Ik hoor het de onderwijsspecialisten van de PvdA al zeggen:quote:Steeds meer vroeg uitval op universiteiten
Uitgegeven: 8 juni 2007 07:56
Laatst gewijzigd: 8 juni 2007 08:25
AMSTERDAM - Steeds meer studenten verlaten in hun eerste jaar definitief de universiteit. In het studiejaar 2002-2003 ging het om 8,9 procent. In 2005-2006 liep het aandeel vroege uitvallers op naar 10,7 procent. Dat blijkt uit cijfers die de VSNU, de Vereniging van Universiteiten, vrijdag heeft bekendgemaakt.
ANP
De hogere uitval is onder meer te verklaren doordat universiteiten strenger zijn geworden voor slecht presterende studenten. Twee derde van de vroeg uitgevallen studenten kiest voor een opleiding in het hoger beroepsonderwijs (hbo).
Van de studenten uit de lichting 2002-2003 die wel op de universiteit bleven, viel in de drie volgende jaren nog eens 8,7 procent uit. Na vier jaar had 45 procent een bachelordiploma behaald.
Bezinning
Onder studenten die later zijn begonnen, moet de uitval na het eerste studiejaar lager zijn. De strengere selectie moet daarvoor zorgen. "Het eerste bachelorjaar zou zo goed mogelijk dienst moeten doen als moment van bezinning op de gekozen opleiding", aldus de organisatie. De VSNU wil de uitval verder beperken door het onderwijs meer toe te snijden op de behoeften van studenten. Daarmee moeten zij ook sneller en succesvoller studeren.
Het is voor het eerst dat de universiteiten hun uitvalcijfers sinds de invoering van de zogeheten bachelor-masterstructuur bekendmaken. In dit systeem kunnen studenten aan een universiteit na drie jaar een zelfstandig bachelordiploma behalen, waarna zij door kunnen studeren tot master.
Vrouwen
De VSNU noemt het opvallend dat vrouwen sneller en succesvoller studeren dan mannen. Sinds 1999 behalen meer vrouwen dan mannen een universitair diploma. In 2006 schreven voor het eerst ook meer vrouwen dan mannen zich in voor een studie aan een universiteit.
De universiteiten zijn de afgelopen jaren sterk gegroeid. Zo nam het aantal studenten rechtstreeks afkomstig van het vwo tussen de studiejaren 2002-2003 en 2005-2006 toe van ruim 16.000 naar meer dan 21.000.
http://www.nu.nl/news/110(...)_universiteiten.html
Helemaal eens. Het wordt weer tijd dat diploma's weer meer waard worden dan een verrot vod dat geen geld meer opbrengt.quote:Op vrijdag 8 juni 2007 10:36 schreef Ringo het volgende:
Mijn punt: wat mij betreft vallen er nóg meer mensen voortijdig uit, worden de selectieprocedures nog véél strenger en worden de universiteiten weer waar ze voor bedoeld zijn: een broedplaats van kennis en innovatie, bedoeld voor de intellectuele elite en niemand anders. Laat de sub-top maar papiertjes halen op het HBO.
En zo hoort het ook. Heb jij liever dat alle drie het halen?quote:Op vrijdag 8 juni 2007 10:39 schreef FJD het volgende:
Hoge uitvalcijfers? Bij de eerste bijeenkomst van m'n opleiding werd al doodleuk gezegd "kijk eens links en kijk eens rechts, 1 van jullie drie haalt het einde maar"
Zeker, maar ook hbo is de laatste jaren niets meer waard geworden , omdat iedere oeran oetan het kan halen....quote:Helaas het is niet anders, universiteit is niet voor niets het hoogst haalbare qua opleiding.
Dat werd mij ook wel 4 keer gezegd door die wankers die een beetje elkaars grap jatte.quote:Op vrijdag 8 juni 2007 10:39 schreef FJD het volgende:
Hoge uitvalcijfers? Bij de eerste bijeenkomst van m'n opleiding werd al doodleuk gezegd "kijk eens links en kijk eens rechts, 1 van jullie drie haalt het einde maar"
Helaas het is niet anders, universiteit is niet voor niets het hoogst haalbare qua opleiding.
Dan kan dus 99,99% van de Nederlandse bevolking plus 100% wat er leiding geeft aan dit land niet meer naar de universiteit.quote:Op vrijdag 8 juni 2007 10:36 schreef Ringo het volgende:
Mijn punt: wat mij betreft vallen er nóg meer mensen voortijdig uit, worden de selectieprocedures nog véél strenger en worden de universiteiten weer waar ze voor bedoeld zijn: een broedplaats van kennis en innovatie, bedoeld voor de intellectuele elite en niemand anders. Laat de sub-top maar papiertjes halen op het HBO.
Nee niet selecteren op rijkdom van studenten of ouders. Puur op kwaliteit van studenten, zoals dat hoort.quote:Op vrijdag 8 juni 2007 10:40 schreef Dementor het volgende:
Het collegegeld moet dan ook weer flink omhoog.
5.000 euro per jaar klinkt goed.
Oh wacht dan valt er een nog grotere groep af![]()
Dat slaat dus echt compleet nergens op. Ik kan niet vloeiend Engels voorlezen, toch simpel door het VWO gekomen en totaal geen moeite met de universiteit. En nee, dit ligt niet aan het niveau van het WO.quote:Op vrijdag 8 juni 2007 10:42 schreef Megumi het volgende:
Je kan natuurliijk ook zeggen dat de kwaliteit van het onderwijs wat je volgt om naar de universiteit te gaan slecht is. Als ik zie hoe mensen voorlezen hakelend enz denk ik ongelofelijk dat die door het VWO heen kwamen.
Absoluut niet. De grap was erg slecht maar het maakte iig duidelijk dat je er niet zomaar komt en er zeker niet zomaar vanaf komt met een papiertje. Jij past je aan aan het niveau en niet andersom. Haal je het niveau niet? Jammer, dan doe je een stapje terug. Ook niets mis mee.quote:Op vrijdag 8 juni 2007 10:43 schreef EchtGaaf het volgende:
En zo hoort het ook. Heb jij liever dat alle drie het halen?
We meet againquote:ps:: gut zie ik nu pas...unleashmitch, ik neem aan dat jij vroeger onder die naam postte, klopt dat?
neuh, gewoon selectie aan de poort op basis van kwaliteit.quote:Op vrijdag 8 juni 2007 10:40 schreef Dementor het volgende:
Het collegegeld moet dan ook weer flink omhoog.
5.000 euro per jaar klinkt goed.
Oh wacht dan valt er een nog grotere groep af![]()
Oeh ja dat lijkt me de oplossing, beetje onderwijs alleen voor de rijkste mensen.. Ik pleit voor gratis onderwijs.quote:Op vrijdag 8 juni 2007 10:40 schreef Dementor het volgende:
Het collegegeld moet dan ook weer flink omhoog.
5.000 euro per jaar klinkt goed.
Oh wacht dan valt er een nog grotere groep af![]()
Hmm eigenlijk moet ik je Pm-men....quote:Op vrijdag 8 juni 2007 10:47 schreef FJD het volgende:
We meet againAndere user aangemaakt toen we een nieuw subforum kregen. Deze is toch iets makkelijker te herkennen zeg maar
Mooi envelopje staat er nu, dan lukt het perfectquote:Op vrijdag 8 juni 2007 10:53 schreef EchtGaaf het volgende:
Hmm eigenlijk moet ik je Pm-men....
lol dat zeiden ze tegen mij op het mbo zelfsquote:Op vrijdag 8 juni 2007 10:39 schreef FJD het volgende:
Hoge uitvalcijfers? Bij de eerste bijeenkomst van m'n opleiding werd al doodleuk gezegd "kijk eens links en kijk eens rechts, 1 van jullie drie haalt het einde maar"
Helaas het is niet anders, universiteit is niet voor niets het hoogst haalbare qua opleiding.
quote:Op vrijdag 8 juni 2007 10:39 schreef Yankee het volgende:
Wat een onzin. Zal alleen wel tijd worden dat die HBO-apen op de uni geweigerd worden.
Selectie aan de poort is echt heel erg zinloos, er zijn wel 2000+ HBO/Universitaire vervolgopleidingen, de helft daarvan sluit maar matig aan op dingen die op de middelbare school zijn behandeld.quote:Op vrijdag 8 juni 2007 10:47 schreef teamlead het volgende:
[..]
neuh, gewoon selectie aan de poort op basis van kwaliteit.
ken het ja 1/3 valt het eerste jaar af nog eens 1/3 in de 2 jaar die daarop volgenquote:Op vrijdag 8 juni 2007 10:39 schreef FJD het volgende:
Hoge uitvalcijfers? Bij de eerste bijeenkomst van m'n opleiding werd al doodleuk gezegd "kijk eens links en kijk eens rechts, 1 van jullie drie haalt het einde maar"
Helaas het is niet anders, universiteit is niet voor niets het hoogst haalbare qua opleiding.
De middelbare school sluit niet op de vervolgopleiding aan, niet andersom. Als er iets de laatste jaren continue overhoop is gegooid en gewijzigd is vanuit het geweldige gelijkheidsideaal dan is het het middelbaar onderwijs. Dat het vervolgens slecht aansluit bij vervolgopleidingen ligt dus niet aan de vervolgopleiding maar aan de middelbare opleidingen.quote:Op vrijdag 8 juni 2007 11:23 schreef Tirion het volgende:
Selectie aan de poort is echt heel erg zinloos, er zijn wel 2000+ HBO/Universitaire vervolgopleidingen, de helft daarvan sluit maar matig aan op dingen die op de middelbare school zijn behandeld.
Precies. If you can't take the heat...quote:Op vrijdag 8 juni 2007 10:39 schreef teamlead het volgende:
Eens.Als iemand de capaciteiten niet heeft, moet hij of zij maar een andere opleiding kiezen.
Master, eerwaarde PV.quote:Op vrijdag 8 juni 2007 11:31 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Precies. If you can't take the heat...:{w
Maar tegenwoordig denkt iedere achterbuurtpauper dat ie recht heeft op een doktors graad (of hoe heet zoiets tegenwoordig?)
En toch is heel de tweede fase shit er gekomen vanuit druk van de universiteiten die vonden dat het MO niet aansluit op de vrijheid en niveau dat de universiteiten bodenquote:Op vrijdag 8 juni 2007 11:30 schreef FJD het volgende:
[..]
De middelbare school sluit niet op de vervolgopleiding aan, niet andersom. Als er iets de laatste jaren continue overhoop is gegooid en gewijzigd is vanuit het geweldige gelijkheidsideaal dan is het het middelbaar onderwijs. Dat het vervolgens slecht aansluit bij vervolgopleidingen ligt dus niet aan de vervolgopleiding maar aan de middelbare opleidingen.
Iedere achterbuurtpauper die er de cappaciteiten voor heeft moet het ook gewoon kunnen halen.quote:Op vrijdag 8 juni 2007 11:31 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Precies. If you can't take the heat...![]()
Maar tegenwoordig denkt iedere achterbuurtpauper dat ie recht heeft op een doktors graad (of hoe heet zoiets tegenwoordig?)
Ach die mammoetwet heeft ook weer zijn voordelen, zo blijkt. Dat is ook jouw reddingquote:Op vrijdag 8 juni 2007 11:23 schreef du_ke het volgende:
[..]Tuurlijk mensen die gemotiveerd zijn om na een HBO opleiding door te studeren moeten geweigerd worden?
En waarom dan wel?
quote:
De vrijheid is idd een enorm verschil vanuit de MO naar de universiteit toe en vanuit dat opzicht is het niet zo vreemd om scholieren dat bij te brengen. Aan de andere kant kun je dat ook overdrijven, er komt een moment dat je ze in het diepen moet gooien maar dat moet wel geleidelijk gaan. Het lijkt nu af en toe wel of alles in projecten moet met zoveel mogelijk vrijheid. Het niveau is geloof ik niet echt geluktquote:Op vrijdag 8 juni 2007 11:33 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
En toch is heel de tweede fase shit er gekomen vanuit druk van de universiteiten die vonden dat het MO niet aansluit op de vrijheid en niveau dat de universiteiten boden
Wat heeft je economische achtergrond met je talent te maken?quote:Op vrijdag 8 juni 2007 11:33 schreef du_ke het volgende:
Iedere achterbuurtpauper die er de cappaciteiten voor heeft moet het ook gewoon kunnen halen.
Ze krijgen (denk ik) te laat te maken met tegenstand in hun omgeving. Hierdoor gaan ze denken dat ze in principe overal recht op hebben als ze dat willen.quote:Op vrijdag 8 juni 2007 11:31 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Maar tegenwoordig denkt iedereen achterbuurtpauper dat ie recht heeft op een doktors graad
Niets, dus dat zou ook geen verschil mogen maken voor je (financiële) mogelijkheden om een studie te doorlopen.quote:Op vrijdag 8 juni 2007 11:37 schreef Ringo het volgende:
[..]
Wat heeft je economische achtergrond met je talent te maken?
eerste jaar gewoon 38 uur per week hier hoorquote:Op vrijdag 8 juni 2007 11:40 schreef MrFl0ppY het volgende:
Als je het mij vraagt ligt het ook deels aan de unie's zelf. Kom op, die contacturen die je voortaan krijgt is gewoon om te huilen. Ze willen een hele hoop maar geven zelf niks! Nog maar niet te spreken over de bereikbaarheid van prof's tijdens je scriptie ofzo..
Dat zijn echter uitzonderingen.quote:Op vrijdag 8 juni 2007 11:45 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
eerste jaar gewoon 38 uur per week hier hoor![]()
Dus gewoon een kwestie van goede leningen verstrekken.quote:Op vrijdag 8 juni 2007 11:43 schreef du_ke het volgende:
[..]
Niets, dus dat zou ook geen verschil mogen maken voor je (financiële) mogelijkheden om een studie te doorlopen.
Mogelijk, maar ik zie meer in een goed systeem van studiefinanciering evt aangevuld met leningen. Er moet geen grote financiele drempel zijn om te kunnen gaan studeren.quote:Op vrijdag 8 juni 2007 11:49 schreef Ringo het volgende:
[..]
Dus gewoon een kwestie van goede leningen verstrekken.
Even voor de goede orde, het is totaal niet het plan om het niveau omlaag te gooien. TS verzint eerst politieke uitspraken om er vervolgens tegenin te kunnen gaanquote:Op vrijdag 8 juni 2007 11:53 schreef jogy het volgende:! Ze moeten gewoon weer aandacht besteden aan hun studie en niet zoveel zuipen. Ik heb dan geen universiteit gedaan omdat ik geen kans zou maken maar als je het wel doet dan kan je er niet vanuit gaan dat het vanzelf zal gaan. als ze het niveau omlaag halen in plaats van de studenten een schop onder hun reet te geven dan is dat echt wederom een teken dat de 'dumbing down' van Nederland weer een nieuw niveau heeft bereikt.
Waarom niet? Er is ook een grote financiële drempel om een Porsche te kopen; je betaalt nu eenmaal voor kwaliteit. Als je toekomstige studenten bewust maakt dat ze zelf moeten investeren in hun studie en hun daarvoor leningen aanbiedt, zullen de meest gemotiveerden daarvoor kiezen. De rest gaat maar lekker wat anders doen.quote:Op vrijdag 8 juni 2007 11:51 schreef du_ke het volgende:
[..]
Mogelijk, maar ik zie meer in een goed systeem van studiefinanciering evt aangevuld met leningen. Er moet geen grote financiele drempel zijn om te kunnen gaan studeren.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |