Ik ben als studente zon 3 euro per dag kwijt aan boodschappen, maar daar zitten ook nog dingen bij als maandverband, deodorant (rexona), haargel, haarlak, shampoo, tandpasta, tandenborstels... Ik kook meestal voor een paar dagen tegelijk, 3-4 porties. Meer blijft niet goed, dan moet je gaan invriezen maar ik heb geen eigen koelkast hier en moet t met de gemeenschappelijke doen en de gemeenschappelijke diepvries blijft regelmatig openstaan (en ik zit op de 5de verdieping zonder lift en ben maar een klein meisje dus ik krijg hem nooit naar boven en als ik hier wegga moet hij ook nog naar beneden). Maar goed. Ja, inderdaad gewoon lidl en aldi.
Gewoon veel goedkope pastas gebruiken, die kosten 20 cent voor 500 gram of zo. En vlees van de Lidl en de aldi, ingevroren, kost ook niet zo veel... Rijst, ook geen duur alternatief, en gelukkig is er ook snelkook zilvervliesrijst te koop en zo, en anders voor 4 euro een 5 kilo zak rijst en zo als je niet zo nodig zilvervlies hoeft. Veel boterhammetjes smeren, de kaas zelf snijden, of jam erop of goedkope hagelslag of chocopasta...
Ook met inkopen, leren dat de goedkoopste producten of helemaal bovenaan, of helemaal onderaan staan (behalve bij Lidl en aldi, waar ze meestal maar 1 soort hebben)
Vandaag trouwens voor een 10tje boodschappen voor de hele week gedaan... Okay klopt niet helemaal, maar toch. Bij de edah.
500 gram spaghetti 0,17
pak basterdsuiker 0,57
ananas (vers, aanbieding) 1,00
500 gram macaroni 0,19
rozijnen 0,25 (x2)
mais in blik 0,29
servetjes 100 st 0,45
soepgroente ingevroren 0,65
aardbeienjam 1,09
appelmoes 720 ml 0,29
waspeen kilo 1,25
saksische bol (leverworst) 0,29
stoofperen ong. 2 kilo 1,25
handperen ong. 1700 gram 1,71
totaal 9,70
Nouja brood, vlees, tomatensaus uit zak en uien had ik dus al. Bij de Aldi en Lidl kost een kilozak vlees iets tussen de 3 en de 5 euro, een beetje afhankelijk van de soort en zo, daar kun je een hele week mee doen. Gesneden kipfilet kan door de spaghetti en macaroni ook bijvoorbeeld, door de rijst en als filet gebakken bij de aardappeltjes. Soepgroente (ingevroren) kun je door de macaroni of spaghetti of rijst doen, gebakken, met een lading worteltjes (waspeen of eh die dikkere die zijn nog goedkoper) erdoorheen en uien en een zakje tomatensaus of kruidenmix voor macaroni van de lidl, wordt heel lekker.
En ook gewoon van die grote bakken kruiden, kipkruiden en gehaktkruiden en zo die heel goedkoop zijn, als je daar flink mee strooit heb je geen saus meer nodig, gewoon gehakt met uien en wortels en veel gehaktkruiden en rijst door mekaar.
En wat ook wel goedkoop eten is zijn trouwens allerhande bonen. Vullen ontzettend, helpen afvallen, zijn goed voor je gezondheid. Alleen niet doen als je vriendin die avond op bezoek komt.
De frisdrank eruit schoppen scheelde bij mij een tientje per week, ik drink veel water maar ook heel veel aanmaaklimonade en diksap.