Kan niet werken dit, ze stemt er alleen maar mee in omdat ze je niet kwijt wil. Dat wil je iemand anders toch niet aan doen?quote:Op dinsdag 25 juli 2006 11:48 schreef save_the_day het volgende:
[..]
Ze heeft er moeite mee, ja dat klopt maar we hebben er al veel over gesproken en ze wil me niet kwijt. Als ze het mij zou verbieden is ze bang dat ik toch achter haar rug om een relatie ga beginnen. Nu heb ik haar vertrouwen nog en zij weet wanneer ik bij die ander ben. Er hoeft dus niks stiekem gedaan te worden. Voor haar zal het ook een proces van gewenning zijn. Ze is het er mee eens dat we op deze manier, door eerlijkheid en vertrouwen, onze eigen relatie in stand kunnen houden, zoniet versterken.
Er is een verschil tussen iemand willen bezitten en tussen in de Fata met het teigerprintje aan de vlinder uithangen.quote:Op woensdag 26 juli 2006 10:53 schreef erodome het volgende:
Zo snap ik weer niet dat mensen monogaam willen zijn, dat ze hun partner willen bezitten, beknotten, ik vat niet waarom ze elkaar niet vrij kunnen laten en niet gelukkig voor elkaar kunnen zijn.
Als mijn man geniet met een ander ben ik blij voor hem, als hij me verteld dat hij iemand die ons erg na ligt zo ontzettend leuk vindt dan ben ik blij voor hem, ik misgun hem die vorm van liefde niet, die zit onze liefde niet in de weg, ik krijg er niet minder door ofzo...
Ik snap die bezittingsdrang niet, nou ja, wel een beertje, maar ik vond het maar snert, hoop negatief gedoe, liefde hoort te vliegen als een vlinder, als ze wil gaan dan gaat ze, als ze wil blijven dan komt ze zelf wel weer op je hand zitten.
Ik zie he tniet als bezitten en niet als ver- en geboden. Er wordt niet gesteld dat iets niet mag van de ander, er wordt samen afgesproken dat we dat stuk exclusief voor elkaar bewaren. Daar hoeven we het niet eens meer over te hebben; die afspraak staat en we zijn allebei van zins ons daaraan te houden, omdat we dat zelf willen, niet omdat dat wordt afgedwongen door de ander.quote:Op woensdag 26 juli 2006 22:08 schreef erodome het volgende:
Is het geen bezitten dan om verboden en geboden op te stellen, om te stellen jij mag nooit meer intiem zijn met een ander, jij mag nooit meer iets lichamelijks delen met een ander, nooit meer echte geestelijke intiemiteit delen met een ander?
Interessant. Ik kan me er zelf niets bij voorstellen, omdat wanneer ik een relatie heb (en die heb ik) ik vind dat bepaalde dingen exclusief voor die persoon is. Jij zegt dat jouw liefdes- en seksleven exponentieel beter worden wanneer je er meerdere banden met mensen op nahoudt die verder gaan dan vriendschap, maar minder ver dan een relatie. Hoe ik dit lees is eigenlijk (en ik wil je absoluut niet beledigen!!) dat je dus gewoon sex wil met meer mensen dan waar je een relatie mee hebt. Dat dan je sexleven dan exponentieel beter wordt snap ik wel trouwensquote:Op donderdag 27 juli 2006 03:56 schreef -Will- het volgende:
Wat een bizar topic om zo door te lezen. Vooral omdat ik van sommige users in dit topic weet dat ze nog nauwelijks of zelfs geen echte liefdes- en/of seksuele ervaring hebben opgedaan .
Ik kan sympathiseren met de gevoelens van de TS. Mijn liefdes- en seksleven worden exponentieel beter als ik met meerdere mensen een band onderhoud die verder gaat dan vriendschap, maar minder ver dan een relatie. De extra 'diepte' van een relatie is voor mij juist onaantrekkelijk, omdat ik me gemakkelijk in een ander kan verliezen - iets waar ik geen behoefte aan heb. Het is enorm veel druk op elkaar als je de enige in elkaars leven bent - de enige bron van intimiteit, de enige bron van seks, de enige bron van passie. Iemand moet bijna alles tegelijk kunnen - geen wonder dat men zo veel vreemd gaat! Wel afspreken dat je het niet met een ander zal doen en het dan toch doen is superieur aan eerlijk en open zijn tegen je partner en ze de keuze te geven?
Op zich heb ik geen waardeoordeel over mensen die niet voor een monogame relatie gaan, als dat is wat alle betrokken partijen willen. Zoals CoolGuy ook al zegt: in dit geval heb ik sterk het idee dat TS iets wil en dat doordrukt ten koste van de gevoelens en wensen van zijn vrouw. Dat vind ik wel verkeerd, maar dat zou ik vinden over alle zaken die de mensen in een relatie aangaan.quote:Op donderdag 27 juli 2006 03:56 schreef -Will- het volgende:
Wat een bizar topic om zo door te lezen. Vooral omdat ik van sommige users in dit topic weet dat ze nog nauwelijks of zelfs geen echte liefdes- en/of seksuele ervaring hebben opgedaan .
Ik kan sympathiseren met de gevoelens van de TS. Mijn liefdes- en seksleven worden exponentieel beter als ik met meerdere mensen een band onderhoud die verder gaat dan vriendschap, maar minder ver dan een relatie. De extra 'diepte' van een relatie is voor mij juist onaantrekkelijk, omdat ik me gemakkelijk in een ander kan verliezen - iets waar ik geen behoefte aan heb. Het is enorm veel druk op elkaar als je de enige in elkaars leven bent - de enige bron van intimiteit, de enige bron van seks, de enige bron van passie. Iemand moet bijna alles tegelijk kunnen - geen wonder dat men zo veel vreemd gaat!
Natuurlijk is dat niet superieur, maar ik geloof ook niet dat dat de mening is van de mensen die hier gereageerd hebben. Eerlijkheid is natuurlijk beter, maar je kunt ook eerlijk zijn en exclusiviteit voor elkaar bewaren, en je daar goed bij voelen. Jij maakt ook een oneerlijke vergelijking nu en ergens spreekt er uit jouw post wel een waardeoordeel, namelijk dat de monogame relatie verkeerd is. Komt dit omdat je het gevoel hebt, zoals ero ook zegt, dat je je veel meer moet verdedigen omdat je voor een andere vorm dan de meest gangbare hebt gekozen?quote:Wel afspreken dat je het niet met een ander zal doen en het dan toch doen is superieur aan eerlijk en open zijn tegen je partner en ze de keuze te geven?
Veel mensen oordelen heel gemakkelijk over anderenen veroordelen datgene dat anders is dan dat van henzelf of dat ze niet kunnen begrijpen. Ik kan me voorstellen dat het niet relaxt is dat er veel mensen zijn waarbij je het gevoel hebt dat je jouw keuzes moet verdedigen. Sowieso zou dat niet nodig moeten zijn; iedereen leeft zijn/haar eigen leven en hoeft daarover geen verantwoording af te leggen, behalve aan die paar mensen waarmee men een bepaalde relatie heeft en die daardoor recht hebben op die verantwoording. Nadeel is dat als mensen het idee hebben dat ze zichzelf moeten verdedigen, het snel klinkt alsof ze dan de andere ook maar gaan veroordelen; soort van terugslaan ofzo.quote:Op woensdag 26 juli 2006 22:38 schreef erodome het volgende:
Daar is niets mis mee zolang beide daar maar ok mee zijn, net als andersom, dat waardeoordeel is er niet dus.
Het enige wat me soms irriteerd is dat monogame mensen zo nu en dan nogal de neiging hebben hun manier als heilig te zien en de rest als verdorven en slecht, zovaak heb ik al te horen gekregen van mensen dat wij niet echt van elkaar houden, anders zouden we niet kunnen delen en dat soort ongein.
Je moet wat je doet onder stoelen en banken steken omdat mensen je erop veroordelen, denk erom, mensen kunnen erg hard zijn, ook al hebben ze geen donder met hetgeen te maken waar het over gaat, zullen ze er nooit last van hebben persoonlijk.
'nough said.quote:Op dinsdag 25 juli 2006 12:30 schreef Echo99 het volgende:
TS: Ik vind je een kneus die zijn piel achterna loopt, zijn vrouw chanteert, het goed probeert te praten en als klap op de vuurpijl ook nog eens ontkent dat dit in normaal nederlands buiten de deur neuken heet. Sukkel![]()
Je somt precies mijn gevoelens op erodome. Ik zie zoveel posts op Fok die gaan van: "Als je van een ander durft te houden/naar kijken/mee vrijen" dan moet je een punt achter je relatie zetten, want dan houd je niet genoeg van haar".quote:Op woensdag 26 juli 2006 22:08 schreef erodome het volgende:
Is het geen bezitten dan om verboden en geboden op te stellen, om te stellen jij mag nooit meer intiem zijn met een ander, jij mag nooit meer iets lichamelijks delen met een ander, nooit meer echte geestelijke intiemiteit delen met een ander?
...
Nu ben jezelf net zo kortzichtig. Iemand die monogaam is heeft die gevoelens gewoon niet. Natuurlijk vraag je je in een relatie wel eens af hoe het zou zijn met een ander, maar om ook echt de relatie, tegelijk, op te bouwen, komt veel minder voor. Het gebeurd wel, dat je bijv. in je huwelijk ook verliefd wordt op een ander, en dan van beide houdt. Maar dan meer door toeval, en de sleur misschien, dan door de drang een andere relatie erbij te hebben.quote:Het lijkt wel alsof de meeste strikt monogame Fok!ers maar ruimte hebben voor 1 persoon in hun hart en alles wat erop wijst dat andere mensen meer ruimte hebben als "des duivels" zien. Misschien is het een soort jaloezie, sommigen hebben misschien soortgelijke gevoelens, maar durven die niet te uiten omdat het slecht is om van meer dan 1 persoon te houden.
Dat lijkt me niet, TS heeft het over "zijn vrouw" en Joyceje heeft het over "mijn vriend".quote:Op vrijdag 28 juli 2006 00:31 schreef Escaflowne het volgende:
@ Joyceje: Begrijp ik het goed en ben jij de vrouw van de topic starter?
Hij schrijft zelf toch dat ze twijfels heeft?quote:Op donderdag 27 juli 2006 21:25 schreef releaze het volgende:
jeetje, tvp interessant onderwerp. maar ik vind dat mensen wel snel een oordeel vellen over de vrouw van de ts, terwijl ze zich alleen maar verplaatsen in haar rol. "Als ik een man had die er meerdere relaties op nahield en ik vond het een beetje huiverig en hij sprak zo met mij en sprak wat af" (want dat is het enige wat we nu nog weten) "nou dan negeerde hij mn gevoelens en probeert hij het erdoor te drukken" . Het gaat alleen maar om de eigen beleving he, want jullie weten geen HOL van de beleving van het vrouwtje.
Walgelijk. Zo bevooroordeeld naar de TS toe..
quote:Op vrijdag 28 juli 2006 09:32 schreef Naief_And_Nasty het volgende:
Mijn oproep aan de vrouwen is te overwegen met meerdere mannen een duurzame relatie op te bouwen om zo prostitutie te stoppen. Bedenk dat Nederland een mannenoverschot heeft.
Ja dat is het CopyCat, maar ik denk dat jij als vrouw niet weet wat hoertjes echt doorstaan. Vertel me eens waar jij je mening op baseer dat het zo Okay is. Hoor je dat van bepaalde mannen of zo?quote:Op vrijdag 28 juli 2006 09:37 schreef Copycat het volgende:
[..]
Overwogen en verworpen. Waarom zou prostitutie gestopt moeten worden? Is een legaal en soms zelfs nobel beroep.
Niet iedere hoer is een zielig hoopje mens dat wordt gedwongen haar lichaam te verkopen. Misschien moeilijk voor te stellen, maar een aardig aantal doet het werk met plezier. Natuurlijk zitten er ook schrijnende gevallen tussen, maar dat heb je in iedere beroepsgroepquote:Op vrijdag 28 juli 2006 10:17 schreef Naief_And_Nasty het volgende:
Ja dat is het CopyCat, maar ik denk dat jij als vrouw niet weet wat hoertjes echt doorstaan. Vertel me eens waar jij je mening op baseer dat het zo Okay is. Hoor je dat van bepaalde mannen of zo?
Je moet wel erg mooi zijn en/of erg veel zelfvertrouwen bezitten als vrouw om hoeren zo op te hemelen CopyCat. Anyway ik zie polyandrie als de remedie tegen de foute prostitutie maar het zal nog wel ff duren voor het zover is met de rest van de maatschappij.quote:Op vrijdag 28 juli 2006 10:22 schreef Copycat het volgende:
[..]
Niet iedere hoer is een zielig hoopje mens dat wordt gedwongen haar lichaam te verkopen. Misschien moeilijk voor te stellen, maar een aardig aantal doet het werk met plezier. Natuurlijk zitten er ook schrijnende gevallen tussen, maar dat heb je in iedere beroepsgroep.
Elke hoer als een zielig hoopje mens zien, doet mi te kort aan deze professionele dames van plezier.
Mijn info heb ik uit diverse bronnen. Docu's, reportages in (opinie)bladen, heb jaren terug zelf ook eens een interviewtje gedaan met de rode draad. Waarbij ik trouwens in eerste instantie het zelfde vooroordeel had. Dat vooroordeel werd door mijn gesprekspartner direct teniet gedaan. .
Je moet ook als je een duurzame relatie aanga met meerdere mannen een vent zoeken die dezelfde bedprestaties levert. Maar neem maar van mij aan dat de meeste gozers min of meer hetzelfde presteren en dat 1 centimetertje of die ene keer meer klaarkomen kleinigheden zijn, goed het is een verschil maar als je het echt onoverkomelijk vindt, zoeken jullie gewoon door naar een geschiktere man.quote:Op vrijdag 28 juli 2006 10:44 schreef Ultralaser het volgende:
Ik ben zelf monogaam en zou er niet aan moeten denken dat mijn vriendin wat met een ander ligt te doen. Kijk hoe zou jij het vinden als ze zeg van zo Ultralaser heeft mijn toch een snikkel pff daar is die van jou niets bij en 1 x klaarkomen zat er niet in maar wel 8 keer (hard overdreven natuurlijk normaal lukt mij dat bij vrouwen maar 4x) en ga zo maar door en dan zeg ze tegen je jij zou nog iets van hem kunnen leren. Ik kan gewoon niet geloven dat zoiets goed is voor je relatie.
dat betekent toch niet dat hij geen rekening houdt met haar gevoelens, zijn eigen wensen erdoor drukt, dat ie niet goed omgaat met zijn vrouw, etc etc. Dat zijn JOUW (algemeen) projecties omdat de beleving van de vrouw niet bekend is.quote:Op vrijdag 28 juli 2006 08:40 schreef Pheno het volgende:
[..]
Hij schrijft zelf toch dat ze twijfels heeft?
Het is fok, het zit vol met vooroordelen. Je hebt mijn mening ook gelezen. Dat vind ik van dat gepolyquote:Op vrijdag 28 juli 2006 11:32 schreef releaze het volgende:
[..]
dat betekent toch niet dat hij geen rekening houdt met haar gevoelens, zijn eigen wensen erdoor drukt, dat ie niet goed omgaat met zijn vrouw, etc etc. Dat zijn JOUW (algemeen) projecties omdat de beleving van de vrouw niet bekend is.
wat las ik nou ergens in dit topic... "we kennen alleen jouw bevooroordeelde verhaal"
natuurlijk, maar je eigen verhaal is nog vele malen meer bevooroordeeld en staat in de verste verte niet tot de bron, namelijk het vrouwtje zelf.
ik vind het persoonlijk een beetje aso om zulke assumpties te maken, een relatie helemaal uit elkaar of uit z'n verband trekken vanwege eigen negatieve gevoelens en angst. Hou het er dan bij dat je polyamory kul vindt, omdat, en speel het niet op de man, want dat wordt er wel gedaan.
Omdat het vol zit met vooroordelen vind ik geen excuus om foute redenaties nog eens te benadrukkenquote:Op vrijdag 28 juli 2006 11:36 schreef Pheno het volgende:
[..]
Het is fok, het zit vol met vooroordelen. Je hebt mijn mening ook gelezen. Dat vind ik van dat gepoly
Het kan wel. Als ik getrouwd zou zijn zie ik het mezelf nog niet gauw hebben over "mijn man", dat klinkt gewoon erg oubollig en zakelijk i.m.o.quote:Op vrijdag 28 juli 2006 08:30 schreef Christine het volgende:
Dat lijkt me niet, TS heeft het over "zijn vrouw" en Joyceje heeft het over "mijn vriend"..
Je hebt het verkeerd begrepen. Ik las zijn verhaal, en toen wat op die site, en leefde me heel erg in. Ik stelde me alleen voor hoe ik het zou vinden als mijn vriend het zou doen, en het resultaat is te lezen.quote:Op vrijdag 28 juli 2006 00:31 schreef Escaflowne het volgende:
@ Joyceje: Begrijp ik het goed en ben jij de vrouw van de topic starter?
Als ik zo jouw reactie lees is het toch duidelijk dat het verlangen van je man wel degelijk een bedreiging vormt in jullie relatie. De vraag is dan wat zwaarder telt voor hem, jullie relatie of de bevrediging van zijn behoefte er andere relaties naast te kunnen hebben. Ik zou iig niet je eigen gevoel wegcijferen alleen om hem een plezier te doen. In een gelijkwaardige relatie hebben beiden gewoon evenveel recht van spreken en met een issue als dit is het maar beter om op 'safe' te spelen, als niet kunnen er immers behoorlijk diepe gevoelens gekwetst gaan worden, met alle gevolgen van dien.
Dat vind ik nog een behoorlijk discutabele stelling.quote:Op vrijdag 28 juli 2006 15:02 schreef TechXP het volgende:
Zoals ook terecht werd opgemerkt door TS, is dat we monogaam gemaakt zijn door de maatschappij.
Als ze er werkelijk van harte mee zou instemmen, is er geen probleem. Maar ze stemt ermee in omdat ze bang is hem kwijt te raken.quote:Op vrijdag 28 juli 2006 15:15 schreef Sjakie01 het volgende:
Je verwoord je drang naar een andere vrouw wat dus gewoonweg geilheid inhoudt, wel heel deftig in je OP.
Waar jij mee bezig bent is gewoon vreemd gaan.
Te gek voor woorden dat jou vriendin hiermee instemt.
Zowel monogamie als polygamie zijn evolutionair te verklaren en welke van de twee zich voordoet is afhankelijk van allerlei omstandigheden. 't Ene is niet natuurlijker dan 't andere.quote:Op vrijdag 28 juli 2006 15:17 schreef Lod het volgende:
[..]
Dat vind ik nog een behoorlijk discutabele stelling.
Doelde op dat het de vraag is of we wel van nature monogaam zijn of niet.quote:Op vrijdag 28 juli 2006 15:17 schreef Lod het volgende:
Dat vind ik nog een behoorlijk discutabele stelling.
Dat is evengoed iets heel anders dan de stelling dat "we" monogaam gemaakt zijn door de maatschappij. De meeste mensenvolken zijn/waren al monogaam voordat er sprake is/was van iets dat we als maatschappij jkunnen duiden.quote:Op vrijdag 28 juli 2006 15:18 schreef Isegrim het volgende:
[..]
Zowel monogamie als polygamie zijn evolutionair te verklaren en welke van de twee zich voordoet is afhankelijk van allerlei omstandigheden. 't Ene is niet natuurlijker dan 't andere.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |