Dat gebeurd niet als hij een nieuwe identiteit aangeboden krijgt. Want dan gaat er veel minder makelijk het belletje rinkelen als bij de naam Volkert vd Graafquote:Op zaterdag 3 februari 2007 16:39 schreef SCH het volgende:
Dat gebeurt ook als hij een nieuwe identiteit krijgt aangemeten.
Nee, maar dat zeg ik toch niet. Ik heb het toch over in verband gebracht.quote:Op zaterdag 3 februari 2007 16:39 schreef SCH het volgende:
Daar is hij niet voor veroordeeld, of heb ik iets gemist?
quote:Op zaterdag 3 februari 2007 16:45 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Dat gebeurd niet als hij een nieuwe identiteit aangeboden krijgt. Want dan gaat er veel minder makelijk het belletje rinkelen als bij de naam Volkert vd Graaf
Dan snap ik niet waarom je het noemt; zolang er geen veroordeling is, is het niet relevant.quote:Nee, maar dat zeg ik toch niet. Ik heb het toch over in verband gebracht.
Ja, maar acht jij Volkert dan recidive-gevaarlijk of niet?quote:Op zaterdag 3 februari 2007 16:42 schreef SCH het volgende:
Omdat er een verschil is tussen recidive-gevaarlijk en recidive-verwaarloosbaar, wat een grote rol speelt in het vervolgtraject en een evt. nieuwe identiteit.
Maakt toch niet uit of hij hem recidive-gevaarlijk acht?quote:Op zaterdag 3 februari 2007 16:58 schreef Arcee het volgende:
[..]
Ja, maar acht jij Volkert dan recidive-gevaarlijk of niet?
Schijnt wel vaker te gebeuren met dat extreem-links tuig, Seveke enzquote:Op zaterdag 3 februari 2007 15:14 schreef MrBadGuy het volgende:
Ach, het is natuurlijk niet goed om hem te vermoorden, maar er zal wel een kleine glimlach op mijn gezicht verschijnen als ik hoor dat ie zelf doodgeschoten is. En als ze de dader daarvan nooit vinden, ach, kan gebeuren![]()
Goed punt. Maar volgens mij had Volkert op het moment van de moord al bijna geen familie meer. Vrienden zal ie ook wel niet al te veel hebben gehad.quote:Op zaterdag 3 februari 2007 15:33 schreef JohnDope het volgende:
Vluchten en onderduiken is ook laf, dan hou je niet van de mensen om je heen. Als mensen je echt moeten hebben dan gaan ze wel bij je dierbaren verhaal halen.
Onzin. Ik heb nooit en zal nooit iemand om het leven brengen en zeker niet vanwege zijn of haar mening.quote:Op zaterdag 3 februari 2007 05:55 schreef bolletje_25 het volgende:
[..]
En dat maakt jou geen haar beter dan Volkertje zelf. Bravo.
Ik zeg trouwens ook niet dat die persoon er zomaar mee weg zou moeten komen. De staat heeft immers geweldsmonopolie. Ik zeg alleen dat het mij geen zier zou schelen als van der Graaf om wordt gelegd. Een iets andere insteek dus.quote:Op zaterdag 3 februari 2007 06:10 schreef Jerruh het volgende:
[..]
tja, diegene die wraak gaat nemen op volkertje is dan letterlijk geen haar beter dan volkert zelf.
en niemand ervoor opgepakt en geen aanwijzingen. zo zal het met volkert ook wel vergaan denk ik.quote:Op zaterdag 3 februari 2007 17:39 schreef Het_hupt het volgende:
[..]
Schijnt wel vaker te gebeuren met dat extreem-links tuig, Seveke enz![]()
Ja hoor. En hij vermaakt zich prima in de gevangenis:quote:Op zaterdag 3 februari 2007 15:38 schreef JohnDope het volgende:
Het is overigens verdacht stil rond om Volkert....
Leeft hij nog wel eigenlijk?
Bron: De Telegraafquote:Volkert van der G. raadsman voor veroordeelden
door Bert Huisjes en Martijn Koolhoven
SCHEVENINGEN - Volkert van der G. is in de gevangenis aan een nieuwe carrière begonnen. De moordenaar van Pim Fortuyn werpt zich het laatste jaar op als 'raadsman' van medegedetineerden.
Van der G. blijkt vanaf de extra beveiligde afdeling van de gevangenis in Scheveningen klachtenprocedures te voeren voor veroordeelden. Namens hen stelt hij onder meer klaagschriften op. De milieuactivist heeft daarmee zijn oude stiel weer opgepakt. Als activist voor de Vereniging Milieu Offensief (VMO) voerde hij, voor hij Fortuyn vermoordde, vele procedures.
Volgens medegedetineerden heeft Van der G. stukken opgesteld voor een veroordeelde pedofiel en voor een kindermoordenaar. Ook schreef hij brieven aan advocaten waarin hij namens anderen om juridische hulp verzocht.
Zo stuurde hij onlangs een verzoek namens een gedetineerde die extra medische zorg nodig had. "Wij hebben inderdaad ook zo'n verzoek ontvangen", bevestigt mr. Van der Biezen. Dat was gericht aan de Vereniging Belangenbehartiging Gedetineerden. "Er is een brief teruggegaan dat de gedetineerde voor wie hij optrad, zelf contact moest opnemen. Daarop is niets meer vernomen."
Van der G. ondertekent de klaagschriften aan advocaten zelf, en geeft erin aan dat hij is 'gemachtigd' om op te treden namens de medegedetineerden. Van der G. noemt zich daarin 'sociaal raadsman', stellen bronnen in de inrichting.
Eerder voerde hij al tal van procedures vanachter de celdeur voor zichzelf. Zo sleepte hij de Maastrichtse advocaat Hiddema voor het hof van discipline omdat deze een verklaring van hem had gelekt naar de pers. Van der G. verloor. Wel won hij een zaak bij de Raad voor Journalistiek tegen een tv-programma dat hem in een uitzending in verband bracht met de moord op een milieuambtenaar. Het ministerie van Justitie wilde gisteren niet ingaan op " raadsman Van der G.". "We verstrekken geen informatie over individuele gevangenen", aldus woordvoerder Hans Jansens.
Wat doet het er nou toe wat ik vind?quote:Op zaterdag 3 februari 2007 16:58 schreef Arcee het volgende:
[..]
Ja, maar acht jij Volkert dan recidive-gevaarlijk of niet?
Maar het zal je aan je reet roesten mocht ie kapot geschoten worden als ie vrijkomt.quote:Op zaterdag 3 februari 2007 18:14 schreef Sickie het volgende:
[..]
Onzin. Ik heb nooit en zal nooit iemand om het leven brengen en zeker niet vanwege zijn of haar mening.
Heeft wel lekkere vriendjes daarquote:Op zaterdag 3 februari 2007 18:19 schreef freako het volgende:
[..]
Ja hoor. En hij vermaakt zich prima in de gevangenis:
[..]
Bron: De Telegraaf
quote:veroordeelde pedofiel en voor een kindermoordenaar.
Over de strafeis zijn al meerdere discussies geweest. Feit blijft dat de rechter zijn beslissing heeft gemaakt, en dat er een uitvoerig proces aan vooraf is gegaan. We hebben dan ook maar te vertrouwen op zijn beslissing, anders trek je de basis van onze rechtsstaat in twijfel.quote:Op zaterdag 3 februari 2007 16:34 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Ik heb nergens gezegd dat hij dood moet ik vind wel dat hij levenslang de gevolgen moet dragen van zijn daden. Dat geldt trouwens niet alleen voor hem maar voor alle moordenaars.
Als ik daar in geen vertrouwen heb heb ik de recht om dat te zeggen. Want in Nederland hebben we nog steeds het recht op vrijheid van meningsuiting. Het in twijfel trekken van een uitspraak betekend trouwens niet gelijk dat je de hele rechtstaat in twijfel trek. Dat is namelijk wel erg kort door de bochtquote:Op zaterdag 3 februari 2007 18:42 schreef bolletje_25 het volgende:
Over de strafeis zijn al meerdere discussies geweest. Feit blijft dat de rechter zijn beslissing heeft gemaakt, en dat er een uitvoerig proces aan vooraf is gegaan. We hebben dan ook maar te vertrouwen op zijn beslissing, anders trek je de basis van onze rechtsstaat in twijfel.
Ik vind dat de rechter een beoordelingsfout heeft gemaakt en hem wel levenslang had moeten geven. Zeker gezien de maatschappelijk impact van zijn daad. En op mijn mening is nog steeds het recht vop vrijheid van meningsuiting van toepassingquote:Op zaterdag 3 februari 2007 18:42 schreef bolletje_25 het volgende:
Levenslang werd in dit geval niet nodig geacht, dus respecteer ik die beslissing van de rechtbank ook. Jouw mening doet in dit geval niet terzake.
Heeft zijn straf uit gezeten maar hij blijft iemand die een (politieke) moord gepleegt heeft en zal daar zelf de gevolgen van moeten dragen. Dus bescherming lijkt mij niet nodig.quote:Op zaterdag 3 februari 2007 18:42 schreef bolletje_25 het volgende:
Als Volkert zijn straf heeft uitgezeten is hij vrij van blaam, en moet hij ook beschermd worden tegen mensen die het recht in eigen hand willen nemen.
En een nieuwe identiteit lijkt mij zeker niet nodig. Want laat de mensen maar weten wie hij is. Want anders kan hij straks onder een nieuwe naam zijn oude milieumaffia activiteiten weer oppakkenquote:Op zaterdag 3 februari 2007 18:42 schreef bolletje_25 het volgende:
Daarom lijkt mij het niet minder dan logisch dat hij een nieuwe identiteit krijgt aangemeten.
Hier bedoel je trouwens de VMO mee? Dat was volgens mij geen illegale milieumaffia hoor.quote:Want anders kan hij straks onder een nieuwe naam zijn oude milieumaffia activiteiten weer oppakken
Omdat die straf hoort bij de Nederlandse rechtstaat die ik respecteerquote:Op zaterdag 3 februari 2007 18:54 schreef bolletje_25 het volgende:
Waarom zou je hem uberhaupt in de cel gooien dan? Als hij toch de gevolgen van zn daden zelf moet dragen kun je hem toch net zo goed meteen tussen het plebs gooien en wachten tot ie gelyncht is?
Maar dan blijf je toch bezig. Voorkomen is beter dan genezen, niet?quote:Op zaterdag 3 februari 2007 18:56 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Omdat die straf hoort bij de Nederlandse rechtstaat die ik respecteer![]()
Daarnaast ben ik van mening dat als iemand hem straks omlegt deze persoon ook veroordeeld moet worden![]()
quote:Op zaterdag 3 februari 2007 18:50 schreef Martijn_77 het volgende:
En een nieuwe identiteit lijkt mij zeker niet nodig. Want laat de mensen maar weten wie hij is. Want anders kan hij straks onder een nieuwe naam zijn oude milieumaffia activiteiten weer oppakken
Waarschijnlijk zou ie ook nog wat puike en dure plastiche chirurgie krijgen ookquote:Op zaterdag 3 februari 2007 18:59 schreef freako het volgende:. Want het zou niemand opvallen dat iemand die sprekend lijkt op Volkert van der Graaf opeens actief is in de milieubeweging? Dat staat binnen de kortste keren op de voorpagina van De Telegraaf.
Volgens mij zou Willem Endstra er een krijgen, maar dat ging niet door.quote:Op zaterdag 3 februari 2007 19:56 schreef ExtraWaskracht het volgende:
Is het uberhaupt wel mogelijk dat Nederland iemand voorziet van een andere identiteit? Ik kan me niet heugen dat zoiets ooit gebeurd is?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |