Nu.nlquote:Verdonk: half miljoen voor allochtone homo's
Uitgegeven: 12 november 2006 17:19
Laatst gewijzigd: 12 november 2006 18:35
AMSTERDAM - Minister Rita Verdonk van Vreemdelingenzaken en Integratie heeft zondagmiddag namens het kabinet een half miljoen euro beschikbaar gesteld om homoseksualiteit onder allochtonen bespreekbaar te maken.
Zij maakte dit in Amsterdam bekend tijdens een discussiemiddag met homokiezers. Belangenorganisatie COC mag voor dit geld een grote campagne voeren om dit te bewerkstelligen.
COC
Het COC vroeg de minister zich in een volgend kabinet harder in te zetten voor de belangen van homoseksuelen. "Daar kan ik kort over zijn: u kunt op mij rekenen", zei de minister.
Uit recent onderzoek bleek dat 80 procent van de Turkse en 88 procent van de Marokkaanse jongeren zegt geen homo in zijn vriendenkring te accepteren.
Bespreekbaar
Verdonk schrok erg van de verhalen die sommige gemolesteerde homo's vertelden tijdens de bijeenkomst. Een homo vertelde onder meer dat zijn huis in brand was gestoken door allochtone jongeren.
Homobelangenorganisatie COC wil met het geld bereiken dat antidiscriminatiebureaus en allochtonenorganisaties op lokaal niveau gaan samenwerken om homoseksualiteit bespreekbaar te maken.
Bijvoorbeeld met dialoogprojecten, sportevenementen of culturele initiatieven waarbij allochtonen over homoseksualiteit kunnen leren. Ook wil het COC gaan praten met imams om het onderwerp in moskeeën bespreekbaar te maken.
Gezicht
"We willen homoseksualiteit onder allochtonen een gezicht geven", legt COC-voorzitter Frank van Dalen uit. Zo wil de belangenorganisatie onder meer duidelijk maken dat ook het beeld van homoseksualiteit in Marokko zich inmiddels ontwikkeld heeft.
"Nederlandse Marokkanen zijn vaak veel conservatiever dan Marokkanen in Marrakesh. Er is daar inmiddels een levendige homoscene." Verdonk wil ook dat de nadruk komt te liggen op acceptatie van homoseksualiteit op scholen. "Scholen moeten een veilige plek zijn", beklemtoonde ze.
Oh dan is het niet erg.quote:Op zondag 12 november 2006 22:37 schreef Slarioux het volgende:
Goh, wat een verrassing. Net als 80% van de wereldbevolking.
Idd er zijn maar weinig landen / culturen zo tolerant als de Nederlandsequote:Op zondag 12 november 2006 22:37 schreef Slarioux het volgende:
Goh, wat een verrassing. Net als 80% van de wereldbevolking.
De vraag is dus hoe we die 80 % buiten Nederland houden.quote:Op zondag 12 november 2006 22:37 schreef Slarioux het volgende:
Goh, wat een verrassing. Net als 80% van de wereldbevolking.
Het is niet meer zo relevant.quote:
Het is ook niet 'relevant' om binnenlandse statistieken over specifieke groepen te vergelijken met internationale statistieken over alle mensen. Het slaat gewoon als een tang op een varken.quote:Op zondag 12 november 2006 22:47 schreef Slarioux het volgende:
[..]
Het is niet meer zo relevant.
Gaan we straks ook dingen roepen als "Ongeveer 50% van de Turken is man!!eins eins!"
Precies. Het is jammer dat Turken en Marokkanen zo over homo's denken, maar de kans is groot dat al die andere bevolkingsgroepen in ons land (Chinezen, Armenen, Polen, Mexicanen) er ook zo over denken.quote:Op zondag 12 november 2006 22:49 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Het is ook niet 'relevant' om binnenlandse statistieken over specifieke groepen te vergelijken met internationale statistieken over alle mensen. Het slaat gewoon als een tang op een varken.
Ik heb best wel een bovengemiddeld aantal vrienden/kennissen van aziatische afkomst (don't ask me why ik heb echt geen ideequote:Op zondag 12 november 2006 22:53 schreef Slarioux het volgende:
[..]
Precies. Het is jammer dat Turken en Marokkanen zo over homo's denken, maar de kans is groot dat al die andere bevolkingsgroepen in ons land (Chinezen, Armenen, Polen, Mexicanen) er ook zo over denken.
Maar dat zijn geen Marokkanen of Turken, en dus zijn ze niet nieuwswaardig.
Mjah ik ken een Marokkaanse en een Chinese homo en ze houden het allebei voor hun familie in [betreffend land van afkomst] geheim.quote:Op zondag 12 november 2006 22:57 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Ik heb best wel een bovengemiddeld aantal vrienden/kennissen van aziatische afkomst (don't ask me why ik heb echt geen idee) Maar ik heb nog nooit eentje uitspraken horen doen over 'kuthomo's' of 'klote faggots' oid.
Dat idee heb ik dus ook.quote:Op zondag 12 november 2006 22:57 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Ik heb best wel een bovengemiddeld aantal vrienden/kennissen van aziatische afkomst (don't ask me why ik heb echt geen idee) Maar ik heb nog nooit eentje uitspraken horen doen over 'kuthomo's' of 'klote faggots' oid.
Ja ik denk dat het bij chinezen die hier wonen meer zo'n instelling is van "het is best als anderen het doen.. boeit me niet... maar je BLOED EIGEN ZOON/DOCHTER!!"quote:Op zondag 12 november 2006 22:59 schreef Slarioux het volgende:
[..]
Mjah ik ken een Marokkaanse en een Chinese homo en ze houden het allebei voor hun familie in [betreffend land van afkomst] geheim.
Idd, want we zijn zo tolerant dat we intolerante mensen niet tolererenquote:Op zondag 12 november 2006 22:44 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
De vraag is dus hoe we die 80 % buiten Nederland houden.
Is het echt intollerant om intollerant te zijn tegenover intolleranten?quote:Op zondag 12 november 2006 23:17 schreef Xith het volgende:
[..]
Idd, want we zijn zo tolerant dat we intolerante mensen niet tolereren
En dan zeker gaan zeiken over de werkloosheid onder de allochtonen?quote:Op zondag 12 november 2006 22:46 schreef pberends het volgende:
Goed argument voor werkgevers die Turken en Marokkanen weigeren trouwens: ze zijn homofoob en dat gaat dus niet samen met onze homofiele werknemers.
Dat ze ontslagen worden cq niet aangenomen worden omdat ze homofoob zijn is natuurlijk volledig hun eigen schuld. Als er hieruit volgend veel allochtonen werkloos zijn is het natuurlijk geheel terecht dat je ze op hun werkloos zijn aanspreekt.quote:Op zondag 12 november 2006 23:54 schreef saban het volgende:
En dan zeker gaan zeiken over de werkloosheid onder de allochtonen?
empower-ls.comquote:
D66 krijgt geen steun voor bestrijden homovijandigheid op school
05 november 2006 - Het voorstel van D66 om één miljoen euro te besteden aan het bestrijden van homovijandigheid op school heeft het niet gehaald. CDA, VVD en ChristenUnie stemden tegen het voorstel.
D66 voorspelt dat door deze opstelling van CDA, VVD en ChristenUnie de huidige problemen zullen voortduren.
Ursie Lambrechts diende een plan in om homovijandigheid op middelbare scholen te bestrijden. Lambrechts: "Negentig procent van de scholen doet niets om de positie van homoseksuele en lesbische jongeren te verbeteren. D66 vindt dit onacceptabel. Homo's en lesbo's moeten zich net als andere leerlingen vrij en veilig kunnen voelen op school."
Homovijandigheid onder jongeren is een groot probleem. Uit onderzoek blijkt bijvoorbeeld dat 40 procent van de Rotterdamse jongeren geen homo's in hun vriendenkring duldt en dat zelfs 88 procent van de Turkse en 80 procent van de Marokkaanse jongens in Rotterdam geen homoseksuele vrienden wil hebben. Ook blijken jongeren er nog steeds erg lang over te doen, vóórdat zij voor hun homoseksuele voorkeur uit durven komen.
Uit ander door D66 aangehaald onderzoek blijkt dat lesbische en homoseksuele tieners zich op school twee- tot zesmaal onveiliger voelen dan de gemiddelde leerling en dat veertig procent van de homojongeren wordt gediscrimineerd vanwege hun seksuele geaardheid.
Lambrechts: "D66 vindt dit schokkende cijfers en het is teleurstellend dat CDA, VVD en de ChristenUnie hier blijkbaar anders over denken. Nu het puntje bij het paaltje komt laten deze partijen zien zich niet écht in te willen zetten voor de belangen van homo’s."
Je bent toch niet verplicht om homo's in je omgeving te accepteren? Persoonlijk maakt het mij niet uit.quote:Op zondag 12 november 2006 23:56 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Dat ze ontslagen worden cq niet aangenomen worden omdat ze homofoob zijn is natuurlijk volledig hun eigen schuld. Als er hieruit volgend veel allochtonen werkloos zijn is het natuurlijk geheel terecht dat je ze op hun werkloos zijn aanspreekt.
Nu ken ik toch best veel "Marokkanen", maar om gezellig een avondje te gaan potenrammen moet ik toch echt bij mijn wat meer autochtone vrienden zijn.quote:Op zondag 12 november 2006 23:07 schreef SpecialK het volgende:
Dat's natuurlijk nog steeds niet 100% de instelling waar we naar zoeken maar het is wel al een stuk beter dan de straat op gaan om eens lekker een potje te gaan potenrammen.
Denkbeelden zijn niet strafbaar inderdaad maar als het gaat over een goede werksfeer dan zal je baas er veel problemen mee kunnen hebben. Dreigen richting een collega of je constant negatief uitlaten over iemand omdat hij homo is doet je carriere zeker geen goed. Als jij tijdens een sollicitatiegesprek blijk geeft van anti-homo opvattingen en ik weet als baas dat er twee homo's op mijn afdeling werken dan zal ik die persoon omwille van de goede werksfeer niet aannemen.quote:Op zondag 12 november 2006 23:59 schreef saban het volgende:
Je bent toch niet verplicht om homo's in je omgeving te accepteren?
Gelukkig denken ze dat nietquote:Op maandag 13 november 2006 00:02 schreef rutger05 het volgende:
Misschien zijn ze bang dat homoseksualiteit besmettelijk is.
Wat is anti-homo?quote:Op maandag 13 november 2006 00:03 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Denkbeelden zijn niet strafbaar inderdaad maar als het gaat over een goede werksfeer dan zal je baas er veel problemen mee kunnen hebben. Dreigen richting een collega of je constant negatief uitlaten over iemand omdat hij homo is doet je carriere zeker geen goed. Als jij tijdens een sollicitatiegesprek blijk geeft van anti-homo opvattingen en ik weet als baas dat er twee homo's op mijn afdeling werken dan zal ik die persoon omwille van de goede werksfeer niet aannemen.
Tukkers 4 lyfe.quote:Op maandag 13 november 2006 00:03 schreef kLowJow het volgende:
[..]
Nu ken ik toch best veel "Marokkanen", maar om gezellig een avondje te gaan potenrammen moet ik toch echt bij mijn wat meer autochtone vrienden zijn.
Als je gewoon normaal met ze om kan gaan moet je ook geen blijk geven van dat je dat niet kan. Je kunt homofilie afkeuren (denkbeeld) maar als je dat dan ook in de praktijk gaat uiten dan kan de sfeer op het werk in gevaar komen. Dan ben je dus geen aanwinst voor de organisatie en zou ik je als werkgever niet aannemen.quote:Op maandag 13 november 2006 00:05 schreef saban het volgende:
Ik ga persoonlijk misschien ook niet zo snel met homo's om, vind ik smerig, maar ik heb niks tegen ze, dus nemen ze mij ook maar niet aan?
Dat staat gelukkig ook niet in het stukje wat TS gepost heeftquote:Op maandag 13 november 2006 00:09 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Als je gewoon normaal met ze om kan gaan moet je ook geen blijk geven van dat je dat niet kan. Je kunt homofilie afkeuren (denkbeeld) maar als je dat dan ook in de praktijk gaat uiten dan kan de sfeer op het werk in gevaar komen. Dan ben je dus geen aanwinst voor de organisatie en zou ik je als werkgever niet aannemen.
Mensen met dit soort denkbeelden, die vind ik pas smerig.quote:Op maandag 13 november 2006 00:05 schreef saban het volgende:
Ik ga persoonlijk misschien ook niet zo snel met homo's om, vind ik smerig,
Dat mag je vinden, maar ik voel me er niet prettig bij als er een homo naast me loopt en weet ik niet allemaal fantaseert over mij.quote:Op maandag 13 november 2006 00:12 schreef I.R.Baboon het volgende:
[..]
Mensen met dit soort denkbeelden, die vind ik pas smerig.
Het lijkt me erg vermoeiend als je een seksuele fantasie hebt over elke vrouw die je tegen komt.quote:Op maandag 13 november 2006 00:16 schreef saban het volgende:
[..]
Dat mag je vinden, maar ik voel me er niet prettig bij als er een homo naast me loopt en weet ik niet allemaal fantaseert over mij.
Fantaseer jij soms over elke vrouw die naast je loopt?quote:Op maandag 13 november 2006 00:16 schreef saban het volgende:
[..]
Dat mag je vinden, maar ik voel me er niet prettig bij als er een homo naast me loopt en weet ik niet allemaal fantaseert over mij.
Daar ga ik van uit.quote:Op maandag 13 november 2006 00:17 schreef NanKing het volgende:
[..]
Waar haal je het idee vandaan dat elke homo dit over jou heeft, of dat er maar een kans bestaat dat dit gebeurt?
Lijkt mij geen gemakkelijk leven om je nooit op je gemak te voelen bij andere mannen. Ze zouden misschien wel homoseksueel kunnen zijn en over je kunnen fantaseren.quote:Op maandag 13 november 2006 00:19 schreef saban het volgende:
[..]
Daar ga ik van uit.
En ja, ik fantaseer, wel eens, over een vrouw. Hetzelfde doet een homo, wel eens, ook wel bij een heer.
Wel eens, is niet bij elke vrouw.quote:Op maandag 13 november 2006 00:19 schreef saban het volgende:
[..]
Daar ga ik van uit.
En ja, ik fantaseer, wel eens, over een vrouw. Hetzelfde doet een homo, wel eens, ook wel bij een heer.
Wel eens verkracht/aangerand?quote:Op maandag 13 november 2006 00:16 schreef saban het volgende:
[..]
Dat mag je vinden, maar ik voel me er niet prettig bij als er een homo naast me loopt en weet ik niet allemaal fantaseert over mij.
Heb je dat ook met lelijke vrouwen?quote:Op maandag 13 november 2006 00:16 schreef saban het volgende:
[..]
Dat mag je vinden, maar ik voel me er niet prettig bij als er een homo naast me loopt en weet ik niet allemaal fantaseert over mij.
Dat gedachte heb ik alleen wanneer ik weet dat het een homo isquote:Op maandag 13 november 2006 00:21 schreef rutger05 het volgende:
[..]
Lijkt mij geen gemakkelijk leven om je nooit op je gemak te voelen bij andere mannen. Ze zouden misschien wel homoseksueel kunnen zijn en over je kunnen fantaseren.
Waarom niet? Ik durf nl te wedden dat jij niet weet of dat degene die naast je staat /loopt of zit en een gesprek met je aanknoopt een homo isquote:Op maandag 13 november 2006 00:16 schreef saban het volgende:
[..]
Dat mag je vinden, maar ik voel me er niet prettig bij als er een homo naast me loopt en weet ik niet allemaal fantaseert over mij.
Neen, jij wel ?quote:Op maandag 13 november 2006 00:23 schreef I.R.Baboon het volgende:
[..]
Heb je dat ook met lelijke vrouwen?
Of, erger nog, familieleden? Want dat zou helemaal ziek zijn, dus kan je maar beter uit de buurt blijven.
Zie post boven jequote:Op maandag 13 november 2006 00:25 schreef Graaf_Tell het volgende:
[..]
Waarom niet? Ik durf nl te wedden dat jij niet weet of dat degene die naast je staat /loopt of zit en een gesprek met je aanknoopt een homo is
Soms kan je het zien en merken in het gedrag van die persoon , klopt!
Maar heel vaak ook niet.
Maw : hoe weet jij of je mete een homo te maken hebt?
Al die turken/marokkanen die je lastig vallen mogen van mij opdonderen.quote:Op maandag 13 november 2006 00:25 schreef Maeghan het volgende:
Lol, ik voel me er niet prettig bij als een Turk naast me loopt en ik weet niet wat allemaal fantaseert over mij.
Goede kans dat ik vaker door een Turk lastiggevallen ben dan jij door een homo, overigens.
Je mag vinden van homoseksualiteit wat je wil, maar om een vriend (of familielid) keihard te laten vallen enkel omdat deze homoseksueel zou zijn vind ik heel triest.quote:Op maandag 13 november 2006 00:24 schreef saban het volgende:
[..]
Dat gedachte heb ik alleen wanneer ik weet dat het een homo is
Zoiets beweer ik ook niet, en hey, er zijn uitzonderingenquote:Op maandag 13 november 2006 00:30 schreef rutger05 het volgende:
[..]
Je mag vinden van homoseksualiteit wat je wil, maar om een vriend (of familielid) keihard te laten vallen enkel omdat deze homoseksueel zou zijn vind ik heel triest.
Houden we het on topicquote:Op maandag 13 november 2006 00:29 schreef Maeghan het volgende:
Dan mogen we aardig gaan opruimen op Rotterdam Zuid...
Overigens was ik toen 13 en mijn naam heeft wel wat weg van die van de bruid van Mohammed, dus mss. dachten ze slechts een plicht te vervullen.![]()
Je denkt er toch iets genuanceerder over begrijp ik.quote:Op maandag 13 november 2006 00:31 schreef saban het volgende:
[..]
Zoiets beweer ik ook niet, en hey, er zijn uitzonderingen
Mooiquote:Op maandag 13 november 2006 00:34 schreef I.R.Baboon het volgende:
[..]
Nee. Maar ik heb het ook niet met homo's.
Hehe, da's niet goed.quote:Op maandag 13 november 2006 00:37 schreef saban het volgende:
Ze hebben alle 3 de extensie .jpg
en wat als het je buren zijn, is dat voor jou reden om te verhuizen?quote:Op maandag 13 november 2006 00:16 schreef saban het volgende:
[..]
Dat mag je vinden, maar ik voel me er niet prettig bij als er een homo naast me loopt en weet ik niet allemaal fantaseert over mij.
Ik ben homo en als ik ff naar je fotoboek kijk weet ik zeker dat ik nooit niks over je zal fantaseren...quote:Op maandag 13 november 2006 00:16 schreef saban het volgende:
Dat mag je vinden, maar ik voel me er niet prettig bij als er een homo naast me loopt en weet ik niet allemaal fantaseert over mij.
jij fantaseert zeker stiekem over vrouwen he...quote:Op maandag 13 november 2006 01:30 schreef YuckFou het volgende:
[..]
Ik ben homo en als ik ff naar je fotoboek kijk weet ik zeker dat ik nooit niks over je zal fantaseren...![]()
Wat voor Fantasieën zat jij aan te denken dan?quote:Op maandag 13 november 2006 00:16 schreef saban het volgende:
[..]
Dat mag je vinden, maar ik voel me er niet prettig bij als er een homo naast me loopt en weet ik niet allemaal fantaseert over mij.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |