quote:Op vrijdag 10 maart 2006 09:54 schreef DABAMaster het volgende:
kan me idd een topic van je herinneren. iets over besturingskabels en elektriciteitskabels apart in een gootje, right?
daar was ik al bang voorquote:Op vrijdag 10 maart 2006 15:55 schreef Gurb het volgende:
In de bouw noemen ze dat achterhout
je zorgt voor een stuk multiplex of underlayment van 15 x 15 cm (of ergens rond die maat) en monteert die met wat vulhout op de juiste diepte / hoogte / positie ten opzichte van het gipsplaten plafond.
hier schroef je dan een inbouwdoos op vast, sluit je buizen op de inbouwdoos aan, en klaar
gaat denk ik niet lukken helaas (weinig ruimte alhier) dus t zal wel wat aan priegelen worden en zo nu en dan een gipsplaatje om zeep helpenquote:Op vrijdag 10 maart 2006 16:11 schreef Gurb het volgende:
je kan het ook andersom doen
eerst achterhout monteren, gipsplaten monteren, daarop monteren waar het achterhout zit, en dan als de gipsplaten erop zitten, met een dozenboor de gaten uitboren, en de doos vastzetten (alleen wordt het dan lastig om de buizen erop te zetten) je kan wel, als je nog een beetje vrije ruimte hebt, eerst een plaat erop zetten, de dozen erin boren, en dan vanaf de zijkant de buizen aansluiten
mwoch, het zal wat dat betreft wel los lopen.... vergeet niet dat in de HMH iets meer mensen zijn dan bij ons en dat wij liever bier naar binnen gieten dan over de vloer heenquote:Op zaterdag 11 maart 2006 17:46 schreef Realzm het volgende:
Over die gietvloer die jullie willen doen. De HMH wordt toch een flinke ijsbaan tijdens een dancefeest hoor..
Mag dat wel? De meterkast moet toch binnen een straal van 1 a 2 meter van de voordeur zitten.?quote:Op maandag 13 maart 2006 11:56 schreef kroegtijger het volgende:
We gaan komende week de groepenkast verplaatsen (vanuit de kast bij de voordeur naar achter de bar) en daarbij meteen alles opnieuw aanleggen.
Volgens mij geldt dat alleen voor de meter en hoofdschakelaar...die blijven ook daar zitten...alles daarachter wordt wel verplaatstquote:Op maandag 13 maart 2006 12:31 schreef Marsepein het volgende:
[..]
Mag dat wel? De meterkast moet toch binnen een straal van 1 a 2 meter van de voordeur zitten.?
We verwachten dan ook een groot openingsfeest waarbij heel Fok! K&W wordt uitgenodigdquote:Op zaterdag 11 maart 2006 14:45 schreef plopje het volgende:
tvp
als je klaar bent kom ik een pilsje happen
succes er mee
quote:Op maandag 13 maart 2006 13:32 schreef sanger het volgende:
[..]
We verwachten dan ook een groot openingsfeest waarbij heel Fok! K&W wordt uitgenodigd![]()
![]()
Dat gat in de begroting dat doet het hem zeker hequote:Op maandag 13 maart 2006 13:34 schreef kroegtijger het volgende:
[..]uiteraard....
en dat voor slechts ¤25,- toegang...... t is bijna voor niets
de verbouwing moet toch ergens van betaald worden heh![]()
Ik neem aan dat die ¤ 25,= inclusief alle hapjes en drankjes is? Dan ben ik namelijk zeker van de partij!quote:Op maandag 13 maart 2006 13:34 schreef kroegtijger het volgende:
[..]uiteraard....
en dat voor slechts ¤25,- toegang...... t is bijna voor niets
de verbouwing moet toch ergens van betaald worden heh![]()
Hier kom je idd niet meer onderuitquote:Op maandag 13 maart 2006 23:43 schreef kroegtijger het volgende:
erm....nee...erm....die 25 euro, dat is erm.....
kut....hier kom ik zeker niet meer onderuit??
quote:Op dinsdag 14 maart 2006 20:13 schreef Marsepein het volgende:
Oooo dat komt heeeeeel mooi uit. Want zoek maar eens op wat 2 mei 2005 voor belangrijke dag was (voor FoK)![]()
![]()
quote:Op woensdag 15 maart 2006 11:19 schreef sanger het volgende:
2 mei dus?
Ga meteen mailtje sturen naar Duderinnetje en Brighteyes zodat alles in gang gezet kan worden.
Nee:quote:Op woensdag 15 maart 2006 08:59 schreef kroegtijger het volgende:
[..]Gratis borstvergroting en een 99-cent munt
je hebt gelijk...da's inderdaad best belangrijk
Bron: 't K&W-forum - de stats.quote:Op zaterdag 7 januari 2006 17:31 schreef Arcee het volgende:
[..]
K&W is op 2 mei 2005 om 20:45 uur geopend.
lijkt me een goed planquote:Op woensdag 15 maart 2006 22:49 schreef sanger het volgende:
Zullen we eerst afwachten of de Arc dan af is? Dan kunnen we het altijd nog plannen, maar het idee is zeker leuk!
Altijd leuk electra vervangen in een pand waar geen enkele leiding, groep of apparaat aansluiting ooit bekend is geweest of wat in de loop van de tijd zo vaak "vernieuwd" is dat je met een hele troep aan kabels zit die nergens heen lopen; of waar geen spanning op staat; of wel spanning op staat maar aan het uiteinde nergens op aan gesloten is....quote:Op donderdag 16 maart 2006 09:00 schreef kroegtijger het volgende:
[..]
lijkt me een goed plan
ben gisteren weer wat moedeloos geworden van wat we nu weer voor electrische ellende aantroffen. Steeds vreemder wordt het dat alles altijd heeft gewerkt.... De spagetti van leidingen, draden en kabels is volstrekt onnavolgbaar
we houden er een heel effectieve techniek op na.... alles wat we niet weten, halen we wegquote:Op donderdag 16 maart 2006 18:03 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
Altijd leuk electra vervangen in een pand waar geen enkele leiding, groep of apparaat aansluiting ooit bekend is geweest of wat in de loop van de tijd zo vaak "vernieuwd" is dat je met een hele troep aan kabels zit die nergens heen lopen; of waar geen spanning op staat; of wel spanning op staat maar aan het uiteinde nergens op aan gesloten is....
Been there, done that![]()
Maar daar kun je idd serieus soms zo aan het zoeken komen![]()
![]()
Suc6 met uitzoeken 1![]()
We hoeven alleen maar te weten wanneer de meet is!quote:Op dinsdag 4 april 2006 13:36 schreef kroegtijger het volgende:ik ben bang dat we 3 mei niet gaan halen.... de loodgieter heeft nog even geen tijd; gaat nog wel een weekje duren. Ondertussen zit er geen vloer meer in en is het dus wachten totdat we die dicht kunnen maken met underlayment en verder kunnen klussen.....
zodra er weer wat te melden is laat ik het zeker even weten
waarom had ik al zo'n flauw vermoeden??quote:Op dinsdag 4 april 2006 13:56 schreef sanger het volgende:
[..]
We hoeven alleen maar te weten wanneer de meet is!![]()
![]()
![]()
![]()
En andere updates zijn natuurlijk ook van harte welkom
Ehhmm.....omdat het een inkopper wasquote:Op dinsdag 4 april 2006 13:57 schreef kroegtijger het volgende:
[..]
waarom had ik al zo'n flauw vermoeden??![]()
quote:Op woensdag 5 april 2006 11:13 schreef kroegtijger het volgende:
WE HEBBEN EEN VLOER
nou ja, een halve dan
of liever gezegd, de eerste helft van de eerste laag
maar het begin is erGisteren dus weer even wezen knutselen. T laatste beetje electra (van wat we zelf kunnen) gedaan, en nu is het wachten op de electricien, de loodgieter en de drank-leverancier. De loodgieter en de electricien gaan als het goed is donderdag-avond weer aan de gang. Dan leggen we meteen lege buizen erin (waarschijnlijk dikke rioolpijp) waar de bierleidingen door kunnen lopen. Daarna kan de vloer dicht en kan de drank-leverancier de bierleidingen aanleggen.
Ik zal even kijken of ik van de week foto's kan maken van de vloer zoals deze er nu bij ligt. Update volgt dus weer snel
Goed man! Foto'squote:Op woensdag 5 april 2006 11:13 schreef kroegtijger het volgende:
WE HEBBEN EEN VLOER
nou ja, een halve dan
Belangrijkste is natuurlijk: wat voor bierquote:[knip]
Daarna kan de vloer dicht en kan de drank-leverancier de bierleidingen aanleggen.
Ik zal even kijken of ik van de week foto's kan maken van de vloer zoals deze er nu bij ligt. Update volgt dus weer snel
Als ik me goed herinner was dat Grolsch toendertijd.quote:Op woensdag 5 april 2006 11:44 schreef arithaterhorst het volgende:
[..]
Goed man! Foto's![]()
[..]
Belangrijkste is natuurlijk: wat voor bier![]()
't Zal veel klustijd schelen want dat heen en weer gesjouw naar de supermarkt
kost natuurlijk bakken met geld tijd![]()
quote:Op woensdag 5 april 2006 12:42 schreef sanger het volgende:
[..]
Als ik me goed herinner was dat Grolsch toendertijd.
Gelukkig dat de Grolsch (en andere merken) mijn geheugen niet hebben aangetast!quote:Op woensdag 5 april 2006 15:01 schreef kroegtijger het volgende:
[..]nog steeds.
En t bier wordt niet door de rioolpijp aangevoerd natuurlijkdie dient slechts ter bescherming van de leidingen (ik ken de mede-klussers een beetje..... die zijn niet te beroerd om soms nog wel eens uit te schieten met een hamer of zaag oid
)Daarbij is het ook wel een handige bescherming voor de beneden-buurman. Mocht er eens een leiding stuk gaan, dan stroomt t niet uit zn gips-plafond vandaan maar gaat t netjes via de rioolpijp richting de bier-pomp waar je dan meteen ziet dat er ergens een probleem is
soms denken we nog wel eens na ook over dingen![]()
Hoorde zojuist dat we voor de schappelijke prijs van een kratje bier ook een tegelzetter hebben weten te regelen die onze gang en onze wc's opnieuw komt tegelen (is wel nodig ook aangezien de vloer in een van de wc's open gemaakt moet worden om aansluiting op t riool mogelijk te maken....de oude riool-afvoer is een beetje onvindbaar geworden. De pijp gaat ergens de muur in, maar we kunnen nergens vinden waar die er weer uit komt)
Voor de nette prijs van een extra kratje bier en een flesje vieux regelt hij ook nog de tegels
Ben nu aan t nadenken over de groepenkast (tips / advies welkom)
Aangezien er regelmatig het een en ander aan uitbreiding plaats vind willen we het ruim op zetten. Het zullen waarschijnlijk 8 of 9 groepen worden van Holec (Alamatjes). Daar hebben we er op dit moment 5 van; er moeten dus nog 4 bij komen. Helaas is onze groepenkast die er nu in zit niet groot genoeg om nog 4 extra groepen kwijt te kunnen, dus zullen we ook aan een nieuwe kast moeten, danwel uitbreiding van de huidige kast. Er komen 2 hoofdschakelaar; 1 bij de groepenkast (op de 1e etage dus) en 1 in de meterkast (begane grond). Aangezien we niet weten wat onze hoofdzekerring op dit moment aan kan zullen we nog even met Nuon moeten bellen. Ik vermoed dat er 25A in zit; deze zou dan verhoogd moeten worden naar 35 of, als het kan, zelfs 40A. Iemand ervaring hiermee?? mocht Nuon hier nu niet aan mee willen werken, dan zullen we over moeten stappen op krachstroom aangezien we met 25A echt te weinig hebben bij een feestje met wat extra verlichting. (een strobo en 2 t-bars met 4 parren erin is al goed voor ongeveer 4500watt)
De verdeling van de groepen zal dan als volgt gaan worden:
Groep1: vaste verlichting 1e etage
Groep2: zolder
Groep3: koelkasten
Groep4: verlichting toiletten + gang + buiten
Groep5: verlichting gang + bierkoeling
Groep6: geluid
Groep7: feestverlichting
Groep8: spare feestverlichting
Groep9: noodverlichting + ontruimingsinstallatie
Nu moeten we dus de groepenkast verplaasten. Vanaf de hoofdschakelaar beneden willen we dan naar boven toe met 5x6mm2 VMVK. 5x4mm2 volstaat ook wel, maar aangezien de kabel in een 40mm PVC-pijp komt te liggen willen we het zekere voor het onzekere nemen. (en nee, hier gaan we zelf niet aan prutsen, daar hebben we onze electricien voor. Heb deze verbouwing zelf al 2x onder 230v gestaan, dat vond ik eigenlijk wel weer meer dan genoeg)
Helaas vanavond geen tijd om verder te gaan, en donderdag zal het er ook wel weer niet in zitten, dus vrijdag/zaterdag/zondag weer fijn aan t klussen in onze bierhut
Dat willen we dus wel weten, inclusief alle details en roddelsquote:Op woensdag 5 april 2006 15:26 schreef kroegtijger het volgende:
1 grote afzuig-installatie (genaamd Anja… je wilt niet weten hoe die bijnaam tot stand is gekomen
)
ok, een kleine hint dan....quote:Op woensdag 5 april 2006 16:06 schreef Marsepein het volgende:
[..]
Dat willen we dus wel weten, inclusief alle details en roddels![]()
![]()
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |