quote:Op woensdag 8 februari 2006 13:13 schreef CarDani het volgende:
[..]
Absoluut wel !
Nooit gehoord van de wet bescherming persoonsgegevens?![]()
Ik heb een hééél klein beetje verstand van fotograferen, maar deze foto kan ik niet na maken hoor.quote:Op woensdag 8 februari 2006 12:10 schreef Freethinker het volgende:
Op die tweede foto kun je trouwens goed zien dat er met dat poppetje gezwaaid wordt. Je ziet rechts ervan duidelijk dat het poppetje naar links bewogen wordt.
En dan nog..... je weet niet of er invloeden zijn aangaande het geboortetijdstip. Bijvoorbeeld: is de bevalling spontaan op gang gekomen, heeft moeder wonderolie ingenomen of weet ik veel wat. Er zijn legio zaken die mogelijk invloed hebben op het in gang brengen van de bevalling.quote:Op woensdag 8 februari 2006 12:25 schreef Stenny het volgende:
[..]
Daar zit wat in, maar heeft hij op dat vlak wat te verbergen dan?
Is een geboorte uur een geheim gegeven? Helaas, daar balanceren we weer op een grenslijn. Wat mij betreft openheid, maar ja, daar zal niet iedereen het mee eens zijn.
Dat is waar Pikki. Probeer dingen vanuit andere perspectieven te zien.quote:Op woensdag 8 februari 2006 12:51 schreef nokwanda het volgende:
[..]
En weer een oordeel van iemands denkwereld. Jouw veronderstellingen. Pikki...... doe nou es even niet. Je verwijt anderen jouw Robbert te veroordelen op basis van wat ze niet weten maar lijkt zelf te denken alles en iedereen te kunnen doorzien en er een oordeel aan te hangen.
Over iedereen die een kritisch geluid laat horen wel iets. Dat maakt een discussie haast onmogelijk.
De enige oplossing lijkt wel om dat soort constante opmerkingen op de ignore mode te zetten.
Wie bepaald of een denkwereld verkeerd is? En vanuit welk perspectief?
Immers, wat voor de een verkeerd is, is voor de ander goed.
imo is het bijvoorbeeld goed om vanuit mijn wereld te kijken maar soms ook door de ogen van een ander naar een zelfde zaak te kijken. Maar daarmee kun je het natuurlijk best wel oneens zijn.
Toch wel raar dat dode mensen er zo rechthoekig uitzienquote:Op woensdag 8 februari 2006 11:53 schreef Peekaboo het volgende:
Leuk dat Robbert weer te zien en te horen is.
Ben ook al een tijdje bezig geweest om een snapshot van dat filmpje van boulevard te nemen, maar op één of andere manier wil dat maar niet lukken, ik heb nu een foto van mijn scherm gemaakt, misschien dat iemand anders een scherper exemplaar kan krijgen....
[afbeelding]
[afbeelding]
Ook als Pietje van de hoek !quote:Op woensdag 8 februari 2006 12:32 schreef Lilith-Wicca het volgende:
[..]
Als erkend AVN astroloog wel hoor![]()
jaaaaaaa! maar het sluit niet uit dat het niet kan!quote:Op woensdag 8 februari 2006 13:30 schreef Mdk het volgende:
[..]
Toch wel raar dat dode mensen er zo rechthoekig uitzien![]()
Ik probeer alleen bij mijn gedacht te blijven, en blijf mijn eigen gevoel volgen , ...en ga mij niet achter mensen aanscharen die de zaken verkeerd zien, ..quote:Op woensdag 8 februari 2006 13:26 schreef CarDani het volgende:
[..]
Dat is waar Pikki. Probeer dingen vanuit andere perspectieven te zien.
Een aanvallende houding is ook niet wat Robbert wil.![]()
Zou je misschien dit nog eens op een andere manier uit willen leggen want zo snap ik echt niet wat je nu bedoeld hoor. Of bedoel je het sarcastisch?quote:Op woensdag 8 februari 2006 13:17 schreef CarDani het volgende:
[..]
Ik heb een hééél klein beetje verstand van fotograferen, maar deze foto kan ik niet na maken hoor.
Zeker niet als hij op automatisch scherpstellen staat. Je moet het poppetje veel te dicht bij de lens houden (mijn arm is niet lang genoeg). Want de camera drukt niet af.
Het is een proffessionele camera (mijn man is fotograaf).
Dat komt vanzelf wel op zijn pootjes terecht. Je moet je niet zo druk maken.quote:Op woensdag 8 februari 2006 13:34 schreef pikki het volgende:
[..]
Ik probeer alleen bij mijn gedacht te blijven, en blijf mijn eigen gevoel volgen , ...en ga mij niet achter mensen aanscharen die de zaken verkeerd zien, ..![]()
de negativiteit is hier sterk en sluipt overal binnen waar ze maar kan, ....
Dat fotootje waar we het over hadden. Ik geloof niet dat die nep is. Das alles.quote:Op woensdag 8 februari 2006 13:41 schreef Freethinker het volgende:
[..]
Zou je misschien dit nog eens op een andere manier uit willen leggen want zo snap ik echt niet wat je nu bedoeld hoor. Of bedoel je het sarcastisch?
Ja maar ik snapte je uitleg niet waarom je net deze foto niet zou kunnen faken. Volgens mij zie ik toch duidelijk dat dat figuurtje naar links bewogen wordt, of de camera naar rechts natuurlijk.quote:Op woensdag 8 februari 2006 13:45 schreef CarDani het volgende:
[..]
Dat fotootje waar we het over hadden. Ik geloof niet dat die nep is. Das alles.![]()
Het figuurtje beweegt zelf.................hoe vind je die?quote:Op woensdag 8 februari 2006 13:48 schreef Freethinker het volgende:
[..]
Ja maar ik snapte je uitleg niet waarom je net deze foto niet zou kunnen faken. Volgens mij zie ik toch duidelijk dat dat figuurtje naar links bewogen wordt, of de camera naar rechts natuurlijk.
quote:Op woensdag 8 februari 2006 13:46 schreef Analyzing_Barb het volgende:
Jeetje, de discussies gaan nu wel een beetje heel erg snel....kan het ff niet bijhouden en ben druk!
Nou mooi, zijn we het daarover eensquote:Op woensdag 8 februari 2006 13:53 schreef CarDani het volgende:
[..]
Ik kan deze foto iig niet zo maken zonder dat er photoshop aan te pas moet komen.![]()
Inderdaad ja, twijfels over speculaties dat Robbert rare krachten zou hebben.quote:
Hoe weet jij dat zo zeker? Ook begrijp ik je 'schwanken' niet.quote:Op woensdag 8 februari 2006 14:07 schreef CarDani het volgende:
Robbert fotosjopt niet hoor.
Ik vidt het helemaal geen "rare" krachten , hoor ....iedereen zal die in de toekomst hebben , de ene vlugger, de andere later, ....omdat wij allen godskinderen zijn, en worden , mooi toch ?quote:Op woensdag 8 februari 2006 14:07 schreef L.Denninger het volgende:
[..]
Inderdaad ja, twijfels over speculaties dat Robbert rare krachten zou hebben.
Wat is je punt nou ?
quote:'Genverbrander kwam van boven door'
Gepost door Rob (R@b) - Bron: Brabants Dagblad
Gepubliceerd: woensdag 8 februari 2006 @ 11:41
Het Brabantse medium Robbert van den Broeke zegt een paar beroerde weken achter de rug te hebben, nadat hij eind 2005 werd weggezet als charlatan na het genverbrander-incident. Toch twijfelt de Hoevenaar niet aan zichzelf. In het Brabants Dagblad zegt hij: ''Ik ben mijn eigen Google.''
Op de 25-jarige Van den Broeke daalde een storm van kritiek en spottende hoon neer, nadat de Stichting Skepsis eind vorig jaar zijn gaven op de korrel nam. Tijdens een tv-sessie met ene Corrie, een vrouw die verbijsterd was achtergebleven na de zelfmoord van haar echtgenoot, kwam Robbert met allerlei details op de proppen uit een vorig leven dat het stel zou hebben gehad. Daarbij noemde hij ook het beroep van de man: genverbrander. Na een onderzoek ontdekte Skepsis dat Robbert het van een site die hij gevonden zou hebben met Google gehaald had, want daar stond ook de spelfout genverbrander (bedoeld werd geneverbrander/jeneverbrander).
Mede dankzij FOK!kers werd genverbrander uitgeroepen tot woord van 2005. De media stortten zich vol op het medium en concludeerden dat Robberts geestenfoto's trucages waren en de graancirkels rond zijn ouderlijke woning in Hoeven zou hij zelf hebben gemaakt.
'Van boven'
In het Brabants Dagblad zegt Robbert nu in antwoord op de commotie dat hij goudeerlijk is. Hij heeft de spelfout genverbrander van boven door gekregen: ''Ik zweer het op mijn dood. Als ik een lijn naar boven heb, heb ik toch geen andere rotzooi nodig? Ik ben mijn eigen Google.'' Van den Broeke zegt door te krijgen wat hij doorkrijgt: ''Genverbrander; ik hoorde en zag het ook. Maar het gebeurt vaker dat ik de naam Maarten of Frans verneem en het Marten of Frank moet zijn. Bovendien: zou ik op een briefje het woord geneverbrander voor me krijgen, ik zou er vermoedelijk nog genverbrander van maken. Ook omdat ik licht dyslectisch ben.''
Robberts vader, bankdirecteur Peter van den Broeke, zegt het begrijpelijk te vinden dat critici het allemaal wat veel van het goede vinden: de graancirkels, contact met overledenen maar ook met ruimtewezens, voorwerpen manipuleren, gedachtenlezen, ziektebeelden analyseren. ''Het zou Robbert tot een wereldwonder maken, sneerden zij. Wel, ik zou hen in overweging geven die optie eens serieus onder ogen te zien. Nog niet de helft van onze bizarre ervaringen met Robbert hebben we wereldkundig gemaakt. Soms zijn ze te ongeloofwaardig, maar ze zijn absoluut waar'', aldus vader Van den Broeke.
Mijn wát?quote:Op woensdag 8 februari 2006 14:08 schreef Stenny het volgende:
[..]
Hoe weet jij dat zo zeker? Ook begrijp ik je 'schwanken' niet.
Zegt wie ?quote:Op woensdag 8 februari 2006 14:10 schreef pikki het volgende:
[..]
Ik vidt het helemaal geen "rare" krachten , hoor ....iedereen zal die in de toekomst hebben , de ene vlugger, de andere later, ....omdat wij allen godskinderen zijn, en worden , mooi toch ?![]()
![]()
![]()
Had ik allang gelezen.quote:Op woensdag 8 februari 2006 14:10 schreef Stenny het volgende:
Frontpage nieuws!![]()
'Genverbrander kwam van boven door'
[..]
En waarom post je het dan niet even?quote:
Het staat ook op Geenstijl. De goede Robbert verspreidt overal vrolijkheid!quote:Op woensdag 8 februari 2006 14:10 schreef Stenny het volgende:
Frontpage nieuws!![]()
'Genverbrander kwam van boven door'
[..]
Kan me ook herinneren dat eerder gelezen te hebben. Vooral dat stuk over Maarten en Frans en Marten en Frank vond ik nogal een vreemde vergelijking. Dat lijkt nog enigszins op mekaar, maar genverbrander en geneverbrander is toch wel een heel groot verschil hoor, ondanks dat dat ook maar een letter verschilt.quote:Op woensdag 8 februari 2006 14:10 schreef Stenny het volgende:
Frontpage nieuws!![]()
'Genverbrander kwam van boven door'
[..]
Misschien noemde Luwert zijn beroep zelf wel genverbrander of henverbrander uit grapje. Weet jij veel. PPPPPPPffffffffffffffffffffffffffffffffffquote:Op woensdag 8 februari 2006 14:21 schreef Freethinker het volgende:
[..]
Kan me ook herinneren dat eerder gelezen te hebben. Vooral dat stuk over Maarten en Frans en Marten en Frank vond ik nogal een vreemde vergelijking. Dat lijkt nog enigszins op mekaar, maar genverbrander en geneverbrander is toch wel een heel groot verschil hoor, ondanks dat dat ook maar een letter verschilt.
Ja, genver is msc een afkorting van genever ......quote:Op woensdag 8 februari 2006 14:24 schreef CarDani het volgende:
[..]
Misschien noemde Luwert zijn beroep zelf wel genverbrander of henverbrander uit grapje. Weet jij veel. PPPPPPPffffffffffffffffffffffffffffffffff![]()
quote:Op woensdag 8 februari 2006 14:18 schreef Mudman het volgende:
[..]
Het staat ook op Geenstijl. De goede Robbert verspreidt overal vrolijkheid!
http://www.geenstijl.nl/quote:Radio voor Oxazepam-junks Robbert van den Broeke, het ultramedium heeft weer een lijntje met hierboven. Luister zeker naar het interview met mr. Genverbrander. De berichten voor vandaag: storm in een glas water, wij herhalen, storm in een glas water. Genverbranders bestaan WEL! U bent uw eigen Google. Omarm je vijand met liefde, want mensen zijn net kinderen, slechts op zoek naar een podium voor het ego. En Stichting Skepsis deelt nekschoten uit. Dan nu de dagelijkse vooruitzichten voor aura en scheepvaart: het televisieprogramma met Irene Moors wordt in de toekomst voortgezet, Albert Verlinde verandert in een Bossche bol en het reservegetal is drie. Mocht Robbert de telefoon niet opnemen, dan is hij weer even naar de planeet Bovisa. Tot zover De Roze Wolk op woensdag, met de groeten van Silvia Millecam, over en sluiten.
Extragratis doorgestraald: als u de podcast achterstevoren afspeelt kunt u Robbert van den Broeke Mohammed (nsfw) horen beledigen.
Tsja, kan een woordspeling uit die tijd zijn.quote:Op woensdag 8 februari 2006 14:25 schreef pikki het volgende:
[..]
Ja, genver is msc een afkorting van genever ......gen'ver of zoiets ....
*LOL*quote:Op woensdag 8 februari 2006 14:30 schreef Stenny het volgende:
[..]
[..]
http://www.geenstijl.nl/
Sorry kan het niet helpen dat ik dit grappig vind.
![]()
![]()
quote:Op woensdag 8 februari 2006 14:30 schreef Stenny het volgende:
[..]
[..]
http://www.geenstijl.nl/
Sorry kan het niet helpen dat ik dit grappig vind.
![]()
![]()
Eerlijk gezegd klinkt dat wel logisch ja. Nou dat zal alles wel verklaren dan.quote:Op woensdag 8 februari 2006 14:34 schreef CarDani het volgende:
[..]
Tsja, kan een woordspeling uit die tijd zijn.
Bovendien bestond dyslectie in die tijd ook al. Dus dit kan ook een verklaring zijn.
Dat is inderdaad stukken aannemelijker dan dat ie het van internet heeft gehaald ja !quote:Op woensdag 8 februari 2006 14:25 schreef pikki het volgende:
[..]
Ja, genver is msc een afkorting van genever ......gen'ver of zoiets ....
Tja, het is een mogelijkheid die je niet uit mag sluiten.quote:Op woensdag 8 februari 2006 14:40 schreef Freethinker het volgende:
[..]
Eerlijk gezegd klinkt dat wel logisch ja. Nou dat zal alles wel verklaren dan.![]()
Als je liever aanneemt dat iemand de boel bedriegt......... ben ik ffe blij dat ik niet vals beschuldigd wordt en dat jij mij dan moet berechtenquote:Op woensdag 8 februari 2006 14:41 schreef L.Denninger het volgende:
[..]
Dat is inderdaad stukken aannemelijker dan dat ie het van internet heeft gehaald ja !
Nou, je hebt me overtuigd hoor
Robbert zei in het interview dat hij het woord ook zo "gezien" heeft .quote:Op woensdag 8 februari 2006 14:42 schreef CarDani het volgende:
[..]
Tja, het is een mogelijkheid die je niet uit mag sluiten.
Vroeger werd ook veel meer in dialect gesproken.![]()
Hij is zelf dyslectisch, dus zeer aannemelijk dat dit een reden is van de "fout".quote:Op woensdag 8 februari 2006 14:43 schreef pikki het volgende:
[..]
Robbert zei in het interview dat hij het woord ook zo "gezien" heeft .
neen , volgens mij heeft dit nu weer niet met dyslexie te maken, hoe verklaar je anders de juiste jaartallen 17 ...?quote:Op woensdag 8 februari 2006 14:45 schreef CarDani het volgende:
[..]
Hij is zelf dyslectisch, dus zeer aannemelijk dat dit een reden is van de "fout".
Dyslectie heeft niets met getallen te maken.quote:Op woensdag 8 februari 2006 14:46 schreef pikki het volgende:
[..]
neen , volgens mij heeft dit nu weer niet met dyslexie te maken, hoe verklaar je anders de juiste jaartallen 17 ...?
Mensen die een woord uit een andere taal "verNederlandsen" spreken het vaak op zijn Nederlands uit. Vroeger was dit nog meer, omdat we nu meer vreemde talen leren op school.quote:Op woensdag 8 februari 2006 14:48 schreef Parameter het volgende:
Ten overvloede: Genever komt van het Franse woord voor jeneverbes: genièvre.
In het Nederlands spreekt men het altijd al met een J uit. Het is dus heel raar dat
Robbert een harde G 'hoorde'. Was de geest die het hem doorgaf dyslectisch?
In het interview doet Robbert alsof het er alleen om ging dat hij een fout maakte.
Het ging er echter om dat hij precies dezelfde fout maakte als op Internet. En dat
het een fout was die uniek was.
Maar jij geen Duits.quote:Op woensdag 8 februari 2006 14:54 schreef CarDani het volgende:
[..]
Vroeger was dit nog meer, omdat we nu meer vreemde talen leren op school.
Categorie: Fictief !quote:Genverbrander
Ga naar: navigatie, zoek
Een genverbrander is een fictief beroep uit de 18e eeuw, dat eind 2005 het medium Robbert van den Broeke ernstig in verlegenheid bracht. Hij bleek dit woord, waarmee jeneverbrander werd bedoeld, namelijk foutief van het internet te hebben gehaald.
Inhoud [Niet tonen]
1 'Er is zoveel meer'
1.1 Reacties
2 Andere 'gaven' van Van den Broeke
3 Externe koppelingen
[bewerk]
'Er is zoveel meer'
Nadat Robbert van den Broeke zich in 2004 enkele malen in de programma's Catherine, Wonderen Bestaan en Life & Cooking had vertoond, groeide de interesse van het Nederlandse publiek zodanig, dat Irene Moors een programmaserie met Van den Broeke maakte, getiteld Er is zoveel meer. In dit programma, in 2005 uitgezonden door RTL4, vertelde Van den Broeke over zijn paranormale gaven, en liet hij voorbeelden zien. Zo sprak hij in de aflevering van 18 december met een vrouw, Corrie, wier man Arno onverwachts zelfmoord had gepleegd. Het medium zocht contact met Arno en eindigde zijn verhaal met de volgende tekst:
"Er is nog iets heel belangrijks wat ik moet zeggen. Arno en jij kennen mekaar ook uit een ander leven. Jullie zijn heel diep met mekaar verbonden. Misschien heb je dat zelf ook al wel eens gevoeld, maar dat is wel zo. En ik moet daar iets van zeggen. Het is belangrijk ook ter verwerking van dit, om ook dit los te laten. Er komt iets van een jaartal door. 1793 en 1823. In die tussentijd heb jij geleefd. In dat leven ben je ook niet zo heel oud geworden. Een jaar of 30 of zo. Er komt een heel verhaal bij mij binnen. Het was hier in Nederland. Coevorden krijg ik door. Jouw naam was Hillegien. Je heette Hillegien. Hellegien. Hillegien hoor ik. Hillegien. Ik krijg een achternaam bij jou door. Mogelijk iets van Rozenboom of Rozeboom. Jij heette Rozeboom toen. En jij leefde toen al samen, er komt heel duidelijk een naam, iets van Luwert, Luwert, die naam hoor ik. En er is iets met 7 maart. En er is iets met 7 augustus in dat leven. Ik heb zo'n gevoel dat je dus met deze partner eigenlijk in dat leven hebt geleefd. Vlak na het huwelijk in dat leven ben jij overleden. In datzelfde jaar. Je bent toen getrouwd en eigenlijk datzelfde jaar, ik heb zo'n gevoel in augustus, ben jij overleden. Jouw man was toen bezig, of iets met... Ik krijg een beroep door. Trapper of trap... Ik weet niet wat dat betekent. Trapper of genverbrander of genverbranden. Ik weet niet precies wat dat betekent."
Rob Nanninga van de stichting Skepsis ging met dit verhaal het internet af en belandde uiteindelijk via de zoekmachine Google op een website[1] waar de stamboom van deze Hillegien Rozeboom stond. Hier bleek het woord genverbrander echter een typfout te zijn, en werd er een geneverbrander bedoeld te worden. De Stichting Skepsis concludeerde hieruit dat Van de Broeke zijn informatie klakkeloos van het internet heeft gehaald.
[bewerk]
Reacties
Na deze ontdekking kwam er vanuit verschillende hoeken commentaar. Zo startten de bezoekers van de website FOK! massaal een actie waarbij het woord genverbrander werd verkozen tot Het Woord van het Jaar 2005. Ook weblogs als GeenStijl waren aangenaam verrast door de onthulling. Irene Moors vertelde als reactie op de heisa die ontstond:
"Het enige wat ik je kan vertellen is dat we het programma maken in alle eerlijkheid. Dat als hij een reading gaat doen bij mensen thuis, hij absoluut geen informatie vooraf krijgt. Hij wordt van A naar B vervoerd en gaat zitten bij iemand en doet zijn verhaal. En bij de historische locaties... ja hoe hij daar zijn informatie doorkrijgt, ik heb geen idee. Het is heel wonderlijk."
In februari 2006 leverde Robbert van den Broeke in het Brabants Dagblad zelf commentaar op zijn ontmaskering:
"Ik zweer het op mijn dood. Als ik een lijn naar boven heb, heb ik toch geen andere rotzooi nodig? Ik ben mijn eigen Google. Genverbrander; ik hoorde en zag het ook. Maar het gebeurt vaker dat ik de naam Maarten of Frans verneem en het Marten of Frank moet zijn. Bovendien: zou ik op een briefje het woord geneverbrander voor me krijgen, ik zou er vermoedelijk nog genverbrander van maken. Ook omdat ik licht dyslectisch ben."
Van den Broeke's vader over de reacties van de pers:
"Het zou Robbert tot een wereldwonder maken, sneerden zij. Wel, ik zou hen in overweging geven die optie eens serieus onder ogen te zien. Nog niet de helft van onze bizarre ervaringen met Robbert hebben we wereldkundig gemaakt. Soms zijn ze te ongeloofwaardig, maar ze zijn absoluut waar."
[bewerk]
Andere 'gaven' van Van den Broeke
Eén van de aliens die Van den Broeke zagVan den Broeke kwam met meer paranormale gaven in het nieuws, waarvan er enkelen werden ontmaskerd. Zo vertelde hij dat hij aliens kon zien, en deze op foto kon afdrukken, waar anderen ze niet zagen. De Telegraaf zag hier echter trucage in, en kwam tot de ontdekking dat een dergelijk effect kon worden nagebootst door uit gewoon wit papier een poppetje te knippen en deze - in een slecht verlichte kamer - voor de camera te bewegen. Toen Robbert van den Broeke in de laatste aflevering van Er is zoveel meer live foto's zou maken van de non van Singraven bleek er ook iets niet te kloppen. Het medium had maar drie keer op de fotografeer-knop van de digitale camera gedrukt, maar toen Irene Moors deze later wilde bekijken, bleken er maarliefst vier foto's van de non op te staan. Bovendien bleek de tijd die onder de foto's vermeld werd, niet te kloppen.
De klemtoon ligt ook verkeerd en het woord genverbrander heeft een lettergreep minder. In het Frans spreek je het ook niet met een G uit. Denk je dat Lubbert het 200 jaar geleden met een G uitsprak?quote:Op woensdag 8 februari 2006 14:54 schreef CarDani het volgende:
[..]
Mensen die een woord uit een andere taal "verNederlandsen" spreken het vaak op zijn Nederlands uit. Vroeger was dit nog meer, omdat we nu meer vreemde talen leren op school.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |