Ik woon in zo'n wijk en daar denken ze alleen maar: daar is weer zo'n omhooggevallen hotemetoot met een grote bek.quote:Op zondag 9 december 2007 20:27 schreef SCH het volgende:
Waarom niet? Het gaat juist erg over mensen: die spilcentra, dat gaat puur over mensen maar dat wordt meteen weer als onzin bestempeld.
Ik heb niet de indruk dat veel rechtse mensen ook maar geneigd zijn die plannen een kans te geven. Ik heb de laatste tijd veel met een van de probleemwijken te maken gehad en daar is in ieder geval een positieve flow door die plannen. Ook kritiek hoor. Maar er gebeurt wel weer wat.
De VS lopen wat op ons voor ja.quote:
Maar dit zijn niet echt buurthuizen zoals we ze kennen. Het is wel interessant er wat meer over te lezen. Alhoewel ik wel enthousiaster ben over buurthuizen, is heel belangrijk voor de samenhang, maar die spilcentra gaan nog vele stapjes verder.quote:Op zondag 9 december 2007 20:32 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Ik heb niet echt een hoge dunk van buurthuizen, dat is grotendeels bezigheidstherapie.
Ja, in jouw kringetje verbaast me dat niks.quote:Op zondag 9 december 2007 20:33 schreef PJORourke het volgende:
[..]
Ik woon in zo'n wijk en daar denken ze alleen maar: daar is weer zo'n omhooggevallen hotemetoot met een grote bek.
Uhu om een commissie op te starten, om een bureautje op te bouwen, om de dialoog aan te gaan en om na te gaan denken. Dat zijn geen plannen.quote:
Lees anders even terug man, kloothommel. Je hebt helemaal niet de intentie om serieus de discussie aan te gaan dus ga ik verder ook niets voor je doenquote:Op zondag 9 december 2007 20:34 schreef FJD het volgende:
[..]
Uhu om een commissie op te starten, om een bureautje op te bouwen, om de dialoog aan te gaan en om na te gaan denken. Dat zijn geen plannen.
Kom op, waar zijn die volgens jou zo overduidelijk aanwezige indicatoren waarop we het beleid van Vogelaar over 4 jaar af mogen rekenen?
Op dit gebied betwijfel ik of ze voorlopen. En de omstandigheden zijn compleet andersquote:Op zondag 9 december 2007 20:33 schreef PJORourke het volgende:
[..]
De VS lopen wat op ons voor ja.En het blijft maakbaarheidsdenken.
Is dit nu waar we naar toe gaan? Jij roept dat er hele duidelijke indicatoren zijn, ik zeg dat ik die niet heb terug gezien in de nota. Dan lijkt het me niet meer dan logisch dat jij degene bent die ze even opzoekt en mij daar op wijst, ik kan ze immers niet vinden.quote:Op zondag 9 december 2007 20:36 schreef SCH het volgende:
Lees anders even terug man, kloothommel. Je hebt helemaal niet de intentie om serieus de discussie aan te gaan dus ga ik verder ook niets voor je doen
Heb je ook enig idee in welk tijdspanne?quote:Op zondag 9 december 2007 20:28 schreef SCH het volgende:
[..]
Je hebt het dus gewoon niet gelezen? Het wordt natuurlijk wel degelijk gemeten - je doet echt maar een slag in de lucht omdat je dat goed uitkomt.
Je kan toch niet verlangen dat het morgen resultaat aflevert. En is het nou het belangrijkste om de minister er op af te rekenen?quote:Op zondag 9 december 2007 20:43 schreef Mr_Memory het volgende:
[..]
Heb je ook enig idee in welk tijdspanne?
Want als over 5 jaar pas duidelijk wordt of het een succes of een flop is, vind ik dat redelijk laat.
Vooral als het een flop is, want over 5 jaar zit Vogelaar niet meer op die post en wordt zij er niet meer op afgerekend.
Dat gebeurt dus ook wel zo'n beetje.quote:Elk jaar een voortgangs gesprek of de subsidies nut hebben lijkt me wenselijk.
Ik heb er al over gepost in het topic. Heb geen zin om alles weer overnieuw te doen. Ik heb het niet over die nota maar over de losse rapporten per project.quote:Op zondag 9 december 2007 20:39 schreef FJD het volgende:
[..]
Is dit nu waar we naar toe gaan? Jij roept dat er hele duidelijke indicatoren zijn, ik zeg dat ik die niet heb terug gezien in de nota. Dan lijkt het me niet meer dan logisch dat jij degene bent die ze even opzoekt en mij daar op wijst, ik kan ze immers niet vinden.
Een paar quotes uit het PDFje wat je post, dit komt uit het hoofdstuk "strategische visie" en geeft precies de wollige, nietszeggende taal aan waar ik een probleem mee heb; het is te verblijvend en te gericht op het zo min mogelijk mensen tegen de haren instreken:quote:Op zondag 9 december 2007 21:22 schreef SCH het volgende:
[..]
Ik heb er al over gepost in het topic. Heb geen zin om alles weer overnieuw te doen. Ik heb het niet over die nota maar over de losse rapporten per project.
quote:Op zondag 9 december 2007 20:36 schreef SCH het volgende:
Lees anders even terug man, kloothommel. Je hebt helemaal niet de intentie om serieus de discussie aan te gaan dus ga ik verder ook niets voor je doen
Daar werd Verdonk ook op afgerekend...quote:Op zondag 9 december 2007 21:22 schreef SCH het volgende:
Je kan toch niet verlangen dat het morgen resultaat aflevert. En is het nou het belangrijkste om de minister er op af te rekenen?
de outcome.... zodra die geitewollen sokken het opgebruikt hebben dan halen ze vervolgens nog ergens 4 miljard vandaan (liefst bij de werkende medemens)quote:Op zaterdag 8 december 2007 00:42 schreef sizzler het volgende:
Daar gaat 4 miljard per jaar heen. Maar wat is de "outcome"? Wanneer is de operatie geslaagd?
Een buurthuis kan heel nuttig zijn wanneer het goed gebruikt wordt helaas valt dat meestal tegen, overigens is het tegelijkertijd niet zo heel duur te zijn, want een spilcentra is feitelijk niet veel anders dan een brede school.quote:Op zondag 9 december 2007 20:32 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Ik heb niet echt een hoge dunk van buurthuizen, dat is grotendeels bezigheidstherapie.
[..]
Dat is waar. En wellicht heeft Vogelaar wel de goede aanpak, maar ik heb er een heel hard hoofd in, gezien eerdere ervaringen met dit soort plannen.
quote:Door een afnemend geboortecijfer wordt het steeds moeilijker om zowel kwantitatieve als kwalitatieve hoogstaande lokale voorzieningen te behouden. Dit geldt ook voor onderwijs, wat ook nog eens onderhevig is aan veranderende onderwijskundige opvattingen. Daarom wordt er steeds vaker voor gekozen om af te zien van een traditionele school en wordt er steeds vaker gekozen voor een brede school, wat een scala aan openbare (en soms commerciële) voorzieningen huisvest. Men kan denken aan een basisschool samen met bijvoorbeeld een bibliotheek, gemeentehuis, jongerenhuis, peuterspeelzaal, kinderdagverblijf, politiepost, GGD-post, middelbare school, sporthal, wijkcentrum, buurtsuper of zelfs (school)woningen. Dit alles kan onder een dak gebeuren wat, wanneer het goed gepland is, een kosten- en ruimtebesparing kan opleveren en de sociale cohesie kan verbeteren.
Deze trend is ook in opkomst bij middelbare scholen en dan vooral bij Vmbo scholen met beroeps gerichtkader onderwijs, er wordt dan vaak een kleine vestiging van een bedrijf ondergebracht in de school waar leerlingen stages kunnen volgen.
Een voorbeeld van het aanpakken van herstructureringswijken doormiddel van brede scholen is Eindhoven. Dat deed men door het plaatsen van de brede scholen in de achterstandswijken: Tongelre, Stratum, Woensel-Zuid en Woensel-West. De belangrijkste uitgangspunten voor de brede scholen zijn: een samenhangend aanbod, met in elk geval aandacht voor buitenschoolse activiteiten, zorg en veiligheid, en aandacht 'op maat' voor kunst en cultuur, sport en recreatie en computervaardigheden.
In 2001 ging de eerste Eindhovense brede school open, augustus 2002 de laatste van de vier, de Driesprong. De Driesprong is een brede school gelegen in de probleemwijk Tongelre en bevat een basisschool, peuterwerk, kinderopvang, buitenschoolse opvang, KNAP (kort naschoolse activiteiten project), huiswerkbegeleiding voor hoogsteklassers, en het project Digitolk. Dat laatste is een computerlokaal, dat ook bedoeld is voor ouders en buurtbewoners. De Driesprong heeft sinds vorig jaar de beschikking over een ruim, groot, licht gebouw, met veel mogelijkheden. Door het bieden van deze mogelijkheden hoopt men de kansen van de jeugd en buurt te verbeteren. Ook wordt er een cursus opvoeden gegeven, wat er voor zorgt dat de allochtone ouders die zich eerst niet verbonden met de school voelden zich dat nu wel voelen. Door het KNAP project hoopt men de jeugd van de straat te houden zodat ze geen overlast veroorzaken. Door bijvoorbeeld een ramadan maaltijd te houden wil men de sociale omgang verbeteren en meer begrip kweken tussen autochtone en allochtone groepen (www.Bredeschool.nl). Ook zijn verschillende SPIL (Spelen, Integreren, Leren) centra opgezet. Spilcentra zijn ontwikkelingsgerichte centra op buurtniveau met de functies educatie, spelen, opvang, ontwikkelingsstimulering, opvoedingsondersteuning en een systeem van vroegsignalering en ontwikkelingsmonitoring. De basis van Spilcentra wordt gevormd door het basisonderwijs, de peuterspeelzaal en de kinderopvang. Met het Spilconcept wordt een doorlopende infrastructuur van voorschoolse opvang, onderwijs, spelen, opvang tussen de middag en culturele, educatieve en sportieve activiteiten na school mogelijk gemaakt, die aansluit bij de behoeften van ouders en kinderen (www.eindhoven.nl).
De conclusie die men kan trekken, is dat om de sociale voordelen van een brede school te benutten men niet alleen goede faciliteiten nodig heeft maar vooral ook veel activiteiten moet organiseren.
De outcome is dat het geweten van een paar villawijk-PvdA'ers weer een tijdje gesust is.quote:Op zondag 9 december 2007 23:07 schreef tntkiller het volgende:
de outcome.... zodra die geitewollen sokken het opgebruikt hebben dan halen ze vervolgens nog ergens 4 miljard vandaan (liefst bij de werkende medemens)
Afrekenen is mischien niet het juiste woord, maar ik vind het wel belangrijk dat als er zoveel (4 miljard vind ik heel veel) geld wordt uitgegeven, dat de minster er wel verantwoordelijk voor moet worden gehouden.quote:Op zondag 9 december 2007 21:22 schreef SCH het volgende:
[..]
Je kan toch niet verlangen dat het morgen resultaat aflevert. En is het nou het belangrijkste om de minister er op af te rekenen?
Prima zaakquote:Maarreh, volgens mij zijn veel trajecten ingezet voor 1 jaar of 2 om dan vervolgens te evalueren en kijken of de gevolgde route juist is.
[..]
quote:Op zondag 9 december 2007 22:27 schreef PJORourke het volgende:
[..]
Daar werd Verdonk ook op afgerekend...
Welke rotzooi?quote:Op maandag 10 december 2007 18:49 schreef SCH het volgende:Die is anders met al die rotzooi weggekomen.
Alles dat ze aanraakte werd een rotzooiquote:
Kijk, dit roept de Ella Luxemburg-fanclub wel herhaaldelijk, maar hard kunnen ze het niet maken.quote:Op maandag 10 december 2007 18:54 schreef SCH het volgende:
Alles dat ze aanraakte werd een rotzooi![]()
Een van de slechtste ministers van de afgelopen 50 jaar.
Dat is nog niet 100.000 keer gedaan inderdaadquote:Op maandag 10 december 2007 18:59 schreef PJORourke het volgende:
[..]
Kijk, dit roept de Ella Luxemburg-fanclub wel herhaaldelijk, maar hard kunnen ze het niet maken.
quote:Op zondag 9 december 2007 16:58 schreef SCH het volgende:
Ik heb veel van die plannen eens bekeken en in ieder plan staan resultaatgerichte afspraken en er zij ook overizchten van de punten die sizzler graag wil weten over gemiddelde inkomens, tevredenheid, criminaltieit enz.
In hoeverre de afspraken meetbaar zijn, kun je je soms wel afvragen maar of dat nou de crux is. In veel wijken spelen de meeste problemen zich achter de voordeur af. Het is al goed dat dat nu eens zichtbaarder wordt.
De speerpunten liggen op wonen, werken, leren, opvoeding, integratie en veiligheid.
Allemaal vrij goed te peilen of daar resultaat is geboekt natuurlijk. Hoe is het met de schooluitval? Met de criminaliteitscijfers, met de werkloosheid, met de participatie (vrijwilligerswerk) etcetera etcetera.
Je kan er cynisch over doen en we moeten het ook maar afwachten. Aan de andere kant vind ik de plannen best indrukwekkend, er gebeurt nu toch echt wel wat.
ik ben benieuwd hoe vogelaar met een frisse kozijnkleur generatie-werkloosheid oplost.quote:
Maandagavond-flametime?quote:Op maandag 10 december 2007 19:34 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
ik ben benieuwd hoe vogelaar met een frisse kozijnkleur generatie-werkloosheid oplost.
heel erg benieuwd, dit is eerder zeggen dat je met kleur een mens verandert(d), te gek om los te lopen!
Wel als je louter bent aangenomen om winst te maken inderdaad.quote:Op maandag 10 december 2007 19:39 schreef FJD het volgende:
Als je met dit soort wazige teksten bij je baas aankomt dan sta je de volgende dag bij het CWI hoor
quote:Op maandag 10 december 2007 19:44 schreef SCH het volgende:
Tuurlijk is het wazige taal, leer de overheid kennen. Maar dat zegt verder weinig over het project zelf.
Echt hequote:Op maandag 10 december 2007 19:44 schreef SCH het volgende:
Wel als je louter bent aangenomen om winst te maken inderdaad.
Tuurlijk is het wazige taal, leer de overheid kennen. Maar dat zegt verder weinig over het project zelf.
Gelukkig zijn dat ambtenaren, dus je hebt nog wel even respijt dan.quote:Op maandag 10 december 2007 19:39 schreef FJD het volgende:
Zoals ik net al aangaf zijn die plannen te vaag en in te wollig taalgebruik geschreven, iets naar boven heb ik nog een zooi quotes gepost.
Als we dan het PDFje eens pakken voor Woensel West en dan eens even door scrollen naar het hoofdstuk 3.3 Monitoring dan kunnen we daar de volgende quotes uithalen:
"Er is geen vaststaand einddoel, noch een vaststaande horizon." Als dit visie is dan ga ik m'n collegegeld terugvragen want dan heb ik echt iets verkeerds geleerd
"Dat betekent dat de ontwikkelingen in de wijk moeten worden gemonitord. Daarvoor wordt een zogenaamde 'outcome-monitor' ontwikkeld" Kijk eens aan! Zou het dan toch zover zijn dat je gelijk heeft? Nee helaas want wat staat daar direct achter; "Deze is niet bedoeld voor prestatiemeting of projectevaluatie." Er wordt een outcome-monitor ontwikkeld maar die is niet bedoeld voor meting of evaluatiewaar heb je zo'n monitor dan voor?
"Hoe kan een monitor die maatschappelijk effecten inzichtelijk wil maken, worden vormgegeven? Sleutelbegrippen hierbij zijn 'meerdimensionaal' en 'rechtdoend' aan het specifieke karakter van de wijk. Indicatoren zijn bedoeld om te signaleren; het zijn geen absolute normen". *zucht*
Als je met dit soort wazige teksten bij je baas aankomt dan sta je de volgende dag bij het CWI hoor
Heb je er voorbeelden van?quote:
In ieder plan staan cijfers, ik dacht dat je ze gelezen had?quote:Op zaterdag 15 december 2007 15:49 schreef sizzler het volgende:
[..]
Heb je er voorbeelden van?
In welk plan staat welk streefcijfer??
quote:Op zaterdag 15 december 2007 15:51 schreef SCH het volgende:
In ieder plan staan cijfers, ik dacht dat je ze gelezen had?
Klagen is leuk, maar wat zou mijn oplossing dan zijn? Wat zou ik met de miljarden van minster Vogelaar doen? In 2007 is de werkeloosheid in de regio Eindhoven met maar liefst 25% gedaald. De Daf fabrieken die aan Doornakkers grenzen, kunnen niet aan personeel komen en er zijn plannen om een assemblagefabriek in Oost-Europa neer te zetten, om aan meer personeel te komen. Van de gekke natuurlijk, want in Doornakkers wonen 210 mensen met een WW uitkering. Zorg dat die mensen aan de slag kunnen. Pak hun uitkering af, geef ze een opleiding en zorg ervoor dat ze van achter hun geraniums komen. Ik voorspel dat de problemen rondom gezondheid en veiligheid als sneeuw voor de zon verdwijnen.quote:Het inzetten van kunstenaars in de wijk om bewoners te betrekken of aan het denken te zetten
over een thema als gezondheid.
De oorzaak is de privatisering, die heeft van woningbouwverenigingen huisjesmelkers gemaakt, zij hebben na de privatisering hun naam gewijzigd in Corporaties, het woord Vereniging is toen geschrapt.quote:Op zaterdag 15 december 2007 19:39 schreef Lyrebird het volgende:
Wat betreft de aanbevolen aanpak ben ik ronduit negatief. Het is overigens een misverstand dat er een laagje verf over de wijk heengaat, of dat er alleen maar oude huizen worden gesloopt en nieuwe huizen worden gebouwd. De woningbouwverenigingen gaan inderdaad investeren in de wijk (30.000 euro per woning in Doornakkers!) maar los daarvan worden problemen gerelateerd aan gezondheid, opleiding, werkeloosheid en veiligheid ook aangepakt. (Semi) overheidsinstantie's zoals de politie, het maatschappelijk werk, de scholen, woningbouwverenigingen, het centrum voor de kunsten etc. (het is echt een enorme waslijst) gaan de problemen aanpakken. Het mag wat kosten en natuurlijk: meer overheid! Een zin die mijn wenkbrouwen deed fronsen:
[..]
Er wordt niets meer gebouwd in Nederland, was je dat niet opgevallen??quote:Op zondag 16 december 2007 11:20 schreef daanpati het volgende:
Vogelaar is sowiezo een dom wijf met haar "prachtwijken". Gewoon slopen die handel en nieuwbouwwoningen neerzetten, ben je in 1 klap van het probleem af. Die "prachtwijkpaupers" kunnen niets anders dan op een uitkering teren
Maar waar blijven die mensen dan? Of is daar een Duitse oplossing voor?quote:Op zondag 16 december 2007 11:20 schreef daanpati het volgende:
Vogelaar is sowiezo een dom wijf met haar "prachtwijken". Gewoon slopen die handel en nieuwbouwwoningen neerzetten, ben je in 1 klap van het probleem af. Die "prachtwijkpaupers" kunnen niets anders dan op een uitkering teren
Die "prachtwijkpaupers" zijn voor 75% Nederlanders, vaak met slechte gezondheid of gescheiden moeders, AOW ers of WAO ers of mensen met een brutoinkomen beneden de 2000 euro en jouw familiequote:Op zondag 16 december 2007 11:20 schreef daanpati het volgende:
Vogelaar is sowiezo een dom wijf met haar "prachtwijken". Gewoon slopen die handel en nieuwbouwwoningen neerzetten, ben je in 1 klap van het probleem af. Die "prachtwijkpaupers" kunnen niets anders dan op een uitkering teren
idd en weet je wat het kost om mensen uit een huizen te zettenquote:Op zondag 16 december 2007 12:36 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Maar waar blijven die mensen dan? Of is daar een Duitse oplossing voor?
De corporaties zullen die huizen echt niet slopen, investering van 40.000 gulden brengt 5.000 euro per jaar op.quote:Op zondag 16 december 2007 15:01 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
idd en weet je wat het kost om mensen uit een huizen te zetten
Ja zullen de corporaties niet meer zelf schilderenquote:Op maandag 10 december 2007 19:34 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
ik ben benieuwd hoe vogelaar met een frisse kozijnkleur generatie-werkloosheid oplost.
heel erg benieuwd, dit is eerder zeggen dat je met kleur een mens verandert(d), te gek om los te lopen!
Heb je hier een bron van of heb je dit helemaal zelf verzonnen?quote:Op zondag 16 december 2007 12:43 schreef henkway het volgende:
[..]
Die "prachtwijkpaupers" zijn voor 75% Nederlanders, vaak met slechte gezondheid of gescheiden moeders, AOW ers of WAO ers of mensen met een brutoinkomen beneden de 2000 euro en jouw familie
heb ik een bron van ja, gewoon tellenquote:Op maandag 17 december 2007 19:10 schreef The_Interpreter het volgende:
[..]
Heb je hier een bron van of heb je dit helemaal zelf verzonnen?
Het opleidingsniveau is VMBO net als jij.[url]quote:n de wijk Doornakkers wonen 6.342 bewoners. Van deze bewoners is 29% niet-westerse allochtoon, waaronder een grote groep bewoners van Turkse afkomst. Het aantal niet werkende werkzoekenden is 9,8% en het aantal uitkeringsgerechtigden 6,5%. Het gemiddelde inkomen bedraagt 10.200 euro. 41% van de inwoners heeft een laag opleidingsniveau, dit betekent geen opleiding, basisonderwijs of vmbo. De gemiddelde leeftijd is 37 jaar.
In de wijk staat 2762 huizen. Hiervan bestaat 72% uit huurwoningen. De bewoners voelen zich onveilig en eenzaam en een groot aantal leidt aan obesitas.
Oke, je neemt dus 1 wijk en gaat er meteen van uit dat het in de andere wijken net zo zal zijn?quote:Op maandag 17 december 2007 19:21 schreef henkway het volgende:
[..]
heb ik een bron van ja, gewoon tellen
ik woon al twintig jaar vlakbij een van de genoemde wijken en weet wie er wonen en waarom.
fiets er dagelijks doorheen, en ben ook regelmatig binnen ergens.
I
[..]
Het opleidingsniveau is VMBO net als jij.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |