Ik snap niet wat jij in dit topic doet. Waarom praten met iemand die geestesziek is? Die is toch niet voor rede vatbaar? Kan je je tijd niet beter besteden?quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 08:55 schreef Lambiekje het volgende:
[..]
Dit maakt het nog enger, dat iemand zulke waanbeelden heeft, terwijl hij wel eerst op het rechte pad was. Griebel de indroctinatie werkt echt.![]()
Het is dus niet eens van geboorte af in gestampt bij hem. Nou dan gaat mijn stelling religie is geestesziek. volledig op.
Kijk als iemand van geboorte af geindroctineerd wordt kan je iemand bepaalde zaken niet kwalijk nemen. Maar als het echt zo is dat hij eerst niet-geloof was en nu wel. Dat is echt eng!
Ik vraag het hem ook alleen maar.quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 12:40 schreef Triggershot het volgende:
@ Ali,
Hoe radicaal de meningen ook afwijken van elkaar, iedereen heeft he recht om te reageren in WFL, binnen de aangegeven grenzen en regels zonder verklaring af te leggen aan een ander user.
quote:Voltaire
If God creat.v.p.ed us in his own image, we have more than reciprocated.
Tja je kunt wel stoppen met reageren, maar het neemt de onduidelijkheid niet weg. Ik heb namelijk ook al 3x uitgelegd dat vrije keuze wel gerespecteerd blijft.quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 10:42 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Ik heb nu al 3 x uitgelegd hoe de situatie was. In klap vernietigen zou vrije keuze niet respecteren. Maar ik hou op met op jou reageren want je herhaalt toch alles heel de tijd.
Volgens mij was meneer Lucifer toch allang verbannen naar de hel, nog voordat Adam en zijn slavin eeeh wederhelft werden geschapen? Dat is op aarde rondgleed om de mens te verleiden was omdat god mensen vrije keus wilde geven: luister naar de duivel, eet de heilige appel aardbei der kennis en wees verdoemd, of gehoorzaam en leef in het paradijs.quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 14:46 schreef Knipoogje het volgende:
[..]
Alle gevallen duidelijk vrije keuze. Waarom zou God in het eerste geval vrije keus niet respecteren? Overal straft God, maar zodra een gevallen engel zich misdraagt tegenover zijn eigen schepping de mens door op de door God zelf geschapen zwakheden van deze mens in te spelen, dan wordt alleen de mens gestraft en de dader gaat vrijuit. Sterker nog, die krijgt een hele wereldbol vol dood en verderf te beschikking blijkbaar.
Mwoah, vrij beroerd ontwerp eigenlijk.quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 12:35 schreef Bosbeetle het volgende:
dan heeft hij de boel verdomd knap in elkaar gezet
Die engel werd de hemel uitgebonjourd en uiteindelijk zal hij vernietigd worden ja. Tot die tijd moet duidelijk worden wat het gevolg is van het niet accepteren van God als autoriteit.quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 14:46 schreef Knipoogje het volgende:
[..]
Tja je kunt wel stoppen met reageren, maar het neemt de onduidelijkheid niet weg. Ik heb namelijk ook al 3x uitgelegd dat vrije keuze wel gerespecteerd blijft.
* Engel misdraagt zicht -> God vernietigt Engel/ stuurt Engel naar Engelenhel
* Adam + Eva misdragen zich -> God legt de zondeval op
* Mensen misdragen zich -> God stuurt mensen naar hel
Alle gevallen duidelijk vrije keuze. Waarom zou God in het eerste geval vrije keus niet respecteren? Overal straft God, maar zodra een gevallen engel zich misdraagt tegenover zijn eigen schepping de mens door op de door God zelf geschapen zwakheden van deze mens in te spelen, dan wordt alleen de mens gestraft en de dader gaat vrijuit. Sterker nog, die krijgt een hele wereldbol vol dood en verderf te beschikking blijkbaar.
Hier klinkt God niet echt als liefde. Maar dat is al lang gebleken. Een liefdevolle God doet niet wat hij nu doet. Hoe erg de spin doctors van het Christendom ook hun best doenquote:Op vrijdag 5 oktober 2007 15:04 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Die engel werd de hemel uitgebonjourd en uiteindelijk zal hij vernietigd worden ja. Tot die tijd moet duidelijk worden wat het gevolg is van het niet accepteren van God als autoriteit.
Weer die totaal bizarre aannames van jou. God wil ONS beschermen van een gevaar DAT HIJ ZELF in onze omgeving heeft geplaatst???????quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 15:22 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Als God dus zegt dat we niet van de boom van kennis van goed en kwaad willen eten, is dat niet om te beperken maar om ons te beschermen voor het kwaad en al het leed en verdriet wat eruit voortkomt.
Wat moet ie dan wel doen?quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 15:59 schreef Knipoogje het volgende:
[..]
Hier klinkt God niet echt als liefde. Maar dat is al lang gebleken. Een liefdevolle God doet niet wat hij nu doet. Hoe erg de spin doctors van het Christendom ook hun best doen
Het zou al fijn zijn als ie uberhaupt ook maar iets zou doen, want voor zover ik zie hangt er voorlopig al een paar miljoen jaar een bordje "Afk, brb!".quote:
Onvoorwaardelijk van ons houden, met zijn almacht het unviversum zo maken dat we niet kunnen (hoeven te) zondigen, en zich gewoon bekend maken, handje schudden, en niet geheimzinnig doen met rare boeken een vreemde sektes.quote:
Het gaat om vrijwillig liefhebben. Uit liefde voor God komt gehoorzaamheid voort. Als we alleen maar kunnen gehoorzamen is er dus geen sprake van ware liefde. Dat lijkt maar niet door te dringen he? Als jij je partner opsluit in huis en haar dwingt elke dag tegen jou te zeggen dat ze van je houdt, zou dat ware liefde zijn? Of mag ze vrij zijn en zelf kiezen wat ze wanneer zegt, is dat niet de enige manier waarop het waardevol is?quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 16:01 schreef Knipoogje het volgende:
[..]
Weer die totaal bizarre aannames van jou. God wil ONS beschermen van een gevaar DAT HIJ ZELF in onze omgeving heeft geplaatst???????
Ik ga toch ook geen potje Cyaankali pillen op de slaapkamer van mijn mijn kinderen neerzetten om ze te beschermen tegen het leed en verdriet wat eruit voortkomt.
Ik vraag me werkelijk af hoe meer goedpraten en uitleggen je nog naar jezelf kan doen tot je uiteindelijk gaat inzien dat je huidige hobby: funda-christen gebaseerd is op een illusie.
Dan is er dus geen sprake van ware liefde maar dwang.quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 16:06 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Onvoorwaardelijk van ons houden, met zijn almacht het unviversum zo maken dat we niet kunnen (hoeven te) zondigen, en zich gewoon bekend maken, handje schudden, en niet geheimzinnig doen met rare boeken ewn vreemde sektes.
Het juiste antwoord. En de enige manier waarop de Christenen zich hiertegen weren is met het onzin argument dat liefde zonder niet-liefde geen waarde heeft, dat we dan robots zijn. En dat argument is inmiddels onderuit gehaald.quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 16:06 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Onvoorwaardelijk van ons houden, met zijn almacht het unviversum zo maken dat we niet kunnen (hoeven te) zondigen,
Onjuist. Je hebt nog steeds het vermogen om persoon A meer lief te hebben dan persoon B.quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 16:09 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Dan is er dus geen sprake van ware liefde maar dwang.
Onderuit gehaald? Vertel. Het is de waarheid, ik kan er ook niks aan doen. Zodra iets gedwongen word is het waardeloos. Als er geen vrije keuze is is er sprake van dwang en dus waardeloosheid.quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 16:09 schreef Knipoogje het volgende:
[..]
Het juiste antwoord. En de enige manier waarop de Christenen zich hiertegen weren is met het onzin argument dat liefde zonder niet-liefde geen waarde heeft, dat we dan robots zijn. En dat argument is inmiddels onderuit gehaald.
Ja dus?quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 16:10 schreef Knipoogje het volgende:
[..]
Onjuist. Je hebt nog steeds het vermogen om persoon A meer lief te hebben dan persoon B.
Maar dat is precies wast God doet! Hij dwingt ons, want de enige "keuze" die we hebben is hel en verdoemenis. We krijgen van God net zo veel keuzevrijheid als een opgesloten echtgenote.quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 16:08 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Het gaat om vrijwillig liefhebben. Uit liefde voor God komt gehoorzaamheid voort. Als we alleen maar kunnen gehoorzamen is er dus geen sprake van ware liefde. Dat lijkt maar niet door te dringen he? Als jij je partner opsluit in huis en haar dwingt elke dag tegen jou te zeggen dat ze van je houdt, zou dat ware liefde zijn? Of mag ze vrij zijn en zelf kiezen wat ze wanneer zegt, is dat niet de enige manier waarop het waardevol is?
Hij dwingt jou helemaal niet. Jij mag kiezen tussen liefde en leven of leed, verdriet en de dood.quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 16:13 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Maar dat is precies wast God doet! Hij dwingt ons, want de enige "keuze" die we hebben is hel en verdoemenis. We krijgen van God net zo veel keuzevrijheid als een opgesloten echtgenote.
Dat jij het niet snapt wil niet zeggen dat het niet waar is.quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 16:19 schreef L.Denninger het volgende:
http://dwindlinginunbelie(...)-has-god-killed.html
Lees even wie God allemaal dood heeft gemaakt in de Bijbel, en de redenen waarom.
De God van Liefde en vrije keus zei je ?
Dat ik wat niet snap ?quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 16:19 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Dat jij het niet snapt wil niet zeggen dat het niet waar is.
Ik sluit mijn vrouw op "Je mag weg maar dan schiet iemand je dood." God dwingt mij dus van hem te houden. En dat is niet nodig, want God heeft het universum zo gemaakt. Hij had die boom niet in het paradijs hoeven zetten en hij had de engelen niet hoeven maken (hij is alwetend dus hij wist dat er 1 ging vallen)quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 16:17 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Hij dwingt jou helemaal niet. Jij mag kiezen tussen liefde en leven of leed, verdriet en de dood.
Het doden van mensen is geen criterium om te bepalen of God van ons houdt. Alles in dit leven dient het hogere doel, no pain no gain. Deze mensen hoeven niet per se dood te blijven, zij kunnen ook in de hemel komen. Als ze dat, ondanks dat ze in dit leven door God gedood zijn verdienen (denk aan de militairen van de Farao. Daar zullen vast mensen bij gezeten hebben die wel een goed leven leidden en de hemel misschien wel verdienen, maar door de situatie waarin ze verkeerden gedood moésten worden), zullen ze dat ook krijgen. Bij de wederopstanding en het laatste oordeel zal álles recht gezet worden.quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 16:22 schreef L.Denninger het volgende:
[..]
Dat ik wat niet snap ?
Wat klopt er niet aan die getallen ?
Staat het er, of staat het niet in de Bijbel ?
Als het niet klopt, corrigeer het dan even alsjeblieft voor we weer onwaarheden de wereld in helpen !
Integendeel.quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 16:09 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Dan is er dus geen sprake van ware liefde maar dwang.
God heeft diegene daar niet gezet!!!!quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 16:23 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Ik sluit mijn vrouw op "Je mag weg maar dan schiet iemand je dood."
Als ik kan "kiezen" tussen van iemand houden of doodgaan ben ik gedwongen om van iemand te houden. Dit is echt onzin wat je nou probeert te bewijzen.quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 16:12 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Onderuit gehaald? Vertel. Het is de waarheid, ik kan er ook niks aan doen. Zodra iets gedwongen word is het waardeloos. Als er geen vrije keuze is is er sprake van dwang en dus waardeloosheid.
Dat heeft ie wel, want God is almachtig en heeft het universum gemaakt.quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 16:28 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
God heeft diegene daar niet gezet!!!!
Als God zegt : "Hier, je hebt vrije wil en mag je eigen keuzes maken, maar als ze me niet bevallen dan maak ik je dood en kom je niet in de hemel"...quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 16:28 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
God heeft diegene daar niet gezet!!!!
Als God liefde is en jij gehoorzaamt niet meer aan God ban jij dus liefde uit je leven. Wat heeft het leven dan nog voor zin??
Verzin jij eens een alternatief dan.quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 16:33 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Dat heeft ie wel, want God is almachtig en heeft het universum gemaakt.
Nee, God had moeten zeggen: 'Hier je hebt vrije wil en je mag je eigen keuzes maken. Als jij dus zin hebt om je broeders en zusters te vermoorden, verkrachten, op te eten, van ze te stelen, ze te bedriegen, dan mag dat, want eh, tja, jullie zijn in mijn ogen allemaal gelijk en je zal er nooit voor gestraft worden' Zou dat van veel intelligentie getuigen?quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 16:34 schreef L.Denninger het volgende:
[..]
Als God zegt : "Hier, je hebt vrije wil en mag je eigen keuzes maken, maar als ze me niet bevallen dan maak ik je dood en kom je niet in de hemel"...
Dan voelt dat niet als enige vorm van dwang voor jou ?
Geen God. Mensen die er voor kunnen kiezen van elkaar te houden. Punt.quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 16:34 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Verzin jij eens een alternatief dan.
Dat kunnen ze toch ook constant!!!!quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 16:37 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Geen God. Mensen die er voor kunnen kiezen van elkaar te houden. Punt.
Dat zeg ik niet, maar je ontwijkt de vraag of het niet als enige vorm van dwang voelt.quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 16:36 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Nee, God had moeten zeggen: Hier je hebt vrije wil en je mag je eigen keuzes maken. Als jij dus zin hebt om je broeders en zusters te vermoorden, verkrachten, op te eten, van ze te stelen, ze te bedriegen, dan mag dat, want eh, tja, jullie zijn in mijn ogen allemaal gelijk. Zou dat van veel intelligentie getuigen?
Misschien was het slimmer geweest om helemaal niet aan mensen te beginnen? Is God niet almachtig genoeg om zich in z'n eentje te vermaken?quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 16:36 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Nee, God had moeten zeggen: 'Hier je hebt vrije wil en je mag je eigen keuzes maken. Als jij dus zin hebt om je broeders en zusters te vermoorden, verkrachten, op te eten, van ze te stelen, ze te bedriegen, dan mag dat, want eh, tja, jullie zijn in mijn ogen allemaal gelijk en je zal er nooit voor gestraft worden' Zou dat van veel intelligentie getuigen?
Waarom zouden ze (die keuzes dus) God niet bevallen denk je? Waarom denk je dat ik erbij het gezet 'want eh, tja jullie zijn in mijn ogen allemaal gelijk'. Denk nou ff 2 stappen verder aub.quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 16:38 schreef L.Denninger het volgende:
[..]
Dat zeg ik niet, maar je ontwijkt de vraag of het niet als enige vorm van dwang voelt.
Het leven is een prachtig geschenk man. Als jij niet zo ontzettend halsstarrig zou zijn zou je dat misschien ook een keer in kunnen zien. Dat heb je echter zelf in de hand.quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 16:39 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Misschien was het slimmer geweest om helemaal niet aan mensen te beginnen? Is God niet almachtig genoeg om zich in z'n eentje te vermaken?
Dat kan ook zonder God, precies mijn punt.quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 16:38 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Dat kunnen ze toch ook constant!!!!
Nee, God is almachtig en dwingt mij van hem te houden op straffe van eeuwig pijn lijden. Ik heb niks in de hand.quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 16:43 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Het leven is een prachtig geschenk man. Als jij niet zo ontzettend halsstarrig zou zijn zou je dat misschien ook een keer in kunnen zien. Dat heb je echter zelf in de hand.
Engelen hebben net als mensen vrije keuze. Satan koos ervoor om jaloezie en egoïsme de overhand te laten nemen. Die boosaardige gedachten en haat zijn daar het gevolg van. Als hij niet zou kunnen kiezen om jaloezie en egoïsme de overhand te laten nemen, zou hij dus geen keuze kunnen hebben in het liefhebben en gehoorzamen van God. Daarmee zou zijn liefde en gehoorzaamheid waardeloos worden omdat het niet uit vrije wil is.quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 16:45 schreef KaiN het volgende:
Hoe heeft satan eigenlijk kunnen vallen? Die is zo slecht en heeft zoveel haat. Alle engelen zijn door god ontworpen. Satan is dus ook door god ontworpen. God heeft dus met voorbedachte rade gevoelens gegeven die konden uitlopen in jaloersie en haat. Hij creeerd al deze dingen en gaat vervolgens zeggen "Hey dat mag niet! Doe eens even normaal ik wil niet dat je zo reageer!"
En dat is dan alwetend, oppermachtig en moeten wij aanbidden? Dacht het dus ff niet.
Je ontwijkt het punt. God zet ons in een situatie dat we geen keuze hebben. Ja zeggen of anders eeuwig branden staat gelijk aan dwang.quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 16:40 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Waarom zouden ze (die keuzes dus) God niet bevallen denk je? Waarom denk je dat ik erbij het gezet 'want eh, tja jullie zijn in mijn ogen allemaal gelijk'. Denk nou ff 2 stappen verder aub.
Maar er is helemaal niets mis met het houden van God want God = liefde.quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 16:45 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Nee, God is almachtig en dwingt mij van hem te houden op straffe van eeuwig pijn lijden. Ik heb niks in de hand.
Zou jij verkrachting en ander onrecht en boosaardigheid gewoon goed willen keuren dan? Stel jij wordt koning van het universum, hoe zou jij dan regeren? Complete anarchie?quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 16:48 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Je ontwijkt het punt. God zet ons in een situatie dat we geen keuze hebben. Ja zeggen of anders eeuwig branden staat gelijk aan dwang.
Dat maak ik zelf nog wel uit. Tenminste, als ik vrije keuze had. Je blijft het punt ontwijken. God dwingt ons. Hij heeft deze situatie zelf zo gemaakt.quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 16:48 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Maar er is helemaal niets mis met het houden van God want God = liefde.
Nee hij heeft de situatie niet zo gemaakt, de situatie is er omdat wij vrije keuze hebben. Je draait het precies om.quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 16:52 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Dat maak ik zelf nog wel uit. Tenminste, als ik vrije keuze had. Je blijft het punt ontwijken. God dwingt ons. Hij heeft deze situatie zelf zo gemaakt.
Dus god kent ook de gevoelens die wij kennen. God wordt ook weleens boos. Hij heeft vaker laten zien dat die dan er ook niet voor schroomt om allerlei mensen dood te maken. Dan zie ik niet in waarom god liefde is.quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 16:47 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Engelen hebben net als mensen vrije keuze. Satan koos ervoor om jaloezie en egoïsme de overhand te laten nemen. Die boosaardige gedachten zijn daar het gevolg van. Als hij niet zou kunnen kiezen om jaloezie en egoïsme de overhand te laten nemen, zou hij dus geen keuze kunnen hebben in het liefhebben en gehoorzamen van God. Daarmee zou zijn liefde en gehoorzaamheid waardeloos worden omdat het niet uit vrije wil is.
Ik zou het niet regeren omdat ik dat helemaal niet wil. Ik wil zelf kiezen en dat gun ik anderen ook. Ik zou mensen ook niet in een situatie WILLEN dwingen dat ze van me moeten houden. Ik wil dat ze van me houden om wie ik ben, niet omdat ik dreig met de hel.quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 16:49 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Zou jij verkrachting en ander onrecht en boosaardigheid gewoon goed willen keuren dan? Stel jij wordt koning van het universum, hoe zou jij dan regeren? Complete anarchie?
Boosheid is geen teken van liefdeloosheid. Dat doodmaken is al 86 keer behandeld in verschillende topics, ook in deze.quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 16:53 schreef KaiN het volgende:
[..]
Dus god kent ook de gevoelens die wij kennen. God wordt ook weleens boos. Hij heeft vaker laten zien dat die dan er ook niet voor schroomt om allerlei mensen dood te maken. Dan zie ik niet in waarom god liefde is.
Dat is niet waar. God heeft het universum en ons gemaakt. Hij is verantwoordelijk voor de situatie. Hij heeft het allemaal zo bedacht.quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 16:53 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Nee hij heeft de situatie niet zo gemaakt, de situatie is er omdat wij vrije keuze hebben. Je draait het precies om.
Ja, maar al die andere mensen dan? Sommige mensen zijn uit op jouw geld, op jouw leven, op jouw spullen, op jouw lichaam, sommige mensen hebben veel kwaad in de zin met jou. Wat moet daarmee gebeuren als er geen heerschappij is?quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 16:56 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Ik zou het niet regeren omdat ik dat helemaal niet wil. Ik wil zelf kiezen en dat gun ik anderen ook. Ik zou mensen ook niet in een situatie WILLEN dwingen dat ze van me moeten houden. Ik wil dat ze van me houden om wie ik ben, niet omdat ik dreig met de hel.
Nee nee nee hij dwingt niemand. Als hij zou dwingen zou jij nu niet niet van Hem kunnen houden. Er bestaat sowieso niet zoiets is als gedwongen liefde, dwang en liefde sluiten elkaar altijd uit.quote:Als God echt zo veel voorstelt hoeft ie niemand te dwingen maar dat doet hij wel. God is hier zelf de verkrachter en moordenaar.
Daar hebben we een overheid voor uitgevonden.quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 16:58 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Ja, maar al die andere mensen dan? Sommige mensen zijn uit op jouw geld, op jouw leven, op jouw spullen, op jouw lichaam, sommige mensen hebben veel kwaad in de zin met jou. Wat moet daarmee gebeuren als er geen heerschappij is?
Precies. Het is een paradox. Er is geen andere keuze dan van hem te houden, maar dan kan je het geen liefde noemen. Maar God heeft het wel zo bedacht. Dat kan dus niet.quote:Nee nee nee hij dwingt niemand. Als hij zou dwingen zou jij nu niet niet van Hem kunnen houden. Er bestaat sowieso niet zoiets is als gedwongen liefde, dwang en liefde sluiten elkaar altijd uit.
Ja maar de overheid stelt regels enzo. Dan ben ik dus niet meer vrij om te kiezen wat ik wil doen. De overheid is geen optie in jouw universum, want dan zou God ook een optie zijn.quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 17:01 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Daar hebben we een overheid voor uitgevonden.
Hij geeft ons de kans om te leren waarom er geen andere keuze is. Het is de enige manier waarop het leven de moeite waard kan zijn. Niet omdat God dat zo bepaald heeft, maar omdat het simpelweg niet anders kan. Dus ik daag jou uit, bedenkt een geheel nieuw systeem waarin ultieme vrijheid bestaat maar men elkaars leven niet kan verzieken.quote:Precies. Het is een paradox. Er is geen andere keuze dan van hem te houden, maar dan kan je het geen liefde noemen. Maar God heeft het wel zo bedacht. Dat kan dus niet.
Bestaat niet. Geen enkele manier die het leven hier op aarde recht doet. Ook niet de manier van God.quote:Hij geeft ons de kans om te leren waarom er geen andere keuze is. Het is de enige manier waarop het leven de moeite waard kan zijn. Niet omdat God dat zo bepaald heeft, maar omdat het simpelweg niet anders kan. Dus ik daag jou uit, bedenkt een geheel nieuw systeem waarin ultieme vrijheid bestaat maar men elkaars leven niet kan verzieken.
Ben jij al in de hemel geweest dan?quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 17:52 schreef Tokamak het volgende:
[..]
Bestaat niet. Geen enkele manier die het leven hier op aarde recht doet. Ook niet de manier van God.
bestaat die dan?quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 17:55 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Ben jij al in de hemel geweest dan?
Ik geloof dat ie bestaat ja. Als jij zegt dat Gods manier niet werkt, moet jij in de hemel geweest zijn. Volgens jou bestaat ie dus ook.quote:
quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 16:28 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Als God liefde is en jij gehoorzaamt niet meer aan God ban jij dus liefde uit je leven. Wat heeft het leven dan nog voor zin??
We kiezen zelf voor die overheid en bedenken zelf de regels. We bedenken zelf wat wel en niet goed voor ons is. Dat is geen dwang van buitenaf.quote:Op vrijdag 5 oktober 2007 17:17 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Ja maar de overheid stelt regels enzo. Dan ben ik dus niet meer vrij om te kiezen wat ik wil doen. De overheid is geen optie in jouw universum, want dan zou God ook een optie zijn.
Wat heb je liever: Dat er mensen rondlopen die je leven verzieken en waar misschien mee te praten valt (anders laat je ze opsluiten door de politie) Of dat je word geterroriseerd door een "almachtig" monster die je in een ingewikkeld universum gooit om te spartelen en je dwingt om hem nog te aanbidden ook!.quote:Hij geeft ons de kans om te leren waarom er geen andere keuze is. Het is de enige manier waarop het leven de moeite waard kan zijn. Niet omdat God dat zo bepaald heeft, maar omdat het simpelweg niet anders kan. Dus ik daag jou uit, bedenkt een geheel nieuw systeem waarin ultieme vrijheid bestaat maar men elkaars leven niet kan verzieken.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |