In de WK-kwalificatie werd er wel (gelukkig) gewonnen, maar was het spel dramatisch en tijdens het WK was het beide gewoon zwaar teleurstellend. In de twee jaar dat San Marco bondscoach is, heeft men maar één helft (in de oefenwedstrijd tegen Duitsland) aardig gespeeld, verder is het helemaal niets. De EK-kwalificatie zal ditmaal ook wel weer overleefd worden, maar tijdens het EK zal Oranje vast wel weer afgaan.quote:Op vrijdag 1 september 2006 14:41 schreef du_ke het volgende:
Ja heel leuk en aardig maar ook grote coaches in aantocht zouden toch op z'n minst heel aardige resultaten moeten boeken? Nu zijn de resultaten gewoon erg matig. En het spel slecht.
ik vind dat wel cool aan hem. het heetf ook veel voordelen, want je kritiek aantrekken van anderen is heel erg vermoeiend. marco van basten zei hier zelf ooit over: 'als je je te veel laat beinvloeden door wat anderen van je vinden, dat is funest, dan kom je niet meer tot optimale prestaties'quote:Op vrijdag 1 september 2006 14:57 schreef du_ke het volgende:
Ik ben het met je eens. Maar San Marco is nogal boven alle kritiek verheven geloof ik.
Allemaal leuk bedacht, maar heb jij meer info dan de rest van nederland waardoor jij dus blijkbaar exact weet waarom van Bommel en van Nistelrooij niet meer in de selectie zijn opgenomen?quote:Op vrijdag 1 september 2006 14:08 schreef PPWB84 het volgende:
Marco van Basten heeft altijd al schijt gehad aan de pers. Ik geloof dat hij die keuzes maakt, omdat hij oprecht denkt dat het beter is voor het team. Aangezien hij de coach is, is het belangrijk dat hij spelers heetf emt wie HIJ een team kan opbouwen. Hij heeft het met Van Bommel lange tijd aangezien, maar die bleef niet precies doen wat er van hem verwacht werd en zo klikte dat dus niet. Dan houdt dat op een gegeven moment op.
Spelers die boven zichzelf uit zijn gegroeid, geen respect meer hebben voor publiek en niet goed willen luisteren, of zich te veel met anere zaken dan voetbal bezig houden werden en worden er zonder pardon uitgebonjourd. Zoals Seedorf. Van Basten kijkt ook erg naar instelling aangezien dat belangrijk is als je wilt winnen en je met een team wilt identificeren, wat een doelstelling is.
Ik denk niet dat van basten die spelers eruit gooit, omdat ze kritiek hebben. Dat laat hem vrij koud. Hij ziet gewoon geen heil in verdere selectie als een spelers niet goed uitvoerd wat HIJ verlangt en het op cruciale punten oneens met hem is. Aan zo'n speler heb je dan niks voor een hecht team dat zich moet vormen naar zijn leiding.
Het boeiende aan van basten is dat het dan niet uitmaakt of jij een wereldspits bent, of kromkamp. Als je niet voldoet aan de criteria die hij als coach opstelt vlieg je eruit. Op zich is hij gewoon direct. Topsport is hard zegt hij zelf ook altijd. En er moeten soms harde keuzes gemaakt worden. Hij doet wat hij wil, zoals hij dat altijd heeft gedaan. Dat weet je als je van basten aanstelt. Vroeger had hij al een grote mond naar veel ouderen. Hij trekt zich simpelweg niks aan van dat hij net begint en ontzag zou moeten hebben, hij vindt dat je je eigen plan moet trekken en zo begint hij ook gelijk. Status doet hem niks.
Het heeft wel iets, vind ik. Hij is zichzelf en hij doet het op zijn manier. Als dat mensen of de knvb niet zint, moeten ze een ander aanstellen.
Volgens mij geldt het credo: 'stilstand is achteruitgang' overal, behalve wanner het betrekking heeft op van Basten schijnbaar.quote:Op vrijdag 1 september 2006 14:57 schreef du_ke het volgende:
Ik ben het met je eens. Maar San Marco is nogal boven alle kritiek verheven geloof ik.
Gewoon voor de gein, noem die prima resultaten is.quote:Op vrijdag 1 september 2006 14:57 schreef PPWB84 het volgende:
de resultaten zijn naar realistische nederlandse maatstaven prima, maar het spel is er idd niet op vooruit gegaan tot op heden.
met mazzel winnen van B-landen is blijkbaar synoniem voor een prima resultaat...quote:Op vrijdag 1 september 2006 15:48 schreef Solstice het volgende:
[..]
Gewoon voor de gein, noem die prima resultaten is.
Welnee, ik heb gewoon gelezen over Marco en dan krijg je een wat beter beeld over hoe iemand is en in die lijn heb ik geprobeerd een beter iznciht te krijgen in warom hij bepaalde beslissingen neemt.. De EXACTE reden weet ik niet, dat is voor iedereen gissen.quote:Op vrijdag 1 september 2006 15:37 schreef Elgigante het volgende:
[..]
Allemaal leuk bedacht, maar heb jij meer info dan de rest van nederland waardoor jij dus blijkbaar exact weet waarom van Bommel en van Nistelrooij niet meer in de selectie zijn opgenomen?
Een beetje filosoferen kan iedereen, maar dat van Basten 'dus' tegen kritiek kan is met jou stuk niet bewezen.
Dus weet je niet of van Bommel zich niet aan de afspraken hield of dat van basten nog niet professioneel genoeg is om met andere voetballers dan slaafjes om te gaan.quote:Op vrijdag 1 september 2006 15:50 schreef PPWB84 het volgende:
[..]
Welnee, ik heb gewoon gelezen over Marco en dan krijg je een wat beter beeld over hoe iemand is en in die lijn heb ik geprobeerd een beter iznciht te krijgen in warom hij bepaalde beslissingen neemt.. De EXACTE reden weet ik niet, dat is voor iedereen gissen.
Gelukkig maar dat jij dat wel weet.quote:Op vrijdag 1 september 2006 15:53 schreef Elgigante het volgende:
[..]
Dus weet je niet of van Bommel zich niet aan de afspraken hield of dat van basten nog niet professioneel genoeg is om met andere voetballers dan slaafjes om te gaan.
Dat zeg ik niet, alleen ik vermoed het. En mijn vermoedens worden imo gesteund door de strapazzen die van Basten uithaald in de media en zijn staf selectie.quote:Op vrijdag 1 september 2006 15:57 schreef Pedroso het volgende:
[..]
Gelukkig maar dat jij dat wel weet.
Nuttige bijdrage.quote:Op vrijdag 1 september 2006 15:57 schreef Pedroso het volgende:
[..]
Gelukkig maar dat jij dat wel weet.
ik heb het idee dat de Knvb ook moeite heeft om dat uit elkaar te houden.quote:Op vrijdag 1 september 2006 16:00 schreef M0NTANA het volgende:
[..]
Nuttige bijdrage.![]()
Beetje jammer dat jij niet objectief kunt kijken naar jouw held, Marco van Basten. Wellicht moet je zijn prestaties als bondscoach eens los zien van zijn prestaties als spits, die waren namelijk wél goed.
Hetzelfde geldt voor de KNVB met betrekking tot Johan Cruijff.quote:Op vrijdag 1 september 2006 16:01 schreef Elgigante het volgende:
[..]
ik heb het idee dat de Knvb ook moeite heeft om dat uit elkaar te houden.
18 interlands en slechts 2 nederlagen. Niet slecht toch?quote:Op vrijdag 1 september 2006 16:00 schreef M0NTANA het volgende:
Beetje jammer dat jij niet objectief kunt kijken naar jouw held, Marco van Basten. Wellicht moet je zijn prestaties als bondscoach eens los zien van zijn prestaties als spits, die waren namelijk wél goed.
Ik kijk objectief. Hij heeft inderdaad geen prijs gewonnen met Oranje. Dus dat zou betekenen dat iedere coach m.u.v. Rinus Michels geen goede coach is. Op het WK is er niet geweldig gepresteerd en volgens jullie komt dit alleen door de coach. Ik heb al eerder uitgelegd dat het vnl. met de spelersgroep te maken had en daar is nu in gesneden en vernieuwd. Ik juich dit toe al begrijp ik ook niet alles in zijn selectiebeleid. Jullie held van Bommel is een zwaar overschatte speler die nog NOOIT in Oranje gepresteerd heeft. Voor van Nistelrooij zijn er betere alternatieven (Huntelaar en Kuijt), Davids presteert al 2 jaar niet meer en het verhaal Seedorf is bekend. Ik val in herhaling wat dit betreft maar als ik bovenstaande post lees ben ik niet de enige.quote:Op vrijdag 1 september 2006 16:00 schreef M0NTANA het volgende:
[..]
Nuttige bijdrage.![]()
Beetje jammer dat jij niet objectief kunt kijken naar jouw held, Marco van Basten. Wellicht moet je zijn prestaties als bondscoach eens los zien van zijn prestaties als spits, die waren namelijk wél goed.
Heb je van basten al goede motivatie horen geven dan?quote:Op vrijdag 1 september 2006 15:37 schreef Elgigante het volgende:
[..]
Allemaal leuk bedacht, maar heb jij meer info dan de rest van nederland waardoor jij dus blijkbaar exact weet waarom van Bommel en van Nistelrooij niet meer in de selectie zijn opgenomen?
Een beetje filosoferen kan iedereen, maar dat van Basten 'dus' tegen kritiek kan is met jou stuk niet bewezen.
Ho ho, 2 x gelijk tegen Macedonië he. Maar dat is natuurlijk ook geen makkelijke tegenstander.quote:Op vrijdag 1 september 2006 15:49 schreef Elgigante het volgende:
[..]
met mazzel winnen van B-landen is blijkbaar synoniem voor een prima resultaat...
Och, Oranje is ook aan haar stand verplicht om alle tien de EK-waklificatiewedstrijden te winnen, cijfers zeggen me niet zoveel, ook wanneer het erom gaat moet je er staan. Dat deden we niet tijdens het WK en tijdens het EK gaan we opnieuw mislukken, als Marco van Basten zijn huidige beleid doorzet.quote:Op vrijdag 1 september 2006 16:06 schreef zjroentje het volgende:
[..]
18 interlands en slechts 2 nederlagen. Niet slecht toch?
Cijfers zeggen je niet zoveel ? Mij wel en veel andere mensen ook. Maar die zullen er wel geen verstand van hebben.quote:Op vrijdag 1 september 2006 16:18 schreef M0NTANA het volgende:
[..]
Och, Oranje is ook aan haar stand verplicht om alle tien de EK-waklificatiewedstrijden te winnen, cijfers zeggen me niet zoveel, ook wanneer het erom gaat moet je er staan. Dat deden we niet tijdens het WK en tijdens het EK gaan we opnieuw mislukken, als Marco van Basten zijn huidige beleid doorzet.
heb je mooi voetbal gezien?? heb je uberhaupt voetbal gezien??? NEE!quote:Op vrijdag 1 september 2006 16:21 schreef Pedroso het volgende:
[..]
Cijfers zeggen je niet zoveel ? Mij wel en veel andere mensen ook. Maar die zullen er wel geen verstand van hebben.
Het ligt dus aan de spelersgroep? Die heeft San Marco toch zelf samengesteld? Twee jaar lang kon hij bouwen aan een team dat op het WK kon presteren, maar hij heeft vier jaar nodig voor een EK? Daarbij, misschien dat het wel aan de bondscoach ligt in verband met het systeem? Veel spelers zouden beter presteren in het bekende 4-4-2-systeem in plaats van het naïeve 4-3-3 van San Marco of denk je nou echt dat de bondscoach niets te verwijten valt? Denk je ook dat Dick Advocaat met exact dezelfde prestaties zou zijn gevrijwaard van iedere vorm van kritiek? Ik denk het allemaal niet.quote:Op vrijdag 1 september 2006 16:10 schreef Pedroso het volgende:
[..]
Ik kijk objectief. Hij heeft inderdaad geen prijs gewonnen met Oranje. Dus dat zou betekenen dat iedere coach m.u.v. Rinus Michels geen goede coach is. Op het WK is er niet geweldig gepresteerd en volgens jullie komt dit alleen door de coach. Ik heb al eerder uitgelegd dat het vnl. met de spelersgroep te maken had en daar is nu in gesneden en vernieuwd. Ik juich dit toe al begrijp ik ook niet alles in zijn selectiebeleid. Jullie held van Bommel is een zwaar overschatte speler die nog NOOIT in Oranje gepresteerd heeft. Voor van Nistelrooij zijn er betere alternatieven (Huntelaar en Kuijt), Davids presteert al 2 jaar niet meer en het verhaal Seedorf is bekend. Ik val in herhaling wat dit betreft maar als ik bovenstaande post lees ben ik niet de enige.
Zal ik je eens wat nieuws vertellen? Die spelersgroep voor 't WK heeft v. Basten zelf samen mogen stellen! Dus daar is de coach zeker verantwoordelijk voor en als hij dan ook nog een te 'lichte' speler als verdedigende middenvelder opstelt (in een systeem waar je al 1 middenvelder minder hebt dan de meeste tegenstanders) word je wel heel snel overlopen. De opstelling en de tactiek lijken me ook de verantwoordelijkheid van de coach dus...quote:Op vrijdag 1 september 2006 16:10 schreef Pedroso het volgende:
[..]
Ik kijk objectief. Hij heeft inderdaad geen prijs gewonnen met Oranje. Dus dat zou betekenen dat iedere coach m.u.v. Rinus Michels geen goede coach is. Op het WK is er niet geweldig gepresteerd en volgens jullie komt dit alleen door de coach. Ik heb al eerder uitgelegd dat het vnl. met de spelersgroep te maken had en daar is nu in gesneden en vernieuwd. Ik juich dit toe al begrijp ik ook niet alles in zijn selectiebeleid. Jullie held van Bommel is een zwaar overschatte speler die nog NOOIT in Oranje gepresteerd heeft. Voor van Nistelrooij zijn er betere alternatieven (Huntelaar en Kuijt), Davids presteert al 2 jaar niet meer en het verhaal Seedorf is bekend. Ik val in herhaling wat dit betreft maar als ik bovenstaande post lees ben ik niet de enige.
De spelersgroep heeft hij zelf samengesteld, dat klopt. Vooraf zag hij het ook zitten in deze groep maar hij is teleurgesteld geraakt in bepaalde spelers en heeft wijzigingen aangebracht. Zoiets heet doorselecteren. Dit is de gewoonste zaak van de wereld. Het opstellen van Sneijder als verdedigende middenvelder is verkeerd uitgepakt. Ook Sneijder is afhankelijk met wat er om hem gebeurd en het middenveld kwam gewoon kwaliteit tekort op het WK, daarom ook de wijzigingen op vnl. het middenveld. Jij wilt 4 spitsen meenemen ? Lijkt me overbodig. Vennegoor vind ik nl. wel nuttig als 3e spits voor als de nood aan de man is.quote:Op vrijdag 1 september 2006 16:33 schreef Loohcs het volgende:
[..]
Zal ik je eens wat nieuws vertellen? Die spelersgroep voor 't WK heeft v. Basten zelf samen mogen stellen! Dus daar is de coach zeker verantwoordelijk voor en als hij dan ook nog een te 'lichte' speler als verdedigende middenvelder opstelt (in een systeem waar je al 1 middenvelder minder hebt dan de meeste tegenstanders) word je wel heel snel overlopen. De opstelling en de tactiek lijken me ook de verantwoordelijkheid van de coach dus...
Of Kuyt beter is dan v. Nistelrooy kun je aardig over twisten. Huntelaar hoort er zeker bij, maar dan nog kan je v. Nistelrooy oproepen en op de trainingen kijken wie het scherpst is.
Als je kijkt dat Tsjechië het enige zogenaamde topland was in de poule is dat niet zo gek. Tsjechië was ook nog is de grote teleurstelling van het wk, en speelde verschrikkelijk zwak. En dan speelde Nederland nog tegen Tsjechië toen Nedved er niet bij was. Dan nog winnen ze 2 x met alle geluk van de wereld, had net zo goed 2 x 3-0 voor Tsjechië kunnen zijn. En dan spelen ze in die poule zelfs nog 2 x gelijk tegen Macedonië!!quote:Op vrijdag 1 september 2006 16:06 schreef zjroentje het volgende:
[..]
18 interlands en slechts 2 nederlagen. Niet slecht toch?
Verkeerd uitgepaktquote:Op vrijdag 1 september 2006 16:47 schreef Pedroso het volgende:
[..]
De spelersgroep heeft hij zelf samengesteld, dat klopt. Vooraf zag hij het ook zitten in deze groep maar hij is teleurgesteld geraakt in bepaalde spelers en heeft wijzigingen aangebracht. Zoiets heet doorselecteren. Dit is de gewoonste zaak van de wereld. Het opstellen van Sneijder als verdedigende middenvelder is verkeerd uitgepakt. Ook Sneijder is afhankelijk met wat er om hem gebeurd en het middenveld kwam gewoon kwaliteit tekort op het WK, daarom ook de wijzigingen op vnl. het middenveld. Jij wilt 4 spitsen meenemen ? Lijkt me overbodig. Vennegoor vind ik nl. wel nuttig als 3e spits voor als de nood aan de man is.
Waarom niet hij is bal vast zou van basten daar op gezegd hebbenquote:Op vrijdag 1 september 2006 18:07 schreef Elgigante het volgende:
[..]
Verkeerd uitgepakt![]()
Je stelt van der Sar toch ook niet op in de spits?
Daar zal hij wakker van liggen. Zo'n subtoppertje thuis laten is niks mee hoor.quote:Op vrijdag 1 september 2006 18:07 schreef Elgigante het volgende:
[..]
Verkeerd uitgepakt![]()
Je stelt van der Sar toch ook niet op in de spits?
Sneijder is compleet ongeschikt voor de rol van verdedigende middenvelder dat ziet iedere hondenlul, op van Basten na.
Dat van Basten van istelrooij thuislaat zou ik misschien nog kunnen begrijpen (je hebt nu ook Huntelaar), maar dat hij van ommel thuislaat zal hem zijn hele carriere blijven achtevolgen.
Als van Bomml een subtoppertje is vrees ik het ergste voor het EK.quote:Op vrijdag 1 september 2006 18:12 schreef Pedroso het volgende:
[..]
Daar zal hij wakker van liggen. Zo'n subtoppertje thuis laten is niks mee hoor.
Alsof het een goede leiderschapskwaliteit is om niet te luisteren en geen discussies aan te gaan met je spelersquote:Op vrijdag 1 september 2006 14:08 schreef PPWB84 het volgende:
Ik denk niet dat van basten die spelers eruit gooit, omdat ze kritiek hebben. Dat laat hem vrij koud. Hij ziet gewoon geen heil in verdere selectie als een spelers niet goed uitvoerd wat HIJ verlangt en het op cruciale punten oneens met hem is. Aan zo'n speler heb je dan niks voor een hecht team dat zich moet vormen naar zijn leiding.
Dan zal je het ook zeer interessant vinden dat het Nederlands elftal van de 2e plek (voor het WK) naar de 6e plek (nu) van de Fifa wereldranglijst is gezakt...quote:Op vrijdag 1 september 2006 16:21 schreef Pedroso het volgende:
[..]
Cijfers zeggen je niet zoveel ? Mij wel en veel andere mensen ook. Maar die zullen er wel geen verstand van hebben.
Wie zegt dat dat hij geen discussies met z'n spelers aangaat ? Een papagaai heeft deze opmerking een keer gemaakt en iedereen houdt dit maar als waarheid aan. Buiten dat, een discussie is prima maar een coach doet toch wat hij zelf het beste vindt. Eerder genoemde spelers zijn gewoon gepasseerd op voetbalgronden.quote:Op vrijdag 1 september 2006 22:43 schreef DubzOne het volgende:
[..]
Alsof het een goede leiderschapskwaliteit is om niet te luisteren en geen discussies aan te gaan met je spelers![]()
toen die zaak van bommel speelde kwamen die verhalen zelf naar buiten. marco heeft destijds openlijk kritiek over hem geuit en dat laten doorschemeren.quote:Op vrijdag 1 september 2006 15:53 schreef Elgigante het volgende:
[..]
Dus weet je niet of van Bommel zich niet aan de afspraken hield of dat van basten nog niet professioneel genoeg is om met andere voetballers dan slaafjes om te gaan.
Voor Beschouw is Marco nog steeds een legendequote:Op zaterdag 2 september 2006 00:07 schreef tong80 het volgende:
Jammer dat de legende geen legende meer is.
Wat heeft ie nou gepresteerd ?quote:
Net genoegquote:Op zaterdag 2 september 2006 00:37 schreef Beschouw het volgende:
Maar twee keer verloren.
Niet mee eens. Oranje heeft zich nog nooit zo makkelijk gekwalificeerd voor een groot toernooi. Op het WK tegen die Portugezen zat het er ook in. Denk maar aan dat schot van Cocu. Uitschakeling of een ronde doorkomen, het hing slechts van geluk af.quote:Op zaterdag 2 september 2006 00:38 schreef tong80 het volgende:
[..]
Net genoeg
Op een WK alleen maar gefaald.
D'r is ook nog nooit zo'n makkelijke kwalificatie-poule geweest. Het enige beetje tegenstand dat er was kwam van de uitgebluste Tsjechen, die tijdens het WK trouwens MET Nedved ook diep en dieptriest presteerden. Dus dat is nou ook weer geen topprestatie dat die verslagen zijn. Trouwens ondertussen wel 2 x gelijkgespeeld tegen een C-land als Macedonië. Dan verder in de voorbereiding maar 2 sterke tegenstanders gehad, Italië en Engeland. Italië kansloos verloren, Engeland 0-0 gelijk wat op zich ook geen prestatie is, als je kijkt hoe moeilijk die scoren op het WK. Op het WK zelf heel krap gewonnen van een van de zwakkere landen daar Joegoslavië, tegen weer zo'n afrikaans land dat killers mist heel gelukkig 2-1 gewonnen, maar eigenlijk weggespeeld. En tegen Argentinië een salonremise. Dan tegen Portugal eigenlijk ook weinig kunnen maken, en zo uitgeschakeld.quote:Op zaterdag 2 september 2006 00:49 schreef Beschouw het volgende:
[..]
Niet mee eens. Oranje heeft zich nog nooit zo makkelijk gekwalificeerd voor een groot toernooi. Op het WK tegen die Portugezen zat het er ook in. Denk maar aan dat schot van Cocu. Uitschakeling of een ronde doorkomen, het hing slechts van geluk af.
In zijn selectie van nu kan ik me helemaal vinden. En dat hij een legende is, bewijst zijn stoïcijnse houding van 'jullie kunnen allemaal lullen zoveel je wil, ik maak hier de dienst uit'.
Deze discussie weer...quote:Op zaterdag 2 september 2006 00:49 schreef Beschouw het volgende:
Niet mee eens. Oranje heeft zich nog nooit zo makkelijk gekwalificeerd voor een groot toernooi. Op het WK tegen die Portugezen zat het er ook in. Denk maar aan dat schot van Cocu. Uitschakeling of een ronde doorkomen, het hing slechts van geluk af.
Ik vind dat gewoon een typisch voorbeeld van 'plaat voor je kop hebben'. Van Basten is zó ver verwijderd van de gewone wereld dat hij geen enkel benul heeft hoe gewone mensen met elkaar om horen te gaan. Van Basten is gewoon een buitenbeentje dat het volgens mij nog geen dag zou volhouden met een modaal salaris en een 9 tot 5 baan op kantoor.quote:Op zaterdag 2 september 2006 00:49 schreef Beschouw het volgende:
[..]
En dat hij een legende is, bewijst zijn stoïcijnse houding van 'jullie kunnen allemaal lullen zoveel je wil, ik maak hier de dienst uit'.
Weer zo'n ventje die alleen spelers van naam in het team wil hebben. Je kan ze daar in Oostenrijk / Zwitserland na afloop van het toernooi uitleggen dat die jongen die de uitblinker in de finale was dat dat de Zeeuw was.quote:Op zaterdag 2 september 2006 10:22 schreef ErikT het volgende:
Het grapje heeft nu wel lang genoeg geduurd.
Ik wil naar het EK in Oostenrijk/Zwitserland, en dan wil ik wel een beetje normaal over straat kunnen zonder aan iedere persoon intelligenter dan Marco van Basten te moeten uitleggen waarom alle goede Nederlandse spelers niet meedoen en wie de Zeeuw in godesnaam is.
Marco, raus!
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |