Das nou jammer ik begon het net leuk te vindenquote:Op woensdag 13 december 2006 00:57 schreef DJKoster het volgende:
[..]
Motie van afkeuring aangenomen, nu gaat iedereen lekker slapen en morgen gaat Verdonk vrolijk verder.![]()
Middeleeuwse figuren?quote:Op woensdag 13 december 2006 00:55 schreef PLAE@ het volgende:
[..]
Ik mag hopen dat men er niet uit komt met de CU. Van die middeleeuwse figuren in de regering heb je als modern land niks aan.
Dus in Mei nieuwe verkiezingen en dan zitten we in Oktober met een nieuwe regering.
Dat is toch echt de boodschap die hij doorgaf hoor. Ik ben de letterlijke uitspraak ff kwijt, maar de mededeling dat het kabinet het beleid vast stelt en niet de kamer zat er wel degelijk inquote:
Impopulaire maatregelen nemen is niet makkelijk voor de Nederlandse politiek. Dat leidt er voornamelijk toe dat er zelden duidelijke keuzes worden gemaakt. Met als gevolg een steeds verder uitdijende staatsbudget en steeds meer regelgeving op alle mogelijke terreinen. Het brengen van slechte boodschappen is voor sterke politici en daar heeft Nederland er historisch gezien maar weinig van gehad.quote:Op woensdag 13 december 2006 00:56 schreef Stereotomy het volgende:
[..]
Jamaar je kunt er geen fuck mee.
't is geen emo-TV, het is beleid en 'harde' maatregelen als dat nodig is. En soms is dat nodig.
Waarom moet je verder discussieren over gedane zaken? Die beslissing is toen genomen, en tja, pun tuit gewoon. Als je alles opnieuw zou gaan bekijken kom je helemaal niet meer tot regeren.quote:Op woensdag 13 december 2006 00:58 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
En daar wilde de linkse partijen morgen graag over verder discussieren. Maar verdonks' houding was alsof ze persoonlijk iedere allochtoon direct op het vliegtuig zou zetten zodra ze het pand zou verlaten. In dr auto, naar schiphol húp weg ermee.
Als je niet eens 24 uur kan wachten, maar dan het liefst schijnheilig nog snel een paar slokken van het nog te verdelen water neemt, dan spoor je niet.
Ik heb geen idee hoe je het beter kan omschrijven.quote:Op woensdag 13 december 2006 00:59 schreef koningdavid het volgende:
[..]
Middeleeuwse figuren?![]()
Ik heb geen zin in een discussie op een dergerlijk laag niveau, maar dat slaat natuurlijk nergens op.
Nou ja, ik dacht dat de intentie van de stellers duidelijk was. Als dit geen gevolgen heeft voor Verdonk dan wordt het wel heel vreemd.quote:Op woensdag 13 december 2006 00:56 schreef Argento het volgende:
Doet er zeker wel toe. Met een motie van wantrouwen hoeft het kabinet uberhaupt niet meer te overleggen. Dan is het gevolg duidelijk. Dat ligt met een motie van afkeuring heel anders. Dat kan zelf geheel en al zonder gevolg blijven. En de Kamer lijkt ook niet al teveel zin te hebben in staatsrechtelijk gekonkel met een reeds gemankeerd demissionair kabinet. Dat lijkt me ook bepalend geweest te zijn voor de keuze voor de motie van afkeuring ipv wantrouwen.
veel zou dat niet eens meer uitmaken eigenlijk. vvd komt toch al niet in de nieuwe regering.quote:Op woensdag 13 december 2006 00:59 schreef Argento het volgende:
Als het kabinet nu alsnog Verdonk opdraagt de wil van de Kamer mbt de opschortingen uit te voeren, lijdt Verdonk echt wel gezichtsverlies.
En Verdonk vindt het dan okee dat ze de GP-motie toch moet uitvoeren?quote:Op woensdag 13 december 2006 00:57 schreef multatuli het volgende:
Staatsrechtelijk is het vrij klip en klaar. Er ligt een motie van afkeuring op een punt dat het hele kabinet wenst te steunen. Het kabinet is dus zijn mandaat op dit punt geheel kwijt.
Welke consequenties het kabinet eraan zal verbinden is aan hen zelf, maar in redelijkheid kunnen ze niet anders dan de huidige opschortingsmotie respecteren, dan wel aftreden.
Gezien het feit dat er geen motie van wantrouwen ligt is er overleg geweest met het CDA, zodat deze kon vermijden dat de VVD er tussen uit piepte. Ik neem aan dat de uitruil is geweest dat Verdonk dus kon blijven zitten als boegbeeld van de VVD, maar het kabinet niet anders kan dan uitvoering geven aan de wil van de kamer. Ze hebben al rituele ontradingen immers netjes gedaan.
Ik zie haar er nog voor aan ook, direct naar Schiphol en op de eerste de beste charter vlucht europa uit en met alles zonder passport aldus verdonk..quote:Op woensdag 13 december 2006 00:58 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
En daar wilde de linkse partijen morgen graag over verder discussieren. Maar verdonks' houding was alsof ze persoonlijk iedere allochtoon direct op het vliegtuig zou zetten zodra ze het pand zou verlaten. In dr auto, naar schiphol húp weg ermee.
Als je niet eens 24 uur kan wachten, maar dan het liefst schijnheilig nog snel een paar slokken van het nog te verdelen water neemt, dan spoor je niet.
Motie van wantrouwen er overheen?quote:Op woensdag 13 december 2006 01:00 schreef Lamon het volgende:
Nou ja, ik dacht dat de intentie van de stellers duidelijk was. Als dit geen gevolgen heeft voor Verdonk dan wordt het wel heel vreemd.
Hoe moet het dan verder?
Nou, hij nam wel héél erg het CDA in bescherming en gaf duidelijk aan dat dit losstond van de onderhandelingen en dat Balkenende er zonder Verdonk best wel eens anders over zou kunnen denken.quote:
Zieltjes winnen? Alsof mensen dit over 4 jaar* nog weten.quote:Op woensdag 13 december 2006 00:58 schreef arneaux het volgende:
[..]
Dat Generaal Pardon wordt aangegrepen om zieltjes te winnen, dat is alles. De keuze is allaaaaaang gemaakt en daaraan moeten we ons dus ook houden.
euh.. tis de SGP niet hequote:Op woensdag 13 december 2006 00:59 schreef PLAE@ het volgende:
[..]
Middeleeuwse standpunten ook?
En je beleid vanuit een boek van 20 eeuwen terug voerenget real.
Dat ben ik niet met je eens. De partijen die voor een Generaal Pardon zijn, waren er de afgelopen jaren ook al voor. (Alleen D66 moest zijn mond houden omdat ze in het kabinet zaten) Alleen zijn de verhoudingen in de kamer nu veranderd, dus daarom wilden deze partijen het uitzetten opschorten.quote:Op woensdag 13 december 2006 00:58 schreef arneaux het volgende:
[..]
Dat Generaal Pardon wordt aangegrepen om zieltjes te winnen, dat is alles. De keuze is allaaaaaang gemaakt en daaraan moeten we ons dus ook houden.
De tweede Kamer kan natuurlijk ook beleid trachten te veranderen door het kabinet te verzoeken haar beleid op dat punt naar de wens van de Kamer te veranderen. Dat gebeurt dmv het indienen van een motie.quote:Op woensdag 13 december 2006 00:59 schreef Schanulleke het volgende:
[..]
Wat ik zo raar vind in dit hele verhaal. Ik meen me toch van staatsinrichting te herinneren dat de Eerste Kamer er is om de Tweede Kamer te controleren. Ook volksvertegenwoordiging. Maar nu probeerd de Tweede Kamer, door een motie op de spits te drijven, de Eerste Kamer buitenspel te zetten. Kan dat zomaar? Ze zouden toch gewoon een initiatiefwet in moeten dienen als ze beleid zouden willen veranderen?
dan is er helemaal geen regering meer, lekker danquote:Op woensdag 13 december 2006 01:01 schreef mcyodogg het volgende:
Wat gebeurd er als het CDA ook nog eens zou opstappen, wanneer de VVD woord houdt?
Dat was dus ook mijn idee, wat doen ze morgenochtend nou met die mensen die een ticket hebben voor 8:30 AM to Darfur..quote:Op woensdag 13 december 2006 01:01 schreef Ericr het volgende:
En nog geen duidelijkheid wat er nou gaat gebeuren met de uitzettingen. Goed bezig.
Ja, Schutte had nooit weg moeten gaan. Gelukkig is v.d. Vlies er nog.quote:Op woensdag 13 december 2006 01:01 schreef golfer het volgende:
De staatsrechtelijke kennis van heel wat kamerleden laat zwaar te wensen over, merk ik wel.
Lijkt bijna wel op de Fok!-users.
Er is zojuist een vliegtuig vertrokkenquote:Op woensdag 13 december 2006 01:01 schreef Ericr het volgende:
En nog geen duidelijkheid wat er nou gaat gebeuren met de uitzettingen. Goed bezig.
Het lukt al bijna 4 jaar zonder dus dat moet die laatste paar maanden ook nog wel lukken.....quote:Op woensdag 13 december 2006 01:02 schreef __Saviour__ het volgende:
[..]
dan is er helemaal geen regering meer, lekker dan
Dát die discussie er zou komen staat vast, ongeacht de uitkomst of dat een enkele gek het onnodig vindt.quote:Op woensdag 13 december 2006 01:00 schreef arneaux het volgende:
[..]
Waarom moet je verder discussieren over gedane zaken? Die beslissing is toen genomen, en tja, pun tuit gewoon. Als je alles opnieuw zou gaan bekijken kom je helemaal niet meer tot regeren.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |