Hij is voorzitter van de JOVD geweest gedurende een aantal jaar, en mogelijk heeft ie nog andere nevenactiviteiten gedaan. Pretstudie of niet, hij heeft tenminste een diploma. Daar kunnen veel andere mensen een voorbeeld aan nemen, schooverlaters bijvoorbeeld.quote:Op donderdag 24 augustus 2006 16:43 schreef rebel6 het volgende:
[..]
Als je 7 jaar over een pretstudie doet waar tegenwoordig 4 jaar voor staat dan heeft hij dus 3 jaar extra gehad om een goede baan te vinden en cum laude af te studeren, op kosten van de maatschappij uiteraard. Tja, zo kan iedereen een carriere opbouwen.![]()
Kijk, ik ben dit helemaal met je eens, hoor! Ik vraag me alleen af of het schrappen in dat sociale vangnet deze mensen weer aan het werk gaat krijgen. De kans is namelijk vrij groot dat iemand die zijn zaakjes financieel niet voor elkaar heeft in een soort neerwaartse spiraal terecht komt, die eindigt bij de Sociale Dienst. Maarja, als die er niet meer is, dan eindigen die mensen op straat, net als (beetje cliché) in de Verenigde Staten.quote:Op donderdag 24 augustus 2006 12:56 schreef Xtreem het volgende:
[..]
Nee, je hebt altijd uitzonderingen. Maar je gaat mij toch niet beweren dat er niets mis is met de arbeidsethos aan de onderkant van de Nederlandse arbeidsmarkt.
Sterker nog; die lamlendige instelling is (deels) veroorzaakt door het veel te genereuze sociale 'vangnet' dat wij hebben.
Ik kom uit een uiterst non-corformistische familie.quote:Op donderdag 24 augustus 2006 15:41 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Dat is mogelijk maar is zeker niet verkeerd. Ik hou van NON-CONFORMISME.
Dat is niet waar het om gaat. Het zijn beiden (en ook mijn moeder, en ook een inmiddels overleden oom) mensen die volgens de standaarden van de sociale diensten volstrekt kansloos zijn. Beide ooms (geen familie van elkaar) zijn min of meer gek, de een echt met opnames, schizofreen (en inmiddels overleden), de ander gewoon vreemd. Toch konden ze zich prima redden. De nog levende oom heeft sinds een jaar of vijf een uitkering ( het geld staat onaangeroerd op een rekening) omdat hij anders geen AOW opbouwt (hoe bizar, nietwaar?).quote:[..]
Dat pleit voor haar moed, maar een eigen bedrijf beginnen is lang niet iedereen gegeven. Niet iedereen heeft daar de capaciteiten voor. En er beginnen zelfs teveel ongeschikten een eigen bedrijf...., en gaan in een notime op de fles en laten een aanzienlijke maatschappelijke schade achter. Niet alles dus. Graydon (dhr. Robert Blom) kan daar alles over zeggen.....
[..]
Ook dat pleit voor je familie. Maar niet iedereen kan zich zo redden per gratie struggle for life. Niet iedereen heeft het karakter van je oom. Jou oom is niet de maat der mensen. Maar wel te prijzen dat ie het doet.....
Ten eerste heeft die getrouwde vrouw uit jouw voorbeeld wel een gezamelijk inkomen, als je dan nóg onder bijstandsniveau zit doe je iets goed verkeerd.quote:Op donderdag 24 augustus 2006 16:27 schreef Gia het volgende:
Als bijstandsgerechtigden zo graag willen werken, waarom hebben ze dan zoveel commentaar op vrijwilligerswerk met behoud van uitkering?
Daar willen ze dan nog extra voor betaald worden ook!!
Een getrouwde vrouw met een baantje voor 20 uur heeft nog niet zoveel als iemand in de bijstand.
Dus ze moeten niet zeuren met dat vrijwilligerswerk en gewoon braaf om 7 uur opstaan en aan het werk gaan.
En willen ze meer geld, dan zoeken ze maar een baan.
De keuze is dus:
Of een baan en een normaal loon of een minimale bijstandsuitkering met 20 uur vrijwilligerswerk.
Mogen ze hun uitkeringen behouden als ze dankbaar zijn? De mensen die hun dankbaarheid nog eens extra tonen door een omhelzing of het gratis wassen van een auto krijgen dan een extra hoge uitkering. Dat werkt een prestatiegerichte mentaliteit in de hand.quote:Op donderdag 24 augustus 2006 17:07 schreef Tikorev het volgende:
En als er nou nog enige dankbaarheid uit die mensen zou komen was het nog tot daar aan toe. Maar ondanks dat er amper landen op de wereld zijn waar minima het in hun positie beter zouden hebben dan in Nederland zijn minima nergens zo ontevreden als hier. Meteen de bijl erin dus...
Je maakt een verkeerde analysequote:Op donderdag 24 augustus 2006 17:05 schreef Alicey het volgende:
Weer typisch campagne voeren over de rug van.. Natuurlijk is er misbruik van uitkeringen, maar pak dan die misbruikers aan in plaats van ook diegenen die simpelweg niet aan het werk komen ondanks hun inspanningen.
Ja, maar het vangnet vernietigen creëert toch niet één twee drie zelfredzame, gemotiveerde arbeidskrachten. Als een deel van het geld dat hiermee bespaard wordt nu werd geïnvesteerd in cursussen om deze mensen aan een baan te helpen/ aan vertrouwen in hun eigen kunnen te helpen.quote:Op donderdag 24 augustus 2006 17:19 schreef sigme het volgende:
[..]
Je maakt een verkeerde analyse. De VVD wil de uitkering niet versoberen omdat er misbruik van gemaakt wordt door een enkeling. De VVD wil de uitkering versoberen omdat ze denken dat uitkeringen de uitkeringsgerechtigden en de maatschappij geen goed doen. Dat bezwaar los je niet op door misbruik aan te pakken, eventueel misbruik is een ander probleem.
Extra tonen? Gewoon een stoppen met zeiken en klagen zou al heel wat zijn...quote:Op donderdag 24 augustus 2006 17:18 schreef K-Billy het volgende:
[..]
De mensen die hun dankbaarheid nog eens extra tonen door een omhelzing of het gratis wassen van een auto krijgen dan een extra hoge uitkering.
Ja, tijd genoeg.quote:Op donderdag 24 augustus 2006 16:48 schreef 205_Lacoste het volgende:
[..]
Hij is voorzitter van de JOVD geweest gedurende een aantal jaar, en mogelijk heeft ie nog andere nevenactiviteiten gedaan.
Mag ook wel na 7 jaar.quote:Pretstudie of niet, hij heeft tenminste een diploma. Daar kunnen veel andere mensen een voorbeeld aan nemen, schooverlaters bijvoorbeeld.
Natuurlijk heeft hij die kosten alweer terugbetaald aan de maatschappij, maar dat neemt niet weg dat hij zonder zo'n royaal studieklimaat zoals in zijn tijd misschien al na 3 jaar wegens het niet halen van de tempobeurs normen had moeten stoppen en z'n carriere had moeten beginnen als afwasser bij de Mac.quote:Je kan wel zeggen dat het op kosten van de maatschappij is, aan de andere kant draagt hij bakken met geld bij aan belasting van het salaris dat hij in de jaren daarna verdiend heeft. De kosten voor de maatschappij halen het lang niet bij de baten die een afgestudeerd iemand voor de maatschappij kan behalen. Als een bedrijf het goed doet, komt er meer werkgelegenheid.
Ik weet niet hoe hij bij Unilever is beland en hoe hij daar verder heeft gepresteerd, maar dat maakt niet uit toch?quote:En hoezo, knokken om iets te bereiken. Weet jij hoe z'n sollicitatiegesprekken zijn geweest en wat hij precies binnen die bedrijven gepresteerd heeft? Dergelijke posities komen met verantwoordelijkheid, niet met een sigaar achter je bureau.
Helemaal eens. Het gaat bij de VVD altijd over de rug van de zwakkeren idd. Ze willen natuurlijk gewoon op die manier de vergrijzing opvangen. Terwijl ze het probleem weigeren aan de bron op te lossen. Ze zijn gewoon als de dood dat ze kiezers gaan verliezen als ze de AOW leeftijd moeten verhogen. Of de AOW-ers mee laten betalen. De PvdA is daarin eerlijk. Het CDA en VVD zijn buitengewoon laf naar de kiezer toe en willen de schade inhalen door de sociale zekerheid kapot te maken over de ruggen van de zwakkeren.quote:Op donderdag 24 augustus 2006 17:05 schreef Alicey het volgende:
Weer typisch campagne voeren over de rug van.. Natuurlijk is er misbruik van uitkeringen, maar pak dan die misbruikers aan in plaats van ook diegenen die simpelweg niet aan het werk komen ondanks hun inspanningen.
De analyse zal vast vrij zuiver ideologisch zijn. Voor de analyse die ze gemaakt hebben en zéker voor de oplossing die ze in gedachten hebben, zou ik wachten op de presentatie van hun verkiezingsprogramma.quote:Op donderdag 24 augustus 2006 17:24 schreef K-Billy het volgende:
[..]
Ja, maar het vangnet vernietigen creëert toch niet één twee drie zelfredzame, gemotiveerde arbeidskrachten. Als een deel van het geld dat hiermee bespaard wordt nu werd geïnvesteerd in cursussen om deze mensen aan een baan te helpen/ aan vertrouwen in hun eigen kunnen te helpen.
Dat is misschien een wat pragmatischer oplossing van het probleem. De analyse die de VVD maakt, klinkt mij zuiver ideologisch in de oren.
Een beetje leven naast je studie is toch geen ramp? Er komen nog genoeg jaren waarin hard gewerkt moet worden.quote:Op donderdag 24 augustus 2006 18:21 schreef rebel6 het volgende:
Ja, tijd genoeg.
Het gros van de schoolverlaters zijn mensen die gewoon niet willen leren en liever gelijk geld in hun zak zien in plaats van wat tijd in een opleiding te steken.quote:En niet iedereen stopt voor de lol met z'n studie.
Waarom zou je stoppen met je studie? Ik ben ook 2 jaar over m'n studietijd heen. En ik zal dat uiteindelijk ook gewoon zelf moeten bekostigen. In zijn tijd was het anders geregeld qua stufi, maar moet hij uit schuldgevoel met de kansarmen stoppen met studeren? Hij zou gek zijn. Zoals gezegd heeft hij die 3 jaar die hij ongetwijfeld ook grotendeels in de kroeg besteed heeft al lang terugbetaald aan de maatschappij.quote:Natuurlijk heeft hij die kosten alweer terugbetaald aan de maatschappij, maar dat neemt niet weg dat hij zonder zo'n royaal studieklimaat zoals in zijn tijd misschien al na 3 jaar wegens het niet halen van de tempobeurs normen had moeten stoppen en z'n carriere had moeten beginnen als afwasser bij de Mac.
Nee waarschijnlijk niet. Het lijkt me ook niet heel relevant. Dropouts zijn over het algemeen niet erg geliefd. De weg naar de top is een stuk langer als je met een opleiding stopt.quote:Denk je dat hij het dan ook via een baan bij Unilever tot staatssecretaris had geschopt?
Hij mag de maatschappij dus wel dankbaar zijn.
Hoeven we niet gelijk grof te worden. Rutte heeft prima het recht van spreken.quote:Rutte moet dus z'n bek houden over mensen die aan de slag moeten, hij heeft geen recht van spreken. Andere VVDers misschien wel maar hij niet.
Het feit dat hij binnen10 jaar Unilever behoorlijk gegroeid is in z'n carriére geeft aan dat hij motivatie en capaciteiten heeft getoond waar men op zat te wachten.quote:Ik weet niet hoe hij bij Unilever is beland en hoe hij daar verder heeft gepresteerd, maar dat maakt niet uit toch?
Wat ben jij een enorme egoist. Zo van als het mij maar niet aangaat, dan afschaffen die boelquote:Op donderdag 24 augustus 2006 17:07 schreef Tikorev het volgende:
Heel goed, des te sneller de sociale zekerheid versoberd wordt des te beter. We betalen ons blauw aan belastingen om een heel leger minima's met subsidie's en uitkeringen op te been te houden.
Kolder. Spreek voor jezelf. Er zullen best wel wat mensen lui zijn. Maar daar kun je niet de regeling voor afschaffen.quote:Terwijl de helft gewoon te lui is om voor zichzelf te zorgen.
Domme retoriek. Wat moet ik er meer van zeggen.quote:En als er nou nog enige dankbaarheid uit die mensen zou komen was het nog tot daar aan toe.
Je scheert culturen over een kam. Tevens een oerdomme redenatie. De kosten voor het levensonderhoud liggen hier ook veel hoger.quote:Maar ondanks dat er amper landen op de wereld zijn waar minima het in hun positie beter zouden hebben dan in Nederland zijn minima nergens zo ontevreden als hier.
En dan hoop ik dat jezelf op de blaren kan gaan zitten. Jij komt nog wel eens op de koffie....vroeg of laat....quote:Meteen de bijl erin dus...
En dat laten ze nu nog maar eens ff goed blijken ..........Een schrale troost is dat ze duidelijk zijn. Het CDA is daar veel hypocrieter in.....dat is wolf in schaapkleren...quote:Op donderdag 24 augustus 2006 19:02 schreef mlkworld het volgende:
Weet iedereen nu nog niet dat de VVd de club van de rijken is ze zijn echt niet voor Jan met de Pet die werkloos kan worden of ziek of in de bijstand kan belanden .
Vvd de partij voor ondernemers ,die willen dus allen maar goedkoop uit zijn met de sociale lasten en dan moeten de mensen aan de onderkant het maar ontgelden
Je hebt een veel te rooskleurig beeld van de motieven van de VVD. Iemand die werkelijk de maatschappij goed wil doen, slaat niet uit dat de bijstand wel afgeschaft kan worden - want dat zijn de woorden van de partijleider - en gaat ook niet met generieke maatregelen in dergelijke regelingen hakken. Als de VVD de maatschappij werkelijk goed zou doen, dan laat ze de WWB zoals die is en laat het aan de gemeenten over om de bijstand uit te voeren. Eventuele correcties kunnen na langere tijd nog wel aangebracht worden. Dit lijkt op de aloude maakbaarheidspolitiek: 'wij in onze ivoren toren denken dat deze mensen kunnen werken, dus kunnen ze ook werken'.quote:Op donderdag 24 augustus 2006 17:19 schreef sigme het volgende:
[..]
Je maakt een verkeerde analyse. De VVD wil de uitkering niet versoberen omdat er misbruik van gemaakt wordt door een enkeling. De VVD wil de uitkering versoberen omdat ze denken dat uitkeringen de uitkeringsgerechtigden en de maatschappij geen goed doen. Dat bezwaar los je niet op door misbruik aan te pakken, eventueel misbruik is een ander probleem.
Het zijn wel die zelfde sociaal zwakkeren die op Rita Verdonk stemmen.quote:Op donderdag 24 augustus 2006 12:43 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Het bashen van de sociaal zwakkeren gaat maar gewoon door. Ze weten niet van ophouden. Die Rutte lult sociaal maar doet het tegenovergestelde...
We betalen ons helemaal blauw aan hypotheeksubsidie voor de hogere inkomens.quote:Op donderdag 24 augustus 2006 17:07 schreef Tikorev het volgende:
Heel goed, des te sneller de sociale zekerheid versoberd wordt des te beter. We betalen ons blauw aan belastingen om een heel leger minima's met subsidie's en uitkeringen op te been te houden.
Helaas zijn er altijd ontzettende domme mensen die:quote:Op donderdag 24 augustus 2006 19:08 schreef akkefietje het volgende:
[..]
Het zijn wel die zelfde sociaal zwakkeren die op Rita Verdonk stemmen.![]()
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |