Inderdaad.quote:Op dinsdag 21 november 2006 15:07 schreef I.R.Baboon het volgende:
Ja, op het moment dat nota fucking bene de VVD met gratis kinderopvang komt vraag ik me toch af hoe het verder moet met de wereld.
quote:Vandaag zal ik rond 18 uur uitkomen met de peiling van vandaag. Rond 23.30 uur kom ik met de laatste peiling na de debatten op de televisie. Morgen zal ik voor ANP en NOS de exit-polls doen en om 21 uur zal dan de (richting) van de uitslag bekend worden gemaakt.
Morgen worden we dus bedolven onder de exit-polls.quote:RTL Nieuws al om 20:50 uur met prognose
RTL Nieuws en TNS NIPO komen morgen om 20:50 uur al met de eerste uitslag van een grootschalige verkiezingspoll. RTL4 heeft daarmee op de verkiezingsavond de allereerste prognose van Nederland.
Betrouwbaar
TNS NIPO en RTL Nieuws vragen op de verkiezingsdag aan 20.000 mensen wat ze hebben gestemd. Dat moet een zeer betrouwbaar beeld van de uiteindelijke uitslag opleveren.
Verkiezingsavond
De poll wordt uitgezonden tijdens de RTL Nieuws Verkiezingsavond. Die begint om 20:30 uur en wordt gepresenteerd door Rick Nieman en Suzanne Bosman. De show is live te zien op RTLNieuws.nl
Waarom een exitpoll tien minuten voordat de stembussen sluiten? Wil Wester zo graag de eerste zijn?quote:Op dinsdag 21 november 2006 16:48 schreef Jurgen21 het volgende:
Morgen trouwens al om 20.50 de eerste exitpoll op RTL4
Best zieligquote:Op dinsdag 21 november 2006 16:48 schreef Jurgen21 het volgende:
Morgen trouwens al om 20.50 de eerste exitpoll op RTL4
Lokkertje.quote:Op dinsdag 21 november 2006 16:51 schreef Kozzmic het volgende:
[..]
Waarom een exitpoll tien minuten voordat de stembussen sluiten? Wil Wester zo graag de eerste zijn?
Ik, ik, ik...quote:
Wat wil je dan zeggen ipv "ik"? "Een bepaald persoon die de opdracht heeft gekregen deze peilingen hiervoor te fabriceren"?quote:
Wij? Alsof 'ie het in z'n eentje doet. Hij is gewoon hoofd van een soort bedrijfquote:Op dinsdag 21 november 2006 17:30 schreef ItaloDancer het volgende:
[..]
Wat wil je dan zeggen ipv "ik"? "Een bepaald persoon die de opdracht heeft gekregen deze peilingen hiervoor te fabriceren"?![]()
Hij doet het meeste alleen.quote:Op dinsdag 21 november 2006 17:38 schreef -skippybal- het volgende:
[..]
Wij? Alsof 'ie het in z'n eentje doet. Hij is gewoon hoofd van een soort bedrijf![]()
Hoe dan?quote:Op dinsdag 21 november 2006 17:44 schreef Genverbrander het volgende:
[..]
Hij doet het meeste alleen.Vanachter zijn laptop. Het grootste deel is geautomatiseerd.
Nou er is niet veel werk voor nodig.quote:
Dat is ook heel verstandig.quote:Op dinsdag 21 november 2006 17:55 schreef -skippybal- het volgende:
Klint wel logisch op zich, maar ook weer niet echt geweldig. Ik neem toch altijd de peilingen van hem met een korreltje zout...
Dus jij stemt vvd?quote:Op dinsdag 21 november 2006 15:05 schreef SeLang het volgende:
Het probleem dat ik met het CDA heb is niet die 'C' maar meer dat ze zo sterk de nadruk leggen op het gezin. Als iemand kinderen wil moet ie dat zelf maar betalen.
Vier zetels verschil dus. Met een debat vanavond waarin Marijnissen vermoedelijk sterker is dan Bos. En met SP-kiezers die op het laatste moment toch voor de PvdA kiezen. Conclusie: spannend.quote:Op dinsdag 21 november 2006 17:59 schreef Genverbrander het volgende:
https://n33.noties.nl/peil.nl/
Laatste peiling De Hond: gat CDA PvdA weer groter.
[afbeelding]
Zou het de eerste keer in de geschiedenis zijn dat één bureau twee peilingen binnen 5,5 uur uitbrengt?quote:Op dinsdag 21 november 2006 18:09 schreef Genverbrander het volgende:
Het is wel spannend, maar winst voor de PvdA lijkt me nu toch wel echt heel klein. 4 zetels is best veel, en het CDA is vrij stabiel. De SP is ook stukken beter dan de VVD momenteel, waardoor er gewoon minder mensen bereid zijn strategisch te stemmen aan de linkerkant dan aan de rechterkant.
Om 23:30 komt Maurice de Hond met nog een peiling, ben benieuwd. Twee keer op een dag peilen.![]()
Wouter Bos kan nog op één manier winnen morgen: straks zowel Marijnissen als Balkenende in het debat duidelijk verslaan. Als hem dat niet lukt zal het morgen moeilijk worden. En oja, het regent morgenavond ook nogquote:Op dinsdag 21 november 2006 18:09 schreef Genverbrander het volgende:
Het is wel spannend, maar winst voor de PvdA lijkt me nu toch wel echt heel klein. 4 zetels is best veel, en het CDA is vrij stabiel. De SP is ook stukken beter dan de VVD momenteel, waardoor er gewoon minder mensen bereid zijn strategisch te stemmen aan de linkerkant dan aan de rechterkant.
Om 23:30 komt Maurice de Hond met nog een peiling, ben benieuwd. Twee keer op een dag peilen.![]()
Er wordt geen winnaar uitgeroepen, dus niemand zal officieel winnen.:)quote:Op dinsdag 21 november 2006 18:48 schreef Jurgen21 het volgende:
[..]
Wouter Bos kan nog op één manier winnen morgen: straks zowel Marijnissen als Balkenende in het debat duidelijk verslaan. Als hem dat niet lukt zal het morgen moeilijk worden. En oja, het regent morgenavond ook nog![]()
Ik vind dat het wel uitmaakt. Ik snap niet dat atheïsten kunnen stemmen op een partij die de scheiding tussen kerk en staat alleen belangrijk vindt voor andere religies, en zelf allerlei christelijke grondbeginselen in de grondwet wil opnemen.quote:Op dinsdag 21 november 2006 14:48 schreef Mike het volgende:
[..]
Ik zou niet weten waarom niet. Zolang je de grondbeginselen van de partij ondersteunt, maakt het toch niet uit of je gelovig bent of niet?
Je hoeft echt niet de bijbel uit je hoofd te kennen om op het CDA te stemmen.
Inderdaad.quote:Op dinsdag 21 november 2006 18:51 schreef rubbereend het volgende:
we stormen recht af op een CDA PvdA kabinet met Bos in de kamer
Moet Maurice de Hond niet eens peilen wie de winnaar is? Dan kan hij drie politieke peilingen in één dag publicerenquote:Op dinsdag 21 november 2006 19:10 schreef Genverbrander het volgende:
[..]
Er wordt geen winnaar uitgeroepen, dus niemand zal officieel winnen.:)
Dit is wel heel apart. Ik dacht dat de afwijking te zoeken was in het feit dat ze ook voor het weekend gepeild hadden, maar dus ook als ze alleen naar de uitslagen in het weekend kijken zijn PvdA en SP even groot.quote:Verschillen tussen peilingen van TNS NIPO en Peil.nl (Maurice de Hond) en Interview/NSS
Vandaag hebben heel wat journalisten ons gebeld met vragen over het grote verschil tussen de peilingen die TNS NIPO enerzijds, en Peil.nl (Maurice de Hond) en Interview/NSS anderzijds maandag jl. publiceerden. Terwijl de SP in de TNS NIPO-peiling de PvdA voorbijstreefde, legde zij het in de peilingen van de collega-bureaus duidelijk tegen de PvdA af. Dit opmerkelijke verschil was voor ons uiteraard reden om nogmaals aandachtig ons eigen onderzoeksmateriaal te bestuderen. Deze extra controle bracht geen onvolkomenheden in onze laatste peiling aan het licht.
Een mogelijke oorzaak voor de afwijkende uitkomst had in een afwijkende aanpak kunnen liggen. De betreffende peilingen van Maurice de Hond en Interview/NSS zijn dagelijkse peilingen. Daarentegen heeft TNS NIPO tijdens deze verkiezingsronde uitsluitend op wekelijkse basis gepeild: vier dagen in de week, van donderdag tot en met zondag. Dat is een bewuste keuze. Zo kunnen we een zo goed mogelijke spreiding garanderen en een zo representatief mogelijke samenstelling van onze steekproef. Om dezelfde reden ondervragen we ook mensen die geen pc bezitten - telefonisch.
Nadere bestudering van onze onderzoeksresultaten had dan een kentering aan het licht moeten brengen tijdens de laatste één of twee dagen van onze peiling. Die kentering zien wij echter niet: afgelopen weekend waren de SP en de PvdA in onze peiling nagenoeg even groot en is het CDA de grootste partij van Nederland.
Je kunt het met geen enkele partij voor de volle 100% eens zijn (denk ik), en het christelijke punt van het CDA zie ik gewoon net als ieder ander punt dat ze hebben (Hypotheekrenteaftrek ofzo, ik noem maar wat). Snap eigenlijk niet waarom de C voor sommige mensen zo'n groot probleem is, ze gaan je echt niet verplichten zondag weer naar de kerk te gaan.quote:Op dinsdag 21 november 2006 19:14 schreef Elseetje het volgende:
[..]
Ik vind dat het wel uitmaakt. Ik snap niet dat atheïsten kunnen stemmen op een partij die de scheiding tussen kerk en staat alleen belangrijk vindt voor andere religies, en zelf allerlei christelijke grondbeginselen in de grondwet wil opnemen.
Hear, hear.quote:Op dinsdag 21 november 2006 19:14 schreef Elseetje het volgende:
Ik vind dat het wel uitmaakt. Ik snap niet dat atheïsten kunnen stemmen op een partij die de scheiding tussen kerk en staat alleen belangrijk vindt voor andere religies, en zelf allerlei christelijke grondbeginselen in de grondwet wil opnemen.
Ik dacht exact hetzelfde als jij. Interview/NSS en de Hond hebben weliswaar andere resultaten, maar de trend is daar wel hetzelfde. Het NIPO komt vervolgens doodleuk met een onderzoek waaruit blijkt dat de SP even groot, of zelfs groter is dan de PvdA. Een totaal, maar dan ook totaal ander beeld. Erg interessant om de uitslag af te wachten.quote:Op dinsdag 21 november 2006 20:17 schreef Genverbrander het volgende:
Interessant artikel op de site van TNS Nipo over hun afwijkende peiling die de SP groter inschatte dan de PvdA:
[..]
Dit is wel heel apart. Ik dacht dat de afwijking te zoeken was in het feit dat ze ook voor het weekend gepeild hadden, maar dus ook als ze alleen naar de uitslagen in het weekend kijken zijn PvdA en SP even groot.![]()
De peilers peilen alledrie op een soortgelijke manier, ze hebben zelfs voor een belangrijk deel dezelfde mensen in de panels en toch een COMPLEET andere uitslagBizar zeg. Morgen zullen we zien wie er gelijk had.
Deze link stond er ook nog onder:quote:Op dinsdag 21 november 2006 20:17 schreef Genverbrander het volgende:
Interessant artikel op de site van TNS Nipo over hun afwijkende peiling die de SP groter inschatte dan de PvdA:
[..]
Dit is wel heel apart. Ik dacht dat de afwijking te zoeken was in het feit dat ze ook voor het weekend gepeild hadden, maar dus ook als ze alleen naar de uitslagen in het weekend kijken zijn PvdA en SP even groot.![]()
De peilers peilen alledrie op een soortgelijke manier, ze hebben zelfs voor een belangrijk deel dezelfde mensen in de panels en toch een COMPLEET andere uitslagBizar zeg. Morgen zullen we zien wie er gelijk had.
WAT!!quote:Op dinsdag 21 november 2006 22:23 schreef Arcee het volgende:
Ik vond Rutte verrassend goed deze keer.
Halsema is één van de weinige die juist de hele tijd op de inhoud ingaat. Maar ik kan begrijpen dat het schreeuwerig overkomt, als je je verstaanbaar moet maken tussen een hoop mannen die meer decibel per persoon produceren. Dat zie je altijd in discussies, vrouwen moeten de stem wat meer verheffen (om indruk te maken).quote:Op dinsdag 21 november 2006 22:23 schreef Arcee het volgende:
Halsema was weer meer schreeuwen dan inhoud.
Over Irak wel sterk.
Ik vond Rutte verrassend goed deze keer.
Hij had heel wat meer in de Marijnissenmelk te brokkelen dan eerder. Vond ik verrassend.quote:Op dinsdag 21 november 2006 22:45 schreef Genverbrander het volgende:
WAT!!
Serieus?![]()
Ik vond Rutte ramp-za-lig.
Zo is het.quote:Op dinsdag 21 november 2006 22:49 schreef Elseetje het volgende:
[..]
Halsema is één van de weinige die juist de hele tijd op de inhoud ingaat. Maar ik kan begrijpen dat het schreeuwerig overkomt, als je je verstaanbaar moet maken tussen een hoop mannen die meer decibel per persoon produceren. Dat zie je altijd in discussies, vrouwen moeten de stem wat meer verheffen (om indruk te maken).
Een goed argument heeft geen stemverheffing nodig. Zegt genoeg over de argumentatie van Halsema. Rond uit pet.quote:Op dinsdag 21 november 2006 22:49 schreef Elseetje het volgende:
Halsema is één van de weinige die juist de hele tijd op de inhoud ingaat. Maar ik kan begrijpen dat het schreeuwerig overkomt, als je je verstaanbaar moet maken tussen een hoop mannen die meer decibel per persoon produceren. Dat zie je altijd in discussies, vrouwen moeten de stem wat meer verheffen (om indruk te maken).
Zo te zien zijn die stemmen naar de VVD gegaan.quote:Op dinsdag 21 november 2006 23:09 schreef Genverbrander het volgende:
Wel opvallend dat het CDA zoveel verliest in de barometer.
Sja dat debat heeft de VVD inderdaad geen goed gedaan.quote:Op dinsdag 21 november 2006 23:10 schreef Mike het volgende:
[..]
Zo te zien zijn die stemmen naar de VVD gegaan.
Het lijkt me niet onwaarschijnlijk dat na deze peilingen die stemmen weer terug gaan.
Klopt.quote:Op dinsdag 21 november 2006 23:12 schreef -Jean- het volgende:
Deze peiling is wel van voor het debat.
Ik geloof dat Maurice de hond er één publiceerd om half 12 met het debat meegewogen?
Nog altijd minder dan de PvdAquote:Op dinsdag 21 november 2006 23:09 schreef Genverbrander het volgende:
Wel opvallend dat het CDA zoveel verliest in de barometer.
Opvallend! Marijnissen laag! Dit kan nog positief uitwerken voor Bos.quote:Direct na het debat is er via Peil.nl onderzoek gedaan naar het oordeel over het debat.
Circa 2000 mensen zijn ondervraagd.
Na het debat: nog 15% beslist morgen
De debatten van vanavond heeft voor ongeveer 5% van de kiezers de beslissing gebracht ten aanzien van hun keuze morgen. Nog 15% van de kiezers, die morgen opkomen, heeft nog geen definitieve keuze gemaakt, hoewel de meesten van hen wel denken te weten wat ze gaan stemmen. De winnaar van het debat van de lijsttrekkers van de kleine partijen was Pechtold (32%) en van het debat met de lijsttrekkers van de grote partijen Balkenende (29%).
Bij het debat van de lijsttrekkers van de kleine partijen won Pechtold met 32%. Dat kwam doordat de kiezers van PvdA, Groen Links en SP hem ruim op de eerste plaats hebben gezet. Aan de linkerkant scoorde Marianne Thieme ook redelijk. Zij eindigde met 13% op de vierde plaats. De overige vier deelnemers moesten de stemmen verdelen van de kiezers van de rechterkant van het politieke spectrum. Wilders won die strijd nipt. Hij scoorde 22% en Pastors 19%. (Bij kiezers die morgen VVD kiezen doet Pastors het beter dan Wilders. Bij kiezers die morgen CDA stemmen is dat andersom). Van der Vlies eindigde met 7% als vijfde en Stuger met 1% als zesde.
Bij het debat met de lijsttrekkers van de zes grotere partijen eindigde Balkenende met 29% op de eerste plaats. Bos behaalde met 20% de tweede plaats. Halsema scoorde 17%, Marijnissen 14% en Rutte 9%. Rouvoet ten slotte haalde 8%.
De winst van Balkenende is te danken aan het feit dat hij het heel goed (meer dan 80%) deed bij de CDA-kiezers en dat hij bij de VVD-kiezers vrijwel gelijk eindigde met Rutte. De kiezers aan de linkerkant scoorde veel verdeelder. Hoewel de “eigen lijsttrekker” steeds bovenaan eindigde, kregen de andere lijsttrekkers aan de linkerkant toch behoorlijk wat stemmen. Zo haalde Bos bij de PvdAkiezers 58% en Halsema 24%. En bij de SP-kiezers scoorde Marijnissen 57% en Halsema 20%. Daarmee deed Halsema het duidelijk beter dan de omvang van haar achterban op dit moment.
De bijna 5% van de kiezers die door de debatten nu wel aangeven wat ze gaan stemen verdelen zich dusdanig over de partijen dat er amper verschuivingen zijn met de peiling van vandaag. Dus die blijft ongewijzigd (zie de volgende pagina).
Nog 15% van de kiezers die morgen opkomen geven aan dan pas de definitieve keuze te maken. Dat zijn vooral kiezers bij andere partijen dan CDA en PvdA die zich afvragen of ze al dan niet strategisch gaan stemmen. (Bijna 20% van de kiezers heeft vandaag aangegeven strategisch te gaan stemmen). Als er inderdaad nog wat meer strategisch gestemd gaat worden dan zou dat nog een licht aanzuigende werking kunnen krijgen op CDA en PvdA.
quote:Op dinsdag 21 november 2006 23:12 schreef -Jean- het volgende:
Deze peiling is wel van voor het debat.
Ik geloof dat Maurice de hond er één publiceerd om half 12 met het debat meegewogen?
quote:De bijna 5% van de kiezers die door de debatten nu wel aangeven wat ze gaan stemen verdelen zich dusdanig over de partijen dat er amper verschuivingen zijn met de peiling van vandaag. Dus die blijft ongewijzigd
Wilders haalt zeker meer dan PvdD.quote:Op dinsdag 21 november 2006 23:15 schreef Gelderland het volgende:
ik had een vraag; wie zal volgens jullie winnen van elkaar (welke vd 2)
Wilders - Partij vd Dieren
SGP - D66
oftewel, wie haalt de meeste zetels t.o.v van elkaar (of gelijk?)... ik denk: Wilders én gelijk aantal voor D66 en SGP
jullie?![]()
Eens, maar de SP haalt minder dan 20 en de VVD een kleine 25.quote:Op dinsdag 21 november 2006 23:24 schreef Genverbrander het volgende:
Sja eigenlijk zijn de peilingen vrij duidelijk hoor. CDA verliest zetels maar wordt de grootste, PvdA verliest zetels maar wordt ruim tweede, SP wint dik maar blijft waarschijnlijk net onder de VVD.
Ehm in deze winnen ze tenopzichte van de vorige peiling.quote:
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |