motie van afkeuring is minder zwaar en er is op zichzelf ook niet echt een gevolg aan verbonden (bijv in de vorm van het gedwongen opstappen van de minister).quote:Op woensdag 13 december 2006 00:32 schreef PLAE@ het volgende:
Er zit toch wel een serieus verschil tussen een motie van afkeuring en wantrouwen
Jazeker, een motie van afkeuring kan de minister naast zich neer leggen, bij een motie van wantrouwen is de minister verplicht af te treden.quote:Op woensdag 13 december 2006 00:32 schreef PLAE@ het volgende:
Er zit toch wel een serieus verschil tussen een motie van afkeuring en wantrouwen
Je vergeet dat Verdonk meer voorkeursstemmen dan Rutte heeft gekregen. Het volk is het dus blijkbaar eens met Verdonk.quote:Op woensdag 13 december 2006 00:31 schreef NorthernStar het volgende:
[..]
Yep. De regel dat de 2e kamer uiteindelijk het laatste woord heeft.
Zou Verdonk moet weten als minister voor de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie
Ze keuren het beleid af. Het is technisch gezien een iets zwakkere variant van de motie van wantrouwen (zegt het vertrouwen op in de minister), maar feitelijk kan Verdonk weinig anders dan opstappen.quote:Op woensdag 13 december 2006 00:32 schreef Tirion het volgende:
Even voor mijn begrip. Al deze lieden staan zich nu te profileren en boos te maken en spreken vervolgens hun 'afkeuring' uit? Helemaal niemand voor een motie van wantrouwen?
http://www.parlement.com/9291000/modulesf/g5efr8gmquote:Op woensdag 13 december 2006 00:32 schreef PLAE@ het volgende:
Er zit toch wel een serieus verschil tussen een motie van afkeuring en wantrouwen
In dit geval gaat het wel om een motie die zo ernstig is dat Verdonk kan opstappen. Het vertrouwen is duidelijk weg.quote:Motie van afkeuring of wantrouwen
Er zijn twee soorten moties waarmee de Tweede Kamer ernstige kritiek op een bewindspersoon kan verwoorden: de motie van afkeuring en de motie van wantrouwen. Het onderscheid tussen beide soorten is in de praktijk overigens niet altijd even duidelijk.
Een motie van afkeuring veroordeelt beleid van een bewindspersoon (of van het kabinet). De ernst van de verwoorde kritiek kan reden zijn voor ontslagaanvrage.
Met een motie van wantrouwen spreekt de Kamer uit niet langer vertrouwen te hebben in een bewindspersoon of in het kabinet. Zij kunnen niet anders doen dan daaraan consequenties te verbinden en op te stappen. Hierbij geldt de regel dat een bewindspersoon of kabinet het vertrouwen i heeft tot het tegendeel is gebleken. Een motie van vertrouwen kennen we in het Nederlandse staatsbestel niet.
Een motie van afkeuring wordt soms opgevat als een motie van wantrouwen. Dat is afhankelijk van de lading die een bewindspersoon, het kabinet of de Kamer er zelf aan geven. Een bewindspersoon of kabinet kan de vertrouwenskwestie i aan de orde stellen.
Dat dachten we al een paar keer eerder Kozzmicquote:Op woensdag 13 december 2006 00:34 schreef Kozzmic het volgende:
[..]
maar feitelijk kan Verdonk weinig anders dan opstappen.
42 procent van 22 zetels.quote:Op woensdag 13 december 2006 00:34 schreef arneaux het volgende:
[..]
Je vergeet dat Verdonk meer voorkeursstemmen dan Rutte heeft gekregen. Het volk is het dus blijkbaar eens met Verdonk.
ja precies.quote:Op woensdag 13 december 2006 00:33 schreef ErikT het volgende:
[..]
Het lijkt wel alsof ze het zelf niet doorhebben.
Tekenend voor het gebrek aan politieke know-how in de politiek van tegenwoordig.quote:Op woensdag 13 december 2006 00:33 schreef ErikT het volgende:
[..]
Het lijkt wel alsof ze het zelf niet doorhebben.
Het maakt ook weinig uit in de praktijk.quote:Op woensdag 13 december 2006 00:33 schreef kLowJow het volgende:
Wel grappig dat ze het om en om een motie van afkeuring of wantrouwen noemen.
Er is niet eerder een motie van afkeuring aangenomen tegen Verdonk.quote:Op woensdag 13 december 2006 00:34 schreef Ole het volgende:
[..]
Dat dachten we al een paar keer eerder Kozzmic
Eh, sinds wanneer heeft Verdonk heeft 10 miljoen stemmen gehad?quote:Op woensdag 13 december 2006 00:34 schreef arneaux het volgende:
[..]
Je vergeet dat Verdonk meer voorkeursstemmen dan Rutte heeft gekregen. Het volk is het dus blijkbaar eens met Verdonk.
hij kan niet eens een demissionair rompkabinet tot een goed einde brengenquote:Op woensdag 13 december 2006 00:35 schreef Stereotomy het volgende:
Balkie is wel gegroeid in de laatste jaren. Maarja, mag ook wel, die heeft ook wat meegemaakt.
Nee, de motie van stopzetting van de uitzetting. Er zijn meerdere moties.quote:Op woensdag 13 december 2006 00:36 schreef arneaux het volgende:
Balkenende wil de motie van wantrouwen niet uitvoeren? Omdat het kabinet nu niet aan t regeren is?
Ik denk niet dat Verdonk dat zo ziet.quote:Op woensdag 13 december 2006 00:34 schreef Pool het volgende:
In dit geval gaat het wel om een motie die zo ernstig is dat Verdonk kan opstappen. Het vertrouwen is duidelijk weg.
Nee hoor, van de 12 miljoen stemgerechtigden in Nederland heeft maar 0,62 miljoen op Verdonk gestemd.quote:Op woensdag 13 december 2006 00:34 schreef arneaux het volgende:
[..]
Je vergeet dat Verdonk meer voorkeursstemmen dan Rutte heeft gekregen. Het volk is het dus blijkbaar eens met Verdonk.
Kennelijk niet zodanig dat de Kamer een motie van wantrouwen aandurft. Niemand komt met wantrouwen. Of de motie van afkeuring wordt gesteund, of niet gesteund. Over wantrouwen heeft niemand het.quote:Op woensdag 13 december 2006 00:34 schreef Pool het volgende:
Het vertrouwen is duidelijk weg.
Ik bedoelde eigenlijk dat ze niet anders kan dan opstappen.quote:Op woensdag 13 december 2006 00:35 schreef Kozzmic het volgende:
[..]
Er is niet eerder een motie van afkeuring aangenomen tegen Verdonk.
En cursus staatsrecht voor alle Kamerleden zou inderdaad geen slecht idee zijn.quote:Op woensdag 13 december 2006 00:35 schreef Dwersdriever het volgende:
[..]
Tekenend voor het gebrek aan politieke know-how in de politiek van tegenwoordig.
Ja dus.quote:Op woensdag 13 december 2006 00:36 schreef Arcee het volgende:
Gaan ze er nu nog over stemmen?
Vind je?quote:Op woensdag 13 december 2006 00:35 schreef sizzler het volgende:
Het is toch eigenlijk debiel dat een nieuwe Kamer meteen lopend beleid tegen te houden.
Dit is toch totaal niet zo interessant als een tijdje terugquote:Op woensdag 13 december 2006 00:36 schreef venomsnake het volgende:
Wat een nacht zeg..
De nacht van Verdonk![]()
Yoquote:Op woensdag 13 december 2006 00:37 schreef venomsnake het volgende:
Die voorzitter doet het geweldig trouwens.!![]()
Inhoud zit goed, presentatie kan nog wel wat beter.quote:Op woensdag 13 december 2006 00:37 schreef venomsnake het volgende:
Die voorzitter doet het geweldig trouwens.!![]()
Een dictatuur heeft ook zijn voordelen. Winston Churchill zei al. 'Zij die zich geroepen voelen tot een politiek ambt, zijn daar per definitie het minst geschikt voor' (of zoiets).quote:Op woensdag 13 december 2006 00:36 schreef Joesse het volgende:
ik pleit voor revolutie, die lui in den haag maken dr toch maar een zooi van
Alsof ze er altijd heeft gezeten. Gelukkig is het Maria van der Hoeven of Henk Kamp niet gewordenquote:Op woensdag 13 december 2006 00:37 schreef Stereotomy het volgende:
Goeie voorzitter wel, die nieuwe trien met dat fietsenrek.
Niks mis met JP's nederlands. Ze zouden het in de VOC zo begrepen hebben.quote:Op woensdag 13 december 2006 00:38 schreef Ericr het volgende:
Balkie, leer Nederlands of zo.
quote:Op woensdag 13 december 2006 00:36 schreef Joesse het volgende:
[..]
hij kan niet eens een demissionair rompkabinet tot een goed einde brengen
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |