FOK!forum / Stad & Streek / Het grote Urk -topic
babbavrijdag 23 juni 2006 @ 20:19
- Historie -
De vroegste analen waarin Urk wordt genoemd, dateren van meer dan 1000 jaren geleden. Het water bij Urk moet overigens toen, zoals blijkt uit bodemonderzoek van de Zuiderzee en historische gegevens, zoet zijn geweest. Urk wordt in 966 voor het eerst in oorkonden vermeld als "een eiland in het Almare" en behorende tot de gouw Salland. In deze oorkonden, wordt medegedeeld dat Keizer Otto de Grote één helft van Urk aan het Pantaleonsklooster in Keulen geeft en de andere helft aan de St. Vitusabdij in Hoog-Elten.



Het eiland was ongeveer 80 hectare groot en bestond uit een hoge keileembult, de berg, en een weiland. Op de berg, 12 hectare, stonden de woningen, de kerken, de vuurtoren en andere gebouwen. Het laaggelegen weiland overstroomde voor de inpoldering regelmatig. Nu is ook dit deel bebouwd.

Naam
Voor de naam van het eiland bestaat geen sluitende verklaring. Taalkundig staat Urk naast Ork, wat onder meer inhoudt: onhandelbaar, koppig, onverzettelijk. Deze begrippen passen in beeldende zin heel goed bij een uit het water oprijzende hoogte, gelijk een rots. Zo lijkt het begrip hoogte, dat wel als mogelijke betekenis is genoemd, een goede gissing te zijn.

Daarnaast is Urk als eiland ongetwijfeld steeds een toevluchtsoord geweest. De genoemde betekenissen van ork kunnen overigens tevens karakteristiek zijn voor sommige wateren, wat een verklaring kan zijn voor diverse ork-achtige riviernamen.

Dialect
Op een groot deel van het Nederlandse platteland wordt dialect gesproken. En ook op Urk. Maar terwijl de dialecten op het platteland in elkaar overvloeien vormt Urkers in figuurlijke zin een eiland. Het Urker dialect wordt alleen op Urk gesproken en is nauwelijks verwant aan andere dialecten. Dit kan verklaard worden uit het isolement van de bewoners. De Urker bevolking spreekt dan ook van 'Ik kom van Urk' of 'Ik woon op Urk' in plaats van 'Ik kom uit Urk' of 'Ik woon in Urk'.

Over de geschiedenis van het Urker dialect is weinig bekend.

De oudst bewaard gebleven teksten die in het Urkers zijn geschreven dateren van omstreeks 1870. Eén ervan betreft het verhaal over de gelijkenis van de verloren zoon dat uit de Bijbel was overgenomen. Het Urker dialect zelf is natuurlijk al veel ouder.

Er zijn taalkundige onderzoeken gedaan naar het Urker dialect. In 1874 en 1875 werd er voor het eerst gepubliceerd over het dialect. Na enkele artikelen van de Urker onderwijzer Klaas Koffeman volgden meer onderzoeken. Vooral naar specifieke woorden die alleen in het Urkers voorkomen, bijvoorbeeld; taote (vader), mimme (moeder), buie (vriend) en poesen (zoenen).

Het Urkers klinkt uniek. Het dialect kent 10 vocalen - (samengestelde) klinkers - die in een korte en een lange vorm voorkomen. Dit verschil in lengte is bepalend voor de betekenis van een woord.

Enkele typische Urker uitdrukkingen zijn:
  • Je moeten de skapen skeren nor se wolle eawen
    Je moet de schapen scheren naar ze wol hebben
  • Drie keer zal kabel ouwen
    Drie keer zal de kabel houden
  • Een gewoente wort wet
    Een gewoonte wordt wet
  • Je moeten niet alle soorten nor je eagen skatten
    Je moet niet alle soorten naar je eigen schatten
  • Geborsten kommetjes stoon et langste in et blad
    Gebarsten kommetjes staan het langst op het blad

    Net als in het Nederlands vinden er aanpassingen plaats in het Urker dialect. Engelse woorden bijvoorbeeld, worden door de Urkers eigen gemaakt en op eigen manier uitgesproken. Het dialect past zich ook aan aan de tijd waarin we leven. 100 jaar geleden werd er anders gesproken dan nu.

    Gemeentevlag
    In 1964 is door de stichting voor Banistiek en Heraldiek in Muiderberg een ontwerp gemaakt voor een gemeentevlag. De omschrijving van de vlag luidt: "blauw met een witte schelvis, langs de bovenzijde van de vlag een smalle, in twee horizontale banen van rood en wit verdeelde zoom en langs de onderzijde van de vlag een smalle, in twee horizontale banen van rood en wit verdeelde zoom, de zomen met een hoogte van elk 1/6 van de totale vlaghoogte".



    Dit ontwerp is in 1965 door de gemeenteraad vastgesteld.

    Eiland af
    Wanneer op 28 mei 1932 de Afsluitdijk gesloten wordt, houdt de Zuiderzee op te bestaan en wordt na vele eeuwen het water bij Urk langzamerhand weer zoet. In de eerste zomers na de afsluiting van de Zuiderzee verschenen er op en bij de Afsluitdijk onafzienbare zwermen muggen, zo dicht dat auto's er voor moesten stoppen. Ook op Urk kwamen de muggen. Het water in de regenbakken, voor velen nog het enige drinkwater, werd ernstig verontreinigd door de larven. De muggen werden weldra gevolgd door een massa grote spinnen die jacht maakten op de muggen. Er was toen sprake van een plaag. Door het uitzetten van karpers in het IJsselmeer, die de muggenlarven opaten, wilde men de muggen- en spinnenoverlast bestrijden. Op den duur werden de plagen minder, maar helemaal overgegaan is het nooit.

    Op 2 februari 1936 werd begonnen met de voorbereidende werkzaamheden voor het droogleggen van de Noordoostpolder in het IJsselmeer. Een jaar later werd de aanbesteding gedaan voor de bouw van de dijken, met een totale lengte van 31,5 km. Het dijkvak tussen Urk en Lemmer werd op 3 oktober 1939 gesloten. Urk was niet langer een eiland. In 1942 valt het nieuwe land droog en in 1948 is de eerste wegverbinding met de "vaste wal" een feit.



    Overigens was Noordoostpolder niet de oorspronkelijke naam voor de polder. Er waren ook andere namen in omloop. Verschillende verwezen naar Urk en zowel in 1942 als in 1944 werd de naam Urkerland officieel vastgesteld. Pas in 1948 werd besloten tot de huidige naam.

    - Fotoimpressie -


    De Vuurtorenstraat met aan het eind net zichtbaar de top van de vuurtoren.


    De vuurtoren staat op het hoogste punt van Urk. Hij is in 1844 uit baksteen opgetrokken en bijna veertien meter hoog.


    Schoolhoogte - Deze naam verwijst naar de voormalige Wilhelminaschool. Nu staan er op deze plaats woningen.


    In dit karakteristiek vormgegeven pand is het museum "Het Oude Raadhuis" gevestigd. Het is in 1905 gebouwd door architect J.S.L. Frowein. De linker- en rechtervleugel van het gebouw waren vroeger respectievelijk burgemeesters- en dokterswoning. Het museum geeft een beeld van de wijze waarop de Urkers vroeger leefden op het kleine eiland in de Zuiderzee.


    Een doorkijkje in de Monumentenlaan. Dit is een deel van Wijk 3 en ligt op het hoogste punt van Urk.


    De oude dorpskern vanuit de lucht.

    [ Bericht 0% gewijzigd door babba op 23-06-2006 22:06:04 ]
  • babbavrijdag 23 juni 2006 @ 20:43
    Nog meer mensen die op Urk wonen?
    Conflictdinsdag 27 juni 2006 @ 16:04
    Alle troep weggehaald. Mensen die over snuiven willen praten zijn welkom in UVT.
    Borkydudedinsdag 27 juni 2006 @ 16:06
    Edit

    [ Bericht 93% gewijzigd door Conflict op 27-06-2006 16:09:38 (dit kan hier echt niet) ]
    Conflictdinsdag 27 juni 2006 @ 16:10
    Borkydude, kappen aub!
    VarsesteRdinsdag 27 juni 2006 @ 17:28
    Oke dan ben ik benieuwd naar het positieve van Urk.
    Knoekiewoensdag 28 juni 2006 @ 01:04
    Hebben ze daar internet?
    gebruikersnaamwoensdag 28 juni 2006 @ 08:48
    klopt het dat jullie allemaal familie van elkaar zijn ?
    VarsesteRwoensdag 28 juni 2006 @ 13:30
    Kijk maar eens in het telefoonboek.
    Er zijn wel iets van 3 rijen met Bakker's en 5 rijen Kramer's... spreekt voor zich dacht ik
    babbadonderdag 29 juni 2006 @ 00:48
    quote:
    Op woensdag 28 juni 2006 01:04 schreef Knoekie het volgende:
    Hebben ze daar internet?
    Nee natuurlijk niet, ik post dit topic met een 28k8 modem
    quote:
    Op woensdag 28 juni 2006 08:48 schreef gebruikersnaam het volgende:
    klopt het dat jullie allemaal familie van elkaar zijn ?
    Natuurlijk niet
    Wat wel zo is, is dat mensen die hier worden geboren en opgroeien hier meestal ook blijven wonen. Mijn eerste voorouder die hier kwam, ging hier wonen in 16zoveel. Een tijdje terug kwam ik iemand tegen met dezelfde achternaam als ik. Dus toen ging ik zoeken in onze stamboom. En het bleek inderdaad familie, weliswaar van een vijftal generaties terug maar toch.
    VarsesteRdonderdag 29 juni 2006 @ 15:37
    Is er maar 1 Urker op Fok!?
    babbadonderdag 29 juni 2006 @ 16:11
    quote:
    Op donderdag 29 juni 2006 15:37 schreef VarsesteR het volgende:
    Is er maar 1 Urker op Fok!?
    Nee, er zijn er wel meerdere: smoved, lub enzo
    Ordinairdonderdag 29 juni 2006 @ 17:06
    Ik ook!
    babbadonderdag 29 juni 2006 @ 17:10
    Ik wist het!
    Ordinairdonderdag 29 juni 2006 @ 17:10
    Zo langzamerhand komen we allemaal uit de kast..

    Nog meer?
    JB100-plusvrijdag 30 juni 2006 @ 18:42
    Sorry, ik kom niet van Urk, maar ik ben er vanmiddag wel 2 keer geweest. De eerste keer was de zaak waar ik moest wezen dicht (tussen 12.00 en 14.00, had ik kunnen weten) en later ben ik dus nog een keer teruggegaan, maar het is gelukkig maar een kilometer of 9.
    Wel mooi om te zien, al die bedrijvigheid, vrachtwagens die overal vandaan en naar toe rijden met vis, op allerlei plaatsen en uithoeken bedrijven die vis verwerken, gelukkig zit daar nog leven in de brouwerij (of fileerderij).

    Vroeger kwamen we wel vaker op Urk, toen de oude visafslag nog bestond, het was altijd wel leuk om er even omheen te rijden langs de haven. Tegenwoordig kom ik er bijna nooit meer. Probleem is dan wel dat je soms moeite moet doen om het weer te herkennen, zoveel wordt er bijgebouwd.
    heinlvrijdag 30 juni 2006 @ 18:52
    WIj hebben er een vakantiehuisje
    babbavrijdag 30 juni 2006 @ 22:12
    quote:
    Op vrijdag 30 juni 2006 18:42 schreef JB100-plus het volgende:
    Probleem is dan wel dat je soms moeite moet doen om het weer te herkennen, zoveel wordt er bijgebouwd.
    Toen ik net geboren was stond ons huis in the middle of nowhere. Onze straat was een doodlopend weggetje. Maar nu woon ik in het midden van Urk aan één van de drukste wegen, winkelcentrum en kerk nog geen 200 meter hier vandaan
    Ordinairzaterdag 1 juli 2006 @ 01:14
    Ze flikkeren hier inderdaad zo in éénkeer een lading huizen neer.. Alleen het wegdek mogen ze op alle plekken wel eens aanpakken.
    Terreros85zondag 2 juli 2006 @ 20:03
    Urker meldt zich

    heerlijk op 't Urkerstrand geweest vanmiddag
    Ordinairzondag 2 juli 2006 @ 20:09
    Oooh.. Niet eens raar aangekeken of was het druk? Ik zou naar het ketelstrand eerst.
    Terreros85zondag 2 juli 2006 @ 20:19
    quote:
    Op zondag 2 juli 2006 20:09 schreef Ordinair het volgende:
    Oooh.. Niet eens raar aangekeken of was het druk? Ik zou naar het ketelstrand eerst.


    ach, dat boeit me niet zo. Je wordt pas raar aangekeken als je om half 7 terug naar huis fietst op je hemd en korte broek. Ik kwam bij de Maranatha langs en daar zag ik toch wat afkeurende blikken . Het wordt trouwens ieder jaar drukker op het Urkerstand. Een paar jaar geleden zaten er maar een paar plukjes, nu zit de hele waterlijn vol
    Ordinairzondag 2 juli 2006 @ 22:35
    2 weken geleden heb ik zondag avonds in de haven gezwommen.. Ook menig afkeurende blikken gehad van dat rondlopend zwarte kousen volk.
    babbazondag 2 juli 2006 @ 22:40
    quote:
    Op zondag 2 juli 2006 22:35 schreef Ordinair het volgende:
    2 weken geleden heb ik zondag avonds in de haven gezwommen.. Ook menig afkeurende blikken gehad van dat rondlopend zwarte kousen volk.
    Dat zou ik dan dus nooit doen, noem het smetvrees maar ik vind het smerig.
    Ordinairzondag 2 juli 2006 @ 22:46
    quote:
    Op zondag 2 juli 2006 22:40 schreef babba het volgende:

    [..]

    Dat zou ik dan dus nooit doen, noem het smetvrees maar ik vind het smerig.
    Call it 'BBQ-effect'. Maarja, nog geen kwartier later stond ik met mijn flikker onder de douch.
    babbazondag 2 juli 2006 @ 22:55
    quote:
    Op zondag 2 juli 2006 22:46 schreef Ordinair het volgende:

    [..]

    Call it 'BBQ-effect'. Maarja, nog geen kwartier later stond ik met mijn flikker onder de douch.
    Tetanusprikje ook gelijk maar gehad? En ik zou dat "met mijn flikker" maar weghalen want de Fok!ers denken waarschijnlijk dat je iets heel anders bedoelt
    Ordinairzondag 2 juli 2006 @ 22:57
    quote:
    Op zondag 2 juli 2006 22:55 schreef babba het volgende:

    [..]

    Tetanusprikje ook gelijk maar gehad?
    Fuck ben ik vergeten, vroeg me al af waarom er pus uit mijn eikel kwam.

    * Ordinair doopt dit topic om tot de Urk-slowchat-met-3-deelnemers.
    Terreros85maandag 3 juli 2006 @ 12:02
    quote:
    Op zondag 2 juli 2006 22:57 schreef Ordinair het volgende:

    [..]

    Fuck ben ik vergeten, vroeg me al af waarom er pus uit mijn eikel kwam.

    * Ordinair doopt dit topic om tot de Urk-slowchat-met-3-deelnemers.
    ik heb ook nog nooit in de have gezwommen. Het is zo ranzig. Verschrikkelijk en als je bij het strand heerlijk kunt zwemmen. Gisteren nog gezwmmen, maar dan moet het ook echt warm geweest zijn
    OFfSprngrmaandag 3 juli 2006 @ 12:08
    quote:
    Op vrijdag 23 juni 2006 20:19 schreef babba het volgende:
    - Historie -
    De vroegste analen waarin Urk wordt genoemd, dateren van meer dan 1000 jaren geleden. Het water bij Urk moet overigens toen, zoals blijkt uit bodemonderzoek van de Zuiderzee en historische gegevens, zoet zijn geweest.
    [..]
    babbamaandag 3 juli 2006 @ 12:48
    quote:
    Op maandag 3 juli 2006 12:08 schreef OFfSprngr het volgende:

    [..]

    Het staat echt zo op www.urk.nl
    Ordinairmaandag 3 juli 2006 @ 22:01
    quote:
    Op maandag 3 juli 2006 12:02 schreef Terreros85 het volgende:

    [..]

    ik heb ook nog nooit in de have gezwommen. Het is zo ranzig. Verschrikkelijk en als je bij het strand heerlijk kunt zwemmen. Gisteren nog gezwmmen, maar dan moet het ook echt warm geweest zijn
    Gezwomt..?

    Mja, vanmiddag na werk ff lekker gelurkt op de dijk!
    renz0rmaandag 3 juli 2006 @ 22:04
    Klopt het nou echt dat Urk een zwaar gereformeerd dorp is, misschien wel de zwaarste of grootste van Nederland?
    Ordinairmaandag 3 juli 2006 @ 22:10
    quote:
    Op maandag 3 juli 2006 22:04 schreef renz0r het volgende:
    Klopt het nou echt dat Urk een zwaar gereformeerd dorp is, misschien wel de zwaarste of grootste van Nederland?
    Kom eens kijken, denk niet dat je er heel veel van merkt in het weekend. Behalve op zondag dan.

    Dus bij deze..
    renz0rmaandag 3 juli 2006 @ 22:11
    Ja oke, maar op de zondagen dan zie je ze juist
    Ordinairmaandag 3 juli 2006 @ 22:15
    quote:
    Op maandag 3 juli 2006 22:11 schreef renz0r het volgende:
    Ja oke, maar op de zondagen dan zie je ze juist
    Als het de zwaarste gemeenste van Nederland zou zijn ook wel op andere dagen toch?
    renz0rmaandag 3 juli 2006 @ 22:16
    Denk het wel, al komt Hendrik ido Ambacht ook in de buurt
    VarsesteRdinsdag 4 juli 2006 @ 15:41
    Als je in Urk moet voetballen en je zegt, op een zeldzaam moment als een van je fraaie schoten net mis gaat, "godveredomme" dan heb je er wel meteen ruzie. En vaak zeggen ze ook het zo hilarische woord 'goddeloos'.
    babbadinsdag 4 juli 2006 @ 16:42
    quote:
    Op dinsdag 4 juli 2006 15:41 schreef VarsesteR het volgende:
    Als je in Urk moet voetballen en je zegt, op een zeldzaam moment als een van je fraaie schoten net mis gaat, "godveredomme" dan heb je er wel meteen ruzie. En vaak zeggen ze ook het zo hilarische woord 'goddeloos'.
    Schijnheiligheid

    En "goddeloos" is inderdaad een erg veel gebruikt stopwoord op Urk
    Ordinairdinsdag 4 juli 2006 @ 22:07
    quote:
    Op dinsdag 4 juli 2006 15:41 schreef VarsesteR het volgende:
    Als je in Urk moet voetballen en je zegt, op een zeldzaam moment als een van je fraaie schoten net mis gaat, "godveredomme" dan heb je er wel meteen ruzie. En vaak zeggen ze ook het zo hilarische woord 'goddeloos'.
    In welk jaaratl heb je hier gevoetbald? Ik denk dat je hier op zaterdag de 'godverdommes' al niet eens meer kunt tellen.

    Niet echt om trots op te lopen hoor.
    VarsesteRwoensdag 5 juli 2006 @ 19:16
    quote:
    Op dinsdag 4 juli 2006 22:07 schreef Ordinair het volgende:

    [..]

    In welk jaaratl heb je hier gevoetbald? Ik denk dat je hier op zaterdag de 'godverdommes' al niet eens meer kunt tellen.

    Niet echt om trots op te lopen hoor.
    2006, en je zit uit je nek te lullen want er is er van ons nog iemand uitgestuurd omdat die godverdomme zei. (kan ook komen doordat het voor hun een kampioenswedstrijd was...)
    babbawoensdag 5 juli 2006 @ 20:53
    quote:
    Op woensdag 5 juli 2006 19:16 schreef VarsesteR het volgende:

    [..]

    2006, en je zit uit je nek te lullen want er is er van ons nog iemand uitgestuurd omdat die godverdomme zei. (kan ook komen doordat het voor hun een kampioenswedstrijd was...)
    Hij lult niet, zoals ik in een andere post al zei, urkers zijn nogal schijnheilig, ze kunnen er niet tegen als iemand als een ander niet gelooft, maar zelf zijn ze het alleen op zondag
    VarsesteRdonderdag 6 juli 2006 @ 18:19
    quote:
    Op woensdag 5 juli 2006 20:53 schreef babba het volgende:

    [..]

    Hij lult niet, zoals ik in een andere post al zei, urkers zijn nogal schijnheilig, ze kunnen er niet tegen als iemand als een ander niet gelooft, maar zelf zijn ze het alleen op zondag
    O, oke, dus ze zijn van maandag tot en met zaterdag schijnheilig, en op zondag zijn ze wel heilig?
    Ordinairvrijdag 7 juli 2006 @ 19:19
    quote:
    Op donderdag 6 juli 2006 18:19 schreef VarsesteR het volgende:

    [..]

    O, oke, dus ze zijn van maandag tot en met zaterdag schijnheilig, en op zondag zijn ze wel heilig?
    Inderdaad.. En ja, op zaterdagavond kun je ze ook al niet eens meer schijnheilig noemen, dan is het meer satanistisch..
    annoylikethewindvrijdag 7 juli 2006 @ 20:23
    Wie van jullie woont er nog op Urk, of zitten jullie inmiddels ergens anders (bijvoorbeeld voo rstudie of werk ofzo)
    babbavrijdag 7 juli 2006 @ 21:17
    Ikzelf woon gewoon op Urk, ik weet niet zeker hoe het met Ordinair en Terreros85 zit, maar ik denk dat ik wel mag aannemen dat die ook gewoon op Urk wonen.
    Ordinairzaterdag 8 juli 2006 @ 00:08
    Ik woon ook nog steeds op Urk, ik ben 16. Nog een beetje jong om alleen te verhuizen enzo. Over 4 jaar misschien een aantal jaartjes weg. Maar kom altijd weer terug.
    descendent1zaterdag 8 juli 2006 @ 14:21
    quote:
    Op vrijdag 7 juli 2006 20:23 schreef annoylikethewind het volgende:
    Wie van jullie woont er nog op Urk, of zitten jullie inmiddels ergens anders (bijvoorbeeld voo rstudie of werk ofzo)
    Ik niet; maar mijn vriendin wel!

    Best een leuk dorp Urk; alleen zijn die mensen er onverstaanbaar als ze in dat dialect beginnen..
    Terreros85zaterdag 8 juli 2006 @ 18:57
    Ik woon ook nog op Urk. Ik pendel op schooldagen tussen Urk en Zwolle. Is nog net te doen elke dag. Best klote om op warme dagen in die ***bus te zitten. Ik ga in januari vijf maanden naar het buitenland en dan ga ik eens nadenken wat ik ga doen. Beetje afhankelijk hoe de 'vrijheid' bevalt. Op de lange termijn denk ik niet dat ik hier blijf wonen. Er zijn wel een paar dingen die me tegenstaan in het dorp. Dit kan natuurlijk nog veranderen als ik hier nog een leuk meisje tegenkom en ik stapelverliefd wordt

    Trouwens wel grappig dat wanneer je verteld dat je uit Urk komt, iedereen meteen aan je lippen hangt. Alsof je van een andere planeet komt
    Ordinairzondag 9 juli 2006 @ 11:35
    quote:
    Op zaterdag 8 juli 2006 18:57 schreef Terreros85 het volgende:
    Ik woon ook nog op Urk. Ik pendel op schooldagen tussen Urk en Zwolle. Is nog net te doen elke dag. Best klote om op warme dagen in die ***bus te zitten. Ik ga in januari vijf maanden naar het buitenland en dan ga ik eens nadenken wat ik ga doen. Beetje afhankelijk hoe de 'vrijheid' bevalt. Op de lange termijn denk ik niet dat ik hier blijf wonen. Er zijn wel een paar dingen die me tegenstaan in het dorp. Dit kan natuurlijk nog veranderen als ik hier nog een leuk meisje tegenkom en ik stapelverliefd wordt

    Trouwens wel grappig dat wanneer je verteld dat je uit Urk komt, iedereen meteen aan je lippen hangt. Alsof je van een andere planeet komt
    Eerste vraag: "Gebruik je?"
    crackheadzondag 9 juli 2006 @ 11:39
    Waarom zijn Urkers altijd van die lompe zakken (met afzichtelijke oorbel)? Is dat de plaatselijke cultuur of vinden de vrouwtjes op Urk dat stoer?
    Ordinairzondag 9 juli 2006 @ 11:53
    quote:
    Op zondag 9 juli 2006 11:39 schreef crackhead het volgende:
    Waarom zijn Urkers altijd van die lompe zakken (met afzichtelijke oorbel)? Is dat de plaatselijke cultuur of vinden de vrouwtjes op Urk dat stoer?
    Lomp? En die oorbellen is een plaatselijk cultuur.
    babbazondag 9 juli 2006 @ 12:00
    quote:
    Op zondag 9 juli 2006 11:39 schreef crackhead het volgende:
    Waarom zijn Urkers altijd van die lompe zakken (met afzichtelijke oorbel)? Is dat de plaatselijke cultuur of vinden de vrouwtjes op Urk dat stoer?
    Beide
    Ordinairzondag 9 juli 2006 @ 12:26
    quote:
    Op zondag 9 juli 2006 12:00 schreef babba het volgende:

    [..]

    Beide
    De vrouwtjes hier boeit het niet wil je zeggen.
    Terreros85zondag 9 juli 2006 @ 12:41
    Ik heb zelf ook geen oorbel, want ik vind het totaal niet bij me passen. Lomp klopt wel, maar dat is maar een kleine groep. Dat zijn de sjakies die je in elk dorp hebt

    ***zooi bij de wabu gisteren. Om 12 uur ging de kroeg echt dicht. Je kon blijven zitten tot 2 uur, maar na 12en kwam niemand er meer in. Sta je buitne om 12 uur
    Ordinairzondag 9 juli 2006 @ 12:49
    quote:
    Op zondag 9 juli 2006 12:41 schreef Terreros85 het volgende:
    Ik heb zelf ook geen oorbel, want ik vind het totaal niet bij me passen. Lomp klopt wel, maar dat is maar een kleine groep. Dat zijn de sjakies die je in elk dorp hebt

    ***zooi bij de wabu gisteren. Om 12 uur ging de kroeg echt dicht. Je kon blijven zitten tot 2 uur, maar na 12en kwam niemand er meer in. Sta je buitne om 12 uur
    Is een overeenkomst gister voor getekend, was op Urk FM volgens mijn moeder.
    annoylikethewindzondag 9 juli 2006 @ 13:48
    quote:
    Op zondag 9 juli 2006 11:39 schreef crackhead het volgende:
    Waarom zijn Urkers altijd van die lompe zakken (met afzichtelijke oorbel)? Is dat de plaatselijke cultuur of vinden de vrouwtjes op Urk dat stoer?
    Lekker genuanceerd hoor

    En ik vind die oorbellen zeker wel wat hebben. Dus. Bij deze.

    Oh en Terreros, zit je op Windesheim dan? En waar ga je heen?

    En ik woon dus niet méér op Urk.
    Ordinairzondag 9 juli 2006 @ 13:51
    Niet meer? Ben je wel een geboren Urker? Ik pendel vanaf september ook naar Zwolle op en neer.. Cibap College
    annoylikethewindzondag 9 juli 2006 @ 13:56
    Uhm, geboren in E'oord in het ziekenhuis, maar die paar dagen tellen niet toch

    Cibap, is grafisch en tekenen enzo toch?
    Ordinairzondag 9 juli 2006 @ 13:59
    quote:
    Op zondag 9 juli 2006 13:56 schreef annoylikethewind het volgende:
    Uhm, geboren in E'oord in het ziekenhuis, maar die paar dagen tellen niet toch

    Cibap, is grafisch en tekenen enzo toch?
    Nee precies..

    Maar dat is het Cibap inderdaad.. Ik wil webdesignertje worden..
    babbazondag 9 juli 2006 @ 14:16
    quote:
    Op zondag 9 juli 2006 13:59 schreef Ordinair het volgende:

    [..]

    Nee precies..

    Maar dat is het Cibap inderdaad.. Ik wil webdesignertje worden..
    Dat wou ik ook, maar m'n leraar wil dat ik de programmeer kant opga

    Ik heb gisteravond nog www.tattoostudiourk.nl online gepleurd

    Edit: Oh shit is dit geen spam?
    annoylikethewindzondag 9 juli 2006 @ 14:37
    Die foto's! Doet niemand aan een tattoo die minder dan de volledige arm inneemt ofzo

    Maar de site ziet er leuk uit hoor Babba
    En zit jij al wel op het cibap dan nu?
    Ordinairzondag 9 juli 2006 @ 14:40
    Wie is de eigenaar van die studio? Als ik vragen mag.

    Deze is ziek:
    Terreros85zondag 9 juli 2006 @ 14:55
    quote:
    Op zondag 9 juli 2006 13:48 schreef annoylikethewind het volgende:

    [..]

    Oh en Terreros, zit je op Windesheim dan? En waar ga je heen?

    En ik woon dus niet méér op Urk.
    Ik doe journalistiek op windesheim. Volgend jaar vijf maanden naar Madrid in het kader van uitwisseling. Lijkt me heel gaaf en het is weer eens wat anders dan Urk. Als ik hier een uur reis ben ik in Zwolle. Daar ben ik na een uur nog steeds in de stad. Van 17.000 naar 3 miljoen inwoners. Klein verschilletje

    Wie ben jij dan?
    annoylikethewindzondag 9 juli 2006 @ 16:11
    Serieus, journalistiek? Dat heb ik dus ook gedaan! Alleen had toen geen geld om uitwisselingen te doen. Maar ben wel laatst in Madrid en salamanca geweest (in totaal een maand, voor talenstudie). Madrid is echt megadruk, dat wordt een cultuurshock

    Zit nu sinds kort op de VU in A'dam trouwens, maar woon nog wel in Zwolle.
    Robin__zondag 9 juli 2006 @ 16:25
    Hebben jullie ook zo'n 'mooie' goude oorbel
    Terreros85zondag 9 juli 2006 @ 17:20
    quote:
    Op zondag 9 juli 2006 16:11 schreef annoylikethewind het volgende:
    Serieus, journalistiek? Dat heb ik dus ook gedaan! Alleen had toen geen geld om uitwisselingen te doen. Maar ben wel laatst in Madrid en salamanca geweest (in totaal een maand, voor talenstudie). Madrid is echt megadruk, dat wordt een cultuurshock

    Zit nu sinds kort op de VU in A'dam trouwens, maar woon nog wel in Zwolle.
    Ik heb wel een klein idee wie jij bent. Je vader is dokter? Ik woon nog thuis dus dat bespaart ook veel geld en mijn ouders springen ook nog wel bij als het niet gaat lukken. Ik heb superveel zin om heen te gaan, want ik heb het hier inmiddels ook wel gezien. Die cultuurshock lijkt me ook wel gaaf. Van ons-kent-ons naar totale anonimiteit in een buitenlandse stad. Nog zes maandjes Wat die je trouwens aan de VU?
    Ordinairzondag 9 juli 2006 @ 18:55
    quote:
    Op zondag 9 juli 2006 16:25 schreef Robin__ het volgende:
    Hebben jullie ook zo'n 'mooie' goude oorbel
    Jup.. Problemen mee?
    annoylikethewindzondag 9 juli 2006 @ 18:58
    Wordt vast hartstikke leuk, 5 maanden spanje

    Ik ben dr trouwens geeneens van een dokter. Maar als je vroeger weleens in t jeugd geweest bent is er grote kans dat je mijn va wel kent

    Ik ben nu bezig om de premaster te doen voor media en communicatie specialisatie religie en levensbeschouwing. Is maar een jaartje en mijn doel is stage in Amerika

    [edit] die gasten die langskomen om open deuren in te trappen over oorbellen enzo
    En ik vind ze mooi bij de meesten. Maar idd, wat iemand al zei, sommigen hebben er het hoofd niet voor en doen dan geen oorbel in, ook prima!
    Ordinairzondag 9 juli 2006 @ 19:13
    quote:
    Op zondag 9 juli 2006 18:58 schreef annoylikethewind het volgende:
    Wordt vast hartstikke leuk, 5 maanden spanje

    Ik ben dr trouwens geeneens van een dokter. Maar als je vroeger weleens in t jeugd geweest bent is er grote kans dat je mijn va wel kent

    Ik ben nu bezig om de premaster te doen voor media en communicatie specialisatie religie en levensbeschouwing. Is maar een jaartje en mijn doel is stage in Amerika

    [edit] die gasten die langskomen om open deuren in te trappen over oorbellen enzo
    En ik vind ze mooi bij de meesten. Maar idd, wat iemand al zei, sommigen hebben er het hoofd niet voor en doen dan geen oorbel in, ook prima!
    Inderdaad, sommige van mijn vrienden hebben ook geen oorbel en de andere weer 4.
    Robin__zondag 9 juli 2006 @ 19:23
    quote:
    Op zondag 9 juli 2006 18:55 schreef Ordinair het volgende:

    [..]

    Jup.. Problemen mee?
    Problemen niet.. lelijk vind ik ze wel.

    Maar ik vroeg me af of dat nu nog steeds gebruikelijk is daar of dat alleen de mensen die (behoorlijk) zijn blijven hangen in het verleden dat nog dragen (zo kom ik ze nog wel eens tegen op school enzo)
    Terreros85zondag 9 juli 2006 @ 19:26
    Ik ben niet vaak in het jeugd geweest dus eigenlijk weet ik het niet of je moet er een van de drogist zijn. Maakt ook niet zoveel uit, maar Urkers zijn erg nieuwsgierig: ''van wie bin je der ientjen dan''. Ik zit er ook sterk over te denken om na deze opleiding nog een master te gaan doen. Mss ga ik nog wel wat met dat Spaans doen. Ik weet het nog niet.

    Ik vind een oorbel niet staan bij mensen met grote oren en mensen met een bril. Dat staat voor geen meter. Bij anderen staat het wel. Ik houd er persoonlijk niet van, maar het is wel mooi als herkenningsmiddel voor Urkers.
    annoylikethewindzondag 9 juli 2006 @ 19:48
    Niet alleen Urkers zijn nieuwsgierig, maar journalisten (of studenten journalistiek) al helemaal Als je iets met Spaans wilt doen is een talencursus zeker aan te raden (heb ik dus gedaan)! Kun je altijd doen, maar is vooral handig na je afstuderen en voor je master/vaste baan

    Daar zeg je wat: bij mensen met een bril staat het zo'n oorbel idd een beetje vreemd Tis zeker een herkenningsmiddel, maar zonder oorbel zie ik het vaak ook al wel! Of je hoort het wel

    Een gouden oorbel heeft niets meer met het verleden te maken trouwens Robin. Het is nu gewoon een traditie en de jongens doen het alleen omdat ze het mooi vinden (en misschien ook wel stoer).
    Terreros85zondag 9 juli 2006 @ 20:01
    Ik heb twee keer een korte taalcursus gedaan. één in Barcelona en één in Alicante. Alicante was een cadeautje van mijn ouders na mijn eindexamen en omdat ze zelf in de buurt op vakantie waren. Barcelona omdat ik mijn vakantieplannen niet doorgingen. Beide keren twee weken en twee keer een supervakantie gehad. Leuke basis Spaans gehad en ondertussen veel leuke mensen ontmoet en leuke dingen gedaan. Ik weet dus wat het inhoudt :p.

    Urkers pik je er inderdaad vaak meteen tussenuit. Ook als ze Nederlands praten hoor je het meteen. Ik heb mezelf een redelijk Nederlands accent aangeleerd. Moet volgens mij ook wel als journalist. Soms is het tenenkrommend als je Urkers Nederlands hoort praten (Klaas de kroon op Omroep Flevoland enz.). Ik ben er ook wel achter gekomen dat wij niet de enigen zijn die met een vet accent praten. Mensen uit de achterhoek/Twente hebben er ook veel last van. Dat is soms ook tenenkrommend.
    Robin__maandag 10 juli 2006 @ 02:51
    quote:
    Op zondag 9 juli 2006 19:48 schreef annoylikethewind het volgende:

    Een gouden oorbel heeft niets meer met het verleden te maken trouwens Robin. Het is nu gewoon een traditie en de jongens doen het alleen omdat ze het mooi vinden (en misschien ook wel stoer).
    Die traditie komt niet uit het verleden.. de tijd waarin de gouden oorbel gebruikt kon worden om de begravenis van de overleden zeeman te betalen..??
    Alexxxxxmaandag 10 juli 2006 @ 14:56
    Ik had zaterdag mn Urk-ontmaagding
    Ordinairmaandag 10 juli 2006 @ 17:28
    quote:
    Op maandag 10 juli 2006 14:56 schreef Alexxxxx het volgende:
    Ik had zaterdag mn Urk-ontmaagding
    Hoe was het? En wat heb je gedaan?
    Alexxxxxmaandag 10 juli 2006 @ 17:36
    quote:
    Op maandag 10 juli 2006 17:28 schreef Ordinair het volgende:

    [..]

    Hoe was het? En wat heb je gedaan?
    Het was puik. Ik heb foto's van vrachtwagens en zo gemaakt, op het industrieterrein, en in de haven
    Ordinairmaandag 10 juli 2006 @ 17:52
    Ooh.. Niet eens een visje gegeten? Ik zat trouwens heerlijk op het strand zaterdag middag.
    Alexxxxxmaandag 10 juli 2006 @ 17:54
    quote:
    Op maandag 10 juli 2006 17:52 schreef Ordinair het volgende:
    Ooh.. Niet eens een visje gegeten? Ik zat trouwens heerlijk op het strand zaterdag middag.
    Nee. Ik was met een vriend (uit Emmeloord), we kwamen net terug van Walibi, waar een truck festival was, dus best moe Maar op Urk staat nu een vrij bijzondere vrachtwagen (te koop zelfs ), en die wilden we er even op zetten
    Ordinairmaandag 10 juli 2006 @ 18:00
    quote:
    Op maandag 10 juli 2006 17:54 schreef Alexxxxx het volgende:

    [..]

    Nee. Ik was met een vriend (uit Emmeloord), we kwamen net terug van Walibi, waar een truck festival was, dus best moe Maar op Urk staat nu een vrij bijzondere vrachtwagen (te koop zelfs ), en die wilden we er even op zetten
    Van welk bedrijf? En post je pic eens hier dan
    Alexxxxxmaandag 10 juli 2006 @ 18:27
    quote:
    Op maandag 10 juli 2006 18:00 schreef Ordinair het volgende:

    [..]

    Van welk bedrijf? En post je pic eens hier dan
    Ik post ze hier wel als ik er aan toe ben, dan kan ik er ook wat meer info over geven Ik schat dat ik ze donderdag post, kan ook een dag eerder of later zijn.
    Ordinairmaandag 10 juli 2006 @ 18:40
    Is goed..
    Terreros85woensdag 12 juli 2006 @ 12:32
    quote:
    Op maandag 10 juli 2006 02:51 schreef Robin__ het volgende:

    [..]

    Die traditie komt niet uit het verleden.. de tijd waarin de gouden oorbel gebruikt kon worden om de begravenis van de overleden zeeman te betalen..??
    ook dat en nu is het ook wel een statussymbool. Sommige jongens hebben echt dure oorbellen
    Ordinairwoensdag 12 juli 2006 @ 20:34
    Duur, duur, wat is duur? Volgens mij komen ze niet boven de 200 EUR. Mijne was 2 jaar geleden 140 EUR dacht ik.
    annoylikethewinddonderdag 13 juli 2006 @ 11:26
    quote:
    Op zondag 9 juli 2006 20:01 schreef Terreros85 het volgende:
    Ik heb twee keer een korte taalcursus gedaan. één in Barcelona en één in Alicante. Alicante was een cadeautje van mijn ouders na mijn eindexamen en omdat ze zelf in de buurt op vakantie waren. Barcelona omdat ik mijn vakantieplannen niet doorgingen. Beide keren twee weken en twee keer een supervakantie gehad. Leuke basis Spaans gehad en ondertussen veel leuke mensen ontmoet en leuke dingen gedaan. Ik weet dus wat het inhoudt :p.
    Leuk Ik heb zelf ook een geweldige tijd gehad, maar voor mij is het ook nog maar een maand geleden
    quote:
    Urkers pik je er inderdaad vaak meteen tussenuit. Ook als ze Nederlands praten hoor je het meteen. Ik heb mezelf een redelijk Nederlands accent aangeleerd. Moet volgens mij ook wel als journalist. Soms is het tenenkrommend als je Urkers Nederlands hoort praten (Klaas de kroon op Omroep Flevoland enz.). Ik ben er ook wel achter gekomen dat wij niet de enigen zijn die met een vet accent praten. Mensen uit de achterhoek/Twente hebben er ook veel last van. Dat is soms ook tenenkrommend.
    Accenten in de media zijn sowieso erg fout. Denk aan Balkenende die Engels brabbelt op zo'n slechte manier dat je zelf naar hem toe wil gaan en zijn speech af wil pakken om het zelf voor te lezen 'Problemen' met een Urker accent heb ik eigenlijk nooit gehad. Ik ben thuis met Nederlands opgevoed (mijn vader is geen Urker), hoewel we wel eens een paar Urker woorden erdoor gooien omdat we die dan leuker vinden. Iedereen kan wel Urkers, alleen we spreken het niet tegen elkaar
    annoylikethewinddonderdag 13 juli 2006 @ 11:31
    quote:
    Op woensdag 12 juli 2006 20:34 schreef Ordinair het volgende:
    Duur, duur, wat is duur? Volgens mij komen ze niet boven de 200 EUR. Mijne was 2 jaar geleden 140 EUR dacht ik.
    Hmm ik heb een hekel aan dubbelposten, maar ja
    200 euro vind ik dus wel verschrikkelijk duur. 140 euro voor een oorbel? Eentje? Sorry hoor, maar dat is toch echt wel onderdeel van 'het rijke' Urker (vissers)leven. Het is onderdeel van het Urkerzijn, iets wat je uitdraagt naar de rest van de wereld. En als dat geld moet kosten, dan geeft veel mensen dat niet, want het geeft je idd een soort status, zoals Terreros al zei. Maar als ik een jongen zou zijn, dan zou ik zo'n ding dus alleen aanschaffen als ik geld overhad. Voor 200 euro kun je namelijk ook naar Spanje heen en weer vliegen en dan heb je ook nog wat geld over om daar rond te hangen
    Terreros85donderdag 13 juli 2006 @ 17:37
    dat 'wij tegen de rest' leeft heel sterk op Urk. Als vroeger eiland is dat ook wel logisch, maar het zit er nog steeds in bij de huidige generatie. Zegt volgens mij al genoeg dat iedereen die niet van Urk komt bestempeld wordt als 'vreemde'. Eigenlijk ook best erg als je er over nadenkt, maar het is zo ingeburgerd als wat.
    Ordinairdonderdag 13 juli 2006 @ 18:46
    Het probleem is dan Urkers ook altijd bij de 'vreemden' in één hoekje gedouwd worden. Zo krijg je haat tegenover elkaar dus..
    babbadonderdag 13 juli 2006 @ 19:43
    quote:
    Op donderdag 13 juli 2006 18:46 schreef Ordinair het volgende:
    Het probleem is dan Urkers ook altijd bij de 'vreemden' in één hoekje gedouwd worden. Zo krijg je haat tegenover elkaar dus..
    Welke haat Ik ken geen urkers die "vreemden" haten hoor

    [ Bericht 2% gewijzigd door babba op 13-07-2006 19:53:59 ]
    Terreros85donderdag 13 juli 2006 @ 20:28
    quote:
    Op donderdag 13 juli 2006 19:43 schreef babba het volgende:

    [..]

    Welke haat Ik ken geen urkers die "vreemden" haten hoor
    haat gaat ook wel heel ver, maar een 'vreemde' wordt wel raar aangekeken als hij hier komt. Als hij in de het spoor gaat lopen dan wordt hij wel geaccepteerd, maar dan nog zal het altijd 'die vreemde' blijven. Er zijn verhalen over mensen die hier al 50 jaar wonen, maar nog steeds toch bekend zijn als 'die vreemde'.
    Alexxxxxdonderdag 13 juli 2006 @ 22:09
    Op speciaal verzoek, de Urkfoto's van afgelopen zaterdag. goed geschat met mn donderdagavond, of niet


    Merk en type: DAF 95 360
    Eigenaar: flevoland fish bv
    Land van herkomst: Nederland
    Locatie: Urk
    Datum: 8 juli 2006
    Fotograaf/Bron: Alex Miedema
    Bijzonderheden: terreintruck





    Merk en type: MAN F2000 33.463
    Eigenaar: Hulleman
    Land van herkomst: Nederland
    Locatie: Urk
    Datum: 8 juli 2006
    Fotograaf/Bron: Alex Miedema



    Merk en type: Hanomag-Henschel
    Eigenaar: onbekend
    Land van herkomst: Nederland
    Locatie: Urk
    Datum: 8 juli 2006
    Fotograaf/Bron: Alex Miedema


    Merk en type: Scania 94
    Eigenaar: Sea Taste
    Land van herkomst: Nederland
    Locatie: Urk
    Datum: 8 juli 2006
    Fotograaf/Bron: Alex Miedema


    Merk en type: DAF 2300
    Eigenaar: B.J. Kramer
    Land van herkomst: Nederland
    Locatie: Urk
    Datum: 8 juli 2006
    Fotograaf/Bron: Alex Miedema



    Merk en type: Mecalac
    Eigenaar: B.J. Kramer
    Land van herkomst: Nederland
    Locatie: Urk
    Datum: 8 juli 2006
    Fotograaf/Bron: Alex Miedema



    Merk en type: Mercedes-Benz Actros 1840
    Eigenaar: ZTE Katowice
    Land van herkomst: Polen
    Locatie: Urk: haven
    Datum: 8 juli 2006
    Fotograaf/Bron: Alex Miedema
    Bijzonderheden: Broshuis trailer


    Merk en type: DAF XF95 Space Cab
    Eigenaar: AB
    Land van herkomst: Nederland
    Locatie: Urk: haven
    Datum: 8 juli 2006
    Fotograaf/Bron: Alex Miedema


    Merk en type: Scania 164L580 Topline
    Eigenaar: Oldenburger
    Land van herkomst: Nederland
    Locatie: Urk: haven
    Datum: 8 juli 2006
    Fotograaf/Bron: Alex Miedema
    babbadonderdag 13 juli 2006 @ 23:32
    Zitten best mooie trucks tussen nog
    Ordinairvrijdag 14 juli 2006 @ 18:13
    Recent zijn er nog een aantal incidenten gebeurd met 'vreemden' en met die Elburger kun je het wel haat noemen, als je hem een Jezus Opdonder (of hoe heet zo'n ding) in de start geeft.

    Mooie pics trouwens Alex!
    descendent1zaterdag 15 juli 2006 @ 11:57
    quote:
    Op donderdag 13 juli 2006 20:28 schreef Terreros85 het volgende:

    [..]

    haat gaat ook wel heel ver, maar een 'vreemde' wordt wel raar aangekeken als hij hier komt. Als hij in de het spoor gaat lopen dan wordt hij wel geaccepteerd, maar dan nog zal het altijd 'die vreemde' blijven. Er zijn verhalen over mensen die hier al 50 jaar wonen, maar nog steeds toch bekend zijn als 'die vreemde'.
    Klopt; ik ben wel eens in de Wabu geweest als zijnde 'het kalletje van'. en dan zitten er dr toch een behoorlijk aantal je zo aan te kijken zo van 'He; en wie ben jij dan? Die ken ik niet!
    Maar da's niet alleen op Urk zo; kom zelf uit een klein dorpje in ZO Drenthe; en daar lopen ze net zo erg te loeren!.
    Ordinairzaterdag 15 juli 2006 @ 12:20
    In de Wabu is het nog niet eens zo erg.. Maar ik heb geen problemen met 'vreemden', zolang ze zich maar gedragen.
    annoylikethewindzaterdag 15 juli 2006 @ 12:31
    quote:
    Op zaterdag 15 juli 2006 11:57 schreef descendent1 het volgende:

    [..]

    Klopt; ik ben wel eens in de Wabu geweest als zijnde 'het kalletje van'. en dan zitten er dr toch een behoorlijk aantal je zo aan te kijken zo van 'He; en wie ben jij dan? Die ken ik niet!
    Maar da's niet alleen op Urk zo; kom zelf uit een klein dorpje in ZO Drenthe; en daar lopen ze net zo erg te loeren!.
    He, wie ben jij dan, van wie bin jie er iene?

    De wabu is idd nog het minst bevooroordeeld En het meest relaxed om te zitten.
    quote:
    Als ze zich maar gedragen
    Ik heb ook niks tegen Urkers, als ze zich maar gedragen. Iemand anders kan zeggen: ik heb niks tegen buitenlanders, als ze zich maar gedragen als Nederlanders. Je weet dat je met die zin toch een beetje discriminerend overkwam he? Ik weet dat je het niet zo bedoelde, maar wilde het toch effe uitleggen.

    Ordinairzaterdag 15 juli 2006 @ 23:43
    Ik neem aan dat die laatste quote een beetje vervormd van mij kwam.. Ik zelf vind het niet echt discrimineren. Ik zal geen problemen met je hebben als je gewoon met me begint te praten enzo, maar als je ook maar één duw zou geven... Je begrijpt wat ik bedoel toch?

    Overigens ben ik vandaag toch wel even geschrokken, ik zat op het strand maar moest mijn brommer even voltanken. Dus ik kom terug en bij het ijswinkeltje naast Het Anker staat daar zo'n vent; "Pssst, je bent hier bekend?" "Ja hoezo?" "Waar kan ik wit vinden?" Dus ik even denken en vraag nog een paar keer wit? Dus die gozer mij zo verwarrend aankijken: "Ja coke nicht." "Nee, ga je moeder maar snuiven.." Toen werd hij een beetje boos en ben ik maar weggereden. Drugstoeristen
    babbazondag 16 juli 2006 @ 13:14
    quote:
    Op zaterdag 15 juli 2006 23:43 schreef Ordinair het volgende:
    Overigens ben ik vandaag toch wel even geschrokken, ik zat op het strand maar moest mijn brommer even voltanken. Dus ik kom terug en bij het ijswinkeltje naast Het Anker staat daar zo'n vent; "Pssst, je bent hier bekend?" "Ja hoezo?" "Waar kan ik wit vinden?" Dus ik even denken en vraag nog een paar keer wit? Dus die gozer mij zo verwarrend aankijken: "Ja coke nicht." "Nee, ga je moeder maar snuiven.." Toen werd hij een beetje boos en ben ik maar weggereden. Drugstoeristen
    !
    Terreros85zondag 16 juli 2006 @ 13:48
    De wabu is idd een leuke tent met een mooi terras . Publiek verandert wel. Het is nu echt van alles wat, wat er komt. Het was vroeger toch een tent met een vast publiek. Nu zie je er alles lopen. Dat brengt wel veel drukte mee, want het was gisteren ook weer raak. Mannetje aan mannetje en ontzettend warm. Na 12en werd het gelukkig wat rustiger

    [ Bericht 16% gewijzigd door Terreros85 op 16-07-2006 13:55:46 ]
    babbazondag 16 juli 2006 @ 14:04
    quote:
    Op zondag 16 juli 2006 13:48 schreef Terreros85 het volgende:
    De wabu is idd een leuke tent met een mooi terras . Publiek verandert wel. Het is nu echt van alles wat, wat er komt. Het was vroeger toch een tent met een vast publiek. Nu zie je er alles lopen. Dat brengt wel veel drukte mee, want het was gisteren ook weer raak. Mannetje aan mannetje en ontzettend warm. Na 12en werd het gelukkig wat rustiger
    Wat zei je nou net over een zakje bloem bij de bolder?
    Ordinairzondag 16 juli 2006 @ 14:15
    quote:
    Op zondag 16 juli 2006 13:48 schreef Terreros85 het volgende:
    De wabu is idd een leuke tent met een mooi terras . Publiek verandert wel. Het is nu echt van alles wat, wat er komt. Het was vroeger toch een tent met een vast publiek. Nu zie je er alles lopen. Dat brengt wel veel drukte mee, want het was gisteren ook weer raak. Mannetje aan mannetje en ontzettend warm. Na 12en werd het gelukkig wat rustiger
    Gister was het inderdaad heel druk, ben er dan ook niet zo lang gebleven.. 2x een kwartiertje. Maarja, gisteravond was zowieso saai.. En dat van Waypoint dan ook.. Was ook niets te beleven.
    skippy22zondag 16 juli 2006 @ 15:41
    Urk is toch een grote blije familie
    Ordinairzondag 16 juli 2006 @ 15:47
    Grote familie dan van 17000 leden..

    Maar denk niet dta je het een grote blije familie kunt noemen..
    skippy22zondag 16 juli 2006 @ 15:52
    quote:
    Op zondag 16 juli 2006 15:47 schreef Ordinair het volgende:
    Grote familie dan van 17000 leden..

    Maar denk niet dta je het een grote blije familie kunt noemen..
    Als je op urk googled kom je niet altijd blij dingen tegen Ik vind het toch een raar apart dorp
    babbazondag 16 juli 2006 @ 16:24
    quote:
    Op zondag 16 juli 2006 15:47 schreef Ordinair het volgende:
    Grote familie dan van 17000 leden..

    Maar denk niet dta je het een grote blije familie kunt noemen..
    Ordinair! Beste neef! Tijd niet gesproken!
    annoylikethewindzondag 16 juli 2006 @ 16:57
    quote:
    Op zondag 16 juli 2006 15:52 schreef skippy22 het volgende:

    [..]

    Als je op urk googled kom je niet altijd blij dingen tegen Ik vind het toch een raar apart dorp
    Als jij denkt dat je met alleen google alles weet over een dorp, dan vind ik jou ook raar apart
    skippy22zondag 16 juli 2006 @ 17:58
    quote:
    Op zondag 16 juli 2006 16:57 schreef annoylikethewind het volgende:

    [..]

    Als jij denkt dat je met alleen google alles weet over een dorp, dan vind ik jou ook raar apart
    Wel veel rare dingen over urk Je bent zelf zeker ook urker
    Ordinairzondag 16 juli 2006 @ 18:03
    quote:
    Op zondag 16 juli 2006 16:24 schreef babba het volgende:

    [..]

    Ordinair! Beste neef! Tijd niet gesproken!
    Hoe is het met je bębe?
    annoylikethewindzondag 16 juli 2006 @ 18:36
    quote:
    Op zondag 16 juli 2006 17:58 schreef skippy22 het volgende:

    [..]

    Wel veel rare dingen over urk Je bent zelf zeker ook urker
    Ik vraag me af hoe jij een oordeel denkt te kunnen vellen over iets als je min of meer aangeeft dr nooit geweest te zijn en je dus baseert op google.
    Ordinairzondag 16 juli 2006 @ 18:37
    Google geeft mooie dingen aan.. Maar de positieve dingen zijn vaak ver te zoeken.
    Terreros85zondag 16 juli 2006 @ 19:25
    Urk is Urk en is niet te vergelijken met een ander willekeurig dorp in Nederland. Wij hebben een eigen cultuurtje en dat is voor een buitenstaander vreemd. Dat merkt de media ook en mede door het gelovige karakter, ligt alles wat op Urk gebeurt onder een vergrootglas. Daarom kunnen hele nietszeggende gebeurtenissen, door de media opgepikt worden als nieuws. Zo krijg je een negatief imago. Natuurlijk zijn er ook de rotte appels hier en dat zijn ook echte kutlui, maar die zijn overal. In Zwolle zijn op zaterdagavond vaak bonje door mensen uit omliggende dorpen. Urk is een wereld opzich en als je nieuwsgierig kom je maar eens langs. Afslag Urk op de A6. Je wordt echt niet opgegeten hier

    Dat iedereen familie is, klopt ook niet. Urk heeft 17.000, dus van één grote familie kan geen sprake zijn. Natuurlijk moet je wel naar de geschiedenis kijken. Urk was tot 60 jaar geleden een eiland en had toen 1000 inwoners ofzo. Dat is nu 17x meer geworden. Daarom zijn veel mensen in de verte wel familie van elkaar, maar geen gevallen dat neef en nicht trouwen enzo .
    babbazondag 16 juli 2006 @ 22:17
    quote:
    Op zondag 16 juli 2006 19:25 schreef Terreros85 het volgende:
    Urk was tot 60 jaar geleden een eiland en had toen 1000 inwoners ofzo.
    Dat is ook de reden dat Urk zo anders is. Er is in de 1000 jaar daarvoor een cultuur ontstaan die anders was dan in de rest van Nederland (eigen taal/dialect, klederdracht, stijl in de bouw van huizen enz.). En dan in de jaren 30 van de vorige eeuw komt Urk aan het vaste land te zitten en gaat de Urker cultuur botsen met die van de rest van Nederland.
    Ordinairzondag 16 juli 2006 @ 22:36
    quote:
    Op zondag 16 juli 2006 22:17 schreef babba het volgende:

    [..]

    Dat is ook de reden dat Urk zo anders is. Er is in de 1000 jaar daarvoor een cultuur ontstaan die anders was dan in de rest van Nederland (eigen taal/dialect, klederdracht, stijl in de bouw van huizen enz.). En dan in de jaren 30 van de vorige eeuw komt Urk aan het vaste land te zitten en gaat de Urker cultuur botsen met die van de rest van Nederland.
    Dat botsen is nog nooit zo hevig geweest als een paar jaar gelden toen het met de drugs hier hard ging.
    babbazondag 16 juli 2006 @ 22:54
    quote:
    Op zondag 16 juli 2006 22:36 schreef Ordinair het volgende:

    [..]

    Dat botsen is nog nooit zo hevig geweest als een paar jaar gelden toen het met de drugs hier hard ging.
    Er worden hier heus niet meer drugs gebruikt per inwoner dan ergens anders hoor. Mensen verwachten alleen dat dat hier niet gebeurt omdat Urk een christelijk dorp is.

    - URK HEEFT GEEN DRUGSPROBLEEM -

    Zo, dat even uit de wereld geholpen
    Ordinairzondag 16 juli 2006 @ 23:02
    quote:
    Op zondag 16 juli 2006 22:54 schreef babba het volgende:

    [..]

    Er worden hier heus niet meer drugs gebruikt per inwoner dan ergens anders hoor. Mensen verwachten alleen dat dat hier niet gebeurt omdat Urk een christelijk dorp is.

    - URK HEEFT GEEN DRUGSPROBLEEM -

    Zo, dat even uit de wereld geholpen
    Nee dat klopt.. Maar ik dnek wel dat je kan praten over een drugsprobleem, dat heeft heel Nederland.. Één groot gigantisch drugsprobleem!
    Terreros85zondag 16 juli 2006 @ 23:56
    Urk heeft geen drugsprobleem. Urk heeft een verslavingsprobleem. Er is een hele cultuur dat drinken op jonge leeftijd al heel normaal is. Daar vloeit alle drugsproblematiek uit voort
    Svensationalzondag 16 juli 2006 @ 23:56
    Ik kom hier morgen weer !
    Ludgermaandag 17 juli 2006 @ 00:00
    Openingstijden café's zijn verruimd, moet een rel zijn

    En 'goddeloos', ach... dat gevloek is ook niet alles

    En eigelijk erg, de Nop wordt helemaal volgebouwd voor Urkers tzt.... Ook gaan ze in Tollebeek en Nagele wonen Foei!

    En 'vrijdenkende' Urkers schijnen naar Emmeloord te verhuizen
    Terreros85maandag 17 juli 2006 @ 13:21
    quote:
    Op maandag 17 juli 2006 00:00 schreef Ludger het volgende:
    Openingstijden café's zijn verruimd, moet een rel zijn

    En 'goddeloos', ach... dat gevloek is ook niet alles

    En eigelijk erg, de Nop wordt helemaal volgebouwd voor Urkers tzt.... Ook gaan ze in Tollebeek en Nagele wonen Foei!

    En 'vrijdenkende' Urkers schijnen naar Emmeloord te verhuizen
    De Urkers die in de polder gaan wonen, doen dat voornamelijk door de hoge huizenprijzen op Urk. Ze willen een mooi huis en toch in de buurt van Urk wonen.
    Ludgermaandag 17 juli 2006 @ 13:22
    Haha ok, maar ze zijn geen Urker meer!

    Owja, Urkers praten ook veel liever hun eigen taal, alleen in de kerk is het 'hollands'...
    Terreros85maandag 17 juli 2006 @ 13:53
    quote:
    Op maandag 17 juli 2006 13:22 schreef Ludger het volgende:
    Haha ok, maar ze zijn geen Urker meer!

    Owja, Urkers praten ook veel liever hun eigen taal, alleen in de kerk is het 'hollands'...
    nee, dan zijn ze geen echten meer

    Ja, tuurlijk. Als je opgevoedt met een dialect wat je hele dorp praat, dan praat je toch niet liever Nederlands. Urkers praat ook heerlijk, maar lezen is een stuk lastiger en schrijven wordt al helemaal nix. Ook klinkt Urkers ook niet eerbiedig. Wij hebben in het Urkers bijvoorbeeld geen woord voor u. En de dominees natuurlijk, dat zijn ook 'vreemden'
    annoylikethewindmaandag 17 juli 2006 @ 13:54
    quote:
    Op maandag 17 juli 2006 13:22 schreef Ludger het volgende:
    Haha ok, maar ze zijn geen Urker meer!

    Owja, Urkers praten ook veel liever hun eigen taal, alleen in de kerk is het 'hollands'...
    Ludger, ik ben even benieuwd, waar woon jij?

    Ben je nu trouwens een profiel aan het schetsen van de Urkers? Want dat is een beetje overbodig, de meeste mensen in dit topic wonen OF op Urk, OF hebben er gewoond

    Trouwens, Urkers onder elkaar praten Urkers, maar bij openbare gelegenheden (kerk, concert, optreden, lezing enz) is uiteraard Nederlands de voertaal 'op het podium' .
    annoylikethewindmaandag 17 juli 2006 @ 13:56
    quote:
    Op maandag 17 juli 2006 13:53 schreef Terreros85 het volgende:

    [..]

    nee, dan zijn ze geen echten meer

    Ja, tuurlijk. Als je opgevoedt met een dialect wat je hele dorp praat, dan praat je toch niet liever Nederlands. Urkers praat ook heerlijk, maar lezen is een stuk lastiger en schrijven wordt al helemaal nix. Ook klinkt Urkers ook niet eerbiedig. Wij hebben in het Urkers bijvoorbeeld geen woord voor u. En de dominees natuurlijk, dat zijn ook 'vreemden'
    Hmm, dus ik ben nu een 'vreemde'?
    Effe tussendoor, jij nooit over nagedacht om in Zwolle te gaan wonen, is toch een stuk makkelijker?

    Het dialect is idd niet echt eerbiedig. Maar dat is geen enkel dialect, toch
    Ludgermaandag 17 juli 2006 @ 14:18
    Nee, u is gewoon JIE

    Ik? Nee, had wel Urker kunnen zijn inmiddels..
    Svensationalmaandag 17 juli 2006 @ 17:35
    Werkt er nog iemand bij de Bonimarkt ?
    Ordinairmaandag 17 juli 2006 @ 18:47
    Een vriendin van me, maar dat ben ik dus niet.. Ik wil wel ff haar outfit vragen en daar gaan staan als je daar komt.
    Terreros85maandag 17 juli 2006 @ 21:23
    quote:
    Op maandag 17 juli 2006 13:56 schreef annoylikethewind het volgende:

    [..]

    Hmm, dus ik ben nu een 'vreemde'?
    Effe tussendoor, jij nooit over nagedacht om in Zwolle te gaan wonen, is toch een stuk makkelijker?

    Het dialect is idd niet echt eerbiedig. Maar dat is geen enkel dialect, toch
    ja, ik heb er echt wel over nagedacht, maar toch besloten het niet te doen. Voor aanvang van de studie had ik geen moment aan gedacht om daar te gaan wonen. Het was Zwolle en ik kende genoeg mensen die dat stuk elke dag reisden. Ik kwam echter in een leuke klas en we gingen af en toe ook wel stappen of ik had een feestje etc. in Zwolle. Dan moest ik altijd bij een vriend die wel in Zwolle op kamers zat blijven slapen. Dat was nooit een probleem, maar het begon wel te kriebelen. Ik besloot na de zomer maar eens te gaan kijken. Na de zomer schoof ik het weer voor me uit tot het nieuwe jaar. Toen had ik wel zin, maar ik kwam er ook achter dat de mogelijkheid bestond om naar het buitenland te gaan. Dat wou ik heel graag dus heb ik ervoor gekozen om deze tijd nog thuis te blijven. Dat zal ook niet nix kosten neem ik aan, daar in Madrid. Na Madrid ga ik eens kijken voor een kamer. Ik wil ook wel een leuke stage doen en in Zwolle zit je net iets centraler dan Urk . Ik klaag niet, want ik vermaak me nog prima op Urk. Ik heb hier mijn werk en ik zou er nu niet aan moeten denken om in Zwolle te wonen met 30 graden. Ik heb hier het strand op 10 minuten
    Terreros85maandag 17 juli 2006 @ 21:24
    quote:
    Op maandag 17 juli 2006 17:35 schreef Svensational het volgende:
    Werkt er nog iemand bij de Bonimarkt ?
    Ik ken ook wel een paar meisjes die er werken
    annoylikethewindmaandag 17 juli 2006 @ 22:40
    quote:
    Op maandag 17 juli 2006 21:23 schreef Terreros85 het volgende:

    [..]

    ja, ik heb er echt wel over nagedacht, maar toch besloten het niet te doen. Voor aanvang van de studie had ik geen moment aan gedacht om daar te gaan wonen. Het was Zwolle en ik kende genoeg mensen die dat stuk elke dag reisden. Ik kwam echter in een leuke klas en we gingen af en toe ook wel stappen of ik had een feestje etc. in Zwolle. Dan moest ik altijd bij een vriend die wel in Zwolle op kamers zat blijven slapen. Dat was nooit een probleem, maar het begon wel te kriebelen. Ik besloot na de zomer maar eens te gaan kijken. Na de zomer schoof ik het weer voor me uit tot het nieuwe jaar. Toen had ik wel zin, maar ik kwam er ook achter dat de mogelijkheid bestond om naar het buitenland te gaan. Dat wou ik heel graag dus heb ik ervoor gekozen om deze tijd nog thuis te blijven. Dat zal ook niet nix kosten neem ik aan, daar in Madrid. Na Madrid ga ik eens kijken voor een kamer. Ik wil ook wel een leuke stage doen en in Zwolle zit je net iets centraler dan Urk . Ik klaag niet, want ik vermaak me nog prima op Urk. Ik heb hier mijn werk en ik zou er nu niet aan moeten denken om in Zwolle te wonen met 30 graden. Ik heb hier het strand op 10 minuten
    Daar zeg je wat, het is inderdaad wat minder om in Zwolle te wonen met dit weer. Hoewel, je kunt wel zwemmen maar dan in de wythemerplas. Maar goed, ik kan toch niet naar het strand want ik moet leren Ik heb het eerste jaar nog heen en weer gereisd, maar kwam er idd achter dat het ook gezellig (en handig!!) was om in Zwolle te wonen. Ik had binnen notime een kamer via via. Misschien ls ik niet op kamers gegaan was, had ik ook wel naar het buitenland gekund. Kost namelijk wel een aardige duit. Maar ja, nu ook lol gehad en ik woonde op 10 minuten fietsen van school

    (edit) ook wel aardig is te vermelden dat ik voor de middelbare school ook al 5 jaar heen en weer gereisd was, 1,5 uur heen: 1,5 terug. Dus daar was ik een beetje zat van

    Ik ken inmiddels niemand meer die in de Boni werkt. Wel in de AH, telt dat ook ?
    Terreros85dinsdag 18 juli 2006 @ 00:37
    Op welke midd. school zat jij dan, Greidanus? Pieter Zant is namelijk niet zó ver. Ik zat op het Emelwerda en ik ging van maart tot oktober lekker met de fiets naar school. Heerlijk om te doen, dat mis ik nu nog wel eens

    Ik ken ze bij beide supermarkten. Krijg ik nu een lintje ofzo ?
    Svensationaldinsdag 18 juli 2006 @ 06:48
    quote:
    Op maandag 17 juli 2006 22:40 schreef annoylikethewind het volgende:
    Ik ken inmiddels niemand meer die in de Boni werkt. Wel in de AH, telt dat ook ?
    Ja hoor, daar kom ik ook elke dag .
    Ordinairdinsdag 18 juli 2006 @ 15:53
    quote:
    Op dinsdag 18 juli 2006 06:48 schreef Svensational het volgende:

    [..]

    Ja hoor, daar kom ik ook elke dag .
    Kom je ook uit Urk ofzo?
    Svensationaldinsdag 18 juli 2006 @ 16:17
    quote:
    Op dinsdag 18 juli 2006 15:53 schreef Ordinair het volgende:

    [..]

    Kom je ook uit Urk ofzo?
    Nee, ik rij er doorheen voor m'n werk.
    babbadinsdag 18 juli 2006 @ 16:50
    quote:
    Op dinsdag 18 juli 2006 16:17 schreef Svensational het volgende:

    [..]

    Nee, ik rij er doorheen voor m'n werk.
    Waar kom je dan vandaan? En waar werk je?
    Svensationaldinsdag 18 juli 2006 @ 17:27
    quote:
    Op dinsdag 18 juli 2006 16:50 schreef babba het volgende:

    [..]

    Waar kom je dan vandaan? En waar werk je?
    Meppel. En ik zorg ervoor dat jullie daar in Urk tijdschriften hebben .
    babbadinsdag 18 juli 2006 @ 19:14
    quote:
    Op dinsdag 18 juli 2006 17:27 schreef Svensational het volgende:

    [..]

    Meppel. En ik zorg ervoor dat jullie daar in Urk tijdschriften hebben .
    Dus je rijdt elke dag/week alle supermarkten en winkels zoals de Bruna e.d. af om tijdschriften te brengen?
    Svensationaldinsdag 18 juli 2006 @ 20:56
    quote:
    Op dinsdag 18 juli 2006 19:14 schreef babba het volgende:

    [..]

    Dus je rijdt elke dag/week alle supermarkten en winkels zoals de Bruna e.d. af om tijdschriften te brengen?
    Jep, Bruna, Boni, C1000 en AH elke dag, soms ook nog Musicstore, die drogist(van Dalen ) En dat doe ik ook in Emmeloord en Lemmer.
    Ludgerdinsdag 18 juli 2006 @ 21:10
    Is 't warm 'OP' Urk? :p
    babbadinsdag 18 juli 2006 @ 22:05
    quote:
    Op dinsdag 18 juli 2006 21:10 schreef Ludger het volgende:
    Is 't warm 'OP' Urk? :p
    Jah
    Ordinairwoensdag 19 juli 2006 @ 18:03
    quote:
    Op dinsdag 18 juli 2006 17:27 schreef Svensational het volgende:

    [..]

    Meppel. En ik zorg ervoor dat jullie daar in Urk tijdschriften hebben .
    Mooi werk!
    babbadonderdag 20 juli 2006 @ 19:43
    Pfff, ik word af en toe zo moe van die refo's

    Neem dit nou

    En dat soort mensen zit helaas ook in grote getallen op Urk. Laatst mocht m'n zwager niet binnenkomen bij familie op zondag, omdat hij op de fiets was !
    Ordinairdonderdag 20 juli 2006 @ 19:52
    quote:
    Op donderdag 20 juli 2006 19:43 schreef babba het volgende:
    Pfff, ik word af en toe zo moe van die refo's

    Neem dit nou

    En dat soort mensen zit helaas ook in grote getallen op Urk. Laatst mocht m'n zwager niet binnenkomen bij familie op zondag, omdat hij op de fiets was !
    Ik word inderdaad ook altijd raar aangekeken als ik op de scooter op zondagmiddag door Urk rij..
    teigandonderdag 20 juli 2006 @ 19:56
    toen ik nog dichter bij Urk woonde, kwamen ze op zondagmiddag altijd massaal langs op de fiets, rondje rijden.......

    Onze boerderij is ook door Urkers gekocht uiteindelijk
    babbadonderdag 20 juli 2006 @ 20:54
    quote:
    Op donderdag 20 juli 2006 19:52 schreef Ordinair het volgende:

    [..]

    Ik word inderdaad ook altijd raar aangekeken als ik op de scooter op zondagmiddag door Urk rij..
    M'n oma woont in de buurt van de C1000, als we dan op zondag daarheen gaan rijden we altijd net langs die kerk daar als hij uitkomt

    Iederéén loopt gewoon midden op de weg en laten je er niet langs omdat ze vinden dat je toch niet mag autorijden op zondag. En als je dan even de koppeling intrapt en met het gaspedaal gaat spelen zie je ze alleen maar nee schudden Al die mensen volledig in het zwart gekleed
    Svensationaldonderdag 20 juli 2006 @ 20:57
    quote:
    Op donderdag 20 juli 2006 20:54 schreef babba het volgende:

    [..]

    M'n oma woont in de buurt van de C1000, als we dan op zondag daarheen gaan rijden we altijd net langs die kerk daar als hij uitkomt

    Iederéén loopt gewoon midden op de weg en laten je er niet langs omdat ze vinden dat je toch niet mag autorijden op zondag. En als je dan even de koppeling intrapt en met het gaspedaal gaat spelen zie je ze alleen maar nee schudden Al die mensen volledig in het zwart gekleed
    Ben ik blij dat ik niet op zondag hoef te werken zeg !
    babbadonderdag 20 juli 2006 @ 21:02
    quote:
    Op donderdag 20 juli 2006 20:57 schreef Svensational het volgende:

    [..]

    Ben ik blij dat ik niet op zondag hoef te werken zeg !
    Idd Volgende keer dat je hier bent kijk je gelijk op een hele andere manier naar die kerk dan eerst

    [ Bericht 17% gewijzigd door babba op 20-07-2006 21:22:21 ]
    JB100-plusvrijdag 21 juli 2006 @ 10:42
    quote:
    Op maandag 17 juli 2006 00:00 schreef Ludger het volgende:

    En eigelijk erg, de Nop wordt helemaal volgebouwd voor Urkers tzt.... Ook gaan ze in Tollebeek en Nagele wonen Foei!
    Ach, ze mogen hier gerust komen wonen hoor, goed voor de plaatselijke middenstand (de supermarkt). De eigenaar hiervan komt trouwens ook oorspronkelijk van Urk, dus dat scheelt natuurlijk.
    babbavrijdag 21 juli 2006 @ 17:07
    quote:
    Op vrijdag 21 juli 2006 10:42 schreef JB100-plus het volgende:

    [..]

    Ach, ze mogen hier gerust komen wonen hoor, goed voor de plaatselijke middenstand (de supermarkt). De eigenaar hiervan komt trouwens ook oorspronkelijk van Urk, dus dat scheelt natuurlijk.
    Idd, ik hoorde gisteren van een emmeloorder dat de Aldi en Lidl in Emmeloord leven van de urkers, terwijl er in Urk ook een Aldi en Lidl zijn
    annoylikethewindvrijdag 21 juli 2006 @ 18:53
    quote:
    Op vrijdag 21 juli 2006 17:07 schreef babba het volgende:

    [..]

    Idd, ik hoorde gisteren van een emmeloorder dat de Aldi en Lidl in Emmeloord leven van de urkers, terwijl er in Urk ook een Aldi en Lidl zijn
    He? Das wel heel vaag!
    Hoewel, je kent het 'effe winkelen in emmeloord' wel toch?
    babbavrijdag 21 juli 2006 @ 19:10
    quote:
    Op vrijdag 21 juli 2006 18:53 schreef annoylikethewind het volgende:

    [..]

    He? Das wel heel vaag!
    Hoewel, je kent het 'effe winkelen in emmeloord' wel toch?
    Volgens die emmeloorder waren het mensen die niet herkend wilden worden in een Lidl of Aldi omdat anders hun ego wordt aangetast

    Toen ik nog een klein ukkie was gingen we ook vaak iets kopen in emmeloord, tegenwoordig niet meer, je kunt nu vrijwel alles ook wel krijgen op Urk
    Svensationalvrijdag 21 juli 2006 @ 19:30
    quote:
    Op donderdag 20 juli 2006 21:02 schreef babba het volgende:

    [..]

    Idd Volgende keer dat je hier bent kijk je gelijk op een hele andere manier naar die kerk dan eerst
    Ik heb geen idee waar ie zit eigenlijk .
    babbavrijdag 21 juli 2006 @ 20:05
    quote:
    Op vrijdag 21 juli 2006 19:30 schreef Svensational het volgende:

    [..]

    Ik heb geen idee waar ie zit eigenlijk .
    Je weet wel de C1000 neem ik aan? Nou als je recht voor de C1000 staat zie je een plein met parkeerplaatsen. met links daarvan een weg/straat. Aan die straat zit dus die kerk. Het is gewoon schuintegenover de C1000 dus
    Svensationalvrijdag 21 juli 2006 @ 20:08
    quote:
    Op vrijdag 21 juli 2006 20:05 schreef babba het volgende:

    [..]

    Je weet wel de C1000 neem ik aan? Nou als je recht voor de C1000 staat zie je een plein met parkeerplaatsen. met links daarvan een weg/straat. Aan die straat zit dus die kerk. Het is gewoon schuintegenover de C1000 dus
    Och ja, dat klopt ook !
    annoylikethewindzaterdag 22 juli 2006 @ 01:00
    Sinds wanneer is de Wabu een feestcafe met bijbehorende lalmuziek?
    Terreros85zaterdag 22 juli 2006 @ 12:39
    quote:
    Op zaterdag 22 juli 2006 01:00 schreef annoylikethewind het volgende:
    Sinds wanneer is de Wabu een feestcafe met bijbehorende lalmuziek?
    Niet, alhoewel het op zaterdagavond wel die neiging krijgt. Vorige week ook, maar dat kwam ook omdat er coctailparty was met veel zand .

    't Anker noemt zich wel feestcafé, maar daar komen veel minder mensen. Als het daar wat drukker was, zou dat ook een hele leuke tent zijn. begint op een zaterdagavond wel steeds drukker te worden, maar de meeste mensen zijn ook vrij vlot weer weg. 12 uur is de tent leeg
    Ordinairzaterdag 22 juli 2006 @ 17:38
    Mijn ouders kopen ook vaak zat boodschappen bij de C1000 in Emmeloord.. Terwijl er dus ook één op Urk zit.
    Svensationalzaterdag 22 juli 2006 @ 17:40
    quote:
    Op zaterdag 22 juli 2006 17:38 schreef Ordinair het volgende:
    Mijn ouders kopen ook vaak zat boodschappen bij de C1000 in Emmeloord.. Terwijl er dus ook één op Urk zit.
    In Emmeloord zitten er twee Greidanus en Europalaan .
    Rev-zaterdag 22 juli 2006 @ 17:52
    gistern8 in de lange een groep urkers die wouden weten of ik iemand kende die in "duistere" zaken deed.
    Ik wees gewoon een willekeurige vriend van me aan, gingen ze daar maar heen en was ik van ze af

    Wat bedoelen ze met duistere zaken? Heb zelf wel zon vermoeden

    Ordinairzaterdag 22 juli 2006 @ 17:53
    Klopt, Ze gaan altijd naar Europalaan, daar kwam ik 2 jaar geleden trouwens ook heel vaak, na school snel even wat te eten komen enzo voordat je op de fiets naar huis fietste!
    Svensationalzaterdag 22 juli 2006 @ 17:55
    quote:
    Op zaterdag 22 juli 2006 17:53 schreef Ordinair het volgende:
    Klopt, Ze gaan altijd naar Europalaan, daar kwam ik 2 jaar geleden trouwens ook heel vaak, na school snel even wat te eten komen enzo voordat je op de fiets naar huis fietste!
    Je moest elke dag van Urk naar Emmeloord fietsen ?
    babbazaterdag 22 juli 2006 @ 21:43
    Ik fietstte ook vaak naar Emmeloord om naar school te gaan als het niet te koud was. Nu heb ik een OV dus doe ik dat niet meer
    annoylikethewindzaterdag 22 juli 2006 @ 22:36
    quote:
    Op zaterdag 22 juli 2006 12:39 schreef Terreros85 het volgende:

    [..]

    Niet, alhoewel het op zaterdagavond wel die neiging krijgt. Vorige week ook, maar dat kwam ook omdat er coctailparty was met veel zand .

    't Anker noemt zich wel feestcafé, maar daar komen veel minder mensen. Als het daar wat drukker was, zou dat ook een hele leuke tent zijn. begint op een zaterdagavond wel steeds drukker te worden, maar de meeste mensen zijn ook vrij vlot weer weg. 12 uur is de tent leeg
    Nou ik vond het gisteren wel aardig feestcafe-achtig namelijk. "wat zullen we drinken, zeven dagen lang" en andere vrolijke upgebeate lal liedjes. Geef mij maar de ouwe wabu: goeie rock/popmuziek en geen discolichten!
    Terreros85zondag 23 juli 2006 @ 12:20
    quote:
    Op zaterdag 22 juli 2006 22:36 schreef annoylikethewind het volgende:

    [..]

    Nou ik vond het gisteren wel aardig feestcafe-achtig namelijk. "wat zullen we drinken, zeven dagen lang" en andere vrolijke upgebeate lal liedjes. Geef mij maar de ouwe wabu: goeie rock/popmuziek en geen discolichten!
    Das eigenlijk alleen op zaterdagavond. Dan hangt er zo'n lalsfeer. Vrijdagavond is die er bijvoorbeeld niet. Komt misschien ook doordat het zaterdagavond stampvol is in de wabu. Dan hangt er al snel een lalsfeer . Ik was gisteren trouwens niet in de wabu. Ik moest 's avonds werken dus ik kon niet in een wabu zijn.

    Ik fietste met mooi weer ook altijd Urk - Emmeloord
    Ordinairzondag 23 juli 2006 @ 14:03
    Gister vond ik het nergens eigenlijk gezellig.. In de Wabu nog het meest! Maar dat kwam omdat het daar het koelst was.

    Ik fietste elke dag op en neer ja.. 2 jaar lang.
    Terreros85dinsdag 25 juli 2006 @ 12:36
    Dit is ook Urk:
    quote:
    Ruziënde stropers schakelen politie in

    maandag 24 juli 2006

    Waar twee honden vechten om een been, daar gaat de derde ermee heen. Dat spreekwoord bleek zaterdagmiddag feilloos van toepassing op twee groepjes visstropers en de politie. Een 54-jarige man deed bij de politie zijn beklag over een 40-jarige plaatsgenoot en diens 15-jarige zoon. Die zouden zijn fuiken leeg gehaald hebben, bij de Evert Bakkerkade en bij de Ketelbrug. De zoon van de man ging verhaal halen, maar dat bleef zonder resultaat.
    De politie hoorde het verhaal belangstellend aan, maar vroeg zich vervolgens wel hardop af wat de bedoelingen van de 54-jarige precies waren geweest toen hij de fuiken uitzette.
    Het einde van het liedje was dat de twee beschuldigde visstropers werden aangehouden en verhoord. De 54-jarige werd ook nog eens goed aan de tand gevoeld. De gevangen paling werd in beslag genomen en vernietigd. Voor wat betreft de fuiken moet nog precies uitgezocht worden van wie die zijn. Volgens de politie bestaat de mogelijkheid dat de fuiken toebehoren aan een beroepsvisser.
    Ordinairdinsdag 25 juli 2006 @ 20:07
    Heeft iemand de namen?
    annoylikethewindvrijdag 28 juli 2006 @ 12:57
    Oehoi! Iedereen op tentenkamp ?
    Terreros85vrijdag 28 juli 2006 @ 13:57
    quote:
    Op vrijdag 28 juli 2006 12:57 schreef annoylikethewind het volgende:
    Oehoi! Iedereen op tentenkamp ?
    haha, vroeger wel, maar dat is inmiddels ook al een jaar of 8 geleden

    Er is trouwens ook een refo-tentenkamp bij ons op de buurt. Naast het normale tentenkamp (middelbuurt) is er ook een tentenkamp voor de refo-kids. Wat een amish zijn die lui ook .
    annoylikethewindvrijdag 28 juli 2006 @ 14:07
    Waren het maar amish, die vind ik echt geweldig interessant. Wil volgend jaar in de VS stage lopen en ze dan zeker nog een bezoekje brengen aan de amish

    Wat doen ze nou anders in een refotentenkamp? Meer psalmen zingen ofzo? Ik vraag het me serieus af....
    Terreros85vrijdag 28 juli 2006 @ 15:40
    Tsja, Amish zijn interessante lui ja. Ik bedoelde het meer op de manier van ''afsluiten van de buitenwereld''. Volgens mij zingen ze op dat tentenkamp de hele dag psalmen en wordt er voorgelezen uit de kinderbijbel. Ik snap dat niet, want het gewone tentenkamp is toch ook gewoon op christelijke grondslag.
    Svensationalvrijdag 28 juli 2006 @ 17:09
    Hebben jullie ook allemaal zo'n stoere oorbel ?
    babbavrijdag 28 juli 2006 @ 17:16
    quote:
    Op vrijdag 28 juli 2006 17:09 schreef Svensational het volgende:
    Hebben jullie ook allemaal zo'n stoere oorbel ?
    Niet meer, ik heb hem er uit gehaald na een infectie en toen nooit meer ingedaan
    Svensationalvrijdag 28 juli 2006 @ 17:20
    Wat is dat voor oorbel eigenlijk, bijna elke Urker heeft er een!
    babbavrijdag 28 juli 2006 @ 17:24
    quote:
    Op vrijdag 28 juli 2006 17:20 schreef Svensational het volgende:
    Wat is dat voor oorbel eigenlijk, bijna elke Urker heeft er een!
    Traditie uit het verleden, als een visser dan verdronk op zee dan konden de vinders van het lijk van z'n oorbel de begravenis betalen ofzo dacht ik
    babbazaterdag 29 juli 2006 @ 17:46
    Doe hier alsof je in Urk woont

    Terreros85zaterdag 29 juli 2006 @ 19:17
    quote:
    Altijd een makkelijke prooi, Urk
    annoylikethewindzaterdag 29 juli 2006 @ 19:26
    Hebben ze even een ontzettend oud topic van stal gehaald, lekker....
    Canisfirezondag 30 juli 2006 @ 00:50
    Urk
    annoylikethewindzondag 30 juli 2006 @ 10:36
    ik word duizelig van jouw icon
    Svensationalzondag 30 juli 2006 @ 16:00
    http://frontpage.fok.nl/video/205
    Ludgermaandag 31 juli 2006 @ 23:52
    De gelijkenis van de verloren zoon in het 'urks'

    Urk
    Flevoland
    11. In IJ zeen: Er was een man die twie zuuns adde.

    12. De jóngste van die beien zeen tugen z'n vader: Taote, gief m'n et part van oens bezit, dat mij toekomt. In ij verdielde z'n bezit onger d'rlui.

    13. In niet zovuul teed laoter verkocht de jongste zuun alles in ging op reaze nor een vaar laand, waor ie al wat ie adde er duur joeg in een leven van overdaod.

    14. Toen hij er alles duur ebrocht adde, kwam er een zwaore óngersnood in dat laand in begón ie gebrek te lijen.

    15. In ij trók er op eut in dróng 'm op an iene van de brgers van dat laand in die stuurde 'm nor z'n laand om er op de varkens te passen.

    16. In ij wou graag z'n buk vol eten van de skellen die de varkens kriegen, maar er was gien iene die ze 'm gaf.

    17. Toe kwam ie tot 'mzelf in zeen: Oevuul knechtsen van m'n vaoder eawen brood in overvloed in ik vergoon ier van d'ónger.

    18. Ik zal opstoon in nor m'n vader goon, in tugen 'm zeggen: Taote, ik eaw ezundigd tugen d'emel in tugen joe,

    19. ik bin 't niet meer waard je zuun eneumd te wórren, maak m'n maar gelik an iene van je knechtsen.

    20. In ij sting op in keerde nor z'n vader terógge. In toe ie nog een stók bij 'm verdeen was, toe zag z'n vader em al in krieg arg vuul miedelijen mit 'm. In ij liep op 'm an, vul 'm om z'n aals in poeste 'm.

    21. In de zuun zeen tugen 'm: taote, ik eaw ezundigd tugen d'emel in tugen joe, ik bin 't niet meer waard je zuun eneumd te wórren.

    22. Maar de vader zeen tugen z'n knechtsen: bring ier gaauw de beste klieren in trek ze 'm an in doen 'm een ring an z'n aand in skoenen an z'n bienen.

    23. In aol et vetgemeste kalf in slacht et, in lotten w'een fiestmaol ouwen.

    24. Want m'n zuun ier was dood in is wier levend ewórren, ij was verleuren in is evoenden. In ze begónnen fiest te vieren.

    25. Z'n ouwste zuun was op 't laand in toe ie vlakbij eus was oord'ie meziek in gedans.

    26. In ij riep iene van de knechtsen in vroeg wat er goonde was.

    27. Die zeen tugen 'm: je bruur is teus ekeumen in je vader čt et vetgemeste kalf lotten slachten, omdat ie 'm gezoend in wel terógg' ekriegen čt.

    28. Maar ij wórde kwaod in wou niet in eus goon. Toe kwam z'n vader nor beuten in dróng er bij 'm op an (om in eus te koemen).

    29. Maar ij gaf z'n vader as antwoord: Kiek er's ier, ik bin nou al zovuul jaoren in je dienst in nooit eaw ik wat edoon dat tugen je gebod inging, maar j'eawen mij nooit een geitebukkien egeven om er's mit m'n maos fiest te kunnen vieren.

    30. Maar nou die zuun van je terógg' ekeumen is, die er je bezit mit slechte vrouwen duur ejoegen čt, nou ei je vór um 't gemeste kalf lotten slachten.

    31. Maar ij zeen tugen 'm: Keend, jie binnen toch altoos bij m'n, in alles wat ik eaw is toch van joe.

    32. We mózzen wel fiest vieren in blede wezen, want je bruur ier was dood in is wier levend ewórren, ij was verleuren in is evoenden.

    Notes of the translator.
    Andere mogelijke vertalingen, en opmerkingen.

    11. Er was er es iene die twie jonge(n)s adde.

    12. De jongste van die twie

    I.p.v. vader altijd taote (ouderwets), of geen taote meer en altijd vader.

    13. In een posien laoter..... verkocht: oude mensen zeggen nog verkoft

    17 I.p.v. knech(t)sen: knechten of arrebeiers (knechtsen is al wat ouderwets)

    24. fiest: oudere mensen zeggen nog wel fienst.

    26. wat er an d'aand was

    27. is terógg' ekeumen, is wier ekeumen.

    29. maos: maats, vrienden

    31. altees

    32. leve(n)d is in ons dialect meestal levendig (levendige vis)

    Op Urk maken we nog onderscheid tussen de o van hok en die van bók (van het oude leesplankje).

    We hebben ook een korte en een lange ie (N.B. de diacritische tekens moeten nog aangebracht worden, HSch.). Vb: ik kiek niet, want zie kiek gister ok niet 'ik kijk niet, want zij keek gister ook niet'.

    Notes of the editor
    Kloeke code: F 77

    This translation corresponds with the 1874 translation nr.: 107

    To be found in 1874 dialecticon vol. II, p. 51-57

    Name of the dialect in the 1874 dialecticon: Urk

    This dialect is a representative of the region: Urk

    De nieuwe Winkler
    babbadinsdag 1 augustus 2006 @ 17:22
    quote:
    Op maandag 31 juli 2006 23:52 schreef Ludger het volgende:
    De gelijkenis van de verloren zoon in het 'urks'

    knip
    Kun je het zelf ook lezen?
    Ludgerdinsdag 1 augustus 2006 @ 18:02
    quote:
    Op dinsdag 1 augustus 2006 17:22 schreef babba het volgende:

    [..]

    Kun je het zelf ook lezen?
    Jazeker.. jaren met urkers omgegaan
    annoylikethewinddinsdag 1 augustus 2006 @ 19:59
    Is t niet tijd voor een Urker versie van Boten Anna? Zoiets als deze?

    Jij kan Urkers lezen Ludger? Ik vind het al moeilijk en ik spreek het vloeiend
    Ludgerdinsdag 1 augustus 2006 @ 22:53
    quote:
    Op dinsdag 1 augustus 2006 19:59 schreef annoylikethewind het volgende:
    Is t niet tijd voor een Urker versie van Boten Anna? Zoiets als deze?

    Jij kan Urkers lezen Ludger? Ik vind het al moeilijk en ik spreek het vloeiend
    Wat wil je als je een urker bent
    Canisfirewoensdag 2 augustus 2006 @ 15:27
    quote:
    Op vrijdag 21 juli 2006 20:05 schreef babba het volgende:

    [..]

    Je weet wel de C1000 neem ik aan? Nou als je recht voor de C1000 staat zie je een plein met parkeerplaatsen. met links daarvan een weg/straat. Aan die straat zit dus die kerk. Het is gewoon schuintegenover de C1000 dus
    Een vriendin van mij werkt daar lol
    Bij de C1000 dan.
    Canisfirewoensdag 2 augustus 2006 @ 15:30
    Kenen jullie Petra of Lea of Ingrid
    ?? Die zijn best tof op zijn tijd

    Of Henny die is alleen niet zo tof of Magdalena de enige goth op urk
    Svensationalwoensdag 2 augustus 2006 @ 15:44
    quote:
    Op woensdag 2 augustus 2006 15:27 schreef Canisfire het volgende:

    [..]

    Een vriendin van mij werkt daar lol
    Bij de C1000 dan.
    Wie ? Hoe ziet ze eruit ?
    Canisfirewoensdag 2 augustus 2006 @ 15:45
    quote:
    Op woensdag 2 augustus 2006 15:44 schreef Svensational het volgende:

    [..]

    Wie ? Hoe ziet ze eruit ?
    Jij kent geen urkers schimmel
    Svensationalwoensdag 2 augustus 2006 @ 15:46
    Oh, en is het Urks om je auto vóór de winkel te zetten ipv op de parkeerplaats ? Vooral bij de C1000 zijn altijd van die asocialen . Alleen ik mag 'm ervoor zetten, jullie niet .
    Svensationalwoensdag 2 augustus 2006 @ 15:47
    quote:
    Op woensdag 2 augustus 2006 15:45 schreef Canisfire het volgende:

    [..]

    Jij kent geen urkers schimmel
    Dude, lees het héle topic dan gewoon door .
    quote:
    Op dinsdag 18 juli 2006 16:17 schreef Svensational het volgende:

    [..]

    Nee, ik rij er doorheen voor m'n werk.
    quote:
    Op dinsdag 18 juli 2006 17:27 schreef Svensational het volgende:

    [..]

    Meppel. En ik zorg ervoor dat jullie daar in Urk tijdschriften hebben .
    quote:
    Op dinsdag 18 juli 2006 20:56 schreef Svensational het volgende:

    [..]

    Jep, Bruna, Boni, C1000 en AH elke dag, soms ook nog Musicstore, die drogist(van Dalen ) En dat doe ik ook in Emmeloord en Lemmer.
    Canisfirewoensdag 2 augustus 2006 @ 15:53
    quote:
    Op woensdag 2 augustus 2006 15:47 schreef Svensational het volgende:

    [..]

    Dude, lees het héle topic dan gewoon door .
    [..]


    [..]


    [..]
    Blond haar...


    Links

    En het is een Kramer

    Klasgenootje die nu van opleiding gaat switchen.
    Svensationalwoensdag 2 augustus 2006 @ 15:55
    Hmmm...zegt me niks...
    Canisfirewoensdag 2 augustus 2006 @ 15:59
    Iemand trouwens die Hans Mars kent op zijn slippers?
    babbawoensdag 2 augustus 2006 @ 16:46
    M'n nichtje werkt ook bij de C1000, evenals een klasgenoot van me
    Terreros85donderdag 3 augustus 2006 @ 12:15
    Het meisje zegt mij ook nix. Ik ken ook wel wat mensen in de C1000, maar ik denk dat ik er bij de Boni/AH meer ken

    wat een onderwerp trouwens
    Assholevrijdag 4 augustus 2006 @ 10:15
    Yo nog een urker meld zich!!
    babbavrijdag 4 augustus 2006 @ 18:01
    quote:
    Op vrijdag 4 augustus 2006 10:15 schreef Asshole het volgende:
    Yo nog een urker meld zich!!
    quote:
    Geb. Datum: 09-11-1986
    Favo forum: 40+
    WESTvrijdag 11 augustus 2006 @ 14:09
    ik moet in urk voetballen komend seizoen 17 februari 2007 om precies te zijn gaan wij urk 8 in maken
    babbavrijdag 11 augustus 2006 @ 19:36
    quote:
    Op vrijdag 11 augustus 2006 14:09 schreef WEST het volgende:
    ik moet in urk voetballen komend seizoen 17 februari 2007 om precies te zijn gaan wij urk 8 in maken
    Prepare for your defeat
    WESTvrijdag 11 augustus 2006 @ 19:50
    quote:
    Op vrijdag 11 augustus 2006 19:36 schreef babba het volgende:

    [..]

    Prepare for your defeat
    nou wij gaan voor het kampioenschap en jullie voor degradatie...
    Svensationalzaterdag 12 augustus 2006 @ 01:06
    Nog niemand een oud roestig wit busje in Urk gezien ?
    babbazaterdag 12 augustus 2006 @ 19:02
    quote:
    Op zaterdag 12 augustus 2006 01:06 schreef Svensational het volgende:
    Nog niemand een oud roestig wit busje in Urk gezien ?
    Nee?
    Ordinairvrijdag 18 augustus 2006 @ 00:23
    Ik ben weer terug van vakantie!
    babbavrijdag 18 augustus 2006 @ 17:24
    quote:
    Op vrijdag 18 augustus 2006 00:23 schreef Ordinair het volgende:
    Ik ben weer terug van vakantie!
    Was je weg dan?
    WESTvrijdag 18 augustus 2006 @ 20:02
    is mijn coke die ik besteld heb al aangekomen
    annoylikethewindvrijdag 18 augustus 2006 @ 20:49
    quote:
    Op vrijdag 18 augustus 2006 20:02 schreef WEST het volgende:
    is mijn coke die ik besteld heb al aangekomen
    Ga jij es effe terug naar Zwolle!
    Ordinairzondag 20 augustus 2006 @ 18:58
    quote:
    Op vrijdag 18 augustus 2006 17:24 schreef babba het volgende:

    [..]

    Was je weg dan?
    Nee..
    quote:
    Op vrijdag 18 augustus 2006 20:02 schreef WEST het volgende:
    is mijn coke die ik besteld heb al aangekomen
    Voor jouw wel..

    [ Bericht 31% gewijzigd door Ordinair op 20-08-2006 19:05:04 ]
    Rev-zondag 20 augustus 2006 @ 20:29
    heb me nieuwe auto op urk gekocht..
    Ludgermaandag 21 augustus 2006 @ 12:39
    quote:
    Op zondag 20 augustus 2006 20:29 schreef Rev- het volgende:
    heb me nieuwe auto op urk gekocht..
    Wow, ze hebben autodealers op Urk
    pekelmaandag 21 augustus 2006 @ 12:40
    Urk Mag er dit jaar naar toe, tegen de B1 voetballen
    Ludgermaandag 21 augustus 2006 @ 13:34
    quote:
    Op maandag 21 augustus 2006 12:40 schreef pekel het volgende:
    Urk Mag er dit jaar naar toe, tegen de B1 voetballen
    Zaterdagcompetitie zeker
    pekelmaandag 21 augustus 2006 @ 14:01
    quote:
    Op maandag 21 augustus 2006 13:34 schreef Ludger het volgende:

    [..]

    Zaterdagcompetitie zeker
    Of course
    Ordinairmaandag 21 augustus 2006 @ 14:36
    Tegen B1? Volgens mij zit daar me neef in.. Of die zit nu al in A1.
    Ludgermaandag 21 augustus 2006 @ 16:13
    quote:
    Op maandag 21 augustus 2006 14:01 schreef pekel het volgende:

    [..]

    Of course
    Zit ik niet mee, voetbal op zondag.. weet ik wel wat leukers te doen
    Terreros85zaterdag 26 augustus 2006 @ 12:11
    quote:
    Op maandag 21 augustus 2006 16:13 schreef Ludger het volgende:

    [..]

    Zit ik niet mee, voetbal op zondag.. weet ik wel wat leukers te doen
    voetbal kijken ?
    Ludgerzaterdag 26 augustus 2006 @ 12:17
    quote:
    Op zaterdag 26 augustus 2006 12:11 schreef Terreros85 het volgende:

    [..]

    voetbal kijken ?
    Nee, dat is dodelijk saai
    Ordinairzaterdag 26 augustus 2006 @ 12:23
    Hey, wanneer hebben we #2?
    annoylikethewindzaterdag 26 augustus 2006 @ 13:22
    nog 80 posts
    Ordinairzaterdag 26 augustus 2006 @ 14:29
    Ja maar gaat beetje langzaam nu.. Oja, het moet vanaaf erg onrustig worden in het oude dorp ofzo.. Chaos had iemand het over.. Ik wacht af.
    Terreros85zaterdag 26 augustus 2006 @ 15:59
    quote:
    Op zaterdag 26 augustus 2006 14:29 schreef Ordinair het volgende:
    Ja maar gaat beetje langzaam nu.. Oja, het moet vanaaf erg onrustig worden in het oude dorp ofzo.. Chaos had iemand het over.. Ik wacht af.
    hmmm....ik ga wel ff kijken vanavond. Ik ben toch wel in die buurt (wabu etc.). Het was vorige week ook bal las ik in het UL. Ik ben net vijf dagen in London geweest dus ik was vorige week niet op Urk
    Ordinairzondag 27 augustus 2006 @ 11:44
    Vorige week was het ernstig ja, gister alleen een klein relletje in de start. Dat was mooi, op de dansvloer iedereen aan het slaan en zo!
    annoylikethewindzondag 27 augustus 2006 @ 11:57
    Da's geen nieuws, als er geknokt wordt in de start

    Was t verder nog gezellig?
    Ordinairzondag 27 augustus 2006 @ 12:01
    Nee maar dit was leuk. En voor de rest was het wl gezellig ja!
    Terreros85zondag 27 augustus 2006 @ 13:11
    mja, was voor het eerst sinds een paar weken weer op stap op Urk. Was wel gezellig in de Wabu, maar ook heel druk/warm etc. Niets nieuws dus..
    babbazondag 27 augustus 2006 @ 13:18
    WTF, zit ik een half uurtje geleden lekker achter de pc, flits, rommel, knal, weg stroom

    Bliksem ingeslagen hier ergens in de buurt

    [ Bericht 2% gewijzigd door babba op 27-08-2006 14:00:49 ]
    Ordinairzondag 27 augustus 2006 @ 13:59
    Wabu was het gister niet heel warm gelukkig.. In de start wel maarja, top avond..

    Lekker voor je babba, ik hoop niet dat je net met iets bezig was wat nu weg is. Toen het begon tem onweren heb ik PhotoShop maar even afgesloten.
    Terreros85zondag 27 augustus 2006 @ 15:19
    @Ordinair: volgens mij heb ik nog naast je gestaan gisteravond .

    Ik weet door je fotoboek nu iig wel wie je bent. Viel me trouwens wel op dat er een heel krat nieuwe meisjes open getrokken is. Ik begon me zowaar oud te worden in de wabu .
    Ordinairzondag 27 augustus 2006 @ 18:52
    Hehe.. Ik ken je niet, raar heh.. Zonder een fobo. Al die meisjes waren er toch altijd al. Tenminste ik heb geen nieuwe gezien.
    Terreros85zondag 27 augustus 2006 @ 19:52
    quote:
    Op zondag 27 augustus 2006 18:52 schreef Ordinair het volgende:
    Hehe.. Ik ken je niet, raar heh.. Zonder een fobo. Al die meisjes waren er toch altijd al. Tenminste ik heb geen nieuwe gezien.
    Ik stel me binnenkort wel voor aan je. Ik ben al een paar weken niet in de wabu geweest dus ik zag veel meisjes die ik nog niet gezien had. Was niet verkeerd hoor
    babbazondag 27 augustus 2006 @ 20:08
    Is de Wabu nou zo gezellig dan? Ik hoor iederéén erover maar ik ben er nog nooit geweest
    Ordinairzondag 27 augustus 2006 @ 20:10
    Nog nooit in de Wabu? Ik zal zo zeggen, in de Wabu zit je het lekkerst maar soms kan het niet evenaren aan de Start.
    quote:
    Op zondag 27 augustus 2006 19:52 schreef Terreros85 het volgende:

    [..]

    Ik stel me binnenkort wel voor aan je. Ik ben al een paar weken niet in de wabu geweest dus ik zag veel meisjes die ik nog niet gezien had. Was niet verkeerd hoor
    Haha, is goed.
    babbazondag 27 augustus 2006 @ 20:25
    quote:
    Op zondag 27 augustus 2006 20:10 schreef Ordinair het volgende:
    Nog nooit in de Wabu? Ik zal zo zeggen, in de Wabu zit je het lekkerst maar soms kan het niet evenaren aan de Start.
    Nope, Start en Dichte enz. ook niet. Heb nog nooit behoefte gehad om te gaan stappen eigenlijk
    Ordinairmaandag 28 augustus 2006 @ 16:20
    Dichte is al een tijdje verleden tijd..
    Assholedinsdag 29 augustus 2006 @ 13:36
    Heb een poosje in de Wabu gewerkt, maar moest stoppen omdat ik ging verhuizen naar Engeland
    Assholedinsdag 29 augustus 2006 @ 13:45
    quote:
    Op zondag 27 augustus 2006 19:52 schreef Terreros85 het volgende:

    [..]

    Ik stel me binnenkort wel voor aan je. Ik ben al een paar weken niet in de wabu geweest dus ik zag veel meisjes die ik nog niet gezien had. Was niet verkeerd hoor
    Leen, jij hier?! L E E N
    Terreros85dinsdag 29 augustus 2006 @ 13:49
    quote:
    Op dinsdag 29 augustus 2006 13:45 schreef Asshole het volgende:

    [..]

    Leen, jij hier?! L E E N
    Thijsje

    maar je gaat me toch niet vertellen dat je dat nu pas door hebt
    Assholedinsdag 29 augustus 2006 @ 14:31
    quote:
    Op dinsdag 29 augustus 2006 13:49 schreef Terreros85 het volgende:

    [..]

    Thijsje

    maar je gaat me toch niet vertellen dat je dat nu pas door hebt
    Ik kom hier niet zo vaak.....
    Ordinairdinsdag 29 augustus 2006 @ 16:29
    IedeK.woensdag 30 augustus 2006 @ 14:41
    quote:
    Op zaterdag 12 augustus 2006 01:06 schreef Svensational het volgende:
    Nog niemand een oud roestig wit busje in Urk gezien ?
    Stond je rond half één bij de Bruna?
    Zoja, dan heb ik je gezien
    Terreros85woensdag 30 augustus 2006 @ 15:55
    We gaan lekker beter dan het Emmeloord-topic

    maar ja, dat is ook echt een gat
    Ordinairwoensdag 30 augustus 2006 @ 16:31
    Emmeloord is een nog erger gat dan Urk.
    babbawoensdag 30 augustus 2006 @ 16:34
    Defineer "gat"
    Svensationalwoensdag 30 augustus 2006 @ 16:50
    quote:
    Op woensdag 30 augustus 2006 14:41 schreef IedeK. het volgende:

    [..]

    Stond je rond half één bij de Bruna?
    Zoja, dan heb ik je gezien
    Ja ! Samen met m'n broertje vandaag !
    Terreros85woensdag 30 augustus 2006 @ 17:18
    quote:
    Op woensdag 30 augustus 2006 16:50 schreef Svensational het volgende:

    [..]

    Ja ! Samen met m'n broertje vandaag !
    Op Urk leef je onder een vergrootglas
    Assholedonderdag 31 augustus 2006 @ 12:44
    quote:
    Op woensdag 30 augustus 2006 16:31 schreef Ordinair het volgende:
    Emmeloord is een nog erger gat dan Urk.
    Dieper ....
    Ordinairvrijdag 1 september 2006 @ 19:39
    Boeie..
    babbavrijdag 1 september 2006 @ 20:08
    Idd, dit topic gaat over Urk en Urkers niet over Emmeloord
    Ordinairvrijdag 1 september 2006 @ 22:54
    Morgen wee die drukke markt. Ik blijf lekker op me nest liggen.
    babbavrijdag 1 september 2006 @ 23:38
    Markt? Wazda?
    Svensationalzaterdag 2 september 2006 @ 11:46
    Nou, ik zal jullie niet meer lastigvallen daar in Urk, zoek het maar uit met je tijdschriften .
    babbazaterdag 2 september 2006 @ 11:49
    quote:
    Op zaterdag 2 september 2006 11:46 schreef Svensational het volgende:
    Nou, ik zal jullie niet meer lastigvallen daar in Urk, zoek het maar uit met je tijdschriften .


    Ordinairzaterdag 2 september 2006 @ 13:53
    Ach, haal ik ze wel persoonlijk bij je op.
    Ordinairzondag 3 september 2006 @ 23:48
    Voor het eerst weer eens een saai weekend.. Deze zondag avond was nog beter dan zaterdag avond.
    Ordinairwoensdag 6 september 2006 @ 19:11
    Is Urk dood?
    babbawoensdag 6 september 2006 @ 19:50
    quote:
    Op woensdag 6 september 2006 19:11 schreef Ordinair het volgende:
    Is Urk dood?
    Ik leef nog
    Assholedonderdag 7 september 2006 @ 10:37
    Ik ben er volgende week weer even
    Terreros85donderdag 7 september 2006 @ 13:28
    Deel 2 moet er toch komen
    Canisfiredonderdag 7 september 2006 @ 13:35
    quote:
    Op woensdag 30 augustus 2006 16:31 schreef Ordinair het volgende:
    Emmeloord is een nog erger gat dan Urk.
    Ja maar Urk heeft zijn enge geschiedenis enzo
    babbadonderdag 7 september 2006 @ 16:42
    http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/1159594
    Ordinairdonderdag 7 september 2006 @ 18:31
    Zwolle is stom..
    annoylikethewinddonderdag 7 september 2006 @ 21:18
    Echt niet
    Terreros85vrijdag 8 september 2006 @ 14:19
    quote:
    abracadabra

    Zwolle is best leuk hoor , ik ben er nu ook
    babbavrijdag 8 september 2006 @ 15:38
    http://frontpage.fok.nl/video/1700

    WTH?
    Ordinairvrijdag 8 september 2006 @ 17:30
    Kan iemand me dan vertellen wat echt een mooi cafe is in Zwolle, of waar de Rock Inn zit..
    annoylikethewindvrijdag 8 september 2006 @ 20:06
    Wat een mooi cafe is, ligt natuurlijk aan wat je leuk vind om te luisteren en welk volk je leuk vindt....
    De rock inn zit tegenover de ECI, in een zijstraatje van de winkelstraat (bij een schoenenwinkel rechts)
    Zul je in Zwolle stappen dan?
    Terreros85zaterdag 9 september 2006 @ 12:31
    quote:
    Op vrijdag 8 september 2006 17:30 schreef Ordinair het volgende:
    Kan iemand me dan vertellen wat echt een mooi cafe is in Zwolle, of waar de Rock Inn zit..
    tsja, je kunt ook naar het piekuur in de joffer op dinsdag, of foute verzoekjesavond in de docter op woensdag
    Macchia_Nerazondag 10 september 2006 @ 21:33
    quote:
    Op donderdag 7 september 2006 10:37 schreef Asshole het volgende:
    Ik ben er volgende week weer even
    Dat word koppijn zondag..uiteraard hebben we wat te vieren
    Assholemaandag 11 september 2006 @ 10:45
    quote:
    Op zondag 10 september 2006 21:33 schreef Macchia_Nera het volgende:

    [..]

    Dat word koppijn zondag..uiteraard hebben we wat te vieren
    Yeah man ik neem wel ff wat pint glazen (vazen) mee van hiero. Koppijn gegarandeerd!
    Macchia_Neramaandag 11 september 2006 @ 12:55
    quote:
    Op zaterdag 9 september 2006 12:31 schreef Terreros85 het volgende:

    [..]

    tsja, je kunt ook naar het piekuur in de joffer op dinsdag, of foute verzoekjesavond in de docter op woensdag
    Net wat voor jou ..
    Ordinairdinsdag 12 september 2006 @ 10:26
    Op vrijdagmiddag heb ik vaak vrij en als ik dna niet hoef te werken is het wel leuk om even in Zwolle iets te gaan doen naast de McDonalds..
    Terreros85dinsdag 12 september 2006 @ 17:44
    quote:
    Op dinsdag 12 september 2006 10:26 schreef Ordinair het volgende:
    Op vrijdagmiddag heb ik vaak vrij en als ik dna niet hoef te werken is het wel leuk om even in Zwolle iets te gaan doen naast de McDonalds..
    Timeless schijnt vrij druk te zijn op vrijdagmiddag
    annoylikethewinddinsdag 12 september 2006 @ 18:09
    Ik ben al effe een tijdje uit de vrijdagmiddaguitgaansleeftijd dus daar kan ik niet veel over zeggen. Ik ging vroeger wel eens naar timeless. De toog schijnt het ook goed te doen (in het rijtje van de mac) en als je goed alto bent (op vrijdagmiddag val je daar op als je niet echt alto bent ) dan is de docter of rock inn ook goed te doen.

    IS er nog nieuws op urk dan? Of is er niet veel te doen?
    Terreros85woensdag 13 september 2006 @ 19:36
    quote:
    Op dinsdag 12 september 2006 18:09 schreef annoylikethewind het volgende:
    IS er nog nieuws op urk dan? Of is er niet veel te doen?
    Gebeurt weinig hier. Het is lekker strandweer en dat is ideaal als je weinig les hebt. Ik begin mijn kleurtje van deze zomer al weer terug te krijgen
    IedeK.woensdag 13 september 2006 @ 23:03
    Nieuwe sporthal is mooi
    Ordinairdonderdag 14 september 2006 @ 13:13
    Nieuwe sporthal is ruk.. Trouwens het weer vind ik ook ruk, ik zit de hele dag hiermee op school en de airco, je raadt het al, is kapot..
    heinlzaterdag 16 september 2006 @ 11:07
    Nieuwe sporthal op Urk? Word daar ook gefutsalt (gezaalvoetbal), ik moet namelijk tegen Urk spelen
    Terreros85zaterdag 16 september 2006 @ 20:26
    quote:
    Op zaterdag 16 september 2006 11:07 schreef heinl het volgende:
    Nieuwe sporthal op Urk? Word daar ook gefutsalt (gezaalvoetbal), ik moet namelijk tegen Urk spelen
    ja, daar wordt ook gespeeld
    annoylikethewindzaterdag 16 september 2006 @ 20:38
    Is dat in plaats van de Schelp of in t Urkerhard ofzo?*is niet meer echt op de hoogte*
    IedeK.zaterdag 16 september 2006 @ 20:47
    De nieuwe sporthal ( de Vlechttuinen) ligt in het Urkerhard.
    Volgens mij blijft futsal in de Schelp, maar dat weet ik niet zeker.

    Overigens vanmiddag nog een wedstrijd gebasketbald in de Vlechttuinen.
    Dik verloren , maar ach het was een oefenwedstrijd
    Ordinairzondag 17 september 2006 @ 11:18
    Betekend dat met de komst van de nieuwe sporthal niet meer word gebasketbald op de waaierhoek?
    IedeK.zondag 17 september 2006 @ 21:14
    quote:
    Op zondag 17 september 2006 11:18 schreef Ordinair het volgende:
    Betekend dat met de komst van de nieuwe sporthal niet meer word gebasketbald op de waaierhoek?
    De hele club verhuist naar de nieuwe sporthal
    Ordinairmaandag 18 september 2006 @ 19:17
    En wat gebeurd er in de Waaiershoek dan? Alleen volleybal nog en gym van de Berechja?
    WESTmaandag 18 september 2006 @ 19:33
    ik moet zaterdag a.s tegen Urk8 voetballen
    Ordinairmaandag 18 september 2006 @ 19:43
    quote:
    Op maandag 18 september 2006 19:33 schreef WEST het volgende:
    ik moet zaterdag a.s tegen Urk8 voetballen
    Hmm, volgens mij speelt daar een vriend van me in.
    Ordinairzondag 24 september 2006 @ 14:29
    Al bijna een week dood..
    WESTzondag 24 september 2006 @ 16:44
    quote:
    Op maandag 18 september 2006 19:43 schreef Ordinair het volgende:

    [..]

    Hmm, volgens mij speelt daar een vriend van me in.
    nou gefeliciteerd met de 1-3 overwinning

    maar we zijn nog steeds koploper
    Ordinairzondag 24 september 2006 @ 19:59
    Hehe, ach het Urker voetbal boeit me niet echt.
    Terreros85maandag 25 september 2006 @ 19:08
    quote:
    Op zondag 24 september 2006 19:59 schreef Ordinair het volgende:
    Hehe, ach het Urker voetbal boeit me niet echt.
    alleen als ze winnen
    Macchia_Nerawoensdag 27 september 2006 @ 11:46
    quote:
    Op maandag 25 september 2006 19:08 schreef Terreros85 het volgende:

    [..]

    alleen als ze winnen
    Dat ook niet, want dan zit je 's avonds weer met dat zootje..
    annoylikethewindvrijdag 6 oktober 2006 @ 07:53
    *Schop*

    Nog 10 postjes dan kunnen we een nieuwe maken!
    IedeK.vrijdag 6 oktober 2006 @ 23:06
    Urker school boos op Gouden Kooi-juf

    Het beeld van de gemiddelde Fokker over Urkers is wel een beetje achterhaald.
    descendent1zaterdag 7 oktober 2006 @ 14:51
    quote:
    Op vrijdag 6 oktober 2006 23:06 schreef IedeK. het volgende:
    Urker school boos op Gouden Kooi-juf

    Het beeld van de gemiddelde Fokker over Urkers is wel een beetje achterhaald.
    Ik denk niet dat dat alleen voor FOK-kers geldt. Voordat ik er was geweest was mijn beeld over t plaatsje ook iets ongenuanceerder. Maar ja; vooroordelen zijn helaas heel menselijk...
    babbawoensdag 11 oktober 2006 @ 08:48
    Doooood topic....

    Ordinair, zat jij dinsdagmiddag tussen 2 en half 3 in de bus richting Urk?
    Macchia_Nerawoensdag 11 oktober 2006 @ 17:06
    Inderdaad vrij dood hier..
    Assholewoensdag 11 oktober 2006 @ 18:06
    quote:
    Op woensdag 11 oktober 2006 17:06 schreef Macchia_Nera het volgende:
    Inderdaad vrij dood hier..
    Ja vind ik ook wel....

    Wat doe jij hier trouwens? Tollebeker.
    IedeK.woensdag 11 oktober 2006 @ 18:18
    quote:
    Op woensdag 11 oktober 2006 18:06 schreef Asshole het volgende:

    [..]

    Ja vind ik ook wel....

    Wat doe jij hier trouwens? Tollebeker.
    * IedeK. is ook Tollebeker, maar ik werk en sport wel op Urk
    Macchia_Neradonderdag 12 oktober 2006 @ 15:37
    quote:
    Op woensdag 11 oktober 2006 18:06 schreef Asshole het volgende:

    [..]

    Ja vind ik ook wel....

    Wat doe jij hier trouwens? Tollebeker.
    Neej jij hebt hier wat te zoeken ..je bent half brits
    En er is geen Tollebeek topic ..dus bij gebrek aan beter..
    quote:
    Op woensdag 11 oktober 2006 18:18 schreef IedeK. het volgende:

    [..]

    * IedeK. is ook Tollebeker, maar ik werk en sport wel op Urk
    Ik ook ..najah al mag je het eigenlijk geen sporten noemen.
    Terreros85maandag 27 november 2006 @ 16:04
    tvp...deze moet vol menschen
    IedeK.maandag 27 november 2006 @ 17:33
    quote:
    Op maandag 27 november 2006 16:04 schreef Terreros85 het volgende:
    tvp...deze moet vol menschen
    Kickje
    Ludgermaandag 27 november 2006 @ 18:04
    quote:
    Op maandag 27 november 2006 16:04 schreef Terreros85 het volgende:
    tvp...deze moet vol menschen
    meen je dat nou?