abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_45460672
quote:
Hirsch Ballin wil onderzoek gewelddadige games
Geplaatst op dinsdag 16 januari 2007 om 12:06

DRESDEN (ANP) - Minister Ernst Hirsch Ballin (Justitie) wil onderzoeken of de kijkwijzer voor gewelddadige games goed werkt. De minister heeft aanwijzigen dat het systeem van de branche zelf niet altijd goed functioneert.

Niet alle gamesfabrikanten en videotheken werken altijd even goed mee, zei de minister dinsdag bij een EU-vergadering.

,,Uitkomst kan mogelijk zijn dat we de meest gewelddadige games gaan verbieden'', zo blikte de minister vooruit. Daarbij speelt een rol dat enkele andere EU-landen, zoals Duitsland, al een verbod hebben op extreem gewelddadige games. De afstemming tussen EU-landen is voor Hirsch Ballin ook een argument.

Bij de EU-vergadering liet de Duitse minister van Justitie een video zien van een extreem gewelddadig spel dat in Duitsland is verboden, maar in buurlanden is toegestaan. In Noord-Duitsland verwondde een 18-jarige gameverslaafde student in november elf mensen en pleegde daarna zelfmoord.

Aanleiding voor de EU-discussie was een brief van Europees Commissaris Franco Frattini (Justitie). Hij had het spel The Rule of Rose gezien en was geschokt door het psychische en fysieke geweld tegen een jong meisje in het spelletje. Frattini meent dat gewelddadige spelletjes het echte geweld aanwakkert.

Frattini zei dinsdag te streven naar een Europese kijkwijzer. Hij heeft daarvoor een gesprek gepland met de brancheverenigingen.
Ik las dit in de trein en mij bekroop echt een gevoel van algehele woede. Wat is het dat tegenwoordig mensen elkaar het leven zuur willen maken? Over en weer worden allerlei wetten, richtlijnen en verboden uitgevaardigd waardoor er steeds minder mag, steeds minder plezier valt te beleven en steeds minder respect is voor elkaar. Ik vraag mij echt af waarom mensen elkaar het leven zo zuur moeten maken. Waarom? Waarom?

Dit eventuele verbod op spelletjes is een goed voorbeeld om dit te onderstrepen, een spelletje spelen op de PC is leuk. Leuk omdat je even in een andere wereld bent, leuk omdat je dingen kunt doen die normaal niet mogen maar die je toch wel eens zou willen ervaren. Maar nu komt er zo'n CDA-politicus die thuis in de jaren 50 is blijven hangen en derhalve computers als verderfelijke apparaten ziet. Apparaten waaraan heel veel mensen plezier kunnen beleven, en dit plezier zou bedorven moeten worden omdat iemand een keer een spel in praktijk heeft gebracht. Kennelijk vindt minister Hirsch Ballin dus dat dit plezier niet opweegt tegen de zeer dubieuse stelling dat een geweldadig spel een paar geweldadige incidenten zou hebben veroorzaakt. Een schandalige stellingname.

Ik hoop dat mensen eens gaan nadenken en niet altijd vanuit de onderbuik gaan reageren. Een verbod is simpel maar gaat heel vaak voorbij aan het feit dan we hier in een wereld samenleven waarin de ene visie niet de andere is. Laten we open staan voor deze verschillen en niet elkaar gaan pesten met allerlei verboden. Zolang je iemand niet kwaad doet, niet benadeeld en gewoon netjes behandeld moet er ruimte zijn voor oneindige vrijheid, alleen op die manier zal onze samenleving in de toekomst nog leefbaar blijven.
pi_45461043
ja dat is ook achterlijk
pi_45461065
Ik vind het nogal twijfelachtig dat er met verboden geschermd wordt, terwijl niet eens vaststaat dat dit soort geweld daadwerkelijk door gewelddadige spellen (of films, etc.) wordt veroorzaakt. Mijn mening is nog altijd, dat degene die een ander kwaad wil doen, dit vroeger of later toch wel doet. Een gewelddadig spel brengt zo iemand misschien op een idee, maar had hij dit spel niet gespeeld, dan had hij ten eerste meer tijd gehad om een ander plan te bedenken en ten tweede was er wel iets anders geweest (bijvoorbeeld in het echte leven - daar gebeuren pas extreme dingen joh!) wat hem tot het geweld aan had gezet.
Sterker nog, ik denk dat het aantal mensen dat door het spelen van dit soort spellen juist wordt weerhouden van gewelddadige uitingen, minstens net zo groot is, omdat dat soort mensen z'n aggressieve neigingen kwijt kan in zo'n spel, zodat er geen noodzaak is om aggressief te worden in het "echte" leven. Men neemt de causaliteit tussen gewelddadige films en spellen zomaar aan, waarschijnlijk om mee te liften op een bepaalde bekrompen publieke opinie of iets dergelijks. Ik heb deze causaliteit echter nog nergens bewezen gezien.
Het is de zoveelste poging tot symptoombestrijding, zodat het echte probleem weer eens ondergeschoven kan worden, namelijk de oorzaak van de labiliteit van mensen die tot dit soort daden in staat zijn.
  donderdag 18 januari 2007 @ 06:14:36 #4
72545 Megumi
Go Rin No Sho
pi_45461090
Het is een zinloze maatregel omdat er altijd wel aan is te komen via internet.
Wordt als iemand die voortdurend dood is. De ware volgeling van bushidõ sterft elke ochtend en avond opnieuw. En wordt niet gehinderd door angst voor de dood. Yamamoto Tsunetomo's hagakure.
  donderdag 18 januari 2007 @ 06:45:22 #5
94218 Zeitgeist
Es lebe die Freiheit!
pi_45461117
Het is inderdaad onzin. Een persoon die zich tot wandaden laat inspireren door games, films, tv, porno, muziek, lektuur is van zichzelf al niet goed bij zijn hoofd. Verboden voor dit soort media is dwijlen met de kraan open. Het weerhoudt de, veelal gezonde doelgroep, van hun plezier terwijl de zieke individuen uiteindelijk vaak via een andere weg hun daden begaan.

Overigens:

http://www.justitie.nl/or(...)h%5Fballin/reageren/

hier kan je een reaktie aan de beste man sturen

[ Bericht 25% gewijzigd door Zeitgeist op 18-01-2007 06:53:54 ]
The Light Is Leaving Us All
pi_45461144
Ik las het gisteren in de krant, en kreeg zo een gevoel van 'wtf'

Er zijn zoveel miljoen WoW spelers, er zijn zoveel miljoen CS(:S) spelers, zoveel mensen die SoF2, Max Payne 2 dagelijks spelen.

En daar gebeurd ook niets bij!!!

Het verbieden van die spellen is niet meer een toegeving aan de mensen dat de regering geen zin heeft om te zoeken naar de echte (psychologische) problemen zijn van die mensen.
Maar dat kost teveel geld. Zeggen dat 'dat dat dat en dat spel' verboden zijn is toch veel gemakkelijker?

Geen Counter-Strike meer? Dan ga ik pas gek worden, want daar reageer ik mij af.

Ik kan hier buiten niet tegen een bal gaan sjotten, ofzoo, ik moet me daar afreageren.
dead
pi_45463466
Ik kan daar ook erg slecht tegen als er overal maar betuttelende regels op ingesteld worden.
1 debiel die wat doet wat mischien veroorzaakt wordt door een computergame en het is gelijk the root of all evil dus moeten alle compugames verboden worden.

ik KOTS op zulke redeneringen
Childhood is over the moment you know you're going to die.
'Snelwegen verbreden om files op te lossen? Dat is zoals de broeksriem losser maken tegen obesitas'
pi_45463563
Hadden jullie met z'n allen maar wat LIBERALER moeten stemmen.
Werken is voor arbeiders
pi_45463613
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 10:26 schreef Richboy het volgende:
Hadden jullie met z'n allen maar wat LIBERALER moeten stemmen.
Idd, allemaal lekker CDA en Wilders stemmen, die gasten willen het liefst 1-op-1 begeleiding voor iedere burger. Maar goed, dan word vrijheid opeens wel weer erg eng he, als iedereen mag doen wat -ie wil.
"I'm interested in anything about revolt, disorder, chaos, especially activity that appears to have no meaning.
It seems to me to be the road toward freedom. - Jim Morrison"
pi_45463630
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 10:26 schreef Richboy het volgende:
Hadden jullie met z'n allen maar wat LIBERALER moeten stemmen.
veel rechtser en liberaler kon ik niet stemmen hoor.
Childhood is over the moment you know you're going to die.
'Snelwegen verbreden om files op te lossen? Dat is zoals de broeksriem losser maken tegen obesitas'
  donderdag 18 januari 2007 @ 10:29:15 #11
81187 ethiraseth
Fuck you, got mine
pi_45463644
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 10:26 schreef Richboy het volgende:
Hadden jullie met z'n allen maar wat LIBERALER moeten stemmen.
uhuh, op de vvd zeker, met hun identiteitsplicht en verbod op downloaden en verbod op wiet dat ze graag zouden willen (of waar ze in elk geval niet voor opkomen om het tegen te houden). Erg liberaal.

Als je d66 bedoelt ben ik het met je eens.
Winnaar Agnes Kant knuffel 2010.
Indeed, what are the roots of western geometry? Nothing else but the Egyptian techniques of surveying property.
pi_45463679
De VVD is alleen liberaal als het werkgevers en aandeelhouders betreft.
"I'm interested in anything about revolt, disorder, chaos, especially activity that appears to have no meaning.
It seems to me to be the road toward freedom. - Jim Morrison"
pi_45463919
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 10:31 schreef Jarno het volgende:
De VVD is alleen liberaal als het werkgevers en aandeelhouders betreft.
idd op veel andere punten zijn zowel d66 als de sp liberaler
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
pi_45464035
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 10:40 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:

[..]
de sp liberaler
Werken is voor arbeiders
  donderdag 18 januari 2007 @ 10:46:29 #15
81187 ethiraseth
Fuck you, got mine
pi_45464054
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 10:45 schreef Richboy het volgende:

[..]

De realiteit is hard te accepteren hè.
Winnaar Agnes Kant knuffel 2010.
Indeed, what are the roots of western geometry? Nothing else but the Egyptian techniques of surveying property.
pi_45464061
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 10:45 schreef Richboy het volgende:

[..]

Veel kleine, lokale ondernemers stemmen anders verassend vaak SP hoor.
"I'm interested in anything about revolt, disorder, chaos, especially activity that appears to have no meaning.
It seems to me to be the road toward freedom. - Jim Morrison"
pi_45464102
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 10:46 schreef Jarno het volgende:

[..]

Veel kleine, lokale ondernemers stemmen anders verassend vaak SP hoor.
Dat zal best, maar dat heeft niets met liberalisme te maken.
Hiermee insinueer je dat ondernemers per se VVD zouden moeten stemmen.


Maar ik hoor graag wat uitleg waarom de SP liberaler is dan de VVD
Werken is voor arbeiders
pi_45464104
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 10:45 schreef Richboy het volgende:

[..]

ik zeg op veel punten en dan bedoel ik er vooral persoonlijke vrijheid mee.
dit itt de vvd die de ene antiterrorisme wet na de andere er door heen douwt
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
pi_45464112
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 10:40 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:

[..]

idd op veel andere punten zijn zowel d66 als de sp liberaler
Laat Marijnissen het maar niet horen
pi_45464135
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 10:48 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:

[..]

ik zeg op veel punten en dan bedoel ik er vooral persoonlijke vrijheid mee.
dit itt de vvd die de ene antiterrorisme wet na de andere er door heen douwt
Veiligheid is de eerste en belangrijkste overheidstaak.
De SP heeft makkelijk tegen stemmen, zij zijn immers nog nooit verantwoordelijk geweest voor de veiligheid van het land.
Werken is voor arbeiders
pi_45464151
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 10:49 schreef Richboy het volgende:

[..]

Veiligheid is de eerste en belangrijkste overheidstaak.
Neuh.
"I'm interested in anything about revolt, disorder, chaos, especially activity that appears to have no meaning.
It seems to me to be the road toward freedom. - Jim Morrison"
pi_45464217
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 10:26 schreef Richboy het volgende:
Hadden jullie met z'n allen maar wat LIBERALER moeten stemmen.
Helaas komt GL niet in het kabinet inderdaad .
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
pi_45464236
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 10:50 schreef Jarno het volgende:

[..]

Neuh.
Nee? Ook nog uitleg, of iets van een alternatief?
Werken is voor arbeiders
pi_45464242
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 10:48 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:

[..]

ik zeg op veel punten en dan bedoel ik er vooral persoonlijke vrijheid mee.
dit itt de vvd die de ene antiterrorisme wet na de andere er door heen douwt
Concrete voorbeelden graag waaruit dat zou blijken. Zelfs op persoonlijke vrijheden is de SP zeker niet liberaal te noemen, kijk alleen maar naar het standpunt van de SP omtrent oost-Europese arbeiders dat komt niet in de buurt van liberalisme.

Anders kun je elke partij in Nederland liberaal gaan noemen wat betreft persoonlijke vrijheden, vrijheids van meningsuiting is bij niemand in het geding bijvoorbeeld.
pi_45464257
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 10:54 schreef Richboy het volgende:

[..]

Nee? Ook nog uitleg, of iets van een alternatief?
Stabiliteit. En daar is veiligheid een onderdeel van. Evenals economie. Of welvaart.
"I'm interested in anything about revolt, disorder, chaos, especially activity that appears to have no meaning.
It seems to me to be the road toward freedom. - Jim Morrison"
pi_45464348
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 10:54 schreef Jarno het volgende:

[..]

Stabiliteit. En daar is veiligheid een onderdeel van. Evenals economie. Of welvaart.
Veiligheid is geen onderdeel van stabiliteit, maar een randvoorwaarde.

Economie: Overheid moet de punten waar de markt faalt bijsturen.
Welvaart: Zullen we de welvaart maar vast gaan plannen voor de komende 5 jaar?
Werken is voor arbeiders
pi_45464393
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 10:57 schreef Richboy het volgende:

[..]

Veiligheid is geen onderdeel van stabiliteit, maar een randvoorwaarde.

Economie: Overheid moet de punten waar de markt faalt bijsturen.
Welvaart: Zullen we de welvaart maar vast gaan plannen voor de komende 5 jaar?
Sowieso is veiligheid een beetje een hype, sinds 9/11 zien we in elke man met baard een terrorist. De terroristen zijn wat dat betreft flink aan de winnende hand, gezien hun eigenlijke doel: angst (terror) zaaien. En we leveren er braaf al onze vrijheiden voor in. Die gasten lachen zich dood denk ik.
"I'm interested in anything about revolt, disorder, chaos, especially activity that appears to have no meaning.
It seems to me to be the road toward freedom. - Jim Morrison"
pi_45464493
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 10:59 schreef Jarno het volgende:

[..]

Sowieso is veiligheid een beetje een hype, sinds 9/11 zien we in elke man met baard een terrorist. De terroristen zijn wat dat betreft flink aan de winnende hand, gezien hun eigenlijke doel: angst (terror) zaaien. En we leveren er braaf al onze vrijheiden voor in. Die gasten lachen zich dood denk ik.
Die krijgen inderdaad precies wat ze willen. Het is de meest effectieve manier om een maatschappij te ontwrichten.
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
pi_45464497
Dat is een andere discussie.
Werken is voor arbeiders
pi_45464548
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 11:03 schreef Richboy het volgende:
Dat is een andere discussie.
Neehoor. Het gaat over het inleveren van vrijheiden (het niet meer mogen spelen van bepaalde games) voor een *vals* gevoel van veiligheid.
"I'm interested in anything about revolt, disorder, chaos, especially activity that appears to have no meaning.
It seems to me to be the road toward freedom. - Jim Morrison"
pi_45464689
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 11:04 schreef Jarno het volgende:

[..]

Neehoor. Het gaat over het inleveren van vrijheiden (het niet meer mogen spelen van bepaalde games) voor een *vals* gevoel van veiligheid.
Dit heeft niets met terrorisme te maken, waar je aan refereerde.
Je legt scheve linken.
Werken is voor arbeiders
pi_45464751
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 11:02 schreef du_ke het volgende:

[..]

Die krijgen inderdaad precies wat ze willen. Het is de meest effectieve manier om een maatschappij te ontwrichten.
Vind je? Ik vind het over het algemeen wel meevallen met de angst zeker wat betreft terrorisme. Economie is opzich redelijk kortstondig van slag geweest, leven van alledag in New York, Madrid en London werd zeer snel weer opgepakt en met anti-tereur maatregelen viel het ook nog wel mee.

De angst die er op dit moment wel heerst kun je amper afschuiven op de politiek. Die angst heeft namelijk vooral te maken met criminaliteit die in feite niet erg is toegenomen de afgelopen decennia maar daar denkt de burger en de media die er opeens wel erg veel aandacht voor heeft blijkbaar anders over. Recent is dit weer eens bewezen in Exloermond waar de lokale bevolking het idee heeft dat er weleens meer criminele ellementen geimporteerd zijn in hun dorp.
  donderdag 18 januari 2007 @ 11:16:28 #33
81187 ethiraseth
Fuck you, got mine
pi_45464863
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 11:09 schreef Richboy het volgende:

[..]

Dit heeft niets met terrorisme te maken, waar je aan refereerde.
Je legt scheve linken.
Dat gebeurt juíst vanwege terrorisme. Zonder die aanslagen hadden we waarschijnlijk bijvoorbeeld geen identificatieplicht gehad, en geen providers verplicht al hun dataverkeer te loggen voor de overheid. Dingen die de vvd vrolijk steunt.
Winnaar Agnes Kant knuffel 2010.
Indeed, what are the roots of western geometry? Nothing else but the Egyptian techniques of surveying property.
pi_45464931
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 11:16 schreef ethiraseth het volgende:

[..]

Dat gebeurt juíst vanwege terrorisme. Zonder die aanslagen hadden we waarschijnlijk bijvoorbeeld geen identificatieplicht gehad, en geen providers verplicht al hun dataverkeer te loggen voor de overheid. Dingen die de vvd vrolijk steunt.
Jarno impliceert dat die games vanwege terrorisme verboden worden.

Ik zal het voor jullie nog even expliciet stellen:
Ik ben VOOR veiligheidverhogende maatregelen.
Ik ben TEGEN dit onzinnige verbod.
Werken is voor arbeiders
pi_45465008
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 11:16 schreef ethiraseth het volgende:

[..]

Dat gebeurt juíst vanwege terrorisme. Zonder die aanslagen hadden we waarschijnlijk bijvoorbeeld geen identificatieplicht gehad, en geen providers verplicht al hun dataverkeer te loggen voor de overheid. Dingen die de vvd vrolijk steunt.
Identificatieplicht werd anders onder Paars al besproken en is overgins ook gesteund door de PvdA, dit goldt ook voor dataverkeer.
pi_45465042
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 11:12 schreef Chewie het volgende:

[..]

Vind je? Ik vind het over het algemeen wel meevallen met de angst zeker wat betreft terrorisme. Economie is opzich redelijk kortstondig van slag geweest, leven van alledag in New York, Madrid en London werd zeer snel weer opgepakt en met anti-tereur maatregelen viel het ook nog wel mee.

De angst die er op dit moment wel heerst kun je amper afschuiven op de politiek. Die angst heeft namelijk vooral te maken met criminaliteit die in feite niet erg is toegenomen de afgelopen decennia maar daar denkt de burger en de media die er opeens wel erg veel aandacht voor heeft blijkbaar anders over. Recent is dit weer eens bewezen in Exloermond waar de lokale bevolking het idee heeft dat er weleens meer criminele ellementen geimporteerd zijn in hun dorp.
Ja toch wel overal bodyguards die rond de politici heenzwermenbij het minste of geringste terreuralarmen speciale terroristenafdelingen in Vucht etc etc.
Dat is wat de terroristen willen, alle moslims worden als potentiele terrorist gezien de perfecte manier om tweedeling te krijgen in de maatschappij en om nieuwe recruten te verzamelen voor hun strijd.
En dan komt er nog weer een liberaal VVD kopstuk als Kamp doorheen denderen die roept dat we hier in Nederland zwerfvuil hebben door de komst van groepen buitenlanders.
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
pi_45465186
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 11:21 schreef du_ke het volgende:

[..]

Ja toch wel overal bodyguards die rond de politici heenzwermenbij het minste of geringste terreuralarmen speciale terroristenafdelingen in Vucht etc etc.
Dat is wat de terroristen willen, alle moslims worden als potentiele terrorist gezien de perfecte manier om tweedeling te krijgen in de maatschappij en om nieuwe recruten te verzamelen voor hun strijd.
En dan komt er nog weer een liberaal VVD kopstuk als Kamp doorheen denderen die roept dat we hier in Nederland zwerfvuil hebben door de komst van groepen buitenlanders.
Inderdaad.

We scheppen, m.n. rechts, een prachtklimaat en een voedemsbodem voor terroristen. En maar doorpolariseren...........

Vugt, Terroristen Afdeling, creeert martelaren.......Mannen en vrouwen bij elkaar......, erbarmelijk regime tart de mensenrechten....

Vergroting van verschillen, arm en rijk, discriminatie minderheden........En vooral slechts repressief optreden....Isam schofferen zoals Wilders doet, AHA WIJLEN VAN GOGH!!

En rechts maar janken over het opkomend terroristen....zouden ze het echt, echt niet snappen....
pi_45465192
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 11:16 schreef ethiraseth het volgende:

[..]

Dat gebeurt juíst vanwege terrorisme. Zonder die aanslagen hadden we waarschijnlijk bijvoorbeeld geen identificatieplicht gehad, en geen providers verplicht al hun dataverkeer te loggen voor de overheid. Dingen die de vvd vrolijk steunt.
En het mooie is: het helpt geen zier. De man die hier in Nederland uiteindelijk zijn bom af laat gaan zal een goedgeschoren, ingeburgerde man (mét ID bewjs!) zijn waarvan we het met z'n allen het minst van verwachten.
"I'm interested in anything about revolt, disorder, chaos, especially activity that appears to have no meaning.
It seems to me to be the road toward freedom. - Jim Morrison"
pi_45465219
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 11:21 schreef du_ke het volgende:

[..]

Ja toch wel overal bodyguards die rond de politici heenzwermenbij het minste of geringste terreuralarmen speciale terroristenafdelingen in Vucht etc etc.
Dat is wat de terroristen willen, alle moslims worden als potentiele terrorist gezien de perfecte manier om tweedeling te krijgen in de maatschappij en om nieuwe recruten te verzamelen voor hun strijd.
En dan komt er nog weer een liberaal VVD kopstuk als Kamp doorheen denderen die roept dat we hier in Nederland zwerfvuil hebben door de komst van groepen buitenlanders.
Beveiliging van politici vind ik daar wel los van staan, dit gebeurde vroeger ook als daar aanleiding voor was. Ook had ik het erover dat de maatschappij zich er verder weinig van aantrekt zelfs in de steden die er direct mee te maken hadden. Angst is op andere tereinen zoals ik al aangaf wel toegenomen en dat is imo juist niet toe te schrijven aan de politiek.

Waar en wanneer heeft Kamp die uitspraak gedaan? (Kamp vind ik overigens op dit moment 1 van de weinige goed liberale politici in de VVD fractie)
pi_45465290
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 11:25 schreef EchtGaaf het volgende:

[..]

Inderdaad.

We scheppen, m.n. rechts, een prachtklimaat en een voedemsbodem voor terroristen. En maar doorpolariseren...........
Precies, knuffelen werkt beter. Face it, door cultuurverschillen (nee, NIET omdat ze minderwaardig oid zijn) kunnen zij (nog) niet goed omgaan met een deel van onze vrijheden.
quote:
Vugt, Terroristen Afdeling, creeert martelaren.......Mannen en vrouwen bij elkaar......, erbarmelijk regime tart de mensenrechten....
Veroordeelde criminelen zouden ze in het Hilton moeten zetten.
quote:
Vergroting van verschillen, arm en rijk, discriminatie minderheden........En vooral slechts repressief optreden....

En rechts maar janken over het opkomend terroristen....zouden ze het echt, echt niet snappen....
Er is er maar 1 die het hier niet snapt.
Werken is voor arbeiders
  donderdag 18 januari 2007 @ 11:29:32 #41
130955 Floripas
Blast from the past
pi_45465302
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 10:48 schreef Richboy het volgende:

[..]

Dat zal best, maar dat heeft niets met liberalisme te maken.
Hiermee insinueer je dat ondernemers per se VVD zouden moeten stemmen.


Maar ik hoor graag wat uitleg waarom de SP liberaler is dan de VVD
Omdat de VVD voor hypotheekrenteaftrek is; omdat de VVD voor identificatieplicht is; omdat de VVD voor gratis kinderopvang is; omdat de VVD voor het opslaan van vluchtgegevens is; omdat de VVD in Europa voor behoud van handelsgrenzen heeft gestemd; omdat de VVD tegen vrije migratie is; meer nodig nog?
pi_45465377
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 11:29 schreef Floripas het volgende:

[..]

Omdat de VVD voor hypotheekrenteaftrek is; omdat de VVD voor identificatieplicht is; omdat de VVD voor gratis kinderopvang is; omdat de VVD voor het opslaan van vluchtgegevens is; omdat de VVD in Europa voor behoud van handelsgrenzen heeft gestemd; omdat de VVD tegen vrije migratie is; meer nodig nog?
Als ik kijk naar deze punten op wat eventueel liberaal zou zijn, scoort de SP net zo slecht anders.
  donderdag 18 januari 2007 @ 11:32:56 #43
81187 ethiraseth
Fuck you, got mine
pi_45465414
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 11:31 schreef Chewie het volgende:

[..]

Als ik kijk naar deze punten op wat eventueel liberaal zou zijn, scoort de SP net zo slecht anders.
Verschil is dat de SP niet pretendeert een liberale partij te zijn, wat de vvd wel ten hoog en laag roept. Dus van de vvd verwacht je dan ook dat ze zich daarnaar gedragen en tellen deze punten ook zwaarder voor ze..
Winnaar Agnes Kant knuffel 2010.
Indeed, what are the roots of western geometry? Nothing else but the Egyptian techniques of surveying property.
  donderdag 18 januari 2007 @ 11:33:08 #44
130955 Floripas
Blast from the past
pi_45465418
Is dat trouwens dat spel waarin die kleine meisjes worden verkracht?
pi_45465547
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 11:29 schreef Floripas het volgende:

[..]

omdat de VVD tegen vrije migratie is; meer nodig nog?
Deze springt er toch het meeste uit.
Was de SP niet zo hard aan het janken dat ze bang waren voor de Polen?
Werken is voor arbeiders
pi_45465682
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 11:32 schreef ethiraseth het volgende:

[..]

Verschil is dat de SP niet pretendeert een liberale partij te zijn, wat de vvd wel ten hoog en laag roept. Dus van de vvd verwacht je dan ook dat ze zich daarnaar gedragen en tellen deze punten ook zwaarder voor ze..
Exact en daarom houd de stelling dat de SP liberaler zou zijn geen stand.
pi_45465707
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 11:40 schreef Chewie het volgende:

[..]

Exact en daarom houd de stelling dat de SP liberaler zou zijn geen stand.
..."op veel punten"...
"I'm interested in anything about revolt, disorder, chaos, especially activity that appears to have no meaning.
It seems to me to be the road toward freedom. - Jim Morrison"
pi_45465908
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 11:41 schreef Jarno het volgende:

[..]

..."op veel punten"...
Op alle eigenlijk wel. Het probleem is dat als je het liberaal manifest leest van de VVD, deze partij inderdaad een liberale partij is. Helaas komt dit de laatste tijd weinig naar buiten, verkiezingsprogramma vond ik namelijk nogal teleurstellend. Een veelgehoord argument waarom partijen hun ideologie kwijtraken is dat lang achterelkaar regeren hiervoor zorgt, zou best eens kunnen kloppen. CDA heeft dit al eerder laten zien en in het buitenland zie je dit ook.

Maar goed dit wordt aardig off-topic zo

[ Bericht 3% gewijzigd door #ANONIEM op 18-01-2007 11:47:22 ]
pi_45466103
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 11:26 schreef Chewie het volgende:

[..]

Beveiliging van politici vind ik daar wel los van staan, dit gebeurde vroeger ook als daar aanleiding voor was. Ook had ik het erover dat de maatschappij zich er verder weinig van aantrekt zelfs in de steden die er direct mee te maken hadden. Angst is op andere tereinen zoals ik al aangaf wel toegenomen en dat is imo juist niet toe te schrijven aan de politiek.
Het scheelt nogal dat Engeland en Spanje qua terreur nogal wat gewend waren natuurlijk.
quote:
Waar en wanneer heeft Kamp die uitspraak gedaan? (Kamp vind ik overigens op dit moment 1 van de weinige goed liberale politici in de VVD fractie)
In de aanloop naar de verkiezingen geloof ik bij Pauw en Witteman, even opgezocht, 7 november. Het ging over zwerfvuil en kamp bleek in staat daar de nieuwe bevolkingsgroepen de schuld van te geven. Want vroeger hadden we dat niet .
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
pi_45466437
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 11:31 schreef Chewie het volgende:

[..]

Als ik kijk naar deze punten op wat eventueel liberaal zou zijn, scoort de SP net zo slecht anders.
tegen hra, opslaan van vluchtgegevens is, etc.
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
pi_45466905
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 11:33 schreef Floripas het volgende:
Is dat trouwens dat spel waarin die kleine meisjes worden verkracht?
ik heb nog nooit van een dergelijk spel gehoord
  donderdag 18 januari 2007 @ 12:25:18 #52
81187 ethiraseth
Fuck you, got mine
pi_45467205
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 11:33 schreef Floripas het volgende:
Is dat trouwens dat spel waarin die kleine meisjes worden verkracht?
At E3 2006 Atlus announced that they would be releasing Rule of Rose in the United States[2], following Sony's decision to pass on a US release.[3] This was on the grounds of the game's erotic undertones involving a cast of female minors. The developers have disagreed with this, saying that the sexual themes are not the main focus and are only a small part of the game.

http://en.wikipedia.org/wiki/Rule_of_rose#Controversy
Winnaar Agnes Kant knuffel 2010.
Indeed, what are the roots of western geometry? Nothing else but the Egyptian techniques of surveying property.
pi_45467367
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 12:25 schreef ethiraseth het volgende:

[..]

At E3 2006 Atlus announced that they would be releasing Rule of Rose in the United States[2], following Sony's decision to pass on a US release.[3] This was on the grounds of the game's erotic undertones involving a cast of female minors. The developers have disagreed with this, saying that the sexual themes are not the main focus and are only a small part of the game.

http://en.wikipedia.org/wiki/Rule_of_rose#Controversy
ok

maar goed, in een horrorfilm worden ook wel mensen opgeblazen, verkracht en vermoord. dat er een leeftijdsgrens wordt gehandhaafd voor bepaalde games zou nog wel te beargumenteren zijn (hoewel dat weer tot het probleem leidt dat er een clubje moet komen die bepaalt wat dan te gewelddadig is, en die wanneer ze mario een vuurbal naar een vijand zien smijten dat niet interpreteren als geweldpleging of iets anders belachelijks), maar een verbod of censuur is absoluut buitenproportioneel.
  donderdag 18 januari 2007 @ 12:36:48 #54
81187 ethiraseth
Fuck you, got mine
pi_45467589
Spel heeft ook een 16+ rating gekregen voor zover ik weet, dus ik snap de ophef totaal niet. Ach ja, cda moet zeker even ouders weer aanspreken die bezorgd zijn om hun kinderen. Even laten zien dat ze tere kinderzieltjes beschermen zodat ouders dat zelf niet hoeven doen.
Winnaar Agnes Kant knuffel 2010.
Indeed, what are the roots of western geometry? Nothing else but the Egyptian techniques of surveying property.
  donderdag 18 januari 2007 @ 15:15:06 #55
111528 Viajero
Who dares wins
pi_45473185
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 10:48 schreef Richboy het volgende:

[..]

Dat zal best, maar dat heeft niets met liberalisme te maken.
Hiermee insinueer je dat ondernemers per se VVD zouden moeten stemmen.


Maar ik hoor graag wat uitleg waarom de SP liberaler is dan de VVD
Bv omdat meneer "verbied alles wat eventueel plezierig kan zijn" Hoogervorst niet bij de SP zit?
It really is just like a medieval doctor bleeding his patient, observing that the patient is getting sicker, not better, and deciding that this calls for even more bleeding.
pi_45473784
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 15:15 schreef Viajero het volgende:

[..]

Bv omdat meneer "verbied alles wat eventueel plezierig kan zijn" Hoogervorst niet bij de SP zit?
Zolang de kosten collectief zijn (lees: zorg is niet privaat) is het verboden. Zodra de zorg privaat is mag je spuiten wat je wil... Denk alleen niet dat je hulp krijgt van mijn Euro's.
Werken is voor arbeiders
  donderdag 18 januari 2007 @ 15:33:50 #57
111528 Viajero
Who dares wins
pi_45474009
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 15:29 schreef Richboy het volgende:

[..]

Zolang de kosten collectief zijn (lees: zorg is niet privaat) is het verboden. Zodra de zorg privaat is mag je spuiten wat je wil... Denk alleen niet dat je hulp krijgt van mijn Euro's.
Dat is misschien jouw standpunt, maar het standpunt van dhr Hoogervorst is toch echt een totaal verbod op marihuana, en en totaal verbod op roken in cafes, private zorg of niet. Maw, de regering bepaalt wel wat goed of slecht voor je is. Lekker liberaal, toch?
It really is just like a medieval doctor bleeding his patient, observing that the patient is getting sicker, not better, and deciding that this calls for even more bleeding.
  donderdag 18 januari 2007 @ 15:43:28 #58
81187 ethiraseth
Fuck you, got mine
pi_45474447
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 15:33 schreef Viajero het volgende:

[..]

Dat is misschien jouw standpunt, maar het standpunt van dhr Hoogervorst is toch echt een totaal verbod op marihuana, en en totaal verbod op roken in cafes, private zorg of niet. Maw, de regering bepaalt wel wat goed of slecht voor je is. Lekker liberaal, toch?
Iedereen heeft evenveel vrijheid om niks te mogen doen.
Winnaar Agnes Kant knuffel 2010.
Indeed, what are the roots of western geometry? Nothing else but the Egyptian techniques of surveying property.
pi_45476735
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 15:33 schreef Viajero het volgende:

[..]

Dat is misschien jouw standpunt, maar het standpunt van dhr Hoogervorst is toch echt een totaal verbod op marihuana, en en totaal verbod op roken in cafes, private zorg of niet. Maw, de regering bepaalt wel wat goed of slecht voor je is. Lekker liberaal, toch?
Het toestaan, en de kosten verhalen op de samenleving is nog oneerlijker.
Het is politiek reeeler om de hele meuk te verbieden dan om de kosten bij de gebruiker neer te leggen.

Het is zeker pas echt liberaal als jij je kapot kunt zuipen/blowen, en de hele maatschappij voor jouw zorg & levensonderhoud opdraait...
Werken is voor arbeiders
  donderdag 18 januari 2007 @ 16:47:06 #60
111528 Viajero
Who dares wins
pi_45477203
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 16:37 schreef Richboy het volgende:

[..]

Het toestaan, en de kosten verhalen op de samenleving is nog oneerlijker.
Het is politiek reeeler om de hele meuk te verbieden dan om de kosten bij de gebruiker neer te leggen.

Het is zeker pas echt liberaal als jij je kapot kunt zuipen/blowen, en de hele maatschappij voor jouw zorg & levensonderhoud opdraait...
Je luistert niet. Ook als ik nou zelf privaat verzekerd wil zijn en dan een jointje roken, waarbij de kosten dus niet voor de maatschappij zijn, het is VERBODEN. En wie zegt dat ik mezelf kapot wil zuipen/blowen? Ik wil als ik klaar ben met mijn goedbetaalde, verantwoordelijke baan lekker relaxen met een jointje. En ja, ik ben privaat verzekerd.

Ik ben daar niemand mee tot last. Behalve de fascist/communist (weet even niet meer welke nou meer onderdrukking door de staat wilde) Hoogervorst. En anti-liberalen zoals jij dus.
It really is just like a medieval doctor bleeding his patient, observing that the patient is getting sicker, not better, and deciding that this calls for even more bleeding.
pi_45478142
Een verbod kan best een middel zijn - het is geen oplossing. Ik vind de TT en de OP zwaar overdreven.
pi_45478261
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 16:47 schreef Viajero het volgende:

[..]

Je luistert niet. Ook als ik nou zelf privaat verzekerd wil zijn en dan een jointje roken, waarbij de kosten dus niet voor de maatschappij zijn, het is VERBODEN.
Ja, nu ja. Omdat mijn geld anders naar jou gaat.
Zodra het echt privaat is (ja, lees dat even 3x zodat het tot die botte kop van je kan door dringen), zal het mij, en de VVD, worst wezen wat je doet. Zolang je mijn vrijheid maar niet onnodig beperkt.

Ik een antiliberaal
Werken is voor arbeiders
  donderdag 18 januari 2007 @ 17:32:01 #63
81187 ethiraseth
Fuck you, got mine
pi_45479338
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 17:09 schreef Richboy het volgende:

[..]

Ja, nu ja. Omdat mijn geld anders naar jou gaat.
Zodra het echt privaat is (ja, lees dat even 3x zodat het tot die botte kop van je kan door dringen), zal het mij, en de VVD, worst wezen wat je doet. Zolang je mijn vrijheid maar niet onnodig beperkt.

Ik een antiliberaal
Ja. Een echte liberaal staat voor zijn punten, en niet voor zijn portemonee zoals jij nu doet.
Winnaar Agnes Kant knuffel 2010.
Indeed, what are the roots of western geometry? Nothing else but the Egyptian techniques of surveying property.
  donderdag 18 januari 2007 @ 18:14:47 #64
111528 Viajero
Who dares wins
pi_45480919
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 17:09 schreef Richboy het volgende:

[..]

Ja, nu ja. Omdat mijn geld anders naar jou gaat.
Zodra het echt privaat is (ja, lees dat even 3x zodat het tot die botte kop van je kan door dringen), zal het mij, en de VVD, worst wezen wat je doet. Zolang je mijn vrijheid maar niet onnodig beperkt.

Ik een antiliberaal
Laatste reactie op jou: je luistert nog steeds niet.

Het standpunt van de VVD is niet: marihuana mag, maar op eigen verantwoordelijkheid.

Het is: Het mag niet, onder geen enkele voorwaarde, omdat wij als overheid besluiten wat goed en slecht voor u is.

Je bent een echte VVDer, zo liberaal als Fidel Castro.
It really is just like a medieval doctor bleeding his patient, observing that the patient is getting sicker, not better, and deciding that this calls for even more bleeding.
pi_45482479
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 02:41 schreef Bolkesteijn het volgende:

[..]

Ik las dit in de trein en mij bekroop echt een gevoel van algehele woede. Wat is het dat tegenwoordig mensen elkaar het leven zuur willen maken? Over en weer worden allerlei wetten, richtlijnen en verboden uitgevaardigd waardoor er steeds minder mag, steeds minder plezier valt te beleven en steeds minder respect is voor elkaar. Ik vraag mij echt af waarom mensen elkaar het leven zo zuur moeten maken. Waarom? Waarom?

Dit eventuele verbod op spelletjes is een goed voorbeeld om dit te onderstrepen, een spelletje spelen op de PC is leuk. Leuk omdat je even in een andere wereld bent, leuk omdat je dingen kunt doen die normaal niet mogen maar die je toch wel eens zou willen ervaren. Maar nu komt er zo'n CDA-politicus die thuis in de jaren 50 is blijven hangen en derhalve computers als verderfelijke apparaten ziet. Apparaten waaraan heel veel mensen plezier kunnen beleven, en dit plezier zou bedorven moeten worden omdat iemand een keer een spel in praktijk heeft gebracht. Kennelijk vindt minister Hirsch Ballin dus dat dit plezier niet opweegt tegen de zeer dubieuse stelling dat een geweldadig spel een paar geweldadige incidenten zou hebben veroorzaakt. Een schandalige stellingname.

Ik hoop dat mensen eens gaan nadenken en niet altijd vanuit de onderbuik gaan reageren. Een verbod is simpel maar gaat heel vaak voorbij aan het feit dan we hier in een wereld samenleven waarin de ene visie niet de andere is. Laten we open staan voor deze verschillen en niet elkaar gaan pesten met allerlei verboden. Zolang je iemand niet kwaad doet, niet benadeeld en gewoon netjes behandeld moet er ruimte zijn voor oneindige vrijheid, alleen op die manier zal onze samenleving in de toekomst nog leefbaar blijven.
Zolang het onbewezen is dat deze games verband houden met geweld en dergelijke hoeven ze van mij dit soort games niet te verbieden. Zoals al eerder gezegd is, als er mensen zijn die rare dingen gaan doen n.a.v. zo'n game dan zouden ze dat sowieso wel doen. Dan wel naar aanleiding van iets anders. Dat zijn ook extremen. Gelukkig geen gemiddelden.
pi_45526884
Het gaat hier niet om videospelletjes, maar om de bemoeizucht van de overheid. Je mist het punt als je gaat muggeziften over de vraag of een spelletje wel of niet verboden moet worden. De echte vraag is of de overheid uberhaupt dergelijke zaken voor de burgers dient te bepalen - en computerspelletjes zijn slechts het topje van de ijsberg.

Je kunt het zo gek niet bedenken, of er is wel een regeltje voor. Het leger aan ambtenaren dient zich toch ergens mee bezig te houden.... namelijk het bepalen wat je wel en niet mag, hoe je het moet doen, wanneer je het mag doen en wat de randvoorwaarden zijn waar aan voldaan moet worden.

Het is absoluut belachelijk zoals de Nederlandse overheid haar vinger in jouw pap heeft. En het wordt steeds erger - als burger ben je het proefkonijn van bemoeizuchtige nietsnutten die hun bestaansrecht ontlenen aan wat ze de burger wel en niet kunnen laten doen. Van welk videospelletje je mag spelen tot het exacte tijdstip waarop je je vuilnis buiten mag zetten - er is wel een regeltje voor. Absurd. Totaal doorgeschoten regelgeving. Het wordt tijd dat er een enorm besmettelijke ziekte de kop opsteekt die enkel ambtenaartjes treft, zodat we met een schone lei kunnen beginnen met een overheid die weer van, voor en door de bevolking zelf is. Zoals in de VS. In plaats van het ziekelijke megalomane gedrocht dat het Nederlandse ambtenarenapparaat is.
"Welfare culture is bad not just because, as in Europe, it's bankrupting the state, but because it enfeebles the citizenry, it erodes self-reliance and resourcefulness."
-Mark Steyn
pi_45526915
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 12:16 schreef Speth het volgende:

[..]

ik heb nog nooit van een dergelijk spel gehoord
Nooit japanse Hentai games gespeeld zeker
Oppai
Battele raper 1,2
Sexy beach 1,2,3
Hana no hime
Etc.

OT

Games de schuld geven van misdaden, verkrachting, moord etc, is gewoon de schuld afschuiven op dat wat het makkelijkst is.
in de jaren 80 was het The A-Team di het geweld onder de jeugd verklaarde
in de jaren 90 waren het de power rangers
nu zijn het computer spellen
Je kan de schuld we op andere afschuiven, maar daar voorkom je het onderliggende probleem niet mee.
Opvoeding, zowel een taak voor de ouders als de rest van de omgeving, familie, school en overheid.
Plaatsvervangende schuld noem ik dit.
Free speech?....... Yeah about as free as a Ferrari!!
Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
Laboro te salutante
  zaterdag 20 januari 2007 @ 09:16:44 #68
81187 ethiraseth
Fuck you, got mine
pi_45527243
Zag gister reclame dat The A-team binnenkort weer terug op tv komt. Zullen we daar ook weer ophef over krijgen?
Winnaar Agnes Kant knuffel 2010.
Indeed, what are the roots of western geometry? Nothing else but the Egyptian techniques of surveying property.
pi_45532336
quote:
Op zaterdag 20 januari 2007 05:39 schreef StefanP het volgende:
Het gaat hier niet om videospelletjes, maar om de bemoeizucht van de overheid. Je mist het punt als je gaat muggeziften over de vraag of een spelletje wel of niet verboden moet worden. De echte vraag is of de overheid uberhaupt dergelijke zaken voor de burgers dient te bepalen - en computerspelletjes zijn slechts het topje van de ijsberg.

Je kunt het zo gek niet bedenken, of er is wel een regeltje voor. Het leger aan ambtenaren dient zich toch ergens mee bezig te houden.... namelijk het bepalen wat je wel en niet mag, hoe je het moet doen, wanneer je het mag doen en wat de randvoorwaarden zijn waar aan voldaan moet worden.

Het is absoluut belachelijk zoals de Nederlandse overheid haar vinger in jouw pap heeft. En het wordt steeds erger - als burger ben je het proefkonijn van bemoeizuchtige nietsnutten die hun bestaansrecht ontlenen aan wat ze de burger wel en niet kunnen laten doen. Van welk videospelletje je mag spelen tot het exacte tijdstip waarop je je vuilnis buiten mag zetten - er is wel een regeltje voor. Absurd. Totaal doorgeschoten regelgeving. Het wordt tijd dat er een enorm besmettelijke ziekte de kop opsteekt die enkel ambtenaartjes treft, zodat we met een schone lei kunnen beginnen met een overheid die weer van, voor en door de bevolking zelf is. Zoals in de VS. In plaats van het ziekelijke megalomane gedrocht dat het Nederlandse ambtenarenapparaat is.
de cencuur is in de VS stukken erger
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
  zaterdag 20 januari 2007 @ 14:24:31 #70
133012 rood_verzet
The needs of the many
pi_45532665
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 10:31 schreef Jarno het volgende:
De VVD is alleen liberaal als het werkgevers en aandeelhouders betreft.
Klopt ja, voor persoonlijke vrijheden kun je beter een andere partij zoeken
  zaterdag 20 januari 2007 @ 14:31:46 #71
133012 rood_verzet
The needs of the many
pi_45532824
quote:
Op zaterdag 20 januari 2007 09:16 schreef ethiraseth het volgende:
Zag gister reclame dat The A-team binnenkort weer terug op tv komt. Zullen we daar ook weer ophef over krijgen?
Hehe, over A-team gesproken, check dit artikel:

http://www.libertarian.nl/NL/archives/001758.php

En ik denken dat ik altijd naar een onschuldig Amerikaanse tv-serie zat te kijken.
pi_45535818
quote:
Op zaterdag 20 januari 2007 14:31 schreef rood_verzet het volgende:

[..]

Hehe, over A-team gesproken, check dit artikel:

http://www.libertarian.nl/NL/archives/001758.php

En ik denken dat ik altijd naar een onschuldig Amerikaanse tv-serie zat te kijken.
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
  zaterdag 20 januari 2007 @ 17:30:55 #73
117776 OFfSprngr
Meest boze Punker van Fok!
pi_45537134
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 02:41 schreef Bolkesteijn het volgende:

[..]
Gaan ze ook onderzoeken hoe vaak geweld gebruikt wordt door het Christendom?
You must learn to live with your own conscience, your own morality, your own decision, your own self. You alone can do it. There is no authority but yourself!
http://www.last.fm/user/OFfSprngr
.
.
pi_45543403
quote:
Op zaterdag 20 januari 2007 14:09 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:

[..]

de cencuur is in de VS stukken erger
Zoals ik in mijn tweede zin al aangaf. Jij mist het punt dus totaal.
"Welfare culture is bad not just because, as in Europe, it's bankrupting the state, but because it enfeebles the citizenry, it erodes self-reliance and resourcefulness."
-Mark Steyn
  zaterdag 20 januari 2007 @ 21:31:52 #75
81187 ethiraseth
Fuck you, got mine
pi_45544705
quote:
Op zaterdag 20 januari 2007 20:49 schreef StefanP het volgende:

[..]

Zoals ik in mijn tweede zin al aangaf. Jij mist het punt dus totaal.
Neehoor. Je geeft alleen de Nederlandse overheid de schuld van zulk gedrag en de Amerikaanse overheid hemel je weer eens op.

Waarom reageer je uberhaupt nog op dingen die over Nederland gaan? je kan toch alleen maar kankeren op Nederland en je geliefde VS ophemelen. Ga dan gezellig met andere Amerikaanse nationalisten op een Amerikaans forum Amerika zitten ophemelen.
Winnaar Agnes Kant knuffel 2010.
Indeed, what are the roots of western geometry? Nothing else but the Egyptian techniques of surveying property.
  zaterdag 20 januari 2007 @ 21:32:38 #76
117776 OFfSprngr
Meest boze Punker van Fok!
pi_45544729
quote:
Op zaterdag 20 januari 2007 21:31 schreef ethiraseth het volgende:

[..]

Neehoor. Je geeft alleen de Nederlandse overheid de schuld van zulk gedrag en de Amerikaanse overheid hemel je weer eens op.

Waarom reageer je uberhaupt nog op dingen die over Nederland gaan? je kan toch alleen maar kankeren op Nederland en je geliefde VS ophemelen. Ga dan gezellig met andere Amerikaanse nationalisten op een Amerikaans forum Amerika zitten ophemelen.
You must learn to live with your own conscience, your own morality, your own decision, your own self. You alone can do it. There is no authority but yourself!
http://www.last.fm/user/OFfSprngr
.
.
pi_45551586
quote:
Op zaterdag 20 januari 2007 21:31 schreef ethiraseth het volgende:

[..]

Neehoor. Je geeft alleen de Nederlandse overheid de schuld van zulk gedrag en de Amerikaanse overheid hemel je weer eens op.

Waarom reageer je uberhaupt nog op dingen die over Nederland gaan? je kan toch alleen maar kankeren op Nederland en je geliefde VS ophemelen. Ga dan gezellig met andere Amerikaanse nationalisten op een Amerikaans forum Amerika zitten ophemelen.
Dit topic gaat over kortzichtige geesten met hun verboden. De Nederlandse ambtenaartjes en politici dus, die beter zijn in verboden en wetjes uitvaardigen dan hun collega's in welk land dan ook. Alles wat ik post is dus 100% ontopic.
"Welfare culture is bad not just because, as in Europe, it's bankrupting the state, but because it enfeebles the citizenry, it erodes self-reliance and resourcefulness."
-Mark Steyn
  zondag 21 januari 2007 @ 04:47:09 #78
57381 DeGroeneRidder
Compassionate Conservatism
pi_45551861
Ja, echt the land of the free, die V.S.

P.S.: mogelijkheid in de staat Oklahoma tot levenslange gevangenisstraf bij telen en/of verkopen van marihuana, ongeacht de hoeveelheid. Wake up and smell the freedom.

[ Bericht 0% gewijzigd door DeGroeneRidder op 21-01-2007 13:59:12 ]
-6- Gehoorzaam de wetten van de HERE, uw God. Volg Zijn weg en heb ontzag voor Hem.
  zondag 21 januari 2007 @ 06:00:03 #79
117776 OFfSprngr
Meest boze Punker van Fok!
pi_45552108
"Freedom like a shopping cart"
You must learn to live with your own conscience, your own morality, your own decision, your own self. You alone can do it. There is no authority but yourself!
http://www.last.fm/user/OFfSprngr
.
.
pi_45557675
quote:
Op zondag 21 januari 2007 03:45 schreef StefanP het volgende:

[..]

Dit topic gaat over kortzichtige geesten met hun verboden. De Nederlandse ambtenaartjes en politici dus, die beter zijn in verboden en wetjes uitvaardigen dan hun collega's in welk land dan ook. Alles wat ik post is dus 100% ontopic.
dan klopt je punt niet want in de VS zijn ze daar veel beter in en is de cencuur groter.
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
pi_45558132
quote:
Op zondag 21 januari 2007 03:45 schreef StefanP het volgende:

[..]

Dit topic gaat over kortzichtige geesten met hun verboden. De Nederlandse ambtenaartjes en politici dus, die beter zijn in verboden en wetjes uitvaardigen dan hun collega's in welk land dan ook. Alles wat ik post is dus 100% ontopic.
In de VS trekken hele caravaans door het land om na een schietpartij op een school te vertellen dat het allemaal door computer spelletjes komt.
lollig
  zondag 21 januari 2007 @ 14:20:34 #82
130955 Floripas
Blast from the past
pi_45558739
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 11:36 schreef Richboy het volgende:

[..]

Deze springt er toch het meeste uit.
Was de SP niet zo hard aan het janken dat ze bang waren voor de Polen?
Net zo hard als de VVD, ja. Als je dat trots maakt op de VVD, ga je gang.
  zondag 21 januari 2007 @ 14:24:32 #83
130955 Floripas
Blast from the past
pi_45558865
Even terug naar het spel: als het kinderporno is, moet het toch verboden zijn?
Of hoeft van alle zelfverklaarde vrijheidslievenden kiddiepr0n ook niet van het internet af?
pi_45575871
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 02:41 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Ik las dit in de trein en mij bekroop echt een gevoel van algehele woede. Wat is het dat tegenwoordig mensen elkaar het leven zuur willen maken? [...]

Dit eventuele verbod op spelletjes is een goed voorbeeld [...], een spelletje spelen op de PC is leuk. Leuk omdat je even in een andere wereld bent, leuk omdat je dingen kunt doen die normaal niet mogen maar die je toch wel eens zou willen ervaren.
Ik ben het met je eens dat wel heel snel geroepen wordt om een verbod.
Aan de andere kant moet je ook het volgende in overweging nemen:

Het bleek in afgelopen oorlogen dat soldaten meer mis schoten dan raak, en zelfs expres niet scherp schoten.
De neiging om een ander mens niet te vermoorden zit diep in de menselijke psyche.
Gelukkig kan deze blokkering opgeheven worden. Dat doet het leger met training. Voldoende oefenen op nepdoelen en op een gegeven moment schiet elke soldaat vanuit een reflex, ook op echte mensen. De blokkade is opgeheven.

Ik zie drie dingen:
1) Die natuurlijke blokkade is psychisch
2) Hij is te doorbreken door veel oefening
3) Sommige spelletjes doen niets anders dan dat.

Natuurlijk gaat het tever om te roepen dat iedereen die een kwartier Doom heeft gespeeld onherroepelijk veranderd is in een gewetenloze moordmachine.
Een verbod op iets waar de meeste mensen prima mee om kunnen gaan is daarom overdreven.
Maar je mag wel erkennen dat het spelen van bepaalde spellen wel een invloed kan hebben; een invloed die bij bepaalde mensen sterker kan zijn dan bij anderen.
  maandag 22 januari 2007 @ 13:12:57 #85
81187 ethiraseth
Fuck you, got mine
pi_45576776
quote:
Op zondag 21 januari 2007 03:45 schreef StefanP het volgende:

[..]

Dit topic gaat over kortzichtige geesten met hun verboden. De Nederlandse ambtenaartjes en politici dus, die beter zijn in verboden en wetjes uitvaardigen dan hun collega's in welk land dan ook. Alles wat ik post is dus 100% ontopic.
Grapjas. Amerika is er vele, véle malen erger in. Die schieten in een nationale rel door een computerspelletje (gta, bully). Die geven games de schuld van hun eigen problemen (zie columbine). Dat gebeurt hier tenminste niet. Het is dat er ooit in Amerika iemand bij de oprichting van het land zo slim is geweest het Eerste Amendement in de grondwet te zetten waardoor rechters niet anders kunnen dan pogingen spellen te verbieden te blokkeren, anders waren de censuur-restricties vele malen erger dan in Duitsland geweest.
Winnaar Agnes Kant knuffel 2010.
Indeed, what are the roots of western geometry? Nothing else but the Egyptian techniques of surveying property.
pi_45576858
En ik zie toch weer een hoop zgn. liberale geesten ageren tegen het níet geven van een hand door een Britse politie-agente in Moslimagente geeft chef geen hand . Waar is de liberale gedachte dat een ieder zélf mag bepalen hoe hij of zij zijn leven inricht en leidt? Is het niet ultiem liberaal om iemands wens om geen handen te schudden, te respecteren? Of krijgen we straks, uiteraard onder vlag van VVD of Wilders, een verbod op het niet-handen-schudden?

Of geld liberalisme niet voor moslims?
"I'm interested in anything about revolt, disorder, chaos, especially activity that appears to have no meaning.
It seems to me to be the road toward freedom. - Jim Morrison"
pi_45586996
quote:
Op maandag 22 januari 2007 13:12 schreef ethiraseth het volgende:

[..]

Grapjas. Amerika is er vele, véle malen erger in. Die schieten in een nationale rel door een computerspelletje (gta, bully). Die geven games de schuld van hun eigen problemen (zie columbine). Dat gebeurt hier tenminste niet. Het is dat er ooit in Amerika iemand bij de oprichting van het land zo slim is geweest het Eerste Amendement in de grondwet te zetten waardoor rechters niet anders kunnen dan pogingen spellen te verbieden te blokkeren, anders waren de censuur-restricties vele malen erger dan in Duitsland geweest.
Jemig zeg, hoe lang blijven jullie nog hameren op dat stomme spelletje? Daar gaat het helemaal niet om. Het is slechts een piepklein voorbeeld van de bemoeizucht van ambtenaartjes. Ik geloof dat dit de derde keer al is dat ik het zeg, maar aan de replies hierboven te zien willen of kunnen jullie het gewoon niet snappen. Dat er over computerspelletjes in de VS meer gezeken wordt dan in NL wil ik best in meegaan, maar op alle andere facetten van overheids- en belangenorganisatiebemoeienis (mooi woord toch?) staan jullie toch echt met stip bovenaan.

[ Bericht 0% gewijzigd door StefanP op 23-01-2007 07:27:03 ]
"Welfare culture is bad not just because, as in Europe, it's bankrupting the state, but because it enfeebles the citizenry, it erodes self-reliance and resourcefulness."
-Mark Steyn
  dinsdag 23 januari 2007 @ 05:43:16 #88
117776 OFfSprngr
Meest boze Punker van Fok!
pi_45587009
Met andere woorden wil je zeggen dat de VS liberaler is en NL fascistischer?..
You must learn to live with your own conscience, your own morality, your own decision, your own self. You alone can do it. There is no authority but yourself!
http://www.last.fm/user/OFfSprngr
.
.
pi_45587022
VERBODEN = NEP
alles moet toegestaan zijn
...sabi tog bitchez!
  dinsdag 23 januari 2007 @ 06:11:32 #90
57381 DeGroeneRidder
Compassionate Conservatism
pi_45587028
quote:
Op dinsdag 23 januari 2007 05:43 schreef OFfSprngr het volgende:
Met andere woorden wil je zeggen dat de VS liberaler is en NL fascistischer?..
Dat is wat hij wil zeggen. En als je met tegenvoorbeelden komt zegt hij: "Jaaaaaaa, maar op andere vlakken..."

[ Bericht 59% gewijzigd door DeGroeneRidder op 23-01-2007 08:47:03 ]
-6- Gehoorzaam de wetten van de HERE, uw God. Volg Zijn weg en heb ontzag voor Hem.
pi_45587210
Onzin. Je praat bewust om de feiten heen door op dit ene minieme voorbeeld te blijven hameren. Als je daarmee je gelijk moet halen, dan mag je het hebben hoor. Gefeliciteerd.
"Welfare culture is bad not just because, as in Europe, it's bankrupting the state, but because it enfeebles the citizenry, it erodes self-reliance and resourcefulness."
-Mark Steyn
pi_45587267
quote:
Op maandag 22 januari 2007 13:15 schreef Jarno het volgende:
En ik zie toch weer een hoop zgn. liberale geesten ageren tegen het níet geven van een hand door een Britse politie-agente in Moslimagente geeft chef geen hand . Waar is de liberale gedachte dat een ieder zélf mag bepalen hoe hij of zij zijn leven inricht en leidt? Is het niet ultiem liberaal om iemands wens om geen handen te schudden, te respecteren? Of krijgen we straks, uiteraard onder vlag van VVD of Wilders, een verbod op het niet-handen-schudden?

Of geld liberalisme niet voor moslims?
Volgens mij begrijp jij niet zoveel van liberalisme. Liberalisme staat namelijk los van de etiquette in een land. Ook ongeschreven regels zijn regels en je houden aan regels is niet onliberaal.
pi_45587600
TS, lees eens wat onderzoeken die duidelijk aantonen dat het spelen van dergelijke games leidt tot agressief gedrag bij de gamer. Is het spelen van dergelijke games noodzakelijk voor het overleven? Nee. Is agressie onwenselijk? Ja. Dus: verbieden die games.
pi_45587617
quote:
Op donderdag 18 januari 2007 05:49 schreef SolarX het volgende:
Ik vind het nogal twijfelachtig dat er met verboden geschermd wordt, terwijl niet eens vaststaat dat dit soort geweld daadwerkelijk door gewelddadige spellen (of films, etc.) wordt veroorzaakt.
Blader eens door het artikelenbestand van je universiteit en je zult versteld staan van wat er zoal aan publicaties van onderzoeken te vinden is die precies dàt aantonen.
pi_45587638
Alvast een aantal voorbeelden van secundaire bronnen:

http://www.apa.org/releases/videogames.html
http://mentalhealth.about(...)/vidgameviolence.htm
http://culturalpolicy.uchicago.edu/conf2001/papers/walsh.html
http://www.newscientist.com/article.ns?id=dn8449

Voor het gemak een citaat uit het laatste artikel:
quote:
Many studies have concluded that people who play violent video games are more aggressive, more likely to commit violent crimes, and less likely to help others. But critics argue these correlations merely prove that violent people gravitate towards violent games, not that games can change behaviour.

Now psychologist Bruce Bartholow from the University of Missouri-Columbia and colleagues have found that people who play violent video games show diminished brain responses to images of real-life violence, such as gun attacks, but not to other emotionally disturbing pictures, such as those of dead animals, or sick children. And the reduction in response is correlated with aggressive behaviour.
En als je het allemaal niet zo gelooft, dan staat het je vrij om zelf empirisch onderzoek te verrichten naar dit vraagstuk.
pi_45587691
quote:
Op zaterdag 20 januari 2007 05:39 schreef StefanP het volgende:
Het gaat hier niet om videospelletjes, maar om de bemoeizucht van de overheid. Je mist het punt als je gaat muggeziften over de vraag of een spelletje wel of niet verboden moet worden. De echte vraag is of de overheid uberhaupt dergelijke zaken voor de burgers dient te bepalen - en computerspelletjes zijn slechts het topje van de ijsberg.
Waarom zou de overheid dat niet mogen? Daar bestaat ze juist voor! Ik ben blij met een overheid die de macht heeft in te grijpen op plaatsen waar van de markt overduidelijk een perverterende werking uitgaat. In dit specifieke voorbeeld van agressieve videogames is de markt pervers, omdat geld wordt verdient door agressie te promoten. Wie anders dan de overheid, zou een dergelijk walgelijk fenomeen moeten onderdrukken?
  dinsdag 23 januari 2007 @ 09:12:31 #97
34614 jogy
Hersenflatulent
pi_45588110
Gelul in de ruimte, ik ben het niet vaak met StefanP eens maar nu wel. ( over zijn punt, niet over zijn verdediging van de VS wat dit betreft ). Het grootste probleem van geweldadigheid is de opvoeding door de ouders/verzorgers. Geweldadige spelletjes in zichzelf zijn niet de oorzaak van overdadig geweld bij tieners.
Iedereen is de hoofdrolspeler van zijn eigen komedie.
Vrijheid
pi_45588217
quote:
Op dinsdag 23 januari 2007 09:12 schreef jogy het volgende:
Gelul in de ruimte, ik ben het niet vaak met StefanP eens maar nu wel. ( over zijn punt, niet over zijn verdediging van de VS wat dit betreft ). Het grootste probleem van geweldadigheid is de opvoeding door de ouders/verzorgers. Geweldadige spelletjes in zichzelf zijn niet de oorzaak van overdadig geweld bij tieners.
En zo is het!

Er zou maar een verbod komen op "gewelddadige games" .....Riotting gaming world
Dussss.... ?
pi_45588248
quote:
Op dinsdag 23 januari 2007 07:41 schreef Chewie het volgende:

[..]

Volgens mij begrijp jij niet zoveel van liberalisme. Liberalisme staat namelijk los van de etiquette in een land. Ook ongeschreven regels zijn regels en je houden aan regels is niet onliberaal.
Ongeschreven regels zijn nog lang geen wet.
"I'm interested in anything about revolt, disorder, chaos, especially activity that appears to have no meaning.
It seems to me to be the road toward freedom. - Jim Morrison"
  dinsdag 23 januari 2007 @ 09:35:50 #100
81187 ethiraseth
Fuck you, got mine
pi_45588481
quote:
Op dinsdag 23 januari 2007 08:29 schreef zwambtenaar het volgende:
TS, lees eens wat onderzoeken die duidelijk aantonen dat het spelen van dergelijke games leidt tot agressief gedrag bij de gamer. Is het spelen van dergelijke games noodzakelijk voor het overleven? Nee. Is agressie onwenselijk? Ja. Dus: verbieden die games.
Rot toch op . Als we zo gaan beginnen kan de overheid ook maar beter meteen alcohol, tv, voetbal, worstelen, eigenlijk sport in zijn algemeenheid, autorijden, vertragingine in het openbaar vervoer, lange rijen voor de kassa bij de supermarkt, leraren die negatieve dingen over kinderen van ouders zeggen en nog wel 1000 andere dingne verbieden. Doen we toch ook niet? maar nee, spelletjes moeten dan opeens wél verboden weer. De hypocrisie.
Winnaar Agnes Kant knuffel 2010.
Indeed, what are the roots of western geometry? Nothing else but the Egyptian techniques of surveying property.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')