Misschien wel, misschien heeft ze gelijk, wie zal het zeggen?quote:Op woensdag 24 mei 2006 13:31 schreef TerroRobbie het volgende:
Een attention whore dus...
Het gaat over vorig seizoen heb ik begrepen..... dus toen ging het nog wel goed met RBC.quote:Op woensdag 24 mei 2006 15:07 schreef raptorix het volgende:
Ik kan me niet voorstellen dat een slimme jongen als Geert den Ouden zich inlaat met dit soort praktijken, ik denk zowiezo dat je niet bij ADO moet kijken, lijkt me meer iets voor RBC, met name omdat daar toch wel duidelijk van was dat die gedegradeerd zouden zijn. Hoewel er met RBC weinig qua Odds te verdienen zijn
Daar ben je dan dus mooi klaar mee. Je naam is zo wel genoemd, kan nooit goed zijn voor je imago.quote:Op woensdag 24 mei 2006 16:45 schreef Thieske het volgende:
Volgens die ex van Rijaard heeft Den Ouden geweigerd om er aan mee te doen.
Vooral als toekomstig scheids...quote:Op woensdag 24 mei 2006 16:53 schreef Maja het volgende:
[..]
Daar ben je dan dus mooi klaar mee. Je naam is zo wel genoemd, kan nooit goed zijn voor je imago.
Zeker niet als je na je carriere nog scheidrechter wil wordenquote:Op woensdag 24 mei 2006 16:53 schreef Maja het volgende:
[..]
Daar ben je dan dus mooi klaar mee. Je naam is zo wel genoemd, kan nooit goed zijn voor je imago.
Wel raar dat er in deze Eredivisie-spelers zijn benadeerd (destijds speelden ze daar althans).quote:Op woensdag 24 mei 2006 17:03 schreef Gollemrulez het volgende:
achja als je niet kan voetballen, maar je kan wel verdienen als een goede voetballer... en daarnaast hoef je alleen maar te verliezen, wat je toch altijd al doet (of je staat gewoon wissel...)...
waarom zou het dan niet gebeuren? ze spelen al bij RBC en ADO heel veel erger kan het dan al haast niet worden![]()
Dat is niet helemaal waar.quote:Op woensdag 24 mei 2006 15:07 schreef raptorix het volgende:
Hoewel er met RBC weinig qua Odds te verdienen zijn
Waarom zou het niet in Nederland kunnen gebeuren als het in omringende landen wel is gebeurt?quote:Op donderdag 25 mei 2006 14:04 schreef Backdoorman het volgende:
zijn jullie naief of gewoon conspiracy-geil?? Die gasten hebben jaren samen gevoetbald en dan is het volkomen logisch dat je contact houdt! Stuur jij nooit smsjes naar oude bekenden of vrienden???
Niks aan de hand, storm in een glas water en dat wijf moeten ze gewoon in een gesticht stoppen en de voogdij van haar kind voor altijd ontnemen.....
Misschien moet je je eerst wat beter inlezen voordat je loopt te blaten. Het gaat hier om de dreigmailtjes van Rijaard naar zijn ex-vriendin.quote:Op donderdag 25 mei 2006 14:04 schreef Backdoorman het volgende:
zijn jullie naief of gewoon conspiracy-geil?? Die gasten hebben jaren samen gevoetbald en dan is het volkomen logisch dat je contact houdt! Stuur jij nooit smsjes naar oude bekenden of vrienden???
Niks aan de hand, storm in een glas water en dat wijf moeten ze gewoon in een gesticht stoppen en de voogdij van haar kind voor altijd ontnemen.....
Ehmm.. kerel, als zij zo'n smsje met een ander mobieltje naar zichzelf stuurt.. dan heeft zij ook zo'n smsje ontvangen? Wie zegt dat die echt van Rijaard komt?quote:Op donderdag 25 mei 2006 13:05 schreef TerroRobbie het volgende:
Die smsjes zeggen ook wel iets natuurlijk. Die zijn in ieder geval niet verzonnen.
Kan misschien wel zijn maar ik vind haar voor een attention-whore wel verrassend veel feiten en namen noemen en ik moet zeggen dat ik met name het verweer van Den Ouden wat zwakjes vond in de VI.... ik weet niet goed wat ik er wel en niet van moet geloven, heel lastigquote:Op vrijdag 26 mei 2006 11:05 schreef Mdk het volgende:
[..]
Ehmm.. kerel, als zij zo'n smsje met een ander mobieltje naar zichzelf stuurt.. dan heeft zij ook zo'n smsje ontvangen? Wie zegt dat die echt van Rijaard komt?
Dat hele artikel in de VI is alleen maar wazige beschuldigingen, en het 'harde' bewijs wat zij aandraagt wordt in hetzelfde artikel al ontkracht (geen dure uitgaven zoals zij zegt, hyptheek is niet afbetaald, maar zelfs een 2e genomen!)
Ik neem aan dat VI dat gechecked heeft. Aangezien ze hem ook (mobiel) gebeld hebben.quote:Op vrijdag 26 mei 2006 11:05 schreef Mdk het volgende:
[..]
Ehmm.. kerel, als zij zo'n smsje met een ander mobieltje naar zichzelf stuurt.. dan heeft zij ook zo'n smsje ontvangen? Wie zegt dat die echt van Rijaard komt?
Hoe kan je een hypotheek af betalen met zwart geld?quote:Op vrijdag 26 mei 2006 11:05 schreef Mdk het volgende:
[..]
Ehmm.. kerel, als zij zo'n smsje met een ander mobieltje naar zichzelf stuurt.. dan heeft zij ook zo'n smsje ontvangen? Wie zegt dat die echt van Rijaard komt?
Dat hele artikel in de VI is alleen maar wazige beschuldigingen, en het 'harde' bewijs wat zij aandraagt wordt in hetzelfde artikel al ontkracht (geen dure uitgaven zoals zij zegt, hyptheek is niet afbetaald, maar zelfs een 2e genomen!)
Moet je niet aan mij vragen, zij zegt dat dat is gebeurd.quote:Op vrijdag 26 mei 2006 13:19 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
[..]
Hoe kan je een hypotheek af betalen met zwart geld?
De VI schrijft ook dat zij contact hebben opgenomen met haar, terwijl ik gister één of andere redacteur op de radio hoorde die vertelde dat zij contact op had genomen met VI.quote:Op vrijdag 26 mei 2006 11:34 schreef TerroRobbie het volgende:
[..]
Ik neem aan dat VI dat gechecked heeft. Aangezien ze hem ook (mobiel) gebeld hebben.
4 van de 4 komen bij Excelsior vandaan! De volgende keer dat je een Chinees ziet uitstappen uit lijn 21 ter hoogte van de EUR zou ik eens goed kijken of hij een koffer bij zich heeft waar bankbiljetten uitsteken.quote:Op donderdag 25 mei 2006 14:11 schreef Erasmusch het volgende:
En 3 vd 4 komen bij Feyenoord vandaan![]()
Maar ik las ergens dat die Rijaard een ton per wedstrijd kreeg. Dat zal wel een nulletje te veel zijn toch?
Haha Nederland valt echt wel mee hoor.. als dit in Spanje/Italie/Engeland gebeurt zijn de rapen pas gaar.quote:Op vrijdag 26 mei 2006 15:54 schreef Backdoorman het volgende:
toch grappig, den haag heeft dit seizoen 2 keer van feyenoord gewonnen en dat seizoen daarvoor de thuiswedstrijd en tegen ajax heeft dh uit gelijkgespeeld door in de laatste minuut 2 keer te scoren in de arena...mischien moet justitie eens in amsterdam gaan rondneuzen lijkt me...
wat een overtrokken gedoe voor een hoer van een ex zeg....typisch weer nederland, kutland.
Al die exchange studenten gebruiken hun lichaamsgeur gewoon als afweermiddel, eigenlijk zijn het hele hygienische mensen maar zo durven de SWAT teams zonder gasmasker niet te dichtbij te komenquote:Op vrijdag 26 mei 2006 15:44 schreef Stpan het volgende:
[..]
4 van de 4 komen bij Excelsior vandaan! De volgende keer dat je een Chinees ziet uitstappen uit lijn 21 ter hoogte van de EUR zou ik eens goed kijken of hij een koffer bij zich heeft waar bankbiljetten uitsteken.
quote:POLITIE EN JUSTITIE speuren al maanden naar malafide praktijken in het Nederlandse betaalde voetbal, zo onthulde deze krant vorige week. Na Duitsland en België zou ons land wel eens in zijn eigen omkoopschandaal kunnen belanden. Het oriënterend politieonderzoek kreeg een extra impuls dankzij de verklaringen van een belangrijke getuige. Een spelersvrouw, Chanine Wezer, deed een boekje open over mogelijk dubieuze praktijken bij ADO Den Haag en verschafte inzicht in de werkwijze van een goksyndicaat. Wie is deze vrouw, die met haar hulp de Nederlandse voetballerij maar ook zichzelf in een lastig parket brengt?
SPELERSVROUW SPRAK MET JUSTITIE OVER VOETBALOMKOPING EX-GELIEFDE
DE WRAAK VAN CHANINE
„Daan vertelde openhartig over het verkopen van wedstrijden”
„Deze beerput moet open!”
door JOHN VAN DEN HEUVEL en BERT HUISJES
ROTTERDAM, zaterdag
De ’kroongetuige’ in een ontluikend omkoopschandaal in het Nederlandse betaalde voetbal blijft vrolijk onder de enorme druk rond haar persoon. Spelersvrouw Chanine Wezer (30) deed afgelopen maanden tegenover de politie een boekje open over mogelijk dubieuze praktijken van haar ex-verloofde, profvoetballer Daan Rijaard. Sinds weekblad Voetbal International haar afgelopen week presenteerde als een belangrijk bewijsmiddel in het onderzoek naar wantoestanden in de ere- en eerste divisie, wordt ze bedreigd en staat ze onder verscherpt politietoezicht.
Toch heeft Chanine geen spijt dat ze met haar verhaal naar buiten trad. In een Rotterdams hotel doet ze haar verhaal. Dochtertje Danicha (4) is even bij oma ondergebracht. Over het motief van haar biecht doet Chanine niet ingewikkeld. „Ik ben inderdaad rancuneus”, zegt de vrouw die acht jaar een relatie had met ADO Den Haag-voetballer Daan Rijaard. „Hij heeft me zo besmeurd, beschadigd en met de dood bedreigd, daar zijn geen woorden voor. Bovendien weigert-ie een cent te betalen voor zijn eigen dochtertje. Maar dat ik heel boos op hem ben, wil nog niet zeggen dat ik lieg of hem vals beschuldig.”
Ooit vormden Chanine Wezer en Daan Rijaard een gelukkig stel. Ze leerden elkaar acht jaar geleden kennen, gingen samenwonen, kregen een dochtertje en verloofden zich. „We hadden het goed samen”, vertelt Chanine. „Daan verdiende als prof geen supersalaris, maar van de 3500 euro netto per maand konden we goed leven. Het klikte alleen totaal niet met mijn schoonfamilie. Dat is ook de reden dat onze relatie uiteindelijk stukliep. Nu zijn Daan en ik in een rechtszaak verwikkeld over de omgangsregeling. Volgende week dinsdag is er weer een zitting.”
Grof geschut
In het moddergevecht dat tussen de twee is losgebarsten, komt Chanine Wezer dus wel met heel grof geschut. Ze beschuldigt haar ex van betrokkenheid bij een omkoopschandaal. Nederlandse voetbalwedstrijden zouden zijn beinvloed, zodat een buitenlands goksyndicaat grote bedragen kon opstrijken. „Het is een heftig verhaal”, realiseert Chanine zich. „Maar het is goed dat deze beerput opengaat.”
„Wat er is gebeurd, zal niet meer met de mantel der liefde worden bedekt”
Volgens de ex-spelervrouw kwam Daan Rijaard in november 2004 thuis met een opmerkelijk verhaal. „Ik moet erbij zeggen dat Daan altijd heel openhartig tegen mij was. Hij vertelde werkelijk alles, ook over wat er allemaal bij de club gebeurde. Op die dag was hij benaderd door RBC Roosendaal-voetballer Damien Hertog, die hij nog kende uit de tijd dat ze samen bij Excelsior voetbalden. Daan legde uit dat hem een voorstel was gedaan om tegen betaling uitslagen te beïnvloeden. Bepaalde wedstrijden moesten worden verloren, en daar zou een betaling van honderdduizend euro tegenover staan. Een organisatie die zich bezighield met het gokken op voetbalwedstrijden zou er achter zitten. Daan had er wel oren naar. Hij zou af en toe opzettelijk zijn man laten lopen, een strafschop veroorzaken of tegen een rode kaart aanlopen. Dat merkt toch niemand, zei hij. Maar ik was er fel op tegen.”
Toch vonden er meerdere ontmoetingen plaats tussen Daan Rijaard en Damien Hartog. Laatstgenoemde kwam, volgens Chanine, ook een keer bij haar en Daan thuis om over het plan te praten. „Ik kreeg te horen dat ook voetballer Volkan Kahraman (momenteel spelend bij de Oostenrijkse tweedeklasser LASK Linz, red.) een rol speelde. Hij zou de link zijn tussen de buitenlandse gokorganisatie en een aantal Nederlandse spelers. Overigens was het de bedoeling dat Daan en Damien ook teamgenoten zouden benaderen mee te doen. Dan zou het natuurlijk niet zo opvallen als wedstrijden werden gemanipuleerd.” De vrouw zegt niet te weten of er inderdaad is betaald en of de spelers zich dus daadwerkelijk lieten omkopen. „Daar is tegen mij nooit iets over gezegd.”
Toen het stuklopen van de relatie tussen Chanine Wezer en Daan Rijaard ontaarde in bedreigingen, besloot zij de club van haar vriend op de hoogte te stellen. Maar ADO Den Haagbestuurder Langenbach zou haar verhaal niet serieus hebben genomen. Ook toen Wezer de Rotterdamse politie bijpraatte, na een aanklacht van Rijaard tegen haar wegens het weghalen van de huisraad, was er aanvankelijk weinig belangstelling voor haar verhaal. „Een agent vroeg me of het wel verstandig was wat ik deed omdat het gevaarlijk kon zijn. Dat is toch vreemd. De politie moet gewoon onderzoek doen. Pas toen verslaggevers van Voetbal International gingen informeren, werd mijn verhaal serieus genomen. Ik ben vorige maand vier uur lang verhoord door een speciaal team van de politie Haaglanden. Gisteren belde de recherche nog in verband met de bedreigingen die op internet waren verschenen. De politie heeft beloofd dat ze extra snel in actie zullen komen als er iets gebeurt.”
Videobeelden
Politie en justitie hullen zich sinds vorige week in stilzwijgen. Het Haagse openbaar ministerie bevestigt uitsluitend dat er sprake is van een breed oriënterend onderzoek naar mogelijke malversaties in het betaalde voetbal. In verband met het onderzoek is het Haagse rechercheteam inmiddels begonnen met het bekijken van de videobeelden van een groot aantal voetbalwedstrijden.
Kwetsbaar
Eerder al waarschuwden onderzoekers van Integrity & Investigation van KPMG dat het betaalde voetbal kwetsbaar is voor inmenging van criminele organisaties. Voorbeelden dat met name Turkse, maar ook Oosterse goksyndicaten internationale wedstrijden manipuleren zijn er legio. Actuele omkoopschandalen in Duitsland, België en Italië maken duidelijk dat het gevaar van beïnvloeden van wedstrijden erg groot is. In hoeverre is de Nederlandse competitie nu ook besmet? En is het relaas van Chanine Wezer inderdaad een belangrijke indicatie voor het bestaan van een omkoopschandaal of zal straks blijken dat het een overtrokken verhaal is van een rancuneuze voetbalvrouw?
Chanine zegt zich niet met die vraag bezig te houden. „Ik vond dat ik dit moest vertellen, zodat onderzoek kan worden gedaan. Mijn dochtertje en ik zullen verder moeten met ons leven. Ik weet dat ik nu helemaal zal worden besmeurd omdat een heleboel mensen dit verhaal slecht uitkomt. Maar ik laat me niet bedreigen of intimideren. Wat er is gebeurd, zal door mij in ieder geval niet meer met de mantel der liefde worden bedekt.”
De vier door Chanine genoemde spelers, onder wie haar ex Daan Rijaard, ontkennen dat zij zich hebben ingelaten met enig goksyndicaat. Rijaard hield zich afgelopen week onbereikbaar voor commentaar, maar liet wel weten dat hij zich niet in de uitlatingen herkent.
Hmm, de quotes van een verliespartij van RBC waren nou dit seizoen niet bijster hoogquote:Op zaterdag 27 mei 2006 11:53 schreef methodmich het volgende:
Voor op het AD: Chinezen hebben geprobeerd RBC om te kopen. Vanmiddag eens vragen hoe dat zit.
http://www.ad.nl/sport/article364381.ece
Dus? Waarom zou er niet met geld worden gesjoemeld om wedstrijden waarvan de winnaar al 90% vast staat tot een 100% zekerheidje om te bouwen?quote:Op zaterdag 27 mei 2006 12:15 schreef Falco het volgende:
[..]
Hmm, de quotes van een verliespartij van RBC waren nou dit seizoen niet bijster hoog
1: Lijkt me logisch hequote:Op zaterdag 27 mei 2006 10:54 schreef Mdk het volgende:
Hij zou er zijn hypotheek van hebben afbetaald - Niet gebeurd, zelfs 2e hypotheek
Hoog uitgavenpatroon kunnen ze ook niet zeggen.
Nouja, als je bij meerdere bookies inlegt, kan het wel oplopen tot een ton bedenk ik me nuquote:Op zaterdag 27 mei 2006 12:49 schreef Falco het volgende:
Gaat het echt om inleggen van een paar ton? Volgens mij zijn die volumes toch net iets lager, of zit ik hier echt compleet naast?
Nou, dan is er toch geen bewijs, precies wat ik zegquote:Op zaterdag 27 mei 2006 12:49 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
[..]
1: Lijkt me logisch he
2: Er stond alleen dat de VI het niet kon bewijzen
Klonk toch meer als een "zie mij eens vriendin van een kruimeldief geweest zijn" verhaal. Okee Kahraman van slag in Oostenrijk na telefoontje. Misschien wat aan de hand. Maar intussen schuift men in het betaalde voetbal veel geld zwart over tafel en waar men wat tekort komt, mag de gemeenschap wit bijpassen. Dát is pas misdaad.quote:Op zaterdag 27 mei 2006 15:00 schreef Ludacriss het volgende:
Ik heb vandaag het verhaal in de VI gelezen en vind wel dat als iemand met zo een "gedetaileerd" verhaal komt dat je het toch serieus moet nemen. Om de een of andere reden moet er toch iets aan de gaande zijn en vraag me af of het alleen bij ADO zo is. Het zal me niet verbazen als er meederde clubs naar voren komen en zoiets als in België krijgen.
Een Chinees wilde geld in de club stoppen, maar dan moesten ze wel af en toe een wedstrijdje verliezen dat hij uitkoos. Soort verhaal als in België dus.quote:Op zaterdag 27 mei 2006 19:01 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Wat hebben ze geweigerd?
Ik had het geaccepteerd als RBC zijndequote:Op zaterdag 27 mei 2006 19:09 schreef methodmich het volgende:
[..]
Een Chinees wilde geld in de club stoppen, maar dan moesten ze wel af en toe een wedstrijdje verliezen dat hij uitkoos. Soort verhaal als in België dus.
Bij Aziatische bookmakers zijn er een aantal zonder limitieten, die dus over miljoenen zouden accepteren.quote:Op zaterdag 27 mei 2006 12:51 schreef Falco het volgende:
[..]
Nouja, als je bij meerdere bookies inlegt, kan het wel oplopen tot een ton bedenk ik me nu.
Hoezo niets aan de hand... Dit verhaal met Hertog kan toch nog waar zijn....quote:Op zaterdag 27 mei 2006 18:59 schreef methodmich het volgende:
Hoe dan ook is er bij RBC niks aan de hand. Ze hebben keurig alles geweigerd destijds en kunnen dat zo aan de KNVB overleggen indien gewenst.
Die valt dus weg.
ze kwam echt heel ongeloofwaardig over....of het was gewoon slecht gemonteerdquote:Op maandag 29 mei 2006 19:24 schreef Stansfield het volgende:
Nu bij rtl boulevard. De klokkenluidster. Wat een irritant wijf trouwens los van het fiet of ze wel of niet de waarheid spreekt.
Geloof ik niet echt in.quote:Op maandag 29 mei 2006 23:05 schreef TerroRobbie het volgende:
[..]
Hoezo niets aan de hand... Dit verhaal met Hertog kan toch nog waar zijn....
quote:Justitie hoort meer spelers
door John van den Heuvel en Bert Huisjes
DEN HAAG, dinsdag
In het onderzoek naar fraude in het betaald voetbal, heeft justitie zijn oog laten vallen op nog eens twee spelers bij ADO Den Haag. Daarmee is het vizier nu gericht op in totaal zes profspelers. De recherche heeft de middenvelder Ferrie Bodde (24) uitvoerig gehoord. Ook is gesproken met verdediger Youssef el Akchaoui (25) over mogelijke omkoping.
In het onderzoek, dat door politie en justitie tot het Grasmus-dossier is gedoopt, blijft justitie ook belangstelling houden voor de trainer van ADO Den Haag. Trainer Frans Adelaar is opnieuw intensief gehoord.
Met Adelaar sprak justitie ook in een eerdere fase, na belastende informatie dat wedstrijden zouden zijn verkocht aan goksyndicaten. Justitie wilde toen van hem informatie over mogelijk verdachte spelers. Hij zei toen nooit iets te hebben gemerkt.
Tegen ADO-speler Daniël Rijaard ligt een uitgebreide verklaring van zijn ex-geliefde, die stelt dat haar ex werd geronseld om samen met collega’s duels te beïnvloeden.
quote:Justitie vermoedt fraude bij duels Den Haag-Utrecht
Van onze verslaggevers
DEN HAAG, dinsdag
In het Grasmus-onderzoek van justitie naar mogelijke omkoping in het betaalde voetbal wordt inmiddels gekeken naar specifieke duels. Zo denkt justitie dat er mogelijk sprake is geweest van omkoping bij een wedstrijd van ADODen Haag tegen Utrecht. Spelers Bodde en Akchauoui werden gehoord over een verdachte spelsituatie in deze wedstrijd.
ADO Den Haag speelde tegen deze club op 6 november (1-1) en op 15 januari (2-3).
Justitie stelde gisteren dat het niet kan zeggen of de spelers als verdachten of als getuigen zijn gehoord. „Een verdachte heeft in elk geval het recht om te zwijgen”, zegt persofficier Jolande de Groot. „Hij hoeft zichzelf niet te belasten. Een getuige daarentegen wordt altijd geacht de waarheid te vertellen.”
Volgens justitie is het onderzoek niet alleen gericht op ADO Den Haag, maar is het ’nog steeds breed van opzet’. In een overleg, gistermorgen op het paleis van justitie in Den Haag, heeft justitie besloten dat zij binnen enkele weken duidelijk wil hebben of er voldoende feiten liggen om een strafzaak aan te spannen tegen clubs waar mogelijk fraude is gepleegd.
Volgens de ex-geliefde van ADO-speler Daniël Rijaard zijn ook Damien Hertog, Volkan Kahraman en Geert den Ouden mogelijk benaderd of betrokken bij een omkopingschandaal. Alle spelers ontkennen.
quote:Morgen persverklaring OM omtrent vermeende opmkooppraktijken
ROTTERDAM Dinsdag 8 Augustus 2006 15:47 uur
Het Openbaar Ministerie komt morgen met een persverklaring omtrent de vermeende omkooppraktijken in het Nederlandse betaalde voetbal.
Zoals bekend verklaarde Johan Derksen een aantal maanden geleden in het programma Voetbal Insite, gevoed door een ex-vriendin van Daniël Rijaard, dat een aantal spelers zich schuldig hadden gemaakt aan het beïnvloeden van wedstrijden in de eredivisie en daarvoor ruimschoots werden beloond. Een megagroot artikel vulde een week later de VI waarin de ex-vriendin van Rijaard naam en toenaam noemde in het vermeende omkoopschandaal. Daniël Rijaard, Damien Hertog, Geert den Ouden en Volkan Kahraman hebben vanaf het eerste moment alles ontkend.
Wij zijn clean...quote:OM: geen bewijs voor fraude
Het Openbaar Ministerie heeft geen aanwijzingen gevonden voor fraude rond voetbalduels. Bij het vooronderzoek van justitie is ook geen bewijs gevonden voor de omkoping van spelers of dat er spelers benaderd zijn om uitslagen te beïnvloeden. Er komt daarom ook geen strafrechtelijk onderzoek naar fraude.
bron: nos.nl
Derksen: hoe ga je dit uitleggen aan je lezers?quote:Justitie: geen enkel bewijs omkoping in Nederland
9/8/2006 11:00
Het Nederlandse voetbal kent geen omkoping. Althans, onderzoek van justitie naar corruptie heeft geen bewijzen boven water gekregen dat wedstrijden in Ere- en Eerste Divisie zijn gemanipuleerd.
De conclusie van het openbaar ministerie was duidelijk: er is geen enkel bewijs dat er spelers zijn omgekocht. 'Ook is niet gebleken dat spelers benaderd zijn om uitslagen van wedstrijden te beïnvloeden, noch dat zij anderen daartoe benaderd zouden hebben.' En dus ziet het OM af van verdere vervolging.
De sporen van het onderzoek liepen naar ADO Den Haag, RBC Roosendaal en goksyndicaten in Oostenrijk en Turkije. Justitie bekeek ook beelden van wedstrijden om eventuele manipulatie vast te kunnen stellen.
Bovendien werden in totaal dertien personen ondervraagd, waarvan justitie er vier als verdachte had aangemerkt. Daarbij zijn telefoongesprekken afgeluisterd en is de financiële handel en wandel nader bekeken.
In mei kwam het nieuws naar buiten dat het Nederlandse voetbal mogelijk niet verschoond was van omkoping. Het uitgavenpatroon van enkele profs was voor justitie aanleiding geweest een oriënterend onderzoek te starten.
Derksen zei bij mijn weten dat er een onderzoek was, niet dat er effectief omkoping was. En blijkbaar was er toch effectief een onderzoek ingesteld naar omkoping.quote:Op woensdag 9 augustus 2006 12:19 schreef MaxPower het volgende:
En nogmaals:
[..]
Derksen: hoe ga je dit uitleggen aan je lezers?
Tuurlijk. Dat er geen bewijzen zijn wil natuurlijk niet zeggen dat er niets aan de hand is. Maar blijkbaar verbergen we het allemaal dan net wat beter dan de Belgen.quote:Op woensdag 9 augustus 2006 12:29 schreef Heero87 het volgende:
[..]
Derksen zei bij mijn weten dat er een onderzoek was, niet dat er effectief omkoping was. En blijkbaar was er toch effectief een onderzoek ingesteld naar omkoping.
Er zijn geen bewijzen, maar ik ben er zeker van dat er effectief wel wat gebeurt in Nederland. Een gesloten systeem als de Nederlandse Jupiler League is een paradijs voor fraudeurs.
Alleen even opmerken dat er in België volgens het gerecht en de voetbalbond ook geen vuiltje aan de lucht was na een eerste artikel in "humo" , pas toen men in Panorama een van de getuigen zover kreeg de omerta toch te doorbreken ging de beerput alsnog open ...quote:
quote:EXCLUSIEF:
Gokgerucht schokt ADO Den Haag
EXCLUSIEF - Zaterdagmorgen, nog geen dag na de 5-0 nederlaag tegen FC Dordrecht, heeft de directie van ADO Den Haag de spelersgroep medegedeeld dat men op de hoogte is van het feit dat verschillende media met het bericht gaan komen dat enkele ADO-spelers in het illegale Haagse gokcircuit de afgelopen weken tegen hun eigen club hebben gegokt.
De beweringen, die ook verslaggevers van ELF Voetbal hebben bereikt, zijn afkomstig zowel vanuit ADO zelf, als ook vanuit de Haagse gokwereld en hebben betrekking op de recente nederlagen tegen Haarlem (2-0) en FC Dordrecht (5-0). Overigens heeft één van de bronnen ELF Voetbal laten weten dat het niet allen zou gaan om wedstrijden van ADO Den Haag, maar dat ook andere Eerstedivisie wedstrijden beinvloed zouden kunnen zijn.
De redactie van ELF Voetbal wil er nadrukkelijk op wijzen dat het vooralsnog alleen maar gaat om geruchten en niet om feiten. De reden waarom we er nu mee naar buiten komen heeft alleen maar te maken met het feit dat de spelersgroep nu officieel door de directie is ingelicht.
Ook is het goed te vermelden dat het feit dat trainer Wiljan Vloet maandagavond voor de wedstrijd tegen Helmond Sport vier ervaren spelers naar de tribune heeft verbannen (Pascal Bosschaart, Yuri Cornelisse, Daniël Rijaard en Rick Hoogendorp) niets te maken heeft met de gokgeruchten, maar alles met hun slechte vorm.
Wiljan Vloet verwijst, gevraagd naar een reactie, naar de directie: ,,Dit is een bestuursaangelegenheid. Zij hebben dit opgepikt, zodat ik me kan concentreren op de technische kant. Daar heb ik al mijn handen aan vol. Iedereen die betrokken is bij het clubvoetbal, weet dat het ethisch totaal onverantwoord is te gokken op wedstrijden."
bron
Wat een kul zegquote:Op zondag 16 september 2007 18:37 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
Wat verwachten ze daar anders bij Den Haag ? Ze trokken daar nog met gokverslaafde Delorge een van dé spilfiguren uit het Belgische gokschandaal aan. Hij zal z'n (nu ex-)ploegmaats wel de nodige 'voorlichting' gegeven hebben ...
Waarom zou dat nu kul zijn ? Delorge is iemand die in zijn hele carriere in België niks anders heeft gedaan dan mensen bedrogen en belogen. Met het grote gokschandaal hier als 'hoogtepunt'. Volgens de getuigen en verhalen was hij bij Lierse een van dé spilfiguren en een van dé figuren waarrond dat gokschandaal draaide en die z'n ploegmaats mee overtuigde erin te stappen. Waarom zou dat eigenlijk nu anders zijn ? Ook bij Lierse werd z'n rol pas duidelijk toen ie al naar Anderlecht vertrokken was hé ... Anderlecht waar ie trouwens nooit in de ploeg raakte. Omdat toen volgens sommigen al duidelijk was dat hij ook daar een poging had gedaan om een 'gokkartel' op te zetten.quote:Op zondag 16 september 2007 18:37 schreef Nashje het volgende:
[..]
Wat een kul zeg. Zeg dan gewoon niks.
quote:Op zondag 16 september 2007 18:46 schreef DrDentz het volgende:
Misschien heeft Delorge ook wel op Slavia gegokt die kut Belg.
Jij doet net of het allemaal niet eens zo raar is en het door Delorge komt dat ado nu in de problemen zit. Terwijl er nog helemaal niks zeker is. Iedereen weet dat hij deel heeft uitgemaakt van die shit in Belgie. Hij heeft een 2e kans gekregen. Zou die dan nog zo dom zijn om met zijn reputatie Nederland op stelten te zetten? Shit hej. Dalijk heeft ie Stam omgepraat en waren al z'n foutjes van de laatste tijd expres! Misschien heeft ie ook wel met Van Geel gesproken en hem wijs gemaakt dat Ajax helemaal geen creatieve speler/opvolger voor Sneijder nodig heeft. Iel wat engquote:Op zondag 16 september 2007 18:42 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Waarom zou dat nu kul zijn ? Delorge is iemand die in zijn hele carriere in België niks anders heeft gedaan dan mensen bedrogen en belogen. Met het grote gokschandaal hier als 'hoogtepunt'. Volgens de getuigen en verhalen was hij bij Lierse een van dé spilfiguren en een van dé figuren waarrond dat gokschandaal draaide en die z'n ploegmaats mee overtuigde erin te stappen. Waarom zou dat eigenlijk nu anders zijn ? Ook bij Lierse werd z'n rol pas duidelijk toen ie al naar Anderlecht vertrokken was hé ... Anderlecht waar ie trouwens nooit in de ploeg raakte. Omdat toen volgens sommigen al duidelijk was dat hij ook daar een poging had gedaan om een 'gokkartel' op te zetten.
Joost is gek op insinueren en vingertje-wijzen, ik vermoed dat hij er zelfs een beetje opgewonden van wordt, zo graag en vaak doet hij hetquote:Op zondag 16 september 2007 18:54 schreef Nashje het volgende:
[..]
Jij doet net of het allemaal niet eens zo raar is en het door Delorge komt dat ado nu in de problemen zit. Terwijl er nog helemaal niks zeker is. Iedereen weet dat hij deel heeft uitgemaakt van die shit in Belgie. Hij heeft een 2e kans gekregen. Zou die dan nog zo dom zijn om met zijn reputatie Nederland op stelten te zetten? Shit hej. Dalijk heeft ie Stam omgepraat en waren al z'n foutjes van de laatste tijd expres! Misschien heeft ie ook wel met Van Geel gesproken en hem wijs gemaakt dat Ajax helemaal geen creatieve speler/opvolger voor Sneijder nodig heeft. Iel wat eng.
heb je hier bewijzen/bronnen van, of is het gewoon wat ongefundeerd Panorama geblaat?quote:Op zondag 16 september 2007 18:42 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Waarom zou dat nu kul zijn ? Delorge is iemand die in zijn hele carriere in België niks anders heeft gedaan dan mensen bedrogen en belogen. Met het grote gokschandaal hier als 'hoogtepunt'. Volgens de getuigen en verhalen was hij bij Lierse een van dé spilfiguren en een van dé figuren waarrond dat gokschandaal draaide en die z'n ploegmaats mee overtuigde erin te stappen. Waarom zou dat eigenlijk nu anders zijn ? Ook bij Lierse werd z'n rol pas duidelijk toen ie al naar Anderlecht vertrokken was hé ... Anderlecht waar ie trouwens nooit in de ploeg raakte. Omdat toen volgens sommigen al duidelijk was dat hij ook daar een poging had gedaan om een 'gokkartel' op te zetten.
Moeilijk he kritiek?quote:Op zondag 16 september 2007 18:37 schreef Nashje het volgende:
[..]
Wat een kul zeg. Zeg dan gewoon niks.
Alsjeblieft zeg, heb je de zaak Yé wel een beetje gevolgd ? Denk je dat Anderlecht hem 'na een intern gesprek' voor niks "ter plekke ontsloeg" ?quote:Op zondag 16 september 2007 19:03 schreef Jaggunsu het volgende:
[..]
heb je hier bewijzen/bronnen van, of is het gewoon wat ongefundeerd Panorama geblaat?
quote:Op zondag 16 september 2007 19:03 schreef Jaggunsu het volgende:
[..]
heb je hier bewijzen/bronnen van, of is het gewoon wat ongefundeerd Panorama geblaat?
Ja heb het er heel moeilijk mee. Delorge is toch m'n favoriete speler en ado mijn cluppie.quote:Op maandag 17 september 2007 02:17 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
[..]
Moeilijk he kritiek?
quote:Spelers gokken illegaal
MVV-trainer trekt aan bel
door Bjorn Thimister
MAASTRICHT, vrijdag
Illegaal gokken op voetbalwedstrijden door spelers uit het Nederlandse betaalde voetbal is volgens MVV-trainer Robert Maaskant schering en inslag. De voormalig coach van onder meer RBC Roosendaal heeft het meerdere malen met eigen ogen gezien.
Nu, tien dagen nadat ADO Den Haag aangifte heeft gedaan bij justitie van het gokken van spelers op wedstrijden in het illegale circuit, doet de 38-jarige voetbaltrainer een boekje open: „Het gebeurt gewoon en daar kunnen we niet omheen.” Maaskant zegt in zijn eerste periode bij RBC, omstreeks het jaar 2002, voor het eerst als trainer in aanraking te zijn gekomen met het illegale gokcircuit. ,,Ik heb meegemaakt dat mijn spelers, onder wie de huidige NACmiddenvelder Edwin de Graaf, gokten op wedstrijden bij illegale organisaties”, licht hij toe.
„Er kwamen jongens de kleedkamer of het spelershome binnen met een lijst van wedstrijden waarop kon worden ingezet. De inzet werd dan per telefoon doorgegeven aan een tussenpersoon. Volgens mij ging de inzet om een paar tientjes, maar dat weet ik niet helemaal zeker. Via een of ander kanaal kregen de jongens hun winst uitgekeerd. Toen ik erachter kwam dat deze gokpraktijken zich voordeden in mijn spelersgroep, heb ik het direct verboden en het bestuur op de hoogte gesteld.”
Of zijn spelers gokten op hun eigen wedstrijden, durft Maaskant niet te beweren. „Ze hebben het tegenover mij tenminste altijd ontkend”, zegt hij. „Overigens heb ik nooit wat raars gemerkt tijdens wedstrijden van RBC. Wel werd er volgens mij serieus op internationale wedstrijden gegokt. De meeste spelers die aan dit circuit meededen, waren afkomstig uit het Haagse.”
Het hardnekkige gerucht dat spelers van ADO Den Haag worden verdacht actief te zijn in het illegale gokcircuit, is volgens Maaskant daarom „absoluut geen toeval”. „Een paar jaar geleden was hier immers al sprake van. Nu zijn er opnieuw beschuldigingen. Ik ben ervan overtuigd, ik ben er zeker van dat spelers van ADO gokken op wedstrijden.”
quote:MVV-TRAINER DOET BOEKJE OPEN OM ILLEGALE GOKPRAKTIJKEN IN PROFVOETBAL TE STOPPEN
’Einde maken aan misstand’
door Bjorn Thimister
MAASTRICHT, vrijdag
MVV-trainer Robert Maaskant treedt naar buiten met z’n onthullende verhaal over illegale gokpraktijken van voetbalprofs, omdat hij deze misstand aan de kaak wil stellen. „Ik vind gewoon dat deze gokpraktijken niet kunnen. Het moet afgelopen zijn. Een topsporter moet zich met dit soort praktijken absoluut niet inlaten. Je krijgt namelijk altijd de schijn tegen dat je ook op eigen wedstrijden wedt.”
„Hoewel het niet volledig te controleren is, weet ik bijna zeker dat mijn spelers bij MVV niet illegaal gokken.
Overigens staat het niet in hun contracten dat het verboden is. Misschien zou dat moeten. Ik heb overigens wel begrepen dat de spelers gezamenlijk geld inzetten in de officiële Belgische lotto. Dat is legaal, dus daar heb ik geen problemen mee”, aldus Maaskant.
Mochten politie en justitie zich bij Maaskant melden voor informatie, dan zal hij alle medewerking verlenen. „Waarom niet? Ik heb toch niks te winnen of verliezen. Ik zal dan precies hetzelfde verhaal vertellen als ik nu heb gedaan.”
Maaskant kreeg niet alleen als trainer van RBC te maken met spelers die illegaal op wedstrijden gokten – onder meer Edwin de Graaf – maar kwam ook in zijn spelerscarrière met dergelijke praktijken in aanraking. Om precies te zijn op 27 maart 1993. Een hoofdrol was daarbij weggelegd voor Telstar-verdediger Jan Mulder, niet te verwarren met de gelijknamige oud-international. Maaskant: „Ik speelde met Zwolle bij Telstar. We stonden al vroeg met 1-0 achter en stonden nog met tien man op het veld. Plotseling maakte Jan Mulder een heel domme handsbal, waardoor wij uit een strafschop 1-1 konden maken. Vlak voor tijd schoot diezelfde Mulder in eigen doel zodat wij met tien man alsnog met 2-1 wonnen van Telstar. Een heel vreemde gang van zaken, kan ik je nu ruim veertien jaar later wel zeggen.”
Na afloop van deze curieus verlopen wedstrijd waren volgens Maaskant in de catacomben de rapen gaar. „Telstarkeeper Jan Nederburgh werd woedend op Mulder, viel hem aan en wilde hem bij zijn strot grijpen. Hij riep: ’Jij hebt verdorie die wedstrijd verkocht!’ Hun trainer Niels Overweg kon er gelukkig tussen springen, anders waren er volgens mij erge dingen gebeurd. Zelf zei ik toen niks. Ik was een broekie en ben gewoon doorgelopen. Achteraf dacht ik: het was duidelijk te zien dat Mulder rare dingen deed met zijn handen in de buurt van de bal.”
Maaskant beweert eveneens dat het niet louter een nationaal probleem is. „Toen ik in Schotland bij Motherwell speelde, stonden de spelers tot tien minuten voor de wedstrijd nog met van die zogenaamde gokboekjes in hun handen. Dan werd er even flink geld ingezet en gingen we het veld op. Je kan er simpelweg niet omheen: het gebeurt gewoon. Door dit soort gebeurtenissen en de dingen die ik weet, ben ik ervan overtuigd dat het betaalde voetbal vol zit met illegale gokkers.”
quote:JUSTITIE WIL BETALINGSVERKEER WEDKANTOREN BLOKKEREN
Van onze speciale verslaggever
AMSTERDAM, vrijdag
Het ministerie van Justitie wil het betalingsverkeer van wedkantoren, waaronder het in Malta gevestigde bedrijf Unibet, aan banden leggen. Via deze ondernemingen kan in ons land – naast de officiële Lotto en Toto – op wedstrijden uit de Nederlandse competitie gegokt worden. Vanaf dit seizoen kan er zelfs op duels uit de hoofdklasse van het amateurvoetbal ingezet worden.
Ivo Hommes, woordvoerder van het ministerie van Justitie, geeft aan dat alleen Lotto hiervoor een vergunning heeft. ,,Verbieden kunnen we een bedrijf als Unibet echter niet, omdat het op Malta is gevestigd. We kunnen wel proberen om het betalingsverkeer van Unibet, en ook nog een aantal andere wedkantoren, te blokkeren. Hierover zijn we in overleg met de banken.”
Arian van de Vuurst, voorzitter van hoofdklasser IJsselmeervogels, staat achter het standpunt van het ministerie. ,,Wij willen deze gokpraktijken als club sowieso niet hebben. Als er binnen onze club toch spelers zijn die gaan inzetten op wedstrijden van ons of van andere clubs, spelen ze per direct niet meer voor ons. Dit soort dingen stellen we binnen IJsselmeervogels niet op prijs.”
Ruud Verdellen, marketingmanager Nederland van Unibet, was niet bereikbaar voor commentaar.
quote:
De Graaf: ’Heel veel spelers gokken bij Unibet’
Van onze speciale verslaggever
BREDA, vrijdag
Voormalig RBC-speler en huidig NAC’er Edwin de Graaf (27) bevestigt de woorden van zijn oud-trainer Robert Maaskant, dat tijdens diens periode in Roosendaal enkele spelers zich bezighielden met illegale gokpraktijken. „We werden benaderd door iemand van buiten de club, dat klopt. Twee of drie spelers zetten elke week in op een aantal wedstrijden. We deden dat om met meer spanning naar bepaalde wedstrijden te kijken. Of hier veel geld mee gemoeid was?
Nee, want als je op vijf of zes wedstrijden speelde, had je er altijd wel eentje fout”, zegt De Graaf. Na verloop van tijd maakte, volgens de middenvelder, trainer Robert Maaskant een einde aan het gokken in het illegale circuit. „Toen Maaskant erachter kwam, verbood hij het meteen. Het bestuur van RBC wilde dit soort dingen niet hebben.” Volgens De Graaf wordt er tegenwoordig in het betaalde voetbal nog steeds flink gegokt op wedstrijden. „Heel veel spelers gokken bij Unibet, dat is bij mij bekend.”
Zie andere topic.quote:Op vrijdag 28 september 2007 10:41 schreef VoreG het volgende:
Wat is er schokkend aan wedden op Unibet?
Zoals ik al zei in het andere topic:quote:Op vrijdag 28 september 2007 10:41 schreef VoreG het volgende:
Wat is er schokkend aan wedden op Unibet?
quote:Op vrijdag 28 september 2007 09:22 schreef kikoooooo het volgende:
[..]
Als je een paar tientjes al op je eigen verlies inzet, dan heb je heus geen zin om te winnen, anders zet je geen paar tientjes op verlies..
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |