Vraag de Belgen maar eens naar de uitwerking daarvan, die hebben wel ervaring op dat gebied. Een tipje van de sluier oplichten, het Vlaams blok heeft een aanzienlijk zetelaantal in het Vlaams parlement.quote:Op vrijdag 30 september 2005 10:03 schreef achterhetspoor het volgende:
Tijd voor een nieuw cordon sanitaire om extreem rechts volgens mij.
In veel gevallen geboren en getogen Surinamers die van Den Uyl - tegen de zin van de bevolking in - de Nederlandse nationaliteit hadden gekregen.quote:Op vrijdag 30 september 2005 13:45 schreef LodewijkNapoleon het volgende:
[..]
Al die mensen waar Janmaat op doelde, waren gewoon Nederlander, dat Kalou geval is iets heel anders.
Dat cordon sanitarie duurt al jaren en jaren en iedere verkiezingen wordt Vlaams Blok groter en groter. Op een dag krijgen ze een meerderheid en gaan ze het alleen regelen. Sta je dan met je cordon sanitaire.quote:Op vrijdag 30 september 2005 14:20 schreef Steijn het volgende:
Vraag de Belgen maar eens naar de uitwerking daarvan, die hebben wel ervaring op dat gebied. Een tipje van de sluier oplichten, het Vlaams blok heeft een aanzienlijk zetelaantal in het Vlaams parlement.
Hij was van de KRO en de titel was uit mijn hoofd Profiel o.i.d. Probeer Uitzending gemist eens zou ik zeggen!quote:Op vrijdag 30 september 2005 14:22 schreef donald_dick het volgende:
is de docu nog online te zien of hoe heette hij ?
Niks naturalisatie....ze waren al Nederlander. Suriname viel immers onder het koningschap in Nederland remember? Die actie van Den Uyl gaf ze alleen de keus om Nederlander te blijven of Surinamer te worden.quote:Op vrijdag 30 september 2005 14:22 schreef DaveM het volgende:
[..]
In veel gevallen geboren en getogen Surinamers die van Den Uyl - tegen de zin van de bevolking in - de Nederlandse nationaliteit hadden gekregen.
Janmaat was het uiteraard niet met die naturalisatie eens. En dus vond hij dat het nog gewoon Surinamers waren en daarom niet in het Nederlands elftal thuishoorden. Lijkt me een logische redenering, die verder niets met racisme te maken had.
Het ging om spelers als Gullit en Rijkaard, beiden geboren en getogen in Nederland (in de jaren 60, dus nog voor het kabinet-Den Uyl) en daarbij ook nog eens in het bezit van een Nederlandse ouder en een Surinaamse ouder. Janmaat noemde dat naturalisatie-argument niet, hij was van mening dat een 'gemengd' elftal niet samen kon werken (een elftal dat een paar jaar daarvoor Europees kampioen was geworden), en vond het een schande dat iemand als Gullit aanvoerder kon worden.quote:Op vrijdag 30 september 2005 14:22 schreef DaveM het volgende:
[..]
In veel gevallen geboren en getogen Surinamers die van Den Uyl - tegen de zin van de bevolking in - de Nederlandse nationaliteit hadden gekregen.
Janmaat was het uiteraard niet met die naturalisatie eens. En dus vond hij dat het nog gewoon Surinamers waren en daarom niet in het Nederlands elftal thuishoorden. Lijkt me een logische redenering, die verder niets met racisme te maken had.
quote:Op vrijdag 30 september 2005 13:32 schreef LodewijkNapoleon het volgende:
[..]
Hij was toch ook leraar Maatschappijleer?
Toen de Belgen een eigen koninkrijk uitriepen verloren de inwoners van Vlaanderen en Wallonië ook automatisch hun Nederlanderschap, dus zo vanzelfsprekend is dat allerminst.quote:Op vrijdag 30 september 2005 15:19 schreef Mutsaers__78 het volgende:
[..]
Niks naturalisatie....ze waren al Nederlander. Suriname viel immers onder het koningschap in Nederland remember? Die actie van Den Uyl gaf ze alleen de keus om Nederlander te blijven of Surinamer te worden.
Ze waren allemaal dus stuk voor stuk gewoon Nederlander.
Een onbenul is inderdaad de beste bveschrijving van Janmaat. Hij was niet een voorloper van huidige politici als Wilders, Eerdmans en Nawijn, maar hij was van een totaal andere klasse. Janmaat zou ik, ondanks wat de afgelopen jaren is gebeurd, nog steeds extreem-rechts willen noemen. Hij redeneerde ook heel ongenuanceerd. De 'Fortuynsten' hebben weliswaar een rechtse inslag, maar zij zijn nog steeds een stuk genuanceerder en zeker niet extreem-rechts te noemen.quote:Op vrijdag 30 september 2005 15:45 schreef Kozzmic het volgende:
[..]
Het ging om spelers als Gullit en Rijkaard, beiden geboren en getogen in Nederland (in de jaren 60, dus nog voor het kabinet-Den Uyl) en daarbij ook nog eens in het bezit van een Nederlandse ouder en een Surinaamse ouder. Janmaat noemde dat naturalisatie-argument niet, hij was van mening dat een 'gemengd' elftal niet samen kon werken (een elftal dat een paar jaar daarvoor Europees kampioen was geworden), en vond het een schande dat iemand als Gullit aanvoerder kon worden.
Janmaat was een politiek onbenul. Hij constateerde zaken, maar kwam vervolgens niet verder dan segregatie-bevorderende oplossingen als 'Eigen volk eerst' en 'Nederland voor de Nederlanders'.
Volgens mij dateert die bewuste opmerking van ná het succesvolle EK '90 met Gullit en Rijkaard.quote:Op vrijdag 30 september 2005 15:45 schreef Kozzmic het volgende:
[..]
Het ging om spelers als Gullit en Rijkaard, beiden geboren en getogen in Nederland (in de jaren 60, dus nog voor het kabinet-Den Uyl) en daarbij ook nog eens in het bezit van een Nederlandse ouder en een Surinaamse ouder. Janmaat noemde dat naturalisatie-argument niet, hij was van mening dat een 'gemengd' elftal niet samen kon werken (een elftal dat een paar jaar daarvoor Europees kampioen was geworden), en vond het een schande dat iemand als Gullit aanvoerder kon worden.
Dat heet de vrijheid van meningsuiting ja.quote:Janmaat was een politiek onbenul. Hij constateerde zaken, maar kwam vervolgens niet verder dan segregatie-bevorderende oplossingen als 'Eigen volk eerst' en 'Nederland voor de Nederlanders'.
en vervolgensquote:Op vrijdag 30 september 2005 18:34 schreef DaveM het volgende:
Jammer dat je hem vanwege een andere mening (en waarschijnlijk zijn niet zo flitsende uitstraling) afschildert als politiek onbenul
Pot verwijt de ketel noemen ze dat....quote:kleinerende taal die de Marcellen van Dam en jakhalzen spijkerman ook altijd gebruiken als ze inhoudelijk geen argumenten hebben.
Die twee situaties zijn niet zondermeer met elkaar te vergelijken. De onafhankelijkheid van Suriname is er doorgedrukt en vele Surinamers waren het er zelf niet mee eens om dat op zo'n korte termijn te doen, als zoenoffer heeft men toen de keuze gegeven tussen de Nederlandse en de Surinaamse nationaliteit, het was dus niet bepaald ongevraagd. Overigens gold het ook voor orangisten die na de Belgische opstand naar het noorden gingen dus die vergelijking gaat ook al mank.quote:Op vrijdag 30 september 2005 17:18 schreef DaveM het volgende:
Toen de Belgen een eigen koninkrijk uitriepen verloren de inwoners van Vlaanderen en Wallonië ook automatisch hun Nederlanderschap, dus zo vanzelfsprekend is dat allerminst.
Het was wel degelijk Den Uyl die een uitzondering op deze regel maakte.
Normaalgesproken waren geboren Surinamers bij de onafhankelijkheid van dat land in 1975 dus automatisch hun Nederlanderschap kwijtgeraakt.
Maar "dankzij" het ongevraagd ingrijpen van Den Uyl ging dat niet door en mochten ze ervoor kiezen om Nederlander te blijven.
Drs. Janmaat had dus wel degelijk gelijk toen hij beweerde dat "dankzij" ongevraagd ingrijpen van Den Uyl vele tienduizenden Surinamers hun Nederlandse paspoort behielden na 1975.
Zo dom als sommigen hier beweren was hij dus niet!
in dat geval ben ik ook blij met kloontjes/newbies zoals jij.quote:Op maandag 3 oktober 2005 10:29 schreef BORN_2_B_MUSLIM het volgende:
Hans janmaat was een geschenk voor de linkse politiek
pim fortuyn heeft laten zien hoe het anders kan
zou zeggen geef maar weer zo'n idioot![]()
dit is ook het verhaal uit mijn jeugd. het was bij ons net zo genant om met je broek op je enkels betrapt te worden bij zo'n laffe duitse sexfilm als janmaats 3 minutes of fame.quote:Op maandag 3 oktober 2005 10:57 schreef buachaille het volgende:
Ik zou een klein fortuyn over hebben voor de verzamelde afleveringen van "zendtijd voor politieke partijen" van de Centrum Democrate op DVD. Uit jeugsentiment en om nog een keertje flink te lachen natuurlijk. De uitzendingen waren legendarisch vooral voor Wil Schuurman http://www.parlement.com/9291000/biof/02543 had ik wel een zwak omdat zij in bloementjesjurk en zwaar haags accent de uitzendingen inleidde. Daarna ging Janmaat verschrikkelijk tekeer tegen alles dat niet uit Nederland kwam en verweet hij dat Lubbers "z'n ouwe moer nog zou verkopen".
Ik zat altijd stiekem te kijken, bang dat ik was dat m'n ouders me zouden betrappen.
Janmaat was zoals bekend zeker tegen immigranten uit niet-westerse landen en ook racistisch. Daarom was hij zeker een kwalijk figuur, maar wat mij betreft geen steek slechter dan de linkse fascisten die hem bestreden. Hij mag bewonderd worden vanwege zijn oprechtheid. Visionair? no way!
goed argumentquote:Op maandag 3 oktober 2005 10:47 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
in dat geval ben ik ook blij met kloontjes/newbies zoals jij.
kijk eens naar je naam en ondertitel en signature. je bent precies wat je zelf zei. dus ja een topargument.quote:
wederom een inhoudsloze personelijke aanvalquote:Op maandag 3 oktober 2005 12:18 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
kijk eens naar je naam en ondertitel en signature. je bent precies wat je zelf zei. dus ja een topargument.
quote:Op maandag 3 oktober 2005 12:20 schreef BORN_2_B_MUSLIM het volgende:
[..]
wederom een inhoudsloze personelijke aanval
heb je nog meer hersenscheten ?
![]()
ik ben benieuwd van wie die gast een kloon is eigenlijk.quote:
Je bent niet erg konsekwent.quote:Op vrijdag 30 september 2005 22:13 schreef LodewijkNapoleon het volgende:
[..]
Die twee situaties zijn niet zondermeer met elkaar te vergelijken. De onafhankelijkheid van Suriname is er doorgedrukt en vele Surinamers waren het er zelf niet mee eens om dat op zo'n korte termijn te doen, als zoenoffer heeft men toen de keuze gegeven tussen de Nederlandse en de Surinaamse nationaliteit, het was dus niet bepaald ongevraagd.
Inderdaad hoe extremer de standpunten zijn, hoe gemakkelijker het eigenlijk is om die onderuit te halen. Erg jammer dat er nooit een normaal debat met Janmaat gevoerd is.quote:Op dinsdag 4 oktober 2005 20:01 schreef ActaniA het volgende:
verder is/was het hele cordon sanitaire rondom zijn persoon en extreem rechts idioot...Janmaat heeft 1 tot 3 zetels gehad en vertegenwoordigd zodoende 220.000 mensen het is idioot om die dood te zwijgen, doe abject zijn standpunten ook moge zijn
De overigen stonden er verder nogal onverschillig tegenover, anders was er vast wel de een of andere vorm van onrust geweest..quote:Op maandag 3 oktober 2005 18:22 schreef DaveM het volgende:
Je bent niet erg konsekwent.
In de eerste plaats haal je enkel de mening van Surinamers over de onafhankelijkheidsverklaring erbij, niet de mening van de overige inwoners van het Koninkrijk.
Een Fries is ook een Fries en toch Nederlander.quote:Terwijl je eerder aangaf dat al die groepen binnen het Koninkrijk even Nederlands zijn. Kennelijk vind je dat zelf ook onzin en maak je ook onderscheid op afkomst.
bron?quote:Ook vind ik het opmerkelijk dat de mening van veel Nederlanders over Den Uyls "kom maar gezellig naar Nederland" politiek kennelijk ook niet telt.
Iemand die hier net een dag woont met z'n nieuwe paspoort vind jij net zo Nederlands als iemand die hier al 30 jaar woont?quote:Op vrijdag 30 september 2005 10:43 schreef Reya het volgende:
[..]
Wat vind jij 'echte Nederlanders'? Mensen die in jouw beeld van een 'echte Nederlander' - qua uiterlijk dus - passen, mensen die een aantal generaties al in Nederland wonen, mensen waarvan zover bekend geen 'buitelandse' afkomst bekend is?
Wat mij betreft is iedereen met een Nederlands paspoort Nederlander, en is kijken naar andere - aangeboren - eigenschappen een uitnodiging tot willekeur.
Dag mag, ik gaf alleen mijn visie op de zaak.quote:Op vrijdag 30 september 2005 11:36 schreef Mutsaers__78 het volgende:
[..]
Daar gaat het helemaal niet om: ik refereerde aan Hans zijn opmerking dat ie alle zwarte voetballers uit het NL Elftal wilde hebben: dus geen Gullit, Rijkaard en al die andere.
Heeft niks met dat gedoe rond Kalou nu te maken.
Nee, dat is geen foute mening, dat is een andere mening. Er zijn geen foute meningen. Iedereen groeit op met andere denkbeelden en andere ideetjes over hoe het wel of niet moet en daar komen die meningen uit voort. Als jij dat als fout wil bestempelen... niet vervelend bedoeld, maar dat vind ik dan jammer voor je.quote:Op vrijdag 30 september 2005 11:44 schreef Mutsaers__78 het volgende:
[..]
Gelul. Dat kan je wel zeggen. Als jij alle negers/buitenlanders consequent als minderwaardig bestempeld (wat Janmaat dus deed) dan heb jij een foute mening.
Anders zou je volgens hetzelfde principe kunnen zeggen dat een voorstander van het neuken van kleine kinderen zijn mond niet moet houden.
Want tsja, een foute mening bestaat niet eh ....:N
Maar als je jouw lijn consequent doorzet mag hij Janmaat's mening 'fout' noemen, want dat is dan weer zijn mening.quote:Op zondag 9 oktober 2005 11:42 schreef TrenTs het volgende:
[..]
Nee, dat is geen foute mening, dat is een andere mening. Er zijn geen foute meningen. Iedereen groeit op met andere denkbeelden en andere ideetjes over hoe het wel of niet moet en daar komen die meningen uit voort. Als jij dat als fout wil bestempelen... niet vervelend bedoeld, maar dat vind ik dan jammer voor je.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |