Het ligt er natuurlijk maar net aan wát je wilt eten.quote:Op dinsdag 10 oktober 2006 08:50 schreef timmeeeh het volgende:
20 euro voor 5, das 4 pp. Das niet zoveel toch?
quote:Op dinsdag 10 oktober 2006 08:54 schreef timmeeeh het volgende:
een student (lees: timmeeeh) eet goedkope gerapste kaas van de aldi of jumbo
Lekkerder en goedkoper dan een pot saus, wat bladeren, kaas en gehakt?quote:Op dinsdag 10 oktober 2006 09:01 schreef timmeeeh het volgende:
maargoed, die lasagne van de aldi is een van de lekkerste.
Scheelt inderdaad erg veel, en het smaakt prima.quote:Op dinsdag 10 oktober 2006 09:01 schreef Jarno het volgende:
Overigens, als je graag Italiaans eet loont het de moeite een keer een enorme pan met saus te maken en die in te vriezen. Even de juiste aanbiedingen qua groenten en vlees.
Gebakken aardappeltjes met rozemarijn, koolvisfilet uit de oven en sperzieboontjesquote:Op dinsdag 10 oktober 2006 09:00 schreef K-mail het volgende:
Maar als je naar types eten kijkt, wat is dan t goedkoopste? Pasta, Rijst, Brood, Couscous, Aardappelen of andere varianten?
Ik doe iedere week voor ongeveer 15 a 20 euro boodschappen, dus 60 tot 80 euro per maand is inderdaad mijn budget. Dit is inclusief brood en beleg.quote:Op dinsdag 10 oktober 2006 11:20 schreef Mikkie het volgende:
Ik vind 20 euro voor 5 man niet duur. Ik eet meestal voor 3 à 4 euro pp als we met meerdere mensen eten. Dan eet je gewoon lekker, maar wel met verse dingen en kruiden erin enzo. Goede maaltijden, niet van die flauwe zooi.
2 euro per dag is echt veel te weinig, dan kom je op een budget van 60 euro per maand!
jaquote:Op dinsdag 10 oktober 2006 09:04 schreef Pitseleh het volgende:
[..]
Lekkerder en goedkoper dan een pot saus, wat bladeren, kaas en gehakt?
De halve keuken gaat nu al met me mee...quote:Op dinsdag 10 oktober 2006 16:06 schreef SeaOfLove het volgende:
-knip-
Je had het net al over om nu al eens te proberen budget te koken voor je familie.
Vraag je ouders om bijv. de laatste 2 maanden voor je op kamers gaat dat als je budget kookt het verschil mag houden van die 20 euro om daar voor als je op kamers gaat zelf een flinke voorraad aan kruiden, olie, potten groenten e.d. aan te leggen.
Haha, dat heb ik ook. Ik ga ook binnenkort uit huis en kwam er achter dat best veel dingen al van mij zijn.quote:Op dinsdag 10 oktober 2006 17:50 schreef K-mail het volgende:
[..]
De halve keuken gaat nu al met me mee...Vind mn moeder niet zo leuk, maar het is toch echt zo
Ik heb bv al:
3 prachtige messen van Zwilling Twin select serie
meerdere schalen
vijzel
glazen
een hoop kruiden e.d. zijn van mij
kookboeken
en nog wel meer.
Nogmaals bedankt voor jullie reacties !
Je kunt natuurlijk een aantal grote verpakkingen vlees halen en die in porties verdelen in de vriezer aan het begin van de maand, want je hebt ongeveer 60 euro te besteden per maand. Groenten kun je voordelig bij Lidl kopen, en ook blikken groenten zijn daar niet duur. Gerechten als nasi, chili en pasta zijn vrij goedkoop en af en toe een blik maaltijdsoep met een stokbroodje kan ook. Een enkele keer pannenkoeken bakken en gebakken eieren met champignons zijn ook niet duur. Ik denk dat 2 euro per dag wel weinig is, maar het moet wel lukken als je af en toe ook eens bij je familie mee mag eten, als je toch net op visite bentquote:Op dinsdag 10 oktober 2006 08:45 schreef K-mail het volgende:
Hoi! Ik ben nu 17, en woon nog thuis. Ik kook elke dag, en krijg daarvoor braaf geld enzo. Maar wat me de laatste tijd opvalt, is dat ik rustig 20 euro kwijt ben voor met zn 5en. Nu ga ik volgend jaar op kamers, en vanzelfsprekend wil ik daar ook koken. Ik snap dat ik dan niet elke dag uit mn Jamie O. kookboeken kan eten, maar een beetje lekker is toch wel leuk. Ik heb gehoord van een hoop studenten dat ze ongeveer een budget van 2euro per dag hebben. Hoe kunnen ze dan normaal eten? Ze kunnen alles bij bv. de Lidl gaan halen, maar dan lijkt me het nog moeilijk, vooral vlees.
Zijn hier studenten/ex-studenten die hun ervaringen willen delen?
laat die zwilling messen maar thuis. die messen heb je er zo bot/kapot. tenzij je ze elke keer mee naar je kamertje neemt als je hebt gekookt.quote:Op dinsdag 10 oktober 2006 17:50 schreef K-mail het volgende:
[..]
De halve keuken gaat nu al met me mee...Vind mn moeder niet zo leuk, maar het is toch echt zo
Ik heb bv al:
3 prachtige messen van Zwilling Twin select serie
meerdere schalen
vijzel
glazen
een hoop kruiden e.d. zijn van mij
kookboeken
en nog wel meer.
Nogmaals bedankt voor jullie reacties !
Inderdaad. Gewoon die lening op maximaal en een bijbaantje. En zorgen dat je 1000 e-tjes rood kan staan.quote:Op dinsdag 10 oktober 2006 16:32 schreef Coelho het volgende:
Waarom bezuinigen op lekker eten als je straks toch bakken met geld gaat verdienen? Lenen bij IBG is ontzettend voordelig, je begint pas 2 jaar na het einde van je studie af te betalen met een minimum van 50 euro per maand (oid), en als je echt te weinig verdient, schelden ze na 15 jaar nog een groot deel van je schulden kwijt.
Als je een bijbaantje neemt, dan heb je met gemak veel meer te besteden (van 100 euro per week moet je lekker kunnen eten en drinken + stappen).
4 dagen op je kamer?quote:Maar goed, nu over eten: Ik deed altijd voor zo'n 30-50 euro per week aan boodschappen, waarbij gemiddeld zo'n 25 euro aan eten. Als je 4 dagen op je kamer bent, is dat 6 euro per dag. Naarmate er meer mensen mee-eten kun je voordeliger uit zijn, omdat grootverpakkingen goedkoper zijn. Je voorbeeld van 20 euro voor 5 mensen lijkt me zeer goed te doen.
Kijk, dat kratje bier hoort er natuurlijk bij.quote:Zeg nou zelf: aan de ene kant beknibbelen op eten (ik heb ook studenten gezien die voor 20 cent aan pasta kookten, vervolgens 1 blikje tomatensaus erbij deden a 30 cent, en dat avondeten noemden...), en aan de andere kant een krat bier per week (24 flesjes Heineken a 9 euro) leegdrinken, dan zijn de verhoudingen toch ver te zoeken?
Nou, nee.quote:Op dinsdag 10 oktober 2006 14:39 schreef K-mail het volgende:
Ik heb ff zitten brainstormen (is altijd leuk over eten) En heb een idee bedacht, als je nou gewoon een hele kip koopt, die kosten ongeveer 4 euro. Kun je daar 4dagen van eten, met zn 2en.
Dag 1: Kipfilet door de nasi
Dag 2: Aardappels met een kippenpoot
Dag 3: Kippen vleugeltjes gemarineerd met mie ofzo.
Dag 4: Bouillon trekken van het karkas en soep maken.
Zit ik nu een beetje op de studenten gedachte?
Vraagje: hoe marineer je iets in mie?quote:Op dinsdag 10 oktober 2006 14:39 schreef K-mail het volgende:
Ik heb ff zitten brainstormen (is altijd leuk over eten) En heb een idee bedacht, als je nou gewoon een hele kip koopt, die kosten ongeveer 4 euro. Kun je daar 4dagen van eten, met zn 2en.
Dag 1: Kipfilet door de nasi
Dag 2: Aardappels met een kippenpoot
Dag 3: Kippen vleugeltjes gemarineerd met mie ofzo.
Dag 4: Bouillon trekken van het karkas en soep maken.
Zit ik nu een beetje op de studenten gedachte?
Ik heb btw over enkele weken vakantie, kga, denk ik, een hele week voor met minimaal geld koken
voor gemiddeld 10 euro per dag kun je niet een paar keer week uit eten?quote:Op woensdag 11 oktober 2006 14:18 schreef Ashram het volgende:
Ik had in mijn studententijd een bijbaantje, alleen al om mijn voeding te betalen.
Maar ik had dan ook een budget van ongeveer 300 euro per maand voor voeding.
Uit eten hoort daar niet bij en junkfood is uit den boze. Maar verdomme, ik had lekker en gezond gegeten en nu nog steeds.
Dan ging ik maar een avond minder stappen per week.
Absoluut wel, maar ik ben opgegroeid in de horeca en ik weiger doorgaans om genaaid te worden door de horeca van tegenwoordig.quote:Op woensdag 11 oktober 2006 14:20 schreef VinoTinto het volgende:
[..]
voor gemiddeld 10 euro per dag kun je niet een paar keer week uit eten?
Ik vind het ook niet duur voor 4 euro pp eten.. Wij eten gemakkelijk voor 4 euro pp !quote:Op dinsdag 10 oktober 2006 11:20 schreef Mikkie het volgende:
Ik vind 20 euro voor 5 man niet duur. Ik eet meestal voor 3 à 4 euro pp als we met meerdere mensen eten. Dan eet je gewoon lekker, maar wel met verse dingen en kruiden erin enzo. Goede maaltijden, niet van die flauwe zooi.
2 euro per dag is echt veel te weinig, dan kom je op een budget van 60 euro per maand!
Ik heb de tips zeker opgeslagen, en zal ze zeker volgend! jaar gebruiken, nu was het vooral uit nieuwsgierigheid, maar ook zeker nuttig!quote:Op maandag 16 oktober 2006 02:34 schreef SeaOfLove het volgende:
Denk dat TS toch behoorlijk wat diverse tips heeft gekregenHopelijk doet TS er ook wat mee
![]()
Veldonderzoek wees uit dat dit erg lekker isquote:Op woensdag 11 oktober 2006 17:29 schreef Pietverdriet het volgende:
Budget recept:
Neem bloemige aardappels en schild deze en snij ze in stukken zo groot als een pingpongbal of iets kleiner.
Doe ze op een ovenblik dat je met wat olie of boter hebt ingewreven.
Neem kippenvleugels en doe deze in een plastic zak, kruid naar smaak en schud de zak dat de kruiden zich goed egaal verdelen.
Leg de kippenvleugels op de aardappels en voor ca een uur in de oven bij 175 graden, iets langer kan ook.
De vleugels worden krokant en moddergaar, lekker kluiven en de aardappels bakken in het vet, en zuigen de smaak van het sap wat uit de kip loopt op.
Smullen!
Beste tip!quote:Op woensdag 11 oktober 2006 15:39 schreef Bijou het volgende:
De beste aankoop die je kunt doen als student zijnde: een vriezer
Ook hier is uit empirisch onderzoek gebleken dat dit zeer goed te verorberen wasquote:Op dinsdag 17 oktober 2006 09:42 schreef MouseOver het volgende:
[..]
Veldonderzoek wees uit dat dit erg lekker is
Tuurlijk heb je daar tijd voorquote:Op zondag 22 oktober 2006 12:08 schreef Serendips het volgende:
Slim inkopen is het halve werk. Ik doe altijd maar eens in de 4-5 dagen boodschappen. Studenten die elke dag naar de supermarkt gaan, snap ik echt niet. Dat ze daar tijd voor hebben!
Je hoeft de macaroni toch ook niet mee in te vriezen? Die maak je vers, het gaat om de saus.quote:Op zondag 22 oktober 2006 12:40 schreef Sessy het volgende:
Yep... Maar macaroni invriezen is toch niet lekker als je het daarna opwarmt.
Ik eet ze, als ik pannenkoeken maak, vrijwel altijd met groenten. Van de week had ik echt een smulcombinatie te pakken.quote:Op zondag 22 oktober 2006 12:40 schreef Sessy het volgende:
Pannekoeken zijn lekker, goedkoop en ook in te vriezen, al veranderen ze wel een beetje qua structuur na het ontdooien en eet je dan natuurlijk geen groente en ook niet echt veel eiwit als je die vaak eet.
Er zijn ook studenten die het wél best druk hebben!quote:Op woensdag 25 oktober 2006 10:51 schreef BliksemSchigt het volgende:
Tuurlijk heb je daar tijd voor!!! Je bent student, soms ga ik 's morgens en 's middags; haal ik eerst ontbijt en dan pas de rest.
Idem hier. Vlees practisch altijd in de reclame gekocht, dat scheelt flink in de prijs.quote:Op woensdag 11 oktober 2006 15:39 schreef Bijou het volgende:
De beste aankoop die je kunt doen als student zijnde: een vriezer
Bekijk de aanbiedingen van de slager/supermarkten/enz. en stem daar je weekmenu op af. 1 keer een kilo kip kopen is wel duur, maarals je het verdeeld en invriest kun je er toch al gauw 5-6 keer van eten in je eentje, en dan wordt het ineens een stuk goedkoper
Zo ben ik mijn studententijd doorgekomen, met ong. 120 euro te besteden elke maand gaf ik ong. 70 euro aan eten uit en ik heb geen honger geleden en ben geen vitamientjes misgelopen
<zing>quote:Op zondag 22 oktober 2006 12:26 schreef zoalshetis het volgende:
ik denk soms met weemoed terug naar de tijd waar ik een jaar volledig op mezelf was aangewezen. ik was een jaar of 19. had nauwelijks een cent om mijn reet te krabben, maar gelukkig wel in het bezit van een flinke diepvries. dat laatste heeft mij die periode relatief gezond door laten brengen.
begin van de maand groot inkopen bij de goedkoopste aanbieder zodat ik 5 gerechten kon maken die genoeg waren voor 8 personen, groot koken en dan porties invriezen. ik was meestal nog geen twee gulden per maaltijd kwijt.
het kost wat meer planningsinspanning, maar dan kan je redelijk rondkomen als je maar 40 euro per maand aan de warme maaltijd kwijt bent.
rakettersquote:Op vrijdag 27 oktober 2006 21:08 schreef Sessy het volgende:
he jongens
nou we toch bezig zijn
goedkope toetjes?
en ff geen vla en yoghurt en pudding, die kan ik niet meer zien gewoon.
heel veel meer andere toetjes zijn er toch ook niet?quote:Op vrijdag 27 oktober 2006 21:08 schreef Sessy het volgende:
he jongens
nou we toch bezig zijn
goedkope toetjes?
en ff geen vla en yoghurt en pudding, die kan ik niet meer zien gewoon.
een blik vruchtencoctail van de aldi, zwart blik met opdruk, 89 centquote:Op vrijdag 27 oktober 2006 21:25 schreef Sessy het volgende:
Hmm slagroomsoesjes da's een goed idee!!!![]()
![]()
![]()
Is er echt geen *lekkere* fruitsalade of zo te maken zonder dat er gelijk stervruchten en lychees in moeten?
Ik had laatst al stoofpeertjes (aanbieding bij edah) mja.
balsamico is niet per definitie azijnquote:Op vrijdag 27 oktober 2006 21:33 schreef Sessy het volgende:
Azijn? over de yoghurt?!
Kant en klaar producten kopen?quote:Op zaterdag 28 oktober 2006 16:39 schreef Sessy het volgende:
OMG ik kom er net achter dat 1 van mijn huisgenoten 11 euro PER DAG aan eten besteedt?! Sjeeezus. Hoe krijg je dat nou weer voor mekaar?
11 euro is erg weinig vind ik. Je moet een beetje goed eten. Soms even ergens een broodje halen, uit eten, kant en klaar maaltijden (geen magnetron) etc. Onder de tien euro ben je echt jezelf tekort aan het doen.quote:Op zaterdag 28 oktober 2006 16:39 schreef Sessy het volgende:
OMG ik kom er net achter dat 1 van mijn huisgenoten 11 euro PER DAG aan eten besteedt?! Sjeeezus. Hoe krijg je dat nou weer voor mekaar?
PER DAG?! 900 euro per maand?!!!quote:Op zaterdag 28 oktober 2006 16:41 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Kant en klaar producten kopen?
Afhaalmaaltijden?
Ik besteed er trouwens meer aan, denk een 30 euro per dag gemiddeld
Hij rookt niet.quote:Op zaterdag 28 oktober 2006 18:03 schreef zoalshetis het volgende:
5 euro shag, 6 euro eten, inclusief wc papier?
Ja kijk ik ben dan weer allergisch voor gist dus een broodje halen is er voor mij niet bij, maar dan nog... He nee ik snap echt niet hoe je aan dat soort bedragen komt... Tenzij je elk weekeinde uiteten gaat, maar dan nog. Laatst nog wezen uiteten, was 7 euro. Met een groot bord allerhande knapperige groentes en een goed te eten stuk vlees en een cola light. Wel in een studentencafe dan, maar wel heel gezellig en dat eten was echt goed (onze mensa is 10x slechter)...quote:Op zaterdag 28 oktober 2006 16:50 schreef ssebass het volgende:
[..]
11 euro is erg weinig vind ik. Je moet een beetje goed eten. Soms even ergens een broodje halen, uit eten, kant en klaar maaltijden (geen magnetron) etc. Onder de tien euro ben je echt jezelf tekort aan het doen.
Serieus? Eet je vaak buiten de deur of drink je vaak wijn bij het eten?quote:Op zaterdag 28 oktober 2006 16:41 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Kant en klaar producten kopen?
Afhaalmaaltijden?
Ik besteed er trouwens meer aan, denk een 30 euro per dag gemiddeld
Mwah, dingen als goed vlees, en goede vis kunnen ook keihard aantikken... Groente en Zetmeel achtige producten zijn meestal het probleem niet denk ik. Wijn is idd ook duur, naja, kan duur zijn...quote:Op zondag 29 oktober 2006 02:24 schreef Rapaille het volgende:
[..]
Serieus? Eet je vaak buiten de deur of drink je vaak wijn bij het eten?
Goed vlees hoeft niet duur te zijn.quote:Op zondag 29 oktober 2006 09:50 schreef K-mail het volgende:
[..]
Mwah, dingen als goed vlees, en goede vis kunnen ook keihard aantikken... Groente en Zetmeel achtige producten zijn meestal het probleem niet denk ik. Wijn is idd ook duur, naja, kan duur zijn...
4 a 5 keer in de week, en ja, ook wijn bij het eten.quote:Op zondag 29 oktober 2006 02:24 schreef Rapaille het volgende:
[..]
Serieus? Eet je vaak buiten de deur of drink je vaak wijn bij het eten?
Voor sommige mensen is dat niet goed genoeg hoorquote:Op zondag 29 oktober 2006 15:43 schreef z80 het volgende:
[..]
Goed vlees hoeft niet duur te zijn.
een goed stuk rund vlees bij de turk heb je onder de 6 Euro de kilo
biefstuk is +- 7 Euro de kilo en schaapsgehakt voor 6 Euro de kilo.
alleen lamsvleesen wilt is duur, maar dat eet je dan ook niet elke dag.
Ik eet veel buiten de deur.quote:Op zaterdag 28 oktober 2006 22:36 schreef Sessy het volgende:
[..]
PER DAG?! 900 euro per maand?!!!
Eet jij soms alleen zwarte kaviaar of zo.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |