Goed, laten we iedereen zijn/haar eigen uitkering betalen. Dat zal wel werken...quote:Op zondag 9 september 2007 18:16 schreef Tarantallegra het volgende:
ik heb het erover dat de profijthebber betaalt
Het boek gaat veel dieper dan dat. Het is echt een fantastisch boek en zette voor mij veel puzzelstukjes op de juiste plaats.quote:Op zondag 9 september 2007 19:03 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Ach gossie. Dus kapitalisme is niet rechtvaardig? Hebben allen rijke mensen er profijt van? Is dit de reden waarom bedrijven graag de media in handen hebben? (behalve nog voor recht-toe-recht-aan propaganda als reclame-filmpjes)
Die doet toch precies waar jullie van dromen, mensen die veeel rijker zijn dan de allerarmsten pakken en het herverdelen?quote:Op zondag 9 september 2007 19:06 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Het boek gaat veel dieper dan dat. Het is echt een fantastisch boek en zette voor mij veel puzzelstukjes op de juiste plaats.
Hoe Pietverdriet het in z'n hoofd haalt om Mugabe erbij te plukken vat ik niet, dat heeft er helemaal niets mee te maken.
Man, dat is een speerpunt beleid en er is een functioneel parket voor opgericht. Check de feiten eerst eens voordat je een fraude specialist gaat wijsmaken dat de FIOD niet ieder jaar meer en meer zaken moet doen met ongelofelijk veel middelen.quote:Op zondag 9 september 2007 19:00 schreef Klopkoek het volgende:
Je moet ook meetellen dat de overheid expres bepaalde types misdaad verwaarloosd zoals witteboordencriminaliteit (wordt weinig aandacht aan geschonken).
Die dingen hebben met elkaar te maken. Dat heb ik niet zelf bedacht.quote:Op zondag 9 september 2007 19:03 schreef DS4 het volgende:
[..]
Loonmatiging was nodig omdat de lonen te snel waren gestegen. Geen dingen door elkaar halen.
Ach, ik probeerde ooit on-topic te blijven... shame on me.quote:Op zondag 9 september 2007 19:05 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Ik probeer de discussie fundamenteel te houden om zoveel mogelijk inzicht te krijgen. Jij bent degene die de discussie probeert te beperken, mist oproept en persoonlijk word.
Dat is een pluspunt!quote:Op zondag 9 september 2007 19:09 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Dat heb ik niet zelf bedacht.
Er werken 20 keer zoveel ambtenaren die met uitkeringsfraude bezig zijn dan met witteboordencriminalteit.quote:Op zondag 9 september 2007 19:08 schreef DS4 het volgende:
[..]
Man, dat is een speerpunt beleid en er is een functioneel parket voor opgericht. Check de feiten eerst eens voordat je een fraude specialist gaat wijsmaken dat de FIOD niet ieder jaar meer en meer zaken moet doen met ongelofelijk veel middelen.
Hennep is een uitstekend, goedkoop, milieuvriendelijk alternatief voor katoen, goed in Nederland te verbouwen. Helaas denken sommige mensen dat ze die industrie moeten tegenwerken. Misschien moet je je daar eerst in verdiepen voordat je over alternatieven voor slaverarbeid praat.quote:Op zondag 9 september 2007 19:03 schreef DS4 het volgende:
[..]
Hallo, ik zeg: practice what you preach. Dan moet je niet aankomen met dat ik niet helemaal achter jouw preek sta, want dat is irrelevant.
[..]
Er zijn ook bedrijven die textiel verkopen zonder dat er mensen voor krom gelegen hebben. Als je je echt druk maakt, dan wist je dat al.
Wat Mugabe doet heeft niets met linkse politiek te maken.quote:Op zondag 9 september 2007 19:07 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Die doet toch precies waar jullie van dromen, mensen die veeel rijker zijn dan de allerarmsten pakken en het herverdelen?
Vezelhennep mag je gewoon verbouwen hoor, das heen enkel probleem.quote:Op zondag 9 september 2007 19:14 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Hennep is een uitstekend, goedkoop, milieuvriendelijk alternatief voor katoen, goed in Nederland te verbouwen. Helaas denken sommige mensen dat ze die industrie moeten tegenwerken. Misschien moet je je daar eerst in verdiepen voordat je over alternatieven voor slaverarbeid praat.
Overigens heb ik wel wat hennep-kleding hangen. Ik heb familie in die business.
Hij doet precies wat jullie willen, rijken pakken en herverdelen, gaat goed joh...quote:Op zondag 9 september 2007 19:15 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Wat Mugabe doet heeft niets met linkse politiek te maken.
Je wilt het alleen over Nederlandse economie hebben in een globaliserende wereld? Nee dat gaat niet.quote:Op zondag 9 september 2007 19:10 schreef DS4 het volgende:
[..]
Ach, ik probeerde ooit on-topic te blijven... shame on me.
Maar jij neuzelt graag vooral in deze draad over dingen die NIETS met het draadje te maken hebben. Wat goed!
Dat verhaal ligt wel even iets anders. We hebben het hier over informatie over rekeningen en rekeninghouders die gestolen is in Belgie, de FIOD is dus feitelijk een heler van de gestolen informatie. Er zijn al meerdere vrijspraken (maar dat is allemaal nog niet uitgevochten) geweest dus probeert de belastingdienst nog iets binnen te krijgen.quote:Op zondag 9 september 2007 19:13 schreef Klopkoek het volgende:
Laatst had de belastingdienst nog een coulante regeling voor fraudeurs. Iedereen die zichzelf aan gaf kreeg slechts een kleine naheffing en werd niet meer vervolgd. Dit heeft in de krant gestaan en één van de argumenten was letterlijk: 'Je kunt deze regeling ook niet hebben maar dan krijgen we veel minder opbrengsten in de schatkist en daarbij willen we niet dat mensen onnodig weg vluchten'.
dat staat er niet.quote:Op zondag 9 september 2007 18:55 schreef DS4 het volgende:
[..]
Eindelijk, het besef breekt door... Rijken hebben minder kans om slachtoffer te worden van een misdrijf (met enkele specifieke uitzonderingen).
strafbaarstelling is al een hoop. en wat dacht je van alle ME'ers/politievolk die standaard in de binnenstad zijn bij een voetbalwedstrijd of bij uitgaangsgelegenheden zijn ter bescherming van bv. de winkels en ander eigendom aldaar, etc etc.quote:Feitelijk doet de overheid als het gaat om eigendomsbescherming erg weinig.
idd, meer. en dus heb je meer profijt van strafbaarstelling van diefstal etc.quote:Meer. En dus moet ik mij niet wenden tot de overheid, die doen nl. geen donder, maar tot particuliere beveiliging.
van dat artikel dus.quote:Op zondag 9 september 2007 18:47 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Joseph StiglitzLinkse held is ie
![]()
Waar heb je dat stukje vandaan?
Mugabe niet, maar Stiglitz, nobelprijswinnaar voor de economie, wel.quote:Op zondag 9 september 2007 19:03 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
jaja, en Mugabe is een briljant econoom
nonsens. we waren het er eerder al over eens dat alleen al de stafbaarstelling van diefstal veel diefstal voorkomt, wie profiteert daar het meest van? juist, degenen met het meeste eigendom. en inderdaad, bv. een fietsdiefstal zal zelden opgelost worden, maar diefstal van een meer kostbaar iets zal zonder enige twijfel meer prioriteit hebben. dus, wederom, wie profiteert er meer?quote:Op zondag 9 september 2007 19:04 schreef WeirdMicky het volgende:
[..]
Ik zeg nee, want bij het afdragen van belastinggeld is er geen 1 op 1 relatie met het verkrijgen van collectieve goederen. Niet elke rijke profiteert meer van overheidsbescherming, bovendien hebben die de bescherming niet eens nodig, omdat ze het zelf goedkoper zouden kunnen doen. Maar dit mag niet, want de staat heeft het geweldsmonopolie.
En nog een keer in andere woorden: rijken profiteren niet meer van eigendomsbescherming, omdat ze gedongen belasting moeten betalen aan een overheid die het geweldsmonopolie bezit en dit inefficiënt uitvoert. Met name bij diefstal, omdat die misdrijven nauwelijks worden opgelost.
slap gelul. andere situatie, andere markt.quote:Op zondag 9 september 2007 19:05 schreef DS4 het volgende:
[..]
Goed, laten we iedereen zijn/haar eigen uitkering betalen. Dat zal wel werken...![]()
Het strafbaar stellen van diefstal kost geen geld. Het bewaken van eigendommen wel, maar daarin hebben rijken totaal geen privileges. Ze krijgen geen extra beveiliging over hun eigendom bijvoorbeeld. Jij stelt dat een rijke profiteert van het feit dat áls meer kostbaar eigendom wordt gestolen, hier meer prioriteit aan wordt gegeven. Dit is nonsens, een rijke zou profiteren als de staat zou voorkomen dat hij werd bestolen. Door extra beveiliging, gratis alarmsystemen, extra verzekeringen die van de belasting aftrekbaar zijn. Allemaal niet het geval in de huidige samenleving. Wie profiteert er dus minder?quote:Op zondag 9 september 2007 19:29 schreef Tarantallegra het volgende:
[..]
nonsens. we waren het er eerder al over eens dat alleen al de stafbaarstelling van diefstal veel diefstal voorkomt, wie profiteert daar het meest van? juist, degenen met het meeste eigendom. en inderdaad, bv. een fietsdiefstal zal zelden opgelost worden, maar diefstal van een meer kostbaar iets zal zonder enige twijfel meer prioriteit hebben. dus, wederom, wie profiteert er meer?
Nee maar ik bedoel juist waar je dat artikel vandaan hebt. Hoe je daaraan komt.quote:Op zondag 9 september 2007 19:24 schreef Tarantallegra het volgende:
[..]
van dat artikel dus.maar in Whither Socialism? gaat hij er nog veel dieper op in.
ben jij nou zo dom, of ben ik zo slim?quote:Op zondag 9 september 2007 19:54 schreef WeirdMicky het volgende:
[..]
Het strafbaar stellen van diefstal kost geen geld. Het bewaken van eigendommen wel, maar daarin hebben rijken totaal geen privileges. Ze krijgen geen extra beveiliging over hun eigendom bijvoorbeeld. Jij stelt dat een rijke profiteert van het feit dat áls meer kostbaar eigendom wordt gestolen, hier meer prioriteit aan wordt gegeven. Dit is nonsens, een rijke zou profiteren als de staat zou voorkomen dat hij werd bestolen. Door extra beveiliging, gratis alarmsystemen, extra verzekeringen die van de belasting aftrekbaar zijn. Allemaal niet het geval in de huidige samenleving. Wie profiteert er dus minder?
jep, dat artikel werd al in het 1e jaar besproken (weliswaar in een andere context dan deze van dit topic).quote:Op zondag 9 september 2007 20:14 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Nee maar ik bedoel juist waar je dat artikel vandaan hebt. Hoe je daaraan komt.
Studeer je economie soms? Misschien moet ik dat andere boek ook eens gaan lezen alhoewel dat al wat verder van m'n interessegebied af staat.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |