abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_42533211
Hoi! Ik ben nu 17, en woon nog thuis. Ik kook elke dag, en krijg daarvoor braaf geld enzo. Maar wat me de laatste tijd opvalt, is dat ik rustig 20 euro kwijt ben voor met zn 5en. Nu ga ik volgend jaar op kamers, en vanzelfsprekend wil ik daar ook koken. Ik snap dat ik dan niet elke dag uit mn Jamie O. kookboeken kan eten, maar een beetje lekker is toch wel leuk. Ik heb gehoord van een hoop studenten dat ze ongeveer een budget van 2euro per dag hebben. Hoe kunnen ze dan normaal eten? Ze kunnen alles bij bv. de Lidl gaan halen, maar dan lijkt me het nog moeilijk, vooral vlees.

Zijn hier studenten/ex-studenten die hun ervaringen willen delen?
pi_42533221
20 Euro per dag voor 5 man?! Wat eet je dan in godsnaam?!
"I'm interested in anything about revolt, disorder, chaos, especially activity that appears to have no meaning.
It seems to me to be the road toward freedom. - Jim Morrison"
pi_42533258
tsja, kgeef toe dat er nog wel een paar kleine dingetjes die niet voor het avond eten zijn bij zitten, maar dingen zoals kruiden hakken er behoorlijk in... Ik probeer die nu zelf te kweken.. (maar kheb geen groene vingers )

Ik eet bv vaak italiaans, dus parmezaan, 3euro enzo. (kheb t nie over nasi, dat is stuk goedkoper, maar k eet geen 7x nasi in de week )
  dinsdag 10 oktober 2006 @ 08:50:51 #4
36752 timmeeeh
provocateur et penseur
pi_42533283
20 euro voor 5, das 4 pp. Das niet zoveel toch?

BTW: probeer de search eens. en google.
"Maar ja, echt ontspannen zaten we niet meer te bingoën"
pi_42533289
Volgens mij is het vooral een kwestie van beter inkopen dan. Een blok Parmezaan is niet goedkoop, maar dat jas je er ook niet in 1x doorheen toch? Of koop je 'm geraspt en al in een duur zakje?
"I'm interested in anything about revolt, disorder, chaos, especially activity that appears to have no meaning.
It seems to me to be the road toward freedom. - Jim Morrison"
  dinsdag 10 oktober 2006 @ 08:54:17 #6
36752 timmeeeh
provocateur et penseur
pi_42533337
een student (lees: timmeeeh) eet goedkope gerapste kaas van de aldi of jumbo
"Maar ja, echt ontspannen zaten we niet meer te bingoën"
pi_42533345
quote:
Op dinsdag 10 oktober 2006 08:50 schreef timmeeeh het volgende:

20 euro voor 5, das 4 pp. Das niet zoveel toch?
Het ligt er natuurlijk maar net aan wát je wilt eten.
"I'm interested in anything about revolt, disorder, chaos, especially activity that appears to have no meaning.
It seems to me to be the road toward freedom. - Jim Morrison"
pi_42533365
Als je eenmaal op jezelf woont ga je echt geen maaltijden van twintig euro meer in elkaar staan draaien. .
pi_42533368
quote:
Op dinsdag 10 oktober 2006 08:54 schreef timmeeeh het volgende:
een student (lees: timmeeeh) eet goedkope gerapste kaas van de aldi of jumbo
jammer naja die moet ik dan maar meejatten van thuis...
  dinsdag 10 oktober 2006 @ 08:58:17 #10
36752 timmeeeh
provocateur et penseur
pi_42533403
bij de aldi hebben ze 1 kilo lasagne voor 2.79. das 1.40 per persoon
"Maar ja, echt ontspannen zaten we niet meer te bingoën"
pi_42533433
ik denk wel minder, want zoveel eet ik niet, maar meestal krijg ik die kant en klaar dingen niet door mn keel Ik ben wat betreft eten ook wel verwend enzo...

Maar als je naar types eten kijkt, wat is dan t goedkoopste? Pasta, Rijst, Brood, Couscous, Aardappelen of andere varianten?
pi_42533452
Overigens, als je graag Italiaans eet loont het de moeite een keer een enorme pan met saus te maken en die in te vriezen. Even de juiste aanbiedingen qua groenten en vlees.
"I'm interested in anything about revolt, disorder, chaos, especially activity that appears to have no meaning.
It seems to me to be the road toward freedom. - Jim Morrison"
  dinsdag 10 oktober 2006 @ 09:01:47 #13
36752 timmeeeh
provocateur et penseur
pi_42533460
wat je opnoemt is allemaal goedkoop, vlees en groente is duur. dus het hangt er vanaf wat je erbij doet.

maargoed, die lasagne van de aldi is een van de lekkerste.
"Maar ja, echt ontspannen zaten we niet meer te bingoën"
pi_42533507
quote:
Op dinsdag 10 oktober 2006 09:01 schreef timmeeeh het volgende:
maargoed, die lasagne van de aldi is een van de lekkerste.
Lekkerder en goedkoper dan een pot saus, wat bladeren, kaas en gehakt?
  dinsdag 10 oktober 2006 @ 09:06:49 #15
13804 MouseOver
Cabdriver from Hell
pi_42533547
quote:
Op dinsdag 10 oktober 2006 09:01 schreef Jarno het volgende:
Overigens, als je graag Italiaans eet loont het de moeite een keer een enorme pan met saus te maken en die in te vriezen. Even de juiste aanbiedingen qua groenten en vlees.
Scheelt inderdaad erg veel, en het smaakt prima.
Vampire Romance O+
  dinsdag 10 oktober 2006 @ 09:08:01 #16
13804 MouseOver
Cabdriver from Hell
pi_42533566
quote:
Op dinsdag 10 oktober 2006 09:00 schreef K-mail het volgende:

Maar als je naar types eten kijkt, wat is dan t goedkoopste? Pasta, Rijst, Brood, Couscous, Aardappelen of andere varianten?
Gebakken aardappeltjes met rozemarijn, koolvisfilet uit de oven en sperzieboontjes

Als je euroshopper spul neemt 1,80 voor vier personen (dus 0,45 pp )
Vampire Romance O+
pi_42534333
Volgens mij is die no-name mie of een grootverpakking rijst naar verhouding erg goedkoop.
"I'm interested in anything about revolt, disorder, chaos, especially activity that appears to have no meaning.
It seems to me to be the road toward freedom. - Jim Morrison"
pi_42534971
Ik ben zelf ook gek op lekker koken en eten, maar ik vind 20 euro relatief veel. Zeker voor een studentenmaaltijd.

Vlees en groenten zijn idd duur. Probeer groenten op de markt te halen, en vlees in de supermarkt, niet bij de slager (en ja ik weet ook wel dat dat beter vlees is, maar het is ook 2 keer zo duur vaak).

Het is als student trouwens niet gebruikelijk om elke dag entrecote te eten. Je moet meer denken aan gehakt, kip, worst etc.

Funky verse kruiden uit de koeling van de AH zijn bijna 2 euro per bakje. Niet meer doen dus. Je kan ook gedroogde kruiden kweken, en als je echt graag wilt, lukken je zelfkweekkuiden ook wel.

Probeer het als een uitdaging te zien om van goedkoop spul iets lekkers te maken. Voorbeeldje: van goedkoop suddervlees en een goedkope fles rode wijn kan je goddelijke stoofschotels maken.
  dinsdag 10 oktober 2006 @ 10:32:25 #19
46672 DarkShine
Mijnstreek Oost
pi_42535216
Als ik iedere dag uit een Jamie O boek kan eten voor 20 euro per 5 personen... Wil je het nog goedkoper hebben dan?
Vreuger, wie de beerkratte nog va hoots woare en se moëts blieve durchdrinke um d\'r kachel a te hotte
Planning:
-
pi_42536255
Als je echt goedkoper wilt gaan eten, dan kan ik je van harte aanraden om een goede koelkast + vriezertje te kopen.
Als je je boodschappen bij een goedkope winkel en/of de aanbiedingen af gaat, kun je veel geld besparen.
Voor meerdere dagen koken en een deel invriezen kan ook voordelig zijn.

Alleen jammer dat ik het allemaal zo goed weet maar nooit bereid ben om het zelf te doen...... Ozziecar gaat bijna elke dag naar de Appie om juist hetgene te kopen dat niet in de aanbieding is
  dinsdag 10 oktober 2006 @ 11:20:25 #21
48288 Mikkie
Mastermind.
pi_42536469
- Prive gegevens op verzoek van de poster weggehaald. -

[ Bericht 84% gewijzigd door Sander op 19-05-2011 13:43:09 ]
Zerg schreef:
1/1 is 1. 2/2 is 2. Basisschool breuken.
pi_42539287
quote:
Op dinsdag 10 oktober 2006 11:20 schreef Mikkie het volgende:
Ik vind 20 euro voor 5 man niet duur. Ik eet meestal voor 3 à 4 euro pp als we met meerdere mensen eten. Dan eet je gewoon lekker, maar wel met verse dingen en kruiden erin enzo. Goede maaltijden, niet van die flauwe zooi.

2 euro per dag is echt veel te weinig, dan kom je op een budget van 60 euro per maand!
Ik doe iedere week voor ongeveer 15 a 20 euro boodschappen, dus 60 tot 80 euro per maand is inderdaad mijn budget. Dit is inclusief brood en beleg.

Ik kook wel bijna altijd met verse groenten, maar ik pas me aan aan wat er in de aanbieding is. Dit eet ik de komende dagen:

- wraps met gehakt en groenten (paprika, ui en prei)
- aardappelbolletjes met italiaanse omelet (paprika, ui en courgette)
- stamppot prei met spekjes en kerrie
- pasta met courgette en kaas

Ik doe dus voor een paar dagen tegelijk boodschappen zodat ik gunstig kan inkopen (twee dagen doen met paprika en cougette bijv.). Verder eet ik ook wel vaak rijst en couscous etc... Lekkere groenten en kruiden maken dat wat mij betreft smakelijk genoeg.

Gehakt en kipfilet koop ik vaak in de actie en vries ik in. Groenten koop ik dus in het seizoen of in de actie. Kruiden en dingen als uien en knoflook houd ik op voorraad. Ik ben niet zo'n vleesliefhebber, dus ik koop meestal geen aparte stukjes vlees. Alleen als ik iets lekkers in de actie zie (kipvleugeltjes of duitse biefstuk ). Kaas en allerlei soorten nootjes vind ik ook lekkere vleesvervangers.
Trust me, I know what I'm doing.
pi_42539392
2 euro lijk me een beetje weinig als je af en toe een beetje normaal wil eten (denk aan aardappels groenten en vlees). Dan moet je in ieder geval zeker je groenten en vlees niet in een supermarkt kopen (zeker niet bij AH).
"Een droge bek is niet cool" (c) Blowersguide :')
STEM HIER Kutsmilie <------------------------------------------------
STEM HIER Kutsmilie <----
  dinsdag 10 oktober 2006 @ 13:01:36 #24
12005 Acathla
Go Your Own Way
pi_42539485
Zoals eerder al gezegd in dit topic; koop groenten en fruit op de markt. Scheelt niet met alles, maar wel met veel verschillende groenten.

Grotere hoeveelheden koken en portioneren/invriezen. Bolognesesaus kun je eventueel bewaren en op een stokbrood smeren. Kaas erover en in de oven. Hallo pizzabroodje. Het is een kwestie van niet te duur inkopen en beetje verstandig/creatief met eten omgaan.
Love will be my strongest weapon
  dinsdag 10 oktober 2006 @ 13:02:16 #25
12005 Acathla
Go Your Own Way
pi_42539506
Oh... enne, zoek een bijbaan.
Love will be my strongest weapon
pi_42539641
Bamisoep met rijst.
Rijst met gezouten vis.
Rijst met bruine bonen.
Rijst met kip gebraden in kerrie.
Spaghetti, Macaroni, Lasagna.

Ik snap echt niet hoe jij 20 Euro aan eten kwijt kan zijn.
pi_42541500
ff voor de duidelijkheid, ik kook nu gewoon voor mn familie enzo hoor Ik krijg het geld van mn ouders.

Bedankt voor jullie reacties, ennne keep them coming
pi_42542661
Ik heb ff zitten brainstormen (is altijd leuk over eten ) En heb een idee bedacht, als je nou gewoon een hele kip koopt, die kosten ongeveer 4 euro. Kun je daar 4dagen van eten, met zn 2en.

Dag 1: Kipfilet door de nasi
Dag 2: Aardappels met een kippenpoot
Dag 3: Kippen vleugeltjes gemarineerd met mie ofzo.
Dag 4: Bouillon trekken van het karkas en soep maken.

Zit ik nu een beetje op de studenten gedachte?

Ik heb btw over enkele weken vakantie, kga, denk ik, een hele week voor met minimaal geld koken
  dinsdag 10 oktober 2006 @ 15:29:22 #29
12005 Acathla
Go Your Own Way
pi_42544506
Nou... ik zou er niet aan moeten denken. 4 dagen kip eten. Je kunt de verschillende delen toch ook verdelen/invriezen. Probeer zelf altijd een balans te houden. Verschillende soorten vlees, aardappelen, groenten, pasta etc, etc.
Love will be my strongest weapon
pi_42544698
Stoofpot met vlees of kip. Hoeft niet duur te zijn voor een flinke hoeveelheid en je kan de rest invriezen.
pi_42544705
Vaak is het goedkoop om gewoon aardappels, vlees met groente te eten. De zak aardappels van de Aldi oid. Groenten van de markt, vlees van de supermarkt.

Oh ja, en pannekoeken maken is bijna gratis.
  dinsdag 10 oktober 2006 @ 15:49:01 #32
36752 timmeeeh
provocateur et penseur
pi_42545371
quote:
Op dinsdag 10 oktober 2006 09:04 schreef Pitseleh het volgende:

[..]

Lekkerder en goedkoper dan een pot saus, wat bladeren, kaas en gehakt?
ja
"Maar ja, echt ontspannen zaten we niet meer te bingoën"
  FOK!fossiel dinsdag 10 oktober 2006 @ 16:02:11 #33
1455 Keroppi
kool kikker
pi_42545853
Hmmm ik geef wel meer uit dan 2 euro per dag. Dan bezuinig ik liever ergens anders op dan dat ik dagenlang op 'pasta met rode saus' moet leven.

Een spiedend oog voor 35% korting stickers is trouwens ook handig
Chick on a mission
pi_42545993
Kijk ookeens bij de Xenos als je inkopen gaat doen .

Weet niet of je het grootste gedeelte van je uitzet straks als hebt als je op kamers gaat, zoja, dan kan je bijv. voorraden peper voor in de pepermolen vragen, verschillende soorten olie's/azijnen e.d.

Je had het net al over om nu al eens te proberen budget te koken voor je familie.
Vraag je ouders om bijv. de laatste 2 maanden voor je op kamers gaat dat als je budget kookt het verschil mag houden van die 20 euro om daar voor als je op kamers gaat zelf een flinke voorraad aan kruiden, olie, potten groenten e.d. aan te leggen.
pi_42546591
tomatenpuree, vissaus, knoflook, ui, rode pepersaus -> kost geen fuck
droge pasta -> kost geen fuck

wat groenten en vlees is dan het enige wat je nodig hebt om je eten een beetje bite te geven.
  dinsdag 10 oktober 2006 @ 16:32:55 #36
3394 Coelho
BigGreenEgg
pi_42547089
Waarom bezuinigen op lekker eten als je straks toch bakken met geld gaat verdienen? Lenen bij IBG is ontzettend voordelig, je begint pas 2 jaar na het einde van je studie af te betalen met een minimum van 50 euro per maand (oid), en als je echt te weinig verdient, schelden ze na 15 jaar nog een groot deel van je schulden kwijt.
Als je een bijbaantje neemt, dan heb je met gemak veel meer te besteden (van 100 euro per week moet je lekker kunnen eten en drinken + stappen).

Maar goed, nu over eten: Ik deed altijd voor zo'n 30-50 euro per week aan boodschappen, waarbij gemiddeld zo'n 25 euro aan eten. Als je 4 dagen op je kamer bent, is dat 6 euro per dag. Naarmate er meer mensen mee-eten kun je voordeliger uit zijn, omdat grootverpakkingen goedkoper zijn. Je voorbeeld van 20 euro voor 5 mensen lijkt me zeer goed te doen.
Zeg nou zelf: aan de ene kant beknibbelen op eten (ik heb ook studenten gezien die voor 20 cent aan pasta kookten, vervolgens 1 blikje tomatensaus erbij deden a 30 cent, en dat avondeten noemden...), en aan de andere kant een krat bier per week (24 flesjes Heineken a 9 euro) leegdrinken, dan zijn de verhoudingen toch ver te zoeken?
  dinsdag 10 oktober 2006 @ 16:34:35 #37
97348 Matness
Matt about you
pi_42549847
quote:
Op dinsdag 10 oktober 2006 16:06 schreef SeaOfLove het volgende:
-knip-

Je had het net al over om nu al eens te proberen budget te koken voor je familie.
Vraag je ouders om bijv. de laatste 2 maanden voor je op kamers gaat dat als je budget kookt het verschil mag houden van die 20 euro om daar voor als je op kamers gaat zelf een flinke voorraad aan kruiden, olie, potten groenten e.d. aan te leggen.
De halve keuken gaat nu al met me mee... Vind mn moeder niet zo leuk, maar het is toch echt zo

Ik heb bv al:

3 prachtige messen van Zwilling Twin select serie
meerdere schalen
vijzel
glazen
een hoop kruiden e.d. zijn van mij
kookboeken
en nog wel meer.

Nogmaals bedankt voor jullie reacties !
  dinsdag 10 oktober 2006 @ 19:35:20 #39
43624 Martijn_77
It was a good year
pi_42553314
boodschappen doen op de markt, bij de toko en de lokale turk wil ook al een hoop helpen
Experience is what you get when you don't get what you wanted
Take my advice ... I don't use it anyway...
Een goede Fok! Search
Een goede Fok! Search
  dinsdag 10 oktober 2006 @ 22:09:25 #40
111171 Richie_Rich
Rich Industries©
pi_42559180
quote:
Op dinsdag 10 oktober 2006 17:50 schreef K-mail het volgende:

[..]

De halve keuken gaat nu al met me mee... Vind mn moeder niet zo leuk, maar het is toch echt zo

Ik heb bv al:

3 prachtige messen van Zwilling Twin select serie
meerdere schalen
vijzel
glazen
een hoop kruiden e.d. zijn van mij
kookboeken
en nog wel meer.

Nogmaals bedankt voor jullie reacties !
Haha, dat heb ik ook. Ik ga ook binnenkort uit huis en kwam er achter dat best veel dingen al van mij zijn.
pi_42560650
quote:
Op dinsdag 10 oktober 2006 08:45 schreef K-mail het volgende:
Hoi! Ik ben nu 17, en woon nog thuis. Ik kook elke dag, en krijg daarvoor braaf geld enzo. Maar wat me de laatste tijd opvalt, is dat ik rustig 20 euro kwijt ben voor met zn 5en. Nu ga ik volgend jaar op kamers, en vanzelfsprekend wil ik daar ook koken. Ik snap dat ik dan niet elke dag uit mn Jamie O. kookboeken kan eten, maar een beetje lekker is toch wel leuk. Ik heb gehoord van een hoop studenten dat ze ongeveer een budget van 2euro per dag hebben. Hoe kunnen ze dan normaal eten? Ze kunnen alles bij bv. de Lidl gaan halen, maar dan lijkt me het nog moeilijk, vooral vlees.

Zijn hier studenten/ex-studenten die hun ervaringen willen delen?
Je kunt natuurlijk een aantal grote verpakkingen vlees halen en die in porties verdelen in de vriezer aan het begin van de maand, want je hebt ongeveer 60 euro te besteden per maand. Groenten kun je voordelig bij Lidl kopen, en ook blikken groenten zijn daar niet duur. Gerechten als nasi, chili en pasta zijn vrij goedkoop en af en toe een blik maaltijdsoep met een stokbroodje kan ook. Een enkele keer pannenkoeken bakken en gebakken eieren met champignons zijn ook niet duur. Ik denk dat 2 euro per dag wel weinig is, maar het moet wel lukken als je af en toe ook eens bij je familie mee mag eten, als je toch net op visite bent
  dinsdag 10 oktober 2006 @ 23:09:23 #42
22851 Erosjuhhh
Blijven dromen schatjuh
pi_42561641
quote:
Op dinsdag 10 oktober 2006 17:50 schreef K-mail het volgende:

[..]

De halve keuken gaat nu al met me mee... Vind mn moeder niet zo leuk, maar het is toch echt zo

Ik heb bv al:

3 prachtige messen van Zwilling Twin select serie
meerdere schalen
vijzel
glazen
een hoop kruiden e.d. zijn van mij
kookboeken
en nog wel meer.

Nogmaals bedankt voor jullie reacties !
laat die zwilling messen maar thuis. die messen heb je er zo bot/kapot. tenzij je ze elke keer mee naar je kamertje neemt als je hebt gekookt.
Vroeger maakte het niet uit welk bier je dronk, maar toen dacht je ook dat alle meisjes hetzelfde waren
  woensdag 11 oktober 2006 @ 02:24:02 #43
12005 Acathla
Go Your Own Way
pi_42566592
Soep met wat brood noem ik geen avondeten. Dat maak ik 's middags zelf. Geen pakjes voor nodig. Ook geen unox-blikken. Het is maar wat je van koken wil maken. Je kunt zelf veel leren, mits je ervoor openstaat.
Love will be my strongest weapon
  woensdag 11 oktober 2006 @ 03:27:03 #44
36752 timmeeeh
provocateur et penseur
pi_42567084
-dubbel-

[ Bericht 56% gewijzigd door timmeeeh op 11-10-2006 03:30:38 (dubbel dus) ]
"Maar ja, echt ontspannen zaten we niet meer te bingoën"
  woensdag 11 oktober 2006 @ 03:29:59 #45
36752 timmeeeh
provocateur et penseur
pi_42567089
quote:
Op dinsdag 10 oktober 2006 16:32 schreef Coelho het volgende:
Waarom bezuinigen op lekker eten als je straks toch bakken met geld gaat verdienen? Lenen bij IBG is ontzettend voordelig, je begint pas 2 jaar na het einde van je studie af te betalen met een minimum van 50 euro per maand (oid), en als je echt te weinig verdient, schelden ze na 15 jaar nog een groot deel van je schulden kwijt.
Als je een bijbaantje neemt, dan heb je met gemak veel meer te besteden (van 100 euro per week moet je lekker kunnen eten en drinken + stappen).
Inderdaad. Gewoon die lening op maximaal en een bijbaantje. En zorgen dat je 1000 e-tjes rood kan staan.
quote:
Maar goed, nu over eten: Ik deed altijd voor zo'n 30-50 euro per week aan boodschappen, waarbij gemiddeld zo'n 25 euro aan eten. Als je 4 dagen op je kamer bent, is dat 6 euro per dag. Naarmate er meer mensen mee-eten kun je voordeliger uit zijn, omdat grootverpakkingen goedkoper zijn. Je voorbeeld van 20 euro voor 5 mensen lijkt me zeer goed te doen.
4 dagen op je kamer?
dan moet je 3 dagen dus ergens anders eten?
quote:
Zeg nou zelf: aan de ene kant beknibbelen op eten (ik heb ook studenten gezien die voor 20 cent aan pasta kookten, vervolgens 1 blikje tomatensaus erbij deden a 30 cent, en dat avondeten noemden...), en aan de andere kant een krat bier per week (24 flesjes Heineken a 9 euro) leegdrinken, dan zijn de verhoudingen toch ver te zoeken?
Kijk, dat kratje bier hoort er natuurlijk bij.

Ik zeg: je merkt wel als je geld op is als de PIN automaat dat zegt!
Geld moet rollen!
"Maar ja, echt ontspannen zaten we niet meer te bingoën"
pi_42567136
Woensdag gehaktdag.
  woensdag 11 oktober 2006 @ 08:40:49 #47
158542 Hutch
Passionate about Taste!
pi_42568054
als ik het met 2 euro per dag zou moeten doen als student
Ben student maar bij mij gaat er per week toch al gauw rond de 75 euro aan boodschappen doorheen...alleen voor mezelf.
Heeft in mijn situatie met prioriteiten stellen te maken: een avondje stappen kost je toch ook minimaal 50 euro. Aangezien mijn hobby/ontspanning koken is geef ik het daar liever aan uit
pi_42569603
quote:
Op dinsdag 10 oktober 2006 14:39 schreef K-mail het volgende:
Ik heb ff zitten brainstormen (is altijd leuk over eten ) En heb een idee bedacht, als je nou gewoon een hele kip koopt, die kosten ongeveer 4 euro. Kun je daar 4dagen van eten, met zn 2en.

Dag 1: Kipfilet door de nasi
Dag 2: Aardappels met een kippenpoot
Dag 3: Kippen vleugeltjes gemarineerd met mie ofzo.
Dag 4: Bouillon trekken van het karkas en soep maken.

Zit ik nu een beetje op de studenten gedachte?
Nou, nee.
De reden dat veel studenten voor 2 euro per dag eten, is dat ze leven op diepvriespizza's en pasta met kant-en-klare saus. Die gaan echt geen kippenvleugeltjes marineren, laat staan die hele kip verdelen in pootjes, vleugeltjes en filet. De echte student koopt nog voorgesneden blokjes kipfilet voor in de chicken tonight.

Maar goed, ik ben ook student en ik zit ook ver boven de 2 euro per dag. Het is, zoals iemand anders ook al zei, maar net hoe je je prioriteiten legt. Als ik uitga geef ik bijvoorbeeld maar 10 of 15 euro uit, waar anderen soms wel 50 euro kwijt zijn. Ik hou van koken en lekker eten, en daar geef ik dan weer meer aan uit.
Are you pondering what I'm pondering?
pi_42569855
Wel een tip voor als je écht krap bij kas zit: koop een paar blikjes bonen en champignons, tomatenpuree, uien. Lekkere kruiden erbij (uit een zakje of wat je in huis hebt) et voila, voor weinig geld een grote pan chili waar je meerdere dagen van kunt eten (of anderen van kunt laten mee-eten tegen betaling ). Het is niet zo culinair verantwoord, maar wel heel handig. Niet voor niets is chili hét studentengerecht.
Alle ingrediënten kun je goed bewaren, dus je kunt het bijv. ook in huis hebben voor als je een keer geen tijd gaat hebben om te koken, dan kun je het van tevoren maken en opwarmen. Dit soort gerechten wordt juist lekkerder als je het weer opwarmt, het lijkt wel of de smaken dan langer op elkaar hebben kunnen inwerken ofzo. Anyway, die dingen zijn bij mij echt deel van de basisvoorraad die ik altijd in huis heb. Zo kan ik tenminste altijd nog iets eten als ik geen geld meer heb.
Are you pondering what I'm pondering?
pi_42573346
quote:
Op dinsdag 10 oktober 2006 14:39 schreef K-mail het volgende:
Ik heb ff zitten brainstormen (is altijd leuk over eten ) En heb een idee bedacht, als je nou gewoon een hele kip koopt, die kosten ongeveer 4 euro. Kun je daar 4dagen van eten, met zn 2en.

Dag 1: Kipfilet door de nasi
Dag 2: Aardappels met een kippenpoot
Dag 3: Kippen vleugeltjes gemarineerd met mie ofzo.
Dag 4: Bouillon trekken van het karkas en soep maken.

Zit ik nu een beetje op de studenten gedachte?

Ik heb btw over enkele weken vakantie, kga, denk ik, een hele week voor met minimaal geld koken
Vraagje: hoe marineer je iets in mie? En ik dacht dat kippen maar 2 vleugels hadden dus dan heb je een beetje karig diner met z'n tweeën
"Een droge bek is niet cool" (c) Blowersguide :')
STEM HIER Kutsmilie <------------------------------------------------
STEM HIER Kutsmilie <----
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')