Ik was aan het hardlopen!quote:
quote:'Water helpt alleen bij kater'
Uitgegeven: 3 april 2008 12:53
Laatst gewijzigd: 3 april 2008 16:06
LONDEN - Het drinken van veel water is alleen maar goed tegen een kater. Verder is het een illusie dat veel water drinken goed voor de gezondheid is. Het vormt eerder een gevaar. Dit stellen twee wetenschappers van de Universiteit van Pennsylvania.
Veel mensen in de westerse wereld denken dat het drinken van circa acht glazen water per dag voor bijvoorbeeld een gezondere huid zorgt of een goed middel is dat helpt bij een dieet of dat reinigend werkt onder de ledenen.
Dat is volslagen onzin, aldus de wetenschappers. Er is geen enkel bewijs dat veel water drinken goed voor een mens is. Het is een misvatting en wordt bevorderd door bedrijven die mineraalwater willen verkopen.
Medisch rapport
In 1945 werd een medisch rapport gelanceerd dat stelde dat volwassenen 2,5 liter water per dag zouden moeten drinken, ongeveer een milliliter voor elke geconsumeerde calorie.
Wat het rapport vervolgens beklemtoonde maar is genegeerd, is dat die hoeveelheid meestal al in de dagelijkse voeding voorkomt.
Misvatting
Die misvatting is in de loop der jaren nog groter geworden door de gedachte dat voor de 2,5 liter water andere dranken zoals thee, koffie, frisdrank of bier niet meetellen. Dat is ook lariekoek, menen de onderzoekers Dan Negoianu en Stanley Goldfarth.
Veel water is gevaarlijk bijvoorbeeld voor hardlopers die steeds vaker als gevolg van watervergiftiging ineenzakken. Het kan ook leiden tot een tekort aan zout in het lichaam, waarschuwen de Amerikaanse wetenschappers.
Relativeren
De Nederlandse drinkwaterbedrijven relativeren deze Amerikaanse bevindingen. Een mens moet nou eenmaal, afhankelijk van zijn gewicht en geslacht, vocht innemen, beklemtoonde donderdag woordvoerder Coen Sleddering van de drinkwaterbedrijven.
Het gaat om circa 1,5 liter. Het beste vocht in Nederland voor iemands lichaam is drinkwater omdat het van goede kwaliteit is en er geen calorieën inzitten, aldus Sleddering van de Vereniging van Waterbedrijven in Nederland (Vewin).
Die van de groenteboer in paddepoel zijn goedkoop en geniaal, dus als je die hebt, proficiatquote:Op zaterdag 5 april 2008 11:46 schreef teigan het volgende:
Goeiemorgen!
ik heb net 2 bakken aardbeien gehaald, nu eens kijken of ze ook lekker zijn...
Waarom geen melk meer?quote:Op zaterdag 5 april 2008 11:12 schreef yvette1982 het volgende:
Mijn BMI is nu 27.4 en ik weeg 92 kilo bij een lengte van 1.83.
Op het werk hebben we een weddenschap wie het meeste vet is kwijt geraakt. Op dit moment lig ik achter dus ik moet een inhaalslag maken.
Ik denk dat ik begin met avonds geen koolhydraten meer te eten, geen melk meer te drinken.
Wat kan ik het beste middags eten? En is komkommer goed als tussendoortje?
nee, ik heb ze bij de lidl vandaan, en ze zijn best goed te eten, al mochten ze nog wel wat rijper... Maar ze waren ook maar 1 euro voor 500 gramquote:Op zaterdag 5 april 2008 12:01 schreef freecell het volgende:
[..]
Die van de groenteboer in paddepoel zijn goedkoop en geniaal, dus als je die hebt, proficiat
quote:Anno 2007 gaan er wereldwijd meer mensen dood door overgewicht dan door ondervoeding (1 miljard zwaarlijvigen versus 820 miljoen ondervoeden). Wat is het toch dat we het niet kunnen laten ons dood te eten, koste wat het kost? Dit wrange gegeven vormt voor makers Britta Hosman en Jorien van Nes het startpunt van een speurtocht naar de relatie tussen onze vetzucht en hun honger. Met welke simpele ingrepen kunnen we onze eetgewoonten voor hen en onszelf minder schadelijk maken? Want mensen met onder- en overgewicht hebben te kampen met hetzelfde tekort: een gebrek aan vitaminen en mineralen, dit alles als gevolg van onze voedselproductie. Is deze grootschaligheid de reden dat we niet meer nadenken bij wat we eigenlijk eten? Hoe kan het dat er nog steeds honger is, terwijl er wereldwijd per dag bijna drieduizend calorieën per persoon worden geproduceerd? Waarom zijn steeds meer mensen te dik? Wat weten we eigenlijk van de herkomst van ons voedsel? Veroorzaakt onze manier van produceren elders honger? Kunnen we iets aan slechte productiemethodes veranderen en tegelijkertijd meer mensen voeden dan nu het geval is? Aan de hand van interviews, animaties, archiefmateriaal, YouTube-filmpjes wordt het onmodieuze probleem van honger gekoppeld aan het modieuze probleem van vetzucht. In de associatieve zoektocht naar de oorzaken van honger en vetzucht en de pogingen dit probleem op te lossen, komen verschillende mensen aan bod, zoals voormalig Unileverman Hans Eenhoorn, betrokken bij de hungertaskforce van de VN; Eelco Fortuyn van Fairfood; Louise Fresco; freegans (mensen die met eten uit prullenbakken koken); Marc Janssen van CBL en Vindi Banda van Unilever.
Ik gebruik het hoogst zelden, als ik merk dat het echt te moeizaam gaat. Lucht wel even op. Maar je moet er inderdaad geen gewoonte van maken om die middelen te gebruiken, volgens mijn huisarts krijg je dan luie darmen.quote:Op zondag 6 april 2008 18:57 schreef kwakveense het volgende:
oh en al jullie poeppraat: ik kan niet meermaar ik heb altijd geleerd dat laxeermiddel heel slecht is voor je natuurlijke darmwerking dus dat doe ik nog maar even niet...
Het was heel tof!quote:Op maandag 7 april 2008 10:08 schreef octopussy het volgende:
* octopussy vraagt zich af hoe Liejannuh en Isabeau het zaterdagavond hebben gehad met het speeddaten
Daar wil ik het dus ook met de huisarts over hebben. Ibuprofen is nou niet echt een maagvriendelijke pijnstiller... Zeker niet voor een WLS-maag.quote:Op maandag 7 april 2008 10:08 schreef octopussy het volgende:
Rewimo, wat naar dat je nog steeds zo veel pijn hebtKan je ook iets anders dan orale pijnstillers krijgen? Lijkt me niet lekker voor je maag om langdurig te slikken.
quote:Op maandag 7 april 2008 11:12 schreef -Bubseltje- het volgende:
Er zijn idd weinig wls vriendelijke pijnstillers![]()
Ik kreeg toen paracetamol met codeïne maar daar werd ik raar van![]()
Ik slik dus op dit moment niks een diclofenac als het echt niet gaat. Ik probeer het bewegen te doseren zodat het behapbaar blijft. Ik snap dat je dol wordt van de pijn ik ga alweer naar een jaar pijn toe.
Verder ben ik overal een beetje stil het hele wls gebeuren kan me de boom in. Vorige week is er tegen me gezegd dat als ik mijn leven weer oppakte dat dan alles wel beter zou gaan met me
. Dat alle pijn ook die aan mijn maag aan mijzelf licht. Omdat er op de dt scan niks te zien was *kan* ik geen pijn hebben.
Ow, dat ken ik. Tig jaar geleden heb ik een kunstgewricht in mijn teen gekregen. Daar bleef ik ook pijn aan houden. Dat kon niet, ik stelde me aan, niks aan de hand, niet zeuren.quote:Op maandag 7 april 2008 11:12 schreef -Bubseltje- het volgende:
Er zijn idd weinig wls vriendelijke pijnstillers![]()
Ik kreeg toen paracetamol met codeïne maar daar werd ik raar van![]()
Ik slik dus op dit moment niks een diclofenac als het echt niet gaat. Ik probeer het bewegen te doseren zodat het behapbaar blijft. Ik snap dat je dol wordt van de pijn ik ga alweer naar een jaar pijn toe.
Verder ben ik overal een beetje stil het hele wls gebeuren kan me de boom in. Vorige week is er tegen me gezegd dat als ik mijn leven weer oppakte dat dan alles wel beter zou gaan met me
. Dat alle pijn ook die aan mijn maag aan mijzelf licht. Omdat er op de dt scan niks te zien was *kan* ik geen pijn hebben.
Dat is schrikken! Beterschap voor je moederquote:Op maandag 7 april 2008 12:07 schreef J1981 het volgende:
Gefeliciteerd Motorbloempje!
Na een hectisch weekend weer even tijd voor FOK!. Mijn moeder is vrijdag met de ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Waarschijnlijk iets aan haar hart. Alle uitslagen zijn alleen goed, dus wat het precies is, geen idee. Maar goed, ze is dus nog steeds daar. Ik hoop maar dat ze snel naar huis mag.
Ondanks alles toch weer bijna een kilo kwijt, dat gaat gelukkig wel goed.
Wat een lekker bekkiequote:Op maandag 7 april 2008 12:30 schreef Troel het volgende:
Ruben doet het als het goed is weer, router was eruit gevlogen
Ja, van die omeprazol had ik ook bedacht, ga ik morgen ook even voorleggen aan de huisarts. Ik heb geen last van de ibuprofen maar dat wil niet zeggen dat het goed voor mijn maag is natuurlijk.quote:Op maandag 7 april 2008 12:38 schreef Troel het volgende:
Rewimo, ik gebruik eigenlijk alleen maar panadol groen (gladde tablet). Ik heb toen met mijn kies geloof ik ook tramadol gehad, maar dat is ook troep natuurlijk.
Ibuprofen of brufen kan je eventueel misschien in combinatie met omeprazol slikken? Dat je wel je maag beschermd? Heb er niet voor geleerd natuurlijk, maar misschien kan dat?
quote:Op maandag 7 april 2008 12:48 schreef freecell het volgende:
Rewimo succes ermee, klinkt niet plezierig :/
Hier net lekker gelunched en besloten dat ik maar even helemaal geen koffie meer moet drinkenGisteravond om 7 uur kopje cappuccino gehad en vanacht bijna niet geslapen, daarna vanochtend wegens bijzonder duf hoofd weer één genomen en ik stuiter al de hele dag
Ik lust het wél weer trouwens
Gewoon doorstrompelen hoor, ik doe nu ook nog steeds niet anders, alleen dan wat langerquote:Op maandag 7 april 2008 18:38 schreef Brighteyes het volgende:
uniekhoorn, wat goed!
Ik heb net een poging tot de eerste les gedaan maar meer dan een hele matige poging was het niet.![]()
Maar goed, woensdag ga ik gewoon weer, het zal toch ooit wel ietsje beter gaan neem ik aan.
EN iig heb ik nu geleerd dat hardlopen strompelen achter de kinderwagen prima gaat!
Straks maar weer lekker zwemmen.
Ren jij achter de kinderwagen?quote:Op maandag 7 april 2008 19:01 schreef Brighteyes het volgende:
Sasha zat me wat bevreemd aan te kijken maar ik geloof dat hij het verder allemaal wel best vond.
Oeps...quote:Op maandag 7 april 2008 08:31 schreef teigan het volgende:
Marijkezwolle, moblo=motorbloempje=faithy...
Ik loop stage als P&O adviseur en vandaag hadden we een sollicitant. Die kwam dus bij ons solliciteren maar om brood op de plank te krijgen deed ie nu van alles, waaronder schoonmaken. Ik zei (aan het eind van het gesprek) heel goed bedoeld "succes met schoonmaken", maar dat was iets te direct.... Het sloeg in als een bom (dat zag ik ook wel aan hem) en kwam het heel denigrerend over, terwijl dat dus absoluut niet mijn bedoeling was!quote:Op maandag 7 april 2008 21:37 schreef freecell het volgende:
Nou ben ik wel benieuwd naar je blunder Marijke
quote:Op maandag 7 april 2008 21:44 schreef Marijkezwolle het volgende:
[..]
Ik loop stage als P&O adviseur en vandaag hadden we een sollicitant. Die kwam dus bij ons solliciteren maar om brood op de plank te krijgen deed ie nu van alles, waaronder schoonmaken. Ik zei (aan het eind van het gesprek) heel goed bedoeld "succes met schoonmaken", maar dat was iets te direct.... Het sloeg in als een bom (dat zag ik ook wel aan hem) en kwam het heel denigrerend over, terwijl dat dus absoluut niet mijn bedoeling was!![]()
Echt, ik kan soms zo heerlijk dommig en ontactisch zijn
Maar goed, ik kon mezelf dus wel voor de kop slaan, maar gelukkig ging m'n begeleidster er wel luchtig mee om.
dat was mijn verjaardag dusquote:Dank nog voor felicitaties enzo
Hier een iets minder leuke verjaardagsrit over de dijk dan geplanned: geen verjaardagsrit over de dijk
René's motor had bij aankomst op de uni binnen enkele seconden een plasje water onder zich liggen.
ANWB gebeld 's middags, rond half 5, maar de gele auto arriveerde pas om half 7de meneer heeft gekeken, en nu blijkt de waterpomp naar de klote
Dus de motor staat nog op de uni, en René is bij mij achterop mee naar huis gekomen, waar we dus pas om kwart over 8 aan het eten zaten en moe waren...
verjaardag
![]()
Verder wel lekker dagje gehad, lekker gespinned, en morgen wilde ik hardlopen, maar dat ga ik niet redden, ivm concert. Dus dan woensdag na het touwtjespringen nog een rondje rennen in Nijmegen met Evy, les 5 alweer van deel 2
Zo eens luisteren wat dat is, zal wel richting de 3 kwartier zijn![]()
zin in
En alsof mn darmen het wisten, ze gaven me een tof cadeautje: ik heb heerlijk gepoept, en moet straks weer![]()
ze leven weer een beetje, toch fijn, want alles wat er nog in zit, telt ook mee op de weegschaal
Nu zo dus maar slapen...![]()
fijne dromen allemaal
Vooral met die jompelsmiley erbij hèquote:Op maandag 7 april 2008 23:01 schreef octopussy het volgende:
maar erhm... ik hoef het eerlijk gezegd niet echt te weten wanneer je wel of niet gepoept hebt
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |