Niet als je daarmee Befehl ist Befehl redeneringen onderuit kunt halen, of was dat detail je ontgaan?quote:Op vrijdag 16 mei 2008 10:33 schreef Sloggi het volgende:
Ik ben het totaal niet eens met de (poging tot) vervolging van deze man, maar de hier gemaakte vergelijkingingen met Nazi-Duitsland geven blijk van een behoorlijk laag intelligentieniveau...
Maar daar haal je de krant niet mee. Het is gewoon een publiciteitsstunt. Wel een slechte dan, trouwens.quote:Op vrijdag 16 mei 2008 10:39 schreef Pool het volgende:
Wat proportionaliteit betreft, snap ik de huiszoeking en vooral de arrestatie niet. Zoals Hans Teeuwen al zei: een dagvaarding had ook gewoon volstaan. Dan had GN misschien een kleine boete gehad of hij was vrijgesproken.
Dan vind ik het nog belachelijk om verbanden te gaan trekken met Nazi-Duitsland. Iemand die de wet anders interpreteert en de wet wil naleven te lijf gaan met drogredenen in plaats van echte argumenten lijkt me niet handig. Het punt van een discussie is juist dat je iemand anders probeert te overtuigen in plaats van hem in een hoek te plaatsen en/of te kwetsen.quote:Op vrijdag 16 mei 2008 10:59 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Niet als je daarmee Befehl ist Befehl redeneringen onderuit kunt halen, of was dat detail je ontgaan?
Gat-ver-damme. Wat een eng Stasi-volkje zijn we geworden.quote:De politie zou Nekschot hebben gezegd dat hij zijn anonimiteit nu wel kwijt is.
Het was een reactie op onderstaand.quote:Op vrijdag 16 mei 2008 11:05 schreef Sloggi het volgende:
[..]
Dan vind ik het nog belachelijk om verbanden te gaan trekken met Nazi-Duitsland. Iemand die de wet anders interpreteert en de wet wil naleven te lijf gaan met drogredenen in plaats van echte argumenten lijkt me niet handig. Het punt van een discussie is juist dat je iemand anders probeert te overtuigen in plaats van hem in een hoek te plaatsen en/of te kwetsen.
Iemand die zo redeneert mag er best op gewezen worden dat hij een ordinaire Befehl ist Befehl mentaliteit heeft, en hoe doe je dat beter dan door een vergelijking te maken met de het Duitsland van '33-'45, waar dergelijke redeneringen ook schering en inslag waren. Het is prachtig rechtspositivisme, maar het zegt niks over de rechtvaardigheid van dergelijk blindelings en kritiekloos te volgen wetten, daar wijs ik op.quote:Op donderdag 15 mei 2008 23:35 schreef SpaceSpiff het volgende:
[..]
Nee.
In Nederland zijn er gewoon een aantal wetten. Mensen die langs die wetten opereren moeten niet raar opkijken als de politie een keer langskomt. Het is eigenlijk heel simpel.
Dit.quote:Op vrijdag 16 mei 2008 10:39 schreef Pool het volgende:
Ik denk dat Gregorius wel de wet overtreden heeft met een aantal cartoons. Maar in Nederland gelden ook nog zoiets als opportuniteit voor het OM en proportionaliteit.
Wat opportuniteit betreft denk ik dat een team van 10 politieagenten in Amsterdam wel iets beters te doen heeft dan een matige cartoonist aanpakken. Genoeg échte problemen daar. Ik denk niet dat de burger dit bedoelt als ze roepen om meer blauw op straat.
Wat proportionaliteit betreft, snap ik de huiszoeking en vooral de arrestatie niet. Zoals Hans Teeuwen al zei: een dagvaarding had ook gewoon volstaan. Dan had GN misschien een kleine boete gehad of hij was vrijgesproken.
Ik zie dat iemand al op het ludieke idee was gekomen. Je kunt deze reeks natuurlijk oneindig uitbreiden, waarbij je de Marokkaan aankleedt in Volendamse klederdracht. Ook met Wilders wel te doen. Neem gewoon een uitspraak van hem als hij weer in het nieuws is en steeds weer hetzelfde plaatje waarin hij een marokkaan in Volendamse klederdracht sodomeert. Want elke uitspraak van hem heeft tot doel de Marokkaan aldus aan te pakkenquote:
Ja, ja wat mij betreft maar onfatsoenlijk betekekend niet dat het dan niet zou kunnen, neequote:Op vrijdag 16 mei 2008 08:31 schreef Yildiz het volgende:
Laat ik 'm dan hier eens stellen.
[ afbeelding ]
Is dit vrijheid van expressie, onfatsoenlijk, of een aanhouding van de kunstenaar van dit werk waard?
Niet automatisch wat mij betreft, uiteraard staat het de politicus vrij om aangifte te doen al zou ik het liever als civiele procedure zien dan als een strafrechtelijke.quote:Als de politicus dan aangifte deed en de kunstenaar is aangehouden, is het dan een politiestaat?
Voor de duidelijkheid, dit is een nepgraf.
Ik ben benieuwd...quote:Ook de SP is boos over de arrestatie van de cartoonist. Net als de PVV en D66 wil ook deze partij opheldering van Hirsch Ballin.
SP-Kamerlid Jan de Wit noemt het ''volstrekt buiten proportie'' dat Nekschot anderhalve dag werd vastgehouden terwijl de politie thuis zijn computer en ander materiaal in beslag nam. De Wit: “Als iemand aangifte doet, moet die in behandeling worden genomen. Als het noodzakelijk is, nodig je de tekenaar dan uit voor een gesprek op het bureau. De intimiderende aanpak die nu is gehanteerd, vind ik kwalijk. Het gaat om een tekenaar, niet om een vermeende bommenlegger. Juist in kwesties die de vrijheid van meningsuiting raken is uiterste zorgvuldigheid op zijn plaats. Daarom zal ik Hirsch Ballin om opheldering vragen.”
De PvdA volgt de zaak ook met grote aandacht, zo liet Kamerlid Ton Heerts vanochtend weten: ''We nemen deze zaak hoog op. Een cartoonist vervolgen gaat vrij ver''. Het laatste nieuws is dat ook de VVD de minister om opheldering gaat vragen. Het ziet er dus naar uit dat er een (spoed)debat over de eerste arrestatie van een tekenaar na de Tweede Wereldoorlog gaat komen.
Ik doelde op D66, die nagenoeg tegelijk met de PVV haar onvrede liet zien over de gang van zaken. Het zorgt ervoor dat Wilders het welbekende spelletje niet kan spelen.quote:Op vrijdag 16 mei 2008 11:24 schreef Chewie het volgende:
Waar zit je naar te luisteren?
Ik kwam ook nog ergens tegen dat die man verdacht werd van haat zaaien. Misschien was de politie ook wel op zoek naar pamfletten die die klaar had liggen om te verspreiden ofzo.quote:Op vrijdag 16 mei 2008 00:46 schreef Pony-Lover het volgende:
[..]
Omdat het punt van het OM is dat hij met zijn cartoons mensen beledigd, ongepubliceerde cartoons kunnen geen mensen beledigen. In een rechzaak zal dus worden aangegeven dat het OM geen zaken moet aandragen die voor de zaak van dat OM niet ter zake doen. Tevens zal men dan dus moeten cocluderen dat de gebruikte methode voor het verzamelen van het bewijs overbodig en mogelijk onnodig intimiderend was.
Dat is gunstig.quote:Op vrijdag 16 mei 2008 11:29 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Ik doelde op D66, die nagenoeg tegelijk met de PVV haar onvrede liet zien over de gang van zaken. Het zorgt ervoor dat Wilders het welbekende spelletje niet kan spelen.
Nee, zo vroeg staan ze niet op, stelletje ambtenaren.quote:Op vrijdag 16 mei 2008 11:30 schreef Chewie het volgende:
[..]
Dat is gunstig.
Dacht even dat er een debat gaande was hierover
Er is een klacht tegen hem ingediend door van der Ven.quote:Op vrijdag 16 mei 2008 11:30 schreef Verbal het volgende:
Is dit nou een actie vanuit het OM? Of heeft iemand een klacht tegen hem ingediend?
Trouwens, heeft die Nekschot een peniele fixatie of zo? Het lijkt wel of hij alleen maar neukende types kan tekenen (en dan gebruik ik 'kan tekenen' in de meest uitgerekte zin des woords)
V.
Gaat om een aanklacht uit 2005 van Imam Abdul Jabbar van de Ven.quote:Op vrijdag 16 mei 2008 11:30 schreef Verbal het volgende:
Is dit nou een actie vanuit het OM? Of heeft iemand een klacht tegen hem ingediend?
Maakt dat wat uit in deze zaak? Als wansmaak het argument zou zijn ken ik nog wel een paar volkszangers.quote:Trouwens, heeft die Nekschot een peniele fixatie of zo? Het lijkt wel of hij alleen maar neukende types kan tekenen (en dan gebruik ik 'kan tekenen' in de meest uitgerekte zin des woords)
V.
Ik vraag me sterk af of je ook vanje bed gelicht wordt als je dagelijks cartoons maakt met ridders die hindoes in hun reet neukt.quote:''Als de geschriften die een goddelijk ingrijpen aan het einde der tijden voorspellen gelijk hebben, zijn we (afhankelijk van de godsdienst die u aanhangt) verzekerd van een spannend en bijzonder kleurrijk einde der tijden, met monsters, engelen, vuurzuilen, blazoenstoten en meer van dat bovennatuurlijk gedoe. De leukste apocalyps is die van de hindoes: daarbij maak je mee hoe een bovennatuurlijke ridder genaamd Kalki ons één voor één het hoofd afhakt. Zelfs voor een goddelijk wezen nog een hele klus.''
Ik zou zeggen ga het proberen. Als je de behoefte hebt om een bevolkingsgroep zo te portretteren....vooral doen!quote:Op vrijdag 16 mei 2008 11:40 schreef Jarno het volgende:
Deze las ik net op Depers.nl:
[..]
Ik vraag me sterk af of je ook vanje bed gelicht wordt als je dagelijks cartoons maakt met ridders die hindoes in hun reet neukt.
Nou dat is weer een rake boodschap van De Pers.nl hoor. Afbeeldingen van sodomie plegende individuen moeten idd tot onze dagelijkse kost verheven worden. Dat zal ze leren!quote:Op vrijdag 16 mei 2008 11:40 schreef Jarno het volgende:
Deze las ik net op Depers.nl:
[..]
Ik vraag me sterk af of je ook vanje bed gelicht wordt als je dagelijks cartoons maakt met ridders die hindoes in hun reet neukt.
Als een Hindoe daar aanstoot aan neemt en een klacht over indiend bij het OM zal dat na 3 jaar vast wel gebeuren.quote:Op vrijdag 16 mei 2008 11:40 schreef Jarno het volgende:
Deze las ik net op Depers.nl:
[..]
Ik vraag me sterk af of je ook vanje bed gelicht wordt als je dagelijks cartoons maakt met ridders die hindoes in hun reet neukt.
Het was een reactie van iemand op de site van DePers. Niet van DePers zelf, dus.quote:Op vrijdag 16 mei 2008 11:45 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Nou dat is weer een rake boodschap van De Pers.nl hoor.
Jij kan ruiken dat Hindoes geen aanklacht doen als er ipv een moslim een hindoe telkens te kak werd gezet? Laten we de Moslim eens vervangen door een Joods figuur, ter illustratie.quote:Op vrijdag 16 mei 2008 11:47 schreef Jarno het volgende:
[..]
Het was een reactie van iemand op de site van DePers. Niet van DePers zelf, dus.
Maar goed, vraag blijft, niemand verwacht eigenlijk problemen als je de hindoes als mikpunt neemt. Waarom nu wel dan?
Ik denk dat je net zo goed problemen krijgt als je Hindoes of Joden of Christenen op een dergelijke manier speerpunt van spot maakt.quote:Op vrijdag 16 mei 2008 11:47 schreef Jarno het volgende:
[..]
Het was een reactie van iemand op de site van DePers. Niet van DePers zelf, dus.
Maar goed, vraag blijft, niemand verwacht eigenlijk problemen als je de hindoes als mikpunt neemt. Waarom nu wel dan?
Mwoch, ik durf de gok wel redelijk aan. Ook zal de zaak, gezien de samenstelling van de Nederlandse bevolking, ook geen top-prio worden van het OM gok ik zo.quote:Op vrijdag 16 mei 2008 11:50 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Jij kan ruiken dat Hindoes geen aanklacht doen als er ipv een moslim een hindoe telkens te kak werd gezet?
Dat is een belediging!quote:Op vrijdag 16 mei 2008 11:32 schreef SHE het volgende:
Wat zijn we toch een hypocriet kutvolk.
Ik durf de gok ook wel aan hoor, dat er dus weldegelijk een aanklacht zou komen. Bovendien duidt een 3 jaar lang durend onderzoek ook niet echt op top-prio in deze zaak. Maar ik zie al waar jij naartoe wil, het ligt aan de moslims toch? Het gaat je helemaal niet om de vrijheid van meningsuiting, dat is slechts bijzaak.quote:Op vrijdag 16 mei 2008 11:55 schreef Jarno het volgende:
[..]
Mwoch, ik durf de gok wel redelijk aan. Ook zal de zaak, gezien de samenstelling van de Nederlandse bevolking, ook geen top-prio worden van het OM gok ik zo.
Joh, Jarno, er zijn gewoon individuen die niet begrijpen dat Vrijheid en plaatjes van sodomie plegende opponenten communicerende vaten zijn. Maar wij begrijpen dat gelukkig wel.quote:Op vrijdag 16 mei 2008 11:47 schreef Jarno het volgende:
[..]
Het was een reactie van iemand op de site van DePers. Niet van DePers zelf, dus.
Maar goed, vraag blijft, niemand verwacht eigenlijk problemen als je de hindoes als mikpunt neemt. Waarom nu wel dan?
Volgens mij is Gregorius Nekschot gewoon een sluimerhomo en is ie daarom zo bang voor moslims.quote:Op vrijdag 16 mei 2008 11:30 schreef Verbal het volgende:
Trouwens, heeft die Nekschot een peniele fixatie of zo? Het lijkt wel of hij alleen maar neukende types kan tekenen (en dan gebruik ik 'kan tekenen' in de meest uitgerekte zin des woords)
"Verwachtingen" worden vertroebeld door vooroordelen, laten we dat niet als maatstaf nemen. Een plaatje waarin een hindoegod werd geassocieerd met een iPod bleek tegen de verwachting in ook al voldoende voor doodsbedreigingen door een paar gekken. En ja, het komt minder vaak voor en <insert grotere penissen in de penismeetwedstrijd>.quote:Op vrijdag 16 mei 2008 11:47 schreef Jarno het volgende:
Maar goed, vraag blijft, niemand verwacht eigenlijk problemen als je de hindoes als mikpunt neemt. Waarom nu wel dan?
Anale fixatie noemen we dat.quote:Op vrijdag 16 mei 2008 12:05 schreef doppelgänger het volgende:
[..]
Volgens mij is Gregorius Nekschot gewoon een sluimerhomo en is ie daarom zo bang voor moslims.
Ik bedoel, piemels en kontneuken zijn een belangrijk thema in zijn werk.
De rechterlijke macht beslist om iemand mogelijk te gaan vervolgen....en daarom moet er een kabinetscrisis komen.quote:Op vrijdag 16 mei 2008 12:07 schreef Gia het volgende:
Ik ben voor een kabinetscrisis. Allemaal naar de stembus.
Als Hirsch Ballin niet wil zeggen door hoeveel negers G. Nekschot anaal verkracht is tijdens die nacht in de cel dan acht ik een kabinetscrisis niet uitgesloten idd.quote:Op vrijdag 16 mei 2008 12:07 schreef Gia het volgende:
Ik ben voor een kabinetscrisis. Allemaal naar de stembus.
Dan snap ik de ophef van de islamhaters niet. Altijd wordt er gezegd als er weer een cartoon-rel is: "Moslims moeten niet zeiken, en anders is er de gang naar de rechter".quote:Op vrijdag 16 mei 2008 11:36 schreef Chewie het volgende:
[..]
Gaat om een aanklacht uit 2005 van Imam Abdul Jabbar van de Ven.
Zegt ook wel weer genoeg over de daadkracht van justitie
Zeg ik datquote:Maakt dat wat uit in deze zaak?
Och, onschuldige wansmaak waarmee je een paar josti's vermaakt, of perfide wansmaak waarmee je soppende islamhaters laat spritzen... Ik zie het verschil wel.quote:Als wansmaak het argument zou zijn ken ik nog wel een paar volkszangers.
Ik heb er helemaal geen moeite mee als Joden net zo belachelijk gemaakt worden als andere gelovigen. Of zelfs als normale mensen. Maar jij denkt dat mensen die cartoons maken persé (pro-)Joods zijn? Lekker vooroordeel weer.quote:Op vrijdag 16 mei 2008 11:50 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Jij kan ruiken dat Hindoes geen aanklacht doen als er ipv een moslim een hindoe telkens te kak werd gezet? Laten we de Moslim eens vervangen door een Joods figuur, ter illustratie.
Dat denkt die helemaal niet. Dat kan ik tenminste nergens in zijn woorden terugvinden.quote:Op vrijdag 16 mei 2008 12:24 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Ik heb er helemaal geen moeite mee als Joden net zo belachelijk gemaakt worden als andere gelovigen. Of zelfs als normale mensen. Maar jij denkt dat mensen die cartoons maken persé (pro-)Joods zijn? Lekker vooroordeel weer.
Nee, dat denk ik niet. Staat dat ergens? Blijkt dat ergens uit? Het is niet eens af te leiden uit een post, zelfs niet als je je best doet.quote:Op vrijdag 16 mei 2008 12:24 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Ik heb er helemaal geen moeite mee als Joden net zo belachelijk gemaakt worden als andere gelovigen. Of zelfs als normale mensen. Maar jij denkt dat mensen die cartoons maken persé (pro-)Joods zijn? Lekker vooroordeel weer.
Er is een verantwoordelijke minister, die toch op het matje moet komen.quote:Op vrijdag 16 mei 2008 12:09 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
De rechterlijke macht beslist om iemand mogelijk te gaan vervolgen....en daarom moet er een kabinetscrisis komen.
Om de treurnis nog erger te makenquote:Op vrijdag 16 mei 2008 12:27 schreef Gia het volgende:
[..]
Er is een verantwoordelijke minister, die toch op het matje moet komen.
Lijkt me goed voor het aantal stemmen voor Rita als tgv hiervan het kabinet valt.
Waarom moet er iemand op het matje komen?quote:Op vrijdag 16 mei 2008 12:27 schreef Gia het volgende:
[..]
Er is een verantwoordelijke minister, die toch op het matje moet komen.
Lijkt me goed voor het aantal stemmen voor Rita als tgv hiervan het kabinet valt.
Volgens mij gaan de meeste reactie's hier over het politieoptreden en over de kwaliteit of het gebrek daaran van de cartoonsquote:Op vrijdag 16 mei 2008 12:22 schreef Verbal het volgende:
[..]
Dan snap ik de ophef van de islamhaters niet. Altijd wordt er gezegd als er weer een cartoon-rel is: "Moslims moeten niet zeiken, en anders is er de gang naar de rechter".
Nou gebeurt dat... weer niet goed
Al is die arrestatie wel overdreven. Dagvaard die lul, klaar.
Waarom noem je het dan het voegt niets toe aan deze discussie.quote:Zeg ik dat![]()
Wat betreft de vrijheid om beiden te maken niet wat mij betreft.quote:Och, onschuldige wansmaak waarmee je een paar josti's vermaakt, of perfide wansmaak waarmee je soppende islamhaters laat spritzen... Ik zie het verschil wel.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |