quote:Op dinsdag 20 februari 2007 15:49 schreef Falco het volgende:Wat gaan we nou weer doen, Falco?
Op andere subfora zijn er al diverse survivalgames georganiseerd, maar nog niet in dit forum. Tijd dat daar verandering in komt: we gaan survivalgamenOh, en hoe werkt dat dan?
Het principe is vrij simpel: er wordt begonnen met een lijst van films die een gelijk aantal punten hebben. Vervolgens mag elke user één keer op dag twee minpunten en één pluspunt toekennen aan drie verschillende films. Als een film op 0 punten terecht komt, doet ie niet meer mee. De film die als laatste overblijft heeft gewonnen!
In dit geval heb ik de Imdb-top 250 van zondagavond 18 februari in vijf gelijke delen willekeurig opgedeeld. In de eerste poule zitten dus 50 films, die bij aanvang ieder 7 punten hebben gekregen. Vervolgens gaan we in de poulefase zo ver dat er 15 films overblijven (de overige 35 films zijn naar 0 punten gestemd). Na 5 poules strijden de 50 overgebleven films in de allesbeslissende finale. Tot zover de organisatie van de survivalgame!
Zie hieronder voor die lijst van poule I overigens.
Klinkt allemaal erg leuk! Zijn er nog andere huishoudelijke regels?
Nou niet hele strikte regels enzo, maar probeer bijvoorbeeld wel een beetje gevarieerd te stemmen. Elke dag -1 voor twee LotR-films en +1 voor Terminator 2 doen is niet echt heel tof ofzo. Je stemmen dienen ten opzichte van de vorige dag op minstens twee films verschillen. Je kunt dus wel telkens elke dag op dezelfde LotR-film stemmen. Verder mag je de lijst wel kopiëren bij het toekennen van de stemmen, maar ik vrees dat dat een zootje zou kunnen worden. Ik houd het in ieder geval apart bij in een kekke excelsheet en zal vrijwel elke dag een update plaatsen met de tussenstand.
En ohja ook hier geldt natuurlijk de welbekende tournamentregel: alleen stemmen op een film als je hem gezien hebt!Nou oke, was dit het?
Ja! Starten maar met stemmen. Dat er maar veel gestemd gaat worden en dat er natuurlijk ook veel verhitte discussies mogen ontstaan
. Verdere vragen en opmerkingen kunnen uiteraard in dit topic gepost worden
.
Ik laat 'm met rust als jij TUS met rust laat.quote:Op zaterdag 10 maart 2007 00:36 schreef SamuelofSEK het volgende:
2001 +1net zolang tot jullie hem met rust laten
Amadeus was in topic 2 door ziggy3 eruit gestemd.quote:Op zaterdag 10 maart 2007 00:48 schreef Luutgaert het volgende:
Silence of the Lambs +1
Shichinin no samurai -1
Amadeus -1![]()
Een film die je zo slecht spelt mag je geen minpunten geven.quote:Op zaterdag 10 maart 2007 01:13 schreef cwk het volgende:
The Usual Suspects +1
2001: A Space Oddyssee -1
Goodfellas -1
Als ie in de vorige lijst op 4 punten stond moet ie nou op 5 punten staan. Drie erbij, twee eraf.quote:
Nee, er was ook nog een minpunt in het vorige topic voor 2001.quote:Op zaterdag 10 maart 2007 11:26 schreef Gillingham het volgende:
[..]
Als ie in de vorige lijst op 4 punten stond moet ie nou op 5 punten staan. Drie erbij, twee eraf.
Het was laat. En ik viel van me stoel dat The Usual Suspects bijna geen punten meer heeft.quote:Op zaterdag 10 maart 2007 11:24 schreef Gillingham het volgende:
[..]
Een film die je zo slecht spelt mag je geen minpunten geven.![]()
Dan heb ik niks gezegd.quote:Op zaterdag 10 maart 2007 11:44 schreef Mike het volgende:
[..]
Nee, er was ook nog een minpunt in het vorige topic voor 2001.
Ah ok, ik dacht dat 't bovenste lijstje nieuw was. Kan de de min dan naar City Lights?quote:Op zaterdag 10 maart 2007 01:11 schreef Falco het volgende:
[..]
Amadeus was in topic 2 door ziggy3 eruit gestemd.
Zeker geen slechte film, er zijn weinig tot geen films in dat rijtje die ik heb gezien die ik slecht vind, maar sommige andere films blijven nou eenmaal wat langer hangen.quote:Op zaterdag 10 maart 2007 12:28 schreef cwk het volgende:
TUS valt in het rijtje Pulp Fiction en Shawshank redemption. Zo bekend en geliefd dat mensen bang zijn om een pluspunt te geven, omdat dat niet stoer is. Vergeten wordt dat het prima films zijn.
Neu, komt zo uitquote:Op zondag 11 maart 2007 12:39 schreef Sokolsky het volgende:
Doff heeft besloten alleen nog maar op Hitchcocks te gaan stemmen?
Doe dat dan ook nietquote:Op zondag 11 maart 2007 12:47 schreef laurenzo85 het volgende:
It's a Wonderful Life (1946) +1
Vertigo (1958) -1
The Silence of the Lambs (1991) -1
Maar ik wil eigenlijk geen minpunten meer geven..
Ga jij nou maar lekker sling blade uitzwaaien. Ik heb wel wat beters te doen dan bij te houden waar ik op heb gestemd.quote:
Ga jij nou maar lekker een nieuwe vraag stellen in FMT. Ik heb wel wat beters te doen dan het hier gezellig houden.quote:
Waar is je tweede minstemquote:
Ik MAG toch 2 minstemmen doen, maar ben het niet verplicht?quote:
Lees voor 'mag' 'moet'quote:Op maandag 12 maart 2007 12:19 schreef jwjw het volgende:
[..]
Ik MAG toch 2 minstemmen doen, maar ben het niet verplicht?
"....Vervolgens mag elke user één keer op dag twee minpunten en één pluspunt toekennen aan drie verschillende films..."
je moet ook wel twee minstemmen hebben anders is het spel niet eindigquote:Op maandag 12 maart 2007 12:24 schreef cwk het volgende:
Falco met zijn omslachtige ambtenarentaal. Twee minstemmen is verplicht zeg ik je!
Dat is dan wel weer heel radicaal eigenlijk. Maar het is wel een favorietje hier geworden.quote:Op dinsdag 13 maart 2007 00:01 schreef Falco het volgende:
En hier is weer een nieuwe tussenstand met nog steeds The Oxbow Incident riant aan de leiding. Tevens is dit de enige film, waar aan nog geen minpunten is uitgedeeld.
Dat heb je met een democratisch systeem, hè, dan zitten er bij de filmliefhebbers ook zwakkeren tussen, maar dat moet nu eenmaal om het bestaansrecht van ons, de sterkeren, te rechtvaardigen.quote:
idd srry zat verkeerde pagina te berekenen mijn foutquote:Op dinsdag 13 maart 2007 13:22 schreef Falco het volgende:
Hmm, volgens mij maak je een rekenfoutje. Zo ziet de onderste regio er op dit moment uit:
It's a Wonderful Life (1946) 6
Doctor Zhivago (1965) 3
Manhattan (1979) 3
2001: A Space Odyssey (1968) 1
Kom op, nog zes minstemmen voor It's a Wonderful Lifequote:Op dinsdag 13 maart 2007 15:55 schreef Sokolsky het volgende:
Kom op, nog twee minstemmen voor Manhattan!
Ja! Gooi de beste comedy aller tijden er maar uit.quote:Op dinsdag 13 maart 2007 15:55 schreef Sokolsky het volgende:
Kom op, nog twee minstemmen voor Manhattan!
The Pianist is er tot mijn grote verdriet al uitquote:Op dinsdag 13 maart 2007 18:17 schreef Price het volgende:
2001: A Space Odyssey -1
Chichinin No Samurai -1
The Pianist +1
Wat kan jij toch altijd zo stellig met zulke grote woorden gooien, zou het bijna gaan geloven.quote:Op dinsdag 13 maart 2007 16:35 schreef JelleS het volgende:
[..]
Ja! Gooi de beste comedy aller tijden er maar uit.
Over 'n paar minuutjes kun je ze allebei eruit stemmenquote:Op dinsdag 13 maart 2007 23:48 schreef Helo het volgende:
tering 2 staan op 1 en niemand stemt ze eruit
Mjah ik fronste ook mijn wenkbrauwen. Hij heeft ook 0 plusstemmen ontvangenquote:
Vind je echt de minste?quote:Op woensdag 14 maart 2007 00:06 schreef Dannie_Dorka het volgende:
Back to the Future -1
Vond je Les Quatre Cents Coups serieus rommel?quote:Op woensdag 14 maart 2007 00:28 schreef laurenzo85 het volgende:
Staat wel een hoop rommel tussen, ik wist niet waar ik moest beginnen![]()
Mwoa, rommel is wat ongenuanceerd.. Maar ik vond er niet zoveel aan, dit is mede een strategische stem. Crash ofzo stemmen anderen wel eruit.quote:Op woensdag 14 maart 2007 00:31 schreef Mike het volgende:
[..]
Vond je Les Quatre Cents Coups serieus rommel?
Zijn wel meer films die ik minstemmen wil geven,maar ik kan er maar 2 kiezen.Back to the Future wil ik in ieder geval niet bij de laatste 15 van deze poule zien.quote:
quote:Op woensdag 14 maart 2007 00:37 schreef Dannie_Dorka het volgende:
Back to the Future wil ik in ieder geval niet bij de laatste 15 van deze poule zien.
We zitten alweer in de volgende poule jwjwquote:Op woensdag 14 maart 2007 07:28 schreef jwjw het volgende:
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb (1964) +1
Shichinin no samurai (1954) -1
C'era una volta il West (1968) -1
Ach, het is niet zo moeilijk om American Beauty er uit te krijgen. Het schijnt erg cool te zijn om tegen dat soort films te stemmen, dus ligt 'ie er als een van de eerste uit. Zelf stem ik gewoon op de titels die ik écht het minste vindt, en in de vorige poule hoorde Manhattan daarbij.quote:Op woensdag 14 maart 2007 00:24 schreef JelleS het volgende:
Ik stem gewoon voortaan tegen Sokolsky.
Valt me trouwens mee dat Crash er niet binnen 7 posts al uitligt.
SF-films hebben vaak een grote schare hartstochtelijke fans maar ook een grote groep haters. Aangezien dit systeem ieder 2 minstemmen en maar 1 plusstem moet uitgeven, zal de groep haters sneller de doorslag geven bij het wel of niet er in houden van een film.quote:Op woensdag 14 maart 2007 08:53 schreef Helo het volgende:
Zijn nieuwe films verboden om goed te zijn ? Want op de tempo dat hier nieuwe films worden weg gestemt is abnormaal. Ik kijk toch wel naar de vermakelijkheid van films en stem daarop. Maar het lijkt wel hier een aanval van de meeste (oudere) mensen om snel de nieuwe films eruit te werken.
Ook Sci-Fi films worden met een passie weg gestemt, zo werd V for Vendetta, Brazil, Alien en Terminator weggestemt en ook in alle waarschijnlijkheid Blade runner en Children of men, wat toch allemaal top films zijn.
Ik ben messchien te jong om meeste oude film te waarderen. maar ik maak geen doel om films weg te stemmen die niet ouder dan 30 jaar zijn. Op deze manier blijft eingelijk ook alles hetzelfde als de IMDB.
Dat zou je wel gaan denken he, met onder andere The Godfather, Pulp Fiction, Back to the Future, American Beauty en Duck Soup als deelnemers in deze poulequote:Op woensdag 14 maart 2007 07:54 schreef cwk het volgende:
Deze poule gaat rellen worden, ik voel het.
Er is natuurlijk ook een probleem als je niet alle films kent, daar kun je namelijk niet op stemmen. En als je de films die je zelf wel kent allemaal goed vind moet je toch minstemmen gaan geven aan films die je eigenlijk wel goed vind. Terwijl de films die je niet kent misschien veel slechter zijn.quote:Op woensdag 14 maart 2007 09:41 schreef Falco het volgende:
[..]
SF-films hebben vaak een grote schare hartstochtelijke fans maar ook een grote groep haters. Aangezien dit systeem ieder 2 minstemmen en maar 1 plusstem moet uitgeven, zal de groep haters sneller de doorslag geven bij het wel of niet er in houden van een film.
American Beauty is trouwens gewoon een leuke + goede film. Die hoort er niet uit te gaan.
Mjah goed punt ook natuurlijk. Als SoK nou de moed had gehad om Doctor Zhivago te zien, dan was die eruit gevlogen en niet Manhattan ofzo.quote:Op woensdag 14 maart 2007 09:49 schreef spoor4 het volgende:
[..]
Er is natuurlijk ook een probleem als je niet alle films kent, daar kun je namelijk niet op stemmen. En als je de films die je zelf wel kent allemaal goed vind moet je toch minstemmen gaan geven aan films die je eigenlijk wel goed vind. Terwijl de films die je niet kent misschien veel slechter zijn.
Plus is het gewoon zo dat voor een aantal mensen geldt dat alles wat ouder en obscuurder is, beter is. Ik kan niet anders dan tot die conclusie komen als moderne klassiekers als The Usual Suspects of Goodfellas er zo makkelijk uitvliegen.quote:Op woensdag 14 maart 2007 09:41 schreef Falco het volgende:
[..]
SF-films hebben vaak een grote schare hartstochtelijke fans maar ook een grote groep haters. Aangezien dit systeem ieder 2 minstemmen en maar 1 plusstem moet uitgeven, zal de groep haters sneller de doorslag geven bij het wel of niet er in houden van een film.
It wasn't me...quote:Op woensdag 14 maart 2007 10:00 schreef Mike het volgende:
[..]
Plus is het gewoon zo dat voor een aantal mensen geldt dat alles wat ouder en obscuurder is, beter is. Ik kan niet anders dan tot die conclusie komen als moderne klassiekers als The Usual Suspects of Goodfellas er zo makkelijk uitvliegen.
Laat jij American Beauty met rust, dan laat ik Back to the future met rust. Deal?quote:Op woensdag 14 maart 2007 09:52 schreef Flitspaal het volgende:
American Beauty -1
Rashomon -1
Back to the Future +1
Prima.quote:Op woensdag 14 maart 2007 10:19 schreef spoor4 het volgende:
[..]
Laat jij American Beauty met rust, dan laat ik Back to the future met rust. Deal?
(voor zolang beide films nog in de race zijn)
Ik wil met jou wel BTTF met Rashomon ruilenquote:Op woensdag 14 maart 2007 10:46 schreef Sokolsky het volgende:
Ik wil ook wel met mensen AB tegen BTTF ruilen
quote:Op woensdag 14 maart 2007 10:13 schreef Mike het volgende:
Om het Falco nog wat moeilijker te maken kunnen we 'm ook blinddoeken en op 1 been laten staan.
Dealquote:Op woensdag 14 maart 2007 11:05 schreef Flitspaal het volgende:
[..]
Ik wil met jou wel BTTF met Rashomon ruilen.
Wat is er nou weer mis met Rashomon?quote:Op woensdag 14 maart 2007 13:58 schreef Helo het volgende:
tering hoe kan je The departed pulp fiction American Beauty wegstemmen en dan films van
Quatre cents coups, Les (1959) 7
Rashômon (1950) 7
Battaglia di Algeri, La (1966) 7
Smultronstället (1957) 7
niet weg stemmen, ik pleit nogsteeds om eens in 3 dagen iedereen 1 min punt te geven om zo ook die films die niemand zien naar beneden te halen
Ik vind minstens drie van de vier films die daar staan beter dan The Departed. En ik reken mezelf niet tot de snobcategorie.quote:
Hoewel je verwacht dat de digitale bedreigingen dan toenemen denk ik dat het wel mee gaat vallen. In de finale weet iedereen dat er favorieten gaan sneuvelen. Bovendien is er tijd zat om je mentaal voor te bereiden.quote:Op woensdag 14 maart 2007 11:36 schreef Helo het volgende:
als je denkt dat het nu erg is, hoe zal het gaan in de finale
tja je hebt gelijk het is nog altijd een mening van de persoon, maar het is soms raar om te zien dat films die jij geweldig vindt andere weer saai vinden.quote:Op woensdag 14 maart 2007 14:09 schreef Mike het volgende:
[..]
Ik vind minstens drie van de vier films die daar staan beter dan The Departed. En ik reken mezelf niet tot de snobcategorie.
Ik vond The Departed ook goed. En American Beauty nog beter. Maar er zijn in deze rondes vrijwel alleen maar topfilms. En er kunnen er maar 15 door per ronde.quote:Op woensdag 14 maart 2007 14:35 schreef Helo het volgende:
[..]
tja je hebt gelijk het is nog altijd een mening van de persoon, maar het is soms raar om te zien dat films die jij geweldig vindt andere weer saai vinden.
zelf von ik The departed heel goed, maar dat vooral omdat ik orgineel nooit had gezien
Eigenlijk is 15 best een mooi aantal van de 50.quote:Op woensdag 14 maart 2007 14:37 schreef Mike het volgende:
[..]
Ik vond The Departed ook goed. En American Beauty nog beter. Maar er zijn in deze rondes vrijwel alleen maar topfilms. En er kunnen er maar 15 door per ronde.
Wat een opmerkzaamheidquote:Op donderdag 15 maart 2007 00:09 schreef Dannie_Dorka het volgende:
Als je net zoals Price 2x op één dag Rashômon 'n minpunt geeft,dan gaat het wel hard.![]()
quote:Op donderdag 15 maart 2007 00:15 schreef Falco het volgende:
[..]
Wat een opmerkzaamheid. De tweede stempost van Price tel ik natuurlijk niet mee.
De bedoeling is dat je stemmen elke dag met minstens twee verschillen.quote:Op donderdag 15 maart 2007 18:10 schreef Price het volgende:
American Beauty (1999) -1
Rashômon (1950) -1
Salaire de la peur, Le (1953) +1
Dat kan jij als beste weten, he Mainportquote:Op donderdag 15 maart 2007 18:16 schreef Mainport het volgende:
[..]
De bedoeling is dat je stemmen elke dag met minstens twee verschillen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |