En wij mogen wel opdraaien voor Fortis en geklooi met ABN terwijl ik er totaal geen geld heb staan...quote:"Er moet heel wat gebeuren voordat ik de belastingbetaler laat opdraaien voor het falen van een IJslandse bank", aldus Bos
Daar wordt als het goed is winst op gemaaktquote:Op donderdag 9 oktober 2008 12:17 schreef Skorpija het volgende:
http://www.nu.nl/news/178(...)ave-spaarder%27.html
[..]
En wij mogen wel opdraaien voor Fortis en geklooi met ABN terwijl ik er totaal geen geld heb staan...
Je vergeet ook voor het gemak de bedragen die de Ijslanders er zelf hebben staan?quote:Op donderdag 9 oktober 2008 12:28 schreef Sigmund_Freud het volgende:
FF de feiten op een rij:
Aantal inwoners ijsland: 304367
Maximale vergoeding per icesave account: 21000
Totaal Nederlandse accounts: 125000
Maximale totale schuld: 2.6 miljard
Maximale schuld per IJslander: 8625.00
Per hoofd van de bevolking zou het een post van 160 euro zijn maar goed…..
Terugbetalen via IMF lening of iets dergelijks met een looptijd van 5 jaar is 860 euro per jaar per IJslander ex rente. Waarbij ik er vanuit ga dat niet iedereen er 21000 euro heeft staan maar minder. Lijkt me een betere oplossing.
De Engelsen zitten al save qua spaargeld dus dat heb ik voor het gemak even weggelaten.
Lijkt me niet echt een heel erg schokkend groot bedrag, en anders neem ik wel een mooie warm water geiser voor mijn 5000 euro. Altijd al eens heen willen gaan op vakantie !
Daarbij is helemaal niet gezegd dat het geld echt weg is ondanks het wegzakken van de IJslandse kroon. Gezien het geringe aantal inwoners is het geld allemaal uitgeleend aan bedrijven en hypotheken in het buitenland. Daar moet de komende jaren nog het een en ander van terug komen, ook al moeten ze er op afschrijven. De bank mag dan misschien aankomende week failliet gaan maar dat betekend niet dat alle leningen zijn kwijtgescholden. Dit is ook de reden waarom bijvoorbeeld ING de IJslandse spaarbedrijven in Engeland heeft overgenomen.
Verder heeft zowel Rusland als Scandinavië deze week liquiditeit verschaft. Lijkt me niet dat ze dat doen als ze er vanuit gaan dat ze niets terug krijgen.
Al met al denk ik dat er nog wel een goede oplossing komt waar Nederland, dnb, de spaarders en IJsland vrede mee hebben.
Ik verwacht niet dat hij meer informatie krijgt (of eerder) dan de Nederlandse regering.quote:Op donderdag 9 oktober 2008 12:27 schreef Tourniquet het volgende:
Daarnet op Radio 2 was een journalist (die ook zelf gedupeerd is) van Eén Vandaag die gisteren naar IJsland is afgereisd. Hij gaat proberen duidelijkheid te krijgen bij de Landisbanki, het IJslandse ministerie van Financiën enz. Daar kunnen we dus hopelijk wat nieuws van verwachten de komende dagen.
Formeel gezien zijn de ijslander hetzelfde als de staat en zijn ze gewoon een contract aan gegaan. Eerst schulden betalen dan pas zelf. Maar goed je hebt gelijk dat zal wel niet gebeuren.quote:Op donderdag 9 oktober 2008 12:30 schreef Wexy het volgende:
[..]
Je vergeet ook voor het gemak de bedragen die de Ijslanders er zelf hebben staan?
Dat denk ik ook. Desnoods worden alle uitstaande hypotheken, leningen, etc. van Landsbanki verkocht aan een andere bank. Daarmee moeten ze toch wel voldoende ophalen om de eerste ¤ 20.000 te vergoeden voor zowel de Nederlanders als de Britten en IJslanders? En desnoods leent IJsland van andere landen/het IMF tegen redelijke voorwaarden en doen ze er 30 jaar over om die schuld terug te betalen.quote:Op donderdag 9 oktober 2008 12:28 schreef Sigmund_Freud het volgende:
Al met al denk ik dat er nog wel een goede oplossing komt waar Nederland, dnb, de spaarders en IJsland vrede mee hebben.
1000 euroquote:Op donderdag 9 oktober 2008 12:35 schreef MoneyTalks het volgende:
Gewoon iedereen tot max. 1000 euro compenseren, dan help je al een heleboel mensen. De rest; pech..
Bronquote:New Landsbanki Takes Over Domestic Operations of Landsbanki Islans hf.
- The new bank takes over Landsbanki´s domestic assets to ensure provision of normal banking services and the safety of deposits in Iceland
- Landsbanki´s international operations are separated
Toch?quote:Op donderdag 9 oktober 2008 12:28 schreef Sigmund_Freud het volgende:
FF de feiten op een rij:
Aantal inwoners ijsland: 304367
Maximale vergoeding per icesave account: 21000 20.887
Totaal Nederlandse accounts: 125000 120.000
Maximale totale schuld: 2.6 miljard 1,7 miljard
Met die 1000 euro ben ik, en zijn vele anderen al geholpen. Goed plan dus!quote:Op donderdag 9 oktober 2008 12:41 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
1000 euroWe hebben (indirect) een contract met IJsland waarin staat dat we tot ¤ 20.887 terug krijgen van hun. Zij hebben drie banken genationaliseerd en ze krijgen geld binnen van Rusland en de Scandinavische landen, plus ze hebben de mogelijkheid om meer geld te lenen van het buitenland, dus ze moeten heus wel de Nederlanders en de Britten kunnen compenseren. Anders moet Bos IJsland maar over gaan nemen, kunnen we de Antillen wel verkopen aan een ander land of af laten zinken, dan komt er ook genoeg geld vrij voor de spaarders
Voor die omgezet zijn in euro's zijn ze alweer veel minder waard, en is het probleem niet opgelost.quote:Op donderdag 9 oktober 2008 12:43 schreef TubewayDigital het volgende:
kunnen ze in ijsland gewoon niet wat kroonen bij drukken
Klopt. En die 16-1,7 miljard (beide bedragen heb ik gehoord) is idd het maximale. Sommige Nederlanders zullen ook meer dan ¤ 20.887 hebben gespaard bij Icesave, dat hoeft IJsland niet te betalen. In werkelijkheid is het bedrag dus nog lager.quote:
Omdat jij er mee geholpen bent is het een goed plan? De IJslandse overheid heeft een afspraak gemaakt, die moeten ze gewoon nakomen. Als ze dat niet kunnen, dan laten ze zich failliet verklaren en wordt het land maar verkocht, moet ook wel genoeg opbrengen om ons te compenseren.quote:Op donderdag 9 oktober 2008 12:44 schreef MoneyTalks het volgende:
[..]
Met die 1000 euro ben ik, en zijn vele anderen al geholpen. Goed plan dus!
hangt er van af hoe je het bekijkt en wat beloofd is. Is er de belofte gedaan dat je het bedrag in EUROS terug krijgt dan is dit niet handig nee.quote:Op donderdag 9 oktober 2008 12:45 schreef MoneyTalks het volgende:
[..]
Voor die omgezet zijn in euro's zijn ze alweer veel minder waard, en is het probleem niet opgelost.
Naja, ik kan me wel voorstellen dat hij alles in het werk stelt om IJsland nu te laten betalen, voordat hij alles moet voorschieten. Zo hoort het ook gewoon. Als het te lang duurt (meer dan 3 maand, de termijn die er normaal max voor staat), dan denk ik dat Bos wel met een andere oplossing komt voor de spaarders en dat hij via een langere weg het op IJsland gaat verhalen.quote:Op donderdag 9 oktober 2008 12:48 schreef err het volgende:
Het is niet zo dat de belastingdraaier er voor op draait, het tegoed wordt slecht voorgeschoten waarna de nederlandse staat het geld op ijsland gaat verhalen, goedschiks of kwaadschiks. Loze kreet dus van Bos en lekker populistisch.
iddquote:Op donderdag 9 oktober 2008 12:46 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Klopt. En die 16-1,7 miljard (beide bedragen heb ik gehoord) is idd het maximale. Sommige Nederlanders zullen ook meer dan ¤ 20.887 hebben gespaard bij Icesave, dat hoeft IJsland niet te betalen. In werkelijkheid is het bedrag dus nog lager.
ik gok dat als het langer dan een week duurt dat al gedaan wordt desnoods sturen ze de marine om de vissers vloot te kapenquote:Op donderdag 9 oktober 2008 12:51 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Naja, ik kan me wel voorstellen dat hij alles in het werk stelt om IJsland nu te laten betalen, voordat hij alles moet voorschieten. Zo hoort het ook gewoon. Als het te lang duurt (meer dan 3 maand, de termijn die er normaal max voor staat), dan denk ik dat Bos wel met een andere oplossing komt voor de spaarders en dat hij via een langere weg het op IJsland gaat verhalen.
Dat is het maximale, ik ga er zelf ook niet vanuit dat we zolang hoeven te wachten, maar ik denk ook niet dat het binnen 1 à 2 weken is opgelostquote:Op donderdag 9 oktober 2008 12:52 schreef MoneyTalks het volgende:
Ik heb echt geen zin om 3 maanden in onzekerheid te zitten of ik mijn geld wel terug krijg!!!
Dat is idd ook een oplossing. Nederland kan zelf het geld lenen tegen 4 à 5% door het uitbrengen van staatsobligaties, dus voor de Nederlandse belastingbetaler kost het dan ook niks, en die schuld + rente kan Nederland vervolgens verhalen op IJsland. IJsland kan er jaren over doen om terug te betalen, dus ze zullen ook niet een genade klap hierdoor krijgen.quote:Op donderdag 9 oktober 2008 12:56 schreef MrFl0ppY het volgende:
Al betalen ze het maar van geleend geld van Nederland. Met rente terugbetalen. Voor iedereen voordelig, Nederlandse spaarders krijgen geld terug. Nederlandse staat krijg geld terug + rente en IJsland kan aan zijn verplichtingen voldoen maar zit wel met een schuld. Voor IJslanders is het ook belangrijk dat ze niet degraderen tot een bananen republiek.
Wat dacht je van 5,25%quote:Nederland kan zelf het geld lenen tegen 4 à 5% door het uitbrengen van staatsobligaties
Ja, al die walvisjagers gewoon converteren naar schepen die kunnen worden verpatst aan de olie-industrie. Twee vliegen in één klap!quote:Op donderdag 9 oktober 2008 12:57 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
ik gok dat als het langer dan een week duurt dat al gedaan wordt desnoods sturen ze de marine om de vissers vloot te kapen
Nouja dat ik het geld over een maand nog niet heb is 1 maar een beetje zekerheid zou wel fijn zijn. Kijk in Engeland weten de mensen dat ze het geld terug krijgen, wij speculeren op dit moment nog maar. Ik ben iig heel blij als Bos vandaag zou zeggen: "1 december staat het weer op de rekening".quote:Op donderdag 9 oktober 2008 12:58 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Dat is het maximale, ik ga er zelf ook niet vanuit dat we zolang hoeven te wachten, maar ik denk ook niet dat het binnen 1 à 2 weken is opgelost
normaal ben ik het met je eens, maar nu even nietquote:Op donderdag 9 oktober 2008 12:48 schreef err het volgende:
lekker populistisch.
Of ze willen die internationale onderdelen verkopen.quote:Op donderdag 9 oktober 2008 12:43 schreef Juh-Puh het volgende:
Het ziet er naar uit dat ze de internationale onderdelen van Landsbanki failliet willen verklaren:
[..]
Bron
ik dacht hetzelfdequote:
Het zal dus nog zeker 30 dagen duren voordat we weten of we ook maar iets terug gaan zien van onze spaarcenten!quote:An independent evaluation of the value of assets and liabilities, together with a final settlement will be made within the next 30 days.
En daar heb je niet over nagedacht toen je een rekening opende?quote:Op donderdag 9 oktober 2008 12:52 schreef MoneyTalks het volgende:
Ik heb echt geen zin om 3 maanden in onzekerheid te zitten of ik mijn geld wel terug krijg!!!
http://www.fembusiness.nl(...)g-in-onzekerheid.htmquote:Op donderdag 9 oktober 2008 13:23 schreef santax het volgende:
Ik heb begrepen dat Bos net heeft gezegt de spaarders daar niet te gaan helpen?
Kan iemand dat wellicht bevestigen? Nu ben ik er zelf geen klant van, maar ik zou dit een knap stukje 'kuch' solidariteit van de PVDA/regering vinden.
Ik ga er vanuit dat Bos dat WEL gaat doen uiteindelijkquote:Op donderdag 9 oktober 2008 13:29 schreef santax het volgende:
Ah laat maar, ik zie het nu op teletekst.
Bos gaat niet garant staan voor de eerste 20.000 euro. Schandalig is het vind ik. Een bank die met vergunning van de DNB die had moeten kijken of ze kredietwaardig was over de kop gaat en nu de mensen laten zitten.
De bank zelf had geen vergunning van het DNB om als bank te functioneren, slechts toestemming om een bijkantoor te voeren. Het was dus géén Nederlandse bank, maar slechts een bijkantoor. Daar zijn wat minder strikte regels voor denk ik zo.quote:Op donderdag 9 oktober 2008 13:29 schreef santax het volgende:
Ah laat maar, ik zie het nu op teletekst.
Bos gaat niet garant staan voor de eerste 20.000 euro. Schandalig is het vind ik. Een bank die met vergunning van de DNB die had moeten kijken of ze kredietwaardig was over de kop gaat en nu de mensen laten zitten.
Bij landsbanki was ook alles perfect in orde, als je naar de cijfers keek.quote:Op donderdag 9 oktober 2008 13:27 schreef Syrena het volgende:
[..]
En daar heb je niet over nagedacht toen je een rekening opende?Er zal weinig anders opzitten trouwens.
Ik heb er wel over nagedacht. "Wat als?!?!?!?" En toen dacht ik:Yeah right, as if.
![]()
En hier zitten we danIk denk zelf dat het langer dan drie maanden zal duren. Ik hoop wel dat Discovery of die andere zender er een mooie overzichtsuitzending van gaan maken als alles voorbij is
24 hours to disaster, of hoe heten die dingen.
Ben nu aan het nadenken wat ik met m'n ATB-rekening ga doen. Ik heb er "los" geld staan en een deposito van 6 maanden (vorige week afgesloten...dohh). Ik kreeg vanmorgen namelijk een mailtje met een hoop cijfers en de mededeling DAT ALLES ECHT HEUL GOED GING BIJ HEN! ECHT! ECHT ECHT ECHT!![]()
Uhuh.
Don't blaim the messenger...quote:Op donderdag 9 oktober 2008 13:30 schreef avonne het volgende:
[..]
http://www.fembusiness.nl(...)g-in-onzekerheid.htm
skattie, volgens mij zit er een groot verschil tussen wat hij nu zegt en wat hij over 2 weken zal zeggen. Hij liet gisteren bij Nova wel doorschemeren dat hij misschien wél zal vergoeden. Merk op dat hij nog niets gezegd heeft over het afhandelen van de restant tegoeden (boven de 20K). Dat schuift hij ook op de lange baan. Naar mijn vermoeden, omdat die uiteindelijk inclusief de 20K zal zijn.
Ik vind dat men (bijv. de SP) hem even met rust moeten laten om hem zijn werk te laten doen.
Dat bedoel ik.quote:Op donderdag 9 oktober 2008 13:46 schreef James52 het volgende:
[..]
Bij landsbanki was ook alles perfect in orde, als je naar de cijfers keek.
Het wordt steeds mooier, die uitspraken.quote:Op donderdag 9 oktober 2008 13:46 schreef Gizmo112 het volgende:
Eerst je spaargeld plempen op een bank met hoge rente en dan huilen als je geld weg is.
Volstrekt terecht dat we geholpen worden, nog nooit zijn spaarders op de vingers getikt voor het sparen bij banken met hoge risico's, de mensen hebben nu hun les gehad en worden geholpen. Als er nu nog mensen bij alibaba banken blijven zitten zou ik het wel terecht vinden als die moeten bloeden mocht die bank vallen.quote:Op donderdag 9 oktober 2008 13:49 schreef kingmob het volgende:
Moet eerlijk zeggen dat de mensen hier in hun handjes mogen knijpen dat ze al zoveel worden geholpen. Strikt genomen is men het risico zelf aangegaan en daarmee ook verantwoordelijk. Waarmee ik niet wil zeggen dat daarmee het recht op vergoeding wegvalt, maar wel dat dit niet zomaar geeist kan worden.
Omdat hij nu nog niet wil zeggen dat hij garant gaat staan? Ik vind het logisch dat hij dat doet, als hij wel zou zeggen dat hij (cq de belastingbetaler) garant gaat staan, dan gaat IJsland dus nooit betalen. Als IJsland echt heel erg tegen gaat werken en het op de lange baan terecht komt, dan denk ik dat Bos voor de spaarders wel een oplossing zal vinden. Ik voel me iig nog niet genaaid, ik heb alle vertrouwen in Bosquote:Op donderdag 9 oktober 2008 13:51 schreef MoneyTalks het volgende:
Ik voor me behoorlijk genaaid door Bos!!
ach, hou jij eens op met je 251 euro!quote:Op donderdag 9 oktober 2008 13:51 schreef MoneyTalks het volgende:
Ik voor me behoorlijk genaaid door Bos!!
Ben het met je eens. We hebben echt niks te eisen. Of te drammen.quote:Op donderdag 9 oktober 2008 13:49 schreef kingmob het volgende:
Moet eerlijk zeggen dat de mensen hier in hun handjes mogen knijpen dat ze al zoveel worden geholpen. Strikt genomen is men het risico zelf aangegaan en daarmee ook verantwoordelijk. Waarmee ik niet wil zeggen dat daarmee het recht op vergoeding wegvalt, maar wel dat dit niet zomaar geeist kan worden.
Wat ik zo frappant vind is dat er door de AFM, DNB en de IJslandse evenknieen hiervan werd meegekeken maar niemand die iets in de gaten had.quote:Op donderdag 9 oktober 2008 13:45 schreef HuHu het volgende:
[..]
De bank zelf had geen vergunning van het DNB om als bank te functioneren, slechts toestemming om een bijkantoor te voeren. Het was dus géén Nederlandse bank, maar slechts een bijkantoor. Daar zijn wat minder strikte regels voor denk ik zo.
Dat mensen zich niet bewust zijn van het risico vind ik geen geldig excuus. Om de zoveel tijd trappen mensen ook weer in 1 of andere aandelen-zeepbel, dat is wat mij betreft hetzelfde verhaal.quote:Op donderdag 9 oktober 2008 13:58 schreef James52 het volgende:
[..]
Volstrekt terecht dat we geholpen worden, nog nooit zijn spaarders op de vingers getikt voor het sparen bij banken met hoge risico's, de mensen hebben nu hun les gehad en worden geholpen. Als er nu nog mensen bij alibaba banken blijven zitten zou ik het wel terecht vinden als die moeten bloeden mocht die bank vallen.
En zo heeft bos het ook uitgelegd.
Ik weet niet welke bron het eerste met die 120.000 kwam, eerst werd er gezegd 50-75.000, maar ik denk dat het getal van DNB komt, die heeft namelijk de administratie in beslag genomen en weet precies hoeveel rekeningen er zijn en hoeveel de totale omvang is. Als dat zo is, dan klopt het gewoon dat er 120.000 rekeninghouders zijn en de totale omvang 1,6-1,7 milard is.quote:Op donderdag 9 oktober 2008 14:04 schreef Syrena het volgende:
[..]
Ben het met je eens. We hebben echt niks te eisen. Of te drammen.
Er is niet eens duidelijk hoeveel NL-spaarders er bij IceSave zaten, er wordt nu maar voor het gemak 120.000 aangehouden.
Jij bent volgens mij echt iemand die zichzelf als middelpunt van het universum ziet...quote:Op donderdag 9 oktober 2008 13:58 schreef James52 het volgende:
[..]
Volstrekt terecht dat we geholpen worden, nog nooit zijn spaarders op de vingers getikt voor het sparen bij banken met hoge risico's, de mensen hebben nu hun les gehad en worden geholpen. Als er nu nog mensen bij alibaba banken blijven zitten zou ik het wel terecht vinden als die moeten bloeden mocht die bank vallen.
En zo heeft bos het ook uitgelegd.
Ik kan mij best vinden in deze stelling, ondanks het feit dat ik behoorlijk wat centen bij IceSave heb (had?) staan. Maar toch: dezelfde stelling gaat op voor de aandeelhouders en spaarders bij Fortis en ABN. Die hoor ik op dit moment nergens over klagen.quote:Op donderdag 9 oktober 2008 13:49 schreef kingmob het volgende:
Moet eerlijk zeggen dat de mensen hier in hun handjes mogen knijpen dat ze al zoveel worden geholpen. Strikt genomen is men het risico zelf aangegaan en daarmee ook verantwoordelijk. Waarmee ik niet wil zeggen dat daarmee het recht op vergoeding wegvalt, maar wel dat dit niet zomaar geeist kan worden.
Toen ze begonnen in mei, was 5% vrij hoog, de anderen 'stunters' zaten toen op 4-4,5% en de grote banken op 0,5-3%. Maar vrij snel verhogenden anderen, waaronder de grote banken, ook richting de 5%. Ik ben het dus met je eens, het is niet een absurd hoge rente, MoneYou van staatsbank ABN-Amro biedt ook 5,1% rente. Is dat dan ook een hoog risico?quote:Op donderdag 9 oktober 2008 14:06 schreef avonne het volgende:
Ik erger me trouwens voortdurend aan de uitspraak "banken met hoge rente"
1. Icesave had geen of nauwelijks hogere rente dan menig andere bank
2. 5,25% is, als je meer dan 20 jaar rondloopt in spaarland, niet meer dan "kan er mee door".
Hoge rente, my ass !
Met dat verschil dat die buiten alle toezicht vallen door de minimaal 50k inleg grens te stellen.quote:Op donderdag 9 oktober 2008 14:07 schreef kingmob het volgende:
Dat mensen zich niet bewust zijn van het risico vind ik geen geldig excuus. Om de zoveel tijd trappen mensen ook weer in 1 of andere aandelen-zeepbel, dat is wat mij betreft hetzelfde verhaal.
If you can't stand the heat, stay out of the kitchen.
Zouden ze die hele administratie al doorgespit hebben? Ik heb er echt geen idee van hoe zoiets eruitziet. Ik stel me een hoop klappers voorquote:Op donderdag 9 oktober 2008 14:08 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Ik weet niet welke bron het eerste met die 120.000 kwam, eerst werd er gezegd 50-75.000, maar ik denk dat het getal van DNB komt, die heeft namelijk de administratie in beslag genomen en weet precies hoeveel rekeningen er zijn en hoeveel de totale omvang is. Als dat zo is, dan klopt het gewoon dat er 120.000 rekeninghouders zijn en de totale omvang 1,6-1,7 milard is.
Dus omdat de rente ooit hoger was is het nu geen hoge rente? Wat een onzin. Op het moment dat je op een normale spaarrekening maar 2 of 3 procent kunt krijgen bij je bank, is een bank die 5,25 procent biedt in mijn ogen wel degelijk een bank met hoge rente.quote:Op donderdag 9 oktober 2008 14:06 schreef avonne het volgende:
Ik erger me trouwens voortdurend aan de uitspraak "banken met hoge rente"
1. Icesave had geen of nauwelijks hogere rente dan menig andere bank
2. 5,25% is, als je meer dan 20 jaar rondloopt in spaarland, niet meer dan "kan er mee door".
Hoge rente, my ass !
255quote:Op donderdag 9 oktober 2008 14:01 schreef avonne het volgende:
[..]
ach, hou jij eens op met je 251 euro!
Sinds maandag had je dat met putjes scheppen al weer terug kunnen verdienen.
Ik denk idd een hoop klappers, maar zeker ook alles digitaal. Met een paar drukken op de knop kunnen ze dus zo zien hoeveel rekeningen er zijn, hoeveel het totale bedrag is en hoeveel mensen er meer dan ¤ 20.887 hebben gespaard.quote:Op donderdag 9 oktober 2008 14:12 schreef Syrena het volgende:
[..]
Zouden ze die hele administratie al doorgespit hebben? Ik heb er echt geen idee van hoe zoiets eruitziet. Ik stel me een hoop klappers vooren dan misschien nog iets elektronisch ofzo.
Waarom? Je wist wat je kon krijgen (destijds het bedrag boven de 20.000 euro onder de voorwaarden van het Nederlandse garantiestelsel), dat krijg je nog steeds. Had je geld lekker in Nederland gehouden als je voor de eerste 20.000 euro niet van een ander afhankelijk wil zijn.quote:Op donderdag 9 oktober 2008 13:51 schreef MoneyTalks het volgende:
Ik voor me behoorlijk genaaid door Bos!!
Ook als er een buitenlandse vlag aan de mast hangt ?quote:Op donderdag 9 oktober 2008 14:13 schreef Angel_of_Dth het volgende:
[..]
Dus omdat de rente ooit hoger was is het nu geen hoge rente? Wat een onzin. Op het moment dat je op een normale spaarrekening maar 2 of 3 procent kunt krijgen bij je bank, is een bank die 5,25 procent biedt in mijn ogen wel degelijk een bank met hoge rente.
Al eens stilgestaan bij het feit dat veel mensen die geld in icesave hebben gestopt dat waarschijnlijk gedaan hebben vanwege juist het feit dat ze liever de (vermeende) zekerheid van sparen verkozen boven beleggen?quote:Op donderdag 9 oktober 2008 14:07 schreef kingmob het volgende:
[..]
Dat mensen zich niet bewust zijn van het risico vind ik geen geldig excuus. Om de zoveel tijd trappen mensen ook weer in 1 of andere aandelen-zeepbel, dat is wat mij betreft hetzelfde verhaal.
If you can't stand the heat, stay out of the kitchen.
Natuurlijk gaat hij het doenquote:Op donderdag 9 oktober 2008 13:40 schreef Whiteguy het volgende:
Ik ga er vanuit dat Bos dat WEL gaat doen uiteindelijk
precies, zelfs iemand die in dit wereldje zit, zou icesave niet als een risicovolle investering hebben beschouwd.Interresant hoe dit gaat aflopen.....quote:Op donderdag 9 oktober 2008 14:12 schreef g0dz0r het volgende:
[..]
Met dat verschil dat die buiten alle toezicht vallen door de minimaal 50k inleg grens te stellen.![]()
Ik vind een spaarrekening toch wel wat anders dan noem een Palm invest.
Hou toch op zeg. Als mensen echt de zekerheid van sparen wilden, dan waren ze wel bij de erkende, grote banken gebleven. Niet bij een of andere bank uit ijsland (ter vergelijking, ijsland heeft net zoveel inwoners als bijv. een Tilburg, als daar een bank 5,25 biedt, stop je er toch ook niet zo massaal geld in).quote:Op donderdag 9 oktober 2008 14:16 schreef Whiteguy het volgende:
[..]
Al eens stilgestaan bij het feit dat veel mensen die geld in icesave hebben gestopt dat waarschijnlijk gedaan hebben vanwege juist het feit dat ze liever de (vermeende) zekerheid van sparen verkozen boven beleggen?
true true.... maar zou nederland het wel kunnen ophoesten? want het meeste van die 1,6 miljard zal wel van klanten zijn die minder dan 20.000 euro op hun rekening hadden... Straks gaat Nederland over een paar jaar ook nog failliet omdat ze alle leningen (fortis, icesave, wie volgt?) van de kredietcrisis 2008/2009 niet kunnen voldoenquote:Op donderdag 9 oktober 2008 14:23 schreef SeLang het volgende:
[..]
Natuurlijk gaat hij het doen
Als hij het niet doet dan is dat de politieke dood van Wouter Bos en van de PvdA.
'De armen' krijgen geen geld en 'de rijken' (met >¤ 20880) wel?
Dat gaat niet niet gebeuren, want dan wordt de hele PvdA leeggegeten door de SP.
Niet dat ik zeg dat Nederland het moet betalen, voorschieten als het te lang duurt is wel een goed idee, maar 1,6 miljard is voor Nederland niet een probleem hoor, als we daardoor een de problemen komen dan is het niet best.quote:Op donderdag 9 oktober 2008 14:26 schreef ASroma het volgende:
[..]
true true.... maar zou nederland het wel kunnen ophoesten? want het meeste van die 1,6 miljard zal wel van klanten zijn die minder dan 20.000 euro op hun rekening hadden... Straks gaat Nederland over een paar jaar ook nog failliet omdat ze alle leningen (fortis, icesave, wie volgt?) van de kredietcrisis 2008/2009 niet kunnen voldoen
Maakt dat iets uit? De rente is er niet lager om.quote:Op donderdag 9 oktober 2008 14:16 schreef Gizmo112 het volgende:
[..]
Ook als er een buitenlandse vlag aan de mast hangt ?
Ja, het was eigenlijk niet zo'n goed voorbeeld, maar ik wilde verwijzen naar een ander financieel probleem wat burgers raakt, maar waar de meesten het met me eens zullen zijn dat het toch vooral hun eigen schuld is.quote:Op donderdag 9 oktober 2008 14:12 schreef g0dz0r het volgende:
[..]
Met dat verschil dat die buiten alle toezicht vallen door de minimaal 50k inleg grens te stellen.![]()
Ik vind een spaarrekening toch wel wat anders dan noem een Palm invest.
Met alle respect, maar dit is bullshit. Ik - en met mij waarschijnlijk vele anderen - hebben er vanwege het onzekere beursklimaat bewust voor gekozen om te sparen, en waren het beu om bij onze Nederlandse banken - die iedereen blijkbaar ineens geweldig vind - met een fooi afgescheept te worden die de inflatie nauwelijks compenseert. Ik heb wel degelijk goed naar de garantiestelling gekeken en geconcludeerd dat het op basis van de rating van Landsbanki en met de garantstelling van zowel de IJslandse als de Nederlandse overheid goed zou moeten zitten. Daarin heb ik mij -wederom met vele anderen - flink vergist. Maar dat maakt ons nog geen speculanten. Ik word een beetje moedeloos van alle amateur macro-economen die achteraf komen beweren dat iedereen dit had kunnen en moeten voorzien. Als je het zo goed weet: neem je kristallen bol mee naar IJsland, daar kunnen ze momenteel wel wat hulp gebruiken.quote:Op donderdag 9 oktober 2008 14:24 schreef Gizmo112 het volgende:
[..]
Hou toch op zeg. Als mensen echt de zekerheid van sparen wilden, dan waren ze wel bij de erkende, grote banken gebleven. Niet bij een of andere bank uit ijsland (ter vergelijking, ijsland heeft net zoveel inwoners als bijv. een Tilburg, als daar een bank 5,25 biedt, stop je er toch ook niet zo massaal geld in).
Vind de uitspraak hierboven wel treffend voor het hele verhaal:
If jou can't stand the heat, stay out of the kitchen !
Sinds het failliet van de beruchte Tilburgse Hypotheekbank niet meer nee.quote:Op donderdag 9 oktober 2008 14:24 schreef Gizmo112 het volgende:
(ter vergelijking, ijsland heeft net zoveel inwoners als bijv. een Tilburg, als daar een bank 5,25 biedt, stop je er toch ook niet zo massaal geld in).
quote:Op donderdag 9 oktober 2008 14:35 schreef Da_Manager het volgende:
[..]
Met alle respect, maar dit is bullshit. Ik - en met mij waarschijnlijk vele anderen - hebben er vanwege het onzekere beursklimaat bewust voor gekozen om te sparen, en waren het beu om bij onze Nederlandse banken - die iedereen blijkbaar ineens geweldig vind - met een fooi afgescheept te worden die de inflatie nauwelijks compenseert. Ik heb wel degelijk goed naar de garantiestelling gekeken en geconcludeerd dat het op basis van de rating van Landsbanki en met de garantstelling van zowel de IJslandse als de Nederlandse overheid goed zou moeten zitten. Daarin heb ik mij -wederom met vele anderen - flink vergist. Maar dat maakt ons nog geen speculanten. Ik word een beetje moedeloos van alle amateur macro-economen die achteraf komen beweren dat dit iedereen dit had kunnen en moeten voorzien. Als je het zo goed weet: neem je kristallen bol mee naar IJsland, daar kunnen ze momenteel wel wat hulp gebruiken.
Hear hear.quote:Op donderdag 9 oktober 2008 14:35 schreef Da_Manager het volgende:
[..]
Met alle respect, maar dit is bullshit. Ik - en met mij waarschijnlijk vele anderen - hebben er vanwege het onzekere beursklimaat bewust voor gekozen om te sparen, en waren het beu om bij onze Nederlandse banken - die iedereen blijkbaar ineens geweldig vind - met een fooi afgescheept te worden die de inflatie nauwelijks compenseert. Ik heb wel degelijk goed naar de garantiestelling gekeken en geconcludeerd dat het op basis van de rating van Landsbanki en met de garantstelling van zowel de IJslandse als de Nederlandse overheid goed zou moeten zitten. Daarin heb ik mij -wederom met vele anderen - flink vergist. Maar dat maakt ons nog geen speculanten. Ik word een beetje moedeloos van alle amateur macro-economen die achteraf komen beweren dat dit iedereen dit had kunnen en moeten voorzien. Als je het zo goed weet: neem je kristallen bol mee naar IJsland, daar kunnen ze momenteel wel wat hulp gebruiken.
Dat dus.quote:Op donderdag 9 oktober 2008 14:35 schreef Da_Manager het volgende:
[..]
Met alle respect, maar dit is bullshit. Ik - en met mij waarschijnlijk vele anderen - hebben er vanwege het onzekere beursklimaat bewust voor gekozen om te sparen, en waren het beu om bij onze Nederlandse banken - die iedereen blijkbaar ineens geweldig vind - met een fooi afgescheept te worden die de inflatie nauwelijks compenseert. Ik heb wel degelijk goed naar de garantiestelling gekeken en geconcludeerd dat het op basis van de rating van Landsbanki en met de garantstelling van zowel de IJslandse als de Nederlandse overheid goed zou moeten zitten. Daarin heb ik mij -wederom met vele anderen - flink vergist. Maar dat maakt ons nog geen speculanten. Ik word een beetje moedeloos van alle amateur macro-economen die achteraf komen beweren dat dit iedereen dit had kunnen en moeten voorzien. Als je het zo goed weet: neem je kristallen bol mee naar IJsland, daar kunnen ze momenteel wel wat hulp gebruiken.
SeLang, heb jij ook nog schulden uitstaan bij de IJslanders? Jij was namelijk ook altijd zeer actief in het bankentopic.quote:Op donderdag 9 oktober 2008 14:23 schreef SeLang het volgende:
[..]
Natuurlijk gaat hij het doen
Als hij het niet doet dan is dat de politieke dood van Wouter Bos en van de PvdA.
'De armen' krijgen geen geld en 'de rijken' (met >¤ 20880) wel?
Dat gaat niet gebeuren, want dan wordt de hele PvdA leeggegeten door de SP.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |