Ze moeten hun handelstekort gewoon terugdringen. Dat kan door inderdaad bijvoorbeeld door te stoppen met Amerika als "worldpolice". Dat scheelt sowieso al honderden miljarden dollars. Ten tweede zou Amerika energie-onafhankelijk moeten worden van het buitenland. Dus sowieso veel energiebesparing introduceren, zoals schonere auto's, maar ook kijken naar serieuze alternatieven voor energie.quote:Op maandag 26 november 2007 14:49 schreef gronk het volgende:
Even iets totaal anders: wat zijn eigenlijk de mogelijkheden voor de VS om uit deze crisis te komen? De belastingvoorstellen zoals die onder bush uitgevoerd zijn terugdraaien, terugtrekken uit irak en in plaats daarvan de lokale economie steunen door het uitvoeren van grote infrastructurele werken?
Die belastingverlaging is in principe alleen maar goed want daarmee stimuleer je de consumptie economie welke nu de grootste economie is in de VS (70%). Dus indirect verdient de overheid daar juist weer extra geld mee. Dus met een verhoging gaat het alleen maar slechter met de economie. Die lage dollar is in principe wel goed voor de vs zelf (beter voor de export en dus ook voor het handelstekort) maar andere landen kijken nu naar andere opties dan de dollar waar ze nu juist geld aan verliezen. Het is veel erger als de consumpie economie pijn gaat lijden momenteel (die nu wordt beschadigd door de huizenmarkt en geld problemen bij de banken) dus daar kunnen ze niet teveel mee rommelen.quote:Op maandag 26 november 2007 14:49 schreef gronk het volgende:
Even iets totaal anders: wat zijn eigenlijk de mogelijkheden voor de VS om uit deze crisis te komen? De belastingvoorstellen zoals die onder bush uitgevoerd zijn terugdraaien, terugtrekken uit irak en in plaats daarvan de lokale economie steunen door het uitvoeren van grote infrastructurele werken?
Zaken als infrastrucuur, gevangenissen, pensioenen, milieuwetgeving enzo worden grotendeels door de staten zelf geregeld, en dat zullen ze ook niet zomaar opgeven. De verschillen daarin zullen voorlopig dus wel blijven.quote:Op maandag 26 november 2007 15:40 schreef pberends het volgende:
[..]
Ze moeten hun handelstekort gewoon terugdringen. Dat kan door inderdaad bijvoorbeeld door te stoppen met Amerika als "worldpolice". Dat scheelt sowieso al honderden miljarden dollars. Ten tweede zou Amerika energie-onafhankelijk moeten worden van het buitenland. Dus sowieso veel energiebesparing introduceren, zoals schonere auto's, maar ook kijken naar serieuze alternatieven voor energie.
Verder moet de overheid sowieso flink teruggedrongen worden. Als je ziet hoeveel het juridische systeem daar kost, hoeveel gevangenen ze hebben, en niet te vergeten the War on Drugs, het is echt een drama hoeveel belastinggeld dat kost. Investeer dat inderdaad liever in infrastructuur.
Verder een ander monetair beleid. Weg met het begrotingstekort, het liefst een redelijke begrotingsoverschot, saneren van toekomstige overheidsverplichtingen als de pensioenen, waar eigenlijk geen geld voor is, en de rente wat omhoog om de omgelimiteerde geldcreatie een halt toe te roepen.
Deels euro, deels dollar!quote:Op maandag 26 november 2007 20:57 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
Overigens wel grappig dat de EU euro`s wou zien voor die deal in china ipv de gebruikelijke dollars.
(en ja ik was dit topic kwijt)
Zo ver ik weet is de RMB van China min of meer gekoppeld aan de Dollar voor risicodekking. Dit is wel een klok-klepel verhaal moet ik toegeven.quote:Op dinsdag 27 november 2007 13:04 schreef vero-legata het volgende:
LIjkt me logisch toch dat je als Europese lidstaat in je Eigen muntsoort betaald wil worden. Raar dat ze het niet 100% doen in Euros. of 50% in Euros en de andere helft in chinese valuta. De dollar heeft bij zo een deal helemaal geen plaats lijkt mij.
Ik ookquote:Op maandag 26 november 2007 20:57 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
Overigens wel grappig dat de EU euro`s wou zien voor die deal in china ipv de gebruikelijke dollars.
(en ja ik was dit topic kwijt)
ik ook!!quote:
Als m'n oom een trutje had gehad , was het m'n tante geweest. Echtquote:Op woensdag 28 november 2007 06:15 schreef Probably_on_pcp het volgende:
[..]
ik ook!!
Poging: Heb gister een jas gekocht hier in New York en die kostte me 230 dollar. Dat is dus zo'n 160 euro. En als de dollar nog lager had gestaan, dan was diezelfde jas in euro's nog goedkoper geweest. Echt.
trutje is fries voor kutje?quote:Op woensdag 28 november 2007 06:19 schreef Enchanter het volgende:
[..]
Als m'n oom een trutje had gehad , was het m'n tante geweest. Echt
Ik weet niet of het fries is , vind het wat netter klinken zo op de vroegen morgen.quote:Op woensdag 28 november 2007 06:23 schreef Probably_on_pcp het volgende:
[..]
trutje is fries voor kutje?
Oh ok. Ik dacht dat het Fries was omdat het zo raar klonk.quote:Op woensdag 28 november 2007 06:31 schreef Enchanter het volgende:
[..]
Ik weet niet of het fries is , vind het wat netter klinken zo op de vroegen morgen.
Ik had ook het woord grot , gleuf , zaadcontainer etc etc kunnen gebruiken
Fries klinkt idd heel erg raar. Friezen zijn ook rare mensen btwquote:Op woensdag 28 november 2007 06:33 schreef Probably_on_pcp het volgende:
[..]
Oh ok. Ik dacht dat het Fries was omdat het zo raar klonk.
Wat ben je allemaal an het doen manquote:Op woensdag 28 november 2007 06:38 schreef Probably_on_pcp het volgende:
Jezus wat een bagger
Graan, vlees en sojabonen geloof ik.quote:Op woensdag 28 november 2007 13:10 schreef vero-legata het volgende:
goed om te zien dat er met man en macht het idee wordt gewekt dat er eigenlijk geen probleem is en dat het allemaal weer goed gaat komen. Ik ben heel benieuwd want ik kan eigenlijk geen enkele reden bedenken waarom landen vertrouwen hebben in een munt die niet wordt gebackupt in goud, waar er geen overheidscontrole is op de hoeveelheid biljetten die er gedrukt worden etc. En maakt Amerika echt zo veel dat ze zoveel kunnen exporteren. Tenminste ik kom nooit een product tegen hier waarop staat made in Amerika. Ik dacht dat Amerika juist alleen maar consumeerde en niet zo veel maakte wat er ook voor zorgde dat de staatsschuld 200.000 per Amerikaan bedraagt. Maar misschien vergis ik me heel erg hoor, Wat zijn de hoofdexportproducten eigenlijk van Amerika?
Wapens/Defensie materiaalquote:Op woensdag 28 november 2007 13:10 schreef vero-legata het volgende:
goed om te zien dat er met man en macht het idee wordt gewekt dat er eigenlijk geen probleem is en dat het allemaal weer goed gaat komen. Ik ben heel benieuwd want ik kan eigenlijk geen enkele reden bedenken waarom landen vertrouwen hebben in een munt die niet wordt gebackupt in goud, waar er geen overheidscontrole is op de hoeveelheid biljetten die er gedrukt worden etc. En maakt Amerika echt zo veel dat ze zoveel kunnen exporteren. Tenminste ik kom nooit een product tegen hier waarop staat made in Amerika. Ik dacht dat Amerika juist alleen maar consumeerde en niet zo veel maakte wat er ook voor zorgde dat de staatsschuld 200.000 per Amerikaan bedraagt. Maar misschien vergis ik me heel erg hoor, Wat zijn de hoofdexportproducten eigenlijk van Amerika?
bronquote:De Verenigde Staten zijn rijk aan delfstoffen. De Verenigde Staten bezitten ongeveer 20% van de kolen, 13% van de aardolie, en 24% van de aardgas reserves in de wereld. De olie wordt voornamelijk gewonnen aan de Golf van Mexico, en in de staten Alaska en Texas.
Vanwege de grote grondoppervlakte en het gunstige klimaat is landbouw altijd erg belangrijk geweest voor de Verenigde Staten. De Verenigde Staten zijn marktleider in de productie van kaas, graan, sojabonen en tabak. Andere belangrijke landbouwproducten zijn rundvee, varkens, koemelk, boter, katoen, haver, tarwe, gerst en suiker; het is de belangrijkste exporteur van de wereld van tarwe en graan en derde van de wereld in de rijstuitvoer. In 1995 was de visserij van de VS vijfde in de wereld in totale productie. Tegenwoordig werkt nog maar 3% van de beroepsbevolking in de landbouw. Dankzij moderniseringen is de productie echter nog steeds hoog. Ook vanuit de bosbouw worden veel producten geëxporteerd.
Hoewel het land in het verleden vrijwel zelfvoorzienend was, blijft de stijgende consumptie, vooral van energie, het van bepaalde invoer afhankelijk maken. Het is, niettemin, de grootste producent van de wereld van zowel elektro- als kernenergie. Het leidt alle naties in de productie van vloeibaar aardgas, aluminium, zwavel, fosfaten en zout. Het is ook een belangrijke producent van koper, goud, steenkool, ruwe olie, stikstof, ijzererts, zilver, uranium, lood, zink, mica, molybdeen en magnesium. Hoewel de output is gedaald, zijn de Verenigde Staten wereldleiders in de productie van ruwijzer en ferrolegeringen, staal, motorvoertuigen en synthetisch rubber.
De belangrijkste exportproducten van de VS zijn motorvoertuigen, vliegtuigen, voedsel, ijzer en staalproducten, elektronische apparatuur, industriële en energiegenererende machines, chemische producten en consumptiegoederen. Belangrijke invoerproducten zijn onder andere ertsen en metaalschroot, aardolie en aardolieproducten, machines, vervoersapparatuur (vooral auto's) en kantoorproducten. De belangrijkste handelspartners van de VS zijn Canada (de grootste tweezijdige handelsverhouding van de wereld), Mexico, Japan, het Verenigd Koninkrijk, Zuid-Korea en Duitsland. Het volume van de handel is gestaag gestegen. Het bruto binnenlands product is blijven toenemen en vandaag de dag bedraagt het $11750 miljard dollar (11,75 biljoen), met afstand het grootste van de wereld. De ontwikkeling van de economie is aangespoord door de groei van een complex communicatienetwerk. Dit bestaat niet alleen uit spoorwegen, wegen, binnenwateren en luchtvaart maar ook telefoon, radio, televisie, computer (waaronder internet) en de faxmachine. Deze infrastructuur heeft niet alleen de landbouw bevorderd en productiegroei verhoogd. maar ook bijgedragen aan de toerisme-inkomsten en de verschuiving naar een op diensten gebaseerde economie. In 1996 werkte ongeveer 74% van Amerikanen in de dienstensector. Onder landen met een ontwikkelde economie is dit bijna het hoogste percentage, slechts Canada heeft percentueel een grotere dienstensector.
Doet me denken aan een bordspelletjequote:Op woensdag 28 november 2007 13:26 schreef vero-legata het volgende:
Zou wel grappig zijn dat Amerika het hele leger moet verkopen om weer uit de schulden te komen
quote:De Verenigde Staten zijn marktleider in de productie van kaas, graan, sojabonen en tabak. Andere belangrijke landbouwproducten zijn rundvee, varkens, koemelk, boter, katoen, haver, tarwe, gerst en suiker; het is de belangrijkste exporteur van de wereld van tarwe en graan en derde van de wereld in de rijstuitvoer.
Ahh.. gemist.. had alleen je post voor de edit gezienquote:
quote:Op woensdag 28 november 2007 13:34 schreef Perrin het volgende:
[..]
Ahh.. gemist.. had alleen je post voor de edit gezien
Liegende Amerikanen?quote:Op donderdag 29 november 2007 21:50 schreef pberends het volgende:
Hoogste groei VS in vier jaar
'Economische statistieken VS zijn fake'
Connect the dots?
Omdat een Nederlandse belegger iets zegt neem jij aan dat de Amerikanen liegen over hun BNP?quote:Op donderdag 29 november 2007 21:50 schreef pberends het volgende:
Hoogste groei VS in vier jaar
'Economische statistieken VS zijn fake'
Connect the dots?
Groei van de economie wordt dus gemeten aan de hand van het GDP, daar hebben die zaken niet direct negatieve invloed op.quote:Op donderdag 29 november 2007 22:19 schreef pberends het volgende:
5 procent lijkt nergens op te slaan. Hypotheekcrisis, kredietcrisis, torenhoge energieprijzen. Wtf...
Waarom zou dat niet van invloed zijn op het GDP?quote:Op donderdag 29 november 2007 22:30 schreef Evil_Jur het volgende:
[..]
Groei van de economie wordt dus gemeten aan de hand van het GDP, daar hebben die zaken niet direct negatieve invloed op.
Omdat de Amerikaanse overheid iets zegt, moet je het ook maar geloven?quote:Op donderdag 29 november 2007 22:29 schreef Evil_Jur het volgende:
[..]
Omdat een Nederlandse belegger iets zegt neem jij aan dat de Amerikanen liegen over hun BNP?
Omdat het dan eerst een duidelijk negatief effect zou moeten hebben op het consumenten-vertrouwen, maar dat is er (nog) niet.quote:Op donderdag 29 november 2007 22:31 schreef pberends het volgende:
[..]
Waarom zou dat niet van invloed zijn op het GDP?
Zeker niet, dat heeft de geschiedenis ook wel bewezen. Maar economische groei wordt dan ook niet alleen gemeten door de overheid.quote:Op donderdag 29 november 2007 22:32 schreef pberends het volgende:
[..]
Omdat de Amerikaanse overheid iets zegt, moet je het ook maar geloven?
"I did not have sex with that woman, Ms Lewinsky."quote:Op donderdag 29 november 2007 22:32 schreef pberends het volgende:
[..]
Omdat de Amerikaanse overheid iets zegt, moet je het ook maar geloven?
Temeer daar ik amerikaanse winkeliers al heb horen klagen over verkoopcijfers. Druk op de dag na thanksgiving, maar alleen voor de aanbiedingen. De zaterdag daarna kon je een kanon afschieten in de shopping malls.quote:Op donderdag 29 november 2007 22:19 schreef pberends het volgende:
5 procent lijkt nergens op te slaan. Hypotheekcrisis, kredietcrisis, torenhoge energieprijzen. Wtf...
Het probleem van Amerika zit hem ook niet echt in de productie volgens mij, maar veel meer in hun verschrikkelijk hoge vraag.quote:Op woensdag 28 november 2007 13:29 schreef Perrin het volgende:
De Verenigde Staten zijn marktleider in de productie van kaas, graan, sojabonen en tabak. Andere belangrijke landbouwproducten zijn rundvee, varkens, koemelk, boter, katoen, haver, tarwe, gerst en suiker; het is de belangrijkste exporteur van de wereld van tarwe en graan en derde van de wereld in de rijstuitvoer.
Is dat afschieten van een kanon niet terrorisme tegenwoordig?quote:Op donderdag 29 november 2007 22:48 schreef gronk het volgende:
[..]
Temeer daar ik amerikaanse winkeliers al heb horen klagen over verkoopcijfers. Druk op de dag na thanksgiving, maar alleen voor de aanbiedingen. De zaterdag daarna kon je een kanon afschieten in de shopping malls.
Maar goed, BBP is een gemiddelde; consumptie is maar een gedeelte daarvan. [afbeelding]
Owja, als je tegenwoordig vervelende dingen zegt over de amerikaanse economie ben je natuurlijk ook een terrorist.quote:Op vrijdag 30 november 2007 07:18 schreef indahnesia.com het volgende:
Is dat afschieten van een kanon niet terrorisme tegenwoordig?
De USD is trouwens lekker aan het schommelen de afgelopen dagen.
Behoorlijk lucratief lijk me, ik kan er alleen niets mee helasquote:Op vrijdag 30 november 2007 09:38 schreef gronk het volgende:
[..]
Owja, als je tegenwoordig vervelende dingen zegt over de amerikaanse economie ben je natuurlijk ook een terrorist. [afbeelding]
Afgezien daarvan: met de huidige schommelingen zou 't volgens mij best lucratief kunnen zijn (voor handelaren) om te speculeren op koers-swings. [afbeelding]
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |