abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_44359905
Vervolgtopic van:

Stop per direct abortus!!
Stop per direct abortus #2


Zeer schokkend bericht vandaag in de Trouw
quote:
Abortus om hazenlip komt voor
Onderzoeken of echo’s leiden tot meer zwangerschapsafbrekingen
Van onze verslaggever
Lezersreacties op dit artikel (29) geef uw reactie
Nederlandse ziekenhuizen hebben de afgelopen jaren zeker drie abortussen uitgevoerd omdat het vooruitzicht van een baby met een kleine en behandelbare afwijking voor de ouders onverdraaglijk was.
Het AMC in Amsterdam voerde twee keer een abortus uit vanwege een hazenlip. Ook het Academisch Medisch Centrum Maastricht aborteerde vanwege een kleine afwijking.

Dit meldt de EO vandaag in het Radio 1-programma ’De Ochtenden’. Katia Bilardo, gynaecoloog in het AMC, vertelt in de radio-uitzending over een paar dat zich bij haar meldde na een echo waaruit bleek dat het kind een hazenlip had. Hoewel het niet om een ernstige afwijking ging, konden de ouders niet accepteren dat het kind zou komen. De ouders bleven bij hun besluit, ook na gesprekken met maatschappelijk werksters, psychologen, een kinderchirurg en een plastisch chirurg. Bilardo: „Uiteindelijk hebben we in teamverband besloten dit verzoek te honoreren. Ik realiseer me dat zo’n kind geaccepteerd moet worden, en het feit dat bij zo’n waardevolle zwangerschap die acceptatie ontbrak, heb ik geïnterpreteerd als een goed overwogen beslissing.”

Bilardo begeleidde ook een tweede abortus, bij een vrouw die al een kind met een hazenlip had. Het kind dat zij verwachtte had weer een hazenlip. Ook in het Academisch Centrum in Maastricht is een abortus uitgevoerd, omdat de foetus een kleine afwijking had. Welke wil het ziekenhuis niet prijsgeven om privacy-redenen. Gynaecoloog Philip Stoutenberg van het Universitair Medisch Centrum Utrecht zegt jaarlijks twee tot drie abortusverzoeken te krijgen vanwege kleine afwijkingen. Dat ziekenhuis honoreert dergelijke verzoeken niet. Volgens Stoutenberg zijn de abortussen uiteindelijk uitgevoerd in abortusklinieken, „want tot 24 weken mag een zwangerschap worden afgebroken ook als er niets met het kind aan de hand is”.

Staatssecretaris Ross van volksgezondheid heeft in een reactie aan ’De Ochtenden’ laten weten dat de noodsituatie van de vrouw, niet de lichte of behandelbare afwijking op zich, reden kan zijn een zwangerschap af te breken. Ross gaat een werkgroep instellen om te onderzoeken of de formulieren voor abortusregistratie moeten worden aangepast. De reden is dat zwangere vrouwen tegenwoordig bij twintig weken vrijwel standaard een echo krijgen aangeboden. Ross wil weten of de toegenomen mogelijkheden voor prenatale diagnostiek leiden tot een groter aantal abortussen.

bron
Voor een hazelip.........hoe ziek kan je zijn......

Als dit het hek van de dam niet is, dan weet ik het echt niet meer........

Ik had er iedereen voor gewaarschuwd dat dit stond te gebeuren: DE GLIJDENDE SCHAAL.

Dit alles doet mij zeer sterk denken aan de WOII toen Hitler een superras wilde. Geen plaats voor gehandicapten in een maatschappij die gezonde mensen teveel geld kosten......

En nu al abortus voor een hazelip.....

Hoe ziek kan een samenleving zijn/worden.....
pi_44360048
quote:
Op dinsdag 12 december 2006 16:03 schreef Elseetje het volgende:

[..]

Dan dwing jij een vrouw dus tot de hel van een (ongewenste zwangerschap), van de verminking van haar lichaam voor, tijdens en na de geboorte, en leg je bovendien extra (gedwongen) druk op de overvolle adoptiemarkt. Lekker dan.
Met grote vrijheid zou ook grote verantwoordelijkheid moeten komen. Helaas denken veel van de huidige dames dat je dat laatste kunt eten.
pi_44360050
Niemand die er last van heeft.
  dinsdag 12 december 2006 @ 16:10:01 #4
3542 Gia
User under construction
pi_44360068
Even een reaktie op iemand die zei dat je vrouwen toch niet aan kunt doen dat ze een zwangerschap uitdragen, waarbij hun lichaam uit de plooi gaat. Ocharme.

Hadden ze moeten zorgen dat ze niet zwanger raakten.
Onveilige seks gehad en je twijfelt, doe dan eerst de morning-afterpil. Kom je er pas achter als je overtijd bent, doe dan de overtijdbehandeling.
Ben je zwanger en loop je te twijfelen tot na 8 weken, dan is het wmb pech gehad, gewoon uitdragen.
pi_44360218
quote:
Op dinsdag 12 december 2006 16:10 schreef Gia het volgende:
Even een reaktie op iemand die zei dat je vrouwen toch niet aan kunt doen dat ze een zwangerschap uitdragen, waarbij hun lichaam uit de plooi gaat. Ocharme.

Hadden ze moeten zorgen dat ze niet zwanger raakten.
Onveilige seks gehad en je twijfelt, doe dan eerst de morning-afterpil. Kom je er pas achter als je overtijd bent, doe dan de overtijdbehandeling.
Ben je zwanger en loop je te twijfelen tot na 8 weken, dan is het wmb pech gehad, gewoon uitdragen.
En wat dan bij verminderde werking van de pil? Er zijn omstandigheden die dat veroorzaken, die niet altijd even duidelijk vermeld worden in het bijgevoegde boekje. Dan raak je dus zwanger. Maar omdat je aan de pil bent, wordt je gewoon elke keer ongesteld als je een stopweek inlast. Als je dan niet het meest super strakke buikje van de hele wereld hebt, dan kan het een aantal maanden duren voordat je door hebt dat je zwanger bent. Is jouw aversie van abortus dan een reden om die vrouw voor de rest van haar leven te verminken en emotioneel te schaden? Lekker egoïstisch ben jij. (Zelfde geldt trouwens voor andere anticonceptie die niet 100% werkt)
pi_44360228
quote:
Op dinsdag 12 december 2006 16:09 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
Met grote vrijheid zou ook grote verantwoordelijkheid moeten komen. Helaas denken veel van de huidige dames dat je dat laatste kunt eten.
Of dat laatste zo is weet ik niet, maar de eerste zin is absoluut waar.
quote:
Op dinsdag 12 december 2006 16:05 schreef EchtGaaf het volgende:
...opening post...
De doodstraf hoeft niet langer zie ik? Dan is er zowaar iets bereikt.
pi_44360388
Het enige positieve wat ik aan abortus kan ontdekken is dat het de buitengewoon fanatieke kantjes van de pro-death beweging blootlegt. Kijk naar de abortusboot, een misdadig kliekje doodszendelingen die niet schuwen om de wet te overtreden in hun drang naar het aborteren van zoveel mogelijk instabiele vrouwen.
  dinsdag 12 december 2006 @ 16:26:45 #8
153070 Rock_de_Braziliaan
Stranger than fiction
pi_44360696
Stop per direct abortus!!
quote:
Op dinsdag 12 december 2006 10:47 schreef Rock_de_Braziliaan het volgende:

[..]

Mooi, ik ben tegen een verbod.

Aangezien de Nederlandse staat seculier is en het van je geloofsovertuiging (christendom, islamitisch, humanistisch) afhangt of je (principieel) tegen of (principieel) voor bent, ben ik ervoor iedereen dit voor zichzelf te laten bepalen.

Ben je bang in de hel terecht te komen, dan doe je het niet.

Heb je niet last van dergelijke gevoelens en angsten en is een gehandicapt kind in de bijstand door een verkrachting van een ex-vriend voor niemand verstandig, dan doe je het wel. Liefst zo vroeg mogelijk.
"I think I'm in a tragedy"
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FZFG5PKw504[/youtube]
"In America today profit is privatized but risk is increasingly socialized"
  dinsdag 12 december 2006 @ 16:29:25 #9
161661 MissMatch
A match made in hell...
pi_44360802
Zeker drie abortussen op deze bedenkelijke gronden. Absoluut niet goed te praten, maar kom op: we hebben het over een minimaal aantal abortussen op deze gronden.
... is a mismatch forever
pi_44360860
quote:
Op dinsdag 12 december 2006 16:29 schreef MissMatch het volgende:
Zeker drie abortussen op deze bedenkelijke gronden. Absoluut niet goed te praten, maar kom op: we hebben het over een minimaal aantal abortussen op deze gronden.
En dat is maar een begin hoor....
pi_44360948
Moeilijk hoor.
Vind dat abortus wel moet kunnen, ook al zijn de reden niet altijd even fraai.
Maar kan er best mee leven dat jonge meisjes/vrouwen onbedoeld zwanger raken of als een meisje/vrouw na verkrachting of misbruik zwanger is.
Kan ook een heleboel medische redenen bedenken...

Maar uiteindelijk is de Vrouw - in mijn ogen - baas in eigen buik.
Sic iubeo, sic volo, et sit pro ratione voluntas mea.
  dinsdag 12 december 2006 @ 16:34:32 #12
161661 MissMatch
A match made in hell...
pi_44360994
quote:
Op dinsdag 12 december 2006 16:30 schreef EchtGaaf het volgende:
En dat is maar een begin hoor....
Begin van hysterie, wellicht.
... is a mismatch forever
pi_44361037
quote:
Op dinsdag 12 december 2006 16:34 schreef MissMatch het volgende:

[..]

Begin van hysterie, wellicht.
Denk het niet.. De volgende stap is verregaande prenatale diagnostiek.......De rest hoef ik je niet meer uitleggen...
pi_44361072
quote:
Op dinsdag 12 december 2006 16:30 schreef EchtGaaf het volgende:

[..]

En dat is maar een begin hoor....
Nee, het einde.
quote:
Staatssecretaris Ross van volksgezondheid heeft in een reactie aan ’De Ochtenden’ laten weten dat de noodsituatie van de vrouw, niet de lichte of behandelbare afwijking op zich, reden kan zijn een zwangerschap af te breken. Ross gaat een werkgroep instellen om te onderzoeken of de formulieren voor abortusregistratie moeten worden aangepast.
pi_44361117
quote:
Op dinsdag 12 december 2006 16:30 schreef EchtGaaf het volgende:

[..]

En dat is maar een begin hoor....
Maar vind je dan wel dat er geldige redenen zijn voor abortus en zou je dan in plaats van wat de TT impliceert niet liever een betere wettelijke omschrijving van de mogelijke redenen voor abortus willen hebben?
Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."
  dinsdag 12 december 2006 @ 16:38:35 #16
161661 MissMatch
A match made in hell...
pi_44361143
quote:
Op dinsdag 12 december 2006 16:35 schreef EchtGaaf het volgende:


Denk het niet.. De volgende stap is verregaande prenatale diagnostiek.......De rest hoef ik je niet meer uitleggen...
De volgende stap is een onderzoek hiernaar.Jij loopt heel hysterisch op de feiten vooruit.
... is a mismatch forever
pi_44361191
quote:
Nee, ten eerste moet je eigenaar zijn van het dier, ten tweede had ik je al gemeld dat er beperkingen zijn aan de wijze waarop je het dier mag doden.

En erodome - echt, ik mag een kat laten inslapen zonder nadere opgaaf van reden. Of een lam laten slachten. Dierenmishandeling mag niet. Doden wel.
Jonge katjes verzuipen mag ook - beetje late abortus.
Abortus kan ook: een zwangere kat steriliseren (technisch is het castreren) wordt door dierenartsen zelfs liever gedaan dan een niet-zwangere kat, het werkt makkelijker.
Zoek maar eens een dierenarts die dat voor je doet dan....
Jonge katjes verzuipen mag niet trouwens, valt onder dierenmishandeling(weet ik nogal zeker).

Een zwangere kat laten helpen mag wel weer dan idd....

Maar je mag niet zomaar een gezond, jong dier doodmaken, dat is gewoonweg niet waar en wat jouw lammetjes betrefd, maak zelf maar eens een einde aan hun leven, dan zal je erachter komen dat je een boete krijgt voor dierenmishandeling.
quote:
[sarcasme]
Je meent het... nou dat was me nog niet opgevallen hoor, dat een voldragen baby niet zelfstandig kan overleven... Ik vroeg me al af waarom mijn dochter toch altijd zo stil is...
[/sarcasme]

Het gaat ook niet over al dan niet zelfstandig kunnen overleven... Maar over wel of niet kunnen overleven buiten de beschermde omgeving. Met 13 weken kan dan dus niet... nooit, hoe af het kindje in de basis dan al is... En daarom die grens, dat jij die grens te hoog vind liggen, is je goed recht. Maar dat is gebaseerd op jouw gevoel. Maar dat zet je zelf ook al in je post... er staat 'naar mijn mening'

Naar mijn mening is abortus iets waar heel voorzichtig mee omgegaan moet worden en zeker niet gebruikt moet worden als gemakkelijke anticonceptie of als een kindje niet aan een wens voldoet. Maar er blijven toch altijd situaties waarin het de enige uitweg is...
Er zijn kindjes al vanaf 22 weken in leven gehouden buiten de baarmoeder, dus in de tijd dat abortus nog mag....
Dus niet in leven zijn voor die 24 weken is nogal vergezocht en dirt gaat niet om gevoel, dit gaat om kennis die erbij is gekomen, toen de 24 weeks regeling werd vastgelegd wisten we niet wat we nu weten, dat een kind al voelt tegen die tijd en al vrij lang ook.

Stel een kind van 20 weken wordt geaborteerd, dat gaat niet via zuigen, dat kind wordt eerst in stukken gesneden, hoe bruut is het om een voelend en reagerend wezen op die manier om zeep te helpen?

En welke situatie's waarin het de enige uitweg is dan, levensbedreigend, ok daar kan een uitzondering voor gemaakt worden, eventuele vergaande afwijkingen die levenskwaliteit echt in de weg zitten, kunnen uitzonderingen voor gemaakt worden, gebeurt nu ook al boven die 24 weken in die extreem zeldzame gevallen dat dat voorkomt.

Verder is er gewoon geen enkele reden te noemen, kind ongewenst, er bestaat adoptie hoor....
Als je altijd doet wat je altijd deed zul je altijd krijgen wat je altijd kreeg.
pi_44361230
quote:
Op dinsdag 12 december 2006 16:37 schreef Monolith het volgende:

[..]

Maar vind je dan wel dat er geldige redenen zijn voor abortus en zou je dan in plaats van wat de TT impliceert niet liever een betere wettelijke omschrijving van de mogelijke redenen voor abortus willen hebben?
Er zijn idd wel grensgevallen. Bijvoorbeeld als de foetes in een zo'n dergelijke toestand verkeerd dat het niet verenigbaar is met het leven.

Ook kan ik mij voorstellen dat er situaties zijn om medische redenen. Bijvoorbeeld als de vrouw grote risico's loopt met haar gezondheid.
pi_44361300
Van mij mogen ze wel heroverwegen waar de grens ligt van wanneer abortus wel en wanneer abortus niet mag. Abortus moet naar mijn mening niet gepleegd worden bij een kleine, herstelbare afwijking en abortus moet ook niet als anticonceptiemiddel gebruikt worden, maar abortus hoeft van mij ook zeker niet verboden te worden.

Een even interesante vraag vind ik de positie van de vader hierin. Bij de geboorte van een kind zijn beide ouders verantwoordelijk, de vader moet een deel van de kosten betalen etc. Dat is naar mijn mening helemaal terecht, ze hebben er samen voor gezorgd dat er een kind is dus moeten ze er ook samen voor zorgen. Alleen heeft de vader bij abortus zo goed als geen inspraak, aan de ene kant kan ik daar wel inkomen (het gaat over wat in de vrouw haar lichaam zit), maar aan de andere kant vindt ik dat de man er ook wat over te zeggen hoort te hebben, de keuze heeft namelijk gevolgen voor beiden.
pi_44361305
quote:
Op dinsdag 12 december 2006 16:38 schreef MissMatch het volgende:

[..]

De volgende stap is een onderzoek hiernaar.Jij loopt heel hysterisch op de feiten vooruit.
Je kan niet ontkennen dat er een glijdende schaal is.....niet voor niets haalt het bericht de krant over die gevalletjes hazelip. Het is wellicht het topje van de ijsberg.
  dinsdag 12 december 2006 @ 16:43:32 #21
161661 MissMatch
A match made in hell...
pi_44361347
quote:
Op dinsdag 12 december 2006 16:42 schreef EchtGaaf het volgende:
Je kan niet ontkennen dat er een glijdende schaal is.....niet voor niets haalt het bericht de krant over die gevalletjes hazelip. Het is wellicht het topje van de ijsberg.
je zegt het zelf al: het is wellicht een topje van de ijsberg. dus aanname.
... is a mismatch forever
pi_44361401
quote:
Op dinsdag 12 december 2006 16:42 schreef MrBadGuy het volgende:
Van mij mogen ze wel heroverwegen waar de grens ligt van wanneer abortus wel en wanneer abortus niet mag. Abortus moet naar mijn mening niet gepleegd worden bij een kleine, herstelbare afwijking en abortus moet ook niet als anticonceptiemiddel gebruikt worden, maar abortus hoeft van mij ook zeker niet verboden te worden.
Ik kan mij medische redenen voorstellen en daarnaast kan de foetes zodanig "defect" zijn ,dat het niet met het leven verenigbaar is. Andere gevallen vindt ik nimmer legitiem.
quote:
Een even interesante vraag vind ik de positie van de vader hierin. Bij de geboorte van een kind zijn beide ouders verantwoordelijk, de vader moet een deel van de kosten betalen etc. Dat is naar mijn mening helemaal terecht, ze hebben er samen voor gezorgd dat er een kind is dus moeten ze er ook samen voor zorgen. Alleen heeft de vader bij abortus zo goed als geen inspraak, aan de ene kant kan ik daar wel inkomen (het gaat over wat in de vrouw haar lichaam zit), maar aan de andere kant vindt ik dat de man er ook wat over te zeggen hoort te hebben, de keuze heeft namelijk gevolgen voor beiden.
Ik deel je visie.
pi_44361448
quote:
Op dinsdag 12 december 2006 16:43 schreef MissMatch het volgende:

[..]

je zegt het zelf al: het is wellicht een topje van de ijsberg. dus aanname.
Ik ben nooit tegen enig onderzoek geweest. Ik zou zeggen graag zelfs.....Het krantenbericht geeft wat mij betreft genoeg aanleiding.
pi_44361476
quote:
Op dinsdag 12 december 2006 16:42 schreef EchtGaaf het volgende:

[..]

Je kan niet ontkennen dat er een glijdende schaal is.....niet voor niets haalt het bericht de krant over die gevalletjes hazelip. Het is wellicht het topje van de ijsberg.
Aannames.
Geloven is zeker weten dat je het niet weet.
Geloven maakt meer kapot dan je lief is.
Vloeken is aangeleerd...geloven ook.
  dinsdag 12 december 2006 @ 16:46:41 #25
3542 Gia
User under construction
pi_44361482
quote:
Op dinsdag 12 december 2006 16:14 schreef Elseetje het volgende:

[..]

En wat dan bij verminderde werking van de pil? Er zijn omstandigheden die dat veroorzaken, die niet altijd even duidelijk vermeld worden in het bijgevoegde boekje. Dan raak je dus zwanger. Maar omdat je aan de pil bent, wordt je gewoon elke keer ongesteld als je een stopweek inlast. Als je dan niet het meest super strakke buikje van de hele wereld hebt, dan kan het een aantal maanden duren voordat je door hebt dat je zwanger bent. Is jouw aversie van abortus dan een reden om die vrouw voor de rest van haar leven te verminken en emotioneel te schaden? Lekker egoïstisch ben jij. (Zelfde geldt trouwens voor andere anticonceptie die niet 100% werkt)
Als ze al geen superstrak buikje heeft, maakt die zwangerschap ook niet uit. En hoe kom je erbij dat je na een zwangerschap voor de rest van je leven verminkt bent!!
Daarbij, kom je er dan pas na ongeveer 20 weken achter, en dat vind ik echt veel te laat voor een abortus.

Ik ken iemand, superslank is ze, waarvan ik niet zag dat ze zwanger was tot ongeveer 6 weken voor de bevalling.

Zou jij dan nog abortus goedkeuren? Of waar leg jij de grens? Er is nog zoiets als eigen verantwoording. Slecht pilgebruik, of geen aanvullende anticonceptie in geval van verminderde werking door bijvoorbeeld bepaalde medicijnen, is toch echt je eigen schuld. (Apotheek zal het er altijd bij vermelden als bepaalde medicijnen de werking van de pil beïnvloeden)
pi_44361598
-Edit dubbelpost
pi_44361602
quote:
Op dinsdag 12 december 2006 16:46 schreef Gia het volgende:

[..]

Er is nog zoiets als eigen verantwoording.
Het heet eigen verantwoordelijkheid. En inderdaad, laten we het daar op houden, geen bemoeienis of oordeel van andere moeders bijvoorbeeld. Eigen verantwoordelijkheid. .
pi_44361604
quote:
Op dinsdag 12 december 2006 16:39 schreef erodome het volgende:
Stel een kind van 20 weken wordt geaborteerd, dat gaat niet via zuigen, dat kind wordt eerst in stukken gesneden, hoe bruut is het om een voelend en reagerend wezen op die manier om zeep te helpen?


Dat was de eerste reactie die ik automatisch had na het lezen van deze tekst. Diegenen die hiervan niet over de nek gaan mogen wat mij betreft lijfelijk ondervinden wat zo'n ongeboren kind ook meemaakt.
pi_44361633
quote:
Op dinsdag 12 december 2006 16:42 schreef EchtGaaf het volgende:

[..]

Je kan niet ontkennen dat er een glijdende schaal is.....niet voor niets haalt het bericht de krant over die gevalletjes hazelip. Het is wellicht het topje van de ijsberg.
En wellicht een verzinsel.
  FOK!-Schrikkelbaas dinsdag 12 december 2006 @ 16:50:41 #30
862 Arcee
Look closer
pi_44361648
quote:
Op dinsdag 12 december 2006 16:04 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik erken dat er zware dilemma's bestaan. Maar ik begon de discussie met een gevalletje hazelip....
Daar gaat de discussie al lang niet meer over, dus spreek je uit.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_44361688
Prenataal onderzoek redt in veel gevallen levens van baby's en moeders; dat er dan soms mensen zijn die tot dit soort praktijken overgaan zou zeker geen verbod moeten opleveren.

Wat betreft de TT; als je zo vreselijk tegen abortus bent ga je toch lekker in Ierland wonen? Daar kan je zien hoe goed zo'n verbod afloopt. Vrouwen die op eigen houtje proberen de baby te doden of naar vieze achterbuurtkliniekjes gaan, dát is pas een oplossing zeg.

@EchtGaaf: als de ontwikkelingen echt zo gaan zoals jij denkt zien we dat dan wel weer. Je loopt nu wel heel erg op de feiten vooruit. Een kind kan veel last hebben van zo'n hazenlip en het lidteken ten gevolge daarvan. Als de ouders dat hun kind willen besparen en dat voor de wettelijk gestelde deadline doen is dat hun goed recht.
  dinsdag 12 december 2006 @ 16:52:43 #32
3542 Gia
User under construction
pi_44361722
quote:
Op dinsdag 12 december 2006 16:42 schreef MrBadGuy het volgende:
Alleen heeft de vader bij abortus zo goed als geen inspraak, aan de ene kant kan ik daar wel inkomen (het gaat over wat in de vrouw haar lichaam zit), maar aan de andere kant vindt ik dat de man er ook wat over te zeggen hoort te hebben, de keuze heeft namelijk gevolgen voor beiden.
Tja, maar als de vrouw een overtijdbehandeling wil laten doen, (even uitgaand van wat mijn voorkeur heeft in geval van ongewenste zwangerschap) dan moet het niet zo zijn dat de vader dit zou kunnen verbieden, omdat het ook zijn kind is.
Ben het met je eens dat bij een late abortus een gewenst vaderschap boven een ongewenst moederschap zou moeten staan. Wil zij de baby niet, dan staat ze hem/haar maar af aan de vader.
  dinsdag 12 december 2006 @ 16:54:05 #33
161661 MissMatch
A match made in hell...
pi_44361776
No way ook dat als ik zwanger zou worden ten gevolge van een verkrachting ik de zwangerschap uitdraag, het kind baar en vervolgens laat adopteren. ik wil geen negen maandenletterlijk aan den lijve herinnerd worden aan die verkrachting.
... is a mismatch forever
pi_44361780
quote:
Op dinsdag 12 december 2006 16:51 schreef Executrix het volgende:
Prenataal onderzoek redt in veel gevallen levens van baby's en moeders; dat er dan soms mensen zijn die tot dit soort praktijken overgaan zou zeker geen verbod moeten opleveren.

Wat betreft de TT; als je zo vreselijk tegen abortus bent ga je toch lekker in Ierland wonen? Daar kan je zien hoe goed zo'n verbod afloopt. Vrouwen die op eigen houtje proberen de baby te doden of naar vieze achterbuurtkliniekjes gaan, dát is pas een oplossing zeg.

@EchtGaaf: als de ontwikkelingen echt zo gaan zoals jij denkt zien we dat dan wel weer. Je loopt nu wel heel erg op de feiten vooruit. Een kind kan veel last hebben van zo'n hazenlip en het lidteken ten gevolge daarvan. Als de ouders dat hun kind willen besparen en dat voor de wettelijk gestelde deadline doen is dat hun goed recht.
Ierland is zeker een voorbeeld voor hoe het moet met abortus. Als daar een vrouw zwanger is terwijl ze nog op wintersport moet dan cancelt ze haar vakantie ipv de zwangerschap. In die achterbuurtkliniekjes dat zal wel meevallen (alhoewel er vast wel weer een paar schrijnende gevallen / huilverhalen te vinden zijn).
pi_44361798
quote:
Op dinsdag 12 december 2006 16:45 schreef EchtGaaf het volgende:

[..]

Ik ben nooit tegen enig onderzoek geweest. Ik zou zeggen graag zelfs.....Het krantenbericht geeft wat mij betreft genoeg aanleiding.
Doe dan eens wat onderzoek.
Bijvoorbeeld wat is de reden geweest van de ouders en de artsen om abortus te plegen in de genoemde drie gevallen. Ouders die zelf nog met een trauma rondlopen van een verpeste jeugd dankzij een hazenlip? Een arts die inzag wat de emotionele belasting was en daarom besloot om de ingreep uit te voeren?
Hoeveel van dit soort verzoeken zijn wel geweigerd? Lijkt mij dat het niet zo is dat er maar 3 verzoeken waren die prompt en zonder enige tegenstand, overleg of onderzoek zijn uitgevoerd.
Ging het echt alleen maar om een hazenlip? Was het niet zo dat er ook sprake was van andere omstandigheden maar zijn de hazenlippen eruit gelicht voor het effect wat het zou kunnen hebben op sommige zwakken van geest.
En zo zijn er vast nog wel meer vragen die gesteld kunnen worden.
Geloven is zeker weten dat je het niet weet.
Geloven maakt meer kapot dan je lief is.
Vloeken is aangeleerd...geloven ook.
pi_44361799
quote:
Op dinsdag 12 december 2006 16:49 schreef KirmiziBeyaz het volgende:

[..]



Dat was de eerste reactie die ik automatisch had na het lezen van deze tekst. Diegenen die hiervan niet over de nek gaan mogen wat mij betreft lijfelijk ondervinden wat zo'n ongeboren kind ook meemaakt.
Je kunt het ook overdrijven; zo'n kind is nog nauwelijks ontwikkeld. Het heeft nog geen bewustzijn of ontwikkelde zenuwcellen. Waarom denk je dat er zo'n 24 weken regel is?
pi_44361811
Aan de TO, waar de fuck bemoei je je mee?
Als mensen dat willen doen is dat hun keuze, .
Abortus is okay .
"I believe it is essential for our planetary future to develop tools that can change the consciousness which has created the crisis that we are in." - Stanislav Grof
  dinsdag 12 december 2006 @ 16:55:33 #38
3542 Gia
User under construction
pi_44361822
quote:
Op dinsdag 12 december 2006 16:49 schreef Autodidact het volgende:

[..]

Het heet eigen verantwoordelijkheid. En inderdaad, laten we het daar op houden, geen bemoeienis of oordeel van andere moeders bijvoorbeeld. Eigen verantwoordelijkheid. .
Oh, maar ik mag oordelen zoveel als ik wil. Met eigen verantwoordelijkheid bedoel ik overigen niet 'baas in eigen buik', maar dat je maar op moet letten dat je niet zwanger wordt. Gewoon condoom gebruiken bij de pil, bijvoorbeeld. Maakt het een stuk veiliger.

Ben absoluut tegen abortus als anticonceptiemethode.
pi_44361844
quote:
Op dinsdag 12 december 2006 16:51 schreef Executrix het volgende:
Prenataal onderzoek redt in veel gevallen levens van baby's en moeders; dat er dan soms mensen zijn die tot dit soort praktijken overgaan zou zeker geen verbod moeten opleveren.
Ik heb niets tegen prenataal onderzoek op zich. Als het maar niet ontaard in een selectie: abortusbesluit omdat het kindje niet voldoet, omdat het een verkeerde kleur haar heeft....
quote:
@EchtGaaf: als de ontwikkelingen echt zo gaan zoals jij denkt zien we dat dan wel weer. Je loopt nu wel heel erg op
de feiten vooruit.
Ik mag hopen ja , dat ik er helemaal naast zit....Maar ik vrees het niet. Maar een onderzoke zou niet misstaan..
quote:
Een kind kan veel last hebben van zo'n hazenlip en het lidteken ten gevolge daarvan. Als de ouders dat hun kind willen besparen en dat voor de wettelijk gestelde deadline doen is dat hun goed recht.
Mij is niet bekend dat er gevallen bestaan met een te lage kwaliteit van leven....
pi_44361876
quote:
Op dinsdag 12 december 2006 16:54 schreef buachaille het volgende:

[..]

Ierland is zeker een voorbeeld voor hoe het moet met abortus. Als daar een vrouw zwanger is terwijl ze nog op wintersport moet dan cancelt ze haar vakantie ipv de zwangerschap. In die achterbuurtkliniekjes dat zal wel meevallen (alhoewel er vast wel weer een paar schrijnende gevallen / huilverhalen te vinden zijn).
Dat meen je toch niet serieus hoop ik?
Als er iets is waar die illegale klinieken om bekend staan is het wel slechte hygiëne en onprofessionele artsen.
pi_44361896
quote:
Op dinsdag 12 december 2006 16:53 schreef SchnitzelSwein het volgende:

[..]
!
.
Met levende mensen is het idd een stuk erger. Genocide FTW. .
"I believe it is essential for our planetary future to develop tools that can change the consciousness which has created the crisis that we are in." - Stanislav Grof
  dinsdag 12 december 2006 @ 16:58:20 #42
3542 Gia
User under construction
pi_44361914
quote:
Op dinsdag 12 december 2006 16:54 schreef MissMatch het volgende:
No way ook dat als ik zwanger zou worden ten gevolge van een verkrachting ik de zwangerschap uitdraag, het kind baar en vervolgens laat adopteren. ik wil geen negen maandenletterlijk aan den lijve herinnerd worden aan die verkrachting.
Als jij verkracht wordt, dan kun je ook binnen een paar weken een test doen. En als je dan zwanger bent, meteen een abortus. Daar heeft niemand iets op tegen. Maar niet eerst maanden rondlopen, erachter komen dat je zwanger bent na 4 maanden en het dan op een verkrachting gooien.
pi_44361933
quote:
Op dinsdag 12 december 2006 16:55 schreef Gia het volgende:

[..]

Oh, maar ik mag oordelen zoveel als ik wil. Met eigen verantwoordelijkheid bedoel ik overigen niet 'baas in eigen buik', maar dat je maar op moet letten dat je niet zwanger wordt. Gewoon condoom gebruiken bij de pil, bijvoorbeeld. Maakt het een stuk veiliger.

Ben absoluut tegen abortus als anticonceptiemethode.
Ja, nee.
Das leuk.
En als je je vriendin dan een keer of 6 wil ballen in het weekend ben je constant met een rubber bezig en als ze op zijn heb je pech.. .
"I believe it is essential for our planetary future to develop tools that can change the consciousness which has created the crisis that we are in." - Stanislav Grof
  dinsdag 12 december 2006 @ 16:59:48 #44
161661 MissMatch
A match made in hell...
pi_44361958
quote:
Op dinsdag 12 december 2006 16:58 schreef Gia het volgende:

[..]

Als jij verkracht wordt, dan kun je ook binnen een paar weken een test doen. En als je dan zwanger bent, meteen een abortus. Daar heeft niemand iets op tegen. Maar niet eerst maanden rondlopen, erachter komen dat je zwanger bent na 4 maanden en het dan op een verkrachting gooien.
Ik dacht te begrepen hebben uit posts van (oa) TS en jou dat abortus te allen tijde een no-go was. My bad als dat niet het geval is. Uiteraard check en 'regel' (...) je dat zo snel mogelijk.
... is a mismatch forever
  dinsdag 12 december 2006 @ 17:00:27 #45
3542 Gia
User under construction
pi_44361980
quote:
Op dinsdag 12 december 2006 16:58 schreef Panick het volgende:

[..]

Ja, nee.
Das leuk.
En als je je vriendin dan een keer of 6 wil ballen in het weekend ben je constant met een rubber bezig en als ze op zijn heb je pech.. .
Oh, wat vreselijk. Ja, dat is ook veel erger dan een abortus.
pi_44362027
quote:
Op dinsdag 12 december 2006 17:00 schreef Gia het volgende:

[..]

Oh, wat vreselijk. Ja, dat is ook veel erger dan een abortus.
Nou ja....
100+ keer neuken zonder condoom met de minimale kans dat abortus nodig is of telkens een condoom gebruiken..
Lastig, lastig. .
"I believe it is essential for our planetary future to develop tools that can change the consciousness which has created the crisis that we are in." - Stanislav Grof
pi_44362055
quote:
Op dinsdag 12 december 2006 16:56 schreef EchtGaaf het volgende:

[..]

Ik heb niets tegen prenataal onderzoek op zich. Als het maar niet ontaard in een selectie: abortusbesluit omdat het kindje niet voldoet, omdat het een verkeerde kleur haar heeft....
Helaas is het gevolg van zo'n onderzoek niet van te voren vast te stellen, en als je de hoeveelheid positieve gevolgen tegen de negatieve wegstreept kan je niet anders concluderen dat er heel wat meer levens gered zijn door dit onderzoek dan die 3 abortusgevallen.
quote:
Mij is niet bekend dat er gevallen bestaan met een te lage kwaliteit van leven....
Het zal niet onleefbaar zijn; maar dat kan je je ook afvragen van een baby waarvan je van tevoren weet dat die zijn hele leven in een rolstoel zal zitten. Een hazenlip kan door pesterij en een slecht zelfbeeld wel zeker het leven van een persoon flink negatief beïnvloeden. De beslissing of dat negatief genoeg is, moeten de ouders zelf beslissen.
  dinsdag 12 december 2006 @ 17:03:33 #48
3542 Gia
User under construction
pi_44362090
quote:
Op dinsdag 12 december 2006 16:59 schreef MissMatch het volgende:

[..]

Ik dacht te begrepen hebben uit posts van (oa) TS en jou dat abortus te allen tijde een no-go was. My bad als dat niet het geval is. Uiteraard check en 'regel' (...) je dat zo snel mogelijk.
Nee, ik vind dat de morning-afterpil en de overtijdbehandeling nog wel moet kunnen. In geval van verkrachting vind ik abortus ook nog wel kunnen tot pakweg 12 weken, als het slachtoffer dit niet eerder aankan. Maar in geval van onveilige seks, pil vergeten of verminderde werking van de pil door bepaalde medicijnen, dan ben ik tegen abortus.
(Wel morning-after en overtijdbehandeling)
pi_44362398
quote:
Op dinsdag 12 december 2006 17:02 schreef Executrix het volgende:

[..]

Helaas is het gevolg van zo'n onderzoek niet van te voren vast te stellen, en als je de hoeveelheid positieve gevolgen tegen de negatieve wegstreept kan je niet anders concluderen dat er heel wat meer levens gered zijn door dit onderzoek dan die 3 abortusgevallen.
Nogmaals ik ben absoluut niet tegen prenataal onderzoek. Ik deel je opvatting dus dat het juist vooruitgang bied. Ik heb wel alles tegen een abortus, vanweg een medisch "relatief klein probleem"...
quote:
Het zal niet onleefbaar zijn; maar dat kan je je ook afvragen van een baby waarvan je van tevoren weet dat die zijn hele leven in een rolstoel zal zitten. Een hazenlip kan door pesterij en een slecht zelfbeeld wel zeker het leven van een persoon flink negatief beïnvloeden. De beslissing of dat negatief genoeg is, moeten de ouders zelf beslissen.
Ik weet dat er grensgevallen zijn....Als de foetes niet met het leven verenigbaar is....
pi_44362421
van mij mogen ze het zolang het in de buik zitten aborteren. Dat is keuze van de vrouw c.q gezin.

En over hitler en de 2e WW gesproken. Wat zou er gebeuren als je bij elk crimineel/herrie schoppend/asociale gezinnen de eierstokken doorknipt ? Zodat zij geen kiddie's meer kunnen krijgen. Zal daardoor de criminaliteit verminderen ?
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')