je zou hem bijvoorbeeld ook ff kunnen laten weken/spoelen met benzine, wat achter blijft vervliegt wel weer (als je een plug er uit laat)quote:Op zondag 8 april 2007 22:44 schreef patje74 het volgende:
Dat bestaat inderdaad voor motoren, voor versnellingsbakken bestaat dit niet (aldus Lasaulec...).
Ik bedacht mij net dat het misschien wel een goed idee is om de bak door te spoelen met diesel. Het is lekker dun, dus kun je er goed alles mee schoon spoelen en de bak blijft lekker vet.
Zouden hier ook beswaren aan zitten?
Benzine is een stuk agressiever dan diesel, ik vrees dan ook voor mijn oude pakkingen met benzine....quote:Op zondag 8 april 2007 23:07 schreef 2cv het volgende:
Tast de benzine de olie niet aan ?
Ha dat zal ik doenquote:Op zondag 20 mei 2007 20:36 schreef Alexxxxx het volgende:
Gefeliciteerd! Wel foto's posten he!
Offtopic - Jouw signature is vetquote:Op zondag 20 mei 2007 20:40 schreef eer-ik het volgende:
zo, m'n dakje is gefixed
Ik kreeg te horen dat het beter schijnt te zijn als je het dak naar binnen oprolt, ipv naar buiten...
Weer wat geleerd
oranje knipperlicht units, het grilletje is ietsjes anders, en het model zelf is wat vierkanter dan het 2e typequote:Op zondag 20 mei 2007 21:25 schreef Tommeh het volgende:
Klopt inderdaad, met het vierkante dashboardje ook. Voor verdere verschillen moet ik me nog inleren.
haha, dankje, ik vond 'm ook tofquote:Op zondag 20 mei 2007 21:08 schreef Tommeh het volgende:
[..]
Ha dat zal ik doen. Kan wel meteen opzoek naar een ander blok maar dat komt wel goed denk ik.
[..]
Offtopic - Jouw signature is vet
ik ben op 4 citroen forums lid geloof ikquote:Op zondag 20 mei 2007 21:15 schreef Tommeh het volgende:
Ja ik ben nog een beetje aan het denken welke ik het beste kan doen. Probeer nu ook wat informatie te vinden op citroen forums.
Zoiets dacht ik inderdaad. Best een leuk model in het wit vind ik zelf.quote:Op zondag 20 mei 2007 21:27 schreef Acryl het volgende:
[..]
oranje knipperlicht units, het grilletje is ietsjes anders, en het model zelf is wat vierkanter dan het 2e type
Aanvankelijk gewoon laten rijden. Op het moment is het blokje aan het einde van zijn leven dus ik wil m graag dagelijks rijdbaar maken. Afgezien van het blok en misschien de koppeling is hij dat al.quote:Op zondag 20 mei 2007 21:28 schreef eer-ik het volgende:
[..]
haha, dankje, ik vond 'm ook tof
Heb je speciale plannen met de AX?
Die laatste heb ik in mn favo's gezet inderdaadquote:Op zondag 20 mei 2007 21:30 schreef Alexxxxx het volgende:
[..]
ik ben op 4 citroen forums lid geloof ik2cv forum, 2cv kitcar forum, citrofiel.net en natuurlijk actief lid op http://www.citroen-forum.nl
quote:Op zondag 3 juni 2007 02:13 schreef Tommeh het volgende:
Pff, het was even hard werken maar de AX heeft weer een nieuw motortje en rijdt weer prima.
Dat is toch een K WAY?quote:Op maandag 4 juni 2007 11:27 schreef Tommeh het volgende:
Het beloofde fototje:
[afbeelding]
En zo was hij nog voor het weekend :
[afbeelding]
waarom een xsara en geen lekker geveerde xantiaquote:Op donderdag 28 juni 2007 17:31 schreef El_Liberaliste het volgende:
Citrofiel meldt zich
[afbeelding]
Deze C4 is van m'n pa. In het verleden een ZX, 2x Visa en 5x 2CV gehad. En zelf ga ik binnenkort een eigen Citroën aanschaffen zodat er hier twee voor de deur staan. Zit te denken aan een Saxo, ZX of misschien Xsara, maar voor die laatste heb ik denk ik niet genoeg geld
Een Xantia? Heb je nog nooit in een echte Citroën gezeten?quote:Op donderdag 28 juni 2007 18:58 schreef densmee het volgende:
waarom een xsara en geen lekker geveerde xantia
Over oude Citroëns gesproken, ik heb zaterdag met me pa proefritje gemaakt in een CX GTI 2.5 Turbo. En me pa heeft hem toen gelijk gekochtquote:Op vrijdag 29 juni 2007 01:10 schreef patje74 het volgende:
[..]
Een Xantia? Heb je nog nooit in een echte Citroën gezeten?![]()
Xantia is naar mijnmening de best uitgebalanceerde Citroën. De BX vond ik toch vaak nog wel wat slap. Ik een 1.9 TRS en TZI gehad. Daar kon je best pittig mee rijden maar dat was in combi met de vering niet echt prettig. De XM die ik had had veel te veel liflafjes aan de vering. De Xantia die ik nu heb is comfortabel op de langebaan maar ik kan er toch ook best goed me gooien en smijten. Xantia is daarom voor mij de perfecte Citroën. Ik vind het dan ook lastig om straks over te stappen op de C5 want die schijnt een stuk stugger te zijn.quote:Op vrijdag 29 juni 2007 01:10 schreef patje74 het volgende:
[..]
Een Xantia? Heb je nog nooit in een echte Citroën gezeten?![]()
wij rijden nu een xantia break 1.9td met ruim 3,5ton op de klokquote:Op donderdag 9 augustus 2007 12:07 schreef marky het volgende:
[..]
Xantia is naar mijnmening de best uitgebalanceerde Citroën. De BX vond ik toch vaak nog wel wat slap. Ik een 1.9 TRS en TZI gehad. Daar kon je best pittig mee rijden maar dat was in combi met de vering niet echt prettig. De XM die ik had had veel te veel liflafjes aan de vering. De Xantia die ik nu heb is comfortabel op de langebaan maar ik kan er toch ook best goed me gooien en smijten. Xantia is daarom voor mij de perfecte Citroën. Ik vind het dan ook lastig om straks over te stappen op de C5 want die schijnt een stuk stugger te zijn.
Lijkt me geen goed plan.quote:Op vrijdag 10 augustus 2007 10:03 schreef marky het volgende:
Het schijnt dat je de C5 uit kan laten voeren met de veerbollen van de Xantia maar dan geeft Citroën er geen garantie meer op.
lijkt me niet, want het veersysteem van de Xantia werkt op LHM, en het veersysteem werkt op LDSquote:Op vrijdag 10 augustus 2007 10:03 schreef marky het volgende:
Het schijnt dat je de C5 uit kan laten voeren met de veerbollen van de Xantia maar dan geeft Citroën er geen garantie meer op.
Als LDS agressieer is dan LHM en het past, dan zou het volgens mij wel kunnen ...quote:Op vrijdag 10 augustus 2007 18:40 schreef Acryl het volgende:
[..]
lijkt me niet, want het veersysteem van de Xantia werkt op LHM, en het veersysteem werkt op LDS![]()
Ik las het op het Xantiaforum dat het gedaan werd. Ik weet er zelf niets van. Zit zelf een beetje met het punt dat ik nu een Xantia rijdt. Doet het nog prima maar wordt volgend jaar wel 10 jaar oud en we zijn nu net een paar maanden boven de 100.000 aan het crossen. Wil ergens eidn 2008 of begin 2009 een andere auto gaan aanschaffen en dan wordt het toch een C5 want ik wil wel hydropneumatisch blijven rijden maar toch ook graag weer wat nieuwe en jonger. Alleen hoor ik dus overal dat de C5 lang zo comfortabel niet is als de Xantia. En ik vind de Xantia qua comfort perfect.quote:Op vrijdag 10 augustus 2007 18:40 schreef Acryl het volgende:
[..]
lijkt me niet, want het veersysteem van de Xantia werkt op LHM, en het veersysteem werkt op LDS![]()
gaan ze dat uitbrengen?quote:Op vrijdag 17 augustus 2007 16:26 schreef PrincePolly het volgende:
[afbeelding]
[afbeelding]
Effe het tpoic boosten met iets echt vets
Nooit op korte termijn, of gewoon helemaal nooit. Het nieuws-feit hierin is echter het volgende:quote:
Juistem, dus is Citroen in zijn opzet geslaagdquote:
ik scrolde snel langs en ik dacht echt een audi in het citroen topicquote:
Jij snapt iets niet ... Echt niet ...quote:Op vrijdag 17 augustus 2007 23:11 schreef insaniac_2oo1 het volgende:
toch raar dat een merk iets moois kan maken als dit:
[afbeelding]
terwijl ze in het verleden dit maakten:
[afbeelding]
ik kan het niet meer met je eensch zijn.quote:Op vrijdag 17 augustus 2007 17:38 schreef PrincePolly het volgende:
[..]
Nooit op korte termijn, of gewoon helemaal nooit. Het nieuws-feit hierin is echter het volgende:
Dit wordt de nieuwe C5 (ZONDER VEERBOLLEN, 100% ZEKER). Het merk citroen gaat vanaf dat moment dus ophouden te bestaan; dit terzijde.
De voor- en achterkant zullen zo zijn zoals op de foto´s. Wel een ding wat iedereen mooi vindt (duits), maar geen gevoel en binding meer met de double chevron. It´s all about the money!
Het klopt helaas helemaal.quote:Op zaterdag 18 augustus 2007 09:51 schreef PrincePolly het volgende:
Wat bedoel je: Zo van: ik ben het altijd met jee eensch geweest, maar wat je nu lult is onzin
Of:Helaas vind ik ook wat je zegt, het klopt helemaal.
En we gaan naar een degelijke, mooie strakke conventionele automobiel toe, die iedereen mooi vindt en technisch betrouwbaar. Hoe kut en ironisch is dat.quote:Op zaterdag 18 augustus 2007 11:52 schreef Tommy_Kuklinski het volgende:
[..]
Het klopt helaas helemaal.
een Citroën, moet een eigenwijs vooruitstrevend design hebben, uiteraard gecombineerd met het hydraulische veersysteem, dit alles weer gecombineerd met vooruitstrevende nieuwe techniek die vrij ingewikkeld inelkaar zit en niet al te betrouwbaar is.
Dat is in mijn ogen een Citroën
Waar staat dat??? dat zonder veerbollen?quote:Op vrijdag 17 augustus 2007 17:38 schreef PrincePolly het volgende:
[..]
Nooit op korte termijn, of gewoon helemaal nooit. Het nieuws-feit hierin is echter het volgende:
Dit wordt de nieuwe C5 (ZONDER VEERBOLLEN, 100% ZEKER). Het merk citroen gaat vanaf dat moment dus ophouden te bestaan; dit terzijde.
De voor- en achterkant zullen zo zijn zoals op de foto´s. Wel een ding wat iedereen mooi vindt (duits), maar geen gevoel en binding meer met de double chevron. It´s all about the money!
JA ik weet het ook niet meer. Heb van het weekend toevallig een Citroen-Importeur Medewerker gesproken en hij wist het dus 100% zeker. Kon het niet geloven, maar zou echt zo zijn. Nu lees ik weer her en der dat het op de instapversie een optie is en op de rest standaard. Op 17 oktober weet ik meer.quote:Op maandag 20 augustus 2007 17:26 schreef marky het volgende:
[..]
Waar staat dat??? dat zonder veerbollen?
Wat uiterlijk van de wagen betreft... Citroën heefthet nu weer geprobeerd om iets extreems op de markt te zetten (c6) maar het is geen hit. De media roept er altijd wel om en een aantal enthousiaste maar als het niet verkocht wordt dan kan je als fabrikant niet bestaan. Een Xantia vond iedereen saai maar ik vind het nog steeds een ingetoge en stijvolle auto.
De Duitse importeur schijnt dat verhaal al bevestigd te hebben: hydropneumatiek als optie op de C5.quote:Op maandag 20 augustus 2007 20:51 schreef PrincePolly het volgende:
[..]
JA ik weet het ook niet meer. Heb van het weekend toevallig een Citroen-Importeur Medewerker gesproken en hij wist het dus 100% zeker. Kon het niet geloven, maar zou echt zo zijn. Nu lees ik weer her en der dat het op de instapversie een optie is en op de rest standaard. Op 17 oktober weet ik meer.
Dat ben ik niet geheel met je eens. Ik heb 4 troenen waarvan de helft HP-vering heeft. Maar probeer de niet-HP-geveerden eens geen echte Citroëns te noemen!quote:Op maandag 20 augustus 2007 22:09 schreef marky het volgende:
Vind het dom want dan kan je net zo geod een Peugeot gaan kopen. De hydropneumatiek is voor mij juist het geen wat een Citroen Citroen maakt.
en over 30 jaar zoekt iedereen zich de tering naar die ene C5 met HP-veringquote:Op dinsdag 21 augustus 2007 16:47 schreef patje74 het volgende:
[..]
Dat ben ik niet geheel met je eens. Ik heb 4 troenen waarvan de helft HP-vering heeft. Maar probeer de niet-HP-geveerden eens geen echte Citroëns te noemen!![]()
Op zich is HP-vering als optie geen rare stap, mits de meerprijs een beetje netjes is. Nu kunnen de Peug-klanten net zo goed een Citroën kopen namelijk, terwijl de Citroën-klanten gewoon voor HP-vering kiezen.
Naar een C5? Dat kan ik mij niet voorstellen. Dan met er nu al naar zoekt, vind ik al wonderbaarlijk. Nee, over 30 jaar zijn we de C5 gelukkig alweer vergeten.quote:Op dinsdag 21 augustus 2007 17:04 schreef Tommy_Kuklinski het volgende:
en over 30 jaar zoekt iedereen zich de tering naar die ene C5 met HP-vering
Ik heb zelf twee ZXen gehad. Heb er naar tevredenheid in gereden maar als ik nu in de Xara van mijn vader stap dan vind ik dat een stug afgeveerde auto die voor mij geen meerwaarde geeft tov van iedere andere auto.quote:Op dinsdag 21 augustus 2007 16:47 schreef patje74 het volgende:
[..]
Dat ben ik niet geheel met je eens. Ik heb 4 troenen waarvan de helft HP-vering heeft. Maar probeer de niet-HP-geveerden eens geen echte Citroëns te noemen!![]()
Op zich is HP-vering als optie geen rare stap, mits de meerprijs een beetje netjes is. Nu kunnen de Peug-klanten net zo goed een Citroën kopen namelijk, terwijl de Citroën-klanten gewoon voor HP-vering kiezen.
Tja voor een niet hobbyist als ik zal ik straks na de Xantia toch gewoon de overstap naar de C5 moeten maken.quote:Op woensdag 22 augustus 2007 07:38 schreef patje74 het volgende:
[..]
Naar een C5? Dat kan ik mij niet voorstellen. Dan met er nu al naar zoekt, vind ik al wonderbaarlijk. Nee, over 30 jaar zijn we de C5 gelukkig alweer vergeten.
Citroën gevoel of niet; een BX is toch ook stiekum wel een beetje een rammelkast hoor, een Xantia is wel een heel stuk degelijker. En dan mag het qua uiterlijk en interieur een doodsaaie auto zijn, qua rijden is het wel degelijk een hele echte Citroën die qua comfort eigenlijk alleen de DS, CX en de XM voor zich moet dulden.quote:Op woensdag 22 augustus 2007 12:14 schreef patje74 het volgende:
Ach, er rijden nu ook nog steeds niet-hobbyisten in een BX, die toch wel veel meer het Citroën gevoel weergeeft t.o.v. een Xantia. Dus die noodzakelijke overstap naar een C5 zie ik op de korte termijn nog niet verschijnen gelukkig!
Al moet ik zeggen dat je mij voor een Xant ook niet uit bed hoeft te trekken...
BXen heb ik ook gehad. Daarna een XM gehad en daarna twee ZXen en toen de Xantia. Van dit rijtje is de Xantia voor mij de prettigst rijdende auto. ZXen waren wel sportief maar toch minder comfortabel. De BXen waren heel comfortabel maar daar was het mij iets te. Toch te veel overhellen in wat rap genomen bochten. Als ik met de Xanti op vakantie ga kan ik er heerlijk comfortabel uren 140 mee rijden zonder dat ik er vermoeid van wordt.quote:Op woensdag 22 augustus 2007 12:14 schreef patje74 het volgende:
Ach, er rijden nu ook nog steeds niet-hobbyisten in een BX, die toch wel veel meer het Citroën gevoel weergeeft t.o.v. een Xantia. Dus die noodzakelijke overstap naar een C5 zie ik op de korte termijn nog niet verschijnen gelukkig!
Al moet ik zeggen dat je mij voor een Xant ook niet uit bed hoeft te trekken... En een ZX, tsa, het was een commercieel succes, en daarmee een goede zet. Maar eigenlijk is het gewoon een Peugeot. En dat nog meer dan die nieuwe C5 zonder HP.
Het is inderdaad zo dat de BX en veel van zijn HP-geveerde voorgangers vooral rechtdoor willen. Het zijn wagens om rustig mee te rijden, snelle bochten moet je er dus gewoon niet mee maken. Maar voor lange einden snelweg zijn ze weer uitermate geschikt! En als dat je niet ligt, dan snap ik dat volkomen.quote:Op maandag 27 augustus 2007 16:58 schreef marky het volgende:
De BXen waren heel comfortabel maar daar was het mij iets te. Toch te veel overhellen in wat rap genomen bochten.
Daar wil mijn vrouw niet meer aan. Ik heb dat natuurlijk wel voorgesteld. Er staan er wel wat met nog maar 60.000 erop ofzo maar dan moet ik wel terug naar een 1.8i 16V. Maargoed is geen optie dus.quote:Op maandag 27 augustus 2007 17:57 schreef Sjaeck het volgende:
Een nieuwere Xantia met lage kmstand?
Ik rij redelijk veel stad. Dus ik hou er wel rekening mee. Vind de Xantia overigens ook op de snelweg prettiger omdat het net effe iets steviger aanvoelt en dat van de richels ook daar kan de xantie prima overheen zonder dat mijn nieren stuiteren.quote:Op maandag 27 augustus 2007 18:10 schreef patje74 het volgende:
[..]
Het is inderdaad zo dat de BX en veel van zijn HP-geveerde voorgangers vooral rechtdoor willen. Het zijn wagens om rustig mee te rijden, snelle bochten moet je er dus gewoon niet mee maken. Maar voor lange einden snelweg zijn ze weer uitermate geschikt! En als dat je niet ligt, dan snap ik dat volkomen.
Als ik mijn GS op de snelweg zit, dan zie je alle voorgangers op en neer gaan als er een richel in de weg zit, ik voel zelf bijna niets. Heerlijk!
Persoonlijk vin dik het jammer dat dit stukje karakter langzaam aan het verdwijnen is. Maar blijkbaar wil het grote publiek dat.
Boven de 100.000 moeten er toch altijd bepaalde dingen vervangen worden. Wiellagers zitten er natuurlijk een keer aan te komen en er is een vermoeden dat er iets bij de fuse(schrijf je dat zo) rubber???? (zegt mij allemaal niets) versleten is. Het zijn niet de grootste kosten maar toch.quote:Maar.... 130.000Km, dan is een Xantia nog aan het inrijden! Inruil zijn ze geen drol waard, dus, mits hij goed is, zou doorrijden erg verstandig zijn.
Om eerlijk te zeggen heb ik het meeste van horen zeggen; alleen de BX en de Xantia ken ik echt goed; mijn vader heeft er een stuk of tien gehad en daarna twee Xantia's. Zelf rij ik momenteel in een Xantia HDi-110, en dat is absoluut de fijnst rijdende auto die ik tot nu toe gehad heb. Heerlijke dieselmotor, heerlijk veercomfort en een afwerkingsniveau wat niet onder doet voor Duitse auto's uit dezelfde bouwjaren.quote:Op vrijdag 24 augustus 2007 18:02 schreef patje74 het volgende:
Een goed HP-technisch onderhouden BX veert veel lekkerder dan een Xantia, de rest klopt zeker.
Alleen vergeet je een paar modellen waarmee de Xantia zich absoluut niet mee laat vergelijken, zo schijnt de SM meesterlijk te rijden, mar ook een GS is fantastisch...
Zelf ben ik "verprutst" met het veercomfort van een GS, een BX is dan een leuk alternatief, maar is het net niet. Een Xantia is dan maar ene taaie bak.
Maar het is natuurlijk nog steeds geen duitster natuurlijk!
Dat heb ik ook nog met de Xantia hoor. Je ziet het ook altijd als je een HP geveerde Citroën ziet rijden: gaat veel soepeler dan vrijwel alle andere auto'squote:Op maandag 27 augustus 2007 18:10 schreef patje74 het volgende:
[..]
Het is inderdaad zo dat de BX en veel van zijn HP-geveerde voorgangers vooral rechtdoor willen. Het zijn wagens om rustig mee te rijden, snelle bochten moet je er dus gewoon niet mee maken. Maar voor lange einden snelweg zijn ze weer uitermate geschikt! En als dat je niet ligt, dan snap ik dat volkomen.
Als ik mijn GS op de snelweg zit, dan zie je alle voorgangers op en neer gaan als er een richel in de weg zit, ik voel zelf bijna niets. Heerlijk!
Sterker nog, met een zo lage km-stand worden ze zeldzaam volgens mij...quote:Persoonlijk vin dik het jammer dat dit stukje karakter langzaam aan het verdwijnen is. Maar blijkbaar wil het grote publiek dat.
Maar.... 130.000Km, dan is een Xantia nog aan het inrijden! Inruil zijn ze geen drol waard, dus, mits hij goed is, zou doorrijden erg verstandig zijn.
Mijn vader heeft een 3.0 c5.quote:Op maandag 27 augustus 2007 16:58 schreef marky het volgende:
[..]
BXen heb ik ook gehad. Daarna een XM gehad en daarna twee ZXen en toen de Xantia. Van dit rijtje is de Xantia voor mij de prettigst rijdende auto. ZXen waren wel sportief maar toch minder comfortabel. De BXen waren heel comfortabel maar daar was het mij iets te. Toch te veel overhellen in wat rap genomen bochten. Als ik met de Xanti op vakantie ga kan ik er heerlijk comfortabel uren 140 mee rijden zonder dat ik er vermoeid van wordt.
Mijn '98 Xantia 2.0 16V heeft nu bijna 110.000 op de teller staan en ga er in oktober nog weer mee naar Spanje en vertrouwen heb ik nog voldoende in de auto maar er komt een punt dat er een andere moet komen. Het is voor mij ook vooral een gebruiksvoorwerp en dan moet je gaan plussen en minnen of het nog verstandig is om de Xantia te blijven rijden. Wanneer wordt het dan toch tijd voor de C5. Voor mezelf heb ik nu zoiets dat het waarschijnlijk ergens eind volgend jaar zal moeten zijn dan heeft de Xantia ergens rond de 130.000 gereden en dan moet het maar mooi geweest
zijn.
Ik zal er eens een flink stuk in gaan proefrijden in de C5 en als het me niet bevalt dan is de Xantia mijn laatste Citroen geweest. Geen idee overigens wat voor een auto ik dan zou moeten kopen.
Ik heb ook een ZX gehad en vroeger ooit twee Mazda's normaal geveerde auto's. Ik kan niet zeggen dat de Xantia geen gevoel heeft met de weg. Overigens is de wegligging van een hp citroën dusdanig dat je op de snelweg ook niet snel in de problemen komtquote:Op woensdag 29 augustus 2007 03:59 schreef Pascal86 het volgende:
[..]
Mijn vader heeft een 3.0 c5.
Het iritante vindt ik dat je geen gevoel hebt met de weg, het is gewoon sturen en gas geven, met mijn eigen auto weet ik gewoon hoe gek ik kan doen, maar met dat ding is het gewoon zweven.
Iedereen zijn meuk, het is een goede wagen, veel luxe maar niet voor iedereen wegelegd.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |