Het valt me op dat niemand dit stukje opgevallen is in het CV van Wiegel. Het is niet zo gek dat Wiegel geen uitspraken doet over de huidige problemen rond immigratie en integratie, hij is er namelijk zelf rechtstreeks verantwoordelijk voor.quote:- Stelde een Directie Minderheden in en was in 1981 eerste ondertekenaar van de Nota Minderhedenbeleid. Uitgangspunt daarvan was het totstandkomen van een samenleving waarin de in Nederland verblijvende leden van minderheidsgroepen afzonderlijk en als groep een gelijkwaardige plaats en volwaardige ontplooiingskansen hebben. Om dat te bereiken komt er een achterstandsbeleid, anti-discriminatiebeleid en beleid met betrekking tot participatie, emancipatie en cultuurbeleving (o.a. behoud van eigen cultuur en taal).
Snap sowieso niet wat madam nog daadwerkelijk concreet doet voor haar functie (hebben ze daar bij de VVD geen takenpakket/functieomschrijving meer?)quote:Op vrijdag 25 november 2005 08:46 schreef ShaoliN het volgende:
Slim ook van die ondervoede Afrikaan, om Wiegel aan te vallen in zijn doen en laten. Waarschijnlijk haar politieke ondergang. Niet dat ik daar rouwig om ben natuurlijk.
Haar politieke standpunten inbrengen in het maatschappelijk debatquote:Op vrijdag 25 november 2005 09:34 schreef Loedertje het volgende:
[..]
Snap sowieso niet wat madam nog daadwerkelijk concreet doet voor haar functie (hebben ze daar bij de VVD geen takenpakket/functieomschrijving meer?)
Standpunten???quote:Op vrijdag 25 november 2005 09:41 schreef sigme het volgende:
[..]
Haar politieke standpunten inbrengen in het maatschappelijk debat
Nogal effectief, mag ik wel zeggen. In de zin dat ze het debat aanjaagt, niet in de zin dat ze gelijk krijgt.
Ze kiest daarvoor (ook / vaak) andere middelen dan spreken in de Tweede kamer of het opstellen moties of amendementen en dergelijke. Ik denk dat ze inschat dat ze meer bereikt via hun debat onder de burgers dan tussen politici. Al dan niet terecht.
Ik ben er nu ook eindelijk achter hoe je heetquote:Op donderdag 24 november 2005 23:01 schreef Pool het volgende:
[..]
Whehe.![]()
Ja die is het. Ze weet dus niet dat ik je van fok ken. Maar ze vertelde gewoon met wat voor iemand ze geluncht had en in combinatie met je profiel/fobo-gegevens kon het niet meer anders. Zeg haar maar niets over fok! trouwens, we discussiëren thuis al genoeg.![]()
Wat wel leuk is trouwens. [afbeelding]
[..]
VVD laag in de peilingen? Als enige coalitie partij staan ze niet op verlies in de peilingen. De aankondiging van Wiegel als premier kandidaat levert zo 5, 6 zetels op.quote:Nee, lijsttrekker sowieso niet. Maar ik denk dat hij ook geen premier kandidaat durft te zijn, zeker niet als de VVD laag in de peilingen blijft staan. Daar verbindt hij zich niet aan.
Dat met de PvdA was inderdaad wel suf, ze hadden gewoon al eerder Cohen of Stekelenburg naar voren moeten schuiven.
Ik hoop het eigenlijk niet.quote:Op vrijdag 25 november 2005 09:44 schreef ShaoliN het volgende:
[..]
Standpunten???Haar standpunt bedoel je? Moslims zijn stout. Het is net een plaat die blijft hangen. Maar ondertussen kost ze wel klauwen vol geld met al haar bewaking e.d. Ik hoop dat ze met die storm van vandaag terugwaait naar het land van herkomst.
Dat een kamerlid niet 7x per week met z'n smoel op de TV is, wil ab-so-luut niet zeggen dat het een slecht kamerlid is!quote:Op vrijdag 25 november 2005 15:11 schreef Floripas het volgende:
[..]
Ik hoop het eigenlijk niet.
Weet je wat klauwen met geld kost? Al die kutbackbenchers die daar recht vanuit zo'n bestuurlijk hogeschooltje of politicologieopleidinkje op het pluche rollen en vervolgens nooit wat van zich laten horen.
Dan doet Ali het toch beter.
Een goedemiddag overigens.quote:Op vrijdag 25 november 2005 15:11 schreef Floripas het volgende:
Ik hoop het eigenlijk niet.
Weet je wat klauwen met geld kost? Al die kutbackbenchers die daar recht vanuit zo'n bestuurlijk hogeschooltje of politicologieopleidinkje op het pluche rollen en vervolgens nooit wat van zich laten horen.
Dan doet Ali het toch beter.
Als je jong bent, ben je hot, als je ouder wordt raak je langzaam aan overbodig en als je nog ouder wordt ben je legendarisch. Ziehier Hans Wiegelquote:Op vrijdag 25 november 2005 19:21 schreef Godslasteraar het volgende:
Jezus zeg, Wiegel is zelfs nog van voor mijn tijdStelletje bejaarden
![]()
Was Wiegel dan ooit 'hot''. volgens mij was Wiegel een geweldige zeperd die snel weggepromoveerd werd naar een functie waar ie minder schade kon aanrichten. Sindsdien roept ie zo nu en dan wat, vooral in verkiezingstijd, wat eigenlijk alleen binnen de VVD tot wat krampjes leidt. Lachkrampjes óf buikkrampjes. Mischien ook wel allebei tegelijk.quote:Op vrijdag 25 november 2005 21:54 schreef LodewijkNapoleon het volgende:
[..]
Als je jong bent, ben je hot, als je ouder wordt raak je langzaam aan overbodig en als je nog ouder wordt ben je legendarisch. Ziehier Hans Wiegel
Zo ervaar ik het ook. Hij is redelijk snel van de voorgrond verdwenen.quote:Op vrijdag 25 november 2005 22:58 schreef Godslasteraar het volgende:
[..]
Was Wiegel dan ooit 'hot''. volgens mij was Wiegel een geweldige zeperd die snel weggepromoveerd werd naar een functie waar ie minder schade kon aanrichten. Sindsdien roept ie zo nu en dan wat, vooral in verkiezingstijd, wat eigenlijk alleen binnen de VVD tot wat krampjes leidt. Lachkrampjes óf buikkrampjes. Mischien ook wel allebei tegelijk.
Ja, die indruk heb ik dus ook. Maar ik was in die tijd een jaar of acht. Jimmy Carter kan ik me nog wel herinneren, maar verder? Neeuh. En hoe oud zijn die mensen die nu opeens zo idolaat zijn van Wiegel dat ze zich hem nog zo goed kunnen herinneren. Wiegel doet het leuk als een variant op die twee oude mannetjes in de Muppetshow. Wat natuurlijk wel geestig kan zijn, maar meer ook niet.quote:Op vrijdag 25 november 2005 23:04 schreef George-Butters het volgende:
[..]
Zo ervaar ik het ook. Hij is redelijk snel van de voorgrond verdwenen.
Kan je ook onderbouwen waarom het zo'n zeperd was?quote:Op vrijdag 25 november 2005 22:58 schreef Godslasteraar het volgende:
Was Wiegel dan ooit 'hot''. volgens mij was Wiegel een geweldige zeperd die snel weggepromoveerd werd naar een functie waar ie minder schade kon aanrichten.
Het kabinet van 'puinruimers' beloofde in 1977 de werkloosheid in te dammen, de inflatie terug te dringen en het financieringstekort te verkleinen, maar deed precies het tegenovergestelde. Frans Andriessen, min. van Financiën,vond het beleid zó slap en ambitieloos dat hij niets anders kon bedenken dan zijn ontslag in te dienen.quote:Op zaterdag 26 november 2005 09:35 schreef LodewijkNapoleon het volgende:
[..]
Kan je ook onderbouwen waarom het zo'n zeperd was?
En het grappige is dat nu de conservatief de liberaal conservatisme verwijt.quote:Op zaterdag 26 november 2005 12:27 schreef Sidekick het volgende:
Het lijkt erop dat de VVD meer Wiegel steunt dan Hirsi Ali in deze kwestie, zie: Hirsi Ali krijgt uitbrander van Van Aartsen
Maar het blijft hoe dan ook een situatie waar de VVD alleen maar door kan verliezen (en in de peilingen al heeft verloren), met twee 'kemphanen' die beide veel aanhang hebben. Het symboliseert de strijd tussen het liberalisme en het conservatisme binnen die partij die ook al met de kwestie Wilders bloot werd gelegd. En zolang deze onduidelijkheid blijft, schrikken ze zowel de liberalen als de conservatieven af die ze voorheen als enige rechtse partij van Nederland makkelijker konden lokken.
Toch mag gezegd gezegd worden dat het kabinet van Agt uiteindelijk wel een bezuinigingsprogramma heeft doorgevoerd, dat het te weinig en te laat was heeft weinig met Wiegel (die overigens de situatie al begin jaren '70 juist analyseerde) te maken, meer met de oppositie waar Van Agt mee te maken kreeg vanuit zijn eigen partij, waardoor het kabinet uberhaupt ternauwernood de eindstreep heeft gehaald.quote:Op zaterdag 26 november 2005 11:08 schreef sigme het volgende:
Het kabinet van 'puinruimers' beloofde in 1977 de werkloosheid in te dammen, de inflatie terug te dringen en het financieringstekort te verkleinen, maar deed precies het tegenovergestelde. Frans Andriessen, min. van Financiën,vond het beleid zó slap en ambitieloos dat hij niets anders kon bedenken dan zijn ontslag in te dienen.
Dit is feitelijk onjuist, hij heeft meer publicaties op zijn naam staan:quote:Op zijn derstigste werd Wiegel fractieleider, op zijn 36ste minister van Binnenlandse zaken en vice-premier in het kabinet van Agt/Wiegel (1977-1981)
In 1968 schreef hij, onder de titel Een partijtje libre, een reactie op het beroemde PvdApamflet Tien over rood. Hij scheef het 87 pagina's tellende,zoals hij het zelf noemde,'pretentieloze werkje' tijdens het kerstreces van 1967. Meer pogingen zijn gedachtegoed op papier te stellen heeft hij niet gedaan.
Dat hij inderdaad niet bevangen geweest is van een overdreven publicatiekoorts of een neiging oplossingen alleen aan de oppervalkte door middel van regeltjes te bewerkstelligen klopt, waarom hij daar niet zo in gelooft geeft hij in zijn publicatie van 1968 mooi weer: 'Dat het in ons land niet zo goed gaat en veel beter kan, daar is ieder nu wel van overtuigd. Maar de ellende zit hem minder in de ongeschreven regels dan in de houding van de politieke partijen en de mentaliteit van politici. De democratie wordt niet gered of om hals gebracht door wetten, maar door mensen. Twintig kamerleden van groot kaliber in het parlement zijn betere heelmeesters voor de malaise dan wat voor verandering van ons kiesstelsel ook.' Wat een aardig revolutionair standpunt was in een tijdperk van onwrikbaar maakbaarheidsgeloof. Verder is Wiegel trouwens een pragmaticus bij uitstek, nooit te beroerd om zijn standpunten te toetsen aan het hier en nu.quote:publicaties van
- "Vrijheid, Werk, Samenwerking" (1977) (V.V.D.-verkiezingsprogramma)
- "Een Partijtje Libre" (1968)
- "De Geloofwaardigheid van een Alternatief" (1974)
- Publicaties in verscheidene periodieken
Dit was eigenlijk de eerste erkenning van het feit dat er een probleem was, de oplossingen die werden aangedragen doen wat gedateerd aan, maar waren toch nog altijd beter dan de mentaliteit van "We doen gewoon alsof het probleem niet bestaat." Overigens bestond er brede consensus voor dit plan.quote:Als minister van Binnenlandse zaken stelde Wiegel de Directie Minderheden in en was hij (in 1981) de eerste ondertekenaar van de Nota Minderhedenbeleid. Uitgangspunt was het 'totstandkomen van een samenleving waarin de groep in Nederland verblijvende minderheden afzonderlijk en als groep een gelijkwaardige plaats en volwaardige ontplooiingskansen werd geboden'. Om dat te bereiken introduceerde Wiegel het achterstandsbeleid, anti-discriminatiebeleid en beleid met betrekking tot participatie, emancipatie en cultuurbeleving.
Wiegel staat bekend om zijn relativeringsvermogen, ik denk dat de schrijver daar een beetje mee in de war is. Overigens is Wiegel's terugkeer naar de landelijke politiek toen actief tegengehouden door de Friezen die hem absoluut niet kwijt wilden. Kennelijk deed hij het daar toch niet zo verkeerd.quote:Na zijn glorietijd in Den Haag is Wiegel de provincie ingedoken, twee volle termijn als commisaris der Koningin, in Friesland. Over de aard van dat werk heeft hij zich altijd wat lacherig getoond.
Geen nieuws goed nieuws dan maar?quote:Daarna (in 1995) is Wiegel voorzitter van de branchevereniging Zorgverzekeraars Nederland geworden.
Met dank aan HP de Tijd; 2005 nr 25
bron:http://www.elsevier.nl/ni(...)tnr/75293/index.htmlquote:zaterdag 26 november 2005 11:45
Zetelverlies VVD; Hirsi Ali op vingers getikt
VVD-aanvoerder Jozias van Aartsen heeft Tweede-Kamerlid Ayaan Hirsi Ali op de vingers getikt voor haar kritiek op oud-partijleider Hans Wiegel. Ze had 'niet zo schamper en op zo'n schampere toon moeten spreken over het erelid van haar en onze partij,' zei Van Aartsen op een partijbijeenkomst in Amsterdam.
Hirsi Ali noemde Wiegel in een interview een 'reactionair conservatief' (lees Hirsi Ali; Wiegel woont in Het Land van Ooit). Later schreef het Kamerelid Wiegel een brief, waarin ze hem verweet dat hij zich niet te verdiepte in de problemen van integratie en immigratie. 'Zo gaan wij niet met Hans Wiegel om,' reageerde Van Aartsen op het partijcongres.
Hirsi Ali zette zich ook nadrukkelijk af tegen artikel 23 over de vrijheid van onderwijs. Volgens Van Aartsen is de VVD geen voorstander van afschaffing van dat grondwetsartikel 'en dat had zij erbij moeten zeggen'.
Zetelverlies
Sinds de ruzie tussen het Kamerlid Hirsi Ali en partijcoryfee Wiegel heeft de VVD drie zetels verloren in de peilingen. Coalitiegenoten CDA en D66 profiteerden hiervan: zij kregen er een zetel bij, net als de PvdA.
Uit een onderzoek van Maurice de Hond bleek zaterdag dat een meerderheid van de Nederlanders (51 procent) het niet eens is met de kritiek van Hirsi Ali op Wiegel. Ook de meeste VVD-kiezers kiezen partij voor Hans Wiegel. Bijna tweederde (66 procent) van hen vindt dat Wiegel geen 'reactionair conservatief' is.
Fanatiek
Ook is acht van de tien VVD'ers (79 procent) het eens met de kritiek van Wiegel op Hirsi Ali, dat zij 'niet zo fanatiek' moet zijn. Ook 77 procent van alle Nederlandse kiezers steunt Wiegel hierin.
Wiegel zei dit in een open brief in Trouw. De brief was naar eigen zeggen een 'welgemeend advies' aan het kamerlid. Het advies van Wiegel luidde: 'Niet op de persoon spelen, geen wiggen drijven, niet zo fanatiek, respect voor andersdenkenden en verdraagzaamheid: zo kunnen wij onze Nederlandse samenleving versterken en een toekomst bieden' (lees Wiegel reageert op Hirsi Ali in open brief).
Liberalisme en conservatisme zijn vage begippen.quote:Op zaterdag 26 november 2005 12:27 schreef Sidekick het volgende:
Het lijkt erop dat de VVD meer Wiegel steunt dan Hirsi Ali in deze kwestie, zie: Hirsi Ali krijgt uitbrander van Van Aartsen
Maar het blijft hoe dan ook een situatie waar de VVD alleen maar door kan verliezen (en in de peilingen al heeft verloren), met twee 'kemphanen' die beide veel aanhang hebben. Het symboliseert de strijd tussen het liberalisme en het conservatisme binnen die partij die ook al met de kwestie Wilders bloot werd gelegd. En zolang deze onduidelijkheid blijft, schrikken ze zowel de liberalen als de conservatieven af die ze voorheen als enige rechtse partij van Nederland makkelijker konden lokken.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |