abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_43975523
tvp.
pi_43986575
Van alle potentieel vervelende dingen die ik fysiek meegemaakt heb (verstandskiezen trekken, tattoo laten zetten, piercing, vinger gebroken, spiraaltje laten plaatsen, rechtervoet volledig openhalen en wat al niet meer) was het uitstrijkje dat ik gehad heb toch wel het minst boeiende. Ik moest een uitstrijkje laten doen voor ik mijn spiraaltje mocht laten zetten, om te kijken of ik geen rare infecties of soa's had die naar mijn baarmoeder konden verplaatsen bij het zetten van het spiraaltje.

Ik heb nooit zo'n moeite met naakt zijn bij vreemden en ik heb lekker liggen babbelen met de stagair terwijl de verpleegkundige wat wattenstaafjes naar binnen stak. En ze was zo lief om idd de eendebek voor de verwarmen. Ze dacht er zelf al aan, anders had ik erom gevraagd, want een kouwe eendebek lijkt me echt brrrrrr. Het was ook binnen no-time gepiept. Ik moest vooral lachen om de paarse latex handschoenen van de verpleegkundige, ze deden me aan de handschoenen van Willy Wonka denken. .



Kortom, als je je ontspant is er geen drol aan, vond ik. Tips die ik zo kan bedenken: trek een lekker comfortabel tshirt aan zodat je bovenlijf lekker warm is, vraag of ze de eendebek voorverwarmd hebben, en als ze bezig zijn, ga lekker kletsen alsof je bij de kapper bent, dat scheelt ook.

Sterker nog, ik lag laatst in de stoel bij de tandarts om mijn verstandskiezen laten trekken, en ik bedacht me nog: "Lag ik hier maar voor een uitstrijkje, dat was een stuk plezieriger geweest dan het trekken van die kiezen." .
It's my party and I'll cry if I want to.
pi_43987848
brr moet er om twee uur zijn
♥ ♥ 13-08-2002 ♥ ♥
  Redactie Frontpage / Spellchecker woensdag 29 november 2006 @ 12:37:29 #104
13151 crew  Rewimo
Nederduitse/Mevrouw qltel
pi_43988123
Sterkte DE
Most people don't listen with the intention to understand, they listen with the intention to reply.
<a href="http://bijenzonderzorgen.nl/" target="_blank" rel="nofollow">http://bijenzonderzorgen.nl/</a> beslist geen BIJ-zaak!
pi_43988379
Voor wat meer info :
quote:
Onderzoek door de gynaecoloog: kolposcopie
Als de huisarts u naar de gynaecoloog verwijst in verband met een afwijkende uitslag, onderzoekt de gynaecoloog de baarmoederhals nauwkeurig. Dit onderzoek wordt een kolposcopie genoemd. Meestal wordt er ook weefsel (biopt) van de baarmoederhals weggenomen voor onderzoek. Deze onderzoeken worden hieronder beschreven. Het is afhankelijk van de uitslag van het colposcopisch onderzoek en het weefselonderzoek of behandeling nodig is. De verschillende behandelingen worden verderop beschreven.

Wat is een kolposcopie?
Een kolposcopie is een onderzoek waarbij de gynaecoloog de baarmoederhals nauwkeurig bekijkt. Net als bij het maken van het uitstrijkje brengt de arts een speculum (eendenbek) in de schede. Voor de ingang van de schede wordt nu een kolposcoop geplaatst. Dit is een instrument dat een beetje lijkt op een verrekijker. De arts kijkt hier doorheen en ziet het weefsel van de baarmoederhals vergroot.
Soms is de kolposcoop aangesloten op een monitor, een televisiescherm. U kunt dan zelf meekijken. De baarmoederhals wordt natgemaakt met een azijnoplossing of een soort jodium om het weefsel goed te kunnen beoordelen. Het natmaken kan een wat prikkend gevoel geven.
Als u menstrueert (ongesteld bent) kunt u de afspraak voor de kolposcopie beter uitstellen tot de menstruatie is afgelopen.

Wat wordt er bekeken bij een kolposcopie?
In paragraaf 9 beschreven wij dat de baarmoederhals bekleed is met twee soorten cellen: plaveiselcellen en endocervicale of cilindercellen. Het overgangsgebied tussen deze twee soorten cellen heet de overgangs- of transformatiezone. Afwijkende cellen in het uitstrijkje zijn bijna altijd afkomstig van dit gebied. Bij kolposcopie wordt dit gebied nauwkeurig bekeken. Als afwijkende plekjes zichtbaar zijn, neemt de arts vaak een stukje weefsel weg voor onderzoek.

Een biopsie (weefselonderzoek): wat merkt u ervan?
De gynaecoloog vertelt aan u als hij of zij van plan is een weefselstukje (biopt) af te nemen. Met een klein instrument wordt een stukje weefsel weggehapt (biopsie). Vaak gebeurt dit op een paar plaatsen. Soms wordt er ook wat weefsel aan de binnenzijde van de baarmoederhals weggeschraapt. Het afnemen van een stukje weefsel kan kortdurend een pijnlijk gevoel geven, maar niet zo erg dat plaatselijke verdoving nodig is. Soms vraagt de gynaecoloog of u wilt hoesten: u voelt de pijn dan minder.
Door het nemen van een biopt ontstaat er een wondje van de baarmoederhals, dat kan bloeden. Als er ruim bloedverlies is, stipt de arts het wondje soms aan met een bijtende stof. Dit geeft een wat krampend gevoel in de onderbuik. Soms brengt de gynaecoloog een tampon in de schede om het bloedverlies te stoppen. U kunt deze tampon thuis zelf weer naar buiten trekken. De arts vertelt u, wanneer u dit kunt doen. In andere gevallen is maandverband voldoende. Meestal stopt het bloedverlies binnen een paar dagen. Zolang er bloedverlies is, is het beter om geen gemeenschap te hebben.
Ik heb dit ook allemaal al een keer gehad en eerlijk gezegd viel het me uiteindelijk wel mee.
Ik had best wel de zenuwen, maar daar had ik meer last van dan van het hele gebeuren hierboven.

Sterkte DE
pi_43993615
Een uitstrijkje vind ik zelf geen probleem (in verhouding tot het plaatsen van een mirena valt het zeker wel mee), maar het hangt er ook wel vanaf wie het doet. Het verschilde erg per huisarts in mijn geval.

De eerste keer bijvoorbeeld werd de eendebek wel lekker opgewarmd en de huisarts gebruikte ook een soort van "glijmiddel" Wel prettig op zich want opwindend is het natuurlijk niet. De tweede keer had ik een vervanger die het anders aanpakte. Een koude eendebek en gewoon wat harder duwen om 'm naar binnen te krijgen Vervolgens flink ruw aan de slag met een wattenstaafje waarna ik nog 2 dagen buikpijn heb gehad.

Maar over het algemeen valt het echt wel mee Het is een wat onaangenaam, zeurderig gevoel en schaamte heb ik eigenlijk geen last van gehad. Ik heb altijd gedacht dat ik hier wel last van zou hebben, maar dat viel 100% mee.
Just because you can doesn't mean you should
pi_43993756
net terug,

er is een biopt genomen en over twee weken krijg ik de uitslag , yeah weer twee weken wachten

daarna wordt er verder besproken wat er gaat gebeuren want hij maakte wel duidelijk dat er een vervolgbehandeling gaat komen nog.

(was trouwens een hele aardige gynaecoloog die me echt op me gemak stelde )
♥ ♥ 13-08-2002 ♥ ♥
pi_43994535
Twee weken wachten, bah kan dat niet sneller. Nu zit je dus weer twee weken in onzekerheid.

Ik vind het heel vervelend voor je DE, echt heel veel sterkte
pi_43997020
2 weken? wat gaan ze allemaal doen dan?
pi_43997084
Ik veronderstel dat ze die biopt nu gaan kweken ofzo om te zien wat het resultaat ervan is. Dat duurt altijd wel een tijdje hoor...
pi_44001152
Nou, sterkte met het lange wachten, DE.
It's my party and I'll cry if I want to.
pi_44316134
Het einde van het lange wachten begint in zicht te komen...

man wat duren twee weken tergend lang zeg.... verschrikkelijk

heb het bij tijd en wijlen goed van me af kunnen zetten (sporten maakt je hoofd leeg bijv)... alleen af en toe heb ik ineens zomaar van die enorme nerveuze fladders in mijn lichaam

nou ja, ik ga er toch gewoon vanuit dat het allemaal wel mee zal vallen (lijkt me de beste houding)

al word ik af en toe wel ff door een flink verdrietig gevoel overvallen hoor, die stoere "oh even een behandelingetje en alles is weer ok " houding kost best wel energie namelijk. verder blijft het gewoon een eng idee natuurlijk.

[ Bericht 32% gewijzigd door DarkElf op 10-12-2006 23:36:07 ]
♥ ♥ 13-08-2002 ♥ ♥
  zondag 10 december 2006 @ 23:33:28 #113
50691 Christiaan
Futue te ipsum
pi_44316222
Veel succes ermee .
Op maandag 9 november 2009 12:25 schreef Whiskey_Tango het volgende:
Dat interesseert GroenLinks voor geen meter, ze zien je als een wandelende zak euro's waar ze handig een tap in kunnen drukken voor hun socialistische hobbies.
pi_44388129


offtopic: bij ons ook vanmiddag, en niet gistermiddag
pi_44388224
Wipkip met prachtige Wipkuikentjes O+
Try to be a rainbow in someone's cloud.
pi_44388801
Wanneer hoor je de uitslag precies ?
It's my party and I'll cry if I want to.
pi_44398664
nou het is weer geweldig allemaal hoor.

De dokter belde uiteindelijk (veel later dan gepland natuurlijk) en begon eerst een verhaal waarin ik ineens besefte dat hij het over iemand anders had ...

de sukkel.

eniewee, uiteindelijk mijn dossier gevonden en wat blijkt?

het was niet beoordeelbaar en hij wil graag verder kijken om te zien wat er nu aan de hand is.

Dat schiet dus voor geen meter op! Pas 4 januari kan ik terecht bij hem, om door te spreken wat hij gaat doen en om wat papieren te tekenen voor die behandeling en dan wordt ik op een lijst gezet.

dus pas ergens eind jan ofzo wordt die behandeling gedaan!

Ben er dus geen fluit mee opgschoten en moet nog veel langer in spanning zitten.

geweldig zeg.
♥ ♥ 13-08-2002 ♥ ♥
pi_44398738
quote:
Op woensdag 13 december 2006 17:40 schreef DarkElf het volgende:
nou het is weer geweldig allemaal hoor.

De dokter belde uiteindelijk (veel later dan gepland natuurlijk) en begon eerst een verhaal waarin ik ineens besefte dat hij het over iemand anders had ...

de sukkel.

eniewee, uiteindelijk mijn dossier gevonden en wat blijkt?

het was niet beoordeelbaar en hij wil graag verder kijken om te zien wat er nu aan de hand is.

Dat schiet dus voor geen meter op! Pas 4 januari kan ik terecht bij hem, om door te spreken wat hij gaat doen en om wat papieren te tekenen voor die behandeling en dan wordt ik op een lijst gezet.

dus pas ergens eind jan ofzo wordt die behandeling gedaan!

Ben er dus geen fluit mee opgschoten en moet nog veel langer in spanning zitten.

geweldig zeg.


Ik zal zeker een klacht indienen. Informatie verstrekken aan de verkeerde patient

En heel vervelend, dat je nu zo lang moet wachten.
Sterkte meid
  woensdag 13 december 2006 @ 17:44:58 #119
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_44398805
Huh? Wat vaag zeg.
Ten eerste al vreselijk slordig dat hij de resultaten van een ander gebruikte maar al helemaal irritant dat het nu weer langer gaat duren.
***
pi_44399136
ja en niet even ook maar zeker ruim een maand.

heb besloten dat ik morgen de huisarts ga bellen of die een eerdere afspraak kan maken of zoiets
♥ ♥ 13-08-2002 ♥ ♥
pi_44399884
Wat een gekloot zeg .

Hopelijk kun je toch nog eerder terecht. Sterkte .
pi_44400353
quote:
Op woensdag 13 december 2006 17:55 schreef DarkElf het volgende:
ja en niet even ook maar zeker ruim een maand.

heb besloten dat ik morgen de huisarts ga bellen of die een eerdere afspraak kan maken of zoiets
2nd opinion bij een andere arts maybe?
  woensdag 13 december 2006 @ 18:48:13 #123
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_44400531
Groot gelijk DE. Het mag dan een rotperiode zijn met de feestdagen enzo, maar nu zit je de hele tijd in de stress anders...
***
pi_44407269
quote:
Op woensdag 13 december 2006 18:41 schreef Roönaän het volgende:

[..]

2nd opinion bij een andere arts maybe?
tijdtechnisch schiet je daar niets mee op, die wilt dan ook een uitstrijkje doen (wrs weer twee weken wachten tot de uitslag) en die uitslag is heus niet ineens anders dus kom je in hetzelfde traject terecht.

Op zich logisch dat deze arts nu een lisexcisie ofzo wilt doen : dan neem je in een keer veel meer weefsel weg wat onderzocht kan worden dus je hebt veel meer kans dat je ook echt ziet wat er is enzo...

Ik ga alleen morgen eens overleggen met mijn huisarts:

zou ik er voordeel bij hebben als ik naar een andere gyn ga? (of moet je dan idd hetzelfde traject weer doorlopen)
of kan hij ervoor zorgen dat ik eerder terecht kan?

en anders is het gewoon afwachten. Maar dan heb ik iig iets geprobeerd.

[ Bericht 2% gewijzigd door DarkElf op 14-12-2006 00:06:43 ]
♥ ♥ 13-08-2002 ♥ ♥
pi_44419690
zo heb een afspraak staan voor bij de huisarts vanmiddag en heb net zelf het ziekenhuis gebeld.

ik wil gewoon proberen of de afspraak eerder kan zodat ik ook eerder op de wachtlijst kom te staan. (voor de behandeling wordt een OK gereserveerd en moet ik dus eerst operatie papieren tekenen dus ik snap wel dat dat eerst moet maar ik vind eigenlijk dat dat gesprek best wel in dec nog kan )
♥ ♥ 13-08-2002 ♥ ♥
pi_44426858
wat een beetje bellen enzo al niet kan uithalen:

morgen moet ik de papieren komen halen en naar bureau opname gaan en volgende week woensdag wordt ik voor een dagje opgenomen voor die lisexcisie...

"ineens" hadden ze een gaatje
♥ ♥ 13-08-2002 ♥ ♥
  Redactie Frontpage / Spellchecker donderdag 14 december 2006 @ 15:22:09 #127
13151 crew  Rewimo
Nederduitse/Mevrouw qltel
pi_44426955
Gelukkig maar, scheelt je toch weer een hoop wachten.
Most people don't listen with the intention to understand, they listen with the intention to reply.
<a href="http://bijenzonderzorgen.nl/" target="_blank" rel="nofollow">http://bijenzonderzorgen.nl/</a> beslist geen BIJ-zaak!
pi_44427824
ja maandje of anderhalf
♥ ♥ 13-08-2002 ♥ ♥
pi_44427866
quote:
Op donderdag 14 december 2006 15:18 schreef DarkElf het volgende:
wat een beetje bellen enzo al niet kan uithalen:

morgen moet ik de papieren komen halen en naar bureau opname gaan en volgende week woensdag wordt ik voor een dagje opgenomen voor die lisexcisie...

"ineens" hadden ze een gaatje
Goed gedaan zeg.
Fijn dat het nu ineens wel kan

  donderdag 14 december 2006 @ 15:51:54 #130
68900 Saffier
Tobias en Ylana
pi_44427908
Wat naar DE. Zo zie je maar dat als je zelf mondig bent je ineens eerder terecht kan. Sterkte met wachten!
Hij weet alleen van lekker slapen, en ver daarbuiten lopen schapen.
De zon schijnt op zijn donk're haren, zo blijf ik heel lang naar hem staren.
Wie ben jij in dit leven om je droom op te geven?
Ylana
pi_44428150
ja als je voor jezelf opkomt kan er ineens een hoop blijkbaar.

thenks voor de support !
♥ ♥ 13-08-2002 ♥ ♥
  donderdag 14 december 2006 @ 16:25:44 #132
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_44428992
DE, good for you girl!
Fijn dat het zo veel eerder kan zeg!
***
pi_44432839
Ik zal aan je denken woensdag.
pi_44433104
Das stukken beter .
  vrijdag 15 december 2006 @ 12:52:12 #135
53708 ondeugend
Lost in Sound
pi_44453748
Blehh wat naar allemaal zeg. Wel fijn dat je nu niet zo lang hoeft te wachten.
Sterkte DE.
And everything under the sun is in tune
But the sun is eclipsed by the moon.
And Prince is still here!
pi_44459409
quote:
Op dinsdag 14 november 2006 22:26 schreef cinnamongirl het volgende:
Ik heb er meerdere gehad, in het kader van SOA-checks.
De zedenverwildering van de jeugd van tegenwoordig
  vrijdag 15 december 2006 @ 15:51:45 #137
39145 Aventura
Relax, het is maar Fok
pi_44459598
quote:
Op vrijdag 15 december 2006 15:46 schreef Diederik_Duck het volgende:

[..]

De zedenverwildering van de jeugd van tegenwoordig
Waarom dat nou weer. Als je een spiraaltje wilt laten zetten dan krijg je bv. ook een soacheck.
Dat is er al één. Verder vind ik mensen die zich zo nu en dan laten checken een stuk betrouwbaarder en netjes dan degene die het nooit doen. Maar da's een andere discussie.
pi_44459735
quote:
Op donderdag 14 december 2006 15:18 schreef DarkElf het volgende:
wat een beetje bellen enzo al niet kan uithalen:

morgen moet ik de papieren komen halen en naar bureau opname gaan en volgende week woensdag wordt ik voor een dagje opgenomen voor die lisexcisie...

"ineens" hadden ze een gaatje
Goed gedaan, gewoon wat lastig zijn, het is jouw schuld niet...
Wat klotuh is het gegaan allemaal zeg

pi_44459983
Voor elke behandeling bij de gyn doen ze een soa-check..
Daarnaast ook voor verschillende behandelingen bij de huisarts!
Wipkip met prachtige Wipkuikentjes O+
Try to be a rainbow in someone's cloud.
pi_44460242
quote:
Op vrijdag 15 december 2006 15:51 schreef Aventura het volgende:

[..]

Waarom dat nou weer. Als je een spiraaltje wilt laten zetten dan krijg je bv. ook een soacheck.
Je kunt je toch ook gewoon onthouden? Veel beter voor de algemene gezondheid!
quote:
Dat is er al één. Verder vind ik mensen die zich zo nu en dan laten checken een stuk betrouwbaarder en netjes dan degene die het nooit doen.
Degenen die het nooit doen hebben toch niks
quote:
Maar da's een andere discussie.
pi_44463976
edit, nm
"Anyone who does not agree with me is mentally sick, and should be shot I'm afraid to say."
pi_44523871
nou heb vrijdag alles afgehandeld: papieren gehaald, bij opname geweest en naar de afdeling voor een voor gesprekje met een verpleegkundige.

en toen kreeg ik wel de zenuwen hoor: die medicijnlucht, de mensen in hun witte uniformpjes, dat ik een operatiehemd aanmoet, op mijn bed naar de OK moet, na de ingreep moet blijven liggen omdat ze bang zijn voor heftige bloedingen... ze zei erbij dat ik een rustgever mag vragen zodat ik minder gespannen ben als ik naar de OK ga en dat ga ik maar doen denk ik.

Mijn grootste angst is geloof ik de prikken die ik ga krijgen en dat bijvoorbeeld de lokale verdoving niet goed genoeg werkt als ze lekker aan de slag gaan


eniewee, als alles meezit, en dat zal het heb ik besloten mag ik een uurtje of twee/twee en een half na de behandeling weer naar huis om daar lekker rustig aan te doen.
♥ ♥ 13-08-2002 ♥ ♥
pi_44523935
Mijn gaat natuurlijk mee en heeft ook donderdag vrij genomen dus ik ga eens lekker me laten vertroeten
♥ ♥ 13-08-2002 ♥ ♥
pi_44524091
je bent waarschijnlijk niet in de juiste mindset om de sexyness van papieren jurkjes in te zien?
pi_44524109
quote:
Op zondag 17 december 2006 23:10 schreef Roönaän het volgende:
je bent waarschijnlijk niet in de juiste mindset om de sexyness van papieren jurkjes in te zien?
*mental image krijgt

♥ ♥ 13-08-2002 ♥ ♥
pi_44524150
quote:
Op zondag 17 december 2006 23:11 schreef DarkElf het volgende:

[..]

*mental image krijgt



*bedtijd*, morgen naar GC voor infodagje.
pi_44524187
quote:
Op zondag 17 december 2006 23:12 schreef Roönaän het volgende:

[..]



*bedtijd*, morgen naar GC voor infodagje.


sleep well en have fun morgen
♥ ♥ 13-08-2002 ♥ ♥
pi_44524349
Fijn DE! heel veel succes!
pi_44526975
Oh meis brrr zooooooooo eng allemaal

Ik kan iig goed relativeren als ik morgen bij de tandarts in de stoel lig. Mijn dank is groot

Toi toi
#geen
pi_44589037
zo, fris onder de douche vandaan en ik ben er bijna klaar voor...

Nou ja, brrrrr.. ben blij als ik weer thuis ben
♥ ♥ 13-08-2002 ♥ ♥
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')