Als je wilt kan ik de lijst wel af gaan:quote:Op zaterdag 9 september 2006 18:52 schreef Evil_Jur het volgende:
Jij heb nog niet veel van de wereld gezien, of wel? Naief idealisme is schattig maar dit is zelfs op lange termijn niet realistisch.
Ik heb het hier over gevoel, een Nederlander die je niet kent belangrijker vinden dan een Pool die je niet kent. Waarom is die Nederlander toch belangrijker voor je? Dat idee dusquote:Op zaterdag 9 september 2006 18:52 schreef Evil_Jur het volgende:
Jij heb nog niet veel van de wereld gezien, of wel? Naief idealisme is schattig maar dit is zelfs op lange termijn niet realistisch.
Ja, ik denk ook dat een Land alleen maar kan bestaan als de mensen erin geloven, maar waarom is het goed om als land te bestaan? Zodat we ons kunnne differienteren? of om dan mensen die anders zijn buiten te houden? Dat men zijn eigen taal en tradities kan houden vind ik top! Die doen immers niemand pijn. Maar trots te zijn dat Nederland rijk etc is, vind ik maar zielig voor de niet zo rijke andere landen.quote:Op zaterdag 9 september 2006 19:58 schreef Hendrik_ het volgende:
Er is niks mis met een gezonde dosis patriotisme, dat is waarom een land bestaat qua identiteit enzo. Overigens ben ik niet tegen een EU-federatie, volgens mij ben ik namelijk ook een van de weinige trotse Europeanen in dit land
Inderdaad is een gezonde dosis prima. Maar de complete isolatie van Nederland waar mensen als Wilders en Pastors naar toe willen is wel een paar bruggen verder. Nederland kan zich dat soort malle experimenten economisch domweg niet veroorloven.quote:Op zaterdag 9 september 2006 19:58 schreef Hendrik_ het volgende:
Er is niks mis met een gezonde dosis patriotisme, dat is waarom een land bestaat qua identiteit enzo. Overigens ben ik niet tegen een EU-federatie, volgens mij ben ik namelijk ook een van de weinige trotse Europeanen in dit land
Hmm, ik ben trots op Nederland, althans voordat Nederland het land werd van "Je mag toch zeggen wat je denkt" en daarmee gepaard gaande toenemende hufterigheid en (wederom) calvinistische benepenheid, Nederland heeft enorme prestaties geleverd voor een land van deze omvang als je de historie bekijkt. Nederland is een van de welvarendste landen ter wereld en dat met zo weinig mensen.quote:Op zaterdag 9 september 2006 22:43 schreef raaskal het volgende:
Trots zijn op het land waarin je toevallig geboren bent slaat inderdaad nergens op maar je kan wel om goede redenen waardering hebben voor een bepaald land en de belangen van dat land daarom steunen. Denken dat patriottisme/nationalisme zal verdwijnen is echter een illusie.
Ok, dan was mijn eerste indruk duidelijk verkeerd, mijn excuses. Ik heb gewoon de ervaring dat ikzelf en veel mensen die ik ken die veel gereisd hebben, een wat nuchterdere kijk op de wereld hebben. Verder ligt het dan aan persoonlijke instelling dan kennelijk; waar jij voor een idealistische aanpak kiest, ben ik veel cynischer.quote:Op zaterdag 9 september 2006 20:10 schreef Xith het volgende:
[..]
Als je wilt kan ik de lijst wel af gaan:
0-2 Geboren in Sri Lanka,
3-4 Mali
5-6 Benin
7-8 Senegal,
Nu scheidden mijn ouders en ging ik tijdelijk in nederland wonen,
8-12 elke kerst en zomervakantie naar Yemen,
13-16 Elke kerst en zomervakantie naar Kenya
17-18 alleen de zomervakanite naar Eritrea
en deze kerst naar Sudan...
Ik kan naar vraag foto's uploaden.
Ik heb trouwens (voor de "ga dan terug als je het niet leuk vind" mensen) twee nederlandse ouders en maar 1 paspoort
en jij?
mooi..
Misschien vind ik juist dat er geen verschil in landen moet zijn (nederland is belangrijker dan land X!!) omdat ik juist veel heb gezien? ipv lekker afgeschermd in nederland jehele leven..?
(oh en nu woon ik trouwens in Frankrijk, en ja het volgende half jaar in nog een ander land wonen..)
Het karakter van nederland is ingrijpend veranderd na het invoeren van pak em beet 1 miljoen islamo fascisten.quote:Op zondag 10 september 2006 00:26 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Hmm, ik ben trots op Nederland, althans voordat Nederland het land werd van "Je mag toch zeggen wat je denkt" en daarmee gepaard gaande toenemende hufterigheid en (wederom) calvinistische benepenheid, Nederland heeft enorme prestaties geleverd voor een land van deze omvang als je de historie bekijkt. Nederland is een van de welvarendste landen ter wereld en dat met zo weinig mensen.
Het was ook een van meeste vooruitstrevende en tolerante landen en, hoewel daar helaas door sommige groepen hard aan getornd wordt, kent als een van de weinige landen ter wereld het homo huwelijk, recht op euthanasie en een redelijk vrije omgang met softdrugs.
Dat zijn zaken waar ik trots op ben, dat zou iedereen moeten zijn, er is niets mis met trots zijn op Nederland en het Nederlanderschap, er is wel iets mis met "Nederland uber alles" met als impliciete boodschap dat alles wat niet blank en/of christelijk is hier niet thuis hoort.
Dat lijkt me een 'fascistisch' standpunt dit soort cultuurzuivering.quote:Op zondag 10 september 2006 01:47 schreef typtypo het volgende:
Dus de fascisten eruit en het oude karakter van nederland keert voor een deel terug.
Generalisatie, toch een typisch facistisch trekje...quote:Op zondag 10 september 2006 01:47 schreef typtypo het volgende:
Het karakter van nederland is ingrijpend veranderd na het invoeren van pak em beet 1 miljoen islamo fascisten.
Mmmm...Dat zeiden ze 60-70 jaar geleden ook over de minderheidsgroep, de Joden, in Duitsland....Welke groep zei dat ook al weer...Oh ja, de facisten.quote:Een nu nog kleine minderheid die meent zijn fascistische gedachten goed op de overgrote meerderheid kan opdringen zal tot gevolg hebben dat de meerderheid het niet lang zal pikken.
Mensen je land uit gooien, het kan erger, maar toch zeker een facistisch trekje.quote:Dus de fascisten eruit en het oude karakter van nederland keert voor een deel terug.
Maar waarom zou jij daar trots op zijn? Je hebt er toch niet persoonlijk voor gezorgd dat Nederland het land is/was wat het is/was (er even van uitgaande dat je niet al een hele hardwerkende carrière achter de rug hebt)? Ook voor jij geboren was was Nederland al een welvarend en vooruitstrevend land.quote:Op zondag 10 september 2006 00:26 schreef Tijger_m het volgende:
Nederland heeft enorme prestaties geleverd voor een land van deze omvang als je de historie bekijkt. Nederland is een van de welvarendste landen ter wereld en dat met zo weinig mensen.
Het was ook een van meeste vooruitstrevende en tolerante landen en, hoewel daar helaas door sommige groepen hard aan getornd wordt, kent als een van de weinige landen ter wereld het homo huwelijk, recht op euthanasie en een redelijk vrije omgang met softdrugs.
nu het voorrecht om in zo`n land te leven zou je al trots kunnen maken.quote:Op zondag 10 september 2006 08:13 schreef raaskal het volgende:
[..]
Maar waarom zou jij daar trots op zijn? Je hebt er toch niet persoonlijk voor gezorgd dat Nederland het land is/was wat het is/was (er even van uitgaande dat je niet al een hele hardwerkende carrière achter de rug hebt)? Ook voor jij geboren was was Nederland al een welvarend en vooruitstrevend land.
Maar goed, als je verantwoordelijkheid wil nemen voor de hele geschiedenis van Nederland moet je ook verantwoording afleggen voor de slavenhandel, kolonialisme, diverse oorlogen enz. Niet echt zaken om trots op te zijn.
het is 1 van de minst nationalistische landenquote:Op zondag 10 september 2006 11:41 schreef zoalshetis het volgende:
ik denk niet dat nederland nationalistischer is dan willekeurig elk ander land.
Neen geen cultuur zuivering.quote:Op zondag 10 september 2006 02:40 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Dat lijkt me een 'fascistisch' standpunt dit soort cultuurzuivering.
Als je de situatie met 60-70 jaar geleden wil vergelijken met nu, moet je het wel goed doen.quote:Op zondag 10 september 2006 07:09 schreef Vhiper het volgende:
[..]
Generalisatie, toch een typisch facistisch trekje...
[..]
Mmmm...Dat zeiden ze 60-70 jaar geleden ook over de minderheidsgroep, de Joden, in Duitsland....Welke groep zei dat ook al weer...Oh ja, de facisten.
[..]
Mensen je land uit gooien, het kan erger, maar toch zeker een facistisch trekje.
Weet je zeker dat het aan die 1 miljoen moslims ligt, of moet je gewoon eens in de spiegel kijken...?![]()
Maar veel mensen voelen zich zo veilig in hun kudde...quote:Op zondag 10 september 2006 12:20 schreef Schorpioen het volgende:
Nationalisme is niks meer dan kuddegeest. Trots zijn op iets waar je helemaal geen enkel aandeel in hebt, niemand heeft zijn geboorteland voor het uitkiezen...
Wat is dit voor onzin. Als er iets nog slechter is dan fascisme is het misschien wel communisme. Vergelijk eens ex-communistische landen met West-Europa. Dan zie je meteen waarom het communisme faalt en diepe sporen nalaat in de desbetreffende landen. Het maakt mensen passief en weerloos om maar te zwijgen over het bloed wat omringt is met communisme. Van daar die rode kleurquote:Op zaterdag 9 september 2006 22:05 schreef rood_verzet het volgende:
Patriotisme is wel iets anders dan Nationalisme, Patriotisme is dat je in de verdediging gaat voor je land in geval van dreiging van buitenaf of dat je bezig bent met positieve ontwikkelingen binnen je land. Nationalisme is dat je je eigen land superieur vind ten opzichte van andere landen en dat word vaak gebruikt als excuus om andere landen binnen te vallen.
Met patriotisme is niks mis, maar Nationalisme is gevaarlijk, het werd ten tijde van de Eerste wereldoorlog gebruikt om het arbeidersvolk van Europa tegen elkaar op te zetten. En helaas het lukte ook nog, heel droevig. Ik had graag gezien dat alle proletariers het voorbeeld van Lenin en de Bolsjewieken hadden gevolgd maar het verspreiden van nationalistische propaganda ging dit tegen. Nationalisme is geen liefde maar haat en de eerste wereldoorlog was een oorlog tegen het proletariaat, net als de tweede trouwens
Jij wel dan ?quote:Op zondag 10 september 2006 12:30 schreef typtypo het volgende:
Ik merk dat jij wat de islam aan gaat niet weet waar je over praat.
Wat? Evolutietheorie? Oerknalquote:Op zondag 10 september 2006 14:01 schreef Napalm het volgende:
Evolutionair bewezen van Vis tot gnoe, van aap tot mens. Samen sterker dan alleen.
Helemaal eens met je.quote:Landen en grenzen zijn niets meer dan groepsvorming. Nationale trots, taboes e.d. zijn enkel vormen tot het versterken van de groep en haar kracht.
Mis ik iets?quote:Op zondag 10 september 2006 14:04 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Wat? Evolutietheorie? Oerknal![]()
Nee toch, Napalm?
ja dat is mijn vraag ookquote:
Nou ,ik weet niet of je iets mist, maar de mens uit een aap ge evolueerd , daar heb ik niets mee, vandaar. Het is een plaagstootje naar Napalmquote:
Jij geeft wederom aan dat je niets van de islam begrijpt.quote:Op zondag 10 september 2006 13:25 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Jij wel dan ?
Je zit alle moslims te stigmatiseren tot fascist en vervolgens ontleen je daar de rechtvaardiging voor een cultuurzuivering..
De demonisering en je streven dees vreemde godsdienstigen fysiek te verwijderen uit de samenleving kennen we al van het duits fascisme.
quote:Op zondag 10 september 2006 14:21 schreef typtypo het volgende:
[..]
Men mag commentaar geven op fascisme of communisme maar niet op de islam.
Bespaar me jouw pretenties van deskundigheid..quote:Op zondag 10 september 2006 14:21 schreef typtypo het volgende:
Jij geeft wederom aan dat je niets van de islam begrijpt.
De islam is een politiek systeem met godsdienstige elementen.
Ach gut... typisch weer dat slachtofferspel ..quote:Men mag commentaar geven op fascisme of communisme maar niet op de islam.
Waarom niet?
Jawel... je schildert een slachtofferschap om je haat en je " zuiverheidstreven" te rechtvaardigen.quote:Heb je je dat weleens afgevraagt?
Stap aub zo snel mogelijk op het vliegtuig en bezoek wat genocide musea in Oost Europa, dan ben je zo over je politieke waanbeelden heen.quote:Op zaterdag 9 september 2006 22:05 schreef rood_verzet het volgende:
Patriotisme is wel iets anders dan Nationalisme, Patriotisme is dat je in de verdediging gaat voor je land in geval van dreiging van buitenaf of dat je bezig bent met positieve ontwikkelingen binnen je land. Nationalisme is dat je je eigen land superieur vind ten opzichte van andere landen en dat word vaak gebruikt als excuus om andere landen binnen te vallen.
Met patriotisme is niks mis, maar Nationalisme is gevaarlijk, het werd ten tijde van de Eerste wereldoorlog gebruikt om het arbeidersvolk van Europa tegen elkaar op te zetten. En helaas het lukte ook nog, heel droevig. Ik had graag gezien dat alle proletariers het voorbeeld van Lenin en de Bolsjewieken hadden gevolgd maar het verspreiden van nationalistische propaganda ging dit tegen. Nationalisme is geen liefde maar haat en de eerste wereldoorlog was een oorlog tegen het proletariaat, net als de tweede trouwens
Da's mooi, dat beweert ook niemand. Overigens hoef je niets te hebben met wetenschappelijke stellingen, het is geen verkering.quote:Op zondag 10 september 2006 14:19 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Nou ,ik weet niet of je iets mist, maar de mens uit een aap ge evolueerd , daar heb ik niets mee
Ok bedankt voor je excuusquote:Op zondag 10 september 2006 01:14 schreef Evil_Jur het volgende:
[..]
Ok, dan was mijn eerste indruk duidelijk verkeerd, mijn excuses. Ik heb gewoon de ervaring dat ikzelf en veel mensen die ik ken die veel gereisd hebben, een wat nuchterdere kijk op de wereld hebben. Verder ligt het dan aan persoonlijke instelling dan kennelijk; waar jij voor een idealistische aanpak kiest, ben ik veel cynischer.
Mensen over de hele wereld hebben veel meer gemeen dan de meeste beseffen, maar dat neemt niet weg dat er verschillen zijn en ongelijkheid iets onvermijdelijks is. Het systeem dat jij voorstelt heeft nogal wat socialistische trekken, en we weten allemaal hoe dat afloopt. Zoiets werkt alleen wanneer iedereen het collectief boven de individu zou stellen, en dat zit gewoon niet in de menselijke aard, en het is zeker niet realistisch.
bullshitquote:Op zondag 10 september 2006 11:42 schreef Evil_Jur het volgende:
Dat zeker niet, hier is het al verboden om de Nederlandse vlag te voeren op school.
Sinds wanneer zijn moslims een ras?quote:Op zondag 10 september 2006 14:26 schreef gelly het volgende:
[..]Commentaar geven is trouwens wat anders dan voorstellen alle moslims te deporteren of elke moslim als fascist te typeren. Maar goed, je racistische oevre is dan ook al een tijdje bekend.
Bovendien is het gewoon offtopic.
Ben zelf alleen maar in khartoum geweest, is een normale (afrikaanse) stad met arabische trekjes maar vooral bloody heetquote:Op zaterdag 9 september 2006 22:00 schreef rood_verzet het volgende:
Je was deze kerstmis in Sudan? Mag ik vragen hoe het daar is?
Pf hou toch op.. in plaats van Racist had hij een ander woordt moeten gebruiken ja ->quote:Op zondag 10 september 2006 15:49 schreef typtypo het volgende:
[..]
Sinds wanneer zijn moslims een ras?
Ik stel niets voor dat maak jij ervan net zoals je van moslims een ras maakt.
Met zulke mensen die geen besef hebben waar ze over praten kan men bijna niet discussiceren.
Heb jij die termen dan opgezocht?quote:Op zondag 10 september 2006 14:43 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Bespaar me jouw pretenties van deskundigheid..
Islam is een godsdienst en sommigen heethoofden (pro en anti) menen daar een politiek systeem van te maken.
[..]
Ach gut... typisch weer dat slachtofferspel ..
Mijn commentaar ging over jouw stellingname van cultuurzuiverheid
[..]
Jawel... je schildert een slachtofferschap om je haat en je " zuiverheidstreven" te rechtvaardigen.
Het is geen geloof maar een ideologie.quote:Op zondag 10 september 2006 15:56 schreef Xith het volgende:
[..]
Pf hou toch op.. in plaats van Racist had hij een ander woordt moeten gebruiken ja ->
Facist, inderdaad is de islam een geloof en geen ras, maaruhm... mensen aanpakken om hun geloof, wie deed dat een paar tiental jaar geleden ook al weer?![]()
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |