt nog wat...
Dat klopt..... maar dat zal ik niet meer hebben, vrees ik.quote:Op donderdag 30 oktober 2008 14:44 schreef Vicky het volgende:
vanaf januari wordt het waarschijnlijk zelfs 18 weken.
ja naar nu is het standaard 16 plus eventueel de overtijd weken. vanaf 2009 wordt het waarschijnlijk standaard 18 weken plus eventueel overtijd weken.quote:Op donderdag 30 oktober 2008 14:44 schreef Estrys het volgende:
2 weken overtijd is 18 weken verlof toch? Je hebt gewoon 10 weken na de bevalling ook al is die twee weken later
Ik denk en "vrees" het laatste.....quote:Op donderdag 30 oktober 2008 15:25 schreef Estrys het volgende:
en stel ze verhogen het, dus 18 weken vanaf januari, is dat ook voor de mensen die in januari moeten bevallen en al met verlof zijn dan? Of voor de mensen die nog met verlof moeten gaan in januari....
Ik ook niet Diaanquote:Op dinsdag 28 oktober 2008 19:49 schreef Diaan73 het volgende:
.... ow en volgens mij ben ik de enige in dit topic die geen bv gaat geven
En dat is volgens mij 4, ik ben blij dat ik niet de enige ben.quote:Op donderdag 30 oktober 2008 15:28 schreef Carmella het volgende:
Wat gaan jullie snel!![]()
[..]
Ik ook niet Diaan
Mikael snapt er nog niet zo heel veel van. Hij zegt wel tegen iedereen: "Mama heeft een baby in buik, die komt als ik bijna jarig ben maar ik ben nog laaaaaaaaang niet jarig." Maar hij zegt bij elke baby wat ie ziet ook: "Kijk mama daar is onze baby" dus hij snapt het allemaal nog niet. Maar we hebben het er niet meer over want duurt allemaal nog lang genoeg voor hem.quote:Op donderdag 30 oktober 2008 15:31 schreef YPPY het volgende:
Gefeliciteerd MeNicole.Voor je hier 'wegging' had je toch ook al plannen die kant op? Wat vindt Mika ervan?
Bij mij/ons staat de borstvoeding ook nog niet vast, kan maar zo nog veranderenquote:
Waarom niet wat eerder...?quote:Op donderdag 30 oktober 2008 14:44 schreef Vicky het volgende:
vanaf januari wordt het waarschijnlijk zelfs 18 weken.
Huh??? Over 5 weken pas weer?? Waarom dan pas weer?quote:Op donderdag 30 oktober 2008 16:00 schreef DJMO het volgende:
snelle update hier: nu 32 ½ week zwanger, pas over vijf weken weer controle, bloeddruk goed, echo gezien, baby groeide goed op schema, was niet ingedaald, maar lag overdwars met zijn koppie rechts en het beurse gevoel onderin komt van het schoppen![]()
haha... jij dacht wat ik ook dachtquote:Op donderdag 30 oktober 2008 16:04 schreef Diaan73 het volgende:
over 5 weken pas weer![]()
, terwijl je juist na 32 weken normaal vaker moet gaan komen. Is het misschien ivm de afstand?
dat dacht ik ook alquote:Op donderdag 30 oktober 2008 15:27 schreef Diaan73 het volgende:
[..]
Ik denk en "vrees" het laatste.....
Toch vind ik het vreemd hoor, de controles zijn er toch ook juist om de groei van de baby en baarmoeder en niet geheel onbelangrijk de bloeddruk enz. te controleren. Je hoeft nu dus pas weer als je al 37 weken zwanger bent, dan kun je al bevallen zijn......quote:Op donderdag 30 oktober 2008 16:08 schreef DJMO het volgende:
ik stond ook raar te kijken hoor maar het erasmus mc in rdam hanteert nu zoiets van: alles is goed, dus we zien je gewoon om de maand, (in dit geval na vijf weken omdat mijn gyn ook op vakantie gaat) en als je om de week komt terwijl er niets verandert houden wij minder tijd over voor zwangeren die wel intensief begeleidt moeten worden ivm eoa kwaal of weet ik veel wat. de afstand kan het niet zijn iig, ik woon met de metro nog geen 30 minuten reizen van het ziekenhuis af.
ik praat er niet graag over, ben er niet trots op, maar voor ik zwanger raakte, en in het begin van de zwangerschap (wist ik niet) dronk ik dagelijks alcohol.quote:Op donderdag 30 oktober 2008 16:11 schreef marlieske het volgende:
DJMO ligt er misschien ook aan waarom je bij de gyn loopt? ga je alleen bevallen in het ziekenhuis of is er een medische noodzaak?
Jose81, ben ook wel benieuwd wat zo'n cursus "droog" borstvoeden in gaat houden, kan me er gewoon weg weinig voorstelling bij maken.
Nou, ik vond zo'n cursus "droog" borstvoeden (quote:Op donderdag 30 oktober 2008 16:11 schreef marlieske het volgende:
DJMO ligt er misschien ook aan waarom je bij de gyn loopt? ga je alleen bevallen in het ziekenhuis of is er een medische noodzaak?
Jose81, ben ook wel benieuwd wat zo'n cursus "droog" borstvoeden in gaat houden, kan me er gewoon weg weinig voorstelling bij maken.
dank jequote:Op donderdag 30 oktober 2008 16:27 schreef marlieske het volgende:
Ben iig blij te lezen dat het nu stukken beter met je gaat DJMO en dat je omhoog krabbelt.
Ik hoop dat het zo goed met jullie blijft gaan, en vind het knap dat je het hier open en bloot op tafel gooit.
Daar heb je lef en moed voor nodig! Respect daarvoor.
Mag ik vragen of je dochtertje inmiddels weer thuis woont? als je niet wilt antwoorden gewoon zeggen
Is er ook een kans dat je je dochter weer in huis kan krijgen?quote:Op donderdag 30 oktober 2008 16:19 schreef DJMO het volgende:
[..]
ik praat er niet graag over, ben er niet trots op, maar voor ik zwanger raakte, en in het begin van de zwangerschap (wist ik niet) dronk ik dagelijks alcohol.
omdat mijn eerste dochter uithuis geplaatst is, bemoeide de raad van de kinderbescherming zich ermee, wat resulteerde in alcoholcontroles bij de boumankliniek, verplicht bevallen en controle in het ziekenhuis. dat ik geen druppel meer aanraak en al maanden schoon ben van alcohol doet er niet toe, de wil van de RvK is wet. gelukkig zijn ze wel tevreden over ons, en hoef ik me verder nergens zorgen over te maken.
Ik ga een poging wagen..als het me niet bevalt ben ik er ook snel klaar mee hoorquote:Op donderdag 30 oktober 2008 15:32 schreef Diaan73 het volgende:
[..]
En dat is volgens mij 4, ik ben blij dat ik niet de enige ben.
zie mijn antwoord boven jequote:Op donderdag 30 oktober 2008 16:36 schreef Dakota het volgende:
[..]
Is er ook een kans dat je je dochter weer in huis kan krijgen?
(als ik zo vrij mag zijn..anders gewoon negeren)
Ik was idd iets te laat.quote:Op donderdag 30 oktober 2008 16:39 schreef DJMO het volgende:
[..]
zie mijn antwoord boven jedat vat het wel samen op het moment denk ik
Poeh dat moet voor jou toch niet altijd even gemakkelijk zijn om je dochter te moeten missen.quote:Op donderdag 30 oktober 2008 16:35 schreef DJMO het volgende:
[..]
dank jenee mijn dochter woont niet thuis, mijn ex zit dat oa dwars, en ook jeugdzorg wil dat niet. nu moet ik heel eerlijk zeggen dat ik op dit moment ook geen ruimte voor haar heb in dit huis, ik zit tenslotte in een tweekamerwoning, als ik een grotere woning zou hebben en het zou mogelijk zijn dan mag/kan ze wat mij betreft zo thuis komen wonen. echter ze is al ruim 8 jaar in een pleeggezin, en daar is ze nu goed gewend, hoewel ze wel heel erg aan het contact met papa én mama hangt. ik ben niet zo egoistisch om haar daar voor mijn eigen gewin weg te rukken. ik laat het maar aan haar zelf over zodra ze voor de wet zelf mag kiezen.
Lijkt me een moeilijke situatie.quote:Op donderdag 30 oktober 2008 16:35 schreef DJMO het volgende:
[..]
dank jenee mijn dochter woont niet thuis, mijn ex zit dat oa dwars, en ook jeugdzorg wil dat niet. nu moet ik heel eerlijk zeggen dat ik op dit moment ook geen ruimte voor haar heb in dit huis, ik zit tenslotte in een tweekamerwoning, als ik een grotere woning zou hebben en het zou mogelijk zijn dan mag/kan ze wat mij betreft zo thuis komen wonen. echter ze is al ruim 8 jaar in een pleeggezin, en daar is ze nu goed gewend, hoewel ze wel heel erg aan het contact met papa én mama hangt. ik ben niet zo egoistisch om haar daar voor mijn eigen gewin weg te rukken. ik laat het maar aan haar zelf over zodra ze voor de wet zelf mag kiezen.
Ik ben daar ook best hard in hoor nummer_zoveel maar geloof nog steeds in het goede van de mens en dat mensen kunnen veranderen als ze er hard aan werken en vooral willen veranderen.quote:Op donderdag 30 oktober 2008 17:46 schreef nummer_zoveel het volgende:
[..]
Lijkt me een moeilijke situatie.
Ben zelf vrij hard hoor, tov ouders die hun kind hebben mishandeld en/of misbruikt, weet verder niet wat er precies bij jullie is gebeurd natuurlijk en ken je niet, maar zo in dit topic kom je wel echt serieus en oprecht over.
quote:
Het leek mij wel interessant om te gaan doen, maar ik ben nu al zo regelmatig in het ziekenhuis geweest en ook nog de komende tijd, dat ik het misschien even laat voor wat het is.quote:Op donderdag 30 oktober 2008 16:03 schreef Jose81 het volgende:
Gister de voorlichtingsavond over bevallen in het ziekenhuis gehad. Ik vond het niet echt heel erg veel meerwaarde hebben, al was het wel leuk dat we even op een verloskamer hebben kunnen kijken.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |