Bron : Geenstijl.nlquote:4 Gestoorde jongens uit Arhem hebben ruim 2 jaar lang de autistische 17 jarige Schonach Asiss zwaar mishandeld en sexueel misbruikt. Ze hebben filmpjes van de mishandeling op youtube geplaatst. Bij toeval ontdekten de ouders van Shonach de filmpjes van de mishandeligen.
Shonach werdt zo hard in elkaar gemept dat je zijn schedel hoort kraken. De filmpjes hebben jarenlang ongezien of in iedergeval onopgemerkt op youtube gestaan. Twee van de 4 gestoorde jongens moeten zich voor de mishandelingen deze maand verantwoorden bij de rechter.
2vandaag heeft een reportage gemaakt over de mishandelingen, inclusief beelden van de filmpjes. Shonach is inmiddels bij zijn ouders weggehaald.
Ik dus ook niet. Ik kan er ook helemaal geen lol in vinden.quote:Op dinsdag 22 januari 2008 21:11 schreef ShaoliN het volgende:
Ik begrijp werkelijk waar niet wat er in zulke gasten omgaat.
Tjsa. Criminelen zijn een afspiegeling van de maatschappij.quote:Op dinsdag 22 januari 2008 21:30 schreef Nee het volgende:
Producten van de maatschappij.
boete van 200 euro en 5 dagen schoffelen.quote:Op dinsdag 22 januari 2008 21:42 schreef Martijn_77 het volgende:
Zieke gasten.
Maar wat zouden ze krijgen? 240 uur Taakstraf?
Anders ik wel.quote:Op dinsdag 22 januari 2008 21:36 schreef Qwea het volgende:
Man, ik zou graag afreizen naar Arnhem
Hoe durf je zoiets te zeggen. Men houdt tegenwoordig weinig rekening met de rechten van het kind, arme tere zieltjes.quote:Op dinsdag 22 januari 2008 21:42 schreef Martijn_77 het volgende:
Zieke gasten.
Maar wat zouden ze krijgen? 240 uur Taakstraf?
Ik zou zeggen "ja sorry. Ik moest pissen man. Ze zijn er zoooooo tussendoor geglipt"quote:Op dinsdag 22 januari 2008 21:45 schreef 16meter het volgende:
[..]
Anders ik wel.
Hoe moet je je als wout voelen als je dit soort tuig moet beschermen tegen de enige behandeling die ze verdienen. Ik hoop heel beroerd.
En dan toch nog 15 uur moeten schoffelenquote:Op dinsdag 22 januari 2008 21:30 schreef Nee het volgende:
Producten van de maatschappij.
Zou best kunnen. En dat de rechter dan zegt dat dat is omdat de schuldigen al voor het leven getekend zijn door de filmpjes op YouTube. Ik vraag me altijd af of die gozers (die Tim in ieder geval die duidelijk op een filmpje te zien is) ooit nog ergens aan de bak kunnen komen. Ik bedoel, ik gun ze niet veel, maar levenslang krijgen ze zeker niet, hoogstwaarschijnlijk niet eens meer dan 5 jaar.quote:Op dinsdag 22 januari 2008 21:39 schreef TheThirdMark het volgende:
En ik denk inderdaad dat ze met ¤150 boete en 40uur schoffelen hun straf wel uitgediend hebben
quote:Op dinsdag 22 januari 2008 21:49 schreef waht het volgende:
[..]
Zou best kunnen. En dat de rechter dan zegt dat dat is omdat de schuldigen al voor het leven getekend zijn door de filmpjes op YouTube. Ik vraag me altijd af of die gozers (die Tim in ieder geval die duidelijk op een filmpje te zien is) ooit nog ergens aan de bak kunnen komen. Ik bedoel, ik gun ze niet veel, maar levenslang krijgen ze zeker niet, hoogstwaarschijnlijk niet eens meer dan 5 1 jaar.
Stoere plak plaatjesquote:Op dinsdag 22 januari 2008 21:17 schreef Qwea het volgende:
[..]
Ik dus ook niet. Ik kan er ook helemaal geen lol in vinden.
Hier nog een filmpje.
En die titels ook
dit zijn die gasten
Die vent die wat tikken krijgt is ene tim. Op het eind hoor je ze ook zeggen "Jammer dat Shonach weg is"
ze staakte toch?quote:Op dinsdag 22 januari 2008 21:45 schreef 16meter het volgende:
[..]
Anders ik wel.
Hoe moet je je als wout voelen als je dit soort tuig moet beschermen tegen de enige behandeling die ze verdienen. Ik hoop heel beroerd.
Dat mag niks uitmaken. Van mij bergen ze die lui voorgoed op.quote:Op woensdag 23 januari 2008 10:30 schreef Posdnous het volgende:
Opvallend hoe rustig zo'n topic blijft als het gaat om autochtonen die een neger mishandelen trouwens.
5jaar krijg je in Nederland eigenlijk alleen maar voor Moord met voorbedachte rade. En dan nog is er weinig kans dat je daadwerkelijk 5jaar zit.quote:Op dinsdag 22 januari 2008 21:49 schreef waht het volgende:
[..]
Zou best kunnen. En dat de rechter dan zegt dat dat is omdat de schuldigen al voor het leven getekend zijn door de filmpjes op YouTube. Ik vraag me altijd af of die gozers (die Tim in ieder geval die duidelijk op een filmpje te zien is) ooit nog ergens aan de bak kunnen komen. Ik bedoel, ik gun ze niet veel, maar levenslang krijgen ze zeker niet, hoogstwaarschijnlijk niet eens meer dan 5 jaar.
Dit is dus wél weer mooi. Mits aangetoond kan worden dat de daders van deze mishandeling die graffiti aangebracht hebben spreek je van een goed doordachte actie. En dan kan je als advocaat ontoerekeningsvatbaar al afschrijven.quote:Op woensdag 23 januari 2008 10:30 schreef Posdnous het volgende:
Vandaag staan ze dus voor de rechter.
Saillant detail is het racistische tintje aan de zaak. Ze wilden gewoon een neger slaan.
In de buurt stond ook graffiti met 'Kick the Nigger' etc.
http://www.gelderlander.n(...)ld-niet-begrijpt.ece
Dit maakt voor mij niet uit. Het feit dat 2 allochtonen elkaar afrossen boeit mij net zoveel als dat 1 allochtoon 1 autochtoon afrost, of dat 2 autochtonen met elkaar op de vuist gaan.quote:Op woensdag 23 januari 2008 10:30 schreef Posdnous het volgende:
Opvallend hoe rustig zo'n topic blijft als het gaat om autochtonen die een neger mishandelen trouwens.
Inderdaad...en hoe komen ze aan die haat? Daar ben ik dan wel nieuwsgierig naar. En nog wat...ik ben er dus wel voor om die jongens een tijd lang op te laten sluiten en ze net zo behandelen als hoe zij die jongen hebben behandeld.quote:
Even ter info..ik ben een blanke autochtoon. Voordat de generalisatie parten gaat spelen.quote:Op woensdag 23 januari 2008 10:30 schreef Posdnous het volgende:
Opvallend hoe rustig zo'n topic blijft als het gaat om autochtonen die een neger mishandelen trouwens.
quote:Op woensdag 23 januari 2008 10:30 schreef Posdnous het volgende:
http://www.gelderlander.n(...)ld-niet-begrijpt.ece
Wat dus pertinent niet waar is. Youtube kan onmogelijk alle filmpjes controleren. De gebruikers moeten zich aan de regels houden. Op straat moet je je ook aan de regels houden, en daar kan niemand over je schouder meekijken, dus waarom zou het dan op internet wel moeten.quote:Vader Roberto is ervan overtuigd dat de videosite een stimulerende werking had op de jongeren. Hij houdt YouTube ook verantwoordelijk voor het beeldmateriaal dat op de site staat.
,,Kijk, we slaan een neger: dat willen ze met de filmpjes laten zien. Hoe vaker een filmpje bekeken wordt, hoe meer sterren het krijgt. Ze worden dus aangemoedigd."
Dat viel mij ook al op ja, waar zijn de Marokkanen/allochtonen-bashers die volgens zichzelf absoluut niet racistisch zijn maar gewoon een hekel hebben aan kutjeugd ongeacht afkomst...?quote:Op woensdag 23 januari 2008 10:30 schreef Posdnous het volgende:
Opvallend hoe rustig zo'n topic blijft als het gaat om autochtonen die een neger mishandelen trouwens.
ik vind er nogal een verschil in zitten of er een stel achterlijke neo-nazi's zijn die neger mishandelen, een incident.quote:Op woensdag 23 januari 2008 10:30 schreef Posdnous het volgende:
Opvallend hoe rustig zo'n topic blijft als het gaat om autochtonen die een neger mishandelen trouwens.
Ooit een Marokkaan gezien die Tim heette?quote:Op woensdag 23 januari 2008 12:07 schreef Zeg_Maar het volgende:
maar goed, wie zegt dat de daders autochtonen zijn en geen marokkanen...
Simon? Hij heet toch Shonachquote:Altijd was Simon (nu 18) een keurige jongen, zeggen vader Roberto en pleegmoeder Femke, allebei uit Arnhem. Autistisch, maar keurig. Maar sinds een jaar of drie gedraagt hij zich anders. Zo vraagt hij nieuw beltegoed of 3 euro voor een frietje, terwijl hij net zakgeld gekregen heeft. Of klaagt hij over een lekke band, terwijl die gisteren nog geplakt is. Zijn tas smijt hij in de hoek, als de lamp op zijn fiets kapot is. Maar, zegt Roberto, we hadden er toch net een nieuwe op gezet?
Laat maar. Ik moet echt de sidenote lezen die bij het artikel staatquote:
quote:Op woensdag 23 januari 2008 12:10 schreef Apropos het volgende:
[..]
Ooit een blanke Marokkaan gezien die Tim heette?
Ja hoor...quote:Op woensdag 23 januari 2008 12:01 schreef Gia het volgende:
Ik blijf erbij. Heropvoedingskampen voor iedere jeugdige die voor crimineel gedrag voor de rechter komt. En daar mogen ze blijven tot hun 23ste. Uiteraard dienen de ouders de normale kosten van onderhoudsplicht te betalen. Kids krijgen er een opleiding, kunnen een vak leren en kunnen in elk geval al die tijd niks meer aanrichten in de maatschappij.
Wmb komen die kampen er vandaag nog.
Ja. In ieder geval, ik hoorde er mensen over spreken.quote:Op woensdag 23 januari 2008 13:10 schreef OldJeller het volgende:
Ik lees op internet dat er politie voor de huizen van de daders staat, ter bewaking.
Kan iemand uit Arnhem dit bevestigen?
Typischquote:Op woensdag 23 januari 2008 13:05 schreef Pulu het volgende:
on topic: dit zijn gewoon een stelletje mongolen die eigenlijk de pest pleuris geslagen zouden moeten worden....
-edit- Nutteloos
Daarmee wil ik de overlast die terroriserende marokkaantjes veroorzaken niet bagatalliseren, maar je merkt dat nieuwswaardigheid minder hijgerig is....
we are all terrifiedquote:Op vrijdag 25 januari 2008 13:01 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
Je zou als vader toch gewoon een end hout pakken
die is er al we kunnen ze er zo heen sturenquote:Op woensdag 23 januari 2008 12:01 schreef Gia het volgende:
Vreselijk dit. Arme jongen. Ik heb zelf een neefje die autistisch is en de eerste de beste die hem aanraakt kan tandjes spugen. Echt wel.
Enneh, Alors, dit is niet te vergelijken met straatterreur gericht tegen de hele maatschappij. Dit is een groepje jongens tegen één jongen, gewoon ergens thuis. Geloof me, dit komt vaker voor, maar dan misschien niet met een gehandicapte jongen. En dat maakt het niet minder erg.
Ik blijf erbij. Heropvoedingskampen voor iedere jeugdige die voor crimineel gedrag voor de rechter komt. En daar mogen ze blijven tot hun 23ste. Uiteraard dienen de ouders de normale kosten van onderhoudsplicht te betalen. Kids krijgen er een opleiding, kunnen een vak leren en kunnen in elk geval al die tijd niks meer aanrichten in de maatschappij.
Wmb komen die kampen er vandaag nog.
quote:Op zaterdag 26 januari 2008 17:37 schreef Roellie80 het volgende:
Ik een stuk plank met spijkers. Maar ik ben dan natuurlijk een moederquote:Op vrijdag 25 januari 2008 13:01 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
Je zou als vader toch gewoon een end hout pakken
Ik denk dat ze daar ook thuishoren. Geestelijk gehandicapten mishandelen en seksueel misbruiken.quote:Op zaterdag 26 januari 2008 18:10 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
Ik een stuk plank met spijkers. Maar ik ben dan natuurlijk een moeder![]()
Walgelijk. Dat gezeik over Youtube en diens verantwoordelijkheid terzijde. Deze jongens mogen wmb even goed doorgelicht worden op een tbs-afdeling.
Ik snap gewoon niet dat er mensen zijn die zulke daden kunnen relativeren tot een 40 uurs werkstraf of een boete van 500e. Als niemand het eens is met dit rechtssysteem vraag ik me af hoe de politiek dat wel kan zijn.quote:Op zaterdag 26 januari 2008 21:33 schreef huhggh het volgende:
Ziekelijk.
Kan me goed voorstellen dat die vader hier verscheurd over is. Machteloze positie voor hem.
Hopelijk maakt die jongen het al wat beter.
Over dat criminele tuig: tja, daar kan je veel woorden aan vuilmaken, maar ik weet op voorhand al dat ze met een te lichte straf ermee weg zullen komen.
Het blijft natuurlijk wel Nederland mensen
tjaquote:Op zondag 27 januari 2008 00:32 schreef tho_Omas het volgende:
[..]
Ik snap gewoon niet dat er mensen zijn die zulke daden kunnen relativeren tot een 40 uurs werkstraf of een boete van 500e. Als niemand het eens is met dit rechtssysteem vraag ik me af hoe de politiek dat wel kan zijn.
Dat gebruik je alleen maar als excuus om onproportioneel hardere straffen te vragen.quote:Op zaterdag 26 januari 2008 21:33 schreef huhggh het volgende:
Ziekelijk.
Kan me goed voorstellen dat die vader hier verscheurd over is. Machteloze positie voor hem.
Hopelijk maakt die jongen het al wat beter.
Over dat criminele tuig: tja, daar kan je veel woorden aan vuilmaken, maar ik weet op voorhand al dat ze met een te lichte straf ermee weg zullen komen.
Het blijft natuurlijk wel Nederland mensen
haha alsof dit zelf geen mongool is.quote:Op donderdag 24 januari 2008 22:01 schreef mrcool het volgende:
1 van de daders: http://www.youtube.com/watch?v=nzBr9twb5DI
Er staat zelfs een adres tussen de replies.
![]()
quote:Op zondag 27 januari 2008 19:56 schreef Marsj het volgende:
-edit- Is weg
ik mis ietsquote:Op zondag 27 januari 2008 19:56 schreef Marsj het volgende:
-edit- Foetsie
Titsquote:Op zondag 27 januari 2008 19:56 schreef Marsj het volgende:
-edit- Die heeft zijn aandacht ook weer gehad plaatje
oquote:Op maandag 28 januari 2008 18:31 schreef Pulu het volgende:
Heerlijk die gezonde hollandse ontkennende T. op 1vandaag
quote:Verdachte mishandelingsfilmpjes YouTube doet zijn verhaal
Een van de vier jongens die te zien is op de filmpjes van YouTube, waarop een gehandicapte 17-jarige jongen wordt mishandeld, vertelt vanavond in EénVandaag zijn kant van het verhaal. De jongen is een van de vier verdachten die voorbij kwamen in de uitzending van EénVandaag vorige week. De vier jongens (13 tot en met 19 jaar), vrienden van het slachtoffer, hebben de gehandicapte jongen jarenlang mishandeld en filmpjes hiervan op YouTube geplaatst.
quote:Op de zes filmpjes die op YouTube stonden is te zien hoe de autistische en verstandelijk gehandicapte jongen herhaaldelijk geschopt en geslagen wordt. Na de uitzending werden de verdachten op internet bedreigd. Van de verdachte die in de uitzending aan het woord komt verschenen adres- en telefoongegevens op verschillende sites. Door de (doods)bedreigingen zit de jongen met zijn familie ondergedoken. Ook heeft hij inmiddels een geheim nummer.
Afgelopen woensdag verwijderde YouTube het laatste filmpje die de vier jongens erop hadden gezet. Vorig jaar waren de andere filmpjes door de verdachten al verwijderd.
De mishandelde jongen en de verdachten wonen bij elkaar in de buurt en zijn samen opgegroeid. De mishandelingen hebben naar schatting zo'n twee jaar geduurd. De vader en pleegmoeder van het slachtoffer hebben na het ontdekken van de filmpjes op YouTube augustus vorig jaar aangifte gedaan van mishandeling en discriminatie.
De rechtszaak tegen twee van de vier jongens die verdacht worden van de mishandeling zou op 29 januari in Arnhem dienen, maar werd op het laatste moment uitgesteld. Het Openbaar Ministerie heeft meer tijd nodig voor het onderzoek.
Ja he, laat die tranen maar rollen, boehoe.. Ja hij heeft er spijt van, jammer dat dat pas na ruim 2 jaar gebeurt.quote:Op maandag 28 januari 2008 18:31 schreef Pulu het volgende:
Heerlijk die gezonde hollandse ontkennende T. op 1vandaag
echt wel te triest voor woorden. maar hij kan zich niet eeuwig verschuilen hoop echt dat iemand hem flink te grazen neemtquote:Op dinsdag 29 januari 2008 23:53 schreef Toewan het volgende:
[..]
Ja he, laat die tranen maar rollen, boehoe.. Ja hij heeft er spijt van, jammer dat dat pas na ruim 2 jaar gebeurt.
Wat een triest mannetje met een leuk (door een advocaat) ingefluisterd verhaaltje.
Vooral dat "het was alleen met open hand" was een dikke leugen. Een domme leugen ook, want het is zo te zien dat het niet zo is. En het was ook niet zo'n slimme zet om tot tweemaal toe "ik heb zelf ook gehandicapte broertjes en zusjes" erbij te halen, want ipv een verzachtende is dat natuurlijk een verzwarende omstandigheid: juist hij zou beter moeten weten.quote:Op maandag 28 januari 2008 18:48 schreef Qwea het volgende:Lui die voor zn huis stonden
Die gast is met zn ouders enzo ondergedoken![]()
OMFG, die gast moet d00d. " Ja het was niet zo hard. Op een filmpje lijkt het harder"
MM en ik kwamen tot de conclusie dat we dat dan wel even op zijn kutkop uit wouden proberen.
we kunnen hem aanvallen wanneer hij aan het schoffelen is,quote:Op zaterdag 2 februari 2008 15:15 schreef GewoneMan het volgende:
ze moeten die gast gewoon zo hard de tering schoppen dat hij dat portie klappen nooit meer vergeet. want als we het van justitie moeten hebben schoffelt hij 40 uur en is de kous daarmee af
quote:Op zaterdag 2 februari 2008 15:32 schreef MinderMutsig het volgende:
Wat loopt die presentator uit het filmpje in de OP te zeiken. Natuurlijk vind die controle achteraf plaats, wat wil hij dan? Dat providers censuur gaan beoefenen?
Zieke geesten die jongens
waar en wanneerquote:Op zaterdag 2 februari 2008 15:34 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
dat is weer zo iemand die er geen kaas van gegeten heeft het lijkt me ook heel ergerlijk om door zo iemand te worden geïnterviewd.
Wat een slappe hap.quote:De kinderrechter in Arnhem heeft werkstraffen opgelegd aan twee Arnhemmers van 14 en 18 jaar die werden vervolgd in verband met happy slapping. Dat heeft de advocaat van het slachtoffer vanavond gezegd.
De Arnhemmers pleegden in 2006 en 2007 met vrienden geweld tegen een autistische jongen. De vriendengroep zette daarvan filmpjes op internet.
De 14-jarige kreeg een werkstraf van 80 uur, waarvan 40 uur voorwaardelijk opgelegd. Tegen hem was een werkstraf van 120 uur, waarvan 60 uur voorwaardelijk geëist. De 18-jarige verdachte is veroordeeld tot 120 uur werkstraf omdat hij twee keer openlijk geweld en een keer mishandeling heeft gepleegd, zo luidde het oordeel van de kinderrechter.
De kinderrechter tilde zwaar aan de overmacht van de vriendengroep over de jongen en vond het onaanvaardbaar dat de beelden ook nog eens zijn verspreid. In het oordeel is meegewogen dat de daders veel media-aandacht te verduren hebben gehad.
De autistische jongen en de vrienden waren met elkaar opgegroeid. Volgens de verdediging vielen de klappen niet alleen bij het slachtoffer, maar over en weer. De advocaat van de 14-jarige verdachte stelde dat de gebeurtenissen plaatsvonden in een 'setting' zoals in het absurdistische televisieprogramma Jackass, waarin de televisiemakers elkaar voor de lol pijnigen.
Ook stelde zij dat de daders door de overweldigende media-aandacht voor de zaak al zwaar zijn gestraft.
Werkstraf voor happy slapping met autist
Als je zo stom ben om je achterlijk gedrag op Youtube te zetten krijg je dus ook nog strafvermindering?quote:Ook stelde zij dat de daders door de overweldigende media-aandacht voor de zaak al zwaar zijn gestraft.
Misschien een goeie tip voor de ouders van het slachtoffer? De daders een ziekte trappen en het gewoon filmen, op inet plempen en achteraf janken dat je daar emotionele schade door hebt opgelopen? [/onderbuikje]quote:Op maandag 14 april 2008 20:24 schreef Strolie75 het volgende:
[..]
Als je zo stom ben om je achterlijk gedrag op Youtube te zetten krijg je dus ook nog strafvermindering?
maar wedje leggen dat als pa die gasten klappen geeft hij er niet met een taakstraf afkomtquote:Op maandag 14 april 2008 20:30 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
En het dan gek vinden dat mensen het vertrouwen in de rechtstaat verliezen en voor eigen rechter gaan spelen
ik heb zelf nooit in dergelijke situatie gezeten... maar ik kan me zo voorstellen dat je als slachtoffer en ook de directe naasten van het slachtoffer daar heel anders over denken. het is een klap in je gezicht als iemand je jaren lang geslagen bent en dat nog gefilmnd word ook en de dader komt weg met 40 tot 80 uur schoffelen!quote:Op maandag 14 april 2008 21:49 schreef Karammel het volgende:
Maar het cellentekort is intussen wel opgelost ! Hoera, hoera, hoera !
Toch denk ik dat een gevangenisstraf deze jongens alleen maar slechter zal maken. Een taakstraf begrijp ik in deze dan ook wel. Ze zijn zeer fout bezig geweest, en daar worden ze ook voor gestraft. Een gevangenisstraf zorgt alleen maar voor extra verzet en afkeer tegen de Nederlandse staat. Een taakstraf daarentegen zou ze aan het denken moeten zetten. Elke week weer als ze weer hun vrije dag moeten opofferen om een hele dag in een bejaardentehuis te moeten helpen.
Het rechtssysteem in Nederland grijpt wat mij betreft veel te vaak naar een taakstraf in plaats van een gevangenisstraf, maar dit is een van de weinige gevallen waar ik een taakstraf juist aanmoedig.
40 en 60 uur stelt dan weer helemaal niets voor.
ik weet wel zekerquote:Op maandag 14 april 2008 21:41 schreef GewoneMan het volgende:
[..]
maar wedje leggen dat als pa die gasten klappen geeft hij er niet met een taakstraf afkomt
Mee eens. Het is voor het slachtoffer en zijn naasten simpelweg niet te verkroppen dat die gasten er met 40 tot 80 uur 'werken' vanaf komen. Dat zijn 1 a 2 werkweken. Bij mij vliegt 40 uur zo voorbij.quote:Op maandag 14 april 2008 21:52 schreef GewoneMan het volgende:
[..]
ik heb zelf nooit in dergelijke situatie gezeten... maar ik kan me zo voorstellen dat je als slachtoffer en ook de directe naasten van het slachtoffer daar heel anders over denken. het is een klap in je gezicht als iemand je jaren lang geslagen bent en dat nog gefilmnd word ook en de dader komt weg met 40 tot 80 uur schoffelen!
verder denk ik dat er wel wat meer straffen mogelijk zijn, een ervan zou een schade vergoeding kunnen zijn laat dat tuig maar een flinke poos hard werken en geef een flink deel daarvan aan het slachtoffer.
Helemaal mee eens. Daarom vind ik 40 en 80 uur schoffelen ook schandalig. Zou vele malen meer moeten zijn.quote:Op maandag 14 april 2008 21:52 schreef GewoneMan het volgende:
[..]
ik heb zelf nooit in dergelijke situatie gezeten... maar ik kan me zo voorstellen dat je als slachtoffer en ook de directe naasten van het slachtoffer daar heel anders over denken. het is een klap in je gezicht als iemand je jaren lang geslagen bent en dat nog gefilmnd word ook en de dader komt weg met 40 tot 80 uur schoffelen!
verder denk ik dat er wel wat meer straffen mogelijk zijn, een ervan zou een schade vergoeding kunnen zijn laat dat tuig maar een flinke poos hard werken en geef een flink deel daarvan aan het slachtoffer.
Het lijkt wel alsof je strafkorting krijgt wanneer je een zwakzinnige mishandelt. Alsof dat minder erg is dan een 'gewoon' mens mishandelen. Zo rechts en darwinistisch is deze maatschappij kennelijk geworden!quote:Werkstraffen voor gefilmd geweld autist
ANP
gepubliceerd op 14 april 2008 19:11, bijgewerkt op 14 april 2008 19:36
ARNHEM - De kinderrechter in Arnhem heeft werkstraffen opgelegd aan twee Arnhemmers van 14 en 18 jaar die werden vervolgd in verband met happy slapping. Dat heeft de advocaat van het slachtoffer maandagavond gezegd.
De Arnhemmers pleegden in 2006 en 2007 met vrienden geweld tegen een autistische jongen. De vriendengroep zette daarvan filmpjes op internet.
De 14-jarige kreeg een werkstraf van 80 uur, waarvan 40 uur voorwaardelijk opgelegd. Tegen hem was een werkstraf van 120 uur, waarvan 60 uur voorwaardelijk geëist.
De 18-jarige verdachte is veroordeeld tot 120 uur werkstraf omdat hij twee keer openlijk geweld en een keer mishandeling heeft gepleegd, zo luidde het oordeel van de kinderrechter.
De 14-jarige heeft wat de rechter betreft twee keer openlijk geweld gepleegd. Net als de 18-jarige, die volgens de rechter ook mishandeling pleegde. Van nog een mishandeling werden beide jongens vrijgesproken.
De kinderrechter tilde zwaar aan de overmacht van de vriendengroep over de jongen en vond het onaanvaardbaar dat de beelden ook nog eens zijn verspreid. In het oordeel is meegewogen dat de daders veel media-aandacht te verduren hebben gehad.
De autistische jongen en de vrienden waren met elkaar opgegroeid. Volgens de verdediging vielen de klappen niet alleen bij het slachtoffer, maar over en weer. De advocaat van de 14-jarige verdachte stelde dat de gebeurtenissen plaatsvonden in een ‘setting’ zoals in het absurdistische televisieprogramma Jackass, waarin de televisiemakers elkaar voor de lol pijnigen. Ook stelde zij dat de daders door de overweldigende media-aandacht voor de zaak al zwaar zijn gestraft.
Het OM heeft nog geen besluit genomen over de mogelijke vervolging van de rest van de, meerderjarige, vrienden.
Helemaal niet.quote:Op dinsdag 15 april 2008 09:20 schreef JohnDope het volgende:
Klopkoek, er wordt regelmatig voor moord en verkrachting een taakstraf opgelegd.
Eens.quote:Op dinsdag 15 april 2008 09:45 schreef teamlead het volgende:
sinds wanneer is iemand met een autistische stoornis meteen zwakzinnig
Daarnaast: kinderen bestraffen onder volwassenenrecht is een actie die prima past in Liberia, Zimbabwe of een andere bananenrepubliek, niet in Nederland
echter is 40 uur schoffelen wel heel weinig een maand cel zou al beter zijn.quote:Op dinsdag 15 april 2008 09:45 schreef teamlead het volgende:
sinds wanneer is iemand met een autistische stoornis meteen zwakzinnig
Daarnaast: kinderen bestraffen onder volwassenenrecht is een actie die prima past in Liberia, Zimbabwe of een andere bananenrepubliek, niet in Nederland
Daar staat poging tot moord. Zie verder:quote:Op dinsdag 15 april 2008 09:50 schreef JohnDope het volgende:
'Vaak taakstraf voor moord en verkrachting'
dat dus.
Volgens mij heeft ts geen flauw benul van autisme...quote:Op dinsdag 15 april 2008 09:45 schreef teamlead het volgende:
sinds wanneer is iemand met een autistische stoornis meteen zwakzinnig
Het is 80 uur en één keer raden waar de taakstraf een vervanging voor is.quote:Op dinsdag 15 april 2008 09:49 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
echter is 40 uur schoffelen wel heel weinig een maand cel zou al beter zijn.
quote:Op dinsdag 15 april 2008 09:54 schreef Mutsaers__78 het volgende:
[..]
Daar staat poging tot moord. Zie verder:
http://www.rechtspraak.nl(...)ers/Taakstraffen.htm
quote:Zo kregen vorig jaar 54 daders volledig ten onrechte zo’n alternatieve straf voor verkrachting. Ook kwamen 10 moordenaars er vanaf met een taakstraf. Dat meldt het televisieprogramma Zembla.
ze hoeven maar 40 de rest is voorwaardelijk.quote:Op dinsdag 15 april 2008 09:55 schreef Fastmatti het volgende:
[..]
Het is 80 uur en één keer raden waar de taakstraf een vervanging voor is.
Ok, overheengelezen, maar dan nog:quote:
quote:Krijg je een taakstraf als je een moord pleegt?
Nee. De meeste daders van zware misdrijven die voor de rechter komen, worden bestraft met onvoorwaardelijke gevangenisstraf. Alleen in uitzonderlijke gevallen wijkt de rechter daarvan af. Bijvoorbeeld omdat een veroordeelde te oud is voor de gevangenis, of omdat een veroordeelde om gezondheidsredenen niet in de gevangenis kan verblijven.
Allemaal leuk en aardig, maar dat is niet te verkopen.quote:Op dinsdag 15 april 2008 10:00 schreef Mutsaers__78 het volgende:
[..]
Ok, overheengelezen, maar dan nog:
[..]
Ben jij van mening dan dat harder straffen wel werkt? Ik heb daar namelijk nog geen enkele goede onderbouwing voor gezien. Harder straffen zou alleen te verdedigen zijn als sanctie, niet om mensen weer op het rechte pad te krijgen.quote:Op dinsdag 15 april 2008 10:54 schreef Elfletterig het volgende:
Dit soort voorbeelden zie je helaas te vaak. Het is dringend nodig in Nederland om jongeren vanaf 16 jaar als volwassene te berechten en om op te houden om dit soort tuig als 'kinderen' te berechten. Met 120 uur schoffelen breng je dit soort idioten echt niet op het rechte pad terug.
ook om het slachtoffer genoegdoening te gevenquote:Op dinsdag 15 april 2008 11:39 schreef Chewie het volgende:
[..]
Ben jij van mening dan dat harder straffen wel werkt? Ik heb daar namelijk nog geen enkele goede onderbouwing voor gezien. Harder straffen zou alleen te verdedigen zijn als sanctie, niet om mensen weer op het rechte pad te krijgen.
Zelf zie ik meer in duidelijker straffen waar bijvoorbeeld 12 jaar ook 12 jaar is. Jongeren vanaf 16 jaar als volwassenen berechten zie ik niet echt het voordeel van in, waarom in strafzaken wel als volwassene maar voor de kieswet, rijbewijs, millitaire dienst niet?
Als jongeren in staat zijn om dergelijke misdrijven te plegen, zie ik niet in waarom we ze NIET als volwassene zouden kunnen berechten. Ik denk in mogelijkheden in plaats van onmogelijkheden. In plaats van jouw opsomming kan ik ook wijzen op bijvoorbeeld het mogen kopen van alcohol of brommer mogen rijden, waarvoor 16 de leeftijdsgrens is. Bovendien zijn jongeren tegenwoordig gewoon veel vroeger volwassen dan pakweg 40 jaar geleden.quote:Op dinsdag 15 april 2008 11:39 schreef Chewie het volgende:
Ben jij van mening dan dat harder straffen wel werkt? Ik heb daar namelijk nog geen enkele goede onderbouwing voor gezien. Harder straffen zou alleen te verdedigen zijn als sanctie, niet om mensen weer op het rechte pad te krijgen.
Zelf zie ik meer in duidelijker straffen waar bijvoorbeeld 12 jaar ook 12 jaar is. Jongeren vanaf 16 jaar als volwassenen berechten zie ik niet echt het voordeel van in, waarom in strafzaken wel als volwassene maar voor de kieswet, rijbewijs, millitaire dienst niet?
Ook prima maar kom dan niet met argumenten aanzetten als daders weer op het rechte pad te krijgen.quote:Op dinsdag 15 april 2008 11:52 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
ook om het slachtoffer genoegdoening te geven
Daarom is een leeftijdsgrens ook zeer arbitrair.quote:Op dinsdag 15 april 2008 12:30 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Als jongeren in staat zijn om dergelijke misdrijven te plegen, zie ik niet in waarom we ze NIET als volwassene zouden kunnen berechten. Ik denk in mogelijkheden in plaats van onmogelijkheden. In plaats van jouw opsomming kan ik ook wijzen op bijvoorbeeld het mogen kopen van alcohol of brommer mogen rijden, waarvoor 16 de leeftijdsgrens is.
Bron? Denk dat dit grote lulkoek is namelijk, als ik kijk naar mijn eigen generatie (30+) dan krijg ik eerder het idee dat we infantieler geworden zijn, over het algemeen nemen we steeds later verantwoordelijkheid door het nemen van kinderen en thuis blijven wonen bijvoorbeeld.quote:Bovendien zijn jongeren tegenwoordig gewoon veel vroeger volwassen dan pakweg 40 jaar geleden.
Nee maar voor sommige misdrijven is 120 uur schoffelen meer in lijn met het gepleegde dan een paar jaar de cel in en ik zie de correlatie niet tussen zwaarder straffen en het op het rechte pad blijven.quote:Straf is mede bedoeld om de samenleving tegen dit soort gekken te beschermen.quote]
Dat is dan ook een valide argument.
[quote] Of zwaarder straffen echt helpt om zo'n jongere weer op het rechte pad te krijgen, is vraag nummer [/2. Nadrukkelijk ook in die volgorde. Wat ik wel weet, is dat 120 uur schoffelen weinig tot geen zoden aan de dijk gaat zetten in het corrigeren van deze misdadiger.
Ik las in een krantenbericht dat deze jongen die mishandeld is wel zwakzinnig was. Correct me i i'm wrong.quote:Op dinsdag 15 april 2008 09:54 schreef NMGN23 het volgende:
[..]
Volgens mij heeft ts geen flauw benul van autisme...
Een groot deel van de mensen met een autistische stoornis zijn verre van zwakzinnig.
Het is al goed dude. Ik zal voortaan vrolijk meedoen met PJorourke, Martijn_77 en Fascistmatti die de Elsevier nablaten.quote:Op dinsdag 15 april 2008 09:10 schreef Rock_de_Braziliaan het volgende:
@klopkoek: Zou je willen kappen met het ongefundeerd bashen van wat jij rechts en liberaal noemen?
Harder straffen werkt inderdaad niet, dat klopt. Maar een taakstraf helpt net zo goed niet. Dat is het probleem.quote:Op dinsdag 15 april 2008 11:39 schreef Chewie het volgende:
[..]
Ben jij van mening dan dat harder straffen wel werkt? Ik heb daar namelijk nog geen enkele goede onderbouwing voor gezien. Harder straffen zou alleen te verdedigen zijn als sanctie, niet om mensen weer op het rechte pad te krijgen.
Zelf zie ik meer in duidelijker straffen waar bijvoorbeeld 12 jaar ook 12 jaar is. Jongeren vanaf 16 jaar als volwassenen berechten zie ik niet echt het voordeel van in, waarom in strafzaken wel als volwassene maar voor de kieswet, rijbewijs, millitaire dienst niet?
Zo simpel ligt het niet. In een echt linkse maatschappij zouden rijkeren hogere boetes moeten betalen (zoals in Finland) en zou het extra zwaar worden aangerekend als je verdrukte groeperingen aanvalt.quote:Op dinsdag 15 april 2008 09:35 schreef Fastmatti het volgende:
Rechters zijn juist links dus ik snap niet waarom je de 'rechtse' maatschappij erbij haalt? Als je wil klagen over de lage straffen dan moet je dus ergens anders zijn.
door de media aandacht al zwaar gestraftquote:De autistische jongen en de vrienden waren met elkaar opgegroeid. Volgens de verdediging vielen de klappen niet alleen bij het slachtoffer, maar over en weer.
De advocaat van de 14-jarige verdachte stelde dat de gebeurtenissen plaatsvonden in een 'setting' zoals in het absurdistische televisieprogramma Jackass, waarin de televisiemakers elkaar voor de lol pijnigen. Ook stelde zij dat de daders door de overweldigende media-aandacht voor de zaak al zwaar zijn gestraft.
Rechters werken binnen de wet maar maken de wetten niet.quote:Op dinsdag 15 april 2008 14:51 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Zo simpel ligt het niet. In een echt linkse maatschappij zouden rijkeren hogere boetes moeten betalen (zoals in Finland) en zou het extra zwaar worden aangerekend als je verdrukte groeperingen aanvalt.
Elke straf die wordt opgelegd is arbitrair, of je nu praat over een forumban op Fok of over het opleggen van de doodstraf in landen als de VS, Iran en China (zoals vandaag in het nieuws). Een straf is per definitie arbitrair. Eigenlijk, als je erover doordenkt, is zelfs elke grens arbitrair. Denk maar aan iets simpels als een voetbalwedstrijd: was de bal nu wel of niet over de lijn? Stond de voetballer nu wel of niet buitenspel? Wat het nu wel of geen elleboogje?quote:Op dinsdag 15 april 2008 12:49 schreef Chewie het volgende:
Daarom is een leeftijdsgrens ook zeer arbitrair.
Ik deel die mening niet. Uit huis gaan vind ik niet echt een indicatie voor volwassen zijn - en omgekeerd. Als je 20 bent en nog gewoon bij je ouders woont, ben je wel degelijk volwassen en weet je heel goed wat je wel en niet mag doen. Als ik zeg dat jongeren vroeger volwassen zijn, doel ik bijvoorbeeld op het seksueel actief zijn. Leeftijden van 12-13 jaar zijn al geen uitzondering meer. Nu wil ik niet zeggen dat je dan al volwassen bent, maar de gemiddelde 16-jarige van nu is toch echt volwassener en meer mans dan een 16-jarige omstreeks 1970. Respect voor autoriteit is bijvoorbeeld ook fors verminderd.quote:Op dinsdag 15 april 2008 12:49 schreef Chewie het volgende:
Bron? Denk dat dit grote lulkoek is namelijk, als ik kijk naar mijn eigen generatie (30+) dan krijg ik eerder het idee dat we infantieler geworden zijn, over het algemeen nemen we steeds later verantwoordelijkheid door het nemen van kinderen en thuis blijven wonen bijvoorbeeld.
Een jaar lang iemand mishandelen en daar 120 uur straf voor krijgen? In werkweken uitgedrukt is dat 3 weken, terwijl een jaar 52 weken telt. De straf komt daarmee uit op 5,7 procent van het vergrijp. Jarenlang de cel in is overdreven, maar een 1-op-1 straf (1 jaar dus) had wat mij betreft echt niet misstaan. Eén of ander opvoedingsgesticht ofzo.quote:Op dinsdag 15 april 2008 12:49 schreef Chewie het volgende:
Nee maar voor sommige misdrijven is 120 uur schoffelen meer in lijn met het gepleegde dan een paar jaar de cel in en ik zie de correlatie niet tussen zwaarder straffen en het op het rechte pad blijven.
Dat is alleen een probleem bij mensen op het rechte pad houden, zie je straf als sanctie (en genoegdoening voor het slachtoffer) dan kan voor het ene vergrijp een taakstraf passend zijn en voor het andere een celstraf.quote:Op dinsdag 15 april 2008 14:48 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Harder straffen werkt inderdaad niet, dat klopt. Maar een taakstraf helpt net zo goed niet. Dat is het probleem.
Dat gaat toch via een civiele procedure?quote:Het minste wat gebeurd had moeten worden is dat die twee rotjochies de geleden schade vergoeden.
Get some nutsquote:Op zaterdag 26 januari 2008 18:10 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
Ik een stuk plank met spijkers. Maar ik ben dan natuurlijk een moeder![]()
Walgelijk. Dat gezeik over Youtube en diens verantwoordelijkheid terzijde. Deze jongens mogen wmb even goed doorgelicht worden op een tbs-afdeling.
Wat is er nou eigenlijk gebeurd dan? Werd het slachtoffer een jaar lang elke dag in mekaar gebeukt door een overmacht, of werd hij 'gewoon' gepest en vielen daarbij wel eens klappen?quote:Op dinsdag 15 april 2008 15:03 schreef Elfletterig het volgende:
Een jaar lang iemand mishandelen en daar 120 uur straf voor krijgen?
Eensquote:Op dinsdag 15 april 2008 15:03 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Elke straf die wordt opgelegd is arbitrair, of je nu praat over een forumban op Fok of over het opleggen van de doodstraf in landen als de VS, Iran en China (zoals vandaag in het nieuws). Een straf is per definitie arbitrair. Eigenlijk, als je erover doordenkt, is zelfs elke grens arbitrair. Denk maar aan iets simpels als een voetbalwedstrijd: was de bal nu wel of niet over de lijn? Stond de voetballer nu wel of niet buitenspel? Wat het nu wel of geen elleboogje?
Jij denkt werkelijk dat mensen in de jaren 70 later sexueel actief waren en dat er meer respect voor autoriteit was? Juist in die periode was dat niet het geval.quote:Ik deel die mening niet. Uit huis gaan vind ik niet echt een indicatie voor volwassen zijn - en omgekeerd. Als je 20 bent en nog gewoon bij je ouders woont, ben je wel degelijk volwassen en weet je heel goed wat je wel en niet mag doen. Als ik zeg dat jongeren vroeger volwassen zijn, doel ik bijvoorbeeld op het seksueel actief zijn. Leeftijden van 12-13 jaar zijn al geen uitzondering meer. Nu wil ik niet zeggen dat je dan al volwassen bent, maar de gemiddelde 16-jarige van nu is toch echt volwassener en meer mans dan een 16-jarige omstreeks 1970. Respect voor autoriteit is bijvoorbeeld ook fors verminderd.
ik had het dan ook niet specifiek over deze zaak.quote:Een jaar lang iemand mishandelen en daar 120 uur straf voor krijgen? In werkweken uitgedrukt is dat 3 weken, terwijl een jaar 52 weken telt. De straf komt daarmee uit op 5,7 procent van het vergrijp. Jarenlang de cel in is overdreven, maar een 1-op-1 straf (1 jaar dus) had wat mij betreft echt niet misstaan. Eén of ander opvoedingsgesticht ofzo.
Dat zijn mooi vragen. Is ergens het vonnis/beschikking te lezen?quote:Op dinsdag 15 april 2008 15:20 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Wat is er nou eigenlijk gebeurd dan? Werd het slachtoffer een jaar lang elke dag in mekaar gebeukt door een overmacht, of werd hij 'gewoon' gepest en vielen daarbij wel eens klappen?
Ik ben in het algemeen wel voor veel zwaardere straffen voor geweldsmisdrijven, maar je moet het wel in perspectief blijven zien. Heel veel gedrag van kinderen dat je vroeger ook al had wordt nu aan de rechter voorgelegd. Toen ik 14 was liepen er ook wel eens wat leeftijdgenoten vervelend te doen, dan sla je er een keer eentje een bloedneus en ben je ervan af. Leuk is anders, maar zo werkt het al eeuwen. Als een 12-jarige of ouder dat nu doet, dan komt de politie erbij, wordt er proces verbaal opgemaakt en wordt het een rapport opgemaakt van het jochie en de thuissituatie door een psycholoog en komt het nog voor de rechter ook.
Heel veel van de weliswaar vervelende maar vrij gebruikelijke dingen die tussen kinderen gebeuren worden breed uitgemeten als heel ernstige criminaliteit. Dit geval lijkt me er wel eentje waar vanwege de lange duur straf op zijn plaats is, maar we moeten niet collectief in de stress schieten bij het woord mishandeling. Kinderen slaan elkaar nou eenmaal wel eens.
Hmmm, als je een jaar lang geregeld filmpjes op internet zet dan weet je dondersgoed waar je mee bezig bent. Dan ben je in je hoofd geen kind meer die jeugdig uit zijn slof schiet.quote:Op dinsdag 15 april 2008 15:26 schreef Monidique het volgende:
Simpel. We laten de strafmaat dus gewoon afhangen van de leeftijd waarop er voor het eerst seksueel contact was. Dit zal die rakkers leren en eindelijk zal de samenleving vredig zijn. Maagden krijgen minder straf, want zij zijn nog niet seksueel actief en dus minder volwassen en hoeven dus ook niet zo hard gestraft te worden. Fantastisch idee!
Nee, je bent zeker niet de enige...quote:Op dinsdag 15 april 2008 14:58 schreef GewoneMan het volgende:
van nu.nl geplukt
[
ben ik de enige die juist vind dat ze alleen al voor het filmen en posten op youtube meer straf zouden moeten krijgen
Zaken die veel publiciteit krijgen staan meestal wel op rechtspraak.nl. Maar jeugdzaken zijn niet openbaar. Daarnaast staat in het vonnis nooit het hele verhaal. Mishandeling is bijvoorbeeld ook een tikje met vlakke hand.quote:Op dinsdag 15 april 2008 15:24 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Dat zijn mooi vragen. Is ergens het vonnis/beschikking te lezen?
Allicht niet als verzachtende omstandigheid maar als omstandigheid die wordt meegewogen in de strafmaat, dat is wat anders. Straf gaat om leedtoevoeging, als er al veel leed bij de dader is ontstaan door omstandigheden buiten de rechter om, wordt dat meegewogen.quote:Maar volgens de berichten kun je wel een aantal rare dingen bespeuren. Zo staat er 'de rechter weegt extra zwaar mee dat...' en 'de rechter ziet de overtollige mediaaandacht als een verzachtigende omstandigheid'.
Het is nou eenmaal zo dat sommige schreeuwerige media graag een punt willen maken over de rug van een verdachte. Dat is een toevalligheid die niet in verband staat met de ernst van het feit, terwijl de rechter vindt dat de mate van ernst en het totale leed voor de verdachte wat er uit voort moeten komen in verhouding tot mekaar moeten staan.quote:Vooral dat laatste vind ik raar. Want waarom zou je een lagere straf moeten krijgen als je veel media-aandacht krijgt? Maakt dat jouw daden minder erg?
Ik vind het een afweging die vaak op de verkeerde manier wordt gemaakt. Zo wordt die vaak ook gemaakt bij mensen in een hoge positie die daardoor diep vallen wanneer zij iets verkeerd doen. De gevolgen van hetzelfde delict voor een professor of directeur zijn nou eenmaal groter dan voor een stratenmaker. Dan vind ik die afweging echter heel verkeerd om dat zo iemand ook de vruchten plukt van die hoge positie en zich ook laat betalen of vieren vanwege die grote verantwoordelijkheid.quote:Als de media zo hinderlijk bezig is, pak dan de media zelf aan maar breng het niet als verzachtigende omstandigheid. Echt, daar kan ik met mijn minuscule verstand niet bij.
Volgens mij is de tendens toch echt dat jongeren steeds eerder seksueel actief worden:quote:Op dinsdag 15 april 2008 15:23 schreef Chewie het volgende:
Jij denkt werkelijk dat mensen in de jaren 70 later sexueel actief waren en dat er meer respect voor autoriteit was? Juist in die periode was dat niet het geval.
Dat bleek eerlijk gezegd niet heel duidelijk uit je antwoord, maar goed...quote:Op dinsdag 15 april 2008 15:23 schreef Chewie het volgende:
ik had het dan ook niet specifiek over deze zaak.
Jij trekt nogal vreemde conclusies op basis van wat anderen schrijven, zegquote:Op dinsdag 15 april 2008 15:26 schreef Monidique het volgende:
Simpel. We laten de strafmaat dus gewoon afhangen van de leeftijd waarop er voor het eerst seksueel contact was. Dit zal die rakkers leren en eindelijk zal de samenleving vredig zijn. Maagden krijgen minder straf, want zij zijn nog niet seksueel actief en dus minder volwassen en hoeven dus ook niet zo hard gestraft te worden. Fantastisch idee!
Inderdaad, die TT stoorde mij ook meteen.quote:Op dinsdag 15 april 2008 09:54 schreef NMGN23 het volgende:
[..]
Volgens mij heeft ts geen flauw benul van autisme...
Een groot deel van de mensen met een autistische stoornis zijn verre van zwakzinnig.
Hoezo niet gezegd? Zowel in de TT als in de OP gebruik je die bewoordingen.quote:Op dinsdag 15 april 2008 14:42 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Ik las in een krantenbericht dat deze jongen die mishandeld is wel zwakzinnig was. Correct me i i'm wrong.
Leg me geen woorden in de mond die ik niet gezegd heb.
klopt is al gemergedquote:Op dinsdag 15 april 2008 18:10 schreef Gia het volgende:
Trouwens, hier loopt al een topic over, dus deze kan wel op slot.
17 jarige geestelijkgehandicapte jongen jaren mishandeld
Ik wel. Op GeenStijl staat trouwens ook een filmpje waar de verzorger van die jongen zegt dat dingen van buitenaf moeilijk tot hem doordringen.quote:Op dinsdag 15 april 2008 18:08 schreef Gia het volgende:
[..]
Hoezo niet gezegd? Zowel in de TT als in de OP gebruik je die bewoordingen.
Ik heb nergens gelezen dat hij zwakzinnig was, alleen autistisch.
quote:Kinderrechter straft twee tieners voor gefilmde geweldpleging (YouTube) tegen autistische jongen
Van een onzer redacteuren © Het Juridisch Dagblad
maandag, 14 april 2008
Rechtbank Arnhem - De kinderrechter in Arnhem heeft twee minderjarigen veroordeeld voor openlijke geweldpleging tegen een zwakbegaafde jongen. De twee jeugdigen vormden samen met het slachtoffer een vriendengroep van vijf. De kinderrechter acht bewezen dat er sprake is van het ernstig uit de hand lopen van spel over en weer dat zich uiteindelijk richtte tegen het slachtoffer.
De 13-jarige verdachte heeft een werkstraf gekregen van 80 uur waarvan 40 uur voorwaardelijk. De inmiddels 18-jarige verdachte kreeg een werkstraf van 120 uur onvoorwaardelijk.
De rechtbank heeft bij de motivering meegenomen dat de geweldpleging is gefilmd en op het Internet (YouTube) is terechtgekomen. Dit en de daaruit voortgekomen mediabelangstelling heeft nadelige gevolgen gehad voor het slachtoffer en ook voor de daders.
In 5/6 van de gevallen meen ik uit mijn blote hoofd. En deze jongen is idd minder begaafd bleek uit de diverse reportages.quote:Op dinsdag 15 april 2008 09:45 schreef teamlead het volgende:
sinds wanneer is iemand met een autistische stoornis meteen zwakzinnig
...
Schade vergoeden lijkt mij ook een goede optie. Toch zal een taakstraf vele malen beter uitpakken dan een gevangenisstraf. Deze kinderen komen op mij niet over als zware criminelen waarvan je nog veel meer gevaar van hoeft te verwachten. Een gevangenisstraf om ze van de straat te houden gaat dus niet op. Een taakstraf lijkt me dan een prima oplossing. Om bijvoorbeeld een jaar lang elke vrije dag op te moeten offeren voor een taakstraf lijkt mij zeker geen pretje. Dan zullen ze genoeg tijd te hebben om hun zonden nogmaals te overdenken.quote:Harder straffen werkt inderdaad niet, dat klopt. Maar een taakstraf helpt net zo goed niet. Dat is het probleem.
Het minste wat gebeurd had moeten worden is dat die twee rotjochies de geleden schade vergoeden.
Ik kan je overwegingen volgen maar ik vraag me af of taakstraffen opleggen helpt. Ik heb weleens dingen gelezen die dat in twijfel trekken.quote:Op dinsdag 15 april 2008 19:54 schreef Karammel het volgende:
Allereerst hulde voor je mooi opgebouwde post![]()
[quote][..]
Schade vergoeden lijkt mij ook een goede optie. Toch zal een taakstraf vele malen beter uitpakken dan een gevangenisstraf. Deze kinderen komen op mij niet over als zware criminelen waarvan je nog veel meer gevaar van hoeft te verwachten. Een gevangenisstraf om ze van de straat te houden gaat dus niet op. Een taakstraf lijkt me dan een prima oplossing. Om bijvoorbeeld een jaar lang elke vrije dag op te moeten offeren voor een taakstraf lijkt mij zeker geen pretje. Dan zullen ze genoeg tijd te hebben om hun zonden nogmaals te overdenken.
Waarom doe je dat dan niet met Holleeder?quote:En ook wel belangrijk..., met een gevangenisstraf kosten ze alleen maar geld waar ze met een taakstraf geld opleveren.
Nou nou, een jaar lang iemand stelselmatig mishandelen waarvan je weet dat die zeer kwetsbaar is.... En dan dat filmen...quote:Genoegdoening wordt dan genoemd als reden om ze gevangenisstraf te geven i.p.v. een taakstraf. Men moet maar leren leven met het idee dat een taakstraf ook een straf is. In sommige gevallen is taakstraf natuurlijk geen goede optie en dan zou ik inderdaad ook beginnen over genoegdoening. Deze zaken hebben dan vooral betrekking op pedofilie en moord. Een zaak als deze kan prima met een taakstraf bestraft worden.
Wijst ook op een falen van de overheid natuurlijk.quote:Nog steeds vind ik dat men maar eens onderzoek moet doen naar de rol van de vader en pleegmoeder in deze. De aanwijzingen waren aanwezig en dat daar niet op ingespeeld is is op zijn minst opmerkelijk te noemen. Iemand die zichzelf pleegmoeder mag noemen zou wel eens wat vertrouwen uit mogen stralen. In deze zaak heb ik niet het idee dat mevrouw echt betrokken is bij het kind. Ik heb inderdaad makkelijk praten achteraf. Maar ik verwacht dat een pleegmoeder verwondingen wel zou opmerken.
Die 14 jarige is idd nog kind maar als 17 jarige weet je wel waarmee je bezig bent denk ik. Ligt er uiteraard ook aan welk opleidingsniveau ze doen. van een 17 jarige VWO scholier mag je ontwikkelder gedrag verwachten dan van een LBO'er (met alle respect verder).quote:Ook wordt hier nog gemeld dat de media geen verzachtende omstandigheden mogen zijn. Hun foto's met adresgegevens zijn op tal van websites verschenen, o.a. geenstijl, en dat lijkt me zeker geen pretje. Ze hebben hier toch zeker zelf om gevraagd? Inderdaad. Toch vindt ik dat het mee moet tellen in een strafzaak als deze. Het feit dat ze nog kind zijn speelt wat mij betreft ook een grote rol. Desondanks is deze straf wel erg laag uitgevallen. Op zijn minst een jaar lang elk weekend weer werken, voor nop welteverstaan, had er wel in mogen zitten.
Ja, dat is een kenmerk van autisme. Niet van zwakbegaafdheid.quote:Op dinsdag 15 april 2008 19:31 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Ik wel. Op GeenStijl staat trouwens ook een filmpje waar de verzorger van die jongen zegt dat dingen van buitenaf moeilijk tot hem doordringen.
Ik, en anderen, hadden uit de 'gewone' berichtgeving niet begrepen dat deze jongen ook zwakbegaafd was.quote:Mensen moeten me geen woorden in de mond leggen die niet heb gezegd. Ik heb nergens gezegd dat mensen met een verstandelijke handicap per definitie zwakbegaafd of zwakzinnig zijn.
ook jouw post kan ik begrijpen. echter vind ik de straf absoluut te laag en een aanfluiting naar het slachtoffer. ik heb een aantal posts geleden een en ander aangegeven.quote:Op dinsdag 15 april 2008 23:12 schreef xFriendx het volgende:
Een beetje dubbele gevoelens hier![]()
Aan de ene kant is het goed als deze knapen door middel van een taakstraf (en cursussen, dat las ik goed?) inzien wat zij gedaan hebben en daardoor dit soort streken in de toekomst niet meer zullen uithalen. An sich is de straf dan prima, je voorkomt dat deze twee daders zich in de toekomst misdragen.
Aan de andere kant is het wel een heel zwak signaal in de ogen van vele burgers. Uiteraard zullen er mensen zijn die de straf volledig begrijpen (zie reacties in dit topic) maar ook velen die het maar 'soft' vinden. Ik kan deze laatste groep ook wel begrijpen. Een straf kan je namelijk ook gebruiken om niet alleen de twee daadwerkelijke daders te straffen maar ook om een signaal af te geven (gebeurde vooral in het verleden, denk aan de Appian Way bijv). Soms zou ik graag wensen om zulke figuren weer ouderwets op een pleintje te zetten, luid en duidelijk verkondigen wat zij gedaan hebben, waarop vervolgens het toegestroomde publiek z'n minachting laat blijken.
Ik ben mij er echter wel van bewust, zeker met alle technologie van vandaag (tv, radio, internet, profielensites etc) dat zulke mensen na zo'n vertoon ook echt geen enkele kans meer zullen krijgen in de maatschappij, zij worden door alles en iedereen uitgekotst (sowieso als namen nu uitlekken kan dat al eens lastig worden). Krijgen zij nergens meer een voet aan de grond (vriendengroep, bank, werkgevers etc) dan heb je als maatschappij ook een probleem. Zij zullen vervallen in criminaliteit om rond te komen of zich herroepen op bijstand of iets dergelijks omdat zij nergens worden aangenomen.
Al met al is het een stuk belangrijker om zulke daden te voorkomen dan naderhand taakstrafjes of opknoping op te leggen. In voorkoming zit wellicht meer creativiteit dan het gevolg.
quote:Op maandag 14 april 2008 21:52 schreef GewoneMan het volgende:
ik heb zelf nooit in dergelijke situatie gezeten... maar ik kan me zo voorstellen dat je als slachtoffer en ook de directe naasten van het slachtoffer daar heel anders over denken. het is een klap in je gezicht als iemand je jaren lang geslagen bent en dat nog gefilmnd word ook en de dader komt weg met 40 tot 80 uur schoffelen!
verder denk ik dat er wel wat meer straffen mogelijk zijn, een ervan zou een schade vergoeding kunnen zijn laat dat tuig maar een flinke poos hard werken en geef een flink deel daarvan aan het slachtoffer.
laten we een HEEL belangrijk aspect niet vergeten, door zon belachelijk lage straf zul je het happy slapping concept op geen enkele wijze stoppen danwel remmen!quote:Op dinsdag 15 april 2008 14:58 schreef GewoneMan het volgende:
van nu.nl geplukt
[..]
door de media aandacht al zwaar gestraft![]()
A. ze hebben het zelf gefilmd en op youtube gekwakt wat hadden ze dan verwacht een oscar![]()
B. ik vind dat het slachtoffer erger is gestraft door de mediavele duizenden tot miljoenen mensen die zien hoe je geslagen en geschopt word door een publiek dat dat kennelijk leuk vind maar ook door je eigen ouders, familie en vrienden
ben ik de enige die juist vind dat ze alleen al voor het filmen en posten op youtube meer straf zouden moeten krijgen
Dat laatste haal ik dan ook aan in mijn post. Dat het misschien voor de daders zelf genoeg is, maar is het ook genoeg voor potentiele toekomstige daders om af te zien van dit soort praktijken?quote:Op dinsdag 15 april 2008 23:27 schreef GewoneMan het volgende:
[..]
ook jouw post kan ik begrijpen. echter vind ik de straf absoluut te laag en een aanfluiting naar het slachtoffer. ik heb een aantal posts geleden een en ander aangegeven.
[..]
[..]
laten we een HEEL belangrijk aspect niet vergeten, door zon belachelijk lage straf zul je het happy slapping concept op geen enkele wijze stoppen danwel remmen!
In het individuele geval niet. Maar je kunt je ook afvragen hoe vele tientallen jaren relatieve mildheid doorwerkt in de samenleving. Als je als jongere met een groepje een willekeurige voorbijganger tijdelijk arbeidsongeschikt schopt, en het enige wat de omgeving ervan merkt is dat je 's avonds en in de weekends aan het werk moet, dan maakt het niet zoveel indruk op de directe omgeving van de dader. Als je 3 jaar in de bak zit, is je omgeving er wel van doordrongen dat je iets heel ernstigs hebt gedaan. Hoe een samenleving tegen geweld aankijkt wordt natuurlijk wel beinvloed door de algehele strafmaat over vele jaren.quote:Op dinsdag 15 april 2008 14:48 schreef Klopkoek het volgende:
Harder straffen werkt inderdaad niet, dat klopt.
Dat hangt ervan af, voor veel daders die het opgelegd krijgen niet. Maar voor jonge daders blijkt het vaak wel effectief. Het probleem is dat er veel te vaak naar de taakstraf wordt gegrepen terwijl dader noch daad zich daarvoor lenen, mede omdat een taakstraf gewoon relatief licht is in verhouding tot gevangenisstraf. Voor de straffen die een rechter anders met een paar weken gevangenisstraf zou afdoen, kun je prima forse taakstraffen geven. Maar dan moet wel de verhouding tussen uren straf en uren zitten wel veel evenrediger maken.quote:Maar een taakstraf helpt net zo goed niet. Dat is het probleem.
Andersom. Een aantal soorten zwakbegaafdheid heeft als "bijwerking" een stoornis in de prikkelverwerking zoals ADHD, PDD-NOS of klassiek autisme. Zo heeft Fragile X-syndroom (de grootste erfelijke oorzaak voor zwakbegaafdheid) het vaak als bijwerking, en het syndroom van Down ook.quote:Op dinsdag 15 april 2008 22:56 schreef SCH het volgende:
Het is meer zo dat zwakbegaafden gemiddeld ook sneller een stoornis in het autistisch spectrum hebben.
Wel dus, 80% van de autisten (het hele spectrum dan he) is tevens zwakbegaafd. Hoger functionerede autisten zoals mensen met Asperger, juist het "soort" autist dat je het meest tegenkomt als "gewone" burger, zijn dit per definitie niet.quote:Volgens mij zijn de meeste autisten, die echt als autist zijn gekwalificeerd, gemiddeld niet zwakbegaafd.
Ik ben als moeder van een (zwakbegaafd) autistje vrij hels als ik dit soort dingen lees. Hij en vele andere kinderen zijn juist door die stoornis de onschuld zelve en enorm kwetsbaar en dat maakt het zó walgelijk dat een ander daar zo'n misbruik van maakt, bewust. Daar kan ik gewoon niet bij.quote:Ik ben geen arts, dus weet er het fijne niet van maar ben toevallig wel erg geinteresseerd in en betrokken bij autisme. Ik ben al jaren maatje van een autistisch jongetje en als ik er aan denk dat dit met hem was gebeurd.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |