FOK!forum / Planes, Trains & Automobiles / VW T3: A-team van
MMachzondag 24 juni 2007 @ 14:51
Na alle K&W topics is het ook wel es tijd om mijn werkpaard eens onder handen te nemen, zij het niet zo ingrijpend. Ik heb nog even examens, maar heb nu een studeerpauze, vandaar dit premature topic.
Zoals sommigen weten ben ik de trotse bezitter van een VW transporter 3 uit 1987.

mijn zus op de achtergrond, met haar auto
Filmpje:




De motoruitvoering die ik heb is de zwakste dieselversie (1.6D) met 50pk op de achterwielen. Dat is dezelfde motor als die fokker met zijn jetta, maar die heeft we de TD versie, met 20 pk meer.

Het is dus een turboloze diesel 4 cilinder in lijn. Dit was een zeer succesvolle motor in zijn tijd, en is dan ook te vinden in ongeveer alle passats, jetta's, golfjes, etc van die tijd. Die motor is eigenlijk te zwak voor die bus en later kwamen er opvolgers zoals de 1.7D, TD, 1.9D, enzovoort. In tegenstelling tot diezelfde motor in de gewone auto's, zit de motor bij de T3 erg scheef in het motorruim, met zijn 55° scheefstelling. Hij zit ook in de lengte, wat maakt dat de versnellingsbak dezelfde vorm heeft als die in de VW kever) Dit heeft te maken met het zo laag mogelijk houden van de laaddrempel. De motor zit bij deze laatste echte transporter achteraan, zoals bij de voorgaande modellen. Dit knabbelt een beetje af van de laadruimte (die is 5.7m³ groot), maar heeft een enorme ruimtewinst in de cabine tot gevolg.
Het zal je niet verbazen dat dit geen snelheidsmonster is met zijn 1800kg en 4 bak met zeer korte verhoudingen. De eerste versnelling eindigt al bij 7km/h De topsnelheid ligt bij dit model rond de 105 (gemeten met GPS), en hij doet er ongeveer 30 seconden over, getuige dit filmpje dat ik gemaakt heb:


Vóór we allen zusammen beginnen lachen met deze ogenschijnlijk belabberde prestaties (bwahaahah, mijn golf 3 variant heeft 1000 keer betere prestaties en zeker als ik hem gechiptuned en gepowerboxt hebt tergelijkertijd )
Bedenk dan dit:
-dit is de bedoeling van zo'n bak:

en hij kan ook nog eens 3.8 ton trekken (edit: foutje: 1.5 ton geremd+1.050 ton lading). Snel zal het niet zijn, maar efficient des te meer.
-heb je zoveel kans om ongestraft snel te rijden? Sinds ik hiermee rijd ben ik ee veel rustigere chauffeur geworden en geniet ik zoveel meer van autorijden. De zithouding is fantastisch, en je kan er uren in zitten, met een zee van ruimte om je heen:


Trouwens, met zo'n busje wil je echt niet aan 150 tegen een boom rijden.
-Je leert anticiperen en vooruit kijken. Je weet dat remmen en optrekken zoveel langer duurt, dus kijk je al ver op voorhand wat je zal moeten doen Je kan ook ver op voorhand kijken, want je zit lekker hoog.
-snel rijden kan iedereen, je hoeft er je voet maar voor neer te duwen.
-met een rustige rijstijl haal je in stadsverkeer 6.6l/100km, rij je wat wilder dan zit je aan 7.5-8liter. Geen buitensporig gebruik dus

Genoeg gezever.
De bedoeling is om hiemee op reis te gaan, en aangezien ik de 4de eigenaar of zo ben, is het onduidelijk wat er al versleten is aan de motor.
Standaard risicovolle dingen als de distributieriem enzo worden dus preventief vervangen;
Ook eens een compressietestje uitvoeren om te zien hoe het gesteld is met het inwendige van de motor.
Sommige wisselstukken worden van de donorcamionette gehaald:

Andere koop je gewoon.


Alsof de duivel ermee speelde, is vrijdag de oliekoeler doorgeslaan toen ik de auto aan de overkant wou parkeren. Dit is een probleem dat durft voor te komen bij deze motoren. De oliekoeler is van aluminium en kan dus inwendig doorrotten. Om dat te voorkomen moet het koelwater om de 2 jaar worden vervangen en moet nagekeken worden dat er minstens 40% antivries inzit (dit werkt als een soort anticorrosie). Iets wat de vorige eigenaars niet hebben gedaan natuurlijk. Resultaat:


Olie in het koelwater. Dit zou evengoed kunnen wijzen op een doorgeslagen koppakking, maar het was snel gechecked wie de schuldige was:


Zelfs bij lage waterdruk kwam er al water in de oliekanalen. Maandag (na mijn examen) wordt de nieuwe oliekoeler besteld. Ook een complete spoeling van olie en waterkanalen is dus nodig.

Verder wordt er hier en daar nog wat gelast, vooral aan dingen die niet structureel zijn. Zo heeft er iemand ooit een gat in het tussenschot geslepen, en dat gaat dan weer dicht.

Ook de buitenkant wordt ontroest en hier en daar ontdeukt. Er is zo onder andere een grote deuk die mijn broer erin gereden heeft:

Hij is er ook al es mee door een witte verfpot gereden enzo, enfin, de buitenkant kan wat werk gebruiken.

Let wel; dit wordt geen restauratieproject (daarvoor zijn mooiere modellen; zoals de T2), maar een soort conservering om er nog een aantal jaar plezier van te hebben. Vandaar dat ik ook geen zware moeite ga steken in lakwerk enzo, tblijft een gebruiksvoorwerp, en kzou niet willen dat ik mij slecht voel om een krasje in de lak.
Hoedanook, de nieuwe kleur zou wel eens dit kunnen worden:

Een duidelijke knipoog naar de a-team bus dus Meer voor de lol uiteraard. De kleur wordt dan matzwart met witte accenten en die rode streep (niet helemaal hetzelfde als de echte a-team kleuren dus).

Swat, het is studeertijd, en hopelijk volgen updates in de loop van volgende weekk en erna.

[ Bericht 0% gewijzigd door MMach op 24-06-2007 22:00:26 ]
Youpzondag 24 juni 2007 @ 14:57
whehehe, dit is wel leuk
dubidubzondag 24 juni 2007 @ 15:11
quote:
Op zondag 24 juni 2007 14:57 schreef Youp het volgende:
whehehe, dit is wel leuk
Idd, leuk project, leuke schrijfstijl, daarom tvp
Koploperkopperzondag 24 juni 2007 @ 15:14
Meer foto's van je zus? (onverkapte TVP )
Poepoogzondag 24 juni 2007 @ 15:16
quote:
Op zondag 24 juni 2007 15:14 schreef Koploperkopper het volgende:
Meer foto's van je zus? (onverkapte TVP )
Isdatzozondag 24 juni 2007 @ 15:24
Puik plan.. tvp dus..

Googolplexianzondag 24 juni 2007 @ 15:41
yup: tvp
osmozondag 24 juni 2007 @ 16:13
Een topic om te volgen
Schlumbergerzondag 24 juni 2007 @ 16:36
Je hebt gelijk, het kan erg leuk zijn om een langzame auto te besturen

Veel succes met het opknappen!
MMachzondag 24 juni 2007 @ 16:42
quote:
Op zondag 24 juni 2007 15:14 schreef Koploperkopper het volgende:
Meer foto's van je zus? (onverkapte TVP )
http://mmach.bbackx.com/
Wie zoekt die vindt Bijna allemaal open dirs, en kheb 3 zussen met alledrie Franse namen, dus je zal er wel een paar tegenkomen.
invinezondag 24 juni 2007 @ 16:54
tvp zeker ben benieuwd!
densmeezondag 24 juni 2007 @ 17:13
dit is weer een mooi klus project mmach weer zeker de moeite om te volgen
Turquaz52zondag 24 juni 2007 @ 17:42
* voelt zich wel een beetje aangesproken
Oosthoekzondag 24 juni 2007 @ 17:54
Geweldige auto. Klasse.
Koploperkopperzondag 24 juni 2007 @ 17:59

Isdatzozondag 24 juni 2007 @ 18:04
Grotere versie

http://mmach.bbackx.com/Vanalles/P1000960.JPG
Turquaz52zondag 24 juni 2007 @ 18:26
quote:
Op zondag 24 juni 2007 17:59 schreef Koploperkopper het volgende:
[afbeelding]

Hyperdudezondag 24 juni 2007 @ 18:40
donorcamionette
pro2callzondag 24 juni 2007 @ 18:49


ziet er leuk uit........ TVP dus
Ultimorazondag 24 juni 2007 @ 19:08
ik tvp voor t busje
densmeezondag 24 juni 2007 @ 19:15
Dorothee komen we toch ook elke keer weer tegen he
Eltonnozondag 24 juni 2007 @ 19:43
quote:
Op zondag 24 juni 2007 19:08 schreef Ultimora het volgende:
ik tvp voor t busje
TVP voor beide
Alexxxxxzondag 24 juni 2007 @ 20:02
T3
flyguyzondag 24 juni 2007 @ 21:03
tvp
Koploperkopperzondag 24 juni 2007 @ 21:03
quote:
Op zondag 24 juni 2007 19:15 schreef densmee het volgende:
Dorothee komen we toch ook elke keer weer tegen he
Ze mag best op de thee komen.
gfreezondag 24 juni 2007 @ 21:29
Leuke b/zus.
MikeyManzondag 24 juni 2007 @ 21:34
Vet project...

Maar, vraagje, mag zo'n ding echt officieel 3.8 ton trekken/???? Of is dat max treingewicht?
MMachzondag 24 juni 2007 @ 21:59
quote:
Op zondag 24 juni 2007 21:34 schreef MikeyMan het volgende:
Vet project...

Maar, vraagje, mag zo'n ding echt officieel 3.8 ton trekken/???? Of is dat max treingewicht?
Je hebt gelijk, dat is het max treingewicht. Het is iets van een 1.5 ton geremd+1.050 ton lading dat die kan trekken de motor aankan (even de taalverschillen vermijden). Normaal moet er daarom een tachograaf inzitten (daar heb ik die 3.8 gehaald geloof ik , vanzodra je erboven kan zitten is een tachograaf verplicht). Tenzij je kan aantonen dat het niet voor bedrijfsuitoefening is.
Voor wie het weten wil:
een verkoopsbrochure van de vw transportermodellen uit 1987 (pdf)

[ Bericht 8% gewijzigd door MMach op 24-06-2007 22:15:32 ]
Go0szondag 24 juni 2007 @ 23:03
quote:
Op zondag 24 juni 2007 14:51 schreef MMach het volgende:

De motoruitvoering die ik heb is de zwakste dieselversie (1.6D) met 50pk op de achterwielen. Dat is dezelfde motor als die fokker met zijn jetta, maar die heeft we de TD versie, met 20 pk meer.
Bedoel je mijn Jetta toevallig? Doe dan maar 30pk meer Zonder chip en zonder powerbox

Coole bus. TVP
existenzmaandag 25 juni 2007 @ 00:03
Telefoonnummers + msn willen we . Als je nog iets andere velgen eronder zet is ie echt af
-Robbedoes-maandag 25 juni 2007 @ 00:35
Deze wil ik wel even volgen.
Leuk project
RealZeusmaandag 25 juni 2007 @ 00:39
WTF, weegt een T3 1.6D 1800 kilo?????

Dat is net zoveel als een Renault Master dCi120, lengte 2, hoogte 2.!!!

Waarom maakt die T3 dan zo vreselijk zwaar?
MMachmaandag 25 juni 2007 @ 01:07
quote:
Op maandag 25 juni 2007 00:39 schreef RealZeus het volgende:
WTF, weegt een T3 1.6D 1800 kilo?????

Dat is net zoveel als een Renault Master dCi120, lengte 2, hoogte 2.!!!

Waarom maakt die T3 dan zo vreselijk zwaar?
Het gewicht van T3's varieert van ongeveer 1500 tot 2300kg (syncro's, campers). afhankelijk van uitvoering en motor enzo. Wil je het zeker weten, google it up. Wat ze zo zwaar maakt? Ik zou zeggen de gebruikte materialen. Het blijft een bedrijfsvoertuig, dus is het hier en daar wat dikker dan nodig. Heel veel over die gewichten enzo weet ik niet, omdat dat hier in België niet van belang is (in Nederland wordt je belast op gewicht, in België op pk's). Dus niet teveel waarde hechten aan wat ik zeg over gewichten, dat heb ik namelijk nooit in detail bekeken, omdat het er dus voor mij niet toe doet.

Trouwens, dit is iets van 20 jaar oud, dat valt niet meer te vergelijken met hedendaagse modellen he. Andere metalen, meer kunststof nu. (dashboard van deze t3 is bv van plaatstaal)

Qua afmetingen:


In ondergrondse parkeergarages is het soms wat nipt


en msn adressen enzo van m'n zus, daar doe ik niet aan, ik kan je al een blauwtje op voorhand besparen

[ Bericht 12% gewijzigd door MMach op 25-06-2007 01:14:43 ]
Jimmiemaandag 25 juni 2007 @ 02:13


Ondanks dat het nooit opvalt in de serie heeft de A-Team bus een donkergrijze lak boven de rode lijn. Wel leuk om te doen als je dat detail de moeite waard vindt.
En verder nog de doppen van de velgen afhalen (bewaren) en de velgen natuurlijk helemaal rood verfen
DaMookmaandag 25 juni 2007 @ 02:31
quote:
Op maandag 25 juni 2007 02:13 schreef Jimmeh het volgende:
[img=578xnull]http://aycu27.webshots.com/image/20226/2005061778726504158_rs.jpg[/img]

Ondanks dat het nooit opvalt in de serie heeft de A-Team bus een donkergrijze lak boven de rode lijn. Wel leuk om te doen als je dat detail de moeite waard vindt.
En verder nog de doppen van de velgen afhalen (bewaren) en de velgen natuurlijk helemaal rood verfen
Ik had niet verwacht dat iemand dat zou zeggen, maar toch nog iemand die weet dat de kleur onder en boven de rode streep verschillend is .
allsystemshaltmaandag 25 juni 2007 @ 07:25
Chille ride kerel

MMachmaandag 25 juni 2007 @ 11:34
Ja, ik weet dat het bovenaan grijs is, vandaar dat er staat 'gelijkend op' Het is bij the a-team ook geen matzwarte verf, maar glanzende. Noem het de persoonlijke toets
Intussen zijn mijn examens voorbij, en heb ik wat aankopen kunnen doen:

Koelwater, olie, nieuwe oliekoeler en keerringen.

Nu alle olie en koelwater er toch uit is ga ik meteen wat dingen aanpassen.
De radiator vooraan is ooit lekgeslagen door een steen, maar is gedicht met antilekdinges.Dat is maar tijdelijk, dus ga ik uit de donorcamionette de voorste radiator swappen. Idem voor de olievulpijp. De andere camionette heeft een licht afwijkende, maar betere, olievulpijp. Dus die wil ik.

trouwens:
als er zich mensen geroepen voelen om te zien hoe de bus eruit zou zien met andere velgen, soep er op los. Ik ben persoonlijk nog steeds weg van de witte stalen velgen.
Voor:

Na:


Ik krijg echt ontwenningsverschijnselen. Al 3 dagen niet met het busje gereden en vandaag moeten rijden met de golf (zie de auto voor het busje op bovenstaande lelijke-velgen-foto) van m'n zus. Sure, een beetje motorpower is wel leuk voor even, maar voor de rest , zo weinig plaats en zo gewoon. Ik hoop dat hij tegen vanavond weer rijdende is.

[ Bericht 11% gewijzigd door MMach op 25-06-2007 11:39:59 ]
Googolplexianmaandag 25 juni 2007 @ 11:42
quote:
Op maandag 25 juni 2007 02:13 schreef Jimmeh het volgende:
[afbeelding]

Ondanks dat het nooit opvalt in de serie heeft de A-Team bus een donkergrijze lak boven de rode lijn. Wel leuk om te doen als je dat detail de moeite waard vindt.
En verder nog de doppen van de velgen afhalen (bewaren) en de velgen natuurlijk helemaal rood verfen
Ik dacht dat er twee versies waren. Aflevering 1 t/m 4 moesten het doen zonder de sponsoring van GM. Vanaf aflevering 5 kwam de bullbar, extra lampen en ik dacht ook de grijze bovenkant. In eerdere afleveringen was de bovenkant inderdaad ook grijs, maar lichter.



1983 GMC Vandura [G-1500]

Dan had je nog de stunt-doubles ^^

Ford Ecoline

En zag deze T1 op Google ^^
MMachmaandag 25 juni 2007 @ 11:51
Wehehe, dat is wel vrij drastisch. Ik ga voor iets subtielers. Al heb ik gisteren gedacht dat het misschien wel leuk moet zijn om kogelgaten in de zijkant te hebben. Dan ziet de grote bluts er authentieker uit

Wat ik wel weet van the a team van, is dat die ook vreselijk underpowered was. Voor de burnouts ed moesten ze werken met bleekwater enzo.
Hier een filmpje van de originele bus tegen een vw transporter (fifth gear)
http://www.youtube.com/watch?v=afZdXnClOt8
6.2 Diesel V8, en nog niet vooruit gaan
James-Hetfieldmaandag 25 juni 2007 @ 12:28
dikke vette tvp
Bigfoot414maandag 25 juni 2007 @ 13:36
quote:
Op maandag 25 juni 2007 11:51 schreef MMach het volgende:
Wehehe, dat is wel vrij drastisch. Ik ga voor iets subtielers. Al heb ik gisteren gedacht dat het misschien wel leuk moet zijn om kogelgaten in de zijkant te hebben. Dan ziet de grote bluts er authentieker uit

Wat ik wel weet van the a team van, is dat die ook vreselijk underpowered was. Voor de burnouts ed moesten ze werken met bleekwater enzo.
Hier een filmpje van de originele bus tegen een vw transporter (fifth gear)
http://www.youtube.com/watch?v=afZdXnClOt8
6.2 Diesel V8, en nog niet vooruit gaan
Amerikanen en efficiënt auto's bouwen
j0rritmaandag 25 juni 2007 @ 15:13
quote:
Op maandag 25 juni 2007 11:42 schreef Googolplexian het volgende:
En zag deze T1 op Google ^^
[afbeelding]
T2 T1 is de split window.

Leuke zus.
liquid-orangemaandag 25 juni 2007 @ 15:54
Transporter Van Project.
MMachmaandag 25 juni 2007 @ 17:49
He's aliveeee!
Foto's volgen nog.
Als u mij nu wilt excuseren, ik ga even recreatief rijden.
#ANONIEMmaandag 25 juni 2007 @ 18:03
quote:
Op maandag 25 juni 2007 11:51 schreef MMach het volgende:
Wehehe, dat is wel vrij drastisch. Ik ga voor iets subtielers. Al heb ik gisteren gedacht dat het misschien wel leuk moet zijn om kogelgaten in de zijkant te hebben. Dan ziet de grote bluts er authentieker uit

Wat ik wel weet van the a team van, is dat die ook vreselijk underpowered was. Voor de burnouts ed moesten ze werken met bleekwater enzo.
Hier een filmpje van de originele bus tegen een vw transporter (fifth gear)
http://www.youtube.com/watch?v=afZdXnClOt8
6.2 Diesel V8, en nog niet vooruit gaan
Dat filmpje roeleert zwaar...

Mijn pa heeft net z'n T5 kapot... de 174pk's zijn waarschijnlijk te zwaar voor de assen van de bus...

[ Bericht 9% gewijzigd door #ANONIEM op 25-06-2007 18:04:51 ]
cheukertmaandag 25 juni 2007 @ 20:19
quote:
Op zondag 24 juni 2007 18:49 schreef pro2call het volgende:
[afbeelding]

ziet er leuk uit........ TVP dus
Holyshit zus van TS
Wat me opviel trouwens aan het A-team busje was dat het zwart in seizoen 1 niet echt matzwart was. In de rest is dit wel het geval geloof ik.
MMachmaandag 25 juni 2007 @ 21:47
Wat foto's van vanmiddag.

Aan het werk. ( )

Archont aan het opkuisen na het olieslagveld:


En daar zit ie dan te blinken:

De nieuwe, niet lekke, oliekoeler.

Daarnet een lange testrit gaan doen, en alles functioneert naar behoren. Geen vreemde flikkerende lichtjes/rook. De temperatuur stjgt normaal, normaal geluid, de verwarming werkt normaal dus dat is goed
Helaas is alle oude olie nog niet verdwenen uit het koelwater, ondanks het lange spoelen. Morgen nog maar eens bekijken of dat te verhelpen valt. Olie in het koelwater is niet zo overdreven erg, enkel de sensoren die het koelwaterniveau enzo meten kunnen bedekt raken met een laagje olie, waardoor ze foutmeldingen geven.

[ Bericht 6% gewijzigd door MMach op 27-06-2007 12:01:24 ]
Mikkiemaandag 25 juni 2007 @ 23:51
- Prive gegevens op verzoek van de poster weggehaald. -

[ Bericht 92% gewijzigd door Sander op 19-05-2011 18:09:31 ]
Archontdinsdag 26 juni 2007 @ 00:11
quote:
Op maandag 25 juni 2007 21:47 schreef MMach het volgende:

Archont aan het opkuisen na het olieslagveld:
[afbeelding]
En opkuisen is belangrijk want de politie laat de brandweer anders komen en die sturen een serieuze factuur op.

Was tof werken vandaag, busje rijdt echt super (een tijdje geleden toch, kan alleen maar verbeterd zijn ondertussen)

[ Bericht 7% gewijzigd door Archont op 26-06-2007 12:54:34 ]
R-Techdinsdag 26 juni 2007 @ 00:17
tvp, leuk project (en leuke zus )
Kluupkluupdinsdag 26 juni 2007 @ 00:24
Mijn god, wat ziet België er toch armzalig uit
mien-moekedinsdag 26 juni 2007 @ 00:31
Tijd Voor Plezier met jouw zus.
Oosthoekdinsdag 26 juni 2007 @ 01:59
Als je dat in Nederland flikt en de milieupolitie komt langs heb je ook echt een groot financieel probleem kan ik je vertellen.
DaMookdinsdag 26 juni 2007 @ 02:31
quote:
Op dinsdag 26 juni 2007 01:59 schreef Oosthoek het volgende:
Als je dat in Nederland flikt en de milieupolitie komt langs heb je ook echt een groot financieel probleem kan ik je vertellen.
En dan zeg je dat je het niet was en het probleem is opgelost .Als ze het zien ben je nat , anders niet .
Googolplexiandinsdag 26 juni 2007 @ 09:53
quote:
Op dinsdag 26 juni 2007 02:31 schreef DaMook het volgende:

[..]

En dan zeg je dat je het niet was en het probleem is opgelost .Als ze het zien ben je nat , anders niet .
Dan komen d'r twee ventjes van de milieupolitie en die gaan eens fijn op onderzoek uit. En dan maar hopen dat ze die smoes nooit eerder hebben gehoord en dat je sleutelwerk weer vuil is ... Sta jij in de buurt geparkeerd met een nieuw oliefilter en een schoongemaakt carter dan heb je toch vette pech en valt de acceptgiro binnen drie weken in de bus. Verder is één buurt bewoner die om z'n straat geeft trouwens al genoeg; meeste bekeuringen van de milieupolitie worden uitgedeeld middels steekproeven of naar aanleiding van een telefoontje van de buurman.

Verder is het natuurlijk extreem asosociaal
MMachdinsdag 26 juni 2007 @ 12:06
Hey hey, ik heb het carter niet gewoon laten uitlopen op straat he!
Nagenoeg alle olie op straat was puur per ongeluk. Probeer jij maar eens uitgutsende olie op te vangen, vermengd met water. Had ik het ergens anders kunnen doen, met betere opvangmogelijkheden, dan had ik het ook gedaan Maar het probleem is dat je zonder water en olie niet al te ver rijdt.

De moraalridders hebben overschot van gelijk, olie op straat is niet de mooiste zaak, maar gebeurt dat op het midden van de autosnelweg, dan hebben er meer mensen last van. En het is opgekuist ook, daar zie je niks meer van. Wat denk je dat de brandweer doet met oliesporen? Juist detergenten erover en kuisen maar, net zoals hier.
gfreedinsdag 26 juni 2007 @ 18:36
Je had er natuurlijk een opvangbak onder kunnen zetten.
MMachdinsdag 26 juni 2007 @ 19:18
quote:
Op dinsdag 26 juni 2007 18:36 schreef gfree het volgende:
Je had er natuurlijk een opvangbak onder kunnen zetten.
Jesus christ...
Waaruit leidt jij af dat die er niet onder stonden (er stonden zelfs meerdere onder, maar dat belet niet dat er toch naast kan lopen).
Iedereen zit hier maar af te geven zonder te weten over wat het gaat. Laten we niet overdrijven.
lipjedinsdag 26 juni 2007 @ 19:33
quote:
Op dinsdag 26 juni 2007 12:06 schreef MMach het volgende:
Hey hey, ik heb het carter niet gewoon laten uitlopen op straat he!
Nagenoeg alle olie op straat was puur per ongeluk. Probeer jij maar eens uitgutsende olie op te vangen, vermengd met water. Had ik het ergens anders kunnen doen, met betere opvangmogelijkheden, dan had ik het ook gedaan Maar het probleem is dat je zonder water en olie niet al te ver rijdt.

De moraalridders hebben overschot van gelijk, olie op straat is niet de mooiste zaak, maar gebeurt dat op het midden van de autosnelweg, dan hebben er meer mensen last van. En het is opgekuist ook, daar zie je niks meer van. Wat denk je dat de brandweer doet met oliesporen? Juist detergenten erover en kuisen maar, net zoals hier.
Netjes hoor. Een schone straat is het halve werk
TJDoornbosdinsdag 26 juni 2007 @ 19:38
tvp
existenzdinsdag 26 juni 2007 @ 20:18
quote:
Op maandag 25 juni 2007 01:07 schreef MMach het volgende:

en msn adressen enzo van m'n zus, daar doe ik niet aan, ik kan je al een blauwtje op voorhand besparen
Dat wordt helemaal geen teleurstelling voor ze En als ze pot zijn, zijn het daarna niet meer
Turquaz52dinsdag 26 juni 2007 @ 22:22
Benstig une niederloander uit Belgiëëëéë??
SPOILER
Niet dom bdoeld ofzo.. maar je praat niet "belgies"? maw, waar zijt gij accent?
MikeyMandinsdag 26 juni 2007 @ 23:26
quote:
Op dinsdag 26 juni 2007 22:22 schreef Turquaz52 het volgende:
Benstig une niederloander uit Belgiëëëéë??
SPOILER
Niet dom bdoeld ofzo.. maar je praat niet "belgies"? maw, waar zijt gij accent?
Ja, das wel correct belgisch
MMachdinsdag 26 juni 2007 @ 23:38
quote:
Op dinsdag 26 juni 2007 20:18 schreef existenz het volgende:

[..]

Dat wordt helemaal geen teleurstelling voor ze En als ze pot zijn, zijn het daarna niet meer
Het is niet persoonlijk bedoeld of zo hoor, maar lange afstanden zijn relatiekillers, ik spreek uit ervaring . Het is jammer dat een relatie om die reden moet eindigen, dus je kan het ook makkelijker te maken door er geen te beginnen op die manier
En turquaz52, ik ben gewoon een Belg, uit Oost-Vlaanderen, dat zal het vreemde accent verklaren denk ik Oops, ik denk dat ik het verkeerd heb begrepen? Je bedoelt dat ik Nederlands spreek en niet Vlaams (Belgisch). Wel, die 2 verschillen echt niet veel. Ik heb natuurlijk het Vlaamse gesproken accent van mijn streek, maar de geschreven taal is net dezelfde hier als bij jullie hoor. (Hoewel er op het forum hier en daar wat Belgen zijn die niet dezelfde regel volgen )

Anyways,
vandaag niet veel gedaan. Aan de overkant van het huis van mijn vriendin staat een voormalige boederij met een heleboel ongebruikte schuren. Eentje daarvan mag ik gebruiken

Makkelijk met dit regenweer

Een paar blutsen weggewerkt/geminderd:
Voor:

Na:

Je ziet er niet veel van, maar ze zijn wat minder diep, en de wielkast ziet er ook normaler uit. De grootste bluts laat ik met vrij veel zekerheid zitten. Ze zit op een erg vervelende plaats wat het uitdeuken fel bemoelijkt. In de hoek van de camionette zitten structurele 'balken' als het ware. Net op die plaats is de carosserie 3 lagen dik, waardoor je aan de binnenkant de deuk niet kan bereiken. Een optie is het hele stuk losslijpen en een vervangstuk vastlassen. Veel werk, met maar weinig opbrengst als het ware. Ik zou liever zien dat de belangrijkste roest aangepakt wordt en de bluts blijft. Voor zo"n bluts wordt ie niet afgekeurd en verzwakt hij ook niet. Van roest daarentegen...

Ook het koelwater opnieuw ververst, om er nog meer olie uit te krijgen.
Dit is het koelwater dat er sinds gisteren in zat;

Het ziet er wel dramatisch uit, maar het valt eigenlijk goed mee. Koelwater is geen helder water of zo, dus dat kleurtje is niet gek. De hoeveelheid resterende olie is minimaal, je ziet een dunne oliefilm drijven op het water. Porsche heeft indertijd met een van zijn mindere motormodellen ook eens last gehad van een lek tussen olie en water kanalen. Zij raadden aan (na de reparatie uiteraard) om een flesje 'shout' (dat is een vlekkenverwijderaar om vlekken uit kleren te verwijderen) in het koelwater te gieten, er 30 minuten mee rondrijden, en daarna de koelvloeistof grondig te verversen. Misschien dat ik dat een dezer dagen ook eens zal doen.
Intussen heeft de motor er alweer 100km opzitten sinds de reparatie, en hij draait vlekkeloos.

Morgen kan ik niet zoveel doen, maar ik zou graag wat roest willen afborstelen met een machinale staalborstel.

[ Bericht 4% gewijzigd door MMach op 26-06-2007 23:46:17 ]
RRRobertdinsdag 26 juni 2007 @ 23:39
TVP. Ik voel gewoon dat dit een leuk project wordt om te volgen

Ikzelf hoop ooit nog eens een T2B of T3 in doka-uitvoering te scoren... liefst met 2ltr T4 blok (USA uitvoering?), maar ja, je moet altijd wat te dromen overhouden he.
existenzdinsdag 26 juni 2007 @ 23:49
quote:
Op dinsdag 26 juni 2007 23:38 schreef MMach het volgende:

[..]

Het is niet persoonlijk bedoeld of zo hoor, maar lange afstanden zijn relatiekillers, ik spreek uit ervaring . Het is jammer dat een relatie om die reden moet eindigen, dus je kan het ook makkelijker te maken door er geen te beginnen op die manier
Volgens half Nederland woon ik in Belgie hoor . Maar toffe bak, vooral als je met de grote bak achterin ook nog wat tofs gaat doen Daar al plannen voor?
MikeyMandinsdag 26 juni 2007 @ 23:49
Deuken zien er inderdaad al wat beter uit...

Kun je op die overgebleven deuk niet - net zoals bij de schadehersteller - er wat op lijmen en eruit trekken? Of is het een hele compacte deuk?

Denk dat het geen kwaad kan om dat water nog een paar keer te verversen als ik het zo zie...

Ah well... de waterpomp zal iig wel goed gesmeerd worden zo...
Archontdinsdag 26 juni 2007 @ 23:51
quote:
Op dinsdag 26 juni 2007 18:36 schreef gfree het volgende:
Je had er natuurlijk een opvangbak onder kunnen zetten.
je moet wel heel erg achterlijk zijn om dit niet te doen. Dit is idd gebeurt zoals MMach het zei. Maar je kan idd niet alles opvangen, en zelfs hetgeen er naast liep hebben we zo goed en kwaad als mogelijk proberen indammen en opkuisen. Daarna hebben we ervoor gezorgd dat de baan er weer deftig bij ligt, dat er geen accidenten gebeuren door mensen die slippen over gemorste olie.
DaMookdinsdag 26 juni 2007 @ 23:58
quote:
Op dinsdag 26 juni 2007 19:18 schreef MMach het volgende:

[..]

Jesus christ...
Waaruit leidt jij af dat die er niet onder stonden (er stonden zelfs meerdere onder, maar dat belet niet dat er toch naast kan lopen).
Iedereen zit hier maar af te geven zonder te weten over wat het gaat. Laten we niet overdrijven.
Ik geef niet af op je hoor . Ik weet wel dat jij altijd altijd netjes doet. Dat heb ik wel gemerkt in je K&W topics .

Relaxte schuur trouwens om in te werken .
MMachwoensdag 27 juni 2007 @ 00:14
quote:
Op dinsdag 26 juni 2007 23:49 schreef MikeyMan het volgende:
Deuken zien er inderdaad al wat beter uit...

Kun je op die overgebleven deuk niet - net zoals bij de schadehersteller - er wat op lijmen en eruit trekken? Of is het een hele compacte deuk?

Denk dat het geen kwaad kan om dat water nog een paar keer te verversen als ik het zo zie...

Ah well... de waterpomp zal iig wel goed gesmeerd worden zo...
Ik heb nog wat foto's gevonden van de bluts toen het ongeval net was gebeurd.



Je kan zien aan de manier waarop het staal is gebogen, dat het daar vrij dik is. Oorspronkelijk zat er daar ook een hoek, wat ontdeuken zeer moeilijk maakt.
Het 'leuke' aan de hele zaak is dat de veroorzaker van de bluts ons eigen wisselstukkenbusje is

Ik denk dat m'n broer wel heeft geleerd dat het een erg slecht idee is om te remmen voor oranje als je aan 50km/h een busje aan het slepen bent.
MMachwoensdag 27 juni 2007 @ 00:21
quote:
Op dinsdag 26 juni 2007 23:49 schreef existenz het volgende:

[..]

Volgens half Nederland woon ik in Belgie hoor . Maar toffe bak, vooral als je met de grote bak achterin ook nog wat tofs gaat doen Daar al plannen voor?
Noemen ze u liefdevol reserve-belg?

Wel, de plannen voor de achterkant, die zijn er wel. Maar de achterbak verandert enkel voor die 2 weken kampeervakantie, daarna wordt het weer een laadbak.
Er is plaats genoeg voor een 2 persoonsbed, dus dat komt er in. Dan is er nog plaats voor 2 fietsen en bagage Hoe een en ander er zal uitzien, dat wordt wss bedacht op het moment zelf.
bastiaan_smedingwoensdag 27 juni 2007 @ 01:56
Die belgen hé, wat maken ze er toch altijd een smeerboel van
Archontwoensdag 27 juni 2007 @ 10:56
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 01:56 schreef bastiaan_smeding het volgende:
Die belgen hé, wat maken ze er toch altijd een smeerboel van
ik had toch de indruk dat alles heel proper was achtergelaten.
bastiaan_smedingwoensdag 27 juni 2007 @ 11:34
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 10:56 schreef Archont het volgende:

[..]

ik had toch de indruk dat alles heel proper was achtergelaten.
"Aan het werk, een voze smeerboel was het. Gigantisch veel olie per ongeluk in de goot."

Dat kan je niet echt proper noemen denk ik?
Cyclonistwoensdag 27 juni 2007 @ 11:44
Boeiend Leuk project hoor!
MMachwoensdag 27 juni 2007 @ 11:58
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 11:34 schreef bastiaan_smeding het volgende:

[..]

"Aan het werk, een voze smeerboel was het. Gigantisch veel olie per ongeluk in de goot."

Dat kan je niet echt proper noemen denk ik?
Ofewel heb je nog nooit aan een auto gewerkt ofwel ken je de eigenschappen van olie niet. 1l olie is genoeg om een oliefilm van 10 000m² te creeren. Een eetlepel olie is dus genoeg om een hele grote plek (je kent die wel, van die regenboogkleuren) te krijgen. Als je dan ook nog enig idee hebt van op welke drukken een oliesysteem van een motor werkt is het niet moeilijk om de som te maken. Dat ligt noch aan het belg zijn, noch aan het niet proper zijn. Dat alles opgekuist is, dat zou ik wel proper vinden. Trouwens, er staat in de goot, niet in de riool, dat is een serieus verschil.
MikeyManwoensdag 27 juni 2007 @ 13:06
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 00:14 schreef MMach het volgende:

[..]

Ik heb nog wat foto's gevonden van de bluts toen het ongeval net was gebeurd.
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
Je kan zien aan de manier waarop het staal is gebogen, dat het daar vrij dik is. Oorspronkelijk zat er daar ook een hoek, wat ontdeuken zeer moeilijk maakt.
Het 'leuke' aan de hele zaak is dat de veroorzaker van de bluts ons eigen wisselstukkenbusje is
[afbeelding]
Ik denk dat m'n broer wel heeft geleerd dat het een erg slecht idee is om te remmen voor oranje als je aan 50km/h een busje aan het slepen bent.
Ik zou er wat op lijmen en trekken

Nu nog goede lijm vinden...
Archontwoensdag 27 juni 2007 @ 15:37
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 11:34 schreef bastiaan_smeding het volgende:

[..]

"Aan het werk, een voze smeerboel was het. Gigantisch veel olie per ongeluk in de goot."

Dat kan je niet echt proper noemen denk ik?
dat kan je wel degelijk erg proper noemen. Als je soms kijkt wat voor vuiligheid je anders vindt op straat of in ons omringende buurlanden. Als je in italië aan je auto werkt moet je dat ook op straat doen, en daar kuisen ze niet alles op hoor.

nogmaals: We hebben zoveel mogelijk ingedamt en opgekuist en in recipiënten gedaan zodanig dat we de gebruikte olie konden naar de juiste centra voeren. Het geen we niet konden opvegen(en dat is echt veel minder dan zelfs een kwart liter) was hetgeen in de putjes in de straat was en daar hebben we voor gezorgd dat de straat proper is achtergelaten. En natuurlijk werk je beter in een garage waar alle voorzieningen zijn, maar een auto van anderhalf ton versleep je niet zomaar even ook hé
MMachwoensdag 27 juni 2007 @ 15:43
Vandaag bij een bevriend carrosier gaan informeren voor de deuk. Volgens hem is ze niet ontdeukbaar. Enkel het hele achterpaneel vervangen zou de goede manier zijn om de deuk eruit te krijgen. Op die plaats is het een moeilijke las (net achter de rand met de kofferklep zit een hele lasstrook. Werk voor professionals dus. Maar aangezien ik binnenkort weer nood zal hebben aan het busje wegens werkzaamheden(wat dus een deadline stelt voor het spuiten ervan) zal dat voor een andere keer zijn, jammer maar helaas. Ik zal het maar beschouwen als een oorlogswonde Ik vind het ook niet zo erg, en als ik dat paneel ooit vervang is het evenmin erg om de rest al te hebben gespoten. Misschien op het einde van de vakantie als ik nog veel tijd over heb. Ik heb dan nog een probleemje met het feit dat waar de donormobiel staat, er geen electriciteit is.

Vandaag wat aan roestverwijdering gedaan. Ik had verwacht dat het veel erger zou zijn, meestal is het gewoon wat oppervlakkige roest die er zo af was. Geen gaten, dus dat is heel goed. Ik heb nog niet gedaan, maar ik verwacht nog iemand, en het begint te regenen, dus misschien doe ik vanavond verder in de schuur.





Mooier is ie er niet op geworden

Next thing on the list: roestomvormer.
VW heeft een serieuze constructiefout gemaakt bij deze busjes. De bus is opgebouwd uit paneeldelen welke allemaal een omgevouwde rand hebben, en vastgelast zijn met een onderlinge spleet van iets minder dan een mm. Deze spleet is opgevuld met kit, waarover de verf werd aangebracht. Nu, zoveel jaren later, heeft elk busje (ik heb er nog geen gezien van die ouderdom waarbij dat niet voorkwam), is er onherroepelijk vocht in die naden gekropen, want inwendige roest veroorzaakt. Daar is met geen mogelijkheid aan te komen, en als de roest aan de oppervlakte komt is dat een teken dat er veel dieper ook al roest zit.
Zo'n naad is hier te zien:

De enige remedie is de naad zo diep mogelijk uitschuren, en vervolgens roestomvormer aanbrengen. Dit is een chemisch product dat doet wat de naam zegt. Vervolgens opnieuw kitten en oververven. Dit is een probleem dat welliswaar steeds terug zal komen. Gelukkig is het bij deze bus niet zo erg. Ik moet zeggen dat ik wel redelijk onder de indruk ben. Het is tenslotte al 20 jaar lang gebruikt in ons kikkerlandje, zonder het te ontzien, en toch valt de roest heel erg mee, ook onderaan.
Googolplexianwoensdag 27 juni 2007 @ 15:52
Roest-omvormers (zoals Fertan) zijn een tijdelijke oplossing... letterlijk. Het materiaal blijft poreus en de chemische vulling voorkomt niet dat het (veel grotere) metaal oppervlak verder gaat roesten. Zuurstof zit dan allang in het metaal zelf (zat het trouwens en fabrique al).

De enige goede oplossing is uitsnijden en inlassen. Je kunt ook de Turquaz52 oplossing nemen en hopen dat kaarsvet een nieuw wondermiddel is. (nu al spijt van deze opmerking)

[ Bericht 13% gewijzigd door Googolplexian op 27-06-2007 15:58:02 ]
MMachwoensdag 27 juni 2007 @ 16:01
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 15:52 schreef Googolplexian het volgende:
Roest-omvormers (zoals Fertan) zijn een tijdelijk oplossing... letterlijk.

De enige goede oplossing is uitsnijden en inlassen. Je kunt ook de Turquaz52 oplossing nemen en hopen dat kaarsvet een nieuw wondermiddel is. (nu al spijt van deze opmerking)
Idd, maar de roest is hier niet dusdanig erg dat er zo ingrijpende maatregelen nodig zijn. Om een perfect busje te krijgen wel, maar zoals in de topicstart is gezet is dit geen restauratieobject. Het is en blijft puur een gebruiksobject, en zal ook zo worden behandeld. Dat wil niet zeggen dat daarom de roest niet zo goed mogelijk wordt aangepakt, want zoiets kan snel verergeren. Die naadcorrosie is zodanig langzaam, dat een nieuwe reparatie ver buiten de geplande levensduur valt. Je kan het zelf zien: na 20 jaar is er zo weinig naardcorrosie. Zelfs al keert het opnieuw terug, het zal niet zoveel erger worden in de komende 10 jaar. Naar ik vermoed zal ik er zolang zelfs niet mee mogen rijden. In de nabije toekomst zie ik wel wetten komen die het verbieden om met 20-30j oude auto's te rijden. Die wetsvoorstellen zijn er nu al in minder drastische mate. Dus je mag het gerust amateuristisch vinden omdat het probleem niet tot op de kern wordt aangepakt, dat vind ik zelf ergens ook, maar al het geld dat ik erin steek is puur verlies, dus dat beperk ik liever. Binnen 2 jaar ben ik afgestudeerd en heb ik het busje niet meer nodig. Al weet ik nu al dat ik er erg veel spijt van zal hebben als ik het wegdoe. Maar c'est la vie

Hehe, kaarsvet, in welk topic is dat te vinden?
MikeyManwoensdag 27 juni 2007 @ 16:10
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 15:52 schreef Googolplexian het volgende:
Roest-omvormers (zoals Fertan) zijn een tijdelijke oplossing... letterlijk. Het materiaal blijft poreus en de chemische vulling voorkomt niet dat het (veel grotere) metaal oppervlak verder gaat roesten. Zuurstof zit dan allang in het metaal zelf (zat het trouwens en fabrique al).

De enige goede oplossing is uitsnijden en inlassen. Je kunt ook de Turquaz52 oplossing nemen en hopen dat kaarsvet een nieuw wondermiddel is. (nu al spijt van deze opmerking)
Ligt eraan wat je gebruikt... Spul als noverox, waar ook betere varianten van zijn, maken het spul weer hard... Zodat het niet verder roest... En dat werkt best aardig...
MMachdonderdag 28 juni 2007 @ 21:08
Vandaag samen met archont verder geschuurd en geplamuurd. Dat ging best aardig. Morgen rijdt ik weer naar de schuur om daar de laatste hand te leggen aan de plamuur en de kale delen te gronden. De andere delen worden licht opgeschuurd. het dak hoop ik dan ook al te kunnen schilderen, daar is niet veel werk aan.
Het is zeker geen superglad werk, zeker de schuifdeur is niet meer goed te krijgen, maar een kniesoor die daarop let
Wielkast vooraan

Achterklep:






Straks oefen ik het spuiten nog es. Ik heb een compressor, maar ik heb net ook een elektrische spraygun gevonden, die wil ik toch ook even testen.
MMachdonderdag 28 juni 2007 @ 22:05
Nou, ik vind het best goed werken. Ik heb om es te testen de onderkant van de kruiwagen gespoten en ik vind het goed meevallen. Iets te dik deze keer, maar dat is regelbaar. Geen druipers, mooi egaal:

Wat onderbelicht zodat je de reflectie van het licht iets beter kan zien. (het gaat over het vlak, niet over de buis).

Zo'n resultaat krijg ik met de compressor ook, maar dit is wel iets makkelijker werken eigenlijk.
Ziet er zo ongeveer uit btw:
WhiteAssNiggadonderdag 28 juni 2007 @ 22:24
tvp-tje, leuk project...
MikeyMandonderdag 28 juni 2007 @ 22:34
Niet verkeer!

Maar die bus is ooit rood geweest ofzo?
Archontdonderdag 28 juni 2007 @ 22:39
Origineel is ze volgens mij wit geweest. Maar dan is er rood over geverfd, maar niet overal. onderaan witte band overgebleven. En boven dat alles is dan het grijze gedaan hetgeen niet echt goed is gedaan(veel bulten en putten waar die grijze laag gewoon over is gegaan)

Stof dat dat geeft dat schuren.
MMachdonderdag 28 juni 2007 @ 22:40
Bij het schuren hebben we een paar kleuren ontdekt. Vermoedelijk is die bus ooit van een bedrijf geweest, want de bovenkant tot boven de wielen was rood (over het wit), en de onderkant wit. het was ook een bepaald patroon. Het is zeker niet de standaard two tone die je soms zag bij de caravelle's (de luxeuitvoeringen, voor personenvervoer, dus niet een gesloten bestelwagen zoals ik heb):

De bus was oorspronkelijk dus wit, dan wit met rood (van een bedrijf?) en dan dat zilvergrijze van nu.

[ Bericht 9% gewijzigd door MMach op 28-06-2007 22:58:53 ]
Komakimodonderdag 28 juni 2007 @ 22:44
zag vanmorgen nog een 2-tone t3, was donderrood met wit/beige. origineel vind ik ze nog altyd t mooist
MMachzondag 1 juli 2007 @ 18:17
Lange pauze omdat ik niet kon rijden met een geverfde camionette Ik zeg al op voorhand dat het niet zo goed gelukt is, zodanig dat de ontgoocheling niet al te groot wordt tegen de laatste foto's Alle verf was satijnglanslak, dus het is de bedoeling dat het niet blinkt, of toch niet al te veel.
Beginnen bij het begin dus:
Het dak afplakken:

Het dak gespoten:

In daglicht, na droging:

(het witte gefrutsel zijn lijmresten van de afplaktape die blijkbaar goed bleef plakken op de rubber)
Dat is echt goed gelukt, de verf verdunde goed, het pistool vernevelde perfect, echt een heel goed resultaat.
Vervolgens de rest afplakken, en de kale delen primeren met sneldrogende aviation-verf (verf die ze ook gebruiken in de luchtvaart als metaalprimer. Daar ben ik via m'n broer aangeraakt). Goed spul, droogde zeer snel en mooi:




Dan, als een soort test de bumpers gespoten met zwarte lakverf (uiteraard ontdeuk ik de bumpers niet, die overleven toch niet al te lang als er wat planken enzo opvallen) :

Ook dat is zeer goed gelukt, de verf verdunde deftig, geen druipers (hier is de verf nog nat uiteraard). Maar, ik vertrouwde de verf niet, en ze blonk een beetje teveel na droging Dus, ik achter nieuwe verf, van betere kwaliteit (zelfde als het dak en mijn velgen). Na verdund te hebben zoals aangegeven op het blik, vol goede moed beginnen spuiten:

Even leek het goed te gaan, maar hier zie je al de hinten van verffouten:

De verf moest zoveel verdund worden dat ze niet meer voldoende hechtte en er gewoon afliep
Redelijk zware paniek, want de verf moest er snel terug af voor ze zo in mega druipers opdroogde...

Nu goed, tijd voor een pijlijke beslissing: de rollermethode. Des te pijnlijker omdat je daarmee veel minder goede resultaten kan krijgen dan met spuitwerk. Terwijl ik wist dat ik het zeker goed zou kunnen krijgen met spuitwerk, getuige de andere delen die wel succesvol gespoten waren. Maar bon, de roller dus;

Na 3 lagen met tussentijdse droogtijd was de verf dekkend genoeg. Vanop afstand ziet het er niet slecht uit, van dichtbij:

Er zijn ook strepen enzo. Maar then again, het was al een beetje een rommelbak, erger dan ervoor was moeilijk. Ikzelf heb een beetje moeite met de lakkwaliteit (of het gebrek eraan), maar vreemd genoeg vinden mijn schoonouders enzo het allemaal veel beter dan ervoor. In elk geval, de roest zien we voor een lange tijd niet meer terug, en vanaf 2-3m ziet ze er wel vet uit (vind ik dan, hier thuis moeten ze nog wennen aan zwart).
Dus ja, nog wat pics:



(te bedenken dat alles zo kon zijn als de bumper:)


let niet op m'n shitface, kwas maar halfblij en moe

Die witte dingen die je ziet aan de raamrubbers zijn lijmresten van de afplaktape, dat gaat gewoon weg met wat aceton, dus ik weet dat ze er zijn . Tis nog heel even bezigheidsterapie om ze eraf te krijgen, maar even geen zin.
Nu de verf nog wat laten harden, en dinsdag de rode streep erop. And that's it voor de buitenkant.

Alles beter dan dit denk ik maar:

Mikkiezondag 1 juli 2007 @ 18:31
- Prive gegevens op verzoek van de poster weggehaald. -

[ Bericht 82% gewijzigd door Sander op 19-05-2011 18:09:31 ]
winterapfelzondag 1 juli 2007 @ 18:32
ziet er op de foto's best goed uit hoor!


Weet je al wat het probleem nu echt is geweest? Nog een dunner laatje gebruiken, meerdere laagjes moeten doen om het te dekken? Of was er iets anders?
MMachzondag 1 juli 2007 @ 18:44
quote:
Op zondag 1 juli 2007 18:32 schreef winterapfel het volgende:
ziet er op de foto's best goed uit hoor!


Weet je al wat het probleem nu echt is geweest? Nog een dunner laatje gebruiken, meerdere laagjes moeten doen om het te dekken? Of was er iets anders?
Op foto's wel ja . Misschien moet ik er gewoon nog aan wennen. De gewone mensen kijken niet van dichtbij op de lak, meestal zien ze me gewoon passeren, m'n lief vind het goed, haar ouders ook (het moet op hun oprit staan ), en de roest is weg en de naakte delen beschermd. Dat is de hoofdzaak eigenlijk wel. Dus op dat vlak is het wel 'mission accomplished'. Dat ik een auto niet zie als het verlengstuk van m'n lul helpt ook al wel Kheb meer zo het gevoel dat ik iets met potentieel heb verneukt. Maar wennen dus.

Ik tast nog een beetje in het duister over de oorzaak.
Het was alleszins gewoon op dezelfde manier ontvet als het dak en de bumpers, zelfde ondergrond, etc. Het spuitpistool was tussen de spuitbeurten door uitgekuist, en volgens de verfproducent is die verf ook spuitbaar, maar ik vond dat dat niet zo goed lukte. Misschien ligt het wel aan het soort pistool. Met een luchtdrukpistool kan je iets dikker spuiten, met zo'n airless moet het echt zeer vloeibaar zijn. Misschien dat dat minieme verschil het grote verwerkingsverschil maakt. Op het dak zal dat niet zoveel verschil hebben gemaakt omdat het daar geen verticale vlakken waren natuurlijk. Ik denk dat de hoofdschuldige (naast mezelf natuurlijk ) de verf was. Het verschil tussen bumper en gespoten carosserie was zodanig duidelijk dat het bijna de verf moet zijn. 2 verschillende soorten verf voor de zelfde toepassing, maar de ene was wel goed (uniform) verdunbaar, de andere niet.

[ Bericht 6% gewijzigd door MMach op 01-07-2007 19:12:05 ]
daNpyzondag 1 juli 2007 @ 18:51
Gewoon aan de straat sleutelen

Waarom is het dak nou wit geworden?

Echt leuk om te zien, succes ermee!
MMachzondag 1 juli 2007 @ 19:08
quote:
Op zondag 1 juli 2007 18:51 schreef daNpy het volgende:
Gewoon aan de straat sleutelen

Waarom is het dak nou wit geworden?

Echt leuk om te zien, succes ermee!
Ik vind het hem staan, en het past ook zo bij de wielen. Bij de oude vw-busjes en mini's enzo lijkt het ook alsof het dak iets afzonderlijk is, precies zo'n schaal die eropgesmeten is. Geeft zo'n klassieke uitstraling in m'n ogen.

daNpyzondag 1 juli 2007 @ 19:41
Oke, ik dacht dat je toch voor grijs zou gaan ivm A-Team replica
MMachzondag 1 juli 2007 @ 19:51
quote:
Op zondag 1 juli 2007 19:41 schreef daNpy het volgende:
Oke, ik dacht dat je toch voor grijs zou gaan ivm A-Team replica
Een hele replica wordt het niet, het is al een ander merk&model van busje
Mja, het is dus een verwijzing naar the a-team, het zwarte met de rode streep is bij de meeste mensen wel bekend, en het grijze vind ik ook niet zo mooi (de meeste mensen weten zelfs niet dat het grijze deel erop zat, al was dat maar zo vanaf een bepaald seizoen). Ik hou liever de delen die ik mooi vind, en kan daarmee hetzelfde idee oproepen, en dat is wat telt denk ik. Als je dat (nadat de rode streep erop zit) dwars door de velden ziet rossen zal je wel even denken aan the a-team en nee, ik ga daarmee niet door de velden rijden, er zijn hier wegen, echt
invinezondag 1 juli 2007 @ 20:37
Ziet er goed uit! Keep up the good work!
Archontzondag 1 juli 2007 @ 23:09
goed werk MMach. Ik verwacht je binnenkort dan eens op mijnen hof om ne keer een keuring te doen

En mss rijkelijk laat maar mss ook goede tip: eerst een laag of twee met rol, en dan nog een laag spuiten, mss dat dat wel zou helpen
MMachzondag 1 juli 2007 @ 23:40
quote:
Op zondag 1 juli 2007 23:09 schreef Archont het volgende:
goed werk MMach. Ik verwacht je binnenkort dan eens op mijnen hof om ne keer een keuring te doen

En mss rijkelijk laat maar mss ook goede tip: eerst een laag of twee met rol, en dan nog een laag spuiten, mss dat dat wel zou helpen
Dat is zeker geen slecht idee. Ik ga wat afwachten hoezeer het mij stoort. Voor hetzelfde geld valt het mij niet eens meer op. Ik geef het een weekje of 2 en dan zie ik nog wel (tegen dan is de verf ook al goed uitgehard)
Archontmaandag 2 juli 2007 @ 00:52
quote:
Op zondag 1 juli 2007 23:40 schreef MMach het volgende:

[..]

Dat is zeker geen slecht idee. Ik ga wat afwachten hoezeer het mij stoort. Voor hetzelfde geld valt het mij niet eens meer op. Ik geef het een weekje of 2 en dan zie ik nog wel (tegen dan is de verf ook al goed uitgehard)
mss kan je dat procédé al eens uittesten op de rode lijn hé

en btw, heb ik ook ooit al slechte ideeen gehad???
MMachmaandag 2 juli 2007 @ 10:08
De rode lijn willek liever niet spuiten, want dan moet weer de hele auto afgeplakt worden voor 2 streepjes.
T42maandag 2 juli 2007 @ 11:10
quote:
Op maandag 25 juni 2007 11:42 schreef Googolplexian het volgende:

[..]

Ik dacht dat er twee versies waren. Aflevering 1 t/m 4 moesten het doen zonder de sponsoring van GM. Vanaf aflevering 5 kwam de bullbar, extra lampen en ik dacht ook de grijze bovenkant. In eerdere afleveringen was de bovenkant inderdaad ook grijs, maar lichter.


[afbeelding]
1983 GMC Vandura [G-1500]

Dan had je nog de stunt-doubles ^^
[afbeelding]
Ford Ecoline

En zag deze T1 op Google ^^
[afbeelding]
T2B bedoel je

ik heb ook een T3 gehad voor 2 jaar deze kocht ik voor 75 euro ook een 1600 diesel maar ik had gesleuteld met de dieselpomp en kon 110 en heel soms 120kmh en lopen op zonnebloemolie
MMachmaandag 2 juli 2007 @ 11:21
75¤ , scheelde daar iets mee of zo? T3 tjes zijn niet zo duur, maar 75 is wel heel weinig
En dat sleutelen aan de dieselpomp, was dat de gouvernour-mod? Iets met de max ingespoten diesel verhogen oid. Kheb er eens iets over gelezen, maar het leek me motorlevensduurverkortend, dus heb ik het niet eens geprobeerd. Veel verschil maakt dat toch niet echt denk ik? Binnenkort mag je in de zomer maar 90 rijden op de autostrade ivm smog enzo, kan ik alweer lekker mee
Bigfoot414maandag 2 juli 2007 @ 11:26
quote:
Op maandag 2 juli 2007 11:10 schreef T42 het volgende:

[..]

T2B bedoel je

ik heb ook een T3 gehad voor 2 jaar deze kocht ik voor 75 euro ook een 1600 diesel maar ik had gesleuteld met de dieselpomp en kon 110 en heel soms 120kmh en lopen op zonnebloemolie
Alleen jammer dat je wagen zo naar frikandellen gaat stinken als je op zonnebloemolie rijdt
T42maandag 2 juli 2007 @ 13:13
quote:
Op maandag 2 juli 2007 11:21 schreef MMach het volgende:
75¤ , scheelde daar iets mee of zo? T3 tjes zijn niet zo duur, maar 75 is wel heel weinig
En dat sleutelen aan de dieselpomp, was dat de gouvernour-mod? Iets met de max ingespoten diesel verhogen oid. Kheb er eens iets over gelezen, maar het leek me motorlevensduurverkortend, dus heb ik het niet eens geprobeerd. Veel verschil maakt dat toch niet echt denk ik? Binnenkort mag je in de zomer maar 90 rijden op de autostrade ivm smog enzo, kan ik alweer lekker mee
was nix mis mee maar stond al op de inrit van de sloop (had paar dingetjes werk koppelinsplaat en accu)
ik heb er 2 jaar in gereden apk nooit een probleem toen kwam da gezooi met grijskenteken dus heb ik em verkocht voor 450 en die heeft er nog 3 jaar ingereden en nu staat hij in polen of africa.

een vriend van mij is vw monteur die had de dieselpomp afgesteld maar tis levensverkortend voor de motor jah.

heb ook nog 2jaar een vw jetta 84 gehad die ook al op die inrit stond koste toen 125 euro met beetje werk
T42maandag 2 juli 2007 @ 13:13
quote:
Op maandag 2 juli 2007 11:26 schreef Bigfoot414 het volgende:

[..]

Alleen jammer dat je wagen zo naar frikandellen gaat stinken als je op zonnebloemolie rijdt
valt mee hoor alleen bij starten stonk hij als die eenmaal warm was rook je er nix meer van
Slein83maandag 2 juli 2007 @ 22:39
quote:
Op zondag 24 juni 2007 17:59 schreef Koploperkopper het volgende:
[afbeelding]
pssst


http://mmach.bbackx.com/KamerD/Dorothee2.jpg




Ben overigens benieuwd naar eindresultaat. Zag laatst namelijk een toertocht van de vw bus club NL en daar zaten gave bussies tussen.
MMachdinsdag 3 juli 2007 @ 11:41
Vandaag wil ik de rode streep erop zetten, maar ik twijfel tussen de verschillende mogelijkheden:

Het probleem zijn de ventilatieroostertjes die niet mee te schilderen zijn.
De eerste versie is het makkelijkst, en ik vind ze ook het mooist denk ik
De 2de is ook niet slecht, maar veel moeilijker mooi te krijgen door de roostertjes en de carrosserievorm op die plaats
De 3de is de authentiekste, zoals op de echte a-team van, net na de voordeur, omhoog naar de dakhoek. Die vind ik dan weer het minste van zicht, en er zijn toch al grotere verschillen tussen de echte en de mijne, en niemand die hem precies kan herinneren hoe die streep nu weer liep.
De 4de is iets moeilijker dan de eerste, lijkt er wel goed op, en makkelijker dan de 2de.

En wat denken jullie ervan?
alkidinsdag 3 juli 2007 @ 11:43
De 4e ziet er het mooist uit vind ik
Googolplexiandinsdag 3 juli 2007 @ 11:44
#2 ... absoluut. dan maar wat extra moeite en FUCK de ventilatieroostertjes
Waarom zijn die trouwens niet mee te spuiten?

Carosserievorm is geen probleem. Gewoon een stuk karton als mal gebruiken (om te richten) en aflplaktapen langs de randen.

Denk toch dat je 'm boven de rode streep donker anthreciet metallic moet maken ^^
MMachdinsdag 3 juli 2007 @ 11:50
quote:
Grafietknol zegt:
welken zout gij kiezen?
J-e-L-L-e finished zegt:
nr 2 of 4
J-e-L-L-e finished zegt:
3 trekt op nix
J-e-L-L-e finished zegt:
en 1 vind k ook ni zo schoon...
J-e-L-L-e finished zegt:
k zou eigenlijk den tweeden pakken
J-e-L-L-e finished zegt:
dien vind k t sjiekst
quote:
Grafietknol zegt:
wie van de 4
Grafietknol zegt:
is dus het geslaagdst
wouter zegt:
opt eerste zicht den tweede zou ik zeggen
Er zijn er nog die dat vinden gelijk
Archontdinsdag 3 juli 2007 @ 11:51
ik zou voor #4 gaan
MMachdinsdag 3 juli 2007 @ 11:58
Al meer stemmen voor 4 intussen. Die gaat er trouwens ook van alle hoeken hetzelfde uitzien, nr 2 niet.
En aangezien 2 en 4 niet veel verschillen wordt het dus 4
Googolplexiandinsdag 3 juli 2007 @ 12:02
quote:
Op dinsdag 3 juli 2007 11:58 schreef MMach het volgende:
Al meer stemmen voor 4 intussen. Die gaat er trouwens ook van alle hoeken hetzelfde uitzien, nr 2 niet.
En aangezien 2 en 4 niet veel verschillen wordt het dus 4
4 is te dun en lijkt niet op het origineel Maar smaken verschillen ^^
MMachdinsdag 3 juli 2007 @ 12:08
Mja, de dikte is makkelijk te veranderen he, het is eerder de positie van de schuine streep die het meeste verschilt tussen de verschillende mogelijkheden.
3 is het meest verwant met het origineel (de dikte daargelaten dus)

maar dat vind ik dus persoonlijk niet de mooiste.
Cyclonistdinsdag 3 juli 2007 @ 12:40
#1 of #2 vind ik het mooist (3 dus écht niet..)
T42dinsdag 3 juli 2007 @ 13:07
1 of 4
Bigfoot414dinsdag 3 juli 2007 @ 13:34
Ff wat anders; wat doe je met de velgen?
Standaard T3 velgen kunnen natuurlijk niet he

PS, ik zou ook 2 of 4 kiezen
MMachdinsdag 3 juli 2007 @ 14:04
quote:
Op dinsdag 3 juli 2007 13:34 schreef Bigfoot414 het volgende:
Ff wat anders; wat doe je met de velgen?
Standaard T3 velgen kunnen natuurlijk niet he

PS, ik zou ook 2 of 4 kiezen
De velgen blijven voorlopig zo. Dit heeft ook te maken met de regelgeving hier. De velgen en banden moeten voldoen aan bepaalde eisen, zo zijn de banden speciale versterkte versies voor zware belastingen (het blijft een bestelwagen natuurlijk, voor personenvervoer weet ik niet of die dezelfde mogen zijn). Aangezien die banden vrij duur zijn, sta ik niet echt te springen om de velgen te veranderen. Als dat dan andere maten zijn passen die misschien niet meer . Ik sluit het niet uit hoor, ik ga sowieso eens bij de keuring informeren welke velgen ed mogen. De banden hebben we al eens moeten vervangen voor de keuring toen we hem nog maar net hadden, omdat er gewone opzaten. Hij staat ingeschreven als lichte vracht (grijs kenteken heet dat bij jullie zeker?), en daarvoor zijn sommige regeltjes strenger.
Wat ik wel nog wil zijn van die chromen wielkappen, ik vind dat erg mooi, en die van mij zijn door de jaren heen ontchroomd denk ik
T42dinsdag 3 juli 2007 @ 14:23
velgen gewoon rood spuiten
daNpydinsdag 3 juli 2007 @ 14:35
Optie 4!

En velgen: stralen en laten poedercoaten. Kost de kop niet en supermooi
alkidinsdag 3 juli 2007 @ 14:42
quote:
Op dinsdag 3 juli 2007 14:04 schreef MMach het volgende:

[..]

De velgen blijven voorlopig zo. Dit heeft ook te maken met de regelgeving hier. De velgen en banden moeten voldoen aan bepaalde eisen, zo zijn de banden speciale versterkte versies voor zware belastingen (het blijft een bestelwagen natuurlijk, voor personenvervoer weet ik niet of die dezelfde mogen zijn). Aangezien die banden vrij duur zijn, sta ik niet echt te springen om de velgen te veranderen. Als dat dan andere maten zijn passen die misschien niet meer . Ik sluit het niet uit hoor, ik ga sowieso eens bij de keuring informeren welke velgen ed mogen. De banden hebben we al eens moeten vervangen voor de keuring toen we hem nog maar net hadden, omdat er gewone opzaten. Hij staat ingeschreven als lichte vracht (grijs kenteken heet dat bij jullie zeker?), en daarvoor zijn sommige regeltjes strenger.
Wat ik wel nog wil zijn van die chromen wielkappen, ik vind dat erg mooi, en die van mij zijn door de jaren heen ontchroomd denk ik
Sinds wanneer houden jullie belgen je aan de regels?
bleibleidinsdag 3 juli 2007 @ 15:07


Ik zou voor de 4de icm. de 2de gaan .
Dat je zeg maar een dunne horizontale lijn hebt en een diagonale die uitloopt net als de echte.
Maar dan weer wel dat de dunne horizontale iets verder naar achteren loopt dan de echte.
Terpentin07dinsdag 3 juli 2007 @ 16:51
De bus ziet al goed uit.Ik zou ook voor nr 4 gaan.En uiteraard de velgen ook rood spuiten.
knepdinsdag 3 juli 2007 @ 16:58
Leuk project inderdaad .

En ja ook leuke zus
ChevyVanDudedinsdag 3 juli 2007 @ 17:06
Ohhhhh....
Stouterik, je hebt mijn intresse in dit soort rlx bussen weer opgewekt .
Nee, zonder donders; mooi project, beter dan de andere die hier rondzweven.

Ohja, voordat ik het vergeet:
Hoeveel heb je betaald voor deze machine?
Boswachterdinsdag 3 juli 2007 @ 17:28
Ik dacht vanochtend dat ik je zag rijden in Nijmegen...Was het een na-apende duitser.
Die T3 was ook zwart met een wit dak, plus (ongeveer) dezelfde wielen
MMachdinsdag 3 juli 2007 @ 18:31
quote:
Op dinsdag 3 juli 2007 17:06 schreef ChevyVanDude het volgende:
Ohhhhh....
Stouterik, je hebt mijn intresse in dit soort rlx bussen weer opgewekt .
Nee, zonder donders; mooi project, beter dan de andere die hier rondzweven.

Ohja, voordat ik het vergeet:
Hoeveel heb je betaald voor deze machine?
Rond de 1000¤, maar dat was omdat ze in wat mindere staat was. De prijs voor de wat ongustigere versies (met nogal onzuinige benzinemotoren) ligt tussen de 1000-2000 voor de wat standaarde, en rond de 8000 of meer voor de goed onderhoudene. (cijfers die ik mij herinner van er ooit es op gezocht te hebben, dus het loont de moeite om dat nog even te checken). De campervans kosten wel heel wat meer.

Net de streep erop gezet, duurde langer dan verwacht, en de diagonaal is iets te smal uitgevallen, maar desalniettemin ben ik zeer tevreden van het resultaat. Altijd tof, die reflectie in grote winkelruiten


eerste laag van de 3 of 4, met korte tussentijden.


Natte verf, laatste laag, tape weg. Niet teveel afplakfouten dus





En buiten:

Ik moet hem wel nog es wassen, met de regen enzo is hij al goed vuil.


Et voila, c'est fini. De komende dagen in de wat verveel-momenten nog wat foutjes aanstippen, en dat is het voor de buitenkant.
(rode velgen wil ik echt niet btw, ik vind ze echt mooi in het wit)
Terpentin07dinsdag 3 juli 2007 @ 18:33
Respect, ziet er top uit.
Juup©dinsdag 3 juli 2007 @ 18:44
leuk gedaan.
MMachdinsdag 3 juli 2007 @ 18:54
Kutt

Het regent keihard, bijna hagel. Ik hoop dat de verf er niet afgeslagen wordt. Ze is nog niet helemaal uitgehard.
* MMach crosst zijn vingers
WhiteAssNiggadinsdag 3 juli 2007 @ 19:08
Je kunt de streep toch altijd nog een stukje breder maken? Vind 'm er trouwens echt wel tof uitzien met dat witte dak...
TheThirdMarkdinsdag 3 juli 2007 @ 19:10
quote:
Op zondag 24 juni 2007 15:11 schreef dubidub het volgende:

[..]

Idd, leuk project, leuke schrijfstijl, daarom tvp
Idd Je zou er een boek over moeten gaan schrijven zo
MMachdinsdag 3 juli 2007 @ 19:17
quote:
Op dinsdag 3 juli 2007 19:08 schreef WhiteAssNigga het volgende:
Je kunt de streep toch altijd nog een stukje breder maken? Vind 'm er trouwens echt wel tof uitzien met dat witte dak...
ik ga het niet meer veranderen denk ik, het is bijna exact het 4de voorstel dat hier een paar posts boven stond, en eigenlijk maakt het niet zoveel uit denk ik.
En dat witte dak vind ik ook super, het is es wat anders dan anders (en het helpt ook bij de interieur-temperatuur natuurlijk). Gisteren maakte iemand nog de vergelijking met:

daNpydinsdag 3 juli 2007 @ 19:17
quote:
Op dinsdag 3 juli 2007 18:31 schreef MMach het volgende:

Et voila, c'est fini. De komende dagen in de wat verveel-momenten nog wat foutjes aanstippen, en dat is het voor de buitenkant.
(rode velgen wil ik echt niet btw, ik vind ze echt mooi in het wit)
Dat zou zo veel beter staan!!
Turquaz52dinsdag 3 juli 2007 @ 19:21
quote:
Op dinsdag 3 juli 2007 18:54 schreef MMach het volgende:
Kutt
[afbeelding]
Het regent keihard, bijna hagel. Ik hoop dat de verf er niet afgeslagen wordt. Ze is nog niet helemaal uitgehard.
* MMach crosst zijn vingers
hoop et voor je..

en uh.. waneer komt er zo'm ubergeile spoilerke achterop
+ Waarom heb je de rodelijn niet verder getrokken van de ene naar de andere kant via voren?

Turquazsje kan misschien wel een chrome bullbar voor een sexcii prijsje verkopen aan jou?
(ongebruikt )
j0rritdinsdag 3 juli 2007 @ 19:22
quote:
http://mmach.bbackx.com/KamerD/P1200126.jpg
MMachdinsdag 3 juli 2007 @ 19:28
quote:
Op dinsdag 3 juli 2007 19:21 schreef Turquaz52 het volgende:

[..]
hoop et voor je..
en uh.. waneer komt er zo'm ubergeile spoilerke achterop
+ Waarom heb je de rodelijn niet verder getrokken van de ene naar de andere kant via voren?
Turquazsje kan misschien wel een chrome bullbar voor een sexcii prijsje verkopen aan jou?
(ongebruikt )
Tot nu toe hangt alles er nog aan Een paar straten verderop is de bliksem ingeslagen op een trolley-bus (niemand gewond verder, maar het dak van de bus vloog wel in brand)

Spoilertje achterop doe ik niet (ga er alleen maar trager van worden denk ik, en dan moet ik wss tuningtax betalen, en dat is het mij ook niet waard).
De rode streep stopt daar omdat het mooi uitkomt bij dit model. De inkeping in de deuren loopt ook niet door tot vanvoor, dus ik vond het er wat mooier uitzien dat ook de rode streep daar stopte.
En bullbars, daar zijn ze in .be niet zo voor (voetgangeronvriendelijk) en ik denk zelfs dat je dat hier niet zomaar mag monteren. Zo'n chromen sidebar zou ook wel vet zijn.
j0rritdinsdag 3 juli 2007 @ 19:34
quote:
Op dinsdag 3 juli 2007 19:28 schreef MMach het volgende:
...en dan moet ik wss tuningtax betalen, en dat is het mij ook niet waard.
Que? Tuningtax? Heffen ze daar belasting over bij jullie?
Turquaz52dinsdag 3 juli 2007 @ 19:55
quote:
Op dinsdag 3 juli 2007 19:34 schreef j0rrit het volgende:

[..]

Que? Tuningtax? Heffen ze daar belasting over bij jullie?
Hoeveel zouden die sjonnies die in NL dan wel niet betalen als ze in BE woonden?
TheThirdMarkdinsdag 3 juli 2007 @ 20:00
quote:
Chiptuning en de wegenbelasting
In Nederland heeft chiptuning geen gevolgen voor de wegenbelasting. Deze belasting wordt namelijk bepaald op basis van het gewicht van de auto, de brandstof en de provincie waarin u woont. In België betaalt u wel belasting op basis van het vermogen van de auto, maar chiptuning is niet waarneembaar of te controleren. Wij bewaren bovendien geen kenteken- of persoonsgegevens van onze klanten in een database.
bron : http://www.ziptuning.nl/p_garantie.htm

Ok, discutabele bron, maar ze zullen toch wel iets verstand van zaken hebben. Een spoiler is dus Tax vrij.
mistermaniacdinsdag 3 juli 2007 @ 20:03
quote:
Op dinsdag 3 juli 2007 19:55 schreef Turquaz52 het volgende:

[..]

Hoeveel zouden die sjonnies die in NL dan wel niet betalen als ze in BE woonden?
Heel veel.
knepdinsdag 3 juli 2007 @ 20:19
Mooi geworden zeg .
MMachdinsdag 3 juli 2007 @ 22:15
quote:
Op dinsdag 3 juli 2007 20:00 schreef TheThirdMark het volgende:

[..]

bron : http://www.ziptuning.nl/p_garantie.htm

Ok, discutabele bron, maar ze zullen toch wel iets verstand van zaken hebben. Een spoiler is dus Tax vrij.
Dat gaat om een ander soort tax. De taks die jullie betalen op gewicht, betalen wij op pk's (fiscale pk's). Maar er bestaat ook nog een toeslag die je moet betalen bij je apk keuring omdat je wagen bv getuned is (spoilers, andere voorbumpers, etc). Dat wordt de tuning-tax genoemd hier, dat is niet de officiele naam.

bv:
quote:
Ik ben vandaag met mijn doordeweekse (op een paar kleinigheden na) Fiat Tempra 1.4s naar de keuring geweest.
De wetgeving is nu blijkbaar veranderd en er moet nu Tunings raport gemaakt worden...
- Ik heb in m'n motor 2 kleine luchthappertjes gemaakt.
- verlaagde vering
- een heel klein versterkertje van jawel 2 x 70W!!!
- 15 inch velgen in plaats van 14 inch
Ik vond dat allemaal niet zo erg, tot ik aan de kassa kwam. Ik heb 30.50 euro meer moeten betalen voor die "tuning". Plus dat ik nu 2 keurings papieren heb. eentje voor de gewone keuring en eentje voor de "tuning". Ze hebben wel gezegd dat het volgend jaar niet zoveel meer zal zijn, ALS er niets veranderd... wat moet ik nu doen met spoiler die ik nog liggen heb...
Mijn tempra echt geen tuning bak, gewoon een paar dingen die de wagen mooier maken...
ik vind het nogal straf hoor...
bron: http://forumbe.auto55.be/viewtopic.php?t=1828
Dit is België...
#ANONIEMdinsdag 3 juli 2007 @ 22:24
quote:
Op dinsdag 3 juli 2007 22:15 schreef MMach het volgende:

[..]

Dat gaat om een ander soort tax. De taks die jullie betalen op gewicht, betalen wij op pk's (fiscale pk's). Maar er bestaat ook nog een toeslag die je moet betalen bij je apk keuring omdat je wagen bv getuned is (spoilers, andere voorbumpers, etc). Dat wordt de tuning-tax genoemd hier, dat is niet de officiele naam.

bv:
[..]

bron: http://forumbe.auto55.be/viewtopic.php?t=1828
Dit is België...
een Fiat-rijder mag van mij altijd meer belasting betalen....
Turquaz52dinsdag 3 juli 2007 @ 22:33
quote:
Op dinsdag 3 juli 2007 22:15 schreef MMach het volgende:

[..]

Dat gaat om een ander soort tax. De taks die jullie betalen op gewicht, betalen wij op pk's (fiscale pk's). Maar er bestaat ook nog een toeslag die je moet betalen bij je apk keuring omdat je wagen bv getuned is (spoilers, andere voorbumpers, etc). Dat wordt de tuning-tax genoemd hier, dat is niet de officiele naam.

bv:
[..]

bron: http://forumbe.auto55.be/viewtopic.php?t=1828
Dit is België...
Spoiler is geen Tuning.. maar een veiligheids-upgrade
MewBiewoensdag 4 juli 2007 @ 01:25
quote:
Op dinsdag 3 juli 2007 22:33 schreef Turquaz52 het volgende:

[..]

Spoiler is geen Tuning.. maar een veiligheids-upgrade
Precies, het verkort alleen maar je remweg
Myster_Ewoensdag 4 juli 2007 @ 01:36
Hij is echt tof geworden, staat trouwens goed bij die Belgische nummerborden.
Archontwoensdag 4 juli 2007 @ 01:41
bullbars zijn zowat verboden in belgie, ergens zijn er vermoedelijk nog wel achterpoortjes met fabrieksmontage, maar achteraf een bullbar placeren is uitgesloten.

en die "tuning tax" heeft niet zo veel te maken met het uiterlijk dan wel met wijzigingen aan ophanging ed, die versterker gaat dat niet gemaakt hebben
Geqxonwoensdag 4 juli 2007 @ 01:53
mmach, held!

Prachtig te zien hoe je je skills prima op auto's toepast!
Daywalk3rwoensdag 4 juli 2007 @ 02:24
quote:
Op zondag 24 juni 2007 16:42 schreef MMach het volgende:

[..]

http://mmach.bbackx.com/
Wie zoekt die vindt Bijna allemaal open dirs, en kheb 3 zussen met alledrie Franse namen, dus je zal er wel een paar tegenkomen.
Dorothee is volgens mij amerikaans hoor

Puik busje zo! Heb normaal een petje op maar op dit moment niet omdat het zo moest zijn dat ik dit topic tegen kwam dus zowiezo al een petje af
Geqxonwoensdag 4 juli 2007 @ 02:34
Dorothée volgens mij niet. Daarnaast zullen ze het in belgie waarschijnlijk toch heerlijk plat Nederlands uitspreken
MMachwoensdag 4 juli 2007 @ 10:21
Dorothée is Frans hoor (net zoals Xavier, Virginie, Sandrine en Benoît ), en Belgen zijn goed met een Franse tongval, zeker de Gentenaars, dus dat wordt op zijn Frans uitgesproken.
Archontwoensdag 4 juli 2007 @ 12:44
quote:
Op woensdag 4 juli 2007 02:24 schreef Daywalk3r het volgende:

[..]

Dorothee is volgens mij amerikaans hoor

[...]
Amerikaans? hoe wordt dat dan uitgesproken, dorothee is zo frans als maar kan zijn. Niet vergeten dat het engels een heleboel woorden van franse afkomst in zijn woordenboek heeft staan hé
Googolplexianwoensdag 4 juli 2007 @ 12:50
quote:
Op woensdag 4 juli 2007 12:44 schreef Archont het volgende:

[..]

Amerikaans? hoe wordt dat dan uitgesproken, dorothee is zo frans als maar kan zijn. Niet vergeten dat het engels een heleboel woorden van franse afkomst in zijn woordenboek heeft staan hé
Juist! Amerika is ook zo'n land met een dikke, stroperige geschiedenis
Archontwoensdag 4 juli 2007 @ 13:12
quote:
Op woensdag 4 juli 2007 12:50 schreef Googolplexian het volgende:

[..]

Juist! Amerika is ook zo'n land met een dikke, stroperige geschiedenis
dat was de geschiedenis van engeland op dewelke ik doel, was nog voordat ze wisten dat amerika bestond.
bleibleiwoensdag 4 juli 2007 @ 13:14
Dorothée een Amerikaanse naam .
Geqxonwoensdag 4 juli 2007 @ 13:18
Portemonnee is toch Duits?
Jo0Lzwoensdag 4 juli 2007 @ 13:34
quote:
Op woensdag 4 juli 2007 13:18 schreef Geqxon het volgende:
Portemonnee is toch Duits?
...

Grappige bus geworden!
Slein83donderdag 5 juli 2007 @ 13:48
quote:
Op woensdag 4 juli 2007 12:44 schreef Archont het volgende:

[..]

Amerikaans? hoe wordt dat dan uitgesproken, dorothee is zo frans als maar kan zijn. Niet vergeten dat het engels een heleboel woorden van franse afkomst in zijn woordenboek heeft staan hé
Wat maakt het allemaal uit, het is een prachtige dame


En als het busje er maar half zo mooi uit zal komen te zien dan heb je puik werk geleverd
MMachdonderdag 5 juli 2007 @ 18:27
Ik zou graag ook nog enige vorm van ver/breedstralers hebben. De lichtopbrengt van de lichten is niet direct het beste van het beste. In België geeft dat natuurlijk niet, alle wegen zijn hier goed verlicht, maar in Frankrijk enzo is zien waar je rijdt al iets moeilijker.
Ik moet ze niet meer kopen, we hebben nog een paar sets liggen. Ik heb zelfs keuze tussen rechthoekige breedstralers:

en ronde verstralers (daarvan mol ik het roostertje mocht ik ze gebruiken).

Twijfels, twijfels
Zal ik ze plaatsen?
Zo ja waar?
Googolplexiandonderdag 5 juli 2007 @ 18:32
quote:
Op donderdag 5 juli 2007 18:27 schreef MMach het volgende:
... In België geeft dat natuurlijk niet, alle wegen zijn hier goed verlicht...
en dat zeg je op een Nederlands forum ^^ Belgie ZUIGT op het gebied van verlichting (en andere wegen-issues)


OT: Probeer zo getrouw mogelijk te blijven aan de originele A-Team bus (die ook ver- en breedstralers had) ... plaats ze daar
Geqxondonderdag 5 juli 2007 @ 18:43
Belgie heeft volgens mij 95% van de wegen verlicht. Toch?
TheThirdMarkdonderdag 5 juli 2007 @ 18:46
Belgie ZUIGT APENBALLEN qua verlichting.
MMachdonderdag 5 juli 2007 @ 18:47
quote:
Op donderdag 5 juli 2007 18:32 schreef Googolplexian het volgende:

[..]

en dat zeg je op een Nederlands forum ^^ Belgie ZUIGT op het gebied van verlichting (en andere wegen-issues)


OT: Probeer zo getrouw mogelijk te blijven aan de originele A-Team bus (die ook ver- en breedstralers had) ... plaats ze daar
Zwans, heb je daar al eens snachts gereden (en niet alleen op de autosnelwegen, daar kom ik toch amper )? Vast wel, dan zou je weten dat het Belgische weggennet zo goed verlicht is dat het het enige is (naast de chinese muur) wat waarneembaar is vanuit de ruimte.

noord-Belgie onderaan, Zuid-Nederland bovenaan.
Ter referentie:

De grote lichtbol op 1/3 van onderaan te beginnen is antwerpen, de lichtbol middenboven is Rotterdam denk ik. Zowel steden als randstad zijn te zien op beide foto's, het verschil is duidelijk, zeker in de randstad. Aan onze apenballen wordt niet gezogen hierover!
Toegegeven, onze wegen zijn kut (naar jullie standaarden), maar de putten zijn goed verlicht

[ Bericht 6% gewijzigd door MMach op 05-07-2007 19:23:51 ]
Googolplexiandonderdag 5 juli 2007 @ 18:54
quote:
Op donderdag 5 juli 2007 18:47 schreef MMach het volgende:

[..]

Zwans, heb je daar al eens snachts gereden (en niet alleen op de autosnelwegen, daar kom ik toch amper )? Vast wel, dan zou je weten dat het Belgische weggennet zo goed verlicht is dat het het enige is (naast de chinese muur) wat waarneembaar is vanuit de ruimte.
[afbeelding]
Belgie onderaan, nederland bovenaan.
Toegegeven, onze wegen zijn kut (naar jullie standaarden), maar de putten zijn goed verlicht
Nou een foto van de Randstad naast die van Brussel of Antwerpen ^^


En ja ... ik heb meer dan 5.000 kilometer in Belgie gereden en weet alles van jullie putten zijn inderdaad goed verlicht!
Turquaz52donderdag 5 juli 2007 @ 19:18
quote:
Op donderdag 5 juli 2007 18:27 schreef MMach het volgende:
Ik zou graag ook nog enige vorm van ver/breedstralers hebben. De lichtopbrengt van de lichten is niet direct het beste van het beste. In België geeft dat natuurlijk niet, alle wegen zijn hier goed verlicht, maar in Frankrijk enzo is zien waar je rijdt al iets moeilijker.
Ik moet ze niet meer kopen, we hebben nog een paar sets liggen. Ik heb zelfs keuze tussen rechthoekige breedstralers:
[afbeelding]
en ronde verstralers (daarvan mol ik het roostertje mocht ik ze gebruiken).
[afbeelding]
Twijfels, twijfels
Zal ik ze plaatsen?
Zo ja waar?
eerste! De A-Team busje had ook zo'n lampen
Archontdonderdag 5 juli 2007 @ 19:25
quote:
Op donderdag 5 juli 2007 18:43 schreef Geqxon het volgende:
Belgie heeft volgens mij 95% van de wegen verlicht. Toch?
verlichting op autosnelwegen gaat een deftig deel van de nacht uit hoor. Op en afritten blijven wel verlicht

Kan je geen verstralers vanboven op je dak monteren?
eevebedonderdag 5 juli 2007 @ 19:39
opzich zijn de wegen in belgie niet super slecht verlicht vind ik maar volgens mij hadden ze die lantaarnpalen er al beter neer kunnen zetten toen ze die wegen aan gingen leggen. die zijn allemaal in het donker aangelegd lijkt het wel met die hobbels!

ik zou trouwens voor de rechthoekige lampen gaan
MMachdonderdag 5 juli 2007 @ 19:58
De rechthoekige zien er idd wel beter uit:


Kheb het ook onder de bumper geprobeerd, maar dan vreet dat zo aan mijn grondspeling en dat heb ik liever niet. 19cm bodemvrijheid is zeker handig met vluchtheuvels en boerenwegeltjes (en je kan makkelijk over je camera passeren )
Op het dak is het gewoon geen zicht vrees ik. Kheb het ook geprobeerd, maar geen foto van omdat ze niet willen blijven staan op dat bolle dak.
(gisteren trouwens een stuk van mijn plak gebroken, nu hangt dat er zo een klein beetje scheef aan met een rondelleke, maar dat is niet zo erg)
Geqxondonderdag 5 juli 2007 @ 20:04
Rechthoekig in het wit geen optie?
MMachdonderdag 5 juli 2007 @ 20:06
Ja zo zijn er ook. Ongeveer zoals die ronde (rechthoekig dan wel), ook met zo'n roostertje, maar die heb ik niet meegebracht vanuit de garage. Is geel zo niet beter voor regen/mist?
edit:
dat zou er dan zo uit zien (photoshop)

en dan nog met een zichtbaardere zwarte plastic rand.
Ik vind het wel iets hebben, dat gele , al is het natuurlijk nog een extra kleur bij zwart, wit,rood, en oranje

[ Bericht 28% gewijzigd door MMach op 05-07-2007 20:12:13 ]
Turquaz52donderdag 5 juli 2007 @ 20:21
quote:
Op donderdag 5 juli 2007 20:06 schreef MMach het volgende:
Ja zo zijn er ook. Ongeveer zoals die ronde (rechthoekig dan wel), ook met zo'n roostertje, maar die heb ik niet meegebracht vanuit de garage. Is geel zo niet beter voor regen/mist?
edit:
dat zou er dan zo uit zien (photoshop)
[afbeelding]
en dan nog met een zichtbaardere zwarte plastic rand.
Ik vind het wel iets hebben, dat gele , al is het natuurlijk nog een extra kleur bij zwart, wit,rood, en oranje
Rond er bij zou te druk zijn (tis wel mooi hoor). Geel moet je niet nemen als je wit hebt. Geel is zo niet mooi
eevebedonderdag 5 juli 2007 @ 20:24
quote:
Op donderdag 5 juli 2007 20:21 schreef Turquaz52 het volgende:

[..]

Rond er bij zou te druk zijn (tis wel mooi hoor). Geel moet je niet nemen als je wit hebt. Geel is zo niet mooi
geel ziet er wel wat klassieker uit vind ik
MMachdonderdag 5 juli 2007 @ 20:48
Geel is idd wel wat klassieker, zie je ook veel bij Franse auto's van vroeger trouwens:


Het mooi/niet mooi punt buiten beschouwing gelaten, moet ik zeggen dat de rechthoekige veel degelijker aanvoelen dan die ronde. Mooi zwaar en dik glas, kwaliteitsreflector van geblazen en opgedampt glas, degelijk afgekit, terwijl bij de ronde de behuizing van wat minder plastiek is, de reflector ook van plastic, en de mount is ook minder degelijk. Het rooster kan trouwens niet weg want dat houdt het glas op zijn plaats. De afdichting is van zo'n soort schuimrubber en is zeker niet zo duurzaam als kit.
De rechthoekige witte lampen zijn van dezelfde fabrikant, dus ik verwacht hetzelfde mindere niveau.
Dus op basis van dat winnen de gele duidelijk.

De ronde witte zijn zo...gewoon:


De gele hebben een speciale lichtbundel, omdat het breedstralers zijn:

En de gele zien er wel tof uit eigenlijk:



Nu ga ik wat opzoekingswerk verrichten naar het effect (en dus het nut) van dit soort lampen. Want als ze weinig bijdragen laat ik ze liever weg natuurlijk.

edit:
quote:
Bijna goed....breedstralers zijn inderdaad mistlichten, maar verstralers zijn vergelijkbaar met grootlicht.

Breedstralers zijn zoals Bart al zei, bedoeld om de zijkanten van de weg beter te markeren. Vooral bij dichte mist merk je het verschil, omdat breedstralers dan onder de mist doorschijnen en de weg zichtbaar maken. Daarom zitten ze ook altijd zo dicht mogelijk bij het wegdek gemonteerd, oftewel laag in het front. Dimlicht en grootlicht zal in die situatie vaak terugkaatsen door de mist, zodat je niets ziet.

Verstralers zijn juist bedoeld (de naam zegt het al) om ver vooruit te schijnen, bijvoorbeeld in het donker. Dit effect wordt groter naarmate de lampen hoger worden gemonteerd. Daarom zie je bij rallywagens de verstralers altijd op de grille, motorkap of zelfs het dak gemonteerd worden. Dus verstralers monteren op de plek van de breedstralers, onder de bumper, heeft weinig nut. Aannemende dat het uberhaupt mogelijk zou zijn.

Hou me te goede, maar ik meen zelfs dat het in NL verboden is om achteraf verstralers te monteren! Maar zeker ben ik daar niet van.
Dat is dus wel de functie die ik voor ogen heb, niet van de baan rijden door niks van de strepen te zien. Ik zie nu al moeilijk strepen als het nat is en donker. Maar ze moeten dus zo laag mogelijk gemoteerd worden.
Hmm

En terzijde:
ik heb gisteren en vandaag nogal wat complementjes gehad van de buren over de vooruitgang van het vehikel
Slein83donderdag 5 juli 2007 @ 21:14
Gaat er ook nog een heuse A team Spoiler opkomen
Archontdonderdag 5 juli 2007 @ 21:42
als je die vierkante onder de bumper monteert ga je nu ook niet zoveel bodemvrijheid kwijtgeraken, zeker als ze bijna in lijn staan met uw wielen, andere optie is om ze in te werken in de bumpers, maar dat zal wss net iets meer werk zijn.
MMachdonderdag 5 juli 2007 @ 21:50
@Slein: neine, zie ergens in de post hiervoor.

@Archont: Onder de bumper zou ik nog wat in detail moeten bekijken. De camionette heeft een heel lange neus ivgl met een normale auto omdat de voorwielen zover naar achter zitten, dus bij de hoge vluchtheuvels en een iets te hoge snelheid (40 of zo) kom je met je neus al lekker dicht bij de grond. Zo'n lamp is vrij fors, dus dat zou het verschil wel kunnen maken.
In de bumper gaat helaas niet omdat er achter de bumper een stuk zit dat essentieel is als kreukelzone.
Ik ook heb net een mailtje gestuurd naar onze vrienden van de politie om te vragen wat er nu precies toegelaten is van plaatsing/kleur/gebruik.
DaMookdonderdag 5 juli 2007 @ 23:42
De vierkante op het dak net als bij de originele ateam bus en de ronde op de bumper .
3p0xvrijdag 6 juli 2007 @ 00:10
FF een pic van het origineel:



Dan missen we dus nog

Bullbar
5 antennes
nog wat extra mistlampen/verstralers
De spoiler

En een bijrijder
Geqxonvrijdag 6 juli 2007 @ 00:37
Gaat de binnenkant nog gepimpt worden? Hoogpollig tapijt, een lounge, een spiegelbol, of gewoon een kaal hok om je bouwmateriaal in te gooien?
MewBievrijdag 6 juli 2007 @ 01:07
Je zou ook een kunnen kijken of je T3 grille hetzelfde is als die van een Golf, daar zijn namelijk versies van met 4 lampen er in

edit:

Zo'n ding dus
n00cL30nvrijdag 6 juli 2007 @ 12:06
tvp!

Leuk project!

lobotomievrijdag 6 juli 2007 @ 12:08
hoe wil je aan een B.A. komen? Daar al over nagedacht?
n00cL30nvrijdag 6 juli 2007 @ 12:39
quote:
Op vrijdag 6 juli 2007 12:08 schreef lobotomie het volgende:
hoe wil je aan een B.A. komen? Daar al over nagedacht?
Photoshop!
RealZeusvrijdag 6 juli 2007 @ 16:16
Ik weet niet hoe het in België zit, maar hier in Nederland mag je geen verschillende kleuren licht hebben. Dus of geel of wit en niet koplampen wit en vertralers geel.
TheThirdMarkvrijdag 6 juli 2007 @ 19:42
Je mag ze wel hebben hoor. Je mag ze alleen niet aangesloten hebben

Weet het, mierenneuken
invinevrijdag 6 juli 2007 @ 20:07
Ik zou voor de ronden gaan zonder dat kooitje of wat het is er omheen, omdat het dan mooier is met de andere (je koplampen).
De_Hertogvrijdag 6 juli 2007 @ 20:10
Leuk project, en grappig filmpje ook in je avatar. Als het mag zou ik voor die gele lampen gaan trouwens, maar ja, dat moet je gewoon zelf uitmaken natuurlijk
Turquaz52zaterdag 7 juli 2007 @ 10:51
Die idee van de Golf grille vind ik eigelijk wel een strak plan,
en wat ik zou doen is gewoon die witte vierkante verstralers monteren
Archontzaterdag 7 juli 2007 @ 11:46
Anders eens uit te checken, site van federale overheid ivm tuninghttp://www.how2tune.be

daarop staat zo wat kan en niet kan.
Sjaeckzaterdag 7 juli 2007 @ 13:16
Goed project
Ik vind de paintjob alleszins meevallen! Je moet natuurlijk ook niet teveel noten op je zang hebben als je het zelf doet in de schuur.
Maar je had het over eventueel nieuwe wieldoppen, kun je dan niet je huidige rood spuiten voor een nog hogere BA-factor?

Oh en ik zou voor de rechthoekige witte breedstralers gaan.
MMachzaterdag 7 juli 2007 @ 13:26
Over die grille:
Ik heb weet van 3 verschillende voorlichten van dit soort busjes:
de gewone ronde:

(toeval dat ik deze pic tegenkom, ronde en rechthoekige )
de ronde+verstralers, dat was geloof ik een optie of standaard zo in australie enzo:

Daar heb je trouwens ook wel specialere versies rijden die bestand zijn tegen een botsing met een kangoeroe :

En de rechthoekige, dat zijn de modernere busjes:


Al bij al vind ik de gewone ronde het mooist, en die met de ronde+verstralers echt lelijk. Het is precies een spin of zo.

uit de link van archont:
quote:
Do's en don'ts bij het veranderen van voorlichten:

* de richtregeling moet functioneel blijven;

* lichten die e- of E-gekeurdE-gekeurd
label dat enkel toegekend wordt als een onderdeel voldoet aan de eisen van het Reglement van Genève (E-) of van de Europese Richtlijnen (e-). zijn mogen enkel vervangen worden door e- of E-gekeurdeE-gekeurd
label dat enkel toegekend wordt als een onderdeel voldoet aan de eisen van het Reglement van Genève (E-) of van de Europese Richtlijnen (e-). lichten én moeten de originele kleur behouden.

* de plaatsing (afmetingen) van de lichten moet voldoen aan de reglementaire eisen;

* alle reglementair verplichte lichten moeten aanwezig zijn;

* de lichten moeten de reglementaire kleuren uitstralen (wit, geel en voor het knipperlicht oranje);

* Xenon - voorlichten moeten voorzien zijn van een automatische lichthoogteregeling en een koplampreinigingsinstallatie.


[ Bericht 35% gewijzigd door MMach op 07-07-2007 13:42:44 ]
cheukertzaterdag 7 juli 2007 @ 17:55
Ik vind die onderste het meest bij jouw busje passen MMach
boertiezaterdag 7 juli 2007 @ 21:03
quote:
Op vrijdag 6 juli 2007 19:42 schreef TheThirdMark het volgende:
Je mag ze wel hebben hoor. Je mag ze alleen niet aangesloten hebben

Weet het, mierenneuken
Dat kan dus niet in nederland. Alles wat op de auto gemonteerd zit (mistlampen ed) moet ook werken bij de apk.
Archontzaterdag 7 juli 2007 @ 21:11
dan vijs je het toch even af voor de keuring??

kweethet, kben een belg
Geqxonzaterdag 7 juli 2007 @ 21:28
Of zorg dat de connector waar alles vast aan hangt in handbereik is.
MMachzondag 8 juli 2007 @ 00:10
Voila, ze zitten er op. De gele kwalitatief beter dan de witte, dus eigenlijk al reden genoeg om die te kiezen.


Het geheel is naadloos geintegreerd. Het mistlampencircuit is voorzien op 3 mistlampen, waarvan 1 achteraan. De 2 voorste waren een optie en zijn dus bij deze bus niet geinstalleerd.
De 2 voorste lampen zijn aangesloten op de mistlampschakelaar. Deze is beveiligd met zekering en relais (om overstroom in de draden te vermijden), en heeft 2 standen. Stand 1: enkel voorste lampen aan, Stand 2: voorste en achterste aan.
Geen extra knoppen dus:

De mistlampen werken alleen als het grootlicht aan is, en gaan uit als het contact uit gaat, ook al staan de grootlichten dan nog aan. Bij standlichten zullen ze dus niet werken.

Morgen ga ik op een lange testtrip met Leonidas, ik ben benieuwd.
Turquaz52zondag 8 juli 2007 @ 00:14
quote:
Op zondag 8 juli 2007 00:10 schreef MMach het volgende:
Voila, ze zitten er op. De gele kwalitatief beter dan de witte, dus eigenlijk al reden genoeg om die te kiezen.

[afbeelding]
Het geheel is naadloos geintegreerd. Het mistlampencircuit is voorzien op 3 mistlampen, waarvan 1 achteraan. De 2 voorste waren een optie en zijn dus bij deze bus niet geinstalleerd.
De 2 voorste lampen zijn aangesloten op de mistlampschakelaar. Deze is beveiligd met zekering en relais (om overstroom in de draden te vermijden), en heeft 2 standen. Stand 1: enkel voorste lampen aan, Stand 2: voorste en achterste aan.
Geen extra knoppen dus:
[afbeelding]
De mistlampen werken alleen als het grootlicht aan is, en gaan uit als het contact uit gaat, ook al staan de grootlichten dan nog aan. Bij standlichten zullen ze dus niet werken.

Morgen ga ik op een lange testtrip met Leonidas, ik ben benieuwd.
Vondt de witte toch mooier
Googolplexianzondag 8 juli 2007 @ 03:25
netjes
Schlumbergerzondag 8 juli 2007 @ 04:34
Je bent echt goed bezig

Wat je trouwens niet moet vergeten, is dat je bij de Belgische RDW moet doorgeven dat je auto een ander kleurtje heeft gekregen. Niet dat het iemand iets kan boeien, maar je kan er in Nederland een boete voor krijgen als je een vervelende agent treft...
MMachzondag 8 juli 2007 @ 05:35
Idd, ik heb daar wat naar gezocht en naar het schijnt moet je dat gewoon even vermelden bij de keuring. Misschien dat ik dat toch wat vroeger zal laten weten (mss via mail of zo), want hij is tot 05/05/08 gekeurd.
Niet goed kunnen slapen vannacht, en vandaag een trip van +6u. Ach, relax cruisen is ook een beetje uitrusten.
Turquaz52zondag 8 juli 2007 @ 11:31
quote:
Op zondag 8 juli 2007 04:34 schreef Schlumberger het volgende:
Je bent echt goed bezig

Wat je trouwens niet moet vergeten, is dat je bij de Belgische RDW moet doorgeven dat je auto een ander kleurtje heeft gekregen. Niet dat het iemand iets kan boeien, maar je kan er in Nederland een boete voor krijgen als je een vervelende agent treft...
Zo ver ik het weet hoeft dat niet... Dat moet alleen als je ook de kleur van je motorcabine hebt veranderd....

OOw nee wacht Jou motor ligt onder in of niet?
Googolplexianzondag 8 juli 2007 @ 11:37
Komt er nog een imperial op?
eevebezondag 8 juli 2007 @ 11:47
quote:
Op zondag 8 juli 2007 11:31 schreef Turquaz52 het volgende:

[..]

Zo ver ik het weet hoeft dat niet... Dat moet alleen als je ook de kleur van je motorcabine hebt veranderd....

OOw nee wacht Jou motor ligt onder in of niet?
que?
de auto heeft van de buitenkant een totaal andere kleur gekregen. wat kan het die wouten of rdw schelen wat voor kleur het motorcompartiment heeft?
Googolplexianzondag 8 juli 2007 @ 11:52
quote:
Op zondag 8 juli 2007 11:47 schreef eevebe het volgende:

[..]

que?
de auto heeft van de buitenkant een totaal andere kleur gekregen. wat kan het die wouten of rdw schelen wat voor kleur het motorcompartiment heeft?
Heeft geloof ik iets te maken met het feit dat het chassisnummer in het motorcompartiment is geslagen (originaliteits-dingetje).
eevebezondag 8 juli 2007 @ 11:57
quote:
Op zondag 8 juli 2007 11:52 schreef Googolplexian het volgende:

[..]

Heeft geloof ik iets te maken met het feit dat het chassisnummer in het motorcompartiment is geslagen (originaliteits-dingetje).
ja oke, dat is opzich nog wel te begrijpen.
maar als je de auto alleen van de buitenkant overspuit zal je het ook door moeten geven lijkt me.
want als de politie je kenteken natrekt en ze lezen dat het een grijze auto is, en ze zien een zwarte, dan heb je wat uit te leggen denk ik.
Googolplexianzondag 8 juli 2007 @ 11:59
quote:
Op zondag 8 juli 2007 11:57 schreef eevebe het volgende:

[..]

ja oke, dat is opzich nog wel te begrijpen.
maar als je de auto alleen van de buitenkant overspuit zal je het ook door moeten geven lijkt me.
want als de politie je kenteken natrekt en ze lezen dat het een grijze auto is, en ze zien een zwarte, dan heb je wat uit te leggen denk ik.
Dan word je aangehouden, trekt de popo het motorcompartiment open en is het uitgelegd

Chassisnummer staat in de motorruimte en op het kenteken(bewijs) dus alles klopt dan.
eevebezondag 8 juli 2007 @ 12:02
quote:
Op zondag 8 juli 2007 11:59 schreef Googolplexian het volgende:

[..]

Dan word je aangehouden, trekt de popo het motorcompartiment open en is het uitgelegd

Chassisnummer staat in de motorruimte en op het kenteken(bewijs) dus alles klopt dan.
ja is dat zo simpel, of ligt het dan ook aan de agent die je staandehoud?
k heb me er nooit in verdiept ofzo
Googolplexianzondag 8 juli 2007 @ 12:06
quote:
Op zondag 8 juli 2007 12:02 schreef eevebe het volgende:

[..]

ja is dat zo simpel, of ligt het dan ook aan de agent die je staandehoud?
k heb me er nooit in verdiept ofzo
Ik denk dat dat vrij simpel is voor de agent.
Als herinnering staat de plaatsing van het chassisnummer ook op het kentekenbewijs vermeld
Ik heb me er verder ook niet zo in verdiept maar de enige reden tot twijfel zou kunnen zijn dat het vermoeden bestaat dat de auto gejat is. Als dat met het openen van je motorklep op te lossen is kan de agent daar wel een mega-probleem van maken maar staat ie wel met z'n bek vol tanden, lijkt me

Of hij moet echt iets tegen je hebben ... maar dan pakt ie je liever op iets anders. (gordel, gsm, 1 kmh te hard, kapot lampje, etc)
Sickertzondag 8 juli 2007 @ 12:10
Geweldig Project/Topic

dit verdient een TVP

much Respect

[ Bericht 3% gewijzigd door Sickert op 08-07-2007 14:41:58 ]
invinezondag 8 juli 2007 @ 12:44
quote:
Op zondag 8 juli 2007 12:10 schreef Sickert het volgende:
mutch much Respect
Archontzondag 8 juli 2007 @ 12:48
quote:
Op zondag 8 juli 2007 00:10 schreef MMach het volgende:[...]

Morgen ga ik op een lange testtrip met Leonidas, ik ben benieuwd.
en dan maar hopen op heel dikke mistbanken zeker
Mikkiezondag 8 juli 2007 @ 21:08
- Prive gegevens op verzoek van de poster weggehaald. -

[ Bericht 92% gewijzigd door Sander op 19-05-2011 18:09:32 ]
MMachzondag 8 juli 2007 @ 21:21
Ich bin back!
Vandemorgen een fotootje toen we net waren vertrokken:

En daarnet toen we weer thuis waren:

382 km, waarvan 3uur op nationale wegen, in de hitte, met veel hellingen, en op de terugweg 1.5u aan een stuk plankgas op de autosnelweg. En hij gaf geen krimp. Geen flikkerende lichtjes, zelfs geen oliedrupje op de grond. Zoveel gaan we op onze reis niet doen per dag, en al zeker niet zo gehaast, dus ik denk dat dat wel snor zit. Ook weinig verbruikt, zo blijkt. Iets minder dan 25 liter diesel, oftewel iets meer dan 1:15.
Trouwens de kans gehad om de mistlampen aan te zetten, want het regende nogal hard op de terugweg:

naja, niet zo duidelijk op de foto.

Deze morgen ook een busje tegengekomen, welke mijn afkeer tov rode velgen fel versterkt:


Geef toe, dat trekt toch op geen fluit.

geheel terzijde:
We zijn trouwens naar Cheratte gegaan, om een oude verlaten/vervallen steenkoolmijn te gaan bezoeken. Dat mag wel niet, maar die fabriek is een bekende onder de urban photographers.

Het busje in Cheratte.
Op de achtergrond zie je de toren van de steenkoolmijn:

Als je langs verroeste trappetjes omhoog klautert in die toren, wordt je beloond met dit zicht:

Ook een erg speciale sfeer in de rest van de gebouwen:
Turquaz52zondag 8 juli 2007 @ 22:16
quote:
Op zondag 8 juli 2007 21:21 schreef MMach het volgende:
Ich bin back!
Vandemorgen een fotootje toen we net waren vertrokken:
[afbeelding]
En daarnet toen we weer thuis waren:
[afbeelding]
382 km, waarvan 3uur op nationale wegen, in de hitte, met veel hellingen, en op de terugweg 1.5u aan een stuk plankgas op de autosnelweg. En hij gaf geen krimp. Geen flikkerende lichtjes, zelfs geen oliedrupje op de grond. Zoveel gaan we op onze reis niet doen per dag, en al zeker niet zo gehaast, dus ik denk dat dat wel snor zit. Ook weinig verbruikt, zo blijkt. Iets minder dan 25 liter diesel, oftewel iets meer dan 1:15.
Hoeveel heb je getopt
existenzzondag 8 juli 2007 @ 22:24
quote:
Op zondag 8 juli 2007 22:16 schreef Turquaz52 het volgende:

[..]

Hoeveel heb je getopt
35
MewBiezondag 8 juli 2007 @ 22:30
quote:
Op zondag 8 juli 2007 00:10 schreef MMach het volgende:
De mistlampen werken alleen als het grootlicht aan is, en gaan uit als het contact uit gaat, ook al staan de grootlichten dan nog aan. Bij standlichten zullen ze dus niet werken.
Uhm, als je je mistlampen nodig hebt wil je juist _GEEN_ grootlicht hebben branden...
lipjezondag 8 juli 2007 @ 23:13
quote:
Op zondag 8 juli 2007 22:30 schreef MewBie het volgende:

[..]

Uhm, als je je mistlampen nodig hebt wil je juist _GEEN_ grootlicht hebben branden...
euhm dimlicht is OOK grootlicht, alleen gedimt
Archontzondag 8 juli 2007 @ 23:26
Ik denk dat MMach met groot licht wel degelijk dimlicht bedoelt, hetgeen echt grootlicht heet, noemen wij belgen phares naar analogie met het frans of course

lichten af
standlicht aan
dimlicht
grootlicht of phares

dit is de gewone volgorde voor de lichten, zonder mistlichten.

En idd, bij mist zet je je phares best niet op want die reflecteren enkel op de mist waardoor je nog minder ziet. en die phares mag je in volgens het belgisch verkeersreglement enkel gebruiken om lichtsignalen te geven om een gevaarlijke situatie te voorkomen, zelfde als een claxon dus
MikeyManzondag 8 juli 2007 @ 23:31
quote:
Op zondag 8 juli 2007 23:13 schreef lipje het volgende:

[..]

euhm dimlicht is OOK grootlicht, alleen gedimt
Was dat voor onzin? Tis óf een ander draadje óf een ander lampje...
Archontzondag 8 juli 2007 @ 23:41
is zeker ander lampje, je ziet op verschillende autos zelf dat het dimlicht uitgaat als je het grootlicht ontsteekt, zit achter andere lenzen zelfs.
MikeyManmaandag 9 juli 2007 @ 00:05
quote:
Op zondag 8 juli 2007 23:41 schreef Archont het volgende:
is zeker ander lampje, je ziet op verschillende autos zelf dat het dimlicht uitgaat als je het grootlicht ontsteekt, zit achter andere lenzen zelfs.
Verschilt...

H4 is een combinatielamp
Oosthoekmaandag 9 juli 2007 @ 00:09
quote:
Op zondag 8 juli 2007 21:21 schreef MMach het volgende:
Trouwens de kans gehad om de mistlampen aan te zetten, want het regende nogal hard op de terugweg:
[afbeelding]
naja, niet zo duidelijk op de foto.
Mijn god dat doet belgen en fransozen echt altijd tot mijn grote ergernis. Je begrijpt dat wanneer je dat doet bij een harde bui dat je tegenliggers totaal verblind worden door de straal die laag op het wegdek schijnt en recht in hun ogen weerkaatst in het regenwater? Ik haat het werkelijk als mensen dat doen en zal niet schromen op zo'n moment fijn met mijn grootlicht terug te knipperen. Normaal dimlicht is ruim voldoende bij regenval, ook harde regen. Mist is een totaal ander verhaal.

Dit klinkt misschien vervelend, maar ik kon het niet laten dit te posten. Zie het niet als een persoonlijke aanval svp.
Schlumbergermaandag 9 juli 2007 @ 02:03
Wat is je dashboardverlichting trouwens knus
Archontmaandag 9 juli 2007 @ 10:39
ik moet bekennen dat ik nog nooit, maar dan ook nog nooit ben verblind door iemand zijn mistlichten. (ik ben belg en leg heel wat kilometers af) Daarentegen ben ik wel dikwijls verblind door mensen die hun lichten niet goed afstellen zodat ze te hoog staan. And btw, in Frankrijk hebben ze anti verblindingsplaatjes op de autosnelwegen op de middenberm.
MMachmaandag 9 juli 2007 @ 12:28
quote:
Op maandag 9 juli 2007 00:09 schreef Oosthoek het volgende:

[..]

Mijn god dat doet belgen en fransozen echt altijd tot mijn grote ergernis. Je begrijpt dat wanneer je dat doet bij een harde bui dat je tegenliggers totaal verblind worden door de straal die laag op het wegdek schijnt en recht in hun ogen weerkaatst in het regenwater? Ik haat het werkelijk als mensen dat doen en zal niet schromen op zo'n moment fijn met mijn grootlicht terug te knipperen. Normaal dimlicht is ruim voldoende bij regenval, ook harde regen. Mist is een totaal ander verhaal.

Dit klinkt misschien vervelend, maar ik kon het niet laten dit te posten. Zie het niet als een persoonlijke aanval svp.
Ik deel archont zijn mening eigenlijk. Ik ben daar nog nooit door verblind, zelfs niet door de sjonnies die dat altijd aan hebben staan, ook niet in de regen. Misschien is dat wel storend als je met een sportauto rijdt en superdicht tegen de grond zit, maar bij een normale auto, echt niet. Je moet ook nooit naar je tegenliggers zitten staren natuurlijk, je moet er altijd naast kijken. Als je verblind wordt door breedstralers, dan moeten die echt al superslecht staan afgesteld. Die zijn niet straffer van lichtsterkte dan gewone lampen, en verlichten een brede strook weg, dicht bij de auto. Zelfs als dat reflecteert, dan nog lijkt mij dat niet meer of minder verblindend dan gewone lichten.

Met grootlicht bedoel ik het gewone licht, wat je standaard aanzet, mes excuses. Hetgeen jullie grootlicht noemen, noem ik phares (verstralers), die zijn pas verblindend.

En ja, de getopte snelheid was 110 geloof ik, who cares anyway. De mensen die je met 210 hebben voorbijgestoken kom je later toch weer tegen aan een of ander stoplicht. Zal ik nog maar eens een verkapte moraalridder spelen? Hardrijden (buiten een cicuit en aanverwanten) is echt geen kunst, of stoer of zo. Op de autosnelweg: voetje naar beneden en je rijdt hard, tadaa. En denk je nu echt dat het op een paar honderd kilometer uitmaakt of je nu 140 of 120 rijdt? Die 20 extra km die je kon afleggen speel je hier en daar toch kwijt, met als verschill dat er uiteindelijk maar een paar minuutjes verschil over houdt. Wat doen die paar minuutjes er nu toe. Op 1000km snelweg achtereen, ok, daar heb je wat voordeel, maar dan nog zou ik liever constant 120 rijden, dan constant 140 en extra moeten opletten dat de medeweggebruikers je zien, flitspalen zoeken in de berm, etc, etc. Het loont gewoon de moeite niet meer om snel te rijden, kheb gisteren misschien 50 flitspalen gezien, en de boetes zijn hoog. Ik kan de flitspalen niet aanmoedigen,maar het moet gezegd, ze doen hun werk goed, ik heb zelfs al geen zin meer om snel te rijden
Toegegeven, als ik eens met een krachtigere auto rijd, dan wil ik ook wel eens 180 of zo halen, gewoon om de snelheid, maar daar is de fun snel af. Met 70 per uur over een nationale weg denderen met het busje vind ik nog altijd spannender en sneller aanvoelen, dan 180 op de autosnelweg met een modern hok.
Bij het busje heb je nog zo echt het gevoel dat je zelf aan het rijden bent en dat je een heleboel aparte stukjes metaal in ongeveer dezelfde baan geleidt. In moderne auto's heb je niet eens het gevoel dat je 180 rijdt. Ok, het wijzertje zegt van wel, de GPS misschien ook, maar het lichte gezoem en wat windgeruis schijnen toch anders te vertellen. Dat heeft ook zo zijn voordelen natuurlijk, en leuk als je lang moet cruisen, maar ik heb bijna nooit een grijns op het gezicht bij een gewone auto. Met het busje kan je constant op de limieten rijden, en nog binnen de wettelijk bepaalde snelheden blijven
Dit maar om te zeggen dat ik er helemaal niks aan vind als een Johhny komt te vertellen dat hij met zijn barrel 250 heeft gehaald op de autosnelweg 'en al de rest was trager dan mij, abwehehee '

[ Bericht 37% gewijzigd door MMach op 09-07-2007 12:46:11 ]
invinemaandag 9 juli 2007 @ 13:29
@MMach je hebt in grootste gedeelte gelijk in je verhaal en je mening qua verlichting deel ik met je maar over harder rijden niet, dat het niks uitmaakt, want dat doet het wel degelijk! Als ik naar friesland rijd vanuit brabant dan doe je daar, mits je aan de snelheid houd en geen files, 3 uur over. Als je nu 140-150 rijd in linker rijbaan en dan soms terugzakt naar 100-120 dan ben je heel wat minuten eerder aan dan een paar minuten. Het maakt degelijk uit of je harder rijd alleen ben je stom als je het niet op de snelweg/buiten de bebouwde kom doet!
hjsmaandag 9 juli 2007 @ 14:27
Tja, leuk progject maar ik blijf die T3's hondenhokken vinden

(zegt een T2 eigenaar )
MMachmaandag 9 juli 2007 @ 17:04
quote:
Op maandag 9 juli 2007 13:29 schreef invine het volgende:
@MMach je hebt in grootste gedeelte gelijk in je verhaal en je mening qua verlichting deel ik met je maar over harder rijden niet, dat het niks uitmaakt, want dat doet het wel degelijk! Als ik naar friesland rijd vanuit brabant dan doe je daar, mits je aan de snelheid houd en geen files, 3 uur over. Als je nu 140-150 rijd in linker rijbaan en dan soms terugzakt naar 100-120 dan ben je heel wat minuten eerder aan dan een paar minuten. Het maakt degelijk uit of je harder rijd alleen ben je stom als je het niet op de snelweg/buiten de bebouwde kom doet!
Het is even dom om het op de autosnelweg te doen natuurlijk. Niet omdat het gevaarlijk is, maar omdat je met 1 flitsboete heel wat van de gewonnen tijd omzet in geldverlies. Ik heb nu niet echt een idee van de boetes in Nederland, maar 20-30km/h te hard staat hier gelijk aan een fikse boete. Begrijp me niet verkeerd, ik heb absoluut niks tegen mensen die aan die snelheid over de snelweg rijden, verre van, ze mogen het hier voor mijn part zelfs zo inrichten als in Duitsland. Ik probeer gewoon om aan te tonen dat trager rijden in ons land gewoon beter is, los van het feit of het nu efficienter is of niet. Het wemelt hier van de camera's en mobiele flitsers, en dat maakt het grote verschil.
In jouw voorbeeld gaat het al over een grote afstand, iets wat niet zoveel mensen moeten doen (hoop ik toch, anders woon je echt te ver van je werk ), en hoe groter de afstand, hoe groter de tijdswinst wordt natuurlijk.

@hjs, ik deel je mening Het beste zou nog zijn: de techniek van de T3 met een T2/T1 carosserie.
Archontmaandag 9 juli 2007 @ 17:34
als ik me aan snelheid houd doe ik er al snel meer dan tien minuten langer over, en dat is over een 50 tal km, baan die ik alle dagen doe, waar ik alle cameras weet staan en alle mogelijk plaatsen waar ze een mobiele camera kunnen zetten in de gaten hou.
MMachdonderdag 12 juli 2007 @ 12:10
Een of andere vuile bosnimf vond het nodig om mijn spiegel kapot te rijden toen ik geparkeerd stond. Gewoon doorgereden natuurlijk

Das al de 2de keer, en geloof me, daarvoor moet je rapper dan 40 rijden om dat te kunnen breken. Wie rijdt er nu zo snel in smalle straatjes met 10cm speling.
Nu ja,het is gewoon een vlakke spiegel. Die snijd ik zelf wel eens als ik tijd heb.
estrangeddonderdag 12 juli 2007 @ 12:27


I pity the fool who destroyed my mirror!
invinedonderdag 12 juli 2007 @ 14:38
Hoezo is je spiegel in de reflectie nog heel?
Juup©donderdag 12 juli 2007 @ 16:55
quote:
Op donderdag 12 juli 2007 14:38 schreef invine het volgende:
Hoezo is je spiegel in de reflectie nog heel?
Is niet zo, kijk maar eens goed. Je ziet wel minder barsten dat klopt
tupolev141donderdag 12 juli 2007 @ 18:31
In de reflectie kijk je loodrecht op de barsten, terwijl de kijkhoek ten opzichte van de echte spiegel groter is.
PeuRacdonderdag 12 juli 2007 @ 20:12
quote:
Op zaterdag 7 juli 2007 21:03 schreef boertie het volgende:

[..]

Dat kan dus niet in nederland. Alles wat op de auto gemonteerd zit (mistlampen ed) moet ook werken bij de apk.
Absoluut niet waar, achteruit rij lichten bij auto's voor '97 hoeven niet te werken, mist achterlicht hoeft niet te werken als er geen schakelaar aanwezig is. Mistlampen voor hoeven niet te werken als er geen schakelaar aanwezig is.

Wat wel moet werken, dimlicht, groot licht, richting aanwijzers (links en rechts, voor en achter), achterlichten, remlichten.

Dat is alles.

@ MMach, die lampen welke je over hebt, zijn die in de verkoop?
daNpydonderdag 12 juli 2007 @ 20:13
En als je mistlicht hebt móet het controle lampje in de schakelaar branden...
MikeyMandonderdag 12 juli 2007 @ 22:34
quote:
Op donderdag 12 juli 2007 20:13 schreef daNpy het volgende:
En als je mistlicht hebt móet het controle lampje in de schakelaar branden...
Geld alleen voor de achterkant en niet persé in de schakelaar...
MMachvrijdag 13 juli 2007 @ 00:16
Mijn controlelampje in de schakelaar brandt, dus niks aan de hand. Maakt trouwens heel veel verschil op onverlichte wegen heb ik daarnet gemerkt

Ik weet niet of ze die gele lamen (al zijn de lampen gewoon wit, en de reflector goudkleuriig) nog verkopen eigenlijk, laat staan dat design. ik gok dat ze ongeveer uit de jaren na '85 komen of zo, dat kan ik eigenlijk niet achtehalen. Misschien dat Hella ze nog maakt, maar ik vrees ervoor
MewBievrijdag 13 juli 2007 @ 00:19
Die vorm wordt nog wel gemaakt door Hella, die gele kleur dacht ik ook...

edit: ff gekeken, Hella maakt de gele iig niet meer.
Archontvrijdag 13 juli 2007 @ 00:36
quote:
Op donderdag 12 juli 2007 20:12 schreef PeuRac het volgende:

[..]


Wat wel moet werken, dimlicht, groot licht, richting aanwijzers (links en rechts, voor en achter), achterlichten, remlichten.

Dat is alles.
in belgie is een achtermistlicht wel degelijk een lamp die verplicht moet werken

en echt schijt van je spiegel MMach
invinevrijdag 13 juli 2007 @ 00:56
quote:
Op vrijdag 13 juli 2007 00:36 schreef Archont het volgende:

[..]

in belgie is een achtermistlicht wel degelijk een lamp die verplicht moet werken
En in nederland niet
Drummer-Itchyvrijdag 13 juli 2007 @ 18:19
heeft iemand enig idee waar ik een logo van VW vandaan haal, maar in plaats van dat er VW in staat, staat er een pentagram in.....omgekeerd....

hij moet voorop een VW Polo komen....

zijn deze logo's er ?

of moet ik deze ergens laten maken ?
Eltonnovrijdag 13 juli 2007 @ 18:29
quote:
Op vrijdag 13 juli 2007 18:19 schreef Drummer-Itchy het volgende:
heeft iemand enig idee waar ik een logo van VW vandaan haal, maar in plaats van dat er VW in staat, staat er een pentagram in.....omgekeerd....

hij moet voorop een VW Polo komen....

zijn deze logo's er ?

of moet ik deze ergens laten maken ?
Beetje onderaan de pagina staat er hier eentje.. hoef jehem alleen nog maar om te draaien..
http://evolvefish.com/fish/emblems.html
Verder geen tijd om te zoeken, maar als je op embleem zoekt i.p.v logo dan vind je misschien eerder iets
Athmozzvrijdag 13 juli 2007 @ 19:14
quote:
Op maandag 9 juli 2007 17:04 schreef MMach het volgende:
maar 20-30km/h te hard staat hier gelijk aan een fikse boete.
Valt best mee. Als je 150 effectief rijdt, dan zit je 30/u teveel. Er zit nog steeds een kleine correctie op, dus je zal maar op 25/u teveel beboet worden, wat 50 + 25x5 = 175¤ is. Inderdaad beu om krijgen, maar echt fiks durf ik ze niet noemen. De kans om geflitst te worden is sowieso bijzonder klein als je ook maar een beetje oplet. Ik rij zelf op de snelweg & op lange 70 of 90/u stukken systematisch 20à30 teveel, en ik ben nog nergens geflitst.

'S nachts moet je er helemaal geen schrik van hebben, wacht op de eerste de beste die aan 160/170 over de snelweg gaat, en hang je er 100m achter. De flits is meer dan fel genoeg om hem duidelijk te kunnen zien en jou tijd genoeg te geven om nog te remmen. (als je natuurlijk op je gemak wil rondrijden & genieten vh rijden zelf is het irritant om op die palen te moeten letten, en heb je 100% gelijk dat je iets onder de maximum gaat zitten)
Catch22-zaterdag 14 juli 2007 @ 11:16
quote:
Op vrijdag 13 juli 2007 19:14 schreef Athmozz het volgende:

[..]

Valt best mee. Als je 150 effectief rijdt, dan zit je 30/u teveel. Er zit nog steeds een kleine correctie op, dus je zal maar op 25/u teveel beboet worden, wat 50 + 25x5 = 175¤ is. Inderdaad beu om krijgen, maar echt fiks durf ik ze niet noemen. De kans om geflitst te worden is sowieso bijzonder klein als je ook maar een beetje oplet. Ik rij zelf op de snelweg & op lange 70 of 90/u stukken systematisch 20à30 teveel, en ik ben nog nergens geflitst.

'S nachts moet je er helemaal geen schrik van hebben, wacht op de eerste de beste die aan 160/170 over de snelweg gaat, en hang je er 100m achter. De flits is meer dan fel genoeg om hem duidelijk te kunnen zien en jou tijd genoeg te geven om nog te remmen. (als je natuurlijk op je gemak wil rondrijden & genieten vh rijden zelf is het irritant om op die palen te moeten letten, en heb je 100% gelijk dat je iets onder de maximum gaat zitten)
jij was toch dat mannetje dat de hyundai van je ouders kapot had gereden of niet?
Athmozzzaterdag 14 juli 2007 @ 11:41
quote:
Op zaterdag 14 juli 2007 11:16 schreef Catch22- het volgende:
jij was toch dat mannetje dat de hyundai van je ouders kapot had gereden of niet?
Doet dat er hier toe? Snelheid houden op een rechte baan waar weinig verkeer op zit kan iedereen, ook als je pas je rijbewijs hebt. Een ongeluk is niet erg, zolang je eruit leert. Ik rij nu kalm op slecht verlichte / bochtige stukken, dus een dergelijke fout zal ik niet meer tegenkomen (toch niet met dezelfde oorzaak).

Verder zou er totaal niets gebeurd zijn als ik een deftige auto gehad had, een vriend van me is vorige maand nog ergens iets verkeerd uitgekomen met zijn auto waarvan ik zeker weet dat ik met die Hyundai de gracht binnen & overkop geslaan was.
Catch22-zaterdag 14 juli 2007 @ 12:29
je doet alleen vaak alsof je een goede chauffeur bent, terwijl je volgens mij niet kan rijden. Ik heb zelf de meest gekke stunts (onbewust) uitgehaald met een fiat uno 1.0, en dat is toch geen 'deftige' wagen
Athmozzzaterdag 14 juli 2007 @ 12:35
quote:
Op zaterdag 14 juli 2007 12:29 schreef Catch22- het volgende:
je doet alleen vaak alsof je een goede chauffeur bent
Totaal niet, ik geef MMach volkomen gelijk. Snel rijden is totaal niet moeilijk; iemand die niet kan rijden kan probleemloos snel rijden. Ik rij nu dagelijks (vakantiejob) rond de 3à400km snelweg op de typische "leasebak"-stijl, en dat geeft totaal geen problemen. Ik weet echter ook wel dat jij als taxichauffeur (ja toch?) een pak beter zal kunnen rijden of mij. Logisch ook, jij zit meer op de baan. Voor het snel rijden & ontwijken van flitsers moet je echt niet kunnen rijden.

Planken op de snelweg is zelfs makkelijker dan kalmer rijden. Als je kalm rijdt moet je uitwijken om vrachtwagens ed in te halen, als je je gewoon links zet en blijft rijden moet je maar 2x van vak wisselen. Bij het oprijden en bij het afrijden.
Schlumbergerzaterdag 14 juli 2007 @ 13:49
quote:
Op vrijdag 13 juli 2007 19:14 schreef Athmozz het volgende:

[..]

'S nachts moet je er helemaal geen schrik van hebben, wacht op de eerste de beste die aan 160/170 over de snelweg gaat, en hang je er 100m achter. De flits is meer dan fel genoeg om hem duidelijk te kunnen zien en jou tijd genoeg te geven om nog te remmen.
Niet om te zeuren ofzo hoor, maar dat lukt niet echt... 165 km/uur = 45,8 m/s. Met een reactietijd van 1 seconde heb je dus nog maar 100 m - 45,8 m= 54,2 meter om 45 km/uur langzamer te gaan...

Beter wat meer afstand houden
Athmozzzaterdag 14 juli 2007 @ 14:01
quote:
Op zaterdag 14 juli 2007 13:49 schreef Schlumberger het volgende:
Niet om te zeuren ofzo hoor, maar dat lukt niet echt... 165 km/uur = 45,8 m/s. Met een reactietijd van 1 seconde heb je dus nog maar 100 m - 45,8 m= 54,2 meter om 45 km/uur langzamer te gaan...

Beter wat meer afstand houden
Best mogelijk, aangezien de standaard auto ongeveer 45à50m nodig heeft om van 0 naar 100 te remmen. Verder is een reactietijd van 1s nogal lang, normaal kan je sneller reageren.

(http://www.movit.de/rahmen/stoptbl.htm)

edit; remmen is natuurlijk van 100 naar 0 ipv 0 naar 100


[ Bericht 9% gewijzigd door Athmozz op 14-07-2007 15:17:46 ]
Schlumbergerzaterdag 14 juli 2007 @ 14:13
quote:
Op zaterdag 14 juli 2007 14:01 schreef Athmozz het volgende:

[..]

Best mogelijk, aangezien de standaard auto ongeveer 45à50m nodig heeft om van 0 naar 100 te remmen. Verder is een reactietijd van 1s nogal lang, normaal kan je sneller reageren.

(http://www.movit.de/rahmen/stoptbl.htm)
Dat van die remweg kan inderdaad wel kloppen... maar meestal wordt wel ongeveer 1 seconde aangehouden als gemiddelde reactietijd. Lijkt mij ook vrij lang eigenlijk, maar misschien dat de praktijk uitwijst dat mensen lang niet altijd even scherp achter het stuur zitten.
Archontzaterdag 14 juli 2007 @ 17:31
even zeggen dat in belgie het volstaat van gewoon sterk te vertragen tijdens de flitsen, zelfs als je nog boven de toegelaten snelheid zit op dat moment is de meting niet geldig. Is iets met dat er twee metingen worden gedaan ,en indien groot verschil op die metingen zit wordt dat geseponeerd omdat dan de nauwkeurigheid niet echt meer klopt of zoiets. Dit geldt voor belgie, voor andere landen weet ik het niet, en enkel met de klassieke radar systemen, de laser systemen die over enkele maanden in gebruik gaan worden genomen hebben dat denk ik niet.
MMachdonderdag 30 augustus 2007 @ 15:47
Zo, ik blaas nog even stof van dit topic. De reis die gepland was is niet doorgegaan wegens onvoorziene omstandigheden. Au contraire, ik ben al een week of 6 hard aan het werken tot de school weer begint.
Het busje zou de reis moeiteloos overleefd hebben, want sinds dit topic staat er alweer iets van een 2500 probleemloze km's bij op de klok. Binnen 2 weken heb ik nog eens een weekje vrij, misschien dat we dan eens op reis gaan, wie zal het zeggen.

De update dus.
Een gps, een mp3 speler, dat is allemaal superhandig, maar dat gesleur met al die apparaatjes steekt om de lange duur wat tegen. Op m'n mp3 speler past ook maar 6GB muziek, en vaak heb ik dan niet de muziek bij waar ik op dat moment wil naar luisteren. Naast die luxeproblemen blijft parkeren een crime door de vrijwel geheel gesloten achterkant. Dit alles heeft 1 leutige oplossing: een carpc. En het is daarmee at ik me de afgelopen dagen heb beziggehouden.

Achteraan staat nu een pc, aangesloten op een 230V voeding. Die 230V voeding is afzonderlijk gezekerd, gekoeld, en bedienbaar met en knop in m'n dashboard (de zwarte):

De linkse blauwe bedient de pc die achteraan staat (Pentium 4, 1.5GHz, 521MB ram, 40GB systeemschijf, 80GB dataschijf. De dataschijf is schokbestendiger omdat het een laptopschijf is met een grote buffer, etc). 1 keer klikken is pc aan, ingedrukt houden en hij reset.

Dan blijft er nog het probleem dat je vooraan niet kan zien of de pc aanstaat, dus heb ik dan maar 2 ledjes in de ogen van mijn eend vooraan gestoken:

2 blauwe oogjes die branden als de pc aanstaat, en harder branden bij schijfactiviteit. Het lijfje van de eend is trouwens een ideale plaats voor de wifi stick (wifi om bv met remote desktop een link te hebben naar mijn thuisnetwerk en zo de buspc bedienen als de bus voor m'n deur staat).

Dat alles heeft natuurlijk een scherm nodig. Mijn oog viel op dit scherm:
10.4 inch tft touchscreen met afstandsbediening vga/composite ingangen, alles wat ik maar nodig had.
Omdat het praktisch gemak primeert moest het scherm goed geplaatst worden. Als dat een stuk uit het dashboard slijpen betekent, so be it:


Dat kan je natuurlijk niet zo onafgewerkt laten zitten, dus:






Nu is het een slecht idee om zo'n scherm mooi in het zicht te laten zitten. Daarom heb ik het volgende bedacht:
Een fake en dun front, dat er uit moet zien alsof het daar hoort. De wijzrplaten zijn van papier, maar daarvoor zit een plastieken plaatje waardoor de instrumenten levensecht reflecteren. Een opstaand randje zorgt voor meer 3D effect en een papierhoudertje eronder maakt het compleet.




Zelfs met de deur open is het nog overtuigend.

Een filmpjevan het geheel in werking:


And that's about it


[ Bericht 1% gewijzigd door MMach op 31-08-2007 23:12:17 ]
Mr_Moondonderdag 30 augustus 2007 @ 16:12


géniaal!
Juup©donderdag 30 augustus 2007 @ 16:16
Leuk gedaan.
Boswachterdonderdag 30 augustus 2007 @ 16:25
Geniaal inderdaad, respect!

Leuk om zo te lezen, krijg gelijk zin om zelf ook zoiets te doen
Wat voor navigatiesoftware gebruik je eigenlijk, ziet er wel handig uit. Ook voor op een laptop.
Athmozzdonderdag 30 augustus 2007 @ 16:25
super!
Waar hangt die achteruitrijcamera gemonteerd? Onder je bumper?
Oosthoekdonderdag 30 augustus 2007 @ 16:31
Erg tof Vraagje: waar heb je die 230v voeding op aangesloten?? Is het niet makkelijker de normale 12v stroom van je wagen te gebruiken met een spanningsbegrenzer?? Je kunt je computer toch niet aan laten staan als je motor uit is neem ik aan.
MMachdonderdag 30 augustus 2007 @ 16:37
quote:
Op donderdag 30 augustus 2007 16:25 schreef Athmozz het volgende:
super!
Waar hangt die achteruitrijcamera gemonteerd? Onder je bumper?
Net naast de trekhaak, uit ondervinding ( ) is het gebleken dat het handig is om weten waar de trekhaak zich bevindt :p


De navigatiesoftware is gewoon tom tom navigator 6.Die heeft geen pc-versie, maar die kan je ofwel laten draaien via een pockt pc emulator (CPU intensief), ofwel via een PDA en het scherm van de PDA via active sync doorlussen naar het grote scherm. Je hebt dan een fractie van een seconde vertraging (1/3 seconde of zo) en geen audio. Wat dan wel een voordeel is is dat je je toucscreen gewoon kan gebruiken, maar bv ook het toetsenbord van je pc, minder gepriegel dus.
Er zijn ook navigatieprogrammas die op pc werken (route 66, mapmonkey, alturion GPS), maar geen enkel werkt zo vlot en duidelijk als tom tom.

En ik heb een 230V omvormer gebruikt omdat ik meer varianten dan alleen 12V nodig had. Die omvormer is rechtstreeks aangesloten op de accu (met dikke stroomkabels van startkabels) en de carosserie met dikke bouten. Daardoor ben ik verzekerd van een redelijk goede en stabiele spanning. Het 12Vcircuit bij die bus heeft nl best wat ruis, en dat wil je niet op je hifi setje horen natuurlijk.
Het belangrijkste nadeel is dat er verlies is. Je gaat immers van 12-14V DC ->230V AC -> 12V DC. Ik hou een 200Watt aan bruikbaar vermogen over(ruim voldoende voor geluid,pc en beeld) , maar de motor levert dus meer dan die 200W. De tijd zal uitwijzen of de 20 jaar oude alternator dat zal blijven trekken, zoniet, ik heb nog een jongere reservealternator, mocht die ook falen, dan gaat er een zwaardere in. Maar alles gaat nu toch al een week zonder problemen.
Mocht het systeem falen, dan gaat de omvormer vanzelf uit en zorgt die ervoor dat er altijd genoeg power overblijft om te starten. De PC gaat gewoon verder als de motor uit staat, maar dat trekt de accu wel leeg natuurlijk, al is het een iets zwaardere accu dan bij een normale auto. Een uurtje of 2 moet wel lukken.

[ Bericht 33% gewijzigd door MMach op 30-08-2007 16:44:49 ]
Schlumbergerdonderdag 30 augustus 2007 @ 18:31
Goed werk! Ziet er echt supergaaf uit. En nu wel een beetje lief voor je Transporter zijn he, zodat je er nog jaren plezier van hebt
invinedonderdag 30 augustus 2007 @ 18:43
zoooo netjes keep up the good work! word een puike bak!
DaMookdonderdag 30 augustus 2007 @ 23:51
Die nepmeters deden me meteen denken aan de RR Phantom . Bij de RR kun je een klokje voor je scherm zetten (automagisch uiteraard) .
knepdonderdag 30 augustus 2007 @ 23:58
Gaaf zeg
fathankvrijdag 31 augustus 2007 @ 10:39
Respect. Zomaar de zaag in je dashboard durven zetten . Keep up the good work .
Turquaz52vrijdag 31 augustus 2007 @ 20:54
Gevaarlijk Respect
Kluupkluupzaterdag 1 september 2007 @ 12:48
Dieven komen óók op Fok!
Alexxxxxzaterdag 1 september 2007 @ 12:51
Prachtig
Mike.Strutterzaterdag 1 september 2007 @ 12:55
quote:
Op zaterdag 1 september 2007 12:48 schreef Kluupkluup het volgende:
Dieven komen óók op Fok!
Maar ik weet niet of ze de reis naar België willen maken

De auto ziet er goed uit
Leonidaszaterdag 1 september 2007 @ 18:12
quote:
Op zaterdag 1 september 2007 12:48 schreef Kluupkluup het volgende:
Dieven komen óók op Fok!
Ze moeten me alleen nog weten lokaliseren , en denk je dat een afneembaar frontje de enige antidiefstal- maatregel is?

(MMach dus, vergeten inloggen)
Athmozzzaterdag 1 september 2007 @ 18:57
quote:
Op zaterdag 1 september 2007 18:12 schreef Leonidas het volgende:

[..]

Ze moeten me alleen nog weten lokaliseren , en denk je dat een afneembaar frontje de enige antidiefstal- maatregel is?

(MMach dus, vergeten inloggen)
We hebben bij de onze ook een klein maatregeltje er zelf in gezet waardoor je hem niet kan starten als je het niet weet. Best effectief, want toen ik hem voor de eerste keer voor een onderhoud binnen stak had ik een half uurtje erna al telefoon dat de wagen totaal niet meer reageerde & dat het wss wat langer ging duren dan verwacht

@MMach; lokaliseren kan niet moeilijk zijn. Ik weet al in welke buurt je woont, dus andere forumleden wss ook, en geef toe dat je Transporter nu wél opvalt, zo zullen er zeker geen 2 rondrijden.
Leonidaszaterdag 1 september 2007 @ 19:40
quote:
Op zaterdag 1 september 2007 18:57 schreef Athmozz het volgende:

[..]

We hebben bij de onze ook een klein maatregeltje er zelf in gezet waardoor je hem niet kan starten als je het niet weet. Best effectief, want toen ik hem voor de eerste keer voor een onderhoud binnen stak had ik een half uurtje erna al telefoon dat de wagen totaal niet meer reageerde & dat het wss wat langer ging duren dan verwacht

@MMach; lokaliseren kan niet moeilijk zijn. Ik weet al in welke buurt je woont, dus andere forumleden wss ook, en geef toe dat je Transporter nu wél opvalt, zo zullen er zeker geen 2 rondrijden.
ja, ok, lokaliseren is 1, stelen is nog net een stap verder. Ik ga het hier niet uitleggen hoe je het het beste kan stelen, maar ik kan je wel vertellen dat áls je (je in het algemeen natuurlijk ) het probeert, je het nog lang zal voelen/horen/zien. Enfin, het zal teveel moeite zijn om de waarde van het scherm te rechtvaardigen. Dan breek je als dief misschien beter een mercedesster af van de dikke bak die ernaast staat of zo.
Athmozzzaterdag 1 september 2007 @ 19:45
quote:
Op zaterdag 1 september 2007 19:40 schreef Leonidas het volgende:
Enfin, het zal teveel moeite zijn om de waarde van het scherm te rechtvaardigen.
Niet echt, als daar zo'n groot scherm zit wordt er logischerwijs gedacht dat daar nog wat dure apparatuur in/onder/rond zal zitten, en het lijkt me niet dat zo'n transporter het moeilijkste is om in in te breken, dus je hebt wel gelijk dat je daar dat plankje zet. Prachtig gemaakt trouwens, het zou me ook niet opvallen dat het totaal fake is, hoewel een boost tot 30psi op een NON-turbo kamionnette wel bizar lijkt
ChevyVanDudewoensdag 5 september 2007 @ 17:00
Ties werkelijk ongeloveloos.
Een voorbeeld ombouwproject
Juup©woensdag 5 september 2007 @ 17:57
quote:
Op zaterdag 1 september 2007 12:55 schreef Mike.Strutter het volgende:

[..]

Maar ik weet niet of ze de reis naar België willen maken
Alsof hij de enige Belg op Fok! is
Archontvrijdag 14 september 2007 @ 14:50
Ik ben ook van belgie en ik weet hem zelfs gewoon wonen. En heb het systeem al in levende lijve mogen zien werken. Maarja, ik heb nu eenmaal niet de intentie om iets te stelen van MMach
RRRobertvrijdag 14 september 2007 @ 22:07
Echt top uitgevoerd Die overkapping van dat scherm, is deze van een ander T3-dashboard afkomstig?

Opmerkingetje nog over dat schermpje: had je deze niet beter een klein beetje naar de bestuurderspositie kunnen draaien? Het lijkt me dat je daar mee toch de hinder van lichtreflectie zoveel mogelijk beperkt, die op een aantal van je foto's duidelijk zichtbaar is.
Archontvrijdag 14 september 2007 @ 23:18
die overkapping komt idd van andere T3

En die reflecties vallen irl nogal mee, hoewel ik nog niet meegereden heb in fel zonlicht
MMachzondag 16 september 2007 @ 23:09
quote:
Op vrijdag 14 september 2007 22:07 schreef RRRobert het volgende:
Echt top uitgevoerd Die overkapping van dat scherm, is deze van een ander T3-dashboard afkomstig?

Opmerkingetje nog over dat schermpje: had je deze niet beter een klein beetje naar de bestuurderspositie kunnen draaien? Het lijkt me dat je daar mee toch de hinder van lichtreflectie zoveel mogelijk beperkt, die op een aantal van je foto's duidelijk zichtbaar is.
Mja, bij mij heeft de pasagier evenveel te zeggen over de muziekkeuze als ikzelf, dus die moet er ook iets van zien. Het is ook handig gebleken tijdens wat langere ritten, dan kijkt m'n vriendin naar een afleveringetje Family guy zonder haar in rare bochten te moeten wringen.
Reflecties zijn er inderdaad, maar het wordt pas onleesbaar als de zon er pal op schijnt door een zijruit of zo. Het gebeurt, maar niet echt veel.

De overkapping is idd van mijn reserve T3.
Schlumbergerzondag 16 september 2007 @ 23:11
Ik heb het idee dat je Transporter in waarde verdubbeld is sinds je ermee bezig bent gegaan

Edit: Nou ja, dat zeg ik nu wel zo leuk, maar hoeveel geld heb je er inmiddels nou al ingestoken? Eerlijk zeggen
MMachzondag 16 september 2007 @ 23:21
quote:
Op zondag 16 september 2007 23:11 schreef Schlumberger het volgende:
Ik heb het idee dat je Transporter in waarde verdubbeld is sinds je ermee bezig bent gegaan

Edit: Nou ja, dat zeg ik nu wel zo leuk, maar hoeveel geld heb je er inmiddels nou al ingestoken? Eerlijk zeggen
In waarde is ie zeker nog niet verdubbeld En sinds het begin van dit topic is er nog maar een 500tal euro gespendeerd. Daarvoor heb ik geen nieuwe auto die evenveel aan mn eisen voldoet als deze. Het gaat me ook niet om de meerwaarde als voertuig op zich, maar ik wil wel een zekere meerwaarde in de rij-ervaring. Zuinig en goedkoop (zeker op dit moment met een 50/50 diesel/frituurolie-mix), massa's ruimte, relax cruisen met mijn muziek en niet een of andere kutradio met 1001 jingles ertussendoor, connectiviteit voor als je het nodig hebt (even googlen terwijl je op weg bent naar andere dingen in de buurt is altijd handig), degelijk, etc.
Het zal mij een worst wezen dat het een trage&jaren80-design rijdende baksteen is, het is toch mijn baksteen en ik ben er blij mee

Vandaag zat er een hele keuken in, met alle kastjes al ineengestoken. Toen ik naar huis reed en het motortje zwoegde om bergop te raken zat ik toch te grijnzen van oor tot oor, gewoon omdat dat kan met zo'n busje. Ik vrees dat ik later maar moeilijk gewoon zal kunnen raken aan een standaardauto waar in de koffer hoogstens een wasmachine past.
Juup©zondag 16 september 2007 @ 23:31
quote:
Op zondag 16 september 2007 23:21 schreef MMach het volgende:

[..]

In waarde is ie zeker nog niet verdubbeld En sinds het begin van dit topic is er nog maar een 500tal euro gespendeerd. Daarvoor heb ik geen nieuwe auto die evenveel aan mn eisen voldoet als deze. Het gaat me ook niet om de meerwaarde als voertuig op zich, maar ik wil wel een zekere meerwaarde in de rij-ervaring. Zuinig en goedkoop (zeker op dit moment met een 50/50 diesel/frituurolie-mix), massa's ruimte, relax cruisen met mijn muziek en niet een of andere kutradio met 1001 jingles ertussendoor, connectiviteit voor als je het nodig hebt (even googlen terwijl je op weg bent naar andere dingen in de buurt is altijd handig), degelijk, etc.
Het zal mij een worst wezen dat het een trage&jaren80-design rijdende baksteen is, het is toch mijn baksteen en ik ben er blij mee

Vandaag zat er een hele keuken in, met alle kastjes al ineengestoken. Toen ik naar huis reed en het motortje zwoegde om bergop te raken zat ik toch te grijnzen van oor tot oor, gewoon omdat dat kan met zo'n busje. Ik vrees dat ik later maar moeilijk gewoon zal kunnen raken aan een standaardauto waar in de koffer hoogstens een wasmachine past.
Dus de mensen die achter jou rijden denken dat er een frituur in de buurt is?

MMachzondag 16 september 2007 @ 23:35
Eerder een oliebollen-kraam. Het stinkt wel meer dan gewone diesel, maar voor de rest merk je er weinig van.
Juup©zondag 16 september 2007 @ 23:35
quote:
Op zondag 16 september 2007 23:35 schreef MMach het volgende:
Eerder een oliebollen-kraam. Het stinkt wel meer dan gewone diesel, maar voor de rest merk je er weinig van.
Archontzondag 16 september 2007 @ 23:38
quote:
Op zondag 16 september 2007 23:21 schreef MMach het volgende:

[..]
een standaardauto waar in de koffer hoogstens een wasmachine past.
subtiel
ChRoNiCzondag 16 september 2007 @ 23:46
Echt een vette bak man. Die carPC is echt super.
Oosthoekmaandag 17 september 2007 @ 00:04
Afgewerkte of verse frituurolie?
Archontmaandag 17 september 2007 @ 00:12
verse
MMachmaandag 17 september 2007 @ 00:26
quote:
Op maandag 17 september 2007 00:04 schreef Oosthoek het volgende:
Afgewerkte of verse frituurolie?
Verse @88ct/liter. Afgewerkte is teveel filterwerk voor de beperkte hoeveelheid die ik nodig heb. Ik denk erover om een kleine ombouw te doen naar een 2 tank systeem om op 100% lijnzaadolie te kunnen rijden (77ct/liter en legaal) enkel het starten is dan nog op diesel. Maar dat zijn nog maar vage plannen.
Oosthoekmaandag 17 september 2007 @ 00:38
Het leek me al wat vreemd om op afgewerkte olie te rijden aangezien ik vorige keer een kerel ontzettend moeilijke chemische processen heb zien ondergaan om op afgewerkte olie te rijden. Zou toch lullig voor hem zijn als dat niet nodig was geweest

Maar is zonnebloemolie niet goedkoper dan frituurolie? Stomme vraag misschien want ik neem aan dat je hebt uigezocht wat het goedkoopste rijdt.
MMachmaandag 17 september 2007 @ 01:08
quote:
Op maandag 17 september 2007 00:38 schreef Oosthoek het volgende:
Het leek me al wat vreemd om op afgewerkte olie te rijden aangezien ik vorige keer een kerel ontzettend moeilijke chemische processen heb zien ondergaan om op afgewerkte olie te rijden. Zou toch lullig voor hem zijn als dat niet nodig was geweest

Maar is zonnebloemolie niet goedkoper dan frituurolie? Stomme vraag misschien want ik neem aan dat je hebt uigezocht wat het goedkoopste rijdt.
Het enige wat moet gebeuren aan gebruikte frituurolie is het filteren, en aangezien dat erg grondig moet gebeuren neemt dat veel tijd en veel stappen in beslag. De meeste oudere diesels kunnen zonder aanpassingen rijden op dat spul (bosch-brandstofpompen, lijnpompen, meer dan genoeg over te vinden op het internet), moderenere motoren veel moeilijker en die hebben vaak last met de viskositeit van de olie en hebben andere verstuivers nodig, etc.

Over de prijs: in Nederland was zonnebloemolie spotgoedkoop in de Lidl, ik geloof iets van een 55ct of zo, sinds een tijdje is dat niet meer zo (omdat de vraag stijgt en het aanbod niet evenredig). Veel nllers gebruik(t)en dat. In België is zonnebloemolie en aanverwanten altijd duur geweest 98ct ongeveer, zelfs in winkels als de Aldi. Frituurolie is bij de betere merken soms zelfs 1.5¤. Ik heb een tijdje veel prijzen vergeleken, ook bij groothandels, maar die vielen tegen. De olie die ik nu gebruik is (plantaardige) frituurolie uit de Lidl dat met zijn 88ct best meevalt.
PPO (of lijnzaadolie) is nog goedkoper. Ik rij met 100% diesel 750km op 1 tank van 50¤ (50liter dus ongeveer). Op 100% PPO zou ik al 1050km kunnen rijden voor 50¤. Dat vind ik al de moeite. Anderzijds doe ik maar 12000km of zo op een jaar, dus misschien is het economisch niet rendabel genoeg om de sprong te wagen. Er kleven namelijk ook wel wat nadelen aan vast. De stank is 1 ding, maar de zuurtegraad is ook belangrijk, olie is zuurder dan diesel. Als je af en toe op frituurolie rijdt, dan is dat juist een positieve eigenschap omdat het residu in je motor afbreekt. Op langere termijn kunnen de effecten minder positief worden. Zo tast het de oliefilm in de cilinders aan waardoor er meer doorslag is naar je motorolie, welke dan door het mengsel van olie en frituurolie, plots omslaat en nagenoeg al zijn goede eigenschappen verliest. Dat is uiterst slecht voor de motor en je moet dus wel vaker je olie wisselen als je langdurig op PPO rijdt.
MMachmaandag 17 september 2007 @ 10:07
Zo; nog wat bagage en fietsen erbij en morgenvroeg en route naar la douce France

Geqxonmaandag 17 september 2007 @ 10:16
Vergeet je de "Baby on Board" sticker niet?
PeuRacmaandag 17 september 2007 @ 14:24
Cool nog een beetje shag-carpet erin en klaar
MMachvrijdag 21 september 2007 @ 16:43
Terug van het blitz reisje en het was erg leuk!
De eerste paar dagen rondgecuised in het N-W van Frankrijk:



Een twijfelgevalletje:

Het kraakte wat, maar het hield stand.

's Avonds parkeren met de kont naar zee, en vanuit bed genieten van de zonsondegang



Geen last gehad van koude/nattigheid smorgens. Alleen de fietsen stonden wat in de weg, en die hebben we dan maar elke nacht buiten gezet. Erg goed doenbaar om daar comfortabel te slapen.

Naast een soortgenoot:


En om het kampeergebruik te compenseren:
de laatste nacht geslapen in een 4-sterren luxekasteel, heerlijk


Al bij al hebben we maar een 700-tal km gedaan, dus niet echt veel, maar ik moet zeggen dat dat deel van Frankrijk erg mooi is. Af en toe een steile helling van een procent of 10, waar ik toch met klamme handen achter het stuur zat omdat ik niet zeker wist of we de top wel zouden bereiken, maar het is telkens gelukt (maar het powergebrek was erg voelbaar). Voor de rest een 100 tal km op snelwegen, de rest op provenciale, en soms boereweggetjes. Bijna constant vollegas gegeven en het motortje gaf geen krimp. 20 jaar oud en dat gaat nog gewoon

En de computer heeft km-lange hobbelpijnbanken overleefd, dus ik denk wel dat het goed zit met de schokbestendigheid.
Schlumbergerzaterdag 22 september 2007 @ 01:25
Mooie foto's! Zeker die foto van je busje voor dat kasteel is tof

Hoe zit het eigenlijk met ventilatie tijdens het slapen? Was het niet een beetje benauwd?
Ordinairzaterdag 22 september 2007 @ 09:39
Tof man.
MMachzaterdag 22 september 2007 @ 11:31
quote:
Op zaterdag 22 september 2007 01:25 schreef Schlumberger het volgende:
Mooie foto's! Zeker die foto van je busje voor dat kasteel is tof

Hoe zit het eigenlijk met ventilatie tijdens het slapen? Was het niet een beetje benauwd?
Het busje heeft een geventileerde laadruimte (het rooster dat je achteraan ziet zorgt daarvoor. Het linkse is waar de motor zijn lucht aanzuigt, dat aan de rechterkant gaat ook naar de motorruimte maar ventileert ook het hele achterste deel. We hadden zelfs geen last van aangedampte ruiten. De temperatuur was ook nog best aangenaam. Ik heb graag dat het erg koud is om te slapen (je hebt tenslotte een deken voor iets), m'n vriendin daarentegen is een echte koukleum. 's avonds hing de temperatuur rond 18-19° achteraan, een mooi compromis.
Turquaz52zaterdag 22 september 2007 @ 13:02
Is jouw bussie verlaagd?? Want hij ziet er een stuk lager uit dande ander

Edit...
lapo