De essentie van het probléém ja.quote:Op donderdag 17 augustus 2006 10:05 schreef Reya het volgende:
Daarnaast is de essentie van Openbaar Vervoer natuurlijk ook dat het een publieke, en dus niet perse rendabele, aangelegenheid is.
Geprivatiseerd in de socialistische zin van het woord ja, net als hier.quote:Op donderdag 17 augustus 2006 10:11 schreef sigme het volgende:
De Britse spoorwegen zijn nog erger, schijnt.. hoe zit dat HenriO? Zijn die geprivatiseerd?
Dankquote:Op donderdag 17 augustus 2006 10:15 schreef HenriOsewoudt het volgende:
[..]
Geprivatiseerd in de socialistische zin van het woord ja, net als hier.
Lees o.a.: Why British Rail privatisation has failed
Het komt erop neer dat de Britse spoorwegen van oudsher privaat waren en perfect werkten. Tot de tweede-wereldoorlog daar een einde aan maakte en alles werd genationaliseerd (lees: gestolen). Toen zette zich een lange periode van gestage kwaliteitsverarming en kostenstijging in (sounds familiar?) In '96 werd het spoor weer 'geprivatiseerd' maar dat werd weer aan zoveel regels en commissies gebonden (Railway Act, Strategic Railway Authority) dat in de praktijk weer iedereen er zeggenschap over heeft en niemand de verantwoordelijkheid ervoor draagt (sounds familiar?).quote:Op donderdag 17 augustus 2006 10:20 schreef sigme het volgende:
Dank. Aan lezen kom ik nu niet toe, maar ik hou het in m'n achterhoofd.
quote:Statist politicians got tired of the results of their day-to-day running of the economy via state-owned industry. But they did not tire of power.
Laat dat onderzoek maar: ONDERHOUD wordt verwaarloosd. Moeten geld verdienen en dus bezuinig je op onderhoud. Een voorbeeldje dat NS gewoon overheid moet zijn...quote:Op donderdag 17 augustus 2006 10:09 schreef Napalm het volgende:
Volgens mij wordt het eens tijd voor een parlementaire enquette inzake de NS...
In de zomer is het warm: geen treinen
In de herfst liggen er bladeren: geen treinen
In de winter ligt er ijs: geen treinen
Hoezo? Zou de NS als commercieel bedrijf er belang bij hebben geen treinen te laten rijden? Hoe verdien je daarmee geld?quote:Op donderdag 17 augustus 2006 10:53 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Laat dat onderzoek maar: ONDERHOUD wordt verwaarloosd. Moeten geld verdienen en dus bezuinig je op onderhoud. Een voorbeeldje dat NS gewoon overheid moet zijn...
Als ik het goed heb is NS geprivatiseerd. De sporen niet.quote:Op donderdag 17 augustus 2006 10:59 schreef sigme het volgende:
[..]
Hoezo? Zou de NS als commercieel bedrijf er belang bij hebben geen treinen te laten rijden? Hoe verdien je daarmee geld?
Overigens- de NS is nu van de overheid. Waarom dan al dat verwaarloosde onderhoud?
De NS is verzelfstandigd, niet geprivatiseerd, je kunt er geen aandelen van kopen. De sporen vallen inderdaad onder ProRail en daar is al helemaal niets privaats aan, zelfs niet half.quote:Op donderdag 17 augustus 2006 11:19 schreef EchtGaaf het volgende:
Als ik het goed heb is NS geprivatiseerd. De sporen niet.
Een (echt) geprivatiseerd bedrijf heeft een winstbelang. Onderhoud zal dus een belangrijke post in de begroting worden want storingen en ongevallen bedreigen de winst.quote:Een (semi) geprivatiseerd bedrijf heeft een winstbelang. Onderhoud wordt dan eerder een onderschoven kindje. Men zal dan kleinere marges hanteren.....En dus eerder storingen etc.
Omdat de overheid toen je treinkaartje subsidieerde waardoor uiteindelijk niemand meer wist wat een treinreis nou eigenlijk kostte. Nu heeft ze de subsidies weggenomen maar verbiedt zij de NS wel haar bedrijf te runnen op de manier die zij rendabel acht. Met alle gevolgen vandien. De NS moet winst maken maar wordt wel verplicht ieder uur een trein naar boerelulleradeel te rijden. Daarmee laat je de NS geen andere keus dan te bezuinigen op o.a. de treinen zelf.quote:Concreet: waarom hoorden we 15 jaar geleden nooit over vierkante wielen van treinen? En de laatste jaren wel. Ik kan mij niet voorstellen dat er 15 jaar geleden geen bladeren van de bomen vielen. Ook toen was er 1 keer per jaar herfst...
Dat lijkt me geen vrijbrief om ergens geld in te blijven pompen. Waarom moeten anderen betalen voor de idealen van iemand?quote:Op donderdag 17 augustus 2006 08:54 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Wat denk je dan dat de definitie is van Openbaar Vervoer?
Zie antwoord HenriO.quote:Op donderdag 17 augustus 2006 11:19 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Als ik het goed heb is NS geprivatiseerd. De sporen niet.
Dat kan ik omdraaien - een bedrijf zonder belang bij bedrijfsvoering kan lagere marges accepteren. Ontevreden klanten, geen klanten, vertragingen, onsporende treinen, dat is alles geen enkel probeel voor een bedrijf dat niet afhankelijk is van klanten, treinen, personeel.quote:Een (semi) geprivatiseerd bedrijf heeft een winstbelang. Onderhoud wordt dan eerder een onderschoven kindje. Men zal dan kleinere marges hanteren.....En dus eerder storingen etc.
Omdat een staatsbedrijf wel functionerend kan zijn. Tegen een hoge (financiële) prijs, dat wel. Maar.. dat hoeft het niet te zijn. Een staatsspoorweg kan ook probleemloos er een potje van maken.quote:Concreet: waarom hoorden we 15 jaar geleden nooit over vierkante wielen van treinen? En de laatste jaren wel. Ik kan mij niet voorstellen dat er 15 jaar geleden geen bladeren van de bomen vielen. Ook toen was er 1 keer per jaar herfst...
Voor sommige mensen wel als blijkt dat de private oplossing beter werkt.quote:Op donderdag 17 augustus 2006 11:44 schreef sigme het volgende:
[..]
De wereld vergaat er niet door hoor.
Als dat zou zijn, dan hiep hiep hoera.quote:Op donderdag 17 augustus 2006 11:50 schreef nikk het volgende:
[..]
Voor sommige mensen wel als blijkt dat de private oplossing beter werkt.
Wel, laten we het proberen danquote:Op donderdag 17 augustus 2006 11:54 schreef SCH het volgende:
[..]
Als dat zou zijn, dan hiep hiep hoera.
Het private gedeelte loopt anders ook niet echt van een dakje van lei - OV is zo belangrijk, daar moet je niet mee gaan spelen - het is zo al duur genoeg.quote:Op donderdag 17 augustus 2006 11:56 schreef sigme het volgende:
[..]
Wel, laten we het proberen dan.
De staatsoplossing hebben we inmiddels uit en te na getest.
Juist als je het zo belangrijk vindt zou je het moeten overlaten aan partijen die er belang bij hebben om het goed te verzorgen.quote:Op donderdag 17 augustus 2006 12:06 schreef SCH het volgende:
Het private gedeelte loopt anders ook niet echt van een dakje van lei - OV is zo belangrijk, daar moet je niet mee gaan spelen - het is zo al duur genoeg.
Wat een status quo mentaliteit. Het is zo belangrijk en al duur genoeg. Dat eerste waag ik te betwijfelen en dat tweede is waar. Het lijkt me daarom belangrijk om de kosten naar beneden te brengen. Daar heeft immers iedereen profijt van.quote:Op donderdag 17 augustus 2006 12:06 schreef SCH het volgende:
Het private gedeelte loopt anders ook niet echt van een dakje van lei - OV is zo belangrijk, daar moet je niet mee gaan spelen - het is zo al duur genoeg.
Als je het verkoopt ben je de kosten kwijt. Zet het geld op een aparte rekening, schrijf er jaarlijks het bedrag wat er anders door de overheid aan gespendeerd was bij en kijk na tien jaar of de overheid het moet terugkopen of niet. De spaarpot ligt er dan, als de commerciele bedrijven er een potje van hebben gemaakt zal de waardevermeerdering gering zijn en de pot dus voldoende gevuld.quote:Op donderdag 17 augustus 2006 12:06 schreef SCH het volgende:
[..]
Het private gedeelte loopt anders ook niet echt van een dakje van lei - OV is zo belangrijk, daar moet je niet mee gaan spelen - het is zo al duur genoeg.
Hoeveel tijd verlies je met de nieuwe regeling? Volgens mij ga je er zelfs op vooruit.quote:Op donderdag 17 augustus 2006 16:25 schreef PLAE@ het volgende:
sorry maar voor het Noorden is dit dus echt wel slechter. Ik zelf reis zeer regelmatig van het Noorden naar het Westen (a'dam/Hilversum) als die reis nu nog langer gaat duren en met meer overstappen daar wordt je nou niet bepaald vrolijk van.
Dat dat luie mokkel het zo allemaal wel best vind en maar weer eens met verlof wil en dat ze het daarom allemaal er maar lekker bij laat zitten. nah dan vind ik het best goed dat de kamer d'r terugfluit.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |