De CU is de staat niet he, dat is het antwoord.quote:Op zaterdag 16 december 2006 09:20 schreef sloopkogel het volgende:
Ik dacht dat we in een land leefden waarin Kerk en Staat gescheiden zijn......
Maar als ik het partij programma van de C.U. er op na lees blijkt dat dat niet zo is:
Abortus
Leven, van het prilste begin tot het broze einde, is door God gegeven. De grenzen van het leven liggen in Zijn handen. Bescherming van iedere fase van het leven is een verantwoordelijkheid van de samenleving en een belangrijke taak van de overheid. Dit geldt vooral voor hen die nog geen stem hebben of voor hen die geen stem meer hebben
Wie kan mij nou eens uitleggen wat Kerk en Staat gescheiden nou daadwerkelijk in houdt?
Dank je wel voor jouw antwoord......quote:Op zaterdag 16 december 2006 09:41 schreef Iblis het volgende:
Het houdt in dat degenen met kerkelijke macht, d.w.z. de kerkelijke leiders, niet automatisch ook wereldlijke (d.w.z. wat bijvoorbeeld het landsbestuur aangaat) leiders zijn. Een bisschop of paus maakt geen onderdeel uit van de bestuurlijke hiėrarchie wat landszaken betreft.
Met name in de middeleeuwen was dat anders, dan konden kerkelijke leiders ook beleid maken. De paus is nu nog steeds ook op staatkundig gebied de baas in het Vaticaan.
Dit alles laat echter onverlet dat mensen op basis van religieuze overtuigingen een partij mogen beginnen. En dat is wat de ChristenUnie en het CDA doen. Dit is een aparte tak van het Christendom, die ook hun inspiratie uit de Bijbel haalt, maar die gewoon meedoen aan het democratische proces om staatkundige macht te krijgen. Daar is niets mis mee; het zou verkeerd zijn als bijvoorbeeld een bisschop automatisch minister zou worden, of een predikant automatisch burgemeester van zijn dorp.
In dit geval is de CU een ‘normale’ partij, behalve dat ze een deel van hun inspiratie uit de Bijbel halen.
Dat is wat te simplistisch, maar in Nederland als hervormd land met een grote groep katholieken kwam het daar de afgelopen twee eeuwen wel ongeveer op neer. Al was de scheiding van kerk en staan niet die hele peroide als zodanig benoemd.quote:Op zaterdag 16 december 2006 13:38 schreef DennisMoore het volgende:
Was de oorsprong van het principe niet juist andersom? Te voorkomen dat de staat invloed zou uitoefenen op de kerk? De kerk beschermen tegen inmenging van de overheid?
Leuk voorbeeld, de paus. Want dat is nou net iemand die, zij het dan in eigen land, geen scheiding van kerk en staat heeft.quote:Op zaterdag 16 december 2006 12:29 schreef pmb_rug het volgende:
ik sluit mij helemaal bij iblis aan.
er bestaat een wijdgedragen misverstand dat partijen met een religieuze grondslag de scheiding tussen kerk en staat zouden schenden. dat is natuurlijk belachelijk omdat dit land democratisch is en er mensen kunnen zijn die graag willen dat een partij vanuit een Christelijk wereldbeeld beslissingen aangaande de samenleving maken. Dit is een democratisch recht. Net zoals een communist een partij wil met communistische grondslagen. Ook mag bijv. de paus zich bemoeien met politiek zolang hij maar geen directe macht heeft. De paus is een persoon met een mening en die mag proberen de mening van politici te beinvloeden zoals ook journalisten, organisaties, wetenschappers en andere burgers dit mogen (en ook doen! denk niet in de laatste plaats aan alle lobby's).
Een partij/politiek is geen staat. Laat staan dat een partij met religieuze basis de kerk zou zijn.
de scheiding tussen kerk en staat is dus heel letterlijk. dus 'kerk' als instituut en staat als de overheid (en dus niet de politiek).
De Nederlandse staat is in ieder geval niet seculier.quote:Wij Beatrix, bij de gratie Gods, Koningin der Nederlanden, Prinses van Oranje-Nassau, enz. enz. enz.
Allen, die deze zullen zien of horen lezen, saluut! doen te weten:
Niet?quote:Op zaterdag 16 december 2006 20:42 schreef Autodidact het volgende:
Toevallig vond ik vandaag hoe de tekst van een wetswijziging opent:
[..]
De Nederlandse staat is in ieder geval niet seculier.
Ik weet niet helemaal zeker of het zo is, maar onze versie van de scheiding tussen kerk en staat is ingevoerd door de Fransen, en een typisch construct van de Franse revolutie, waar noujuist de kerk (en de adel) 'weggeslagen' werden uit de politieke inmenging. Dus dan klopt het niet wat je zegt.quote:Op zaterdag 16 december 2006 13:38 schreef DennisMoore het volgende:
Was de oorsprong van het principe niet juist andersom? Te voorkomen dat de staat invloed zou uitoefenen op de kerk? De kerk beschermen tegen inmenging van de overheid?
De vorstin zegt dat ze vindt dat ze uit God's genade koningin is.quote:Op zaterdag 16 december 2006 20:58 schreef Autodidact het volgende:
Nee. Als een staat de gratie van God claimt bij het invoeren van een wet, is dat geen seculiere staat.
Omdat ze staatshoofd is. Dat maakt onze regeringsvorm overigens een theocratie, grappig.quote:Op zaterdag 16 december 2006 21:30 schreef DennisMoore het volgende:
De vorstin zegt dat ze vindt dat ze uit God's genade koningin is.
'k Zie niet waarom dat een staat niet-seculier zou maken.
Omdat ze uit naam van de staat een wet invoert. Heb je de tekst wel gelezen? De koninging voert bij de gratie Gods een wet in. Daarmee spreekt de staat een religieuze voorkeur uit...quote:Op zaterdag 16 december 2006 21:30 schreef DennisMoore het volgende:
[..]
De vorstin zegt dat ze vindt dat ze uit God's genade koningin is.
'k Zie niet waarom dat een staat niet-seculier zou maken.
Staatsvorm waarin de Godheid als de onmiddellijke gezagsdrager wordt beschouwd...quote:Op zaterdag 16 december 2006 21:31 schreef speknek het volgende:
Omdat ze staatshoofd is. Dat maakt onze regeringsvorm overigens een theocratie, grappig.
Dat is uit jouw quote niet te halen. Daar staat slechts dat ze zegt dat ze bij de gratie Gods koningin is.quote:Op zaterdag 16 december 2006 21:35 schreef Autodidact het volgende:
Omdat ze uit naam van de staat een wet invoert. Heb je de tekst wel gelezen? De koninging voert bij de gratie Gods een wet in. Daarmee spreekt de staat een religieuze voorkeur uit...
En in die hoedanigheid (de gratie van God) een wet verandert. Hieruit is te halen dat de staat een religieuze voorkeur uitspreekt, namelijk die van een monotheļsme (je weet wel welke variant).quote:Op zaterdag 16 december 2006 21:37 schreef DennisMoore het volgende:
[..]
Dat is uit jouw quote niet te halen. Daar staat slechts dat ze zegt dat ze bij de gratie Gods koningin is.
De gratie Gods is geen hoedanigheid. De Koningin is niet de staat.quote:Op zaterdag 16 december 2006 21:40 schreef Autodidact het volgende:
En in die hoedanigheid (de gratie van God) een wet verandert. Hieruit is te halen dat de staat een religieuze voorkeur uitspreekt, namelijk die van een monotheļsme (je weet wel welke variant).
Als jij wil lezen wat je wil moet je dat vooral doen. Ik lees dat de koningin degene is die namens de staat een wetswijziging doorvoert, bij de gratie van een God. Als een staatshoofd het gezag ontleent aan een godheid is dat geen seculiere staat.quote:Op zaterdag 16 december 2006 21:46 schreef DennisMoore het volgende:
[..]
De gratie Gods is geen hoedanigheid. De Koningin is niet de staat.
De staat spreekt hiermee geen religieuze voorkeur uit.
Verder vind ik het nogal sneu om op dit soort (m.i. cultuurhistorische) slakken zout te leggen.
Da's meer iets voor atheļstische fundamentalisten.
Claimt.quote:Op zaterdag 16 december 2006 22:07 schreef DennisMoore het volgende:
Je logica klopt gewoon niet. Als iemand bij de gratie Gods een bepaalde functie uitoefent, zegt dat nog helemaal niet dat die persoon het gezag ontleent aan die godheid.
Ja dat weet ik. Ze schrijft het namelijk.quote:Op zaterdag 16 december 2006 22:15 schreef DennisMoore het volgende:
Taalkundig gezien heb je het gewoon fout. Maar fijn dat jij weet hoe Beatrix haar gezag ziet..
Gratie Gods zegt niets over gezag.quote:Op zaterdag 16 december 2006 22:16 schreef Autodidact het volgende:
Ja dat weet ik. Ze schrijft het namelijk.
Dat is maar een deel daarvan. Op zich heb je wel gelijk:quote:Op zaterdag 16 december 2006 21:36 schreef DennisMoore het volgende:
Staatsvorm waarin de Godheid als de onmiddellijke gezagsdrager wordt beschouwd...
Nah.
Wij zijn (worden?) voor tweederde een theocratie. Het is maar waar je je standaard zet natuurlijk.quote:In the most common usage of the term theocracy, some civil rulers are leaders of the dominant religion (e.g., the Byzantine Emperor as patron of the head of the official Church); governmental policies are either identical with, or strongly influenced by, the principles of a religion, and typically, the government claims to rule on behalf of God or a higher power, as specified by the local religion.
Over de claim van gezag. Ze is, volgens haar, koninging bij gratie gods.quote:Op zaterdag 16 december 2006 22:28 schreef DennisMoore het volgende:
[..]
Gratie Gods zegt niets over gezag.
En het tweede heeft dus weinig tot niets met het eerste te maken.quote:Op zaterdag 16 december 2006 23:08 schreef Autodidact het volgende:
Over de claim van gezag. Ze is, volgens haar, koninging bij gratie gods.
De kern van het beroep van een groenteboer is dan ook geen gezag, maar groenten verkopen.quote:Op zaterdag 16 december 2006 23:10 schreef DennisMoore het volgende:
[..]
En het tweede heeft dus weinig tot niets met het eerste te maken.
Iemand kan ook vinden bij de gratie Gods groenteboer te zijn. Heeft wederom niets met gezag te maken, ook volgens de groenteboer niet.
ik refereerde impliciet aan een discussie over uitspraken van de paus over homohuwelijk. daar werd in Nederland nogal verontwaardigd op gereageerd omdat we 'scheiding tussen kerk en staat hebben'. Ik wilde maar aangeven dat dit een bullshit toepassing is van die regel.quote:Op zaterdag 16 december 2006 15:04 schreef averty het volgende:
[..]
Leuk voorbeeld, de paus. Want dat is nou net iemand die, zij het dan in eigen land, geen scheiding van kerk en staat heeft.
waarom?quote:Op zaterdag 16 december 2006 13:32 schreef roobje het volgende:
Ik snap wel dat een partij als de CU de scheiding tussen kerk en staat niet schendt maar komt het niet een beetje op hetzelfde neer? Een partij die volgens de bijbel het land wil regeren en de kerk die, als het de macht had, het land ook zoals in de bijbel zou regeren? Het zal wel niet haalbaar zijn maar wat mij betreft zou het verboden moeten zijn om met de bijbel/koran in de hand het land te regeren.
En zo zie ik het ook. Ik ben trouwens wel voorscheding van kerk en staat, maar wil wel politieke partijen ruimte geven voor religie. Het zijn idd twee verschillende zaken.quote:Op zaterdag 16 december 2006 23:24 schreef pmb_rug het volgende:
van wiki:
"De scheiding van kerk en staat betekent dus niet de scheiding van religie en politiek, ondanks dat deze zaken vaak door elkaar gehaald worden."
een veel voorkomend misverstand idd.
sterker nog, er is geen zinnige democratie denkbaar waarin dit niet het geval zou zijn.quote:Op zaterdag 16 december 2006 23:46 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
En zo zie ik het ook. Ik ben trouwens wel voorscheding van kerk en staat, maar wil wel politieke partijen ruimte geven voor religie. Het zijn idd twee verschillende zaken.
Ik ben het helemaal met je eens. Laten we het maar zo houden.quote:Op zondag 17 december 2006 00:30 schreef pmb_rug het volgende:
[..]
sterker nog, er is geen zinnige democratie denkbaar waarin dit niet het geval zou zijn.
Mwach, scheiding tussen kerk en staat en godsdienstneutraalheid zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden.quote:Op zaterdag 16 december 2006 23:24 schreef pmb_rug het volgende:
van wiki:
"De scheiding van kerk en staat betekent dus niet de scheiding van religie en politiek, ondanks dat deze zaken vaak door elkaar gehaald worden."
een veel voorkomend misverstand idd.
Maar de CU wil wel deel uitmaken van de staat hč, dat is het antwoord.quote:Op zaterdag 16 december 2006 09:38 schreef Pony-Lover het volgende:
[..]
De CU is de staat niet he, dat is het antwoord.
Regering, bedoel je?quote:Op zondag 17 december 2006 10:19 schreef Viking84 het volgende:
Maar de CU wil wel deel uitmaken van de staat hč, dat is het antwoord.
terug naar maatschappijleer jij!!!!quote:Op zondag 17 december 2006 10:19 schreef Viking84 het volgende:
[..]
Maar de CU wil wel deel uitmaken van de staat hč, dat is het antwoord..
dat kregen wij bij staatsinrichting. Zo saaiquote:Op zondag 17 december 2006 10:36 schreef pmb_rug het volgende:
[..]
terug naar maatschappijleer jij!!!!
er is een groot verschil tussen 'de staat' en 'de regering' (of: 'de politiek')
de staat is de balie waar je je paspoort ophaalt, de plek die vergunningen afgeeft of die de straat schoonveegt of die boeven vangt.
daarnaast is de CU de kerk niet
Je bedoelt de overheid?quote:Op zondag 17 december 2006 10:36 schreef pmb_rug het volgende:
de staat is de balie waar je je paspoort ophaalt, de plek die vergunningen afgeeft of die de straat schoonveegt of die boeven vangt.
Tuurlijk kan het erger, maar dat praat niets goed. Dat ons staatshoofd haar rol als koningin als "door god aan haar gegeven" ziet, en dit herhaalt bij elk politiek besluit getuigt niet van een seculiere staat. Dat mens denkt echt dat ze door God op de troon is gehesen.quote:Op zondag 17 december 2006 09:48 schreef Iblis het volgende:
Een lekenstaat of een geheel seculiere overheid gaat nog wel wat verder. Wij hebben nog wel wat restjes hier en daar, het al genoemde ‘bij de gratie Gods’, de bede die weer terug is in de troonrede, en de zijkant van het geld met ‘God zij met ons’. Maar ach… het kan erger.
OndersteunT.quote:Op zondag 17 december 2006 12:31 schreef onemangang het volgende:
Zolang de Nederlandse staat buitengewoon onderwijs geldelijk ondersteund (wat nu het geval is) is er geen sprake van scheiding van kerk en staat...
Wat zijn bijzondere burgers?quote:Op zondag 17 december 2006 12:37 schreef DennisMoore het volgende:
[..]
OndersteunT.
Bijzonder Onderwijs (wat helemaal niet religieus-geļnspireerd hoeft te zijn) mogelijk maken, is tegemoet komen aan de onderwijs-wensen van een groot deel van de bevolking. En laat dat nu net een belangrijke functie zijn van de overheid.
Voor haar 'bijzondere' burgers maakt zij bijzonder onderwijs mogelijk, en voor de burgers die het geen bal interesseert, maakt zij 'staats-onderwijs' mogelijk. Iedereen blij.
En verder heeft het opnieuw helemaal niets te maken met de scheiding tussen de 'instituten' Kerk & Staat. Ik stel voor dat je dit topic eens vanaf het begin doorleest.
Effe kort en tussen aanhalingstekens... Burgers die graag zelf het onderwijs voor hun kinderen willen vormgeven, zoiets.quote:
Laten die onderwijs-wensen nou precies hetzelfde zijn als de wensen van de kerk: op christelijke, evangelische en islamistische scholen worden aan kinderen religieuze denkbeelden opgedrongen. Het opdringen van die denkbeelden wordt zo feitelijk bekostigd door de staat die daardoor niet strikt seculier is. En laat dat nou net ook een belangrijke functie van de overheid zijn. Scheiding van kerk en staat wil immers ook zeggen dat staatsuitgaven geen geloofszaken dienen te ondersteunen.quote:Op zondag 17 december 2006 12:37 schreef DennisMoore het volgende:
[..]
OndersteunT.
Bijzonder Onderwijs (wat helemaal niet religieus-geļnspireerd hoeft te zijn) mogelijk maken, is tegemoet komen aan de onderwijs-wensen van een groot deel van de bevolking. En laat dat nu net een belangrijke functie zijn van de overheid.
Zou je voor staatsgesponsorde scholen zijn die communisme of fascisme (of welke politieke smaak dan ook) propageren?quote:Op zondag 17 december 2006 12:37 schreef DennisMoore het volgende:
[..]
OndersteunT.
Bijzonder Onderwijs (wat helemaal niet religieus-geļnspireerd hoeft te zijn) mogelijk maken, is tegemoet komen aan de onderwijs-wensen van een groot deel van de bevolking. En laat dat nu net een belangrijke functie zijn van de overheid.
Voor haar 'bijzondere' burgers maakt zij bijzonder onderwijs mogelijk, en voor de burgers die het geen bal interesseert, maakt zij 'staats-onderwijs' mogelijk. Iedereen blij.
En verder heeft het opnieuw helemaal niets te maken met de scheiding tussen de 'instituten' Kerk & Staat. Ik stel voor dat je dit topic eens vanaf het begin doorleest.
Zolang de kinderen bij het verlaten van de school voldoen aan de wettelijke minimum-eisen (rekenen, taal, 'maatschappijleer') en er verder niets onwettigs gebeurt: ja.quote:Op zondag 17 december 2006 13:39 schreef Autodidact het volgende:
Zou je voor staatsgesponsorde scholen zijn die communisme of fascisme (of welke politieke smaak dan ook) propageren?
Klopt; maar ja; het algemeen kiesrecht is ook wel wat waard natuurlijk...quote:Op zondag 17 december 2006 13:34 schreef onemangang het volgende:
[..]
Laten die onderwijs-wensen nou precies hetzelfde zijn als de wensen van de kerk: op christelijke, evangelische en islamistische scholen worden aan kinderen religieuze denkbeelden opgedrongen. Het opdringen van die denkbeelden wordt zo feitelijk bekostigd door de staat die daardoor niet strikt seculier is. En laat dat nou net ook een belangrijke functie van de overheid zijn. Scheiding van kerk en staat wil immers ook zeggen dat staatsuitgaven geen geloofszaken dienen te ondersteunen.
Dat wereldbeeld kunnen kinderen op latere leeftijd zelf wel bepalen. Scholen dienen zich uitsluitend te richten op het aanleren van kennis. Een school die leerlingen leert dat ze zich moeten onderwerpen aan God en dat binnenkort Jezus terug zal keren is niet bezig met het verspreiden van kennis maar met geloof. Dat laatste is de taak van kerken. Als burgers hun kinderen geloofszaken willen opdringen, danquote:Op zondag 17 december 2006 13:39 schreef DennisMoore het volgende:
Bijzonder onderwijs is niet gelijk aan religieus onderwijs.
Verder draait het vooral om Vrijheid van onderwijs. Laat burgers zelf bepalen in welk 'wereldbeeld' zij hun kinderen willen opvoeden en onderwijzen, daarbij voldoend aan minimum eisen qua taal, rekenen, voorbereiding op de maatschappij etc.
Nee, de overheid moet de belangen van haar burgers behartigen. Onderscheid maken tussen gelovige en niet-gelovige burgers is niet haar taak. Alleen discutabele regeringen maken zo'n onderscheid.quote:De overheid moet net zo goed de belangen van haar gelovige als van haar niet-gelovige burgers behartigen.
't Is maar net waar je de geforceerde scheiding tussen opvoeding en onderwijs wilt leggen.quote:Op zondag 17 december 2006 14:11 schreef onemangang het volgende:
Dat wereldbeeld kunnen kinderen op latere leeftijd zelf wel bepalen. Scholen dienen zich uitsluitend te richten op het aanleren van kennis. Een school die leerlingen leert dat ze zich moeten onderwerpen aan God en dat binnenkort Jezus terug zal keren is niet bezig met het verspreiden van kennis maar met geloof. Dat laatste is de taak van kerken. Als burgers hun kinderen geloofszaken willen opdringen, dan hebben ze daar al alle mogelijkheden voor. Geloof opdringen via scholen is niet alleen in tegenspraak met de seculiere staat, maar ook in tegenspraak wat 'onderwijs' behelst.
Het simpele feit is dat er onderscheid ķs tussen gelovige en ongelovige burgers, ze hebben ieder hun wensen mbt wat ze willen dat er met hun eigen belastingcenten gebeurt. Je moet niet geforceerd dat onderscheid ontkennen, dat dient geen enkel doel.quote:Nee, de overheid moet de belangen van haar burgers behartigen. Onderscheid maken tussen gelovige en niet-gelovige burgers is niet haar taak. Alleen discutabele regeringen maken zo'n onderscheid.
Persoonlijk vind ik dat niet erg in dit geval omdat ik de redevoering al gedemonstreerd heb. Doch ben ik gaan nadenken door jou reactie en voeg ik toe:quote:
Een seculiere samenleving betekent juist dat er geen onderscheid dient gemaakt te worden tussen gelovige en niet-gelovige mensen omdat alle mensen in grondbeginsel gelijk zijn. Dit is geen geforceerd ontkennen, dit is gelijkheid van mensen erkennen. Zo kan je ook mensen gaan indelen op grond van sex, haarkleur, oogkleur, ras of tussen mensen die wel en mensen die geen spruitjes lusten. Het is niet voor niets dat de staat zich zo min mogelijk bezig dient te houden met dergelijke hokjesverdelingen.quote:Op zondag 17 december 2006 14:46 schreef DennisMoore het volgende:
Het simpele feit is dat er onderscheid ķs tussen gelovige en ongelovige burgers, ze hebben ieder hun wensen mbt wat ze willen dat er met hun eigen belastingcenten gebeurt. Je moet niet geforceerd dat onderscheid ontkennen, dat dient geen enkel doel.
Ik ben het met je eens dat geloven een particuliere zaak is, maar de filosofie van de religie reikt verder dan slechts magisch denken. Eigenlijk is dat niet het 'denken' in de religie, maar eerder het 'voelen'. Het mythische, dat is waar het denken meer een plek gegeven kan worden.quote:Er is een scheiding tussen kerk en staat omdat 'kerk' magisch denken is. 'Kerk' hoort dus in de hobby hoek tussen de rolpayers en de vrijetijds heksen. Het is een private aangelegenheid.
Mensen maken zélf dat onderscheid, omdat ze nu eenmaal andere wensen hebben. Daarbij verwar je gelijkheid met gelijkwaardigheid.quote:Op zondag 17 december 2006 17:47 schreef onemangang het volgende:
Een seculiere samenleving betekent juist dat er geen onderscheid dient gemaakt te worden tussen gelovige en niet-gelovige mensen omdat alle mensen in grondbeginsel gelijk zijn. Dit is geen geforceerd ontkennen, dit is gelijkheid van mensen erkennen.
Mensen worden noodzakelijkerwijs continu in hokjes ingedeeld, ook door de overheid.quote:Zo kan je ook mensen gaan indelen op grond van sex, haarkleur, oogkleur, ras of tussen mensen die wel en mensen die geen spruitjes lusten. Het is niet voor niets dat de staat zich zo min mogelijk bezig dient te houden met dergelijke hokjesverdelingen.
ja, alles wat niet de politiek is.quote:
ik kan je op het hart drukken dat het Christelijk geloof VEEL MEER is dan alleen het geloven in buitenaardse/metafysische zaken. het is wie je bent, het is de bril waarmee je de wereld bekijkt. daarom kan onderwijs weldegelijk Christelijk zijn.quote:Op zondag 17 december 2006 15:04 schreef OFfSprngr het volgende:
Ik zal mijn reactie meer betrekking geven tot het topic. Ik voeg toe:
Er is een scheiding tussen kerk en staat omdat 'kerk' magisch denken is. 'Kerk' hoort dus in de hobby hoek tussen de rolpayers en de vrijetijds heksen. Het is een private aangelegenheid.
Ter reactie op de questie "kunnen er Christelijke scholen zijn?": Nee. School is onderwijs, onderwijs is - hopelijk - correct leren denken en correct denken is geen magisch denken.
-v-
Er is ook een groep mensen die als wens hebben een HBO-opleiding homeopathie te starten. Als de overheid hier een staatsopleiding van zou maken, dan steunen ze kwakzalverij. Vandaar dat je homeopathie alleen bij particuliere instellingen kan leren. Door de wensen van Christelijke organisaties om christelijke scholen vanuit de staat financieel te steunen steunt de staat feitelijk religieuze denkbeelden. Dit is exact hetzelfde: hiermee gaat de overheid voorbij het doel van onderwijs, en dat is kennisoverdracht. Religieuze denkbeelden worden al door kerken verkondigd. Waarom moet men dit ook tijdens biologielessen doen?quote:Op zondag 17 december 2006 19:42 schreef DennisMoore het volgende:
[..]
Mensen maken zélf dat onderscheid, omdat ze nu eenmaal andere wensen hebben. Daarbij verwar je gelijkheid met gelijkwaardigheid.
Een overheid die dat doet werkt in strijd met het gelijkheidsbeginsel.quote:Mensen worden noodzakelijkerwijs continu in hokjes ingedeeld, ook door de overheid.
Goed punt wel. Ik doelde echter met name op lager onderwijs, omdat daar opvoeding en opleiding veel meer door elkaar lopen, en de verantwoordelijkheid (en vrijheid) van ouders een m.i. bepalende rol speelt.quote:Op maandag 18 december 2006 09:57 schreef onemangang het volgende:
Er is ook een groep mensen die als wens hebben een HBO-opleiding homeopathie te starten. Als de overheid hier een staatsopleiding van zou maken, dan steunen ze kwakzalverij. Vandaar dat je homeopathie alleen bij particuliere instellingen kan leren. Door de wensen van Christelijke organisaties om christelijke scholen vanuit de staat financieel te steunen steunt de staat feitelijk religieuze denkbeelden.
Natuurlijk niet. Je verwart gelijkheid met gelijkwaardigheid.quote:Een overheid die dat doet werkt in strijd met het gelijkheidsbeginsel.
De inhoud mag dan wel hetzelfde zijn, het christelijk sausje wat er omheen zit beperkt (naar mijn mening) de basis van de weteschap, vooral bij kinderen die je alles kunt wijsmaken zolang ze zich maar in de juiste omgeving bevinden.quote:Op maandag 18 december 2006 13:48 schreef pmb_rug het volgende:
homeopathie is niet te steunen omdat het niet bewezen 'iets' te zijn. voor de wetenschap is het een non-issue. het werkt niet. waarom zouden mensen er dan in onderwezen moeten worden.
bij Christelijke onderwijs is de inhoud net zoals regulier onderwijs alleen de vorm is anders.
er is geen enkele aanleiding om te geloven dat het Christelijk zijn van personen of instellingen het wetenschappelijke niveau zou aantasten. De meeste IVY league universities hebben een Christelijke achtergrond en er zijn nog zeer veel expliciet Christelijke universiteiten die uitstekend onderzoek verrichten. Verder spreekt het enorme aantal Christelijke wetenschappers voor zich.quote:Op maandag 18 december 2006 16:01 schreef W8ezel het volgende:
[..]
De inhoud mag dan wel hetzelfde zijn, het christelijk sausje wat er omheen zit beperkt (naar mijn mening) de basis van de weteschap, vooral bij kinderen die je alles kunt wijsmaken zolang ze zich maar in de juiste omgeving bevinden.
dan druk je het buitengewoon licht uit.quote:Op woensdag 20 december 2006 13:50 schreef speknek het volgende:
Er is meer dan genoeg aanleiding in de geschiedenis te ontwaren, waar het Christelijke karakter van een persoon verhinderde dat diegene de juiste wetenschappelijke vragen stelde, maar er is niet genoeg aanleiding om dit om te vormen in een harde wet.
Zou ook jij voor staatsgesubsidieerd communistisch onderwijs zijn, waarin een extra communistisch sausje aan de lessen gegeven worden?quote:Op maandag 18 december 2006 13:48 schreef pmb_rug het volgende:
homeopathie is niet te steunen omdat het niet bewezen 'iets' te zijn. voor de wetenschap is het een non-issue. het werkt niet. waarom zouden mensen er dan in onderwezen moeten worden.
bij Christelijke onderwijs is de inhoud net zoals regulier onderwijs alleen de vorm is anders.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |