Voetbal kijken is subliem zoquote:Op zaterdag 14 januari 2006 11:12 schreef ikwilookwatzeggen het volgende:
Vanavond bier bij jou op de bank?! [afbeelding]
De witte muur heb ik al, nu de beamer nog. We zijn afgelopen zondag nog bij de Makro wezen kijken maar die dingen zijn nog best aan de prijzige kant.![]()
Lees de TT mevrouwquote:Op zaterdag 14 januari 2006 11:32 schreef KoudeVrouw het volgende:
Wou TS nou dat andere hun apparatuur lieten zien? Of wou je gewoon even je eigen thuisbios laten zien?
Je gaat dan toch wel op z'n minst een 5.1 setje neer zettenquote:Op zaterdag 14 januari 2006 11:39 schreef snoekiesnoek het volgende:
ik heb een thuisbioscoop, of laten we zeggen de apparatuur.
Ik had een kamer op zolder, maar die heeft mijn vrouw ingepikt en nu is de bisocoop weg
Ik ga hem bouwen op mijn zolderkamer (5 bij 5 meter ongeveer), maar ik moet nu eerst verven. Tijdelijk staat hij nu op de slaapkamer.
Ik heb een sony beamer, een sony stereotorentje van 10 jaar oud (maar wel een goede) voor het geluid (gewoon 2 boxen) en ik gebruik een goed dia projectiescherm voor het projecteren (deed het eerst op de muur, ging ook prima).
Ik heb de beamer gekregen van een vriend die er niks mee deed. Heeft me dus bijna geen geld gekost, dat was wel heel relaxed. Maar ik moet zeggen dat ik het niet vaak genoeg gebruik. Komt omdat ik nu elke keer alles eerst moet opbouwen voordat ik kan kijken en dat is irritant (afstellen beamer, aansluiten geluid e.d.).
Foto's heb ik zo niet bij de hand, maar dat komt nog.
Ik zou ook trouwens wel zo'n gain doek willen, maar die dingen zijn duur...
700 euro is conform marktwaarde.. en voor 40.000 euro krijg je nu uiteraard al een stuk betere crt. Maar deze kostte dat een hele tijd geleden idd wel nieuw.quote:Op zaterdag 14 januari 2006 11:29 schreef boem-dikkie het volgende:
wooow dope! .. jesus die gast die die Beamer van jou dan verkocht is ook wel debiel, als ie een beamer van 40.000 verkoopt voor 700
ik heb beneden een 5.1 set bij mijn tv staan, maar boven heb ik een divx/dvd spelertje van philips en ik heb dat ding voornamelijk voor op de slaapkamer en aangezien mijn vrouw ook wil slapen als ik nog een filmpje kijk is het geen 5.1 set geworden.quote:Op zaterdag 14 januari 2006 11:53 schreef Solomon het volgende:
[..]
Je gaat dan toch wel op z'n minst een 5.1 setje neer zetten?
Wow.. dat is echt gaafquote:Op zaterdag 14 januari 2006 11:23 schreef ChOas het volgende:
Niet van mij, maar van een vriend van mij:
http://home.versatel.nl/garmtz/htfotos.htm
Hij post(te) hier ook wel eens onder de namen HomeTheaterFreak en HomeTheaterGod
Ik ga toevallig straks langs de praxis voor kabelhoudersquote:Op zaterdag 14 januari 2006 11:19 schreef Paullus_N het volgende:
Meesterlijk! er is geen anderwoord voor..
alleen jammer dat die kabeltjes niet echt zijn weggewerkt.. maarja met zo'n scherm.. wie kijkt er dan naar kabels
De marktwaarde van die dingen is nu eenmaal erg laag. Niemand wil meer 70 KG aan het plafond.quote:Op zaterdag 14 januari 2006 11:29 schreef boem-dikkie het volgende:
wooow dope! .. jesus die gast die die Beamer van jou dan verkocht is ook wel debiel, als ie een beamer van 40.000 verkoopt voor 700
Ah die ken ik wel van htforum.nlquote:Op zaterdag 14 januari 2006 11:23 schreef ChOas het volgende:
Niet van mij, maar van een vriend van mij:
http://home.versatel.nl/garmtz/htfotos.htm
Hij post(te) hier ook wel eens onder de namen HomeTheaterFreak en HomeTheaterGod
quote:Op zaterdag 14 januari 2006 14:45 schreef juiced het volgende:
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
agossie tochquote:Op zaterdag 14 januari 2006 15:05 schreef Twisted_Logic het volgende:
*Jaloers is*
Ik stel het wel vaak voor aan mijn ouders om dat allemaal te gaan kopen, maar ze zijn het nooit met mij eens.
zelf zit ik ook tedenken aan zo`n groot formaat projectiedoek + toebehoren tekopen.quote:Op zaterdag 14 januari 2006 11:07 schreef KonnieKipke het volgende:
Projectiedoek: Gain 1.3, 230 cm x 129 cm.
Nooit meer naar de bios voor mij.
Zo moet het bij mij ook worden, maarja... eerst flink klussen. Wel mooi dat plafond met die spotjes. Ik mis alleen nog een beertender en koelkast voor de frisdrankquote:Op zaterdag 14 januari 2006 15:16 schreef Hugo_ het volgende:
...kijkt wel goed weg zo
Mijn beamer (sony) is een wat ouder type en daarin kunnen halogeenspotjesquote:Op zaterdag 14 januari 2006 15:20 schreef plopje het volgende:
[..]
zelf zit ik ook tedenken aan zo`n groot formaat projectiedoek + toebehoren tekopen.
maar wat ik me nu afvraag is:
zit er een minimale afstand kwa kijken van afstand projectiedoek naar bankstel?
mijn kamer is maar 3 meter breed en 7,5 meter lang,wat zou dan het beste zijn?
hoe is b.v. het beeld als je met een gameconsule er op wild gamen?
ik hoor en lees wel eens verhalen over de onderhoud van lampen en zo,wat is jullie ervaring hier nou mee?
Volgens mij heb je een grotere kamer nodig? Wel heel veel mooie evil dead dingen zie ik staanquote:Op zaterdag 14 januari 2006 15:24 schreef AntiChrist het volgende:
Ik heb een Epson TW-10 Beamer, 133 cm breed doek daarnaast een 82 cm Breedbeeld TV van JVC.
nee ik moet gaan samenwonen binnenkortquote:Op zaterdag 14 januari 2006 15:25 schreef snoekiesnoek het volgende:
Volgens mij heb je een grotere kamer nodig? Wel heel veel mooie evil dead dingen zie ik staan![]()
Samenwonen is meestal funest voor dat soort dingen, zag het bij vrienden bij mun broer. hopelijk heb jij meer gelukquote:Op zaterdag 14 januari 2006 15:28 schreef AntiChrist het volgende:
[..]
nee ik moet gaan samenwonen binnenkort
haha tja.. ik heb de mazzel dati k al het spul al heb en echt nie ga samenwonen zonder mn spulletjesquote:Op zaterdag 14 januari 2006 15:38 schreef Paullus_N het volgende:
[..]
Samenwonen is meestal funest voor dat soort dingen, zag het bij vrienden bij mun broer. hopelijk heb jij meer geluk
wacht vooral niet te lang want het WK komt er aan en dan worden die krengen natuurlijk weer een stuk duurder.quote:Op zaterdag 14 januari 2006 11:12 schreef ikwilookwatzeggen het volgende:
Vanavond bier bij jou op de bank?! [afbeelding]
De witte muur heb ik al, nu de beamer nog. We zijn afgelopen zondag nog bij de Makro wezen kijken maar die dingen zijn nog best aan de prijzige kant.![]()
je hebt ook de kans dat ze juist met het WK gaan stunten met dat soort dingen (dat lijkt mij tenminstequote:Op zaterdag 14 januari 2006 15:42 schreef PLAE@ het volgende:
[..]
wacht vooral niet te lang want het WK komt er aan en dan worden die krengen natuurlijk weer een stuk duurder.
of misschien ben je wat dat betreft nu al te laat.
Ja, de eerste 3 jaar gaat het goed. Maar nu ben ik dus wel mijn bioscoopkamer kwijtgeraaktquote:Op zaterdag 14 januari 2006 15:41 schreef AntiChrist het volgende:
haha tja.. ik heb de mazzel dati k al het spul al heb en echt nie ga samenwonen zonder mn spulletjesoverigens heeft mn meisje er weinig moeite mee dus dat scheelt ook wel weer
.
Dat meen je? dat laat je gebeuren? ik bedoel een computerzolder is niet zoiets als een kerk.. dat breek je niet af. zelfde geld ook voor een goede plek om films te kijkenquote:Op zaterdag 14 januari 2006 16:08 schreef snoekiesnoek het volgende:
[..]
Ja, de eerste 3 jaar gaat het goed. Maar nu ben ik dus wel mijn bioscoopkamer kwijtgeraakt
En als we kinderen krijgen gaat mijn hobby kamer er ook al aan. Ik moet gewoon zorgen dat er niet meer dan 1 kind komt, anders is mijn computerzolder en aankomend bioscoop ook straks op de helling
Mwa, mijn vrouw zat eerst bij mij op de kamer, maar kon niet tegen mijn troep. Het was elke dag opruimen of een kamer inleveren. En aangezien ik lui benquote:Op zaterdag 14 januari 2006 16:21 schreef Paullus_N het volgende:
Dat meen je? dat laat je gebeuren? ik bedoel een computerzolder is niet zoiets als een kerk.. dat breek je niet af. zelfde geld ook voor een goede plek om films te kijken
Gaaf, een dedicated room.quote:Op zaterdag 14 januari 2006 15:16 schreef Hugo_ het volgende:
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
hierin kijk ik mijn films
[afbeelding]
met dit scherm (schroeven zijn nu weg)
[afbeelding]
en met dit spul...
...kijkt wel goed weg zo
quote:Op zaterdag 14 januari 2006 15:10 schreef milagro het volgende:
[..]
Konnie, zit het wel goed vast, die 70 kilo aan het plafodnd
Men zegt, de beeldbreedte x 1,5 moet de kijkafstand zijn. Bij mij zit ik op ca 4 m afstand te kijken.quote:Op zaterdag 14 januari 2006 15:20 schreef plopje het volgende:
[..]
zelf zit ik ook tedenken aan zo`n groot formaat projectiedoek + toebehoren tekopen.
maar wat ik me nu afvraag is:
zit er een minimale afstand kwa kijken van afstand projectiedoek naar bankstel?
mijn kamer is maar 3 meter breed en 7,5 meter lang,wat zou dan het beste zijn?
hoe is b.v. het beeld als je met een gameconsule er op wild gamen?
ik hoor en lees wel eens verhalen over de onderhoud van lampen en zo,wat is jullie ervaring hier nou mee?
quote:Op zaterdag 14 januari 2006 15:16 schreef Hugo_ het volgende:
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
hierin kijk ik mijn films
[afbeelding]
met dit scherm (schroeven zijn nu weg)
[afbeelding]
en met dit spul...
...kijkt wel goed weg zo
het is wel een DPLquote:Op zaterdag 14 januari 2006 17:01 schreef KonnieKipke het volgende:
[..]
Gaaf, een dedicated room.![]()
Jammer alleen van die LCD, of is het een DPL?
Welk type beamer heb je dan precies?quote:Op zaterdag 14 januari 2006 15:25 schreef snoekiesnoek het volgende:
[..]
Mijn beamer (sony) is een wat ouder type en daarin kunnen halogeenspotjesIk ben er wel lang mee bezig geweest om het goede type te vinden, maar heb nu voor 30.000 uur spotjes liggen die mij totaal 30 euro hebben gekost. Nadeel van mijn beamer is wel dat het redelijk donker moet zijn (maar daarvoor bouw je dus je eigen bioscoop, ik ervaar het niet als een probleem).
Bij duurdere beamers horen ook duurdere lampen. Die gaan wel lang mee hoor, maar bij aanschaf wel even op letten. Een lamp van 200 euro is heel normaal.
Dan heb je nog de beamers zoals topicstarter en die werken met buizen, erg duur, maar ook het mooist en het minste onderhoud ALS het eenmaal goed werkt.
Ik heb de beamer op 5 meter afstand staan voor een scherm van 3 meter breed, maar dat hangt echt van het type af.
Games spelen doe ik niet op de beamer, ik word er misselijk van (ik speel vooral autorace). Het is even leuk, maar daarna niet echt meer. Naast het misselijk worden is het ook erg vermoeiend. Maar misschien is dat persoonlijk?
[..]
Volgens mij heb je een grotere kamer nodig? Wel heel veel mooie evil dead dingen zie ik staan![]()
Ik geloof dat Sony nu een DPL op de markt heeft gebracht van ca. 10.000 euro die een CRT evenaart kwa beeld.quote:Op zaterdag 14 januari 2006 18:20 schreef Hugo_ het volgende:
[..]
het is wel een DPL
de beamer hoeft verder natuurlijk niet zo'n geweldige lichtopbrengst te hebben aangezien het helemaal donker is in de kamer.
Die gast heeft echt geld teveelquote:Op zaterdag 14 januari 2006 11:23 schreef ChOas het volgende:
Niet van mij, maar van een vriend van mij:
http://home.versatel.nl/garmtz/htfotos.htm
Hij post(te) hier ook wel eens onder de namen HomeTheaterFreak en HomeTheaterGod
Ik ga denk ik eerder voor een apparaatje van 100x minderquote:Op zondag 15 januari 2006 13:07 schreef KonnieKipke het volgende:
[..]
of een
[afbeelding]
Prijs weet ik niet precies.. Zal wel ~100.000 euro zijn.
hehe ik had mn epson tw10 voor 400 euri met schermquote:Op maandag 16 januari 2006 12:56 schreef KonnieKipke het volgende:
Je hoeft het niet zo duur te maken, ik heb voor 1000 euro ook een mooi systeem nu.
net waar je voorkeur ligt. ik ben toch al scheel, dus beeld hoeft niet zo geweldig te zijnquote:Op maandag 16 januari 2006 15:18 schreef AntiChrist het volgende:
[..]
hehe ik had mn epson tw10 voor 400 euri met scherm... aan de andere kant is mn geluidinstallatie wel een stuk duurder
ik heb de sony cpj200-e, een simpel ding met een niet al te hoge resolutie, maar prima om films te kijken als het redelijk donker is in de kamer. Kosten rond de 200 euro op ebay (voornamelijk duitsland). Zit ook nog een schakelaartje voor pal / ntsc beeld op, erg handig dingetje dus.quote:Op zaterdag 14 januari 2006 23:57 schreef Burbo het volgende:
[..]
Welk type beamer heb je dan precies?
yep ik had dan wel een beetje mazzel kon hem goedkoop overnemen via het htforum.nlquote:Op maandag 16 januari 2006 23:22 schreef KonnieKipke het volgende:
Zo zie je dat je het niet duur hoeft te maken, ik was ook 'maar' 1000 euro kwijt voor beamer en scherm, en speel nu HDTV in 1280x720p op 230x129, 1 woord: SUBLIEM!
Dan moet je echt bij www.conrad.nl zijn, die hebben top dingen. Ik heb er vorig jaar 1 gekocht voor 6 apparaten, super ding. De nieuwe die sinds dit jaar in de catalogus van Conrad staan hebben zelfs afstandsbediening.quote:Op maandag 16 januari 2006 23:52 schreef AntiChrist het volgende:
als ik nu ook nog ergens een component schakelboxje kan vinden..... dan ben ik helemaal tevreden.. aangezien mn NAD maar 2 ingangen heeft en ik er 4 nodig heb.....
Dat is best een slimme oplossing! Dat ik daar niet opgekomen ben...quote:Op woensdag 18 januari 2006 17:15 schreef Jackass_ het volgende:
200cm breed Ikea Tuplar rolgordijn :p
Wat voor spul dan?quote:Op zondag 22 januari 2006 05:35 schreef StefanP het volgende:
* komt hier nog wel patsen als hij eenmaal weer een set gekocht heeft. In de VS hebben ze heeele leuke spullen waar ze in NL misschien over 5 jaar pas mee aankomen
tvp dus
Misschien heb je wel een grotere piem0l.quote:Op zondag 22 januari 2006 15:01 schreef Grrrrrrrr het volgende:
Ik voel me een beetje minderwaardig met mijn simpele Tv en pc....![]()
Ziet er gaaf uit! Heb je dat schrem op een computer aangesloten?quote:Op zondag 22 januari 2006 19:31 schreef -tK- het volgende:
Vorig weekend nog mn 37" LCD TV (1920x1080 pixels) aan de muur gehangen
Wou ook eerst voor een beamer gaan, maar helaas ik het kijkvlak maar 110 cm breed omdat een raam in de weg zit.
ook maar ff twee foto's gemaakt (zonder & met flits):
[[url=http://www.freewebtown.com/pr3d4t0r/P1010025_noflash_s.JPG]afbeelding]
[/URL]
[[url=http://www.freewebtown.com/pr3d4t0r/P1010026_flash_s.JPG]afbeelding]
[/URL]
Thnxquote:Op maandag 23 januari 2006 18:04 schreef Twisted_Logic het volgende:
[..]
Ziet er gaaf uit! Heb je dat schrem op een computer aangesloten?
Okequote:Op maandag 23 januari 2006 18:35 schreef -tK- het volgende:
[..]
zit inderdaad ook aangesloten op de pc, aangezien Nederland een beetje (boel) achterloopt op HD gebied
Ja, die ga ik ook kopen, vet dingquote:Op zondag 29 januari 2006 05:42 schreef StefanP het volgende:
Ik ga dan eindelijk ook weer een TV aanschaffen na m'n emigratie. Nou ja TV, ik heb me redelijk uitgebreid in zitten lezen en ga waarschijnlijk een projector kopen. De technologie daarvan is de laatste jaren met de komst van LCD en DLP zo verbeterd, dat je geen CRT projector van 50 kilo en enorme buizen meer nodig hebt.
Dit wordt hem waarschijnlijk:
[afbeelding]
[afbeelding]
Panasonic PT-AE900U LCD Projector
Een van de nog weinige projectors met HDMI input. Voor "cable" neem ik een Dish network satelliet, met een receiver met DVI output (HDMI en DVI zijn min of meer hetzelfde, alleen DVI is met geluid). DVI-to-HDMI kabeltje erbij en bingo. Optical out naar de receiver en klaar.
Het grote voordeel is dat een projector ECHT grote beelden kan leveren. E.e.a. is natuurlijk afhankelijk van de throw distance, maar na zelf rekenen en gebruik van een online tool blijkt dat in mijn kamer het beeld 99cm hoog, 176 breed en 202cm diagonaal (80"). En je hoeft hem NIET aan het plafond te hangen! Hij is speciaal bedoeld om ergens in een kast of zo te zetten. De projector staat standaard afgesteld met de middellijn van de projectie gelijk aan die van de lens, maar je kunt het beeld tot 1x omhoog en omlaag zetten zonder de projector zelf ook maar aan te raken.
MSRP 3200$, straatprijs rond de 2300$. Spotgoedkoop dus vergeleken met plasma's en grote DLP tv's.
De resolutie is 1280 x 720, genoeg dus voor native HDTV en upscaling naar de allernieuwste 1080i is volgens reviews onzichtbaar.
Groot voordeel is dat hij alles tussen 110 en 240 volt accepteert, zowel 50 als 60Hz. Mocht ik ooit terug moeten naar NL, dan kan hij gewoon mee, in tegenstelling tot een enorme TV die hier nooit multivoltage zijn.
Dat is wel heel goedkoop! Hier kost ie ongeveer ¤ 1530,-quote:Op zondag 29 januari 2006 06:06 schreef StefanP het volgende:
Great minds think alikeWat is de prijs in NL ongeveer? Er loopt hier nu een $700 rebate zag ik net, dat is echt belachelijk, de uiteindelijke prijs is nog geen 1300 dollar! Daar koop je nog geen 28" TV voor
Mooi ding zeg die pioneer! jammer dat ik ze wat te scherp vind qua geluidquote:Op woensdag 1 februari 2006 02:13 schreef StefanP het volgende:
Sorry, er is een limiet van max 1 rebate per persoon...Maar 1500 euro is ook heel erg goed, dat is zelfs goedkoper dan hier (zonder rebate dan).
Ik heb trouwens ook een receiver en dvdspeler besteld. De receiver wordt de Pioneer elite VSX-72TXV en de DVD speler de (niet lachen) Oppo OPDV971H.
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
De laatste is een nieuw merk van BBK electronics, dat mij ook onbekend was tot nu. Maar het is een gigant die evenveel electronica produceert als Sony. De speler kost slechts 190$ maar wordt alom geprezen als een van de beste dvs spelers ooit., beter zelfs dan spelers die 20x zo duur zijn, tot zelfs als "best dvd player of 2005" gekozen boven de rest (waaronder spelers van $13000!), zie http://www.projectorcentral.com/oppo_opdv971h_dvd_player.htm. Een simpel googeltje toont meer reviews. Regiovrij en zowel 120 als 240 volt. Ideaal dus! Ik vermoed dat ze de prijs heel erg laag gelegd hebben om het merk te introduceren. Verkopen doen ze ook maar mondjesmaat (zonder marketing dus en zonder actief dealers te zoeken) om zoveel mogelijk direct contact met de klant te hebben (je kunt dus direct op hun website bestellen maar ook bij goede electronica websites) om te wennen aan de markt.
Speakers heb ik nog (missions). Na anderhalf jaar geen TV kijk ik er toch wel naar uit
EDTV is in Europa ook een volstrekt overbodige tussenstap. Elke 100Hz PAL tv geeft beter beeld dan EDTV kan bieden (480 lijnenquote:Op zondag 22 januari 2006 07:39 schreef StefanP het volgende:
EDTV bestaat in NL nog niet eens geloof ik, laat staan de 1920x1080 HDTV.
Wat voor projector heb je gekocht?? kan je wel verklappen dat met doek je bek helemaal open valtquote:Op vrijdag 10 februari 2006 05:44 schreef StefanP het volgende:
Vandaag kwam m'n projector binnen...
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
OMG!!!!!!!!!!! Ik heb er geen woorden voor. De bioscoop hoef ik niet meer heen. Het beeld is zeker 3 meter breed en zelfs zonder scherm (koop ik later nog, nu ik de juiste maten kan meten) is de kwaliteit erg goed. Het is 480p NTSC, morgen ga ik wel prutsen met de DVD speler om het beeld daar al naar 720p te laten upconverten. Ik gebruik de DVI output.
Ik wil niet weten hoe mooi het wordt na calibratie en met een redelijk prijzig caradas scherm.
TVPlasma
LCD
Dat mag ook wel voor zo'n ding van 2400 euro.quote:Op vrijdag 10 februari 2006 05:44 schreef StefanP het volgende:
Vandaag kwam m'n projector binnen...
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
OMG!!!!!!!!!!! Ik heb er geen woorden voor. De bioscoop hoef ik niet meer heen. Het beeld is zeker 3 meter breed en zelfs zonder scherm (koop ik later nog, nu ik de juiste maten kan meten) is de kwaliteit erg goed. Het is 480p NTSC, morgen ga ik wel prutsen met de DVD speler om het beeld daar al naar 720p te laten upconverten. Ik gebruik de DVI output.
Ik wil niet weten hoe mooi het wordt na calibratie en met een redelijk prijzig caradas scherm.
TVPlasma
LCD
Is er een verschil met de Panasonic PT-AE900E?quote:Op vrijdag 10 februari 2006 17:51 schreef StefanP het volgende:
Panasonic AE-900U.
je vergeet de kosten voor de lamp, er zit dus een uurprijs aan vast. Ik denk dat het ongeveer evenduur is (een goede lcd tv die 10 jaar meegaat kost je ook rond de 1,50 euro per dag gedurende 10 jaar: aanschafprijs/10 jaar).quote:Op zaterdag 11 februari 2006 02:42 schreef StefanP het volgende:
Als je gaat vergelijken met de prijs van een goede 60" DLP, plasma of LCD, dan is een projector spotgoedkoop hoorProjector + scherm is de helft van een grote TV...
zoek op www.htforum.nl bij de verkoop afdeling eens naarde Epson TW10 is een goede instap beamerquote:Op vrijdag 24 februari 2006 04:39 schreef petre86 het volgende:
zijn er ook el cheapo oplossingen? voor simpele studentjes ie een goedkope beamer zoeken etc?
Niks van waarquote:Op zaterdag 11 februari 2006 17:49 schreef snoekiesnoek het volgende:
[..]
je vergeet de kosten voor de lamp, er zit dus een uurprijs aan vast. Ik denk dat het ongeveer evenduur is (een goede lcd tv die 10 jaar meegaat kost je ook rond de 1,50 euro per dag gedurende 10 jaar: aanschafprijs/10 jaar).
Maar ik zou niet alleen een beamer willen, het is niet relaxed om elke dag voor de beamer te zitten, even voor de tv is ook fijn. Ik kijk er bijv. alleen films op.
Kortom, je moet het allebei hebben![]()
hoe zit het met rastervormingquote:Op vrijdag 10 februari 2006 05:44 schreef StefanP het volgende:
Vandaag kwam m'n projector binnen...
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
OMG!!!!!!!!!!! Ik heb er geen woorden voor. De bioscoop hoef ik niet meer heen. Het beeld is zeker 3 meter breed en zelfs zonder scherm (koop ik later nog, nu ik de juiste maten kan meten) is de kwaliteit erg goed. Het is 480p NTSC, morgen ga ik wel prutsen met de DVD speler om het beeld daar al naar 720p te laten upconverten. Ik gebruik de DVI output.
Ik wil niet weten hoe mooi het wordt na calibratie en met een redelijk prijzig caradas scherm.
TVPlasma
LCD
nee, dan sta je voor de beamer...quote:Op zaterdag 11 maart 2006 21:10 schreef StefanP het volgende:
De nieuwe panasonics hebben daar geen last meer van, zie evt. http://www.audioholics.co(...)ProjectorReview1.php voor een review. Je kunt met je neus op het scherm gaan staan en dan zie je nog niets (gelukkig).
Het scherm is 118" diagonaal, 16:9 dus ongeveer 260 bij 150cm. Ik zit op ongeveer 3.5 meter afstand.
thxquote:Op zaterdag 11 maart 2006 21:10 schreef StefanP het volgende:
De nieuwe panasonics hebben daar geen last meer van, zie evt. http://www.audioholics.co(...)ProjectorReview1.php voor een review. Je kunt met je neus op het scherm gaan staan en dan zie je nog niets (gelukkig).
Het scherm is 118" diagonaal, 16:9 dus ongeveer 260 bij 150cm. Ik zit op ongeveer 3.5 meter afstand.
quote:De echte filmfreak wil graag een thuisbios.
Dat is nu mogelijk voor weinig geld. Dit is een geheim wat vele electronica-fabrikanten niet met je willen delen! Ik verkoop u de ideale oplossing om dit zelf te realiseren
Er zijn 2 soorten beamers:
Manier 1: maximaal 15 euro
De 1e manier is een TV projector beamer.
Je projecteert het tv beeld via mijn handleiding en een speciale lens op de muur.
Zeer cool om je Xbox of PS2 op aan te sluiten
De kwaliteit is redelijk tot goed, maar voor 15 euro is dat toch een doom.
Leuk project om te bouwen, voor school project zeer geschikt.
Manier 2: 150 Euro
De 2e manier is een echte TFT beamer, hiervoor heb je een klein tft scherm nodig tot 15 inch.
13 en 14 inch zijn ideaal. Deze kunt u al 2e hands kopen voor rond de 75 euro, ik geef u links mee waar u schermen kunt kopen voor weinig geld.
Tevens heeft u nog een aantal onderdelen nodig, maar dat bespreek ik in mijn handleiding.
(alle onderdelen zijn goed te verkrijgen)
Totaal bent u ongeveer 100 - 150 Euro kwijt, veel minder dan een nieuwe beamer, maar net zo goed!
Deze beamer geeft te zelfde resultaat als een 2000 euro beamer, absoluut!!!!
Een erg leuk project dat in enkele uurtjes te bouwen is.
Zeer fijne beamer, ik raad je dan ook aan deze te bouwen als je hem dagelijks wil gaan gebruiken.
Solderen is in principe niet echt nodig.
Beeld eens in dat je hier een spelletje op gaat spelen.
Ja, kan prima, alleen is in dat geval een laptopscherm gebruikt. Vaak zijn die "maar" 262xxx kleuren (ipv 16.7miljoen), en hebben die een wat hogere responsetijd (=ghosting). Tevens heeft een laptop meestal geen TVin of tuner, dus tv kijken moet je ook extra hardware voor kopen.quote:Op woensdag 15 maart 2006 16:57 schreef RenzoBrad het volgende:
Ok als ik nou eens verder keek dan mijn neus lang is![]()
Via Google kwam ik op de volgende site:
http://www.neoweb.nl/tftbeamer/
Iemand ervaring? Lijkt me wel leuk om voor het WK even te gaan klussen![]()
quote:Op zondag 2 april 2006 11:11 schreef KonnieKipke het volgende:
new pica's
[afbeelding]
The fifth Element @ 720P (helaas wat inval van daglicht)
[afbeelding]
70 KG hangend aan het planfond.![]()
[afbeelding]
under the hood voor G2-calibratie met multimeter;
[afbeelding]
[afbeelding]
Hij hangt aan 8 keilbouten die ca 5 cm in gewapend beton zitten. Dat blijft wel hangen hoor; alleen het optillen boven je hoofd was met 2 man zwaar werk. 70 KG lijkt niet belachellijk zwaar, maarw het is een lomp gewicht.quote:Op vrijdag 14 april 2006 03:06 schreef Dr_Crouton het volgende:
70kg??? Kunnen de plafond en/of de schroeven dat wel aan?
ja, maar de lichtopbrengst is niet groot..quote:Op zondag 16 april 2006 12:35 schreef DennisMoore het volgende:
Zijn er al leuke stille LED-beamers te krijgen?
Heb eigenlijk niet zo'n zin in een groot zoemend apparaat met fans.
Zoiets: http://www.cine4home.de/t(...)ketProjectorzens.htm
Kwestie van goeie gordijnen.quote:Op zondag 16 april 2006 13:13 schreef Jojo_ut_Grun het volgende:
ja, maar de lichtopbrengst is niet groot..
Mijn beamer is muisstil. Weegt 2 kilo, is 30x30x10cm groot. Staat 70 cm achter me. Ik hoor hem niet eens. LCD en DLP home theater projectors van nu zijn niet te vergelijken met die buizen bakbeesten van een meter lang, 70 kilo en die meer lawaai maken dan je wasmachine (no offense aan de user die er eentje heeft).quote:Op zondag 16 april 2006 12:35 schreef DennisMoore het volgende:
Zijn er al leuke stille LED-beamers te krijgen?
Heb eigenlijk niet zo'n zin in een groot zoemend apparaat met fans.
Zoiets: http://www.cine4home.de/t(...)ketProjectorzens.htm
Voor 2000 euro koop je al een goede barco 808, waarmee 1080p kan worden uitgestraald.quote:Op woensdag 7 juni 2006 20:24 schreef Odin83 het volgende:
Mijn 'home theater' bestaat nu nog uit een Philips 70cm tv, philips dvd recorder en een logitech dts surround sound systeem. Die tv raak ik op uitgekeken dus heb ik me de afgelopen weken verdiept in de wereld der beamers waar ik de volgende vraag over heb: Er zijn tegenwoordig aardig wat betaalbare beamers die native hd aanbieden op 720 beeldlijnen, maar wanneer wordt 1080p betaalbaar? Kan dat over een jaar al zijn? Betaalbaar is tot ongeveer 2000 euro. Ik wil namelijk wel minstens de komende 5 jaar tevreden zijn. Daarbij dus in rekening houdend dat de Sony Playstation 3 1080p zal ondersteunen...
Liever geen tv hoor, dit keer ga ik voor de echte bioscoop ervaring.quote:Op woensdag 7 juni 2006 20:36 schreef KonnieKipke het volgende:
[..]
Voor 2000 euro koop je al een goede barco 808, waarmee 1080p kan worden uitgestraald.
[afbeelding]
Dan moet je wel een snelle HTPC hebben of een crystalio http://www.crtprojectors.co.uk/crystalio_2.htm
Of als je per se een TV wilt is deze wat voor je http://www.crtprojectors.co.uk/sceptre.htm.
Nee in de bios gebruiken ze DLPquote:Op woensdag 7 juni 2006 22:14 schreef Odin83 het volgende:
Is CRT ook wat tegenwoordig nog in de bioscoop gebruikt wordt?
plaatjes zien er wel erg mooi uit!
Mijn CRT beamer (Sony 1252) doet tot 1920x1080i @ 50 Hz. Mijn HTPC trekt alleen de decoding van dit HDTV formaat niet. Daarom draai ik tot 1280x720P@50 Hz. Standaard laat ik mijn Sony op 1024x576P @60 Hz staan, aangezien je toch meestal DVDs afspeelt; daarvoor is deze resolutie het beste. Je zou nog kunnen kiezen om naar een refreshrate van 76Hz te gaan, maar daarbij wordt de hardware van de beamer meer belast, en je ziet dat verschil toch niet bij een CRT-projector.quote:Op woensdag 7 juni 2006 22:39 schreef Repeat het volgende:
KonnieKipke, wat voor resolutie doet zo'n CRT beamer dan? En eigenlijk, welke resolutie doet die van jou?
Ik heb zelf ook een CRT, Vidikron nogwat, modelletje antiek, volledig analoog chassis. Gekocht voor 30 eurquote:Op woensdag 7 juni 2006 22:51 schreef KonnieKipke het volgende:
[..]
Mijn CRT beamer (Sony 1252) doet tot 1920x1080i @ 50 Hz. Mijn HTPC trekt alleen de decoding van dit HDTV formaat niet. Daarom draai ik tot 1280x720P@50 Hz. Standaard laat ik mijn Sony op 1024x576P @60 Hz staan, aangezien je toch meestal DVDs afspeelt; daarvoor is deze resolutie het beste. Je zou nog kunnen kiezen om naar een refreshrate van 76Hz te gaan, maar daarbij wordt de hardware van de beamer meer belast, en je ziet dat verschil toch niet bij een CRT-projector.
Echt niet. Een moderne $2000 DLP of LCD projector is beter dan vrijwel elke CRT beamer die ouder dan een jaar is. Waarschijnlijk is een moderne, goede CRT projector van 10000 euro beter, maar dat blijft een enorm zwaar, log, duur en lawaaierig apparaat. De home cinema projectors van tegenwoordig zijn zo goed, daar kun je niet tegenop kwa prijs/kwaliteit. Ik heb een LCD projector (de panasonic AE-900U) en die durf ik tegen elke CRT in te zetten. Muisstil, nog geen 3 kilo en slechts 35x35x10 cm dus hij staat gewoon op een klein plankje aan de muur ipv dreigend met z'n 50 kilo aan het plafond. 1280x720 native resolutie, 1100 lumens, 750:1 contrast ratio, enz, enz. De recensies liegen er niet om, google maar eensquote:Op woensdag 7 juni 2006 22:06 schreef KonnieKipke het volgende:
Als je echt HDTV wilt projecteren in superieure kwaliteit kan je niet om een CRT heen.
Dat is dan wel een zeer mooi staaltje techniek, want in de bios heb je echt geen regenboogeffectquote:
Tenn eerste zijn de meeste bioscopen nog niet digitaal hequote:Op donderdag 8 juni 2006 13:27 schreef slindenau het volgende:
[..]
Dat is dan wel een zeer mooi staaltje techniek, want in de bios heb je echt geen regenboogeffect.
Hoe zit dit precies, draait het kleurenwiel hier veel sneller...of bestaat het uit meer segmenten?
Dat is niet waar. Een DLP of LCD kan een CRT evenaren, maar nooit beter zijn. Ik denk dat je van harte wordt uitgenodigd door sommige leden van htforum.nl om thuis te komen kijken; wat de boer niet kent eet ie niet, en je ogen zullen uit je kassen vallen als jij een Cine 9 ziet projecteren.quote:Op donderdag 8 juni 2006 05:24 schreef StefanP het volgende:
[..]
Echt niet. Een moderne $2000 DLP of LCD projector is beter dan vrijwel elke CRT beamer die ouder dan een jaar is.
Er zijn enkele nieuwe Barco 808's op de 2e handsmarkt voor 3000 euro met slechts 100 fabrieksdraaiuren kompleet in doos. Deze machines zijn zeker wel in staat om HT-kwaliteit te leveren. Ja, oude vision en barco 400-600 CRT's uit de jaren 80 voldoen natuurlijk niet.quote:Op vrijdag 9 juni 2006 03:24 schreef StefanP het volgende:
Ja, wat zei ik nu? Haal er even een CRT projector van 45000 euro bij, dat is echt zinvol...
Voor home cinema onder 5000 euro heb je niets beters dan DLP en LCD. Al die oude barco dingen vallen sowieso al af omdat die helemaal niet voor HT bedoeld zijn en de kwaliteit niet hebben die nodig is. Ja, je kunt een splinternieuwe CRT bedoeld voor HT kopen, maar dan betaal je meteen 13000 euro voor het basismodel dat het niet beter doet dan een DLP van 2000 euro. Ik ga heus niet ontkennen dat een peperdure CRT beter is dan een DLP of LCD, maar die vergelijking is zinloos voor iedereen thuis tenzij je bij de 0,001% hoort die een nieuwe CRT voor HT kan betalen.
dat ziet er wel mooi uitquote:Op vrijdag 9 juni 2006 03:50 schreef Hertog_Martin het volgende:
Epson TW-600 (ISF gecalibreert)
[afbeelding]
+
B&W DM601
[afbeelding] x 4
+
Marantz SR-4300
[afbeelding]
[afbeelding]
foto's;
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
Ziet er zeer mooi uitquote:Op vrijdag 9 juni 2006 03:50 schreef Hertog_Martin het volgende:
Epson TW-600 (ISF gecalibreert)
[afbeelding]
+
B&W DM601
[afbeelding] x 4
+
Marantz SR-4300
[afbeelding]
[afbeelding]
foto's;
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
Voor de meeste, zo niet alle, beamers heb je een tv tuner nodig. Hier kan je je oude tv voor gebruiken of iets dat heet een 'tvbox' waar je de coax kabel in duwt..quote:Op vrijdag 9 juni 2006 12:22 schreef IJsmuts het volgende:
[..]
dat ziet er wel mooi uit![]()
ff n00b vraag, hoe werkt dat met een beamer? sluit je die aan op je pc met tv kaart, of kan je er rechtstreeks een tv kabel in douwe en dan een beetje "zappen"?
vind eenbeamer als filmkijk en games tv wel een hele goede optie, maar heb me eigenlijk nog niet in verdiept.
mja, was wel van plan scherm te kopen/bouwen maar twijfel nu.quote:Op vrijdag 9 juni 2006 06:51 schreef DennisMoore het volgende:
Nog een scherm op de planning, of is de muur goed genoeg?
Ik heb voor mijn Sony VPH 1252QM op een veiling van afgeschreven ongebruikte spullen op mijn werk precies 25 Euro betaaldquote:Op vrijdag 9 juni 2006 03:24 schreef StefanP het volgende:
Ja, wat zei ik nu? Haal er even een CRT projector van 45000 euro bij, dat is echt zinvol...
Dan moet je eens kijken naar wat duurdere, eventueel CRT, projectoren. Die pwnen een TV dus echt welquote:Op vrijdag 7 juli 2006 19:52 schreef Estolan het volgende:
Zelf een 100HZ Trinitron scherm, had een Beamer, maar die had ik alweer verkocht omdat het toch nooit de kwaliteit heeft als op een TV
Dat is wat je noemt een overvloed aan aansluitmogenlijkhedenquote:
quote:Foto van Front ( vd HK site ): http://www.harmankardon.com/front.aspx?prod=AVR%20435/230&cat=REC&sType=C&Region=EUROPE&Country=NL&Language=ENG&ImgName=AVR435F.jpg
Specs:
http://www.harmankardon.com/specifications.aspx?Region=EUROPE&Country=NL&Language=ENG&cat=REC&ser=&prod=AVR%20435/230&sType=C
Geluid wat daar uit komt is echt:
[afbeelding]
![]()
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |