Een karretje zou ideaal zijn, dan hoef je bij loze stukken niet terug te lopen, en kan je de bundels zo klein maken of zo dik als je wil. Helaas hebben wij maar 2 karretjes op de vestiging, en die horen bij bepaalde wijken. En ze zijn ook nog eens kapot, bij beide mist de handrem, bij 1 zit het handvat los, en bij de ander is de derde tasdrager aan de voorkant afgebroken.quote:Op dinsdag 19 juni 2007 23:42 schreef Peterselieman het volgende:
Ik loop met zo'n karretje en dan heb ik er minder last van, omdat ik daar mooi een deel van de HaH kan laten liggen, zodat ik met kleinere bundels kan lopen. Met hah loopt idd een stukje langzamer dan zonder, maar inmiddels begin ik er aan te wennen en loop het rondje iedere dinsdag weer sneller. Door mijn route op een iets andere manier te lopen, kan ik enkele loze stukken en dus minuten uitsparen.
En die uitloop krijgen jullie niet uitbetaald? Wij werken hier al weer paar jaar met het principe dat je gewoon alle uren die je werkt uitbetaald krijgt.quote:Op dinsdag 19 juni 2007 23:24 schreef Kramerica-Industries het volgende:
Bij sommige wijken is dat niet zo'n probleem, daar stond de looptijd al ruim, maar bij andere leidt het tot enorme uitloop.
Gelukkig krijgen we de uitloop wel betaald, anders was ik er allang mee opgehouden meer dan m'n contract te werken. Maar ik vraag me daardoor wel af welk financieel voordeel dat hah adh zou moeten hebben. De voorbereiders gaan nu sneller, maar de lopers langzamer en dat heft elkaar op (minstens).quote:Op dinsdag 19 juni 2007 23:52 schreef Grrrrrrrr het volgende:
[..]
En die uitloop krijgen jullie niet uitbetaald? Wij werken hier al weer paar jaar met het principe dat je gewoon alle uren die je werkt uitbetaald krijgt.
Gaat lekker zo. Ik loop met een paar maanden oude kar.quote:Op dinsdag 19 juni 2007 23:52 schreef Kramerica-Industries het volgende:
[..]
Een karretje zou ideaal zijn, dan hoef je bij loze stukken niet terug te lopen, en kan je de bundels zo klein maken of zo dik als je wil. Helaas hebben wij maar 2 karretjes op de vestiging, en die horen bij bepaalde wijken. En ze zijn ook nog eens kapot, bij beide mist de handrem, bij 1 zit het handvat los, en bij de ander is de derde tasdrager aan de voorkant afgebroken.
voorbereiden gaat heel erg veel sneller, omdat er minder handelingen moeten worden verricht. Lopen gaat iets langzamer, maar ik denk dat je in totaal er wel tijd mee bespaard. Bij de vestiging waar ik werk gaat het al jarenlang zo.quote:Op woensdag 20 juni 2007 00:03 schreef Kramerica-Industries het volgende:
[..]
Gelukkig krijgen we de uitloop wel betaald, anders was ik er allang mee opgehouden meer dan m'n contract te werken. Maar ik vraag me daardoor wel af welk financieel voordeel dat hah adh zou moeten hebben. De voorbereiders gaan nu sneller, maar de lopers langzamer en dat heft elkaar op (minstens).
Jammergenoeg hebben ze hier bij de invoering wel in de voorbereidingstijd zitten snijden maar is er bij de uitvoering geen tijd bijgekomen. Sterker nog: daar is ook tijd vanaf gegaan omdat we geen pakjes meer hebben. En bij sommige wijken is er echt idioot in gesneden: een middagwijk van 85 minuten (waarvan 25 voor het op en neer fietsen) moet nu ineens in 55! Dus een half uur eraf, omdat je die 2 pakjes niet meer hebt!quote:Op woensdag 20 juni 2007 00:10 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
voorbereiden gaat heel erg veel sneller, omdat er minder handelingen moeten worden verricht. Lopen gaat iets langzamer, maar ik denk dat je in totaal er wel tijd mee bespaard. Bij de vestiging waar ik werk gaat het al jarenlang zo.
Ach, laat ze maar lekker snijden, ze komen er vanzelf wel achter dat geen mens dat haalt en dat er dan toch betaald moet worden. Nou kan het natuurlijk wel eens een jaartje of anderhalf duren voordat er ook echt erkend wordt dat de boel te krap staat is mijn ervaring. Maar beter laat dan nooitquote:Op woensdag 20 juni 2007 00:23 schreef Kramerica-Industries het volgende:
[..]
Jammergenoeg hebben ze hier bij de invoering wel in de voorbereidingstijd zitten snijden maar is er bij de uitvoering geen tijd bijgekomen. Sterker nog: daar is ook tijd vanaf gegaan omdat we geen pakjes meer hebben. En bij sommige wijken is er echt idioot in gesneden: een middagwijk van 85 minuten (waarvan 25 voor het op en neer fietsen) moet nu ineens in 55! Dus een half uur eraf, omdat je die 2 pakjes niet meer hebt!
De grootste kans is dat de envelop op het sorteercentrum is geopend. Daar is de controle het minst en alhoewel het tegenwoordig wat beter geregeld is daar, zijn er nog wel mogelijkheden. Het proces kan immers niet 100% waterdicht zijn.quote:Op dinsdag 19 juni 2007 10:45 schreef gr8w8 het volgende:
Die is dus of gejat uit de bus, maar waarom zou iemand dan de nevelop en brief nog in de bus doen, of gewoon ergens op straat gevonden zonder inhoud, want zo vroeg komt de post niet bij ons...Ik werk zelf dus ook bij TNT en twijfel dus waar de fout nu ligt, maar vooral hoe we de inhou dnu alsnog kunnen krijgen.
Ja klopt, bij ons hadden ze daar folies voor. Die al maanden op zijn, ik leg het nu gewoon op het bureau, geen zin in gezeik op straat. Maar goed, dan is er dus nog geen 100% waterdicht bewijs, wie weet heeft iemand het gejat uit de brievenbus of zijn tas, dat kan natuurlijk ook nog allemaal. Maar dan zou het dus ieg niet bij het sorteerscentrum gebeurd kunnen zijn, dat wel.quote:Op woensdag 20 juni 2007 10:19 schreef Carport het volgende:
[..]
De grootste kans is dat de envelop op het sorteercentrum is geopend. Daar is de controle het minst en alhoewel het tegenwoordig wat beter geregeld is daar, zijn er nog wel mogelijkheden. Het proces kan immers niet 100% waterdicht zijn.
Het is ook mogelijk dat de postbode tijdens zijn postronde de envelop heeft geopend. Indien de postbode de brief beschadigd heeft ontvangen van het sorteercentrum had hij hier een stempel 'beschadigd ontvangen' op moeten zetten en moet de teamcoach dit paraferen. Hiermee kan worden aangetoond dat de schuld niet bij de postbode, maar eerder in het proces ligt. Plaatst de postbode de stempel niet, is de brief onbeschadigd op het bestelkantoor binnengekomen en is het waarschijnlijk dat de postbode tijdens zijn bestelronde de envelop heeft geopend.
Ik weet het ook niet, wel is het zo dat de postcodes hier flink doro elkaar lopen, misschien dat het daarom is uitgesteld? Of zit je misschien in zo'n proefkantoor/regio? het schijnt dat ze dus vroeger hier weer voorop liepen, als een van de eerste met zetharken enzo.quote:Op woensdag 20 juni 2007 10:42 schreef Grrrrrrrr het volgende:
Waar ik mij zo over verbaas is dat er blijkbaar in heel veel delen in het land nog op de ouderwetse manier gewerkt wordt. Hah achter de hand, op postcode werken, in teams werken ed, sommige van de dingen die ik hier lees zijn bij ons al 5 jaar of langer ingevoerd.
Ja, da's ook zo'n klote gedoe.quote:Op woensdag 20 juni 2007 11:05 schreef Hooghoudt het volgende:
Binnenkort zullen ze wel alle huisnummers veranderen, omdat de machine zich geen raad weet met A-nummers.
Wat is de ouderwetse manier dan? Ik weet niet beter dan op postcode sorterenquote:Op woensdag 20 juni 2007 10:42 schreef Grrrrrrrr het volgende:
Waar ik mij zo over verbaas is dat er blijkbaar in heel veel delen in het land nog op de ouderwetse manier gewerkt wordt. Hah achter de hand, op postcode werken, in teams werken ed, sommige van de dingen die ik hier lees zijn bij ons al 5 jaar of langer ingevoerd.
Gewoon, hardcore op straat en nummer. Da's voor de echte bikkels onder ons.quote:Op woensdag 20 juni 2007 11:13 schreef Paran0id het volgende:
[..]
Wat is de ouderwetse manier dan? Ik weet niet beter dan op postcode sorteren
Overigens is vandaag officeel mijn vakantie begonnen, dus komende vakantie flink veel uren maken.
Hm, dus ze konden bij jullie gewoon uren eraf snoepen? Zelfs als in je contract staat dat je 8 uur moet werken?quote:Op woensdag 20 juni 2007 10:30 schreef gr8w8 het volgende:
ben vooral benieuwd hoe we als zaterdagwerker daar tussen vallen. Ik heb in elk geval als een van de weinigen mijn 8 uur weten te behouden, nouja, vijf minuten ingeleverd maar daar kan ik wel mee leven.
Wat is op postcode werken? Onze vestiging beslaat slechts 3 postcodegebieden. WIT is bij ons al jaren geleden ingevoerd, maar je merkt er weinig meer van. Eerst hadden we een heel systeem met aanspreekpunten en verdeeltaken, maar daar is weinig van over. Het enige wat we hebben is een chauffeursteam, een 55+ team, en de rest. De 55+ ers hebben een vaste dienst en rouleren niet.quote:Op woensdag 20 juni 2007 10:42 schreef Grrrrrrrr het volgende:
Waar ik mij zo over verbaas is dat er blijkbaar in heel veel delen in het land nog op de ouderwetse manier gewerkt wordt. Hah achter de hand, op postcode werken, in teams werken ed, sommige van de dingen die ik hier lees zijn bij ons al 5 jaar of langer ingevoerd.
Hoe zijn ze daar mee weggekomen? Als je een contract hebt kunnen ze daar niet zonder jouw expliciete toestemming tijd vanaf halen. Hooguit als je voor bepaalde tijd bent kunnen ze bij een verlenging je uren verlagen.quote:Op woensdag 20 juni 2007 10:30 schreef gr8w8 het volgende:
[..]
Ik heb in elk geval als een van de weinigen mijn 8 uur weten te behouden, nouja, vijf minuten ingeleverd maar daar kan ik wel mee leven.
Die vestiging waar ik werk heeft een stuk of 11 postcodegebieden. Daar wordt alles aan de hand van codes gesorteerd. Alles komt als het goed is ook zo binnen. Ik denk dat dat het is. Anders zou ik het ook niet weten.quote:Op woensdag 20 juni 2007 22:53 schreef Kramerica-Industries het volgende:
[..]
Wat is op postcode werken? Onze vestiging beslaat slechts 3 postcodegebieden.
Wat ik wel eens gedaan heb met Kerst is sorteren op postcodegebied. Maar dat is dus alleen op cijfer. Maar dat is een vrij grove manier van sorteren, aangezien een postcodegebied meestal 1 of meerdere woonwijken beslaat. En gewoonlijk gebeurt dat machinaal.quote:Op woensdag 20 juni 2007 23:12 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
Die vestiging waar ik werk heeft een stuk of 11 postcodegebieden. Daar wordt alles aan de hand van codes gesorteerd. Alles komt als het goed is ook zo binnen. Ik denk dat dat het is. Anders zou ik het ook niet weten.
Het zit hem niet zozeer in het zetten maar in het sorteren. Nou heb ik zelf ook maar 2 weken meegemaakt dat we dat nog niet deden voordat het veranderd werd maar het kwam ongeveer hier op neer: vroeger waren de wijken niet precies op postcode. Je had een wijk die een bepaalde naam had, meestal gebaseerd op een grote straat in die wijk. Daar konden dus verschillende postcodes in zitten, bijvoorbeeld xxxx Dx plus een straatje xxxx Lx. Het grote nadeel daarvan was dus dat je bij het sorteren dus precies moest weten welke straat waarbij hoorde. Nou was het bij ons niet echt een grote verandering omdat de meeste wijken toch grotendeels uit 1 postcode bestonden.quote:Op woensdag 20 juni 2007 19:11 schreef kingprise het volgende:
hoe zit dat eigenlijk op postcode zetten?
Daar verbaasde ik me ook over. Ze mogen van mij écht niet aan mijn 6 uur en 55 minuten contract morrelen. Ik verlies als het goed mijn postbussendienst, maar ze zoeken daar maar een mooie vervanging voor...quote:Op woensdag 20 juni 2007 22:59 schreef Kramerica-Industries het volgende:
[..]
Hoe zijn ze daar mee weggekomen? Als je een contract hebt kunnen ze daar niet zonder jouw expliciete toestemming tijd vanaf halen. Hooguit als je voor bepaalde tijd bent kunnen ze bij een verlenging je uren verlagen.
Bij ons zijn bij de nieuwe diensten ook wat mensen gekort qua uren, dus die hebben nu een dienst die kleiner is dan hun contract. Maar die krijgen wel hun contracturen uitbetaald, dus steken het verschil in hun zak.
Oh zo bedoel je. De afwijkingen zitten er nog steeds in. Heb op mijn route 2 busjes zitten die dezelfde postcode hebben als 2 straten verderop. Gelukkig is dat geen probleem, omdat die 2 busjes pas aan het eind van mijn route zitten.quote:Op donderdag 21 juni 2007 07:29 schreef Grrrrrrrr het volgende:
[..]
Het zit hem niet zozeer in het zetten maar in het sorteren. Nou heb ik zelf ook maar 2 weken meegemaakt dat we dat nog niet deden voordat het veranderd werd maar het kwam ongeveer hier op neer: vroeger waren de wijken niet precies op postcode. Je had een wijk die een bepaalde naam had, meestal gebaseerd op een grote straat in die wijk. Daar konden dus verschillende postcodes in zitten, bijvoorbeeld xxxx Dx plus een straatje xxxx Lx. Het grote nadeel daarvan was dus dat je bij het sorteren dus precies moest weten welke straat waarbij hoorde. Nou was het bij ons niet echt een grote verandering omdat de meeste wijken toch grotendeels uit 1 postcode bestonden.
Dat bekijken ze maar.quote:Op donderdag 21 juni 2007 18:16 schreef Hooghoudt het volgende:
Voor je het weet sta je auto's te wassen en aan te vegen.
Bij mijn zomerbaantje in 2005 mocht ik mooi iedere maandag mijn postautootje door de wasstraat halen onder werktijdquote:Op donderdag 21 juni 2007 18:16 schreef Hooghoudt het volgende:
Voor je het weet sta je auto's te wassen en aan te vegen.
Dat hoort bij een maandagdienst van onsquote:Op donderdag 21 juni 2007 18:16 schreef Hooghoudt het volgende:
Voor je het weet sta je auto's te wassen en aan te vegen.
Tanken gebeurt hier steeds vaker op de zaterdag en dat daarbij mijn Airmilessaldo behoorlijk snel oploopt, tja.. daar kan ik ook niets aan doenquote:Op donderdag 21 juni 2007 18:38 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
Bij mijn zomerbaantje in 2005 mocht ik mooi iedere maandag mijn postautootje door de wasstraat halen onder werktijd![]()
Nou, het viel me wel een beetje tegen. Ik had toch wel verwacht wat meer te krijgen van die honderden miljoenen winst zie hebben gemaaktquote:Op vrijdag 22 juni 2007 13:25 schreef Dormael het volgende:
Winstuitkering!Dat is een leuk laatste souvenir van de post. Ben al paar maand weg bij de post namelijk.
zolang je baco scores maar goed zijn ehquote:Op donderdag 21 juni 2007 21:15 schreef Peterselieman het volgende:
Ik zit wel in de buurt, maar is toch nog wel een eindje bij mij vandaan. Dat rijden met een autootje is relaxt. Met 80+ over boereweggetjes![]()
Klopt als een bus, inderdaad heb ik daarvoor een speciaal formulier ingevuld. Bij toeval dat wel, mijn teamcoach mompelde bij het afscheid dat er ook nog iets van een winstuitkeringformulier bestond voor na je vertrek. Toch was het een verrassing aangezien ik had aangenomen dat men de winstuitkering had verrekend ofzo met de eindafrekening. Maar goed, mij hoor je niet klagen, ben er zelfs blij mee!quote:Op vrijdag 22 juni 2007 14:35 schreef Ohrpolster. het volgende:
[..]
Nou, het viel me wel een beetje tegen. Ik had toch wel verwacht wat meer te krijgen van die honderden miljoenen winst zie hebben gemaakt![]()
Maar wel netjes dat ze het ook naar jou nog overmaken, ik meen me te herinneren dat in de CAO (zaterdagbestellers) staat dat je een formulier moest invullen, wilde je die winstuitkering nog krijgen na je vertrek.
Oh. Jottum. Ze hebben een foutje gemaakt. Dat de postbussen voortaan door de chauffeurs zouden worden gedaan wisten de chauffeurs zelf niet eens.quote:Op donderdag 21 juni 2007 14:56 schreef MadGuy het volgende:
Wat een sukkel is onze teamcoach ook weer.
Ik doe de postbussen, dus dat betekent 's ochtends om 6:00u beginnen. Daarnaast bereid ik wat wijken voor en breng ik er zelf twee weg. Nu worden de diensten omgegooid, met ingang van zaterdag 23 juni a.s. Eigenlijk had de teamcoach ons daar vorige week al over in moeten lichten, maar dat is dus niet gebeurd.
Hoewel ik een contract heb van 6 uur en 55 minuten loopt mijn nieuwe dienst volgens de papieren van 7:30u tot en met 13:20u. Dat is dus grofweg 5 uur. Dus ik steek nu welgeteld 1 uur en 55 minuten in mijn zak.Nee, efficiënt bezuinigen zo. Ik zie nog gebeuren dat er allerlei extra klusjes worden verzonnen...
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |