van: fietsstoel.nlquote:Fietszitjes moeten voorzien zijn van een spaakafscherming. Indien deze afscherming ontoereikend is moet een jasbeschermer bij het fietszitje worden geleverd. Fietszitjes aan het stuur mogen alleen tussen de berijder en het stuur worden bevestigd en niet meer aan de voorkant van het stuur boven de koplamp. Fietszitjes aan het stuur mogen niet enkel aan het stuur worden gehangen maar alleen in combinatie met een extra bevestiging aan het frame. Fietszitjes achter op de fiets moeten beschikken over een hoge rugleuning en fietszitjes op de bagagedrager moeten een extra bevestiging aan de fiets hebben. Gebruik van schoudergordels in het fietszitje is verplicht, evenals een kruisgordel of een zitverhoging tussen de beentjes van het kind
Bedankt voor deze link.quote:
Ik pm je even, heb wel interesse.quote:Op zaterdag 17 februari 2007 22:52 schreef bixister het volgende:
wij hebben ook die bobike stoeltjes en ik vind ze wel fijn, maar de maximale voetensteunstand is me wel wat kort. mijn kinderen zijn vrij groot en door die beperking aan de voetsteuntjes zitten ze al gauw zo opgepropt met hoge knieën, en passen ze er minder lang in dan ik zou willen. ook vind ik dat ze wel wat al te makkelijk hun voetjes onder die elastieken bindertjes uit kunnen wrikken.
misschien moet 't eigenlijk in V&A maar ik doe 't toch snel even hier: ik heb nog in de aanbieding van die voetenzak/regenjas combinaties van www.deryan.nl. zowel de mini als de maxi. niet veel gebruikt hier, omdat we eigenlijk gewoon mooiweerfietsers blijken te zijn.
Zijn die dingen wel handig? Een regenpakje aantrekken is volgens mij veel makkelijkerquote:Op zaterdag 17 februari 2007 22:52 schreef bixister het volgende:
wij hebben ook die bobike stoeltjes en ik vind ze wel fijn, maar de maximale voetensteunstand is me wel wat kort. mijn kinderen zijn vrij groot en door die beperking aan de voetsteuntjes zitten ze al gauw zo opgepropt met hoge knieën, en passen ze er minder lang in dan ik zou willen. ook vind ik dat ze wel wat al te makkelijk hun voetjes onder die elastieken bindertjes uit kunnen wrikken.
misschien moet 't eigenlijk in V&A maar ik doe 't toch snel even hier: ik heb nog in de aanbieding van die voetenzak/regenjas combinaties van www.deryan.nl. zowel de mini als de maxi. niet veel gebruikt hier, omdat we eigenlijk gewoon mooiweerfietsers blijken te zijn.
Dank voor de tip Pinquit!!quote:Op donderdag 15 februari 2007 00:23 schreef pinquit het volgende:
Icicle, de achterstoeltjes vanaf 9 kilo zijn niet bedoeld om al gelijk te gebruiken, maar er zijn kindjes van 2 jaar die nog 9 kilo wegen, vandaar. de achterstoeltjes zijn ook iets grotervoor merlijn eerst nog een voorstoeltje kopen hoor!
Daar heb je wel gelijk inquote:Op woensdag 21 februari 2007 09:21 schreef lcicle het volgende:
Niet elk merk omafiets heeft hetzelfde frameDus er zal wel verschil zijn.
Ik laat eerst kind achterop klimmen, dan stap ik op (over de stang heen dus, het kostte slechts twee keer op mijn bek gaan omdat ik mijn been tegen het fietszitje (gelukkig zonder kindquote:Op woensdag 21 februari 2007 11:01 schreef bixister het volgende:
anneja, stoer! maar hoe doe je dat dan met opstappen als er 1 achterop zit en 1 op je stangzadel?
De krengen die ik hier nu heb zijn van rubber. Zou me verbazen wanneer daar de rek uit gaat.quote:Op woensdag 21 februari 2007 09:46 schreef anneja het volgende:
De voetgordeltjes zijn wel een stuk beter dan die krengen van bobike (die niet vast blijven zitten en waar na een paar maanden de rek uit is).
Ah, dat klinkt al beter dan die elastieken. Hebben ze het bevestigingssysteem ook veranderd zodat het daadwerkelijk vast blijft zitten? Bij de mijne is dat een plastic ding dat uit goodwill aan een richel aan de zijkant van het voetsteuntje moet blijven hangen. Ik heb er destijds van dat zelfplakkende klitteband opgezet, anders bleven ze dus niet zitten (maar ik vond het stoeltje ook niet aardig, dus waarom zou het uit goodwill iets voor mij doen, nietwaarquote:Op woensdag 21 februari 2007 11:39 schreef lcicle het volgende:
[..]
De krengen die ik hier nu heb zijn van rubber. Zou me verbazen wanneer daar de rek uit gaat.
Hey! Heeft mijn zus ook!quote:Op maandag 19 februari 2007 10:28 schreef Tazz het volgende:
Inmiddels een Bobike met windscherm besteld.
[afbeelding]
een redelijk neutrale kleur geworden.
Ja, steekt vinger op.quote:Op vrijdag 23 maart 2007 09:03 schreef m@x het volgende:
Heeft iemand ervaring met de fietsstoeltjes van de Hema? Deze bedoel ik dus:
[afbeelding]
Die hebben wij dus, je moet wel opletten dat je een exemplaar hebt wat niet zichzelf van de bevestigingsbeugel afwipt (bij ons was de tweede goed, en ik zie wel eens mensen rijden waar die beugel ook loszit). Niet dat hij echt loskan, het is meer dat hij gaat wijken aan de achterkant.quote:Op vrijdag 23 maart 2007 09:03 schreef m@x het volgende:
Heeft iemand ervaring met de fietsstoeltjes van de Hema? Deze bedoel ik dus:
[afbeelding]
Dat ook, inderdaad. Ik wil de kinders graag met hun voeten in de fietstassen omdat dat mij een veiliger gevoel geeft. Bij bobike kan dat alleen als je gaten in je tassen maakt. (die kan je ook monteren in combinatie met een bagagedragerverlenger (los te koop of zelf knutselen met tieraps en een plankje oid), maar dan zit kind dus niet met zijn voeten in de tassen)quote:Op vrijdag 23 maart 2007 23:07 schreef Rottdog het volgende:
voordeel fietsentassen kunnen er gewoon onder.
Een kind met een gespleten schedel is nog minder aantrekkelijkquote:Op woensdag 28 maart 2007 11:37 schreef Bass-Miss het volgende:
Spijtig dat die fietshelmen altijd zo lelijk zijn.![]()
Ja, ik zou het er niet om laten hoor.quote:Op woensdag 28 maart 2007 12:27 schreef Macka66 het volgende:
[..]
Een kind met een gespleten schedel is nog minder aantrekkelijk![]()
Ik vind het vooral jammer en ook kwalijk dat helmen in babymaatjes zo moeilijk te vinden zijn.
Vind je dat niet eng? Ik zou zo bang zijn dat ik tegen mijn stuur zou klappen. brrrrr...quote:Op woensdag 28 maart 2007 12:32 schreef Bass-Miss het volgende:
[..]
Ja, ik zou het er niet om laten hoor.![]()
En het is idd krom dat ze moeilijk in babymaatjes te vinden zijn. Fons gaat soms ook wel eens mee op de fiets, in de draagdoek dan.
* Macka gaat op zoek naar een betere fietsenwinkel met deskundiger personeelquote:Op woensdag 28 maart 2007 13:11 schreef nebelung het volgende:
Ik heb gewoon een helmpje bij de fietsenzaak gekocht. Daar waren ze in grote getale aanwezig vanaf maat 40.
Een beetje wel, ik rij dus ook belachelijk voorzichtig. Vooral in vergelijking met hoe ik alleen fiets...quote:Op woensdag 28 maart 2007 14:04 schreef owlet het volgende:
[..]
Vind je dat niet eng? Ik zou zo bang zijn dat ik tegen mijn stuur zou klappen. brrrrr...
Er is voor mij een wereld open gegaan toen ik voor het eerst met Ronja voorop de fiets boodschappen ging doen. Echt heerlijk om weer overal snel naar toe te kunnen![]()
bij de fietsenwinkel hier hebben ze alleen K3 helmpjes voor peuters![]()
Da's niet de hoogte van het stoeltje zelf, alleen van de voetsteuntjes.quote:Op dinsdag 17 april 2007 10:13 schreef CrazyMoon het volgende:
ik wist niet eens dat er meerdere standen zijn op een fietsstoeltjeheeft elk stoeltje dat?
Daar zit bij mij maar een centimeter of 4 ruimte waar ik iets op zou kunnen monteren. Ik heb het idee dat dat dus niet werkt.quote:Op dinsdag 17 april 2007 15:50 schreef Magneet het volgende:
fietstoelen van Bobike monteer je aan de stuurstang dus de vertikale stang waaraan de uiteindelijke buis met handvaten weer aanzit. Zou geen probleem moeten zijn denk ik.
daar had ik niet eens aan gedacht. ik denk dat je idd een atb beter kan combineren met een fietskar.quote:Op dinsdag 17 april 2007 16:03 schreef LadyS het volgende:
het stoeltje stuurt mee, dus gelijk met je wiel.
maar op een mountainbike lijkt het me ook niet makkelijk zitten, je moet er dan zo overheen hangen, als daar al de ruimte voor is.
En die dingen vind ik nou zo levensgevaarlijkquote:Op dinsdag 17 april 2007 16:05 schreef Magneet het volgende:
[..]
daar had ik niet eens aan gedacht. ik denk dat je idd een atb beter kan combineren met een fietskar.
Die ziet er goed uitquote:Op dinsdag 17 april 2007 16:06 schreef LadyS het volgende:
ik vind wel dit:
[afbeelding]
Voor ouders die graag op de mountainbike fietsen maar toch hun kinderen mee willen nemen is er nu een oplossing.Naast de aanhangkar brengt Bobike een aangepaste bevestiging op de markt om het Bobike kinderzitje achter de voorbouw te monteren.meer informatie
Dat helmpje van bobike lukt wel op de kleinste stand.quote:Op woensdag 28 maart 2007 12:27 schreef Macka66 het volgende:
Ik vind het vooral jammer en ook kwalijk dat helmen in babymaatjes zo moeilijk te vinden zijn.
gevaarlijker dan een stoeltjequote:Op dinsdag 17 april 2007 16:08 schreef nikky het volgende:
[..]
En die dingen vind ik nou zo levensgevaarlijk![]()
Ach, het is wat mijn schoonouders mij altijd voor de voeten werpen als ik niet wil dat ze de kinderen in de auto zonder autostoeltjes vervoeren (jamaar JIJ fietst met ze ,yata yata, alsof dat afbreuk doet aan het feit dat in een autostoeltje nou eenmaal veel veiliger is dan zonder)quote:Op donderdag 3 mei 2007 12:53 schreef LadyS het volgende:
he, anneja, dat zijn nou dingen waar ik niet zo stil bij wil staan![]()
want ik heb fietsstoeltjes
Wat dat betreft lijkt een fietskar me wel veiliger, ja
Ja, tuurlijk. Maar nu lijkt hij me groot en stevig genoeg voor voorop wou ik zeggen.quote:Op donderdag 3 mei 2007 15:23 schreef bixister het volgende:
het gaat niet om zijn grootte of gewicht, maar om zijn rug en nek!
en als ie echt te groot wordt voor voorop, kan hij toch nog achterop?
Kan Fons al uit zichzelf gaan zitten dan? Dat is namelijk waar je op moet letten bij het zitten in een fietszitje.quote:Op donderdag 3 mei 2007 15:34 schreef Bass-Miss het volgende:
[..]
Ja, tuurlijk. Maar nu lijkt hij me groot en stevig genoeg voor voorop wou ik zeggen.
Zijn nichtje is bv. wel negen maanden oud, maar een stuk kleiner en minder stevig. Met haar zou ik dan wel wachten. Ze zou waarschijnlijk ook nog niet met haar voetjes in de voetsteunen passen.
Het lijkt me belangrijker om te kijken hoe stevig en groot een kind is dan naar de leeftijd.
het stomme is dat wij de helmpjes wel hebben, maar om ze dan ook nog te gebruiken.. wij hanteren nu min of meer een 'helm op als we verder weggaan dan ons normale huis- school- en winkelrondje' criterium wat natuurlijk nergens op slaat. De enige keer dat oudste (toen toevallig met helm!) met z'n kop op de stoeprand knalde was op weg naar school.quote:
quote:Op donderdag 3 mei 2007 16:06 schreef Fuente het volgende:
[..]
Kan Fons al uit zichzelf gaan zitten dan? Dat is namelijk waar je op moet letten bij het zitten in een fietszitje.
Het CB kan het ook mis hebbenquote:Op donderdag 3 mei 2007 20:43 schreef MeNicole het volgende:
[..]
Dat is ook niet helemaal waar. Ik mocht van het cb met Mikael fietsen en die kwam toen echt nog niet zelf de lucht in hoor. Het gaat er om of ze goed stevig kunnen zitten en goed hun nekje recht kunnen houden
![]()
Ik deed het ook wel eens in de draagzak, maar dan zat hij rechtop tegen mij aan met zijn hoofd vastgeklemd in de doek.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 13:13 schreef pinquit het volgende:
fonskewat zit ie hoog op die fiets zeg! of staat papa's stuur zo laag?
vandaag zag ik een meisje (ze is jonger dan ik, ik ken dr) fietsen met haar kind van nét 6 weken oud (ik hoop iig dat ie niet jonger is) in de draagzak.nou dat koppie echt van hobbeldebobbel gezien onze straten niet zo sjiek gesteend zijn.
![]()
quote:Op vrijdag 4 mei 2007 17:17 schreef Bass-Miss het volgende:
[..]
'tWas papa met mijn fiets, en mijn stuur staat idd net te laag (of mijn zadel te hoog) ,moet ik eens aanpassen.
Ik deed het ook wel eens in de draagzak, maar dan zat hij rechtop tegen mij aan met zijn hoofd vastgeklemd in de doek.
Alleen zijn er kindjes die met zeven maanden steviger zijn dan anderen met negen maanden...quote:Op vrijdag 4 mei 2007 17:20 schreef Martineke het volgende:
ontzettend fout zeg! word je niet voor niks afgeraden, er zal eens wat gebeuren en je hebt je beeb voorin de draagzak zeg
met Maxim en Romijn ben ik gaan fietsen met 8 maanden, ik heb toch een beetje die richtlijn aangehouden, tis niet zozeer over dat stevige zitten, maar dat nekje moet wat kunnen verduren. ik heb niet het idee dat dat echt goed zou zijn bij een kindje onder de 6 maanden. (ik noem ff wat he)
vertel mij wat, zo heb ik er 2.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 17:22 schreef Bass-Miss het volgende:
[..]
Alleen zijn er kindjes die met zeven maanden steviger zijn dan anderen met negen maanden...
Saartje gaat ook vaak expres opzij leunen, of achterover (dan wil ze een kusje op de fietsquote:Op vrijdag 4 mei 2007 19:36 schreef kims_mama het volgende:
Van de week zag ik een vrouw met een baby, die net boven de draagzak uitkwam fietsen. Ze moest ineens stoppen en viel net niet om. Vond het een eng gezicht. Baby knalde wel naar voren. Gelukkig ging het net goed. Lijkt me dus echt niet veilig.
Ik fiets nu vaak met Kim in een bobikezitje voorop. Gaat goed, alleen gaat Kim de laatste tijd steeds scheefhangen. Vind ze lekker zitten, want doet ze wel vaker in de buggy. Zou een stuurtje helpen?
Het lijkt me wel heel gezellig hoor, maar voorop wil ik mijn kind achter mijn stuur hebben (voelt veiliger). Zo'n beugel achterop hebben we wel gebruikt, op zich veert die behoorlijk goed (hoewel je er geen hobbelpaadjes en stoepranden mee moet gaan nemen natuurlijk) en de beugel van de cosi doet het prima als extra bescherming heb ik gezien toen een vriendin van me onderuit ging met een baby achterop (de baby vond het prachtig trouwens, maar wij durfden niet verder te fietsen). Maar toch voelt het een beetje eng, we fietsten er ook niet recreatief mee. Alleen voor woon/crecheverkeer dus. Voor de volgende beeb gaan we hem niet gebruiken, die gaat met cosi in de fietskar.quote:Op donderdag 10 mei 2007 14:31 schreef owlet het volgende:
Wat vinden jullie van deze manier van vervoer?
yep.quote:Op vrijdag 25 mei 2007 13:09 schreef PM-girl het volgende:
Deze vraag lijkt me hier het meest op de plek. Ik heb een bobbike-stoeltje en daar zit niet zo'n leuk stuurtje aan zoals op sommige andere stoeltjes.
Zijn deze los te verkrijgen?
Je hebt me overgehaald. Wist je dat?quote:Op donderdag 3 mei 2007 12:48 schreef anneja het volgende:
[..]
gevaarlijker dan een stoeltje
Als je wordt aangereden schuift een kar voor de auto uit, een fiets (met stoeltje en kind) verdwijnt onder de wielen.
Als je zelf valt met de fiets valt je kind plus stoeltje ook, bij een kar blijft de kar gewoon rechtop staan.
Bij een kar vangt een kar een deel van de klap op, bij een stoeltje is het kind z'n eigen kreukelzone.
Als wij in onoverzichtelijker (stad) of gevaarlijker (heuvels) terrein gaan fietsen gaan de kinderen dus meestal in de kar, niet achter- of voorop. (maar de stad hier -Groningen- is ook behoorlijk ingericht op fietsers en fietskarren zijn een normaal onderdeel van het straatbeeld)
Maar er bestaan wel fietsstoeltjes waarbij dat gaat. Ik heb zo nog eentje liggen van de brico. Die kan je er makkelijk op en af klikken.quote:Op woensdag 20 juni 2007 00:13 schreef bixister het volgende:
nee. in elk geval stukken minder makkelijk dan de bobike voorzitjes.
kan hij 'm niet standaard erop laten zitten?
quote:Op woensdag 20 juni 2007 08:49 schreef owlet het volgende:
Voorop zou voo rmij wel mogelijk zijn maar M. heeft het liever niet. Aan de andere kant lijkt het me stukke makkelijker om op een herenfiets op te stappen met een voorzitje dan met een achterzitje!
Er bestaan koppelstukjes voor mountainbikesturen van bobike voorzitjes heb ik begrepen?
bij mijn fiets is het monteren een vreselijk gedoe, maar ik bedenk me nu ineens dat dat ook wel komt doordat ik m'n fietstassen er graag op wilde houden. het viel mij in elk geval vies tegen in vergelijking met het gemakkelijk op en af klikken van 't voorstoeltje.quote:Op woensdag 20 juni 2007 07:59 schreef Sugar het volgende:
En ik vind een Bobike achterzitje helemaal niet moeilijk om erop te doen en eraf te halen.Schroeven van voetsteuntjes losdraaien en een beetje oplichten, klaar.
![]()
kan ik me voorstellen...wij hebben het bagagekarretje van de Hema en als het kon zou ik ermee trouwenquote:Op woensdag 30 mei 2007 09:36 schreef E.T. het volgende:
maar vooralsnog vind ik die van de Hema een prima ding voor z'n geld
yep, wij hebben twee fietskarrenquote:Op woensdag 20 juni 2007 00:18 schreef bixister het volgende:
ET, hebben jullie nu dus 2 fietskarren of begrijp ik 't verkeerd?
35 uit m'n hoofd.. (boekje ligt ook in V'huizenquote:Op vrijdag 22 juni 2007 08:42 schreef bixister het volgende:
wow! tot hoeveel kilo gaat die van de HEMA?
Elke keer als ik Emma in het fietstoeltjezet vraagik mij af waarom het geen vijfpuntsgordel is.. die twee bandjes over haar schouders lijken totaal niet afdoende. Tot nog toe heeft ze zich niet losgewurmt én zit ze nog voorop maar toch.quote:Op vrijdag 22 juni 2007 09:55 schreef bixister het volgende:
de mijne zijn dat samen al bijna. niet dat ze er per se samen in moeten natuurlijk, maar ik kan me zo voorstellen dat ze dat wel 't liefst willen mocht ik zo'n ding aanschaffen. is ook wel gezelliger. piet fietst nu wel ook zelf maar dat zijn toch beperkte afstanden.
van de week had ik trouwens een enge fietsstoeltjes-situatie: anna was zó ontzettend kwaad over het feit dat we weggingen bij de kinderboerderij/speeltuin dat ze de hele terugweg hysterisch aan 't doen was. ze zit nu achterop, en wist zich herhaaldelijk los te wurmen uit de gordels. eerst alleen de voeten (dat is snel gebeurd) en daarmee trapte ze mij tegen m'n rug, wat al zeer vervelend was. maar ook d'r armen kreeg ze uiteindelijk los, doodeng vond ik 't. (we zijn ik weet niet hoe vaak gestopt onderweg, zelfs hele stukken gelopen, en op een bankje in 't park bij mij op schoot werd ze redelijk rustig. maar ze bleef dramatisch doen telkens als we weer de fiets op gingen.)
brrrr.en grrr.
ik probeerde die gordels natuurlijk zo strak mogelijk te stellen maar vind die bobike riempjes ook wat lastig wat dat betreft, het schuift niet zo soepel en raakt snel gedraaid. nou ja, we zijn veilig thuis gekomen maar pffff!
Merkloos. Wat verkleurd door de zon maar verder zo te zien in goede staat.quote:Op vrijdag 22 juni 2007 22:55 schreef bixister het volgende:
wat voor één is het geworden?
Hij is geweldig!quote:
Bijna!quote:Op maandag 25 juni 2007 07:41 schreef PM-girl het volgende:
[..]
Je hebt er niet zulke lampen onder gebouwd?![]()
quote:Op woensdag 23 juli 2008 22:00 schreef pinquit het volgende:
ik wil er nog niet aan denken dat max ooit achterop moet
nu ik eenmaal gewend ben aan het onhandige rijden, opstappen en afstappen vind ik het zó gezellig!!quote:Op woensdag 23 juli 2008 23:26 schreef owlet het volgende:
[..]
![]()
Echt niet?! Ik vond het juist een verademing dat ze achterop kon en ze is dan ook heeeeeel snel naar achter verhuisd
Lief! Ronja doet dat ook, dan wil ze even knuffelen als we terug fietsen van het KDVquote:Op donderdag 24 juli 2008 10:21 schreef RockabeIIa het volgende:
zo nu en dan voel ik zijn handjes onder mijn jas glijden om mijn rug te aaien.
Sowheej! En dat scheelt!quote:Op woensdag 23 juli 2008 20:34 schreef Tazz het volgende:
Kleine meisjes worden groot en ook zo groot dat ze maar eens achterop moet plaatsnemen.
We gaan zeer waarschijnlijk de bobike maxi nemen.
Dus, in de zoektocht naar een achterzitje zag ik dat de prijzen tussen de reguliere fietsenwinkel en bestellen via internet nogal wat prijsverschil heeft. En via de genoemde site ook completer is zodat je zeker 30 euro bespaart. (toch mooi meegenomen als je op zoek bent naar zo'n stoeltje).
Dat wilde ik jullie niet onthouden.
quote:Op donderdag 24 juli 2008 11:26 schreef RockabeIIa het volgende:
... of dat mijn string halverwege mijn rug zit
Ah mooi! Het lijkt me een heel fijn stoeltje idd.quote:Op woensdag 10 maart 2010 08:12 schreef tessie het volgende:
Die hebben wij Laura, alleen dan gewoon in het saaizwart en zonder nijntje op die rol. Bevalt erg goed! Lekker stevig en toch ook zacht, makkelijk af te nemen enzo.
We hebben hem inmiddels aangeschaft..quote:Op dinsdag 9 maart 2010 23:16 schreef het-is-mij het volgende:
Goede vraag deepfreeze, wij hoorden ook van de polisport en die leek me ook zo op het oog wel degelijk.
Zal een dezer dagen eens vergelijkend warenonderzoek doen.
Maar gebruikerservaringen zijn zeer welkom.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |