Vooral volgens veel rechtse kiezers naar mijn ideequote:Op donderdag 7 december 2006 11:30 schreef Chewie het volgende:
[..]
Als het CDA er al niet met de SP uitkomt dan kun je de CU wel helemaal vergeten. De CU heeft dan wellicht een links imago volgens veel linkse kiezers
Daarom nieuwe verkiezingen gaan geen ene ruk helpen.quote:Op donderdag 7 december 2006 11:50 schreef __Saviour__ het volgende:
Dat zal wel zijn ja. De Hond ging door met peilen na de verkiezingen. Er was nog meer verschuiving naar extreem, zowel links als rechts.
Zal de Koningin blij mee zijn,quote:Op donderdag 7 december 2006 11:30 schreef Chewie het volgende:
Zelf denk ik dat we afstevenen op een minderheidskabinet, links of rechtsom, met als enige opdracht het uitschrijven van nieuwe verkiezingen.
Oké, verkeerd voorbeeld.quote:Op donderdag 7 december 2006 12:29 schreef Argento het volgende:
niet zo stabiel als Balkenende I??
oh boy...
Dat het CDA niet met de SP wil, dat heb ik nog niet in die woorden gehoord. Het gaat erom dat het CDA niet met een linkse meerderheid wil regeren. Ik zie wel een mogelijkheid voor CDA + SP als er geen PvdA bij is.quote:Op donderdag 7 december 2006 10:08 schreef knowall het volgende:
Kan nog leuk worden dan. PvdA wil alleen met SP regeren, en CDA alleen zonder de SP.
quote:Bos roept Balkenende en Marijnissen op tot eenheid
Uitgegeven op donderdag 07 december 2006 om 12:41:45, bijgewerkt om 12:53:05
(Novum) - PvdA-leider Wouter Bos heeft Jan Marijnissen (SP) en Jan Peter Balkenende (CDA) opgeroepen om snel de bereidheid uit te spreken met elkaar een regering te vormen. Dat zei Bos donderdag na afloop van het gesprek dat hij samen met Marijnissen voerde met informateur Rein Jan Hoekstra. "We moeten geloven in elkaars bereidheid er iets van te maken."
Bos verwees naar de uitspraken die Balkenende woensdagavond deed. Het CDA maakt zich zorgen over de verhouding tussen de eigen inbreng en die van de linkse partijen in een eventueel kabinet met de SP en de PvdA. Volgens Bos dient Balkenende zich te realiseren dat in de Tweede Kamer de machtsverhouding is veranderd na de verkiezingen.
Balkenende en Marijnissen moeten ophouden te praten over de grote inhoudelijke verschillen tussen het CDA en de SP, vindt Bos. "Dat wisten we al. Het gaat er nu om dat beide partijen de politieke wil tonen om er uit te komen. Goede compromissen zijn prima uit te leggen aan je achterban." Bos en Marijnissen lieten na afloop van het gesprek weten dat ook tussen hun partijen inhoudelijke verschillen bestaan. Deze spitsen zich vooral toe op het buitenlands beleid, het bedrijfsleven en de toekomst van de volkshuisvesting.
Marijnissen toonde meer begrip voor de houding van Balkenende, hoewel ook hij vindt dat de demissionaire premier zich snel moet uitspreken. "Het CDA is zoekende." De SP-voorman vindt dat Balkenende zich niet moet laten afschrikken door een coalitie met linkse partijen in de meerderheid. "Hij bekijkt het eenzijdig. Het geldt namelijk ook voor de SP. Wij staan in een eventuele coalitie tegenover een blok van CDA en PvdA, twee partijen die al vaak hebben samengewerkt."
Zelf mag ik dan wel rechts zijn maar dat betekend nog niet dat mijn opvattingen samen kunnen met die van de CU. Een verbond tussen VVD en CU is net zo onwaarschijnlijk dan CU met links. VVD wil het ook niet eens en dat zou ook behoren te gelden voor links.quote:Op donderdag 7 december 2006 12:06 schreef du_ke het volgende:
[..]
Vooral volgens veel rechtse kiezers naar mijn idee. (in elk geval hier op fok)
Probeer dit nu nog eens zonder oogkleppen? Hoe kun je nu met deze uitslag zeggen dat links een riante positie heeft? Rechts heeft dit ook niet overigens.quote:Op donderdag 7 december 2006 13:31 schreef Genverbrander het volgende:
Links zit in een riante positie.Als het lukt met CDA is het een in meerderheid links kabinet, en als het mislukt met CDA kunnen ze een links minderheidskabinet starten met Bos als premier.
![]()
Ten eerste heeft de SP nog nooit geregeerd. In het onwaarschijnlijke geval dat ze eruit komen met het CDA zal de SP zich achter het regeerakkoord moeten scharen. Hun schopmentaliteit moeten ze dan laten varen en daarmee een deel van hun identiteit. Het blijft een protestpartij.quote:Op woensdag 6 december 2006 17:21 schreef Rock_de_Braziliaan het volgende:
Ik zou niet weten waarom iets met de SP zou moeten klappen. Marijnissen loopt nu al lang genoeg rond in Den Haag om precies te weten wat hij aan het doen is. Bovendien is de partijmentaliteit zeer strikt. J.M. heeft z'n manschappen aardig in bedwang.
Volgens mij wil geen van de grotere partijen dat er nieuwe verkiezingen komen. De formatie zal dus wel eens heel lang kunnen gaan duren.quote:Op donderdag 7 december 2006 13:42 schreef Loohcs het volgende:
Als er maar geen nieuwe verkiezingen komen, dat kost alleen maar meer tijd en het lost niks op. Het lijkt me niet dat (veel) mensen dan ineens heel anders gaan stemmen alleen maar met het doel om de coalitiebesprekingen eenvoudiger te maken.
In iedergeval t/m maart en dan kijken ze naar de verhoudingen bij de verkiezingen van de provinciale staten.quote:Op donderdag 7 december 2006 13:49 schreef budha het volgende:
[..]
Volgens mij wil geen van de grotere partijen dat er nieuwe verkiezingen komen. De formatie zal dus wel eens heel lang kunnen gaan duren.
quote:Op donderdag 7 december 2006 13:56 schreef Ericr het volgende:
Centrum rechts kabinet met Bos in de tang bij CDA/VVD, kan hij de politieke wil tonen om er uit te komen. Zou er niet blij mee zijn, maar zoiets zie ik er wel uit komen op den duur.
Waarom kan CDA geen rechts minderheidskabinet starten?quote:Op donderdag 7 december 2006 13:31 schreef Genverbrander het volgende:
Links zit in een riante positie.Als het lukt met CDA is het een in meerderheid links kabinet, en als het mislukt met CDA kunnen ze een links minderheidskabinet starten met Bos als premier.
![]()
Ik denk het wel.quote:Op donderdag 7 december 2006 14:00 schreef Chewie het volgende:
[..]
En dan bij de volgende verkiezingen SP en PvdV als grootste partijen.
Denk niet dat de VVD in welke coalitie dan ook zal stappen.
kunnen ze doen maar Links veegt al hun dwaze plannen van tafel als het meezit!!quote:Op donderdag 7 december 2006 14:03 schreef Gia het volgende:
[..]
Waarom kan CDA geen rechts minderheidskabinet starten?
links heeft anders ook geen meerderheid, andersom zou dus hetzelfde gelden.quote:Op donderdag 7 december 2006 14:17 schreef TJDoornbos het volgende:
[..]
kunnen ze doen maar Links veegt al hun dwaze plannen van tafel als het meezit!!
Links kan met diverse andere partijen wel een meerderheid halen !quote:Op donderdag 7 december 2006 14:21 schreef Chewie het volgende:
[..]
links heeft anders ook geen meerderheid, andersom zou dus hetzelfde gelden.
Dat zijn dus dezelfde partijen waar rechts dit ook mee kan, onzin argument dus.quote:Op donderdag 7 december 2006 14:26 schreef TJDoornbos het volgende:
[..]
Links kan met diverse andere partijen wel een meerderheid halen !
Omdat er op de (immigratie/ integratie) kernpunten van VVD en Wilders geen kamermeerderheid te halen is. En het VVD heeft voorlopig de handen wel even vol aan zichzelfquote:Op donderdag 7 december 2006 14:03 schreef Gia het volgende:
[..]
Waarom kan CDA geen rechts minderheidskabinet starten?
Geen meerderheid maar er is wel een meerderheid tegen een aantal zaken als het uitzettingsbeleid, huurliberalisatie etc en dat maakt het erg lastig voor een rechts minderheids kabinet om te regeren.quote:Op donderdag 7 december 2006 14:21 schreef Chewie het volgende:
[..]
links heeft anders ook geen meerderheid, andersom zou dus hetzelfde gelden.
Eigenlijk best treurig dat dus niemand dit land meer wil regeren uit angst afgestraft te worden.quote:Op donderdag 7 december 2006 14:00 schreef Chewie het volgende:
[..]
En dan bij de volgende verkiezingen SP en PvdV als grootste partijen.
Denk niet dat de VVD in welke coalitie dan ook zal stappen.
als Verdonk in zo'n rechtsminderheidskabinet komt dan krijgt dat al helemaal nooit een meerderheidssteun.quote:Op donderdag 7 december 2006 14:43 schreef du_ke het volgende:
[..]
Geen meerderheid maar er is wel een meerderheid tegen een aantal zaken als het uitzettingsbeleid, huurliberalisatie etc en dat maakt het erg lastig voor een rechts minderheids kabinet om te regeren.
De CDA-achterban heeft een gruwelijke hekel aan SP/GL. Dus Balkenende zal alles op alles zetten om te komen tot een regering met PvdA en CU. Als dat niet lukt zal of Balkenende een rechts minderheidskabinet vormen of Bos een links minderheidskabinet. De sleutel ligt dan bij Rouvoet. Zijn fractie bepaalt of ze een links of een rechts kabinet willen. Kiest Rouvoet voor links, dan wordt hij gelyncht door z'n ultra-conservatieve achterban en zal z'n partij worden gedecimeerd bij de volgende verkiezingen. Rechts kabinet dusquote:Op donderdag 7 december 2006 13:03 schreef SjonLok het volgende:
[..]
Dat het CDA niet met de SP wil, dat heb ik nog niet in die woorden gehoord. Het gaat erom dat het CDA niet met een linkse meerderheid wil regeren. Ik zie wel een mogelijkheid voor CDA + SP als er geen PvdA bij is.
Ik denk nog steeds dat dit het uiteindelijk wordt: CDA-SP-GL-CU
Geloof ik niks van.quote:Op donderdag 7 december 2006 15:05 schreef Jurgen21 het volgende:
[..]
Als dat niet lukt zal of Balkenende een rechts minderheidskabinet vormen of Bos een links minderheidskabinet.
Ze hadden jou aan moeten stellen als informateurquote:Op donderdag 7 december 2006 15:05 schreef Jurgen21 het volgende:
[..]
De CDA-achterban heeft een gruwelijke hekel aan SP/GL. Dus Balkenende zal alles op alles zetten om te komen tot een regering met PvdA en CU. Als dat niet lukt zal of Balkenende een rechts minderheidskabinet vormen of Bos een links minderheidskabinet. De sleutel ligt dan bij Rouvoet. Zijn fractie bepaalt of ze een links of een rechts kabinet willen. Kiest Rouvoet voor links, dan wordt hij gelyncht door z'n ultra-conservatieve achterban en zal z'n partij worden gedecimeerd bij de volgende verkiezingen. Rechts kabinet dus![]()
Dan wordt het nog moeilijker om tot een coalitie te komen. Lekker vooruitzicht zoquote:Op donderdag 7 december 2006 11:50 schreef __Saviour__ het volgende:
Dat zal wel zijn ja. De Hond ging door met peilen na de verkiezingen. Er was nog meer verschuiving naar extreem, zowel links als rechts.
Aan de huidige verkiezingsuitslag verandert niets natuurlijk. Men zal het gewoon hiermee moeten doenquote:Op donderdag 7 december 2006 19:39 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Dan wordt het nog moeilijker om tot een coalitie te komen. Lekker vooruitzicht zo
Als de SP de oppositie ingaat zal deze alleen maar groeien. Dat lijkt mij ook geen goede ontwikkeling. Maar de SP combineerd met zo weinig andere partijen.quote:Op donderdag 7 december 2006 19:43 schreef kriele het volgende:
Een coalitie CDA, SP en PvdA wordt het niet. Er zal 1 grote partij de oppositie in moeten.
Bronquote:Bos zet vastberaden in op coalitie met SP
DEN HAAG - PvdA-leider Wouter Bos is 'vastberaden' om een coalitie van CDA, PvdA en SP tot stand te brengen. Hij zal alles uit de kast halen om dat doel te bereiken. Bos zei dat donderdag voor het begin van zijn gesprek met CDA-leider Jan Peter Balkenende onder leiding van informateur Rein Jan Hoekstra.
Bos noemde de door hem gewenste coalitie die tussen de grootste partij, de grootste winnaar bij de verkiezingen en de grootste progressieve partij van Nederland. Over andere coalities wil hij niet praten.
Balkenende hield zich op de vlakte. Hij herhaalde dat de verschillen tussen CDA en SP wel erg groot zijn en dat het met de PvdA makkelijker zal zijn om tot overeenstemming te komen
Bronquote:Bos: Linkse meerderheid is realiteit
CDA'er Jan Peter Balkenende kan het nog zo vervelend vinden dat links overheerst in een kabinet van CDA, SP en Pvda, deze linkse meerderheid is sinds de verkiezingen een 'politieke realiteit', zegt PvdA'er Wouter Bos.
Een kabinet van CDA, PvdA en SP is verder weg dan ooit. Na een overleg met SP-leider Jan Marijnissen en informateur Rein Jan Hoekstra woensdagavond liet zowel Balkenende als Marijnissen zich ontvallen dat de verschillen wel erg groot zijn.
Links blok
En Marijnissen zei dat Balkenende opziet tegen een regering met een groot links blok van de verliezer van de verkiezingen, de PvdA (33 zetels), en de winnaar van de verkiezingen, de SP (25 zetels). Het CDA heeft 41 zetels in de Tweede Kamer.
Vlak voor zijn afspraak met Hoekstra zei Bos donderdag de weerzin van Balkenende te begrijpen, maar dat de demissionair premier te maken heeft met een politieke realiteit. Het CDA daarentegen zou afwillen van de SP als mogelijke coalitiegenoot, en willen aansturen op een coalitie met de PvdA en ChristenUnie.
Donderdagochtend sprak informateur Hoekstra met Bos en Marijnissen, vanavond ontmoet hij nog Balkenende en Bos samen, daarna beslist hij over de volgende stap in de informatie na deze eerste verkennende fase.
Bronquote:Balkenende wil niet regeren met links blok
Een kabinet van CDA, PvdA en SP lijkt verder weg dan ooit. Afgezien van de inhoudelijke verschillen voelt CDA-premier Jan Peter Balkenende er niets voor om in zo’n kabinet door een linkse meerderheid te worden overvleugeld.
Balkenende en SP-leider Jan Marijnissen hadden gisteren een gezamenlijk gesprek met informateur Rein Jan Hoekstra over een mogelijke regeringssamenwerking.
Na afloop gaven ze beiden aan dat de verschillen tussen CDA en SP ‘heel groot’ zijn. Marijnissen noemde als voorbeeld de zorg, internationaal beleid en inkomensbeleid.
'Getalsverhoudingen'
Maar ook werd duidelijk dat het CDA een kabinet met PvdA en SP veel te links vindt. Volgens Marijnissen heeft Balkenende moeite met de linkse meerderheid die PvdA en SP in een kabinet met CDA vormen. ‘Balkenende worstelt met de getalsverhoudingen’, zei Marijnissen. Desgevraagd ontkende de premier dat niet.
Vandaag spreekt Hoekstra met Marijnissen en PvdA-leider Wouter Bos. Dan volgt een gesprek met Balkenende en Bos. Mogelijk spreekt Hoekstra daarna met alledrie de leiders tegelijk.
Idd, ze hebben op een partij gestemd die een bepaalde plaats binnen het politieke spectrum heeft. De afspiegeling van deze keuze zou je eigenlijk ook in het kabinet terug moeten zien.quote:Op donderdag 7 december 2006 20:23 schreef du_ke het volgende:
Volgens mij hebben mensen gewoon op een partij of persoon gestemd. Niet op een kabinet.
Niet gewoon voor de 3 grootste partijen?quote:Op donderdag 7 december 2006 20:27 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Idd, ze hebben op een partij gestemd die een bepaalde plaats binnen het politieke spectrum heeft. De afspiegeling van deze keuze zou je eigenlijk ook in het kabinet terug moeten zien.
Als je dat zou willen gaan doen dan zou je naar een kabinet van VVD-CDA-PvdA moeten gaan.
VVD? die hebben zetels verloren, bovendien heeft de SP meer zetels dan de VVD.quote:Op donderdag 7 december 2006 20:27 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Als je dat zou willen gaan doen dan zou je naar een kabinet van VVD-CDA-PvdA moeten gaan.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |