ja idd.. lekker rustig. Ik heb net mijn 3e les gehad. Bijzondere verrichtingen oefenen.. Maar die zijn bijzonder lastig moet ik je zeggenquote:Op dinsdag 27 maart 2007 09:33 schreef Lennox het volgende:
[..]. Ik woon net door de kiltunnel. Dordt had ook wel een optie geweest, maar er voor gekozen om op schouwen duiveland te gaan lessen
. Lekker rustig. Auto wel in R'dam gehaald, maar ik ga de chaos niet opzoeken. Hoewel ik me er prima kan redden met de auto.
Achja went wel. De oefeningen op zich zijn grotendeels zooi die je nooit echt meer nodig hebt maar het verbetert je algehele voertuigcontrole wel.quote:Op dinsdag 27 maart 2007 12:52 schreef nicomart het volgende:
[..]
ja idd.. lekker rustig. Ik heb net mijn 3e les gehad. Bijzondere verrichtingen oefenen.. Maar die zijn bijzonder lastig moet ik je zeggen![]()
Gelukkig niet op me bek gegaan, maar ik zeg heel eerlijk dat het nou niet echt super ging.. Nou ja, volgende week gewoon weer opnieuw!
Toch maak ik er wel eens gebruik van. Bijvoorbeeld als ik in een straat moet keren. In z'n 1 met rem kun je 'm zelfs korter sturen dan die draaicirkel van 4 meter die voor het examen nodig is.quote:Op dinsdag 27 maart 2007 17:57 schreef BazzieK het volgende:
[..]
Achja went wel. De oefeningen op zich zijn grotendeels zooi die je nooit echt meer nodig hebt maar het verbetert je algehele voertuigcontrole wel.
ja ach.. ik moet ze wel goed doen om te slagenquote:Op dinsdag 27 maart 2007 17:57 schreef BazzieK het volgende:
[..]
Achja went wel. De oefeningen op zich zijn grotendeels zooi die je nooit echt meer nodig hebt maar het verbetert je algehele voertuigcontrole wel.
Ja maar ik laat liever gewoon mijn poot over de straat schuren zodat ik de motor eventueel kan opvangen en dan kan het zonder achterrem en zonder gefriemel ook korter dan op het examenquote:Op dinsdag 27 maart 2007 18:03 schreef Ridocar het volgende:
[..]
Toch maak ik er wel eens gebruik van. Bijvoorbeeld als ik in een straat moet keren. In z'n 1 met rem kun je 'm zelfs korter sturen dan die draaicirkel van 4 meter die voor het examen nodig is.
Kloptquote:Op dinsdag 27 maart 2007 18:06 schreef nicomart het volgende:
[..]
ja ach.. ik moet ze wel goed doen om te slagen
euhm jawel hoor. bij mij had ik dezelfde examinator als bij de ttt, dus dat kan wel.quote:Op dinsdag 27 maart 2007 17:40 schreef Mathijz het volgende:
Tegenwoordig weet je niet meer welke examinator je van te voren krijgt....
Mijn instructeur kreeg enkel een tafelnummer, degene die mijn TTT destijds afnam is ziek geraakt, dus toen kwam een andere persoon mijn 1ste examen afnemen. Daar kan niemand wat aan doen.quote:Op dinsdag 27 maart 2007 18:14 schreef gothic-blackie het volgende:
[..]
euhm jawel hoor. bij mij had ik dezelfde examinator als bij de ttt, dus dat kan wel.
daarom moet ik er dus wel ff goed op oefenenquote:
ik rij idd op een 500.. tja beetje oefenen kan natuurlijk niet weg.. alleen risico dat je jezelf verkeerde dingen gaat aanleren of dat je gepakt zou worden. Dat zou helemaal kut zijn.quote:Op dinsdag 27 maart 2007 18:53 schreef Lennox het volgende:
Mn pa zit iedere keer te pushen dat ik al op die van hem moet gaan proberen.
Vallen maakt toch niet uit. Had hem een keer uitgeleend en die gozer klapte op een beginnende file
Ding is alleen wat te zwaar om zo even mee te beginnen. Die lesmotoren zijn allemaal 500/600 toch?
Jij krijgt het tenminste, ik heb het ooit 1x moeten doen, en ik parkeer dus nu mooi niet achteruit met de station van men ma, dat mag zij lekker doenquote:Op woensdag 28 maart 2007 12:34 schreef Renesite het volgende:
AhIk mag maandag weeer, achteruit inparkeren enzo... Oh men
!
Waarom les je in een automaat?quote:Op woensdag 28 maart 2007 17:42 schreef Ridocar het volgende:
Zo, eerste les zit erop. Ging best goed, alleen in de stad en acheruit is het best rottig. Gelukkig les ik in een automaat.
Meteen pakket voor 22 lessen aangevraagd, alleen nog even lestijden inplannen.
Als je in een handgeschakeld auto lest, mag/kan je ook in een automaat rijden. Andersom niet. Dus waarom in een automaat?quote:Op woensdag 28 maart 2007 19:04 schreef Lennox het volgende:
Waarom niet? Met het huidige verkeer zou ik zelf ook een automaat niet erg vinden. Je staat vaak in de file en het rijdt gewoon relaxed.
Nadeel is dat je een tijd niet met een schakelauto mag rijden, maar ik kan het best begrijpen. Zou een auto nooit laten staan "omdat het een automaat is" .
Drog redenatie. De wereld houd heus niet op bij de randstadquote:Op woensdag 28 maart 2007 19:04 schreef Lennox het volgende:
Waarom niet? Met het huidige verkeer zou ik zelf ook een automaat niet erg vinden. Je staat vaak in de file en het rijdt gewoon relaxed.
Nadeel is dat je een tijd niet met een schakelauto mag rijden, maar ik kan het best begrijpen. Zou een auto nooit laten staan "omdat het een automaat is" .
Dat vond de auto van de instructeur niet zo leuk toen ik in zijn een richting de snelweg reed, het waren nogal wat bochten richting de snelweg, en ik was daar nogal op gefixeerd. Na 3000 toeren goelde het ding er toch over, ff doorschakelen nou! zei mijn instructeurquote:Op woensdag 28 maart 2007 19:32 schreef immortalsean het volgende:
met de hand schakelen is gewoon een stuk leuker ... ff doortrekken naar de 5000
zelfs met diesel is 3000 nog niks ... van m'n instructeur mocht ik daarmee pas schakelen bij 3500 ... nee, hij was niet zo van het nieuwe rijden.quote:Op woensdag 28 maart 2007 19:35 schreef Renesite het volgende:
[..]
Dat vond de auto van de instructeur niet zo leuk toen ik in zijn een richting de snelweg reed, het waren nogal wat bochten richting de snelweg, en ik was daar nogal op gefixeerd. Na 3000 toeren goelde het ding er toch over, ff doorschakelen nou! zei mijn instructeur![]()
Oh, ik bedoel niet 3000quote:Op woensdag 28 maart 2007 19:37 schreef immortalsean het volgende:
[..]
zelfs met diesel is 3000 nog niks ... van m'n instructeur mocht ik daarmee pas schakelen bij 3500 ... nee, hij was niet zo van het nieuwe rijden.
Ik geloof dat jij nog bezig bent met je rbw of niet? Als je elke zaterdag voor je bijbaan 500km per keer rijdt, dan piep je ook wel anders. Van de hele tijd schakelen wordt je gewoon verrot. Zeker in files.quote:Op woensdag 28 maart 2007 19:31 schreef Renesite het volgende:
[..]
Drog redenatie. De wereld houd heus niet op bij de randstad!
da's ook idd de bedoeling volgens het nieuwe rijden, daarmee bespaar je brandstof.quote:Op woensdag 28 maart 2007 19:40 schreef Renesite het volgende:
Mijne zegt bij 2000 schakelen.
Nah, er is dus waar ik woon haast nooit een file, op die manier zou je heel makkelijk een handgeschakelde kunnen hebben. Wat schakel je dan tegenwoordig op de snelweg? Aan de 5 of de 6 heb je genoegquote:Op woensdag 28 maart 2007 19:42 schreef Lennox het volgende:
[..]
Ik geloof dat jij nog bezig bent met je rbw of niet? Als je elke zaterdag voor je bijbaan 500km per keer rijdt, dan piep je ook wel anders. Van de hele tijd schakelen wordt je gewoon verrot. Zeker in files.
ik heb nog bijna nooit geschakeld op de snelweg ... volgens mij zelfs helemaal nooit.quote:Op woensdag 28 maart 2007 19:45 schreef Renesite het volgende:
[..]
Nah, er is dus waar ik woon haast nooit een file, op die manier zou je heel makkelijk een handgeschakelde kunnen hebben. Wat schakel je dan tegenwoordig op de snelweg? Aan de 5 of de 6 heb je genoegMij werd dus ook weer vandaag geleerd: Schakelen op de snelweg is niet nodig, en moet je ook zo min mogelijk doen, behalve als je écht niet anders kan.
same here, en toch regelmatig Deventer-Nijmegen en Deventer-Amsterdam gereden, maar dat was altijd 's avonds / 's nachtsquote:Op woensdag 28 maart 2007 19:48 schreef immortalsean het volgende:
[..]
ik heb nog bijna nooit geschakeld op de snelweg ... volgens mij zelfs helemaal nooit.
Dan zal je wel geen auto met een 6e versnelling hebben? Bij de 120 schakel ik nog een keer over hoor.quote:Op woensdag 28 maart 2007 19:49 schreef Sylvana het volgende:
[..]
same here, en toch regelmatig Deventer-Nijmegen en Deventer-Amsterdam gereden, maar dat was altijd 's avonds / 's nachts
maar gewoon in de stad zelf is een automaat wel lekker, als er veel rotondes/verkeerslichten zijn
Ja, dat is ff de koppeling in hops die hendel naar achteren trekken laten komen en klaar.quote:Op woensdag 28 maart 2007 19:53 schreef Lennox het volgende:
[..]
Dan zal je wel geen auto met een 6e versnelling hebben? Bij de 120 schakel ik nog een keer over hoor.
mn lesauto had wel een 6e versnelling, toen schakelde ik wel op de snelweg door, auto van die vriend die ik leen heeft er geen 6 nee.quote:Op woensdag 28 maart 2007 19:53 schreef Lennox het volgende:
[..]
Dan zal je wel geen auto met een 6e versnelling hebben? Bij de 120 schakel ik nog een keer over hoor.
Ehm. Ik weet niet, maar als ik hier in de buurt al die knooppunten langsdender, dan ga ik liever even terug naar zn 5. Kan je nog steeds 120 rijden en je laat andere mensen niet schrikken met debiel remgedrag.quote:Op woensdag 28 maart 2007 19:53 schreef Renesite het volgende:
[..]
Ja, dat is ff de koppeling in hops die hendel naar achteren trekken laten komen en klaar.
Ik ben gezegend met een snelweg in de buurt die tot aan Joure 1 lange rechte streep isquote:Op woensdag 28 maart 2007 19:55 schreef Lennox het volgende:
[..]
Ehm. Ik weet niet, maar als ik hier in de buurt al die knooppunten langsdender, dan ga ik liever even terug naar zn 5. Kan je nog steeds 120 rijden en je laat andere mensen niet schrikken met debiel remgedrag.
Ik heb wel het idee dat hij op de voet wat minder snel afremt... maar dat kan aan mij liggenquote:Op woensdag 28 maart 2007 19:56 schreef immortalsean het volgende:
ik heb nog nooit een zesbak gereden. is dat eng?
nee, is niks engs aan hoorquote:Op woensdag 28 maart 2007 19:56 schreef immortalsean het volgende:
ik heb nog nooit een zesbak gereden. is dat eng?
6-bak is fijnquote:Op woensdag 28 maart 2007 20:00 schreef Sylvana het volgende:
[..]
nee, is niks engs aan hoorwel beetje wennen aan het begin, dat je bij 120 nog een keer moet schakelen, terwijl je dat normaal niet hoeft, maar verder weinig verschil vind ik
Het is comfortabeler op lange afstanden (minder toeren) en daardoor rijdt je wat rustiger & zuiniger. Het heeft ook nog wat met vermogen te maken maar dat is niet zo van toepassing in Nederland. Oftewel helemaal niet engquote:Op woensdag 28 maart 2007 19:56 schreef immortalsean het volgende:
ik heb nog nooit een zesbak gereden. is dat eng?
quote:Op woensdag 28 maart 2007 19:53 schreef Lennox het volgende:
[..]
Dan zal je wel geen auto met een 6e versnelling hebben? Bij de 120 schakel ik nog vier keer over hoor.
Jah idd maar dat was ook bij mij het geval toen ik net Benzine ging rijden.quote:Op woensdag 28 maart 2007 21:18 schreef 16meter het volgende:
Heb vanochtend wat zitten kloten in een auto met benzine motor. Die sloeg bij mij juist constant af.
Bij het lessen een diesel, veel makkelijker, koppeling op laten komen en hij begint al te rollen, in tegenstelling tot benzine.
Ik zie nu pas dat ik een hele discussie over automaat/handbak heb losgemaakt.quote:
En iedereen maar denken dat jij B per se wilde halen in een automaat.quote:Op woensdag 28 maart 2007 21:47 schreef Ridocar het volgende:
[..]
Ik zie nu pas dat ik een hele discussie over automaat/handbak heb losgemaakt.
![]()
Ik heb nu A (5 versnellingen+'overdrive'), BE (beide 5-bak) en C (16 versnellingen), maar omdat een handbak niet verplicht is om voor CE (vrachtauto+aanhanger) zonder beperkingen, rij ik nu in een 8-bak (semi-)automaat Mercedes Actros met oplegger.
Dan hebben ze niet het volledige topic gelezen.quote:Op woensdag 28 maart 2007 21:49 schreef 16meter het volgende:
[..]
En iedereen maar denken dat jij B per se wilde halen in een automaat.![]()
Zegt de mijne ook. Alleen binnen de bebouwde kom. Alles moet gaan volgens het nieuwe rijden..Gaat allemaal zo traag. Daarom vindt mijn instructeur me wat ongeduldigquote:Op woensdag 28 maart 2007 19:40 schreef Renesite het volgende:
[..]
Oh, ik bedoel niet 30005000 inderdaad! De meter stond helemaal omhoog
![]()
Mijne zegt bij 2000 schakelen.
quote:Op woensdag 28 maart 2007 17:37 schreef matthendriks het volgende:
- verhaal -
Tegen de wegas, dus gewoon rechtdoor tot de 'tweede kruising'quote:Op woensdag 28 maart 2007 17:37 schreef matthendriks het volgende:
Morgen laatste 2 lesuren voor het examen.. Spannend!
Ik had trouwens nog een vraagje:
Wanneer je op een voorrangskruispunt wilt oversteken - je hebt dus ruimte tussen de wegen in om stil te staan - waar moet je je dan opstellen?
In principe blijft het een enkel kruispunt, alleen de ruimte voor het opstellen voor de tweede rijbaan is groter.quote:Je zou zeggen gewoon rechts, maar je mag ook zo gaan staan dat je de tegenligger kan 'snijden'.
Hele verhaal gaat überhaupt niet door als er al iemand staat, maargoed: Is wel handig om te weten.
Dit geldt nog steeds, Haaientanden betekent het verkeer links en rechts van je voor laten gaan.quote:EDIT: Ik bedoel dus dat ik bijvoorbeeld linksaf wil. De voorrangsweg op.
Als je gewoon rechtdoor gaat heb jij - behalve op de voorrangsweg zelf - voorrang.
(Rechtdoorgaand voor afslaand)
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |