abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_42364653
Welkom in het politiek cafe van het politiek café van Fok!. Hier kan gepraat worden over clowneske complotjes die niet worden besproken in POL, of over niet-politieke zaken die óók niet worden besproken in dit subforum, oftewel: het passioneel spuien van gezemel en achterklap, zonder feitelijke justificatie. Ook geschikt voor mensen die zich nog serieus bezig houden met politiek, en andere onzin. Iedereen is welkom.









Oh, komma moet punt zijn.
pi_42364871
quote:
Reformatorische geschiedenisboeken vaak eenzijdig

van onze redactie binnenland

DORDRECHT - Reformatorische geschiedenisboeken hebben moeite om genuanceerd te schrijven over onderwerpen als de Reformatie. Een aantal handboeken geeft een subjectief en soms overdreven beeld van de Reformatie.Dat schrijft historicus Pieter Verhoeve in het jongste nummer van het maandblad Protestants Nederland. Hij deed onderzoek naar de beschrijving van de Reformatie in drie geschiedenisboeken die worden gebruikt in het reformatorisch onderwijs en vergeleek deze met recent historisch onderzoek. Verhoeve onderzocht twee geschiedenishandboeken die veel docenten in het reformatorisch basisonderwijs gebruiken bij de voorbereiding van hun lessen en de geschiedenismethode Bronwijzer voor het voortgezet onderwijs.

Van de drie onderzochte boeken was het historische handboek Zoals Gods vinger schrijft van B.J. van Wijk het meest gekleurd. Het boek is al geschreven in de jaren vijftig, maar wordt in reformatorische kringen nog steeds gebruikt. In het boek worden, zo stelt Verhoeve, de losbollige watergeuzen beschreven als 'koene helden' en de Spanjaarden als 'hels gebroed'. Ook zou het elke protestantse overwinning zien als een 'wonder Gods'. Verhoeve: ,,Dankbaarheid om in de lijn van psalm 78 Gods daden te gedenken is onze dure opdracht. Maar moet dit nu zo?''

Het populaire boek De grote geschiedenis van een klein land van Jan van Reenen is volgens Verhoeve duidelijk meer ingetogen en in de reformatorische geschiedenismethode Bronwijzer is de beschrijving zelfs sober en feitelijk. Toch ziet Verhoeve, zelf geschiedenisdocent aan een reformatorische school, een probleem. De verschillende boeken scheppen het beeld dat de Nederlandse bevolking smachtte naar bevrijding van de onderdrukkende roomse religie.

Dat beeld is historisch onjuist, schrijft Verhoeve. Recent onderzoek toont aan dat de Reformatie in elk deel van het land weer anders verliep, maar voor de meeste mensen werd deze van bovenaf opgelegd en nergens was de aanhang onder de bevolking immens. Schoolboeken hebben volgens Verhoeve moeite met deze nuance: ,,Liever beschrijven ze de wreedheden van de Bloedraad of de pogingen van de Contra-Reformatie om de Bijbel uit te bannen. De katholieken komen er slecht vanaf, terwijl de protestanten heldhaftig zijn.''

De geschiedenisdocent geeft wel aan dat het in veel rooms-katholieke geschiedenisboeken precies eender gaat. Daarin wordt bijvoorbeeld juist de overstap van Willem van Oranje naar het protestantisme verguisd. Leerlingen zijn niet gebaat bij een dergelijke 'overnationalistische interpretatie' van de geschiedenis, zegt Verhoeve, die tegelijk constateert dat het wellicht al de goede kant op gaat: ,,De meer recente producties worden, gelukkig maar, steeds minder eenzijdig en bevooroordeeld.''
http://www.nd.nl/document.aspx?document=nd_artikel&vorigDocument=&id=79222
  woensdag 4 oktober 2006 @ 18:35:18 #3
28640 Sidekick
Ban the fucker
pi_42365347
Volgens mij ging ie ongeveer zo.

"Als De Vries destijds dezelfde zorgvuldigheid had betracht als waar hij nu Verdonk ten onrechte mee opzadelt, dan had Pim Fortuyn hier nog gestaan, en niet ik"

"I did not have sex with that underaged hooker. And besides, she said she was 18."
A single death is a tragedy, a million deaths is a statistic - Joseph Stalin
Political power grows out of the barrel of a gun - Mao Zedong
I will eat the headdoekjes rauw - Geert Wilders
pi_42365349
quote:
Kabinet wil twee rijksdiensten hervormen

Den Haag, 4 okt. Het kabinet wil de organisatie van twee rijksdiensten die betrokken zijn geweest bij de bouw en het beheer van het afgebrande cellencomplex op Schiphol ingrijpend wijzigen.

Dat zal ook consequenties hebben voor direct betrokken topambtenaren. De reorganisatie maakt deel uit van de kabinetsreactie op het rapport van de Onderzoeksraad voor de Veiligheid over de brand in het cellencomplex op Schiphol-Oost, waarbij in oktober vorig jaar elf doden vielen.

Direct betrokken diensten zijn de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) en de Rijksgebouwendienst RGD).
http://www.nrc.nl/binnenland/article501546.ece



Bij de DJI lopen momenteel al 3 reorganisaties!!! Misschien is de puinhoop daar wel ontstaan juist door die hervormingen. En wat doen we daar aan? Juist! Nog meer hervormen!
"I reject your reality and substitute my own"- Adam Savage
pi_42365509
quote:
Op woensdag 4 oktober 2006 18:35 schreef sizzler het volgende:

[..]

http://www.nrc.nl/binnenland/article501546.ece



Bij de DJI lopen momenteel al 3 reorganisaties!!! Misschien is de puinhoop daar wel ontstaan juist door die hervormingen. En wat doen we daar aan? Juist! Nog meer hervormen!
Ik zou graag 1 organisatie zien; de organisatie ZGDU (Zet Gelukzoekers Direct Uit). Problemen opgelost.
  woensdag 4 oktober 2006 @ 18:53:01 #7
153070 Rock_de_Braziliaan
Stranger than fiction
pi_42365837
Nieuwe koelkast on the way.
"I think I'm in a tragedy"
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FZFG5PKw504[/youtube]
"In America today profit is privatized but risk is increasingly socialized"
pi_42365916
Mooie OP PB
'It's like what Lenin said... you look for the person who will benefit, and, uh, uh... '
"Please don't argue with me. My brain's only just about capable of stopping me farting in front of you."
  woensdag 4 oktober 2006 @ 18:57:04 #9
10841 Napalm
Brandbarbaar
pi_42365970
Neuke plaatjens pb..
quote:
Op woensdag 4 oktober 2006 11:41 schreef Autodidact het volgende:
"There is no such thing as the United Nations. There is only the international community, which can only be led by the only remaining superpower, which is the United States."

Aldus de VN-ambassadeur.

George Allen, Rep. Senator (je weet wel, die Indiërs makakken noemt)
quote:
Op woensdag 4 oktober 2006 11:47 schreef Autodidact het volgende:
Je noemt nu twee extremen om een ervan boven het andere te legitimeren. Het is niet logisch dat iemand die denkt dat er geen Verenigde Naties zijn, ambassadeur wordt van die Verenigde Naties (behalve voor de Republikeinen geloof ik). Dat het beter kan, inderdaad, 180 graden de andere kant van Boltons positie op.
Dit is komma neuken. Waar het waarschijnlijk om gaat is het simpele feit dat de USA veel machtiger en belangrijker is dan het geneuzel wat onder de naam VN rondwaart.

Slechts een drietal jaren geleden was de kans dat de VN totaal zou uiteen vallen de vergetelheid in behoorlijk groot..
You're a fucking ugly bitch. I want to stab you to death, and then play around with your blood.
pi_42366190
USA is alleen supermachtig op militair gebied. Economisch en politiek zijn ze een van de zoveelste wereldspelers.
pi_42366445
quote:
Op woensdag 4 oktober 2006 17:12 schreef sizzler het volgende:

[..]


[..]

Nonsens en dat snap je zelf ook .
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
  woensdag 4 oktober 2006 @ 19:16:01 #12
153070 Rock_de_Braziliaan
Stranger than fiction
pi_42366541
Tjah huilen is ook wat overdreven. Hij had ook wel kunnen zeggen dat Eerdmans zich tot de discussie moet beperken en dergelijke holle verkiezingsretoriek in z'n hol moet stoppen.

Rare brilsmurf met nazi-haarscheiding.
"I think I'm in a tragedy"
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FZFG5PKw504[/youtube]
"In America today profit is privatized but risk is increasingly socialized"
  woensdag 4 oktober 2006 @ 19:16:07 #13
93744 Finder_elf_towns
Sterf nu en vloek tevergeefs
pi_42366543
quote:
Op woensdag 4 oktober 2006 18:57 schreef Napalm het volgende:
Slechts een drietal jaren geleden was de kans dat de VN totaal zou uiteen vallen de vergetelheid in behoorlijk groot..
Ik heb nou niet het idee dat de VN geloofwaardiger wordt met verschillende dode einden in uiteenlopende kwesties. Het is slechts een kwestie van tijd voordat deze borrelorganisatie uiteen spat. Het idee van een internationaal overleg orgaan is al eerder in de soep gelopen door D66-gedrag. Dat kan heus wel een tweede keer.

[ Bericht 0% gewijzigd door Finder_elf_towns op 04-10-2006 19:47:12 ]
  woensdag 4 oktober 2006 @ 19:17:08 #14
153070 Rock_de_Braziliaan
Stranger than fiction
pi_42366578
quote:
Op woensdag 4 oktober 2006 19:16 schreef Finder_elf_towns het volgende:

[..]

Ik heb nou niet het idee dat de VN geloofwaardiger wordt met verschillende dode einden in uiteenlopende kwesties. Het is slechts een kwestie van tijd voordat deze borrelorganisatie uiteen spat. Het idee van een internationaal overleg oorgaan is al eerder in de soep gelopen door D66-gedrag. Dat kan heus wel een tweede keer.
D'66 gedrag.

Over holle retoriek gesproken... Eerdmans en Pastors kunnen nog wat van je leren.
"I think I'm in a tragedy"
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FZFG5PKw504[/youtube]
"In America today profit is privatized but risk is increasingly socialized"
  woensdag 4 oktober 2006 @ 19:27:50 #15
93744 Finder_elf_towns
Sterf nu en vloek tevergeefs
pi_42366876
Het falen van de organisatie om zowel de herbewaping van de as-legers en de Italiaanse invasie van Ethiopië te verhinderen en de betreffende landen te stoppen bleken fataal voor de organisatie "de volkerenbond". Net zoals de bewapening van Iran en de vreemde obsessie met het veroordelen van Israël het einde zal inluiden van de huidige babbelclub.
pi_42367830
quote:
"Zorgpremie zal fors gaan stijgen"

Volgens Zorgverzekeraars Nederland (ZN) zal de zorgpremie volgend jaar fors duurder worden. Dat heeft directeur Martin Bontje bekend gemaakt.

'Te rooskleurig'
Volgens ZN komt de premie volgend jaar uit op bijna 1200 euro. Dat is meer dan het bedrag dat minister Hoogervorst van Volksgzondheid eerder noemde. ZN vindt dat de minister om politieke redenen een 'te rooskleurige' prognose gaf.

Wanbetalers
Volgens ZN moet de premie wel stijgen door extra kosten die wanbetalers met zich meebrengen. Ook is de premie nu kunstmatig laag, vanwege de prijzenslag die de verzekeraars vorig jaar voerden.
120 euro maar, das iets van 11% ofzo! Ja, het werkt fantastisch meneer Hoogervorst. "Je ziet dat de zorgkosten achterblijven in voorgaande jaren"

Ja, lijkt me logisch wanneer zorgverzekeraars het onder de kostprijs gaan aanbieden de eerste jaren, wat een klootviool is die gozerd ook .
pi_42367872
quote:
Op woensdag 4 oktober 2006 20:02 schreef pberends het volgende:

[..]

120 euro maar, das iets van 11% ofzo! Ja, het werkt fantastisch meneer Hoogervorst. "Je ziet dat de zorgkosten achterblijven in voorgaande jaren"

Ja, lijkt me logisch wanneer zorgverzekeraars het onder de kostprijs gaan aanbieden de eerste jaren, wat een klootviool is die gozerd ook .
Oh, en goed nieuws voor ouderen die CDA en VVD stemmen. Die blijven tenminste van de AOW af! Anders kon je die zorgpremie natuurlijk helemaal niet betalen.
pi_42368441
pberends saves the night.
pi_42368534
quote:
Op woensdag 4 oktober 2006 20:22 schreef Autodidact het volgende:
pberends saves the night.
Voor de liefhebbers...
pi_42368659
quote:
Op woensdag 4 oktober 2006 18:57 schreef Napalm het volgende:
Neuke plaatjens pb..
[..]


[..]

Dit is komma neuken. Waar het waarschijnlijk om gaat is het simpele feit dat de USA veel machtiger en belangrijker is dan het geneuzel wat onder de naam VN rondwaart.

Slechts een drietal jaren geleden was de kans dat de VN totaal zou uiteen vallen de vergetelheid in behoorlijk groot..
Ik weet het...moreel gedrag van de VS vragen is zinloos. Dat "geneuzel" had achteraf toch een beter alternatief voor Irak, nietwaar?
pi_42368696
Gadverdamme.
pi_42368723
Dat USA zich denigerend doet over de VN kan ze nog een duur komen te staan. Dat zal ook inhouden dat opkomende supermachten als China zich totaal niets van de VN gaan aantrekken. En dan is de US de sjaak.
pi_42368807
Wat is Mandarijn voor "Njet"?
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')