Hey, ik probeer hier een serieuze verklaring te vinden voor dat gedrag.quote:Op maandag 12 juni 2006 23:24 schreef Chriz2k het volgende:
Omdat ze het zwakke geslacht zijn.
Omdat we het zwakke geslacht zijn. Slotje.quote:
Ah! Vergeef me, want ik zag je PI niet.quote:Op maandag 12 juni 2006 23:30 schreef k_i_m het volgende:
[..]
Omdat we het zwakke geslacht zijn. Slotje.
Grapjes uitleggen is stôm. Had ik nou maar humor gehad, dan had ik vast een leuker grapje kunnen maken.
blijven oefenenquote:Op maandag 12 juni 2006 23:30 schreef k_i_m het volgende:
Omdat we het zwakke geslacht zijn. Slotje.
Grapjes uitleggen is stôm. Had ik nou maar humor gehad, dan had ik vast een leuker grapje kunnen maken.
Ik beschouw het als jouw onvermogen dat je mijn perfectie niet zietquote:Op maandag 12 juni 2006 23:23 schreef K33T het volgende:
Nou, dat verschil viel mij dus op; dat mannen meestal goed kunnen accepteren dat ze hun mindere kanten hebben. Vrouwen daarentegen kunnen vaak niet dulden dat ze ook zo hun tekortkomingen hebben.
Zonde van de moeitequote:
geen grapje zeker?quote:
Hmmm, noem dan een punt die we erg negatief vinden.quote:Op maandag 12 juni 2006 23:32 schreef Adurothiel het volgende:
Ik denk dat de eigenschappen die (vaak half grappend) als de mindere kanten van "de man" gezien worden, niet ontzettend negatief zijn.
Veel aan seks denken, daar is niets mis mee. Een beetje té veel is dan ook wel mee te leven.
En je zegt het zelf al, de lompheid is terug te voeren op (iets te consequent doorgevoerde) eerlijkheid. Ook niet erg.
Terwijl veel "typische mindere" eigenschappen van vrouwen wat denigrerender zijn.
Geen humor hebben is niet leuk om te horen, "het zwakke geslacht zijn" klinkt alsof je het over ontoerekeningsvatbare wezens hebt. vrouwelijk wordt vaak automatisch (en impliciet?) al gelijkgesteld aan incompetent, "ach vrouwtje wat weet jij nou?".
Natuurlijk, ook dit is generaliserend, maar het zou best kunnen dat dit een van de redenen is.
En ik neem je onvermogen tot realisme ook niet kwalijk, hoor.quote:Op maandag 12 juni 2006 23:34 schreef Xennia het volgende:
[..]
Ik beschouw het als jouw onvermogen dat je mijn perfectie niet ziet![]()
Zo bedoel ik het niet helemaal.quote:Op maandag 12 juni 2006 23:39 schreef K33T het volgende:
[..]
Hmmm, noem dan een punt die we erg negatief vinden.
Zie je, hoe je het ook probeert, het zal je niet lukken. Want alle bekende tekortkomingen van ons vinden we niet zo erg. En zoals je het al duidelijk maakt, vind je de tekortkomingen van ons ook niet erg.
En wanneer het over jullie gaat, dan zijn de genoemde minpunten te erg voor woorden. En daar zit het knel nou net, jullie vatten het meestal erg persoonlijk op.
Idd, ook omdat ze een aantal jaar aan het kind vast zit en de man en zo weer vandoor kan - in theorie en in de natuur iigquote:Op maandag 12 juni 2006 23:48 schreef wijsneus het volgende:
Genetisch bepaald.
Its all in the numbers. Mannen produceren enorme hoeveelheden sperma, vrouwen zijn na hun 50e niet meer vruchtbaar. Een man stelt daarom minder eisen aan een vrouw, omdat voor hem voortplanten een kwestie is van zo veel mogelijk zijn zaad verspreiden.
Een vrouw daarentegen moet veel kritischer zijn op de genen die ze binnenhaalt.
Heb je me weerquote:Op maandag 12 juni 2006 23:59 schreef Biancavia het volgende:
Ik heb toch al redelijk vaak mannen aan het lachen kunnen krijgen door een goedgeplaatste opmerking.
Ik heb dit stukje usenet-posting wel vaker gepost, ook hier wel eens, maar hij blijft de moeite waard, en hoewel-ie enigszins off-topic is mbt jouw post, past-ie wel in de grote lijn van dit en 't vorige topic:quote:Op maandag 12 juni 2006 23:27 schreef MouseOver het volgende:
Grappig dat vrouwen vaak de sterkste vrouwen van hun groep elimineren terwijl mannen die juist proberen vast te houden.
Met name puntje 3 ('Everyone who has lost has to *know* that they've lost, bone-deep.') is iets wat totaal tegen de mannelijke cultuur indruist. 't zijn 't soort acties waarbij de meeste mannen denken 'ofuck, doenouniet, daar krijgen we GEZEIK mee'. \quote:>[guy berating female clerk over stuff that wasn't her fault]
>
>I've also seen women selectively harass other women in similar situations.
>
>The rot runs pretty deep.
This is actually a standard bit of female culture. There is a
*really* deep-seated assumption that some aspects of life (and in
particular skill, beauty and intelligence) are zero-sum games, and
that my having more results in you having less. Female culture is
very much a regulated catfight, with the following rules:
1) If anyone asks, you're not fighting over anything.
2) There can be only one winner.
3) Everyone who has lost has to *know* that they've lost, bone-deep.
4) Physical aggression = losing.
From what I've seen of masculine culture, there appears to be a very
clear notion of the pecking order - there's So-and-so on top, then
there's Such-and-such just under him, and then there's Whosit, Whatsit
and Thingumybob who are all under Such-and-such, etc etc etc. Whereas
female culture has Her on top, and then all the rest of *them* in a
seething mass down below, trying firstly to topple Her from her
position, and secondly to prevent anyone else from doing so. This is
something learned very young.
It isn't a pleasant culture to grow up in, and quite frankly, one of
the reasons I lost all patience with and tolerance for established
"feminism" is that very few feminists appear to be interested in
changing it. Instead, they want to extend it to cover *all* of human
existence with this mantle of "sisterhood" which is actually a layer
of cotton wool over a level of feuding and rowing which would make the
Hatfields and the McCoys look like delegates from the annual rally for
peace, cosmic karma, and really good stuff.
Dit is een heel goed voorbeeld van wat ik bedoelde in mijn eerste post. Zo wordt er maar al te vaak over vrouwen gepraat (of jij het nu serieus bedoelt of niet).quote:Op maandag 12 juni 2006 23:58 schreef Mustard_Man het volgende:
de reden waarom mannen het niet boeit is omdat wij toch wel van onszelf weten dat we superieur zijn (meer zelfvertrouwen) .
vrouwen weten diep van binnen dat ze inferieur zijn(minder zelfvertrouwen) maar uit zelfprotectie zitten ze allemaal in de ontkenningsfase. want zeg nou zelf, wie wilt er nou inferieur zijn?
iedere keer als een vrouw opmerkingen maakt over hoe simpel mannen zijn, dan moet ik altijd lachen en voel ik een beetje met haar mee. een beetje in de zin van 'ach vrouwtje, zoet maar. het is al goed. niet huilen, jullie hebben ook wel wat kwaliteiten hoor.'
Als vrouwen zo goed zijn in communicatie, waarom duren hun telefoongesprekken dan zoveel langer?quote:Op dinsdag 13 juni 2006 00:12 schreef Adurothiel het volgende:
Om in de cliche's te blijven, vrouwen zijn inferieur op het gebied van lichamelijke kracht, mannen op het gebied van communicatie.
quote:Op dinsdag 13 juni 2006 00:14 schreef gronk het volgende:
[..]
Als vrouwen zo goed zijn in communicatie, waarom duren hun telefoongesprekken dan zoveel langer?![]()
Lul niet, mannen zijn op het gebied van communicatie ook beter. En dat valt ook evolutionair te verklaren; tijdens jachten brengen we essentiële informatie over. Vrouwen doen dat niet.quote:Op dinsdag 13 juni 2006 00:12 schreef Adurothiel het volgende:
[..]
Dit is een heel goed voorbeeld van wat ik bedoelde in mijn eerste post. Zo wordt er maar al te vaak over vrouwen gepraat (of jij het nu serieus bedoelt of niet).
De inferieuriteitsdiscussie lijkt me vrij zinloos, dat is maar net over welke kwalitieiten je het hebt. Om in de cliche's te blijven, vrouwen zijn inferieur op het gebied van lichamelijke kracht, mannen op het gebied van communicatie. Dat is natuurlijk ook weer evolutionair te verklaren.
Ja ik heb niet gezegd dat vrouwen efficiënter zijnquote:Op dinsdag 13 juni 2006 00:14 schreef gronk het volgende:
[..]
Als vrouwen zo goed zijn in communicatie, waarom duren hun telefoongesprekken dan zoveel langer?![]()
quote:Op dinsdag 13 juni 2006 00:14 schreef gronk het volgende:
[..]
Als vrouwen zo goed zijn in communicatie, waarom duren hun telefoongesprekken dan zoveel langer?![]()
Je hebt in zoverre gelijk dat, IMO vrouwen veel beter zijn in emotionele chantage dan mannen. Zoals ik hierboven ook al aangaf. Maar ik vind dat nou niet bepaald iets om trots op te zijn.quote:Op dinsdag 13 juni 2006 00:17 schreef Adurothiel het volgende:
Ja ik heb niet gezegd dat vrouwen efficiënter zijn
Goed dan, ze zijn beter in / hebben een voorkeur voor ellenlange communicatie over hoe ze zich voelen en wat dat ene dingetje met ze deed en zo
quote:Op dinsdag 13 juni 2006 00:14 schreef gronk het volgende:
[..]
Als vrouwen zo goed zijn in communicatie, waarom duren hun telefoongesprekken dan zoveel langer?![]()
Maar wel handig!quote:Op dinsdag 13 juni 2006 00:22 schreef gronk het volgende:
[..]
IMO zijn vrouwen veel beter in emotionele chantage dan mannen. Maar ik vind dat nou niet bepaald iets om trots op te zijn.![]()
Ik gaf een voorbeeld. Ik probeerde geen uitputtend overzicht te geven van positieve vrouweneigenschappen.quote:Op dinsdag 13 juni 2006 00:16 schreef Scepsis het volgende:
[..]
Lul niet, mannen zijn op het gebied van communicatie ook beter. En dat valt ook evolutionair te verklaren; tijdens jachten brengen we essentiële informatie over. Vrouwen doen dat niet.
Zelfs een van de weinige positieve punten die je probeert aan te dragen, blijkt ook niet te kloppen....
Mwoch. Ik zou liever goed zijn in iets waar je echt iets mee kunt. Ik bedoel: 't is natuurlijk fantastisch dat vrouwen zo goed kunnen roddelen en streken kunnen uithalen enzo, maar da's allemaal vergankelijk. Ik zou liever een Mona Lisa willen kunnen schilderen.quote:
Nu probeer je weer een andere weg in te slaan. Achja, dan mag je mij uitleggen wat vrouwen aan sociale contacten met andere vrouwen hebben, aangezien het weinig nut heeft als ze de ideale man willen hebben (evolutionair gezien).quote:Op dinsdag 13 juni 2006 00:36 schreef Adurothiel het volgende:
[..]
Ik gaf een voorbeeld. Ik probeerde geen uitputtend overzicht te geven van positieve vrouweneigenschappen.
En jij lult net zo goed, want dat mannen goed communiceren tijdens de jacht (efficiënte, praktische informatie) sluit niet uit dat vrouwen goed communiceren (ten behoeve van het onderhouden van een sociaal netwerk, dus ook evolutionair te verklaren). Deze "vrouwen-communicatie" voor het onderhouden van relaties was waar ik op doelde, had ik er duidelijker bij moeten zetten misschien.
Ik zei net al dat "goed/beter zijn" afhangt van het perspectief, blijkbaar heb je daar overheen gelezen.
Vroeger toen de mannen op jacht waren en de vrouwen alleen achterbleven bij het kampje, hadden de vrouwen er baat bij om sociale steun te hebben. Help jij mij dan help ik jou, dat idee. Dan kan de een op de kinderen van de ander passen terwijl zij besjes plukt, en een hele groep vrouwen staat iets sterker tegen bijvoorbeeld een plotselinge aanval van wilde dieren, dan iemand in haar eentjequote:Op dinsdag 13 juni 2006 00:45 schreef Scepsis het volgende:
[..]
Achja, dan mag je mij uitleggen wat vrouwen aan sociale contacten met andere vrouwen hebben, aangezien het weinig nut heeft als ze de ideale man willen hebben (evolutionair gezien).
Enkele vrouwen ja, maar talloze mannen die zitten te klagen..(al die kerels hier toch ookquote:Op maandag 12 juni 2006 23:23 schreef K33T het volgende:
De meesten hebben vast wel het bekende GC-topic over mannen gelezen. Daarin proberen enkele vrouwen te beklagen dat mannen minderwaardige wezens zijn, met idiote gedrag/gebruiken.
En natuurlijk met het beschermen en opvoeden van het kroost.quote:Op dinsdag 13 juni 2006 00:48 schreef Adurothiel het volgende:
[..]
Vroeger toen de mannen op jacht waren en de vrouwen alleen achterbleven bij het kampje, hadden de vrouwen er baat bij om sociale steun te hebben. Help jij mij dan help ik jou, dat idee. Dan kan de een op de kinderen van de ander passen terwijl zij besjes plukt, en een hele groep vrouwen staat iets sterker tegen bijvoorbeeld een plotselinge aanval van wilde dieren, dan iemand in haar eentje
Het heeft dus niet direct iets met voortplanting te maken, meer overleven in het algemeen...
Tsk, tsk. Ik denk dat je meer moet denken aan 'een enkele vrouw is zwak, en een gewillige prooi voor een groep geile mannen*, terwijl een groep vrouwen bescherming biedt tegen ongewenste intimiteiten enzo.'quote:Op dinsdag 13 juni 2006 00:48 schreef Adurothiel het volgende:
[..]
Vroeger toen de mannen op jacht waren en de vrouwen alleen achterbleven bij het kampje, hadden de vrouwen er baat bij om sociale steun te hebben. Help jij mij dan help ik jou, dat idee. Dan kan de een op de kinderen van de ander passen terwijl zij besjes plukt, en een hele groep vrouwen staat iets sterker tegen bijvoorbeeld een plotselinge aanval van wilde dieren, dan iemand in haar eentje
En grote bossen ongecultiveerd schaamhaar. De private berenvellen zogezegdquote:Op dinsdag 13 juni 2006 00:54 schreef gronk het volgende:
[..]
Tsk, tsk. Ik denk dat je meer moet denken aan 'een enkele vrouw is zwak, en een gewillige prooi voor een groep geile mannen*, terwijl een groep vrouwen bescherming biedt tegen ongewenste intimiteiten enzo.'
*probeer maar eens je pornoverzameling op kleitabletten op te slaan. Daar krijg je hele sterke rechter- en linker-armen van. Plus dat berevellen en 't gebrek aan BH's natuurlijk ook wel wat heeft.![]()
Oh?quote:Op dinsdag 13 juni 2006 09:57 schreef mAnDy_OoSt het volgende:
maar hoe dan ook.. mannen hebben vrouwen harder nodig dan andersom
Ja, ook toen we nog in dierenhuiden rondliepen, joegen jullie toen ook nog steeds op gnoe's als je 9 maanden zwanger was? Vrouwen hebben mannen nodig om ze te helpen als ze zelf even niet daartoe in staat zijn: tijdens het krijgen van kinderen.quote:Op dinsdag 13 juni 2006 09:57 schreef mAnDy_OoSt het volgende:
maar hoe dan ook.. mannen hebben vrouwen harder nodig dan andersom
dat klinkt als iets dat door een vrouw verzonnen is...quote:Op dinsdag 13 juni 2006 09:57 schreef mAnDy_OoSt het volgende:
maar hoe dan ook.. mannen hebben vrouwen harder nodig dan andersom
Ik moet zeggen dat ik de huidige kinderporno-trend waarin volwassen dames alles wegscheren maar niks vind.quote:Op dinsdag 13 juni 2006 09:16 schreef MouseOver het volgende:
[..]
En grote bossen ongecultiveerd schaamhaar. De private berenvellen zogezegd
Laat dan dat streepje zitten. Nu lijkt het wel of we tegen babybilletjes aankijkenquote:Op dinsdag 13 juni 2006 12:07 schreef -Strawberry- het volgende:
Wij willen er gewoon mooi uitzien voor de mannen. Wees blij.![]()
Wat degene boven me al zegt. Dat je 't 'n al te enthousiaste bos schaamhaar wat fatsoeneert, allez. Maar ik vind alles wegscheren niet mooi. Dus dat hoef je voor mij ook niet te doen.quote:Op dinsdag 13 juni 2006 12:07 schreef -Strawberry- het volgende:
Wij willen er gewoon mooi uitzien voor de mannen. Wees blij.![]()
Dat is inderdaad zo walgelijk! Ik snap dat ook echt niet.quote:Op dinsdag 13 juni 2006 12:31 schreef gronk het volgende:
[..]
in 't verlengde: waarom bedenken vrouwen van die absurde schoonheidsidealen? Zoals je wenkbrauwen wegepileren en dan met een stift een nieuwe wenkbrauw eroptekenen?![]()
Dat heb ik ook.quote:Op dinsdag 13 juni 2006 12:31 schreef gronk het volgende:
[..]
Wat degene boven me al zegt. Dat je 't 'n al te enthousiaste bos schaamhaat wat fatsoeneert, allez. Maar ik vind alles wegscheren niet mooi. Dus dat hoef je voor mij ook niet te doen.
in 't verlengde: waarom bedenken vrouwen van die absurde schoonheidsidealen? Zoals je wenkbrauwen wegepileren en dan met een stift een nieuwe wenkbrauw eroptekenen?![]()
quote:Op dinsdag 13 juni 2006 12:33 schreef -Strawberry- het volgende:
Dat heb ik ook.Dus hoef je mij niet te quoten.!
Hetzelfde voor Gripper.
Als jij 'n geheel weggeschoren schaamstreek 'mooi' vindt dan heb ik 't tegen jou, jaquote:Op dinsdag 13 juni 2006 13:33 schreef -Strawberry- het volgende:
[..]
Het kwam over alsof je het tegen mij had.
Nevermind.
bewijs het tegendeel maarquote:Op dinsdag 13 juni 2006 10:23 schreef Abbadon het volgende:
[..]
dat klinkt als iets dat door een vrouw verzonnen is...![]()
...en die opmerking is zéker door een vrouw verzonnen!quote:
ALs jij het niet eens kunt, dan doe ik het wel weer:quote:Op dinsdag 13 juni 2006 19:58 schreef Abbadon het volgende:
[..]
...en die opmerking is zéker door een vrouw verzonnen!![]()
Nee, dat zie ikquote:Op dinsdag 13 juni 2006 10:36 schreef Avani het volgende:
Ik ben absoluut geen feminist,
Meen je dat serieus dat de vrouwen als groep saai en oppervlakkig zijn zonder uitschieters?quote:Ik heb op dit moment even geen bron voor handen, maar naar mijn weten is er bij mannen meer sprake van uitersten. Dus uitmuntende atleten, wetenschappers, kunstenaars etc., maar dus ook extreem domme IQ lozen. Bij de vrouwen is dit veel meer gemiddeld.
ah...je neemt haar serieus?quote:Op dinsdag 13 juni 2006 20:52 schreef K33T het volgende:
[..]
ALs jij het niet eens kunt, dan doe ik het wel weer:
Vrouwen hebben veel sneller een nieuwe partner gevonden dan mannen. Dat is een feit.
Dat is krom, aangezien die mannen dan ook een nieuwe partner vinden... Of die vrouwen moeten al bijv. een andere vrouw als partner vinden ofzo, maar dat gaat ook niet altijd op.quote:Op dinsdag 13 juni 2006 20:52 schreef K33T het volgende:
[..]
ALs jij het niet eens kunt, dan doe ik het wel weer:
Vrouwen hebben veel sneller een nieuwe partner gevonden dan mannen. Dat is een feit.
Is het feit dat mijn vriendin het met de relatie op afstand tig keer moeilijker heeft dan ik een geldig bewijs?quote:
Ik durf het bijna niet te zeggen, maar ik heb het tegendeel gelezen. Maar dan ws met name als het om oudere mannen gaat.quote:Op dinsdag 13 juni 2006 20:52 schreef K33T het volgende:
Vrouwen hebben veel sneller een nieuwe partner gevonden dan mannen. Dat is een feit.
Je weet wel snel je conclusies te trekken. Dat ik het voor vrouwen opneem, betekent niet dat ik last heb van penisnijd en mannen het bron van alle kwaad noem.quote:Op dinsdag 13 juni 2006 20:57 schreef MrBean het volgende:
[..]
Nee, dat zie ik:
[..]
Meen je dat serieus dat de vrouwen als groep saai en oppervlakkig zijn zonder uitschieters?
Mannen worden steeds aantrekkelijker als ze ouder worden. Meer geld verdienen, meer status etc.quote:Op dinsdag 13 juni 2006 23:57 schreef LintuxCx het volgende:
[..]
Ik durf het bijna niet te zeggen, maar ik heb het tegendeel gelezen. Maar dan ws met name als het om oudere mannen gaat.
vrouwen zijn nou eenmaal gemiddeld genomen, op veel ("belangrijke") gebieden inferieur aan de man.quote:Mannen, hoe denken jullie ooit objectief te kunnen onderbouwen dat het ene geslacht daadwerkelijk inferieur is aan het ander?
Bullshit.quote:Op woensdag 14 juni 2006 01:40 schreef Mustard_Man het volgende:
vrouwen zijn nou eenmaal gemiddeld genomen, op veel ("belangrijke") gebieden inferieur aan de man.
dit zijn de twee harde feiten die ik zo uit mijn hoofd ken:quote:
Vrouwen zijn beter in:quote:
Vrouwen zijn gemiddeld genomen weer beter in organisatie.quote:Op woensdag 14 juni 2006 02:07 schreef Mustard_Man het volgende:
[..]
dit zijn de twee harde feiten die ik zo uit mijn hoofd ken:
mannen zijn gemiddeld genomen, stukken beter in systematisch denken.
mannen zijn gemiddeld genomen, fysiek sterker.
Dat vind ik nou niet zo positief..quote:en dit is wat ik uit eigen ervaring observeer:
mannen zijn gemiddeld genomen, beter in het naast zich leggen van emoties.
Ik weet niet wie je hier probeert te overtuigen ('harde feiten'), maar mij niet. Eerst een brede draaikontenstelling neerplempen 'vrouwen zijn inferieur, maar inferieure mensen zijn OK'', tussen de regels nog even suggereren dat vrouwen ook minder rechten moeten hebben, zonder uberhaupt te zeggen waar ze dan precies inferieur in zijn.quote:Op woensdag 14 juni 2006 02:07 schreef Mustard_Man het volgende:
dit zijn de twee harde feiten die ik zo uit mijn hoofd ken:
mannen zijn gemiddeld genomen, stukken beter in systematisch denken.
mannen zijn gemiddeld genomen, fysiek sterker.
en dit is wat ik uit eigen ervaring observeer:
mannen zijn gemiddeld genomen, beter in het naast zich leggen van emoties.
wil je er dieper op ingaan waarom dit volgens jou bullshit is?
Je vergeet kinderen krijgen en achter het aanrecht staan.quote:Op woensdag 14 juni 2006 02:09 schreef K33T het volgende:
Voor de rest zijn mannen beter op bijna alle gebieden. Of wou je dat ontkennen?
Ik wil hier (als man) wel ff op reageren: wat jij zegt klopt wel, maar statistiek is beschrijvend, niet dwingend. Het gaat hier over groepen, je kan op basis hiervan niet naar een individuele man wijzen en zeggen dat hij meer kans heeft om goed te zijn in systematisch denken dan een individuele vrouw dat heeft.quote:Op woensdag 14 juni 2006 02:07 schreef Mustard_Man het volgende:
[..]
dit zijn de twee harde feiten die ik zo uit mijn hoofd ken:
mannen zijn gemiddeld genomen, stukken beter in systematisch denken.
mannen zijn gemiddeld genomen, fysiek sterker.
en dit is wat ik uit eigen ervaring observeer:
mannen zijn gemiddeld genomen, beter in het naast zich leggen van emoties.
quote:Op woensdag 14 juni 2006 09:39 schreef Musketeer het volgende:
We zijn zo verschillend dat het moeilijk is te geloven dat we tot dezelfde soort behoren.
quote:It could be argued that sex with a MOTSS who's basically the same as oneself is but a step up from masturbation, and with a MOTOS who's fundamentally different is but a step shy of interspecies nookie.
* Alicey wacht op de man die nu begint over feminisering van het onderwijs..quote:Op woensdag 14 juni 2006 10:20 schreef Gabry het volgende:
Ze zijn misschien dommer, maar een studie of prestatie halen ze wel makkelijker
Krijg je zomaar opeens een heel andere kijk op sex met andere levende dingen.quote:
Mn paps is leraar, er het valt hem vooral op dat de vrouwen in het middelbaar onderwijs vinden dat het nog lang niet genoeg gefeminiseerd is.quote:Op woensdag 14 juni 2006 10:32 schreef Alicey het volgende:
[..]
* Alicey wacht op de man die nu begint over feminisering van het onderwijs..
Dat zijn geen harde feiten. Hard roepen dat het harde feiten zijn maakt het nog niet waar. Om echt objectief te kunnen beoordelen of gemiddeld de man of de vrouw inferieur is, dien je een (maar eigenlijk liefst meerdere) scheidsrechter(s) te hebben die noch man, noch vrouw zijn, omdat je subjectiviteit en dus partijdigheid wil voorkomen. Hoe denk je aan zulke mensen te komen?quote:Op woensdag 14 juni 2006 01:40 schreef Mustard_Man het volgende:
[..]
vrouwen zijn nou eenmaal gemiddeld genomen, op veel ("belangrijke") gebieden inferieur aan de man.
dan kun je hoog springen of laag springen, maar dat zijn gewoon harde feiten.
Dat vrouwen inferieure wezens zijn, is anders een logische conclusie op basis van de stelling dat mannen op veel belangrijke gebieden superieur zijn aan de vrouw. Dat ze dus minder rechten moeten hebben volgt niet noodzakelijk uit deze stellingen, maar als ze toch inferieur zijn en zich bovendien moeilijk fysiek kunnen verdedigen, ach ja, waarom niet? Het is eeuwen lang toch al niet anders geweest.quote:Dit wil niet zeggen dat vrouwen daadwerkelijk inferieure wezens zijn en minder rechten zouden moeten hebben.
Mensen beoordeel je op hun kwaliteiten door alle vooroordelen over bepaalde groepen los te laten en te kijken naar de werkelijke individuele prestaties.quote:wel vind ik dat mensen op hun kwaliteiten moeten beoordeelt worden en dat de lat lager leggen, zodat vrouwen er ook overheen kunnen ("positieve" discriminatie) uit den boze zou moeten zijn.
De meeste mannen, bedoel je? Een vrouw zal, terecht, haar eigen inferioriteit niet erkennen. Waarom zou ze, want het is helemaal niet zo zwart-wit of wetenschappelijk vastgesteld. Maar als een vrouw protesteert, dan neemt ze het, typisch vrouwelijk, veel te serieus en te persoonlijk en moet ze niet zo zeiken?quote:was misschien nogal offtopic maar het antwoord op de topicvraag had ik al gegeven en volgens zijn de meesten het er wel mee eens.
Er bestaat interseksualiteit, waarbij mensen lichamelijk kenmerken van beide geslachten hebben. Psychisch ontwikkelen ook die mensen zich doorgaans als man of als vrouw, dus die zijn ook niet onafhankelijk.quote:Op woensdag 14 juni 2006 11:33 schreef Black_Tulip het volgende:
Er zijn mensen die de twijfelachtige bekentenis afleggen dat ze zowel man als vrouw zijn (lichaam vs. geest), maar geslachtlozen zijn vooralsnog niet bekend (correct me if I'm wrong uiteraard).
Dat weet ik ja. Daarom nam ik die mensen ook niet mee in mijn betoog als potentiële scheidsrechters. Maar bedankt dat je nog even verduidelijkt waarom niet.quote:Op woensdag 14 juni 2006 11:48 schreef Alicey het volgende:
[..]
Er bestaat interseksualiteit, waarbij mensen lichamelijk kenmerken van beide geslachten hebben. Psychisch ontwikkelen ook die mensen zich doorgaans als man of als vrouw, dus die zijn ook niet onafhankelijk.
Dit is best een logische verklaring waarom vrouwen zich kritiek sterker aantrekken. Het kan voor hun grotere gevolgen hebben.quote:Op woensdag 14 juni 2006 09:39 schreef Musketeer het volgende:
- conflicten binnen de groep: mannen bepalen in een al dan niet verbaal gevecht wie er de sterkste is en na eventuele veranderingen in de pikorde is het business as usual, vrouwen hebben bijna altijd als doel de vijand uit de groep te werken.
ik beweer ook niet dat vrouwen geen kwaliteiten hebben hoor, maar dat de kwaliteiten die (vooral op de werkvloer) als belangrijk gezien worden vooral de typische mannenkwaliteiten zijn. En in de regel, moet een leidinggevende het échte werk zelf, beter kunnen doen dan zijn beste ondergeschikte. dus alleen goed kunnen organiseren is vrij nutteloos(hiermee zeg ik niet dat vrouwen alleen maar kunnen organiseren). dit is trouwens ook een probleem met al die 'management' studies van tegenwoordig, teveel management.... te weinig échte vakken leren.quote:Op woensdag 14 juni 2006 08:34 schreef Alicey het volgende:
[..]
Vrouwen zijn gemiddeld genomen weer beter in organisatie.
[..]
Dat vind ik nou niet zo positief..
ik heb nergens neergezet dat vrouwen daadwerkelijk inferieur zijn, ik zeg alleen dat ze op bepaalde gebieden die als belangrijk gezien worden, gemiddeld genomen minder goed presteren.quote:Ik weet niet wie je hier probeert te overtuigen ('harde feiten'), maar mij niet. Eerst een brede draaikontenstelling neerplempen 'vrouwen zijn inferieur, maar inferieure mensen zijn OK'', tussen de regels nog even suggereren dat vrouwen ook minder rechten moeten hebben, zonder uberhaupt te zeggen waar ze dan precies inferieur in zijn.
zoals ik al zei, op die vlakken zijn ze dus inferieur aan de man. ik zeg nergens dat ze ook echt inferieure wezens zijn. dat maak jij er dan weer van.quote:Dan vervolgens een paar andere algemeenheden neerleggen ('mannen zijn sterker en rationeler'). En op basis daarvan zouden vrouwen inferieur moeten zijn?
ja lekker makkelijk, eerst mij afkraken met allemaal verkeerde informatie. en dan maar zeggen dat je liever niet heb dat ik je op het goede spoor zet.quote:(en wat mij betreft laat je 't er gewoon bij zitten, want ik heb helemaal geen trek in 'n conservatieve jaren-50 woordendiarree in dit topic. )
ik zei dan ook met opzet gemiddeld genomen, want ik wil ook helemaal niet beweren dat elke man op die vlakken beter is dan vrouwen.quote:Op woensdag 14 juni 2006 09:30 schreef Aaargh! het volgende:
[..]
Ik wil hier (als man) wel ff op reageren: wat jij zegt klopt wel, maar statistiek is beschrijvend, niet dwingend. Het gaat hier over groepen, je kan op basis hiervan niet naar een individuele man wijzen en zeggen dat hij meer kans heeft om goed te zijn in systematisch denken dan een individuele vrouw dat heeft.
Dat is allemaal heel mooi en aardig, maar je moet niet vergeten dat de omgeving en de regels van de werkvloer zijn gevormd door de voorkeur van mannen. Een werkvloer die is ontwikkeld door vrouwen zou er hoogstwaarschijnlijk anders uitzien. Nou is het totaal niet mijn bedoeling om te gaan discussiëren over hoe die er dan uit zou zien. Ik wil zeggen dat die werkvloer er vrouwelijk uit zou zien en dat vervolgens mannen slechter zouden presteren op een door vrouwelijkheid gedomineerde werkvloer.quote:Op woensdag 14 juni 2006 12:07 schreef Mustard_Man het volgende:
ik beweer ook niet dat vrouwen geen kwaliteiten hebben hoor, maar dat de kwaliteiten die (vooral op de werkvloer) als belangrijk gezien worden vooral de typische mannenkwaliteiten zijn. En in de regel, moet een leidinggevende het échte werk zelf, beter kunnen doen dan zijn beste ondergeschikte. dus alleen goed kunnen organiseren is vrij nutteloos(hiermee zeg ik niet dat vrouwen alleen maar kunnen organiseren). dit is trouwens ook een probleem met al die 'management' studies van tegenwoordig, teveel management.... te weinig échte vakken leren.
en het beter naast je kunnen leggen van emoties is dus wel weer positief op de werkvloer, of het ook in je privé leven positief is weet ik niet. binnenvetters (mensen die emoties opkroppen) schijnen wel meer kans op tumors/dergelijke dingen te hebben.
Primaquote:Black_Tulip op jou reageer ik dalijk, moet eerst even de hond uitlaten
Da's een visie op leidinggeven die alleen maar in sommige gebieden (vooral techniek) opgaat, en dan nog maar in hele beperkte maten. Daarbuiten is die visie knap verouderd. D'r zijn dingen die je medewerkers echt veel beter kunnen dan jijzelf, zeker als je goede medewerkers hebt.quote:Op woensdag 14 juni 2006 12:07 schreef Mustard_Man het volgende:
ik beweer ook niet dat vrouwen geen kwaliteiten hebben hoor, maar dat de kwaliteiten die (vooral op de werkvloer) als belangrijk gezien worden vooral de typische mannenkwaliteiten zijn. En in de regel, moet een leidinggevende het échte werk zelf, beter kunnen doen dan zijn beste ondergeschikte. dus alleen goed kunnen organiseren is vrij nutteloos(hiermee zeg ik niet dat vrouwen alleen maar kunnen organiseren).
Ja, je zit er helemaal naast.quote:Op woensdag 14 juni 2006 12:07 schreef Mustard_Man het volgende:
(...)
maar volgens mij kan je wel een willekeurige man aanwijzen en vervolgens zeggen dat hij meer kans heeft om beter te zijn in systematisch denken dan een willekeurige vrouw. dat hij meer kans hierop heeft betekend echter niet dat hij daadwerkelijk beter hoeft te zijn. of zit ik er nu helemaal naast?
Ik zie hier dagelijks in de praktijk dat teveel vakkennis juist tegenwerkt. Een redelijk niveau van vakkennis is wel wenselijk trouwens, maar als je beter bent dan je beste medewerker kun je veel van de problemen waar ze in de praktijk tegen aanlopen niet op waarde schatten.quote:Op woensdag 14 juni 2006 12:41 schreef gronk het volgende:
[..]
Da's een visie op leidinggeven die alleen maar in sommige gebieden (vooral techniek) opgaat, en dan nog maar in hele beperkte maten. Daarbuiten is die visie knap verouderd. D'r zijn dingen die je medewerkers echt veel beter kunnen dan jijzelf, zeker als je goede medewerkers hebt.
Klopt. Klopt. Klopt.quote:Op woensdag 14 juni 2006 12:44 schreef MouseOver het volgende:
Ik zie hier dagelijks in de praktijk dat teveel vakkennis juist tegenwerkt. Een redelijk niveau van vakkennis is wel wenselijk trouwens, maar als je beter bent dan je beste medewerker kun je veel van de problemen waar ze in de praktijk tegen aanlopen niet op waarde schatten.
Dat gaat vaak niet op, want vaak bestaat een team uit mensen die verschillende taken hebben, en daarom ook ieder hun eigen expertise. Ondoenlijk voor 1 persoon om al die dingen beter te kunnen.quote:Op woensdag 14 juni 2006 12:07 schreef Mustard_Man het volgende:
[..]
ik beweer ook niet dat vrouwen geen kwaliteiten hebben hoor, maar dat de kwaliteiten die (vooral op de werkvloer) als belangrijk gezien worden vooral de typische mannenkwaliteiten zijn. En in de regel, moet een leidinggevende het échte werk zelf, beter kunnen doen dan zijn beste ondergeschikte.
Daar zit denk ik wel iets in. Een manager moet natuurlijk wel iets weten over de praktijk van wat uitgevoerd wordt. Al is het maar omdat organisatie en planning anders al niet lukt..quote:dus alleen goed kunnen organiseren is vrij nutteloos(hiermee zeg ik niet dat vrouwen alleen maar kunnen organiseren). dit is trouwens ook een probleem met al die 'management' studies van tegenwoordig, teveel management.... te weinig échte vakken leren.
Uiteindelijk komt alles wat opgekropt is er ook een keer ongedoseerd uit, en dat kan een veel groter probleem vormen dan een keertje emoties niet naast je neer leggen.. Op de werkvloer kan het wel schelen wanneer er praktisch mee omgesprongen wordt.quote:en het beter naast je kunnen leggen van emoties is dus wel weer positief op de werkvloer, of het ook in je privé leven positief is weet ik niet. binnenvetters (mensen die emoties opkroppen) schijnen wel meer kans op tumors/dergelijke dingen te hebben.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |