Maatschappij?
KLM/Air NewZealand
Traject?
Amsterdam - Osaka (Kansai KIX) - Christchurch - Auckland
Vertraging?
Door problemen boven Denemarken (zo werd ons verteld) vertrokken we twintig minuten te laat. De piloot zei verder dat hij ging proberen wat harder te vliegen om de verloren tijd in te halen maar dat was door matig weer onderweg niet gelukt. Geen probleem aangezien ik een stopover van zeven uur voor de boeg had. Laatste stuk prima op tijd.
Vriendelijk personeel?
Perfect in orde, een stewardess had zelfs een opmerking over hoe lekker mijn maaltijd eruit zag. Op het stuk van Christchurch naar Auckland hadden ze niet veel te doen omdat er zo weinig pax aan boord waren (zie verderop), in het staartstuk waar ik zat kwamen ze dus gewoon een praatje maken.
Lekker eten?
Had vegetarisch besteld, door een foutje van het reisbureau was dit veganistisch geworden. Ik was dus bang voor tofu en zeewier

maar het viel reuze mee. Veel gesmoorde en gebakken groente

en rijst, fruitsalades en dergelijke. Een eitje of omeletje was wel welkom geweest, maar ach.
Entertainment?
Op beide 'legs' een eigen scherm met de keuze uit een heel scala aan nieuwe en oudere films. Heb er een stuk of acht gekeken (ik kan niet slapen in zich voortbewegende voertuigen, of dit nu een auto, een boot of een vliegtuig is).
Algehele indruk?
Op het stuk van Christchurch naar Auckland waren er in de economy class 150 lege stoelen. Ik zat in het achterste gedeelte (als ik het goed heb rij 53 - 65) waar we de rijen onder ons twaalven konden verdelen. Hoewel ik normaal een aisle seat prefereer omdat ik niet constant over mensen heen wil klauteren als ik naar het toilet wil of mijn benen even wil strekken was dit de perfecte gelegenheid om eens uit het raam te kijken. En het uitzicht is geweldig in het luchtruim boven Christchurch! De Southern Alps en Mount Cook en later de bergen rond Lake Taupo (een paar jaar geleden nog de Tongariro Crossing gedaan).
Iets over de luchthavens?
Schiphol moge bekend zijn. Osaka onderging een verbouwing, er waren louter Cartierwinkels, parfumwinkels en een paar restaurantjes open. Ik was eigenlijk van plan een PlayStation Portable te kopen, maar die was nergens voorhanden. Omdat het vliegveld op een kunstmatig eiland ligt kost het ongeveer twee uur om naar de dichtstbijzijnde stad te reizen. Omdat ik overstapte naar een andere vliegmaatschappij moest ik wederom drie uur voor vertrek inchecken, te weinig tijd dus om op en neer te reizen om daar inkopen te gaan doen. Door de verbouwing is het lastig om de goede weg te vinden voor international transfer. Een rustig plekje gezocht en een uurtje of anderhalf geslapen.
Christchurch is een klein vliegveld met voor de verandering leuke winkels bijvoorbeeld een CD/DVD winkel, een boekwinkel en een winkel met allerlei Nieuw-Zeelandse spulletjes in plaats van de eeuwige parfum/drank/sieraden. Had hier maar een uurtje stopover dus dat was zo om.
Auckland is ook niet bijzonder groot voor een internationaal vliegveld in een stad met meer dan een miljoen inwoners. Sinds de laatste keer dat ik hier was, is de aankomstprocedure wel een stuk strenger geworden. De honden die je bagage doorzoeken voor meegesmokkelde etenswaren zijn schattig om te zien.
Liefhebber, verzamelaar en beta-tester van adventuregames.
Op woensdag 19 januari 2011 09:49 schreef Rossdale het volgende: Liz is gewoon een wandelende gamesencyclopedie :P