Best wel debiel eigenlijk, heel Europa kan pissen waar die wil, maar als het om iemand gaat van buiten Europa, dan is er een plasvergunning nodigquote:Op woensdag 1 maart 2006 18:53 schreef pberends het volgende:
De media presenteert Taida als een enkel geval, maar als je haar toelaat, moet de grens weer ergens anders getrokken worden en mogen er weer een paar duizend blijven.
Volgens mij heb je over Amerika.quote:Op woensdag 1 maart 2006 18:57 schreef Tafkahs het volgende:
[..]
Best wel debiel eigenlijk, heel Europa kan pissen waar die wil, maar als het om iemand gaat van buiten Europa, dan is er een plasvergunning nodig![]()
Nee hoor, over de kortzichtigheid van Verdonk. Iedereen is zo hypocriet dat Kalou moet blijven in 's lands belang van het voetbal, maar elke Pool kan hier daken komen leggen als ie dat wil. Geschoold of ongeschooldquote:
Ja, wat gebeurde er eigenlijk??? Wie werd boos en waarom? Wat was het voor spreekbeurt?quote:Op woensdag 1 maart 2006 23:49 schreef flappentap het volgende:
Heeft iemand die aankondiging van Nova voor morgen gezien? Wat een afgang van Pastors! Ook in het NOS Journaal al.
De media inderdaad. Te eenzijdig en vooral te linksquote:Op woensdag 1 maart 2006 18:53 schreef pberends het volgende:
De media presenteert Taida als een enkel geval, maar als je haar toelaat, moet de grens weer ergens anders getrokken worden en mogen er weer een paar duizend blijven.
Lange Frans overwoog al een ander beroep hij voelde zich niet 'cool' meerquote:Op donderdag 2 maart 2006 02:43 schreef Aurelianus het volgende:
Als in dit tempo meer en meer politici gaan rappen om hun standpunt over te brengen verwacht ik dat de populariteit van hiphop de komende tijd zal dalen.
Klinkt interessant inderdaad. Maar het is niet moeilijk om als rechtse politicus compleet uitgekotst te worden voor een publiek dat uit veel allochtonen bestaat. Je kunt de SP immers ook niet asociaal noemen, en de VVD wel. Maar ze moeten dat stomme publiek eens afschaffen, dat Middeleeuwse boegeroep is ook niet meer van deze tijd. Als je een beetje links bent, kun je al heel snel populistisch gaan doen met zo'n publiek.quote:Op donderdag 2 maart 2006 00:32 schreef flappentap het volgende:
Er was een debat in de centrale bibliotheek in Rotterdam. 600 mensen, waarvan de helft autochtoon en de helft allochtoon (ook al zei het NOS-journaal onterecht dus dat er met name allochtonen in de zaal zaten, dat was helemaal niet zo). Van Heemst (Pvda), Pastors (Leefbaar Rotterdam) en Kaya (GroenLinks) moesten met elkaar in debat over integratie. Maar eerst kwamen er vijf/zes mensen uit het publiek aan het woord, die allemaal zeiden dat dankzij Leefbaar Rotterdam de sfeer in de stad verslechterd was en dat de kloof tussen bevolkingsgroepen alleen maar gegroeid was. 1 meisje zei 'het is niet wij of zij. Het is niet autochtoon of allochtoon. We zijn allemaal Rotterdammers'. Dat leverde gigantisch applaus op. Daarna kwamen de drie politici het podium op. Van Heemst moest als eerste reageren. Hij riep Peggy Wijntuin op om het podium op te komen, een Surinaamse vrouw. Hij stelde haar voor als de nummer twee van de PvdA-lijst met de woorden: 'Dit is mijn Rotterdam, we doen het samen'. Weer luid applaus. Toen werd Pastors gevraagd om te vertellen waarom hij eerder vandaag zijn excuseshad aangeboden over zijn uitspraken over moslims en dergelijke. Hij werd door het hele publiek (autochtoon en allochtoon) compleet weggehoond en uitgelachen. In reactie daarop ging hij zich steeds bizarrer gedragen en begon dingen te roepen dat 'je pijn moet lijden voordat het beter gaat met integratie' enzo. Aan het eind van het debat stond hij met zijn armen wijd en riep enigszins wanhopig 'Ik wil niet weg'. Het was echt drama. Fortuyn-Melkert, maar dan andersom. Van Heemst bleef een heer: kalm, rustig, beheerst, sprak over inhoud. En Pastors was alleen maar aan het schoppen, schelden en om zich heen slaan, terwijl hij gewoon iedereen tegen zich had. Het was genant. Het was de afgang van Leefbaar Rotterdam. Vastgelegd door het NOS-journaal (die er heeeeeel snel voor het tien uur journaal een klein item van hadden al) en door TV Rijnmond, die er morgen een 50 minuten durende compilatie van uitzenden. En morgenavond zitten Pastors en Van Heemst in Nova. Should be interesting.
Het publiek bestond niet uit veel allochtonen. Het was een mix tussen autochtoon en allochtoon (zoals heel Rotterdam dat is) en de mensen die het hardste boe riepen waren de autochtonen.quote:Op donderdag 2 maart 2006 09:52 schreef pberends het volgende:
[..]
Klinkt interessant inderdaad. Maar het is niet moeilijk om als rechtse politicus compleet uitgekotst te worden voor een publiek dat uit veel allochtonen bestaat. Je kunt de SP immers ook niet asociaal noemen, en de VVD wel. Maar ze moeten dat stomme publiek eens afschaffen, dat Middeleeuwse boegeroep is ook niet meer van deze tijd. Als je een beetje links bent, kun je al heel snel populistisch gaan doen met zo'n publiek.
"Wij zijn allemaal Rotterdammers"; Ja, inderdaad, als alle kapitaalkrachtige autochtonen uit Rotterdam vertrekken hou je inderdaad alleen maar echte Rotterdammers over. Die kunnen immers toch niet weg omdat ze geen geld hebben.
Veel allochtonen dus, want Rotterdam is behoorlijk allochtoon.quote:Op donderdag 2 maart 2006 11:51 schreef flappentap het volgende:
[..]
Het publiek bestond niet uit veel allochtonen. Het was een mix tussen autochtoon en allochtoon (zoals heel Rotterdam dat is) en de mensen die het hardste boe riepen waren de autochtonen.
En dat is nou precies datgene wat Pastors heeft veroorzaaktquote:Op donderdag 2 maart 2006 12:12 schreef pberends het volgende:
[..]
Veel allochtonen dus, want Rotterdam is behoorlijk allochtoon.
En probeer als autochtoon maar een een applaus voor Pastors te geven als er allerlei allochtonen naast je zitten.
Loze kreet. Er zijn zat autochtonen die puur links stemmen omdat hun buurman allochtoon is.quote:Op donderdag 2 maart 2006 13:02 schreef Tafkahs het volgende:
[..]
En dat is nou precies datgene wat Pastors heeft veroorzaakt
Ja, want ze willen een allochtonen metrorijstelquote:Op donderdag 2 maart 2006 13:57 schreef pberends het volgende:
[..]
Loze kreet. Er zijn zat autochtonen die puur links stemmen omdat hun buurman allochtoon is.
Op het journaal vond ik het er wel geregiseerd uitzien en daar leek het er ook niet op dat het vooral autochtonen waren die het hardste riepen.quote:Op donderdag 2 maart 2006 11:51 schreef flappentap het volgende:
[..]
Het publiek bestond niet uit veel allochtonen. Het was een mix tussen autochtoon en allochtoon (zoals heel Rotterdam dat is) en de mensen die het hardste boe riepen waren de autochtonen.
Ik zie eigenlijk alleen maar logische en ware uitspraken die op een groot deel van de Nederlandse bevolking steun kunnen rekenen.quote:Marco Pastors
Marco Pastors (Beneden-Leeuwen, 10 september 1965) is een Nederlands politicus. Momenteel is hij politiek leider van de lokale partij Leefbaar Rotterdam. Van 2002 tot eind 2005 was hij wethouder van Rotterdam.
Pastors is afkomstig uit Beneden-Leeuwen en kwam voor zijn studie bedrijfseconomie naar Rotterdam. Hij werkte van 1990 tot 1993 bij de OV-Studentenkaart b.v. van Pim Fortuyn. Daarna werkte hij bij PinkRoccade, en bij Zenc (adviesbureau voor informatiseringsvraagstukken in de publieke sector).
Politieke carrière
Toen zijn voormalige baas in januari 2002 lijsttrekker werd van Leefbaar Rotterdam, zag Pastors zijn kans en werd lid. En inderdaad werd hij door Fortuyn naar voren geschoven: de post fysieke infrastructuur viel hem toe. Dit wil zo ongeveer zeggen: ruimtelijke ordening en volkshuisvesting.
Marco Pastors heeft zich beijverd om een einde te maken aan de verloedering van de Rotterdamse volkswijken. Op onorthodoxe wijze bood hij huurwoningen te koop aan de bewoners aan. Zijn pogingen om de toeloop van kansarme allochtonen te stoppen door het stellen van toelatingseisen, kregen steun in Den Haag.
Pastors is regelmatig beschuldigd van denigrerende uitspraken over de islam. Zo bemoeide hij zich met de grootte van moskeeën en keerde hij zich tegen de bouw van minaretten. Verder wees hij op verschijnselen als eerwraak, polygamie, gedwongen huwelijken en onderdrukking van vrouwen. Hij uitte zijn bezorgdheid voor een islamitische meerderheid in een stadsdeel, met steun 'van die idioten van GroenLinks of zo die politiek correct mee gaan zitten doen'.
Deze uitspraken leidden in voorjaar 2005 tot een confrontatie met de gemeenteraad. Zelfs de andere wethouders en de burgemeester namen afstand van Pastors. Een motie van wantrouwen werd verworpen, maar de wethouder moest zich in zijn uitingen over de islam beperken tot zijn werkterrein van fysieke infrastructuur.
Aftreden
Zijn wethouderschap kwam in gevaar toen hij in oktober 2005 in het katholieke informatieblad IDee de volgende uitspraak deed: "Bij christelijke migranten zie ik achterstanden die we gewend zijn te repareren. Zij delen dezelfde cultuurwaarden. Ik weet, ik generaliseer, maar een Antiliaan of Kaapverdiaan weet dat stelen nooit mag. De criminele probleemgroep daarbinnen maakt geen onderscheid tussen gelovigen en niet- of anders-gelovigen. Ze stelen van iedereen! Bij moslims wordt veel van wat zij doen verklaard vanuit hun religie. Het geloof wordt door henzelf als relevant ingebracht. Antilianen of Kaapverdianen gebruiken hun religie niet als verklaring voor hun (wan)gedrag. Moslims gebruiken hun religie wel vaak als reden voor hun gedrag, en om zich van deze maatschappij af te keren. Zo is het bijvoorbeeld onvoorstelbaar voor veel moslims om met een niet-moslim te trouwen. Dat maakt het lastiger om er iets aan te doen."
Op grond van deze uitspraak diende de raadsfractie van GroenLinks op 8 november 2005 een motie van wantrouwen tegen hem in. De motie werd aangenomen met 23 tegen 20 stemmen, waardoor Pastors' positie onhoudbaar werd.
Dat is toch een beetje dom opgemerkt. Die Polen mogen hier werken en Kalou ook.quote:Op woensdag 1 maart 2006 20:07 schreef Tafkahs het volgende:
[..]
Nee hoor, over de kortzichtigheid van Verdonk. Iedereen is zo hypocriet dat Kalou moet blijven in 's lands belang van het voetbal, maar elke Pool kan hier daken komen leggen als ie dat wil. Geschoold of ongeschoold
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |