* moz gaat in de herstvakantiequote:Op woensdag 29 augustus 2007 18:14 schreef Mike.Strutter het volgende:
Ik heb wel zin om rondom de herfstvakantie naar Praag te gaan
De laatste keer dat ik er geweest ben waren sigaretten en sterke drank nog wel een aardig stuk goedkoper. Zeker buiten de grote steden zakt het prijsniveau. In de steden zelfs gaat het steeds meer richting een westers prijsniveau.quote:Op dinsdag 1 april 2008 15:39 schreef copyfile het volgende:
Over 1,5 week zit ik voor een weekje in Praag. Vroeg me af of er dingen zijn die extra goedkoop zijn daar dus de moeite om daar te kopen en mee te nemen ?
Veel plezierquote:Op zaterdag 5 april 2008 08:45 schreef Haunter het volgende:
Ik vertrek volgende week zondag voor 1 week
Niemand??quote:Op donderdag 29 mei 2008 11:24 schreef Blik het volgende:
Misschien van de zomer een lang weekend naar Praag. Iemand suggesties voor leuke goedkope hotelletjes/hostels voor 2 personen (wel eigen kamer)?
Wie zegt dat ik een hotel ga nemen?quote:Op donderdag 3 juli 2008 15:12 schreef Blik het volgende:
Taxi kan sowieso, die rijden gewoon heel de nacht door lijkt mij. Als je dan om 3:30 a 4:00 een taxi neemt heb je alle tijd om in te checken. Alleen uitchecken uit je hotel is wellicht irritant, misschien dat je een late check-out kan regelen.
Ik zie het idd, je blijft er amper 1 dagquote:Op donderdag 3 juli 2008 17:12 schreef Xith het volgende:
[..]
Wie zegt dat ik een hotel ga nemen?Gewoon tot 4 uur door de stad slenteren (of in cafeetjes zitten)
Of de laatste bus naar het vliegveld en daar slapen.
Iemand een idee over vliegveld shuttles ofzo?
Gaaf he!quote:Op donderdag 3 juli 2008 17:19 schreef Blik het volgende:
[..]
Ik zie het idd, je blijft er amper 1 dag
Taking Bus 119 to the airport:quote:bus
Jij hebt blijkbaar een hele ruime definitie van binnenkortquote:Op woensdag 2 januari 2008 13:00 schreef Rory78 het volgende:
Fantastisch weekend gehad!
Wat is Praag mooi zo rond de kerstdagen...
(binnenkort post ik wel wat foto's alhier)
Moet dus geodkomen!quote:Op donderdag 3 juli 2008 17:28 schreef Xith het volgende:
[..]
Gaaf he!![]()
[..]
Taking Bus 119 to the airport:
Take line A of the metro to Dejvická. Bus 119 leaves from near the station exit and runs from 4.52 in the morning till 0.18 at night. The airport is at the end of the line and the bus stops at all the terminals - 1, 2 and 3. Announcements are made in English at the terminals.
Check wel even hoe lang de bus er over doet, en check even of de Metro 's nachts ook rijdtquote:
Naar mijn mening ben je gek als je geld gaat bestellen bij een bank. Over het algemeen staat een vliegveld vol met pinautomaten. Als je met de taxi wilt gaan moet je volgens mij rekenen op ongeveer 20 euro. Openbaar vervoer is een stuk goedkoper (helaas niet echt mogelijk voor mezelf aangezien ik pas om 23:30 aankom op het vliegveld)quote:Op donderdag 10 juli 2008 00:08 schreef Koenholio het volgende:
WIj (ik en vriendin) gaan deze vakantie naar Praag. We hebben een hotel en een vliegreis geboekt, maar geen vervoer van vliegveld naar het hotel. We hebben wel een 3-daagse openbaar vervoers-kaart, maar die gaat in zodra je hem gebruikt. Een beetje zonde om een halve dag van de kaart te verbruiken om alleen naar de stad te komen. De eerste dag willen we het vervoer dus 'gewoon' betalen.
Hoeveel geld denken jullie dat we ongeveer nodig hebben de eerste dag? We kunnen natuurlijk pinnen, maar het is natuurlijk altijd handig om alvast wat geld op zak te hebben. We hebben in elk geval geld nodig voor het vervoer op de dag van aankomst. Dan kunnen we dat vast bestellen bij de bank
1. je pint gewoon als je aankomtquote:Op donderdag 10 juli 2008 00:08 schreef Koenholio het volgende:
WIj (ik en vriendin) gaan deze vakantie naar Praag. We hebben een hotel en een vliegreis geboekt, maar geen vervoer van vliegveld naar het hotel. We hebben wel een 3-daagse openbaar vervoers-kaart, maar die gaat in zodra je hem gebruikt. Een beetje zonde om een halve dag van de kaart te verbruiken om alleen naar de stad te komen. De eerste dag willen we het vervoer dus 'gewoon' betalen.
Hoeveel geld denken jullie dat we ongeveer nodig hebben de eerste dag? We kunnen natuurlijk pinnen, maar het is natuurlijk altijd handig om alvast wat geld op zak te hebben. We hebben in elk geval geld nodig voor het vervoer op de dag van aankomst. Dan kunnen we dat vast bestellen bij de bank
Daar heb je een goed punt inderdaadquote:Op donderdag 10 juli 2008 09:08 schreef Blik het volgende:
[..]
Naar mijn mening ben je gek als je geld gaat bestellen bij een bank. Over het algemeen staat een vliegveld vol met pinautomaten. Als je met de taxi wilt gaan moet je volgens mij rekenen op ongeveer 20 euro. Openbaar vervoer is een stuk goedkoper (helaas niet echt mogelijk voor mezelf aangezien ik pas om 23:30 aankom op het vliegveld)
Altijd credit-card meenemen als back-upquote:Op donderdag 10 juli 2008 10:52 schreef Koenholio het volgende:
[..]
Daar heb je een goed punt inderdaad
Had ik ook al aan gedacht. Maar mijn zus heeft bijvoorbeeld wel eens meegemaakt dat ze (om een of andere reden) geen geld meer kon pinnen in het buitenland... zit je daar zonder geld
Ik ben in 4 dagen tijd 4x gecontroleerd op metrostations, anderen helemaal niet. Dus er zijn wel degelijk controles en ik zou niet de hele tijd zwart reizenquote:Op donderdag 10 juli 2008 11:10 schreef Miksel het volgende:
Daarnaast kan je redelijk gemakkelijk zwart reizen en wordt er nauwelijks gecontroleerd in bus en metro (ben niet met de tram geweest). Ik moet wel zeggen, dit was in het voorseizoen en niet in het hoogseizoen.
Sluit ik me bij aan, dat kan je niet makenquote:Op donderdag 10 juli 2008 11:58 schreef Blik het volgende:
waarom zou je ook zwart gaan reizen als je te gast bent in een ander land. Vind ik ronduit asociaal
Helemaal mee eens, Praag is daarnaast zo enorm goedkoop dat dat geen eens een reden zou kunnen zijn.quote:Op donderdag 10 juli 2008 11:58 schreef Blik het volgende:
waarom zou je ook zwart gaan reizen als je te gast bent in een ander land. Vind ik ronduit asociaal
Het is niet netjes, ik heb het ook zoveel mogelijk proberen te vermijden, maar soms is het erg lastig om op bepaalde stations kaartjes te krijgen (met name later op de avond als je geen kleingeld hebt). Daarnaast heb je het OV ook niet erg veel nodig imo en kan je veel dingen lopend af.quote:Op donderdag 10 juli 2008 12:45 schreef Niek. het volgende:
[..]
Helemaal mee eens, Praag is daarnaast zo enorm goedkoop dat dat geen eens een reden zou kunnen zijn.
Hey, in dat restaurant daar onder ging ik vaak eten, dat was echt goed te doen. Is in Holesovice toch?quote:Op donderdag 5 juni 2008 17:09 schreef TravelCharlie het volgende:
Vorig jaar heb ik een paar dagen in het Plaza Alta hotel gezeten. was toen iets van 79 euro meen ik. Maar keek net ff op die site, nu schijn je alweer 150 te betalen. Het was vrder wel een prima hotel van alle gemakken voorzien en met aansluiting op de nachttram.
- Geen idee.quote:Op donderdag 10 juli 2008 12:56 schreef jap85 het volgende:
- Kun je je auto een beetje goed kwijt bij hostels in het centrum?
- Is er doordeweeks qua uitgaan ook een beetje wat te beleven of is dat meer in het weekend?
- Is er genoeg te doen/zien om het daar 4-5 dagen uit te houden? (zijn geen mensen die de hele dag in musea rondhangen en alle kerken gaan bekijken) maar wat interessante bezienswaardigheden bekijken en het centrum beetje verkennen enzo wel natuurlijk.
En een dagje Theresienstadt is natuurlijk een optie als je Praag zelf wel gezien hebt.quote:Op donderdag 10 juli 2008 13:02 schreef Sapstengel het volgende:
[..]
Hey, in dat restaurant daar onder ging ik vaak eten, dat was echt goed te doen. Is in Holesovice toch?
[..]
- Geen idee.
- Genoeg. Je kan eigenlijk de hele week door uitgaan, zonder dat je echt het idee hebt dat je op een doordeweekse dag bent. Aanrader voor woensdagavond is Mecca, erg toffe club en dan is de entree gratis en is er vodkanight (40 kronen dacht ik).
- 4-5 dagen zonder musea is wel wat lastiger denk ik, maar moet op zich te doen zijn. Je kan naar de dierentuin gaan, 4 euro entree ofzo. Beetje door de stad lopen en terrasjes pakken (al heb je dat na 1-2 dagen wel gezien) en ik ben een keer naar de brouwerij van Staropramen geweest. Krijg je een rondleiding en daarna kan je verschillende soorten bier drinken.
Een hele dag Theresienstadt is wat lang denk ik, maar wel iets wat je gezien moet hebben als je er tijd voor hebt.quote:Op donderdag 10 juli 2008 14:24 schreef Koenholio het volgende:
[..]
En een dagje Theresienstadt is natuurlijk een optie als je Praag zelf wel gezien hebt.
(heb ik gehoord... ik moet zelf nog naar Praag gaan dus ik weet niet of het inderdaad zo bijzonder is)
wij hebben er anders toch echt een volle dag over gedaan. Voordat je doorheb welke bus je moet pakken, dan theresienstadt/concentratiekamp zelf, daarna het museum in de citadel en dan weer helemaal teruglopen naar de bus en erachter komen dat ie maar 1x in de 2u rijdt.quote:Op donderdag 10 juli 2008 17:38 schreef Remote het volgende:
[..]
Een hele dag Theresienstadt is wat lang denk ik, maar wel iets wat je gezien moet hebben als je er tijd voor hebt.
In het centrum hebben (zeg maar het gebied afgegrend door de rivier en de grote gele wegen op googlemaps, wilsonova en jecna/resslove) wij toen niet gegeten, nml dezelfde prijzen als in NL. Ons hotel zat in milicova en de trambaan gaat door seifertova. Daar in de buurt is het qua prijzen een stuk beter en je hebt er ook nog wel wat leuke barretjes.quote:Op maandag 21 juli 2008 19:24 schreef Blik het volgende:
Iemand tips voor leuke restaurantjes in Praag waar je goed en lekker kunt eten?
Hotel Opatovquote:Op donderdag 11 september 2008 20:25 schreef kbeurden het volgende:
Lang niet gepost hier!
Ik ga voor minimaal 12 maanden naar praag. Kom daar eind oktober aan. Ook mensen hier die semi-permanent in Praag verblijven?
Wat ik dus zoek:
Een kamer. Prijs onder 10.000 czk p/m. Huisgenoten geen probleem.
Hoelang is het geleden?quote:Op vrijdag 19 september 2008 16:24 schreef Sapstengel het volgende:
Oh toen ik er was zat op dat parkeerterreintje beneden zo'n stripbar. En iets daar in de buurt zo'n klein winkelcentrumpje.
Hotel is leuk voor eerst weken, maar ik ben eigenlijk op zoek naar een kamer, met huisgenoten oidquote:
Oke dat is waar, heb je gelijk in.quote:Op zaterdag 20 september 2008 14:22 schreef kbeurden het volgende:
[..]
Hotel is leuk voor eerst weken, maar ik ben eigenlijk op zoek naar een kamer, met huisgenoten oid
quote:Op woensdag 18 februari 2009 22:23 schreef _Boo_ het volgende:
Hoe is het weer in juli in Praag? Het wordt daar toch niet snikheet zomers of wel?
En uitgaan in Praag, is dat voornamelijk in het centrum of zitten de clubs er buiten? Dan kan ik het hotel daar een beetje op uit zoeken, zodat we niet steeds met de taxi hoeven. Al is die misschien niet zo heel duur daar?
Vraagje, ik kan misschien ook in Praag gaan werken voor minimaal een jaar. Kan ik daar voor een redelijke prijs een kamer vinden? Heb jij daar succes mee gehad? Hoe bevalt het, en hoeveel ben je ongeveer kwijt in de maand? Ik zou in eerste instantie 30.000 kronen p/m gaan verdienen, kan je daar een beetje van rond komen?quote:Op donderdag 11 september 2008 20:25 schreef kbeurden het volgende:
Lang niet gepost hier!
Ik ga voor minimaal 12 maanden naar praag. Kom daar eind oktober aan. Ook mensen hier die semi-permanent in Praag verblijven?
Wat ik dus zoek:
Een kamer. Prijs onder 10.000 czk p/m. Huisgenoten geen probleem.
Misschien in het hoogseizoen. Ik heb er vorige week niks van gemerkt en in heel Praag was 't stervensdruk.quote:Op zondag 12 april 2009 15:18 schreef Blik het volgende:
Praag is erg leuk. Biertje op het plein is idd niet aan te raden aangezien je 3 euro betaald. 2 straten verderop betaal je inderdaad maximaal de helft
Veel plezier de komende dagen danquote:Op donderdag 21 mei 2009 20:00 schreef Lips het volgende:
Lips zit nu in Praag
Helaas heeft het vanmiddag even geregend... maar we zitten hier nog t/m zondag
Cross Clubquote:Op vrijdag 22 mei 2009 11:19 schreef henkde_j het volgende:
Karlovy Lazne is leuk. Vooral de bovenste verdieping. Maar ook de Cross club is de moeite waard. Een hele vage tent.
(het is trouwens wel een extreem ranzige club) De lucht was er niet te harden toen wij er warenquote:Op zondag 24 mei 2009 19:55 schreef Sapstengel het volgende:
[..]
Cross Club.
Echt iedereen moet daar eens gaan kijken inderdaad. Ben de meeste avonden in Praag ook daar geweest.
Mjah er hangt zo'n semi underground, illegaal feest sfeertje. Mensen met dreadlocks, oude ME-busjes, buiten wat honden enzo. Er word ook aardig wat afgeblowd daar binnen, als je wat nodig hebt is dit de plek waar je moet zijnquote:Op zondag 24 mei 2009 22:08 schreef henkde_j het volgende:
[..]
(het is trouwens wel een extreem ranzige club) De lucht was er niet te harden toen wij er waren![]()
Maar het sfeertje dat er hangt is echt top
Half Europa heeft toch een gedoogbeleid inmiddels...quote:Op maandag 25 mei 2009 16:07 schreef Sapstengel het volgende:
[..]
De eigenaar is trouwens een Nederlander. En dat je daar mag blowen is soort van gedoogd door de politie, ze hebben liever dat mensen het daar, met z'n allen binnen doen, dan dat iedereen op random bankjes in het park zwerft.
Klopt, alleen weet ik niet of ze er weg van zijn als je bijvoorbeeld met je joint in je hand over de Karelsbrug loopt.quote:Op maandag 25 mei 2009 16:19 schreef Lemans24 het volgende:
[..]
Half Europa heeft toch een gedoogbeleid inmiddels...
Niet dat ik er ooit gebruik van maak.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |