Goed punt. En nu uitzoeken waarom en hoe ik mezelf wijsmaak dat ik wel blij ben met mezelf.quote:Op donderdag 17 juli 2008 23:10 schreef Xennia het volgende:
[..]
Precies, dat is wat je wint met je destructieve gedrag: een vlucht van jezelf. En waarom zou je vluchten van jezelf als je blij bent met jezelf?
Als ik stoned ben verveel ik me nooit. Ja, you tell me waarom ik dat nodig heb. Dat moet ik nu uitzoeken.quote:Op donderdag 17 juli 2008 23:12 schreef SHE het volgende:
Wow, 6 joints per dag? Dan slaap ik 6 dagen denk ik
En verveel je je ook niet als je zo knetterstoned bent?
Ik vind verveling overigens heerlijk. Het liefst zou ik me de hele dag vervelen
En waarom heb je altijd extreme aandacht van mannen nodig gehad? Of heb je dat ook alleen als je je verveelt?
Dat is ook een mogelijkheidquote:Op vrijdag 18 juli 2008 12:31 schreef Troel het volgende:
Ik heb er niet voor gestudeerd, maar ik zie niet in waarom blowen en neuken wat met autisme te maken hebben. Moet ik dat vergelijken met het veel te veel eten van iemand? Een soort binge eating disorder, maar dan een blow seks disorder?
stappen en neuken doen autisten niet. Ze mijden liever mensen, en al helemaal fysiek contact. Ik denk eerder dat je wat theatraal bent.quote:Op donderdag 17 juli 2008 22:12 schreef MLI het volgende:
[..]
Ik stap en neuk in feite voor aandacht (wat een indirect gevolg van autisme zou kunnen zijn want ik kreeg vroeger veel negatieve bevestiging) en blowen is een aangenaam roesje waardoor ik de ernst van de situatie nu aangenaam onderschat.
Niet eens.quote:Op vrijdag 18 juli 2008 18:52 schreef KonnieKipke het volgende:
[..]
stappen en neuken doen autisten niet. Ze mijden liever mensen, en al helemaal fysiek contact. Ik denk eerder dat je wat theatraal bent.
Aandacht. Of misschien een leegte opvullen omdat ik soms behoefte heb aan een vent in mijn leven.quote:Op donderdag 17 juli 2008 23:32 schreef SHE het volgende:
Je kunt daar toch wel antwoord op geven?
Omdat je sex wilt, of alleen aandacht, of omdat je een leegte wilt opvullen, of omdat je juist onzeker bent.
Het lijkt me dat een professional jou niet zal kunnen vertellen waarom je dat doet als je zelf niet weet waarom.
Je doet het toch bewust? Ik neem aan dat je iets wilt bereiken ermee, een mens doet namelijk nooit iets 'zomaar'
( denk ik )
Alleen als het uitgewerkt is, dan is hetquote:Op vrijdag 18 juli 2008 20:03 schreef Maeghan het volgende:
<3 Alcohol <3
Geweldig spul tegen angsten, spanningen en hoofdpijn. Heerlijk.
Nooit last van. Bedoel je een kater? Ik ben nog nooit dronken geweest. Ik drink over het algemeen zeer beschaafd. Ik stop altijd op het moment dat ik denk "als ik nu doorga, red ik het niet meer om naar m'n bed te lopen".quote:Op vrijdag 18 juli 2008 20:15 schreef Juup© het volgende:
[..]
Alleen als het uitgewerkt is, dan is het
Dit heb ik ook, ik ben voortdurend bang dat ik een 'obstakel' omver rij of er tegenaan bots of dat hun tegen mij aan botsen.quote:Op dinsdag 8 juli 2008 19:50 schreef Ruzbeh het volgende:
Hebben jullie dit ook. Stress ervaren in het verkeer. Ik fiets naar bepaalde plekken heen (voor een afspraak, bijvoorbeeld) en ik raak soms zwaar gestressd. Alle mensen en auto's die ik zie zijn allemaal obstakels. Ik word er gewoon zenuwachtig van. Het is niet zo erg dat ik niet meer uit de deur kan maar het is in ieder geval wel lastig. Ik denk dat ik op een gegeven moment maar vaker de bus moet nemen om zo veel van die spanningen te vermijden. Aan de andere kant, in een bus zit het vol met mensen die ik niet ken dus dat brengt ook weer allerlei spanningen mee. Toch zou ik soms liever in de bus zitten dan moeilijk te doen op de fiets.
Voor mijn 'episode' had ik daar inderdaad last van. Ik had nooit vriendjes, nooit vriendinnen en ik was eigenlijk alleen maar op de academie of thuis.quote:Op vrijdag 18 juli 2008 18:52 schreef KonnieKipke het volgende:
[..]
stappen en neuken doen autisten niet. Ze mijden liever mensen, en al helemaal fysiek contact. Ik denk eerder dat je wat theatraal bent.
Vlak wil ik niet zeggen., Jij hebt een levendige stemming zoals ik je kende, en inderdaad gingen de remmen los. Eerder destructief zou ik nu zeggen. Ik herinner je me niet als een kil persoon, wel iemand met een wat voor mij onnavolgbare sprongen. Je bent wel authentiek, iedereen kent SHE wel inmiddelsquote:Op vrijdag 18 juli 2008 22:53 schreef SHE het volgende:
[..]
Ik vind het vrij kort door de bocht te zeggen dat autisten allemaal vlakke killerds zijn, daar geloof ik niets van.
Ik ken zelfs autisten die geen enkel probleem hebben met aanraking.
Voor mij werkt knuffel therapie overigens fantastisch; ik vind het nog steeds vreselijk irritant, maar ik verstijf niet meer. en ik heb ook geen drugs meer nodig om seks met iemand te kunnen hebben
Ooit word ik nog wel zo'n warme Moeke
Door mij ben je psychiater geworden he?quote:Op zaterdag 19 juli 2008 00:12 schreef KonnieKipke het volgende:
[..]
Vlak wil ik niet zeggen., Jij hebt een levendige stemming zoals ik je kende, en inderdaad gingen de remmen los. Eerder destructief zou ik nu zeggen. Ik herinner je me niet als een kil persoon, wel iemand met een wat voor mij onnavolgbare sprongen. Je bent wel authentiek, iedereen kent SHE wel inmiddels
quote:Op zaterdag 19 juli 2008 00:21 schreef Xennia het volgende:
[..]
The plot thickens Viel jij ook altijd op de verkeerde vrouwen?
Nee ik bedoel dat als het uitgewerkt was kwam alle ellende en chaos in mijn hoofd terug.quote:Op vrijdag 18 juli 2008 20:40 schreef Maeghan het volgende:
[..]
Nooit last van. Bedoel je een kater? Ik ben nog nooit dronken geweest. Ik drink over het algemeen zeer beschaafd. Ik stop altijd op het moment dat ik denk "als ik nu doorga, red ik het niet meer om naar m'n bed te lopen".![]()
Ik ook niet... maar ik drink ook absoluut geen alcohol. Heb wel eensch een biertje geprobeerd maar dat was echt complete bagger. Ik hou het gewoon bij water... frisdrank enzo.quote:
Vooral kruispunten ja... sommige wegen zijn ook zo compleet bagger.. of de stoplichten zijn gewoon stom... dat maakt het dan nog even erger.quote:Op vrijdag 18 juli 2008 21:35 schreef cati het volgende:
[..]
Dit heb ik ook, ik ben voortdurend bang dat ik een 'obstakel' omver rij of er tegenaan bots of dat hun tegen mij aan botsen.
Vooral op kruispunten en op wegen waar meerdere rijvakken zijn raak ik soms lichtelijk in paniek. Heb ook alleen mijn automaat rijbewijs gehaald omdat ik niet in een schakel mocht rijden van het cbr.
Ik denk zelf dat er genoeg autisten zijn die hun alcohol- en of drugsgebruik en de hoeveelheid sex binnen beperking kunnen houden. Oftewel er zullen mensen zijn die deze dingen totaal niet doen en er zullen mensen zijn die het te veel doen. Dit zijn er maar een paar het overgrootte deel zal gewoon om kunnen met deze dingen net zoals "normale" mensen dat doen.quote:Op zaterdag 19 juli 2008 15:42 schreef Stupendous76 het volgende:
Dus een deel gaat aan de alcohol/drugs/sex, maar doet dat gelijk in het extreem (als in: eigenlijk alleen maar)
En de rest niet, en ook dat in het extreem (als in: nagenoeg niet)
Jij leest iets anders dan ik.quote:Op zaterdag 19 juli 2008 15:42 schreef Stupendous76 het volgende:
Dus een deel gaat aan de alcohol/drugs/sex, maar doet dat gelijk in het extreem (als in: eigenlijk alleen maar)
En de rest niet, en ook dat in het extreem (als in: nagenoeg niet)
Nou nee, in mijn geval had ik drugs nodig om:quote:Op zaterdag 19 juli 2008 15:42 schreef Stupendous76 het volgende:
Dus een deel gaat aan de alcohol/drugs/sex, maar doet dat gelijk in het extreem (als in: eigenlijk alleen maar)
En de rest niet, en ook dat in het extreem (als in: nagenoeg niet)
Eens.quote:Op zondag 20 juli 2008 00:00 schreef Maeghan het volgende:
Ik heb wel gevoel voor ritme en zie wel of iemand op de maat beweegt bijvoorbeeld, maar als ik kijk naar dansende mensen in een disco, dan zie ik alleen maar een hoop spastische mensen heen en weer stuiptrekken. Ik vind het aan een kant lachwekkend, aan de andere kant brengt het mijn misantropische kant naar boven: wat zijn mensen ook een domme kuddedieren die als een stelletje debielen staan te huppelen als vermaak. Ik begrijp het plezier er niet van. Ik begrijp niet wat mensen ertoe zet om te dansen. Klassieke dans, daar kan ik dan nog wel wat mee. Dan zie ik wel de overeenkomst tussen bepaalde bewegingen en de 'beweging' van de muziek. Maar gewoon een hossende meute, dat betekent voor mij helemaal niks. Tenzij ik gezopen heb dus.
Even beter nagedacht: ik kan wel 'beoordelen' of dans mooi is, maar het raakt me niet. Misschien kan ik het zo het beste omschrijven. Dat is ook een van de (vele) redenen dat ik niet ga stappen in het weekend, ik heb niks te zoeken in zo'n club.
Ik zet het er bewust wat stevig neerquote:
Vooropgesteld, je zet jezelf echt niet voor schut.quote:Op zaterdag 19 juli 2008 22:50 schreef SHE het volgende:
[..]
Nou nee, in mijn geval had ik drugs nodig om:
- rustig te worden. ( ik word heel kalmpjes en rustig van coke )
- normaal te functioneren/dingen te doen die mensen doen en ook leuk vinden. Zoals sex, eindeloos kletsen en socializen.
Om dan maar eens een voorbeeld te geven ( en hopend dat ik hiermee mezelf niet voor lul zet ):
Sex is voor mij iets heel verwarrends. Ik weet niet of ik me nu op de synergie of het resultaat ( orgasme ) moet concentreren. Sowieso lukt het me niet om me op allebei te focussen. Ik kan maar een ding tegelijk.
Daarnaast mis ik dat gevoel waar anderen het over hebben; de kers op de taart; de utopische symbiose en de spettertjes vuurwerk in de lucht.
Populistisch gesproken zie ik sex als niets meer dan een manier om te ontladen, bezig te zijn, of een orgasme te krijgen.
Ik kan mezelf heus wel verliezen in iemand hoor; maar dan word ik eerder nat van de manier waarop zijn hoofd werkt, dan de grootte van zijn geslacht, zijn aanraking of zijn voorkomen.
Drugs en overmatig drank gebruik zorgt ervoor dat ik al die factoren ondergeschikt maak en eigenlijk gewoon ordinaire, platte sex kan hebben, waarbij ik maar aan één ding denk en het me ook geen flikker kan schelen hoe het gebeurt. Dat maakt mij wel ineens een heel aantrekkelijke partner voor 'nietsvermoedende' mensen. Ze denken dat je een gezonde sexdrive hebt en niet zo moeilijk doet. Terwijl ze echt niet door hebben dat je geen idee hebt waar je mee bezig bent.
En dat is natuurlijk oneerlijk, en ergens ook best walgelijk. Zelf medicatie heb ik dus maar afgezworenen ik geniet van mijn rust met mate.
Woeii, daar zeg je iets heel intiems, en ik iets heel herkenbaars. Eng herkenbaar zelfs. Dat 'je precies, levendig' kunnen voorstellen hoe iets is en je er toch van weerhouden, zonder legitieme reden.quote:Op zondag 20 juli 2008 00:41 schreef Stupendous76 het volgende:
[..]
En eigenlijk is dat best raar, ik weet waarom mensen alcohol drinken of drugs gebruiken, ik weet waarom mensen sex hebben, kan mij dat allemaal uiterst goed voorstellen en begrijpen -> ik zie het allemaal gebeuren, ik weet het hoe en waarom, maar ik kan er zelf niet aan meedoen. En dat steekt behoorlijk. En dat is ook mede de reden dat ik mij aangemeld heb voor ASS, omdat die kenmerken ook bij mij voorkomen.
Inderdaad. Je post suggereerde dat er maar twee mogelijkheden zijn; alcohol, seks en drugs tot in het extreme, of geen alcohol, seks en drugs. Terwijl Black Tulip en ik onder andere al hadden gezegd gewoon met mate te drinken.quote:Op zondag 20 juli 2008 00:41 schreef Stupendous76 het volgende:
[..]
Ik zet het er bewust wat stevig neer
Zoals ik de verschillende posts lees, ontstaat bij mij de indruk dat sommigen zich overgeven aan de alcohol/drugs/sex. Dit gebeurt omdat ze dan of hun eigen remming kwijtraken of 'omdat anderen dat ook doen' en zij zich er prettig bij voelen. In ieder geval: in beide gevallen zijn zij even los van hun bewustzijn, hun verstand dat alles probeert te begrijpen of te controleren.
Maar ik zou graag horen hoe jij (of anderen) het lezen.
Een boel van deze post klinkt erg herkenbaar, een gevoel van lusteloosheid. Ik mis in mijn bezigheden altijd de interesse die anderen misschien willen tonen, ervaar altijd een bepaalde eenzaamheid; ben een einzelgänger, ben dat ook altijd geweest (terwijl ik ook vroeger best veel met vriendjes speelde)quote:Op zondag 20 juli 2008 00:53 schreef Maeghan het volgende:
Tja, ik vind dans gewoon niet interessant. Zoals iemand die niet van vis houdt, misschien best wel het verschil proeft tussen een verse, wildgevangen zalm en een stuk supermarktkweekzalm dat al dagen ligt, maar het hoe dan ook zelf nooit zal kopen.
Ik heb wel iets met muziek en wilde als kind graag een instrument leren bespelen, maar dat mocht van mijn ouders niet omdat het te veel herrie zou maken. Ik ben daar nog altijd teleurgesteld door, omdat ik voor m'n gevoel nu nooit meer zo goed zal kunnen worden als wanneer ik er toen al mee begonnen was. Ik ben er uiteindelijk nooit mee begonnen; toch kan ik het nooit helemaal van me afzetten. Helaas is het instrument van mijn keuze op dit moment nog even te duur, maar misschien begin ik er ooit nog eens mee. Maar het is wel iets waarbij ik het gevoel heb dat het een essentieel iets van mij is. Als ik mensen vertel dat ik dat altijd graag had gewild, voelt het alsof ik iets heel persoonlijks vertel.
Maar ach, eerlijkgezegd heb ik altijd het gevoel dat ik nooit echt ergens goed in ben. Alsof ik overal wel in mee kan komen, maar nergens in uitblink. Het enige waar ik wel goed in ben en waar ik ook iets van mezelf in kan leggen, is dan weer hetgene waar ik in zekere zin ook weer heel slecht in ben: ik heb een haat-liefdeverhouding met schrijven. Ik vind schrijven aan een kant iets moois, aan de andere kant ook iets wat je volledig in beslag neemt en consumeert en leegzuigt. Ik kan goed schrijven, alleen het ordenen van de informatie gaat heel slecht. Aan de andere kant merk ik aan reacties van anderen op wat ik schrijf (of zeg, tijdens m'n studie bij een discussie van literatuur bijvoorbeeld), dat ik meer en andere verbanden leg en dat ik dingen zeg waar ze zelf niet opgekomen waren. Ik krijg alleen mijn gedachten niet in een voor andere mensen zinnige structuur gegoten. Het voelt dan alsof ik Wikipedia moet samenvatten, een gigantische taak met veel te veel informatie die niet wil zoals ik het wil, waardoor ik genoodzaakt ben om veel relevante en interessante zaken (zijtakken, verwijzingen) weg te laten. Dat ging ook mis bij het schrijven van m'n scriptie, daardoor ben ik uiteindelijk dus gestopt met studeren. Het was gewoon té groot, te veel, te verwarrend. Sindsdien heb ik dus ook niks meer geschreven. Ik zat zo vast in m'n eigen gedachten en m'n faalangst bij schrijven werd nog groter dan ie al was. Ik probeer de blokkade te doorbreken, omdat ik denk dat dat het enige is waarin ik m'n ei echt kwijt kan.
Creatief ben ik ook niet echt. Mijn tekeningen zijn (en waren als kind altijd al) imitaties. Ik teken na wat ik zie, of ik maak een tekening in de stijl van iets wat ik net gezien of geleerd heb. Als kind schreef ik af en toe wat gedichtjes, maar daar was ik altijd slecht in en dat waren ook vaak imitaties, bijv. een vorm die ik afgekeken had - een sonnet, een gedicht waarbij iedere strofe met dezelfde regel begint, dat soort dingen. Verhalen schrijven heb ik nooit gekund. Ik herinner me nog levendig dat we voor geschiedenis in de brugklas een verhaal moesten schrijven over hoe het zou zijn in Egypte, mens wat was mijn verhaal slecht. Met dat soort dingen weet ik dus echt niet wat ik moet doen.
Het enige waar ik op dit moment een beetje voldoening uit haal en waar ik iets in kan leggen, is het kweken van m'n groente op balkon. Maar als ik niet lekker in m'n vel zit interesseert niks me en dan laat ik ze doodgaan, dus dan heb ik daarna niks meer om me mee bezig te houden. En ik vind het ook alleen interessant als ik dagelijks kan zien dat ze groeien of dat er een nieuw tomaatje of bloemetje aan de plant zit. Anders vind ik ze niet leuk meer en geef ik ze geen water meer. Kortom, ik vind ze alleen maar leuk zolang het goed gaat en ik resultaat zie zonder er al te veel voor te hoeven doen.
Alles bij elkaar zit ik mezelf gewoon erg in de weg, ben ik doelloos en weet ik niet wat ik wil, en als ik het eenmaal weet ga ik aan mezelf twijfelen, of ik er wel goed aan doe, en dan ben ik het helemaal kwijt. Mijn hoofd voelt soms alsof het vol zit met watten, m'n gedachten lopen als kluwen garen door elkaar heen, wat ik voel weet ik ondertussen ook niet meer en erover praten lukt maar beperkt. CTRL + ALT + DEL indrukken lijkt me nog steeds de beste oplossing eigenlijk.
Dat herken ik ook. Ik voelde dit ook allemaal maar ik kon het nooit verwoorden.quote:Op zondag 20 juli 2008 01:02 schreef SHE het volgende:
[..]
Woeii, daar zeg je iets heel intiems, en ik iets heel herkenbaars. Eng herkenbaar zelfs. Dat 'je precies, levendig' kunnen voorstellen hoe iets is en je er toch van weerhouden, zonder legitieme reden.
Freaky!
Ik heb mezelf wel aan die wetenschap overgegeven overigens, maar wederom , dat lukt mij alleen als ik onder invloed zou zijn. Nuchter is er precies die zelfcontrole.
Ghe...dit is de eerste keer dat ik iets lees hier wat ik echt 1 op 1 helemaal begrijp.
Of je krijgt zo´n vraag waar zie jij jezelf over vijf jaar? Daar kan ik geen antwoord opgeven. Ik weet niet eens waar ik over een jaar ben laat staan vijf jaar.quote:Op zondag 20 juli 2008 01:05 schreef Stupendous76 het volgende:
[..]
Een boel van deze post klinkt erg herkenbaar, een gevoel van lusteloosheid. Ik mis in mijn bezigheden altijd de interesse die anderen misschien willen tonen, ervaar altijd een bepaalde eenzaamheid; ben een einzelgänger, ben dat ook altijd geweest (terwijl ik ook vroeger best veel met vriendjes speelde)
Ik heb me voorgenomen om te beginnen met schilderen, gewoon, ogen dicht en met de kwast over het doek.
Maar dat voornemen heb ik al weer twee jaar zonder er wat mee te doen...
Jouw laatste opmerking roep ik al jaren: ik weet niet wat ik wil.
Standaard vraag van anderen: dus je hebt geen idee wat je wilt?
Ik: NEE, want als ik het wist zat ik hier niet.
En dan stopt het weer, blijf je weer alleen achter omdat ze het niet begrijpen
Heb jij een betere verklaring?quote:Op zondag 20 juli 2008 01:15 schreef RonaldRegen het volgende:
En dan ook nog geloven dat ze onder PDD gebukt gaan!![]()
quote:Op zondag 20 juli 2008 17:25 schreef MLI het volgende:
Weet je wat ik me gisteren besefte? Ik hecht mij niet aan anderen. Mijn familie mis ik nooit, mijn vrienden mis ik nooit. Ik weet ook niet zeker of ik wel in staat ben om te houden van iemand. Ik kan wel heel veel om iemand geven maar andermans verdriet doet me over het algemeen weinig. Ik lig alleen wakker om mijn eigen problemen. Herkennen jullie dat?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |