abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_30238084
Statistieken op 2 september in de avond
  • 453 doden bevestigd
  • 1 miljoen ontheemden
  • Rampgebied is 6x Nederland

    De vorige deeltjes
    [hurricane season 2005] Katrina op ramkoers met New Orleans
    [Hurricane Katrina] Dramatische situatie in zuiden V.S.
    [Centraal Hurricane Katrina] Problemen in New Orleans deel 2
    [Centraal Hurricane Katrina] Problemen in New Orleans deel 3
    [Centraal Hurricane Katrina] Problemen in New Orleans deel 4
    [Centraal Hurricane Katrina] Problemen in New Orleans deel 5

    Belangrijke links
    Samenvatting hoofdpunten KatrinaBBC.co.uk over Hurricane Katrina
    Voor en na foto's van New Orleans

    Live blogs
    Achterblijvers in New Orleans (1)
    Achterblijvers in New Orleans (2)
    WWL-TV reporter

    Overige websites
    Interview burgemeester Nagin van New Orleans (d.d. 2 sept) (1)
    Interview burgemeester Nagin van New Orleans (d.d. 2 sept) (2)
    Storm Surge On Tape

    CNN.com
    WWL-TV
    Fox News

    Afkortingen
    FEMA - Federal Emergency Management Agency




























    There are still many people stranded across the city and beyond - waiting on the roofs of their homes for help to come.


    As desperation grows among the thousands stranded without food or water in New Orleans four days after Hurricane Katrina, there are signs of growing lawlessness in the city.

    Foto's uit de topic-reeks. Met dank aan o.a. kLowJow en venomsnake

    [ Bericht 1% gewijzigd door kLowJow op 03-09-2005 21:03:01 (linkje aangepast) ]
  • pi_30238257
    quote:
    Bush stuurt extra troepen naar rampgebied

    NEW ORLEANS/WASHINGTON - De Amerikaanse president Bush stuurt nog eens 17.000 manschappen naar het rampgebied in het zuiden van de Verenigde Staten. Ze worden ingezet bij de hulpverlening aan de slachtoffers van de orkaan Katrina.

    In het rampgebied zijn al 21.000 leden van de Nationale Garde en 4000 militairen actief. "Elk uur wordt de situatie beter. Maar de enorme omvang van onze taak vereist meer middelen en meer soldaten", zei Bush zaterdag tijdens een bijeenkomst in de rozentuin van het Witte Huis.

    Bush zei dat 7000 extra militairen binnen een tot drie dagen in het gebied zullen arriveren. Het Pentagon, het Amerikaanse ministerie van Defensie, meldde later op de dag dat nog eens 10.000 extra Nationale Gardisten, Amerikaanse reservetroepen, naar Louisiana en Mississippi gaan om te assisteren bij de hulpverlening.

    Militairen

    Daarmee komt het aantal Nationale Gardisten in het gebied op 31.000 en komen er 11.000 militairen in actieve dienst in actie. Bovendien hebben de VS driehonderd militairen van de luchtmacht teruggehaald uit Irak en Afghanistan. De manschappen, die afkomstig zijn uit het door de orkaan Katrina getroffen gebied, mogen hun familie in het rampgebied gaan bijstaan, meldde een woordvoerder van het Amerikaanse leger zaterdag.

    Bush

    Bush lag de afgelopen dagen flink onder vuur. Hij kreeg het verwijt dat de hulp veel te laat op gang is gekomen. Vrijdag bezocht de president het rampgebied en beloofde hij de slachtoffers meer hulp. Op de persconferentie zaterdag gaf Bush toe dat veel burgers niet de hulp krijgen die zij nodig hebben. "Dat is eenvoudig onaanvaardbaar. In Amerika worden medeburgers niet in de steek gelaten."

    Bush beloofde dat de getroffenen snel en effectief geholpen zullen worden en dat steden als New Orleans weer worden opgebouwd. Bush gaat maandag nog een keer naar het verwoeste gebied in de staten Louisiana en Mississippi, meldde de woordvoerder van het Witte Huis zaterdag.

    Superdome

    De evacuatie van achtergebleven stadsbewoners in het overstroomde New Orleans verloopt nog altijd moeizaam. In het stadion Louisiana Superdome, waar vele duizenden mensen tijdens Katrina konden schuilen, zitten vijf dagen na de storm nog altijd mensen. De bedoeling was dat zaterdag bij zonsopgang het stadion leeg zou zijn, maar de evacuatie is gestaakt tot zondag.

    Leden van de Nationale Garde ter plaatse kregen alleen te horen dat er geen bussen meer zouden komen om de inwoners van New Orleans uit het getroffen gebied te halen. In het stadion bevinden zich nog altijd ongeveer 2000 mensen.

    De Amerikaanse strijdkrachten hebben zaterdag een luchtbrug ingericht voor de redding van mensen die in New Orleans zijn ingesloten. Met helikopters worden 25.000 personen die hun toevlucht hebben gezocht in het congrescentrum in de stad naar elders gebracht.

    Nieuwe stad bouwen

    De voorzitter van het Huis van Afgevaardigden, de Republikein Dennis Hastert, is zaterdag teruggekomen van eerdere uitspraken dat New Orleans na de overstroming "beter platgewalst kan worden door bulldozers". In een vraaggesprek met een lokale krant had hij gesuggereerd dat de schade in de stad zo enorm is dat het beter zou zijn om elders een nieuwe stad te bouwen.

    De uitspraken hadden geleid tot grote verontwaardiging. "Om nog na te trappen als we al op de grond liggen en alle hoop te vernietigen, terwijl hoop nog het enige is dat we hebben, is absoluut ongehoord voor iemand in zijn positie", zei gouverneur Kathleen Blanco van Louisiana. Ze eiste excuses van Hastert. Oud-president Bill Clinton zei dat hij Hastert "waarschijnlijk zou hebben aangevallen" als die de opmerking in zijn nabijheid had gemaakt.

    Hastert had vrijdag ook al geen goede beurt gemaakt door verstek te laten gaan bij een spoedzitting om snel noodhulp goed te keuren voor de slachtoffers van orkaan. Hij was in Indiana bij een autoveiling.

    Inzamelingsactie

    De zes grote commerciėle omroepen van de Verenigde Staten hebben besloten gezamenlijk een inzamelingsactie te houden voor de slachtoffers van de orkaan Katrina. De live-uitzending van het benefietconcert is op 9 september. De show kreeg de naam Beschutting Tegen De Storm: Een Concert Voor De Golfkust. Het programma gaat waarschijnlijk een uur duren. Ook is het de bedoeling dat de uitzending niet wordt onderbroken door reclame.
    pi_30238300
    Het zou tijd worden dat er extra mensen heen gaan zeg......
    stupidity has become as common as common sense was before
    pi_30238499
    Hehe, ze worden eindelijk actief. Zal idd eens flink tijd worden.

    En wat een smeerlap die Dennis Hastert. Ook al kun je het met hem eens zijn, zoiets zeg je niet op dat tijdstip. Geschikte timing kennen de Republikeinen niet geloof ik.
    pi_30238546
    quote:
    Op zaterdag 3 september 2005 20:05 schreef =HellFire= het volgende:
    Hehe, ze worden eindelijk actief. Zal idd eens flink tijd worden.

    En wat een smeerlap die Dennis Hastert. Ook al kun je het met hem eens zijn, zoiets zeg je niet op dat tijdstip. Geschikte timing kennen de Republikeinen niet geloof ik.
    das niet alleen de republikeinen helaas
    stupidity has become as common as common sense was before
    pi_30238571
    quote:
    Op zaterdag 3 september 2005 20:07 schreef marcb1974 het volgende:

    [..]

    das niet alleen de republikeinen helaas
    Klopt, maar de Republikeinen regeren nu, die staan aan het hoofd, daar wordt wat van verwacht en dan moet je nou juist niet die dingen zeggen op dat moment.
    pi_30238749
    "Whatever the mind of man can conceive and believe, it can achieve" Napoleon Hill
    pi_30239327
    Op CNN dat er wat flink is aan het fikken?
      zaterdag 3 september 2005 @ 20:37:38 #9
    4180 Hare
    Come fly with me!
    pi_30239553
    En ik blijf lekker meelezen
    The Choices we make, not the chances we take, determine our destiny.
    pi_30239657
    Omdat conflict mijn o zo mooie topic sloot ( ) dump ik hem hier maar:

    Nu.nl niet het helderste ligt:
    pi_30239740
    Licht onder vuur, ha ha.
    pi_30240344
    If you want to link to my blog, please use this URL: http://mgno.com/

    Lezen is ook een vak he.
      zaterdag 3 september 2005 @ 21:01:03 #13
    17274 Wuder
    Wees blij dat je nog leeft!
    pi_30240350
    hahahah.. nu.nl zuiging


    tvp


    -edit: ik zie het nu ook..
    Sinterklahs, Ghet Dawn!!!!
    pi_30240362










    "Whatever the mind of man can conceive and believe, it can achieve" Napoleon Hill
    pi_30240741
    New Orleans opnieuw bouwen en dit laten rotten.....voor iemand die de stad hoort te kennen (als Amerikaan) een onvergeeflijke opmerking. Cultuurbarbaar
    If you have a problem, if no-one else can help, and if you can find them, maybe you can hire the A-Team
    pi_30241326
    Flames rage on waterfront

    *Blazes break out on New Orleans waterfront
    *Bush: 7,000 active duty troops to aid Katrina efforts
    *Many still trapped by filthy floodwaters
    *Thousands remain at Superdome, convention center
    *Military to send home 300 troops from Iraq, Afghanistan

    www.cnn.com
    "Whatever the mind of man can conceive and believe, it can achieve" Napoleon Hill
    pi_30241478
    Wat zou het worst case scenario van deze ramp zijn?
      zaterdag 3 september 2005 @ 21:42:04 #18
    70154 klez
    100 million+ death and countin
    pi_30241519
    Mooie samenvatting van de commentaren van de belangrijke Amerikaanse kranten.
    quote:
    "Een ding is zeker: als president Bush en zijn Republikeinse Congresleiders verantwoordelijk met een historische ramp van deze omvang willen omgaan, moeten zij eindelijk eens proberen de weg in te slaan van oprecht gedeelde nationale opoffering", stond zaterdag in een commentaar in The New York Times. "Als zij reageren door het goedkeuren van een paar noodmaatregelen en dan terugkeren naar hun plannen om nog meer belastingverlagingen uit te voeren, moet Amerika het feit onder ogen zien dat het opgescheept is met leiders die niet weten hoe zij leiding moeten geven en die dat ook niet kan schelen", aldus de krant.


    De kritiek van de pers in de VS op de regering Bush vanwege het uitblijven van doeltreffende hulp aan het door de orkaan Katrina getroffen gebied neemt toe...

    "Het Congres en de president kunnen maar beter snappen dat de natie een uitzonderlijke tijd tegemoet gaat. De verwoesting van New Orleans is een onweerlegbaar teken dat het nationale belastingverminderingsfeest voorbij is. Dat geldt ook voor het idee dat van Amerikaanse kiezers niet geėist kan worden dat zij opoffering of ongemak moeten accepteren, hoe erg de crisis ook is. Dit land is beter dan dat."

    The Washington Post wijst erop dat veel van de slachtoffers zwarte Amerikanen zijn, die nu meer dan ooit hulp nodig hebben. "Als er afkeuring moet worden uitgesproken en als er lessen geleerd moeten worden, springt een punt eruit als onweerlegbaar: degenen die de hulpverlening plannen moeten zich veel meer richten op het lot van dat deel van de bevolking waarbij er - om redenen van armoede, zwakte, wantrouwen van de overheid, gebrek aan vervoer of gebrek aan informatie - niet op gerekend kan worden dat die mensen hun huis verlaten na een evacuatie-opdracht."

    The Boston Globe vindt dat het tijd wordt dat de regering de 'oorlog tegen de armoede' hervat. De commentator zei dat uit de beelden van de ramp te zien was dat de armen in het overstroomde en chaotische New Orleans 'lang over het hoofd zijn gezien'. "De erfenis van de storm zou er een kunnen zijn van een machtige herrijzenis: een land dat uit de vloedgolf bovenkomt met minder armoede, een land dat beter en sterker is dan het ooit was", aldus de Globe.

    In een commentaar met de kop "Maak een plan, nu meteen" schreef The Los Angeles Times dat Californiė ook een gebied is dat risico loopt op een enorme natuurramp, een potentiėle reusachtige aardbeving. " Katrina laat ons stilstaan bij de vraag hoe Californiė is voorbereid voor de volgende ramp. Katrina moet dienen als herinnering aan alle Californiėrs dat er geen enkel excuus is voor slecht voorbereid zijn."

    The Times-Picayune, de plaatselijke krant van New Orleans, die een aantal dagen alleen op internet kon verschijnen, richtte de aandacht vooral op de noodzaak van het redden van levens. De krant vindt dat "de trage start van de federale regering al heeft gebleken fataal te zijn voor een aantal van de meest kwetsbare mensen in New Orleans. Elk leven is kostbaar en er is geen tweede kans om iemand te redden. Geen gepraat meer over wat er gaat gebeuren. We willen alleen horen wat er wordt gedaan. De levens van onze mensen hangen ervanaf."
    "They have invented a myth that Jews were massacred "
    Ahmadinejad, leader of Iran
      zaterdag 3 september 2005 @ 21:42:52 #19
    55647 XcUZ_Me
    Vileine vrouw
    pi_30241551
    quote:
    Op zaterdag 3 september 2005 21:40 schreef =HellFire= het volgende:
    Wat zou het worst case scenario van deze ramp zijn?
    Hoezo? Je vindt het nog niet erg genoeg as it is? Ik vind dit al redelijk worst case zeg maar.
    [b]Op dinsdag 4 maart 2008 13:44 schreef Zhenar het volgende:[/b]
    Spelletjeshater! :( Prinses der Duisternis! :r Eter van kinderen en puppies!!!!! :'( !!!!!
      zaterdag 3 september 2005 @ 21:44:11 #20
    119832 Tiesemans
    Realiteit Figurant
    pi_30241594
    En men zij zegt wij konden ons er geen voorstelling van maken.
    En hoe verkeerd was hun antwoord want wat blijkt (altijd) weer achteraf :
    Men was wel degelijk bijna tot op het enge af gewaarschuwd.

    rtsp://wmscnn.stream.aol.com/cnn/us/2005/09/03/aaronbrown.times.picayune.cnn.ws.wmv

    video
    pi_30241743
    Van de DirectNIC website
    quote:
    The Riverwalk may be on fire (shopping mall at the river at end of CBD/Quarter). Everytime we talk to the police, we hear about sniper fire at the fire scenes. I cannot confirm that there is any. This is all hearsay, but it's coming from the police. The police we talk to, while consistent about claiming there is sniper fire, are conflicted about whether it's police sniper fire trying to take out arsonists or criminal sniper fire trying to take out police and fire rescue teams. Again, this is rumor for now, but we're hearing a lot of this rumor.

    Now this is something that requires tact, and I do not have much experience with reporting, but I think the world needs to know how overwhelmed the police are out here: I have reports from 3 different police sources that 2 police officers have committed suicide. Out of respect for their families, I will not name them or go into detail. Truly tragic how bad things are. I sincerely hope I did the right thing in reporting this.
    Tja, dat hoor/zie je niet op FOX...
    pi_30241821
    quote:
    Op zaterdag 3 september 2005 21:40 schreef =HellFire= het volgende:
    Wat zou het worst case scenario van deze ramp zijn?
    Dit is het worst case scenario. Wat wil je nog meer? Een soort San Francisco brand?
    / ¦ ¦ / ¦ ¦
    pi_30241991
    quote:
    Op zaterdag 3 september 2005 21:52 schreef highway101 het volgende:

    [..]

    Dit is het worst case scenario. Wat wil je nog meer? Een soort San Francisco brand?
    worst case is het niet. dat zou het zijn geweest als het oog over NO was gegaan, dan waren de meeste huizen weggevaagd en stond de boel nog meer onder water, dit is zeg maar 'best of the worst'
    "Whatever the mind of man can conceive and believe, it can achieve" Napoleon Hill
      zaterdag 3 september 2005 @ 21:59:36 #24
    70154 klez
    100 million+ death and countin
    pi_30242063
    quote:
    Op zaterdag 3 september 2005 21:57 schreef venomsnake het volgende:

    [..]

    worst case is het niet. dat zou het zijn geweest als het oog over NO was gegaan, dan waren de meeste huizen weggevaagd en stond de boel nog meer onder water, dit is zeg maar 'best of the worst'
    Maar misschien was de hulp dan eerder op gang gekomen. Ik was volgens mij niet de enige die de eerste 2 dagen niet in de gaten had dat er zich een echte ramp aan het voltrekken was.
    "They have invented a myth that Jews were massacred "
    Ahmadinejad, leader of Iran
    pi_30242858
    quote:
    Op zaterdag 3 september 2005 21:59 schreef klez het volgende:

    [..]

    Maar misschien was de hulp dan eerder op gang gekomen. Ik was volgens mij niet de enige die de eerste 2 dagen niet in de gaten had dat er zich een echte ramp aan het voltrekken was.
    De eerste en tweede dag waren er nauwelijk verbindingen met New Orlean en omstreken. Het duurde lang tot de ernst van de situatie duidelijk was. Overal stond toen dat het met New Orleans nog wel meeviel. De Levee's braken ook niet direct tijdens de storm door, dat was pas later, zodat New Orleans pas nį de storm volliep. Vooral minister Veerman scheen interessanter te zijn dan de situatie aan de Gulf Coast.
    / ¦ ¦ / ¦ ¦
    pi_30243274
    quote:
    Op zaterdag 3 september 2005 20:41 schreef SlaadjeBla het volgende:

    Nu.nl niet het helderste ligt:
    [afbeelding]
    Ze hebben het nu zelf ook door
    No Dukes of Hazzard in the classroom
    pi_30243969
    Gaan die gebouwen spontaan ontbranden ofzo?

    / ¦ ¦ / ¦ ¦
    pi_30244169
    Leeg roven en daarna de zooi in de fik steken...
    "The more you know who you are, and what you want, the less you let things upset you."
    pi_30246136
    vreemde beelden eerder op de avond op CNN, helikopters die voedsel dropten maar niet de mensen oppikten of ze moesten eerst de allerzwaksten oppikken en later alsnog de rest want later zag ik wel iemand vervoerd worden in een helikopter, het blijft er iig allemaal onbeholpen uitzien
    pi_30247043
    quote:
    Op zaterdag 3 september 2005 21:59 schreef klez het volgende:

    [..]

    Maar misschien was de hulp dan eerder op gang gekomen. Ik was volgens mij niet de enige die de eerste 2 dagen niet in de gaten had dat er zich een echte ramp aan het voltrekken was.
    Helaas de autoriteiten en hulpdiensten ook niet.
      zondag 4 september 2005 @ 01:37:02 #31
    6467 QyRoZ
    Just Q it!
    pi_30248415
    quote:
    Op zaterdag 3 september 2005 21:40 schreef =HellFire= het volgende:
    Wat zou het worst case scenario van deze ramp zijn?
    Worst case zou het geweest zijn als er niemand geevacueerd zou zijn. Moet je je dat eens indenken hoe het dan zou zijn....
    For great justice!
      zondag 4 september 2005 @ 01:38:02 #32
    71480 zoalshetis
    eerlijk=eerlijk
    pi_30248448
    worst case is als er ineens nog een natuurramp komt...
    hoofdletters kosten teveel tijd
    don't avoid pain to gain pleasure
    niet iedereen is iedereen
    pi_30248892
    Uh, don't get me wrong, deze hele ramp is al een worst case op zich, maar denk eens aan de gevolgen. Ziektes, epidemieen, politieke gevolgen, complete anarchie wat nog weken zo kan blijven doorgaan, zwart tegen wit, Bush-administration die veel te laat te ernst er van in zag en voor de zoveelste keer faalt, eens moet dat toch eens ophouden. En als die reporters van Fox notabene voor de camera staan te huilen, dan moet het toch wel heeeel ernstig zijn.
      zondag 4 september 2005 @ 08:15:57 #34
    120777 Saabmobiel
    Hopsieflopsie!
    pi_30251518
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 00:11 schreef zakjapannertje het volgende:
    vreemde beelden eerder op de avond op CNN, helikopters die voedsel dropten maar niet de mensen oppikten of ze moesten eerst de allerzwaksten oppikken en later alsnog de rest want later zag ik wel iemand vervoerd worden in een helikopter, het blijft er iig allemaal onbeholpen uitzien
    Klopt, het betrof een kleine helicopter van het nieuws welke geen mogelijkheid heeft om mensen aan boord te nemen (wellicht 1 extra naast piloot en cameraman).

    Eerder op de zaterdag hebben ze hun eigen eten en drinken naar mensen afgeworpen. Ze zijn terugggegaan naar het vliegveld en hebben de helicopter afgeladen met flessen water en legermaaltijden.

    Iedereen die ze onderweg tegenkwamen in NO hebben ze voorzien van water en maaltijden, een kleine druppel, maar beter dan erboven vliegen en een beetje filmen.
    U geeft mij het gevoel alsof ik met één been in de stijgbeugel ben blijven hangen en mijn paard me door een met wilde bijen bevolkt brandnetelveld sleurt.
    The pain was enough to make a shy bald buddhist reflect and plan a mass murder.
    pi_30251589
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 01:59 schreef =HellFire= het volgende:
    Uh, don't get me wrong, deze hele ramp is al een worst case op zich, maar denk eens aan de gevolgen. Ziektes, epidemieen, politieke gevolgen, complete anarchie wat nog weken zo kan blijven doorgaan, zwart tegen wit, Bush-administration die veel te laat te ernst er van in zag en voor de zoveelste keer faalt, eens moet dat toch eens ophouden. En als die reporters van Fox notabene voor de camera staan te huilen, dan moet het toch wel heeeel ernstig zijn.
    Dat is het enige wat er NOG niet is gebeurd idd, een klein wonder aangezien er al bijna een week tienduizenden mensen én lijken op elkaars lip zitten en er een onbekend aantal lijken in het toch al vervuilde water drijft. En in plaats van dat ze de mensen toestaan weg te gaan van die broedplaatsen, stelt er een idioot een checkpoint in
    If you have a problem, if no-one else can help, and if you can find them, maybe you can hire the A-Team
    pi_30253032
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 01:38 schreef zoalshetis het volgende:
    worst case is als er ineens nog een natuurramp komt...
    Zou zo nog maar kunnen dat er er over korte tijd weer een storm of orkaan komt hoor. Het orkaanseizoen houdt pas eind november op en ik las ergens dat de kans op een cat. 3 of hoger orkaan in september nog 43% is.
    pi_30253188
    Die ramp is natuurlijk verschrikkelijk, maar ik vind het reuze interessant hoe de "rijkste en best er toe in staat zijnde" natie ter wereld de problemen die ze andere landen verwijten in hun eigen land zelf oplossen. Ik ben benieuwd naar hun aanpak van de ramp en hoezeer ze hun eigen mensen waardevol vinden, danwel maatregelen nemen om er bovenop te komen.

    De VS is altijd een voorbode wat er in de rest van de wereld gaat gebeuren. Hoezeer is de mens nog wat waard binnen dat 'geweldige' systeem van hun? Hoezeer kunnen ze hier wat van leren? Hoeveel kunnen wij Europeanen hier wat van leren? Het is toch handig om niet dezelfde fouten te maken als de Amerikanen IMO. Ik denk dan aan de Arena versus Gelredome. Gelredome heeft geleerd van de fouten in de Arena, dat idee.

    Voor de rest is het hun pakkie an. I will watch and learn.
    Ik kan het uitleggen...
      zondag 4 september 2005 @ 11:27:17 #38
    71480 zoalshetis
    eerlijk=eerlijk
    pi_30253260
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 11:13 schreef Eveli het volgende:

    [..]

    Zou zo nog maar kunnen dat er er over korte tijd weer een storm of orkaan komt hoor. Het orkaanseizoen houdt pas eind november op en ik las ergens dat de kans op een cat. 3 of hoger orkaan in september nog 43% is.
    dat bedoel ik.
    hoofdletters kosten teveel tijd
    don't avoid pain to gain pleasure
    niet iedereen is iedereen
      zondag 4 september 2005 @ 11:32:14 #39
    70154 klez
    100 million+ death and countin
    pi_30253346
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 11:23 schreef ComComMer het volgende:
    Die ramp is natuurlijk verschrikkelijk, maar ik vind het reuze interessant hoe de "rijkste en best er toe in staat zijnde" natie ter wereld de problemen die ze andere landen verwijten in hun eigen land zelf oplossen. Ik ben benieuwd naar hun aanpak van de ramp en hoezeer ze hun eigen mensen waardevol vinden, danwel maatregelen nemen om er bovenop te komen.

    De VS is altijd een voorbode wat er in de rest van de wereld gaat gebeuren. Hoezeer is de mens nog wat waard binnen dat 'geweldige' systeem van hun? Hoezeer kunnen ze hier wat van leren? Hoeveel kunnen wij Europeanen hier wat van leren? Het is toch handig om niet dezelfde fouten te maken als de Amerikanen IMO. Ik denk dan aan de Arena versus Gelredome. Gelredome heeft geleerd van de fouten in de Arena, dat idee.

    Voor de rest is het hun pakkie an. I will watch and learn.
    Ik heb gisteravond op CNN in ieder geval een berg betrokkenheid en inspanning gezien van Amerikanen uit de hele VS waarvan ik me ernstig afvraag of dat hier ook het geval zou zijn.
    Ook gezien het feit dat liefdadigheid en vriendelijkheid naar anderen toe voor Amerikanen veel vanzelfsprekender is dan voor Europeanen, die verwachten dat de staat ze van de wieg tot het graf bij het handje neemt.
    "They have invented a myth that Jews were massacred "
    Ahmadinejad, leader of Iran
    pi_30253857
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 11:32 schreef klez het volgende:

    [..]

    Ik heb gisteravond op CNN in ieder geval een berg betrokkenheid en inspanning gezien van Amerikanen uit de hele VS waarvan ik me ernstig afvraag of dat hier ook het geval zou zijn.
    Ook gezien het feit dat liefdadigheid en vriendelijkheid naar anderen toe voor Amerikanen veel vanzelfsprekender is dan voor Europeanen, die verwachten dat de staat ze van de wieg tot het graf bij het handje neemt.
    Het wieg-grafdenken, tegenover de mensen die medeleven tonen. In welk opzicht zie jij die tegenstelling dan precies? Want nu lijkt het alsof je zegt dat Europeanen geen van allen medeleven kunnen tonen. We hebben Afrika gehad en de Tsunami (recordopbrengsten en hulpgoederenstromen). Daarnaast lijkt het ook of je zegt dat ze in de VS allemaal medeleven tonen.

    Zit er misschien een ander idee achter bij jouw opmerking, dan de wieg-graf/medeleven vergelijking?
    Ik kan het uitleggen...
      zondag 4 september 2005 @ 11:57:12 #41
    41597 IPdaily
    Lekker Nederlands
    pi_30253878
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 11:32 schreef klez het volgende:

    Ik heb gisteravond op CNN in ieder geval een berg betrokkenheid en inspanning gezien
    Ja idd ik ook, een week na de ramp... Amerika blijft de beste hoor...
    pi_30253903
    Laatst nog Bush To the Resue gezien??
    Hij had hier een innig onderhoud met twee dames (omhelsen e.d.)
    Ze waren "slachtoffer" van Katrina.

    Helaas blijkt het waarschijnlijk (moet voorzichtig zijn) allemaal in scene gezet te zijn.
    Ze kwamen uit de buurt en waren "toevallig in de buurt" voor kleren...
    Lees hier meer:
    Link 1 Democratic Underground
    Link 2 Democratic Underground
    Link 3 Video Deutsche Tagesschau
    Link 4 Video ontmoeting met Bush
    pi_30253982
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 11:32 schreef klez het volgende:

    [..]

    Ik heb gisteravond op CNN in ieder geval een berg betrokkenheid en inspanning gezien van Amerikanen uit de hele VS
    Idd , heb ik ook gezien. Daarnaast heb ik een week lang de meest vreselijke en asociale beelden gezien van het laatste jaar. Een regering die niets deed, mensen die dood gingen bij gebrek aan water en voedsel, etc,

    Dus idd, de amerikanen zijn heel goed voor elkaar hoor
    stupidity has become as common as common sense was before
      zondag 4 september 2005 @ 12:04:20 #44
    70154 klez
    100 million+ death and countin
    pi_30254053
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 12:01 schreef marcb1974 het volgende:

    [..]

    Idd , heb ik ook gezien. Daarnaast heb ik een week lang de meest vreselijke en asociale beelden gezien van het laatste jaar. Een regering die niets deed, mensen die dood gingen bij gebrek aan water en voedsel, etc,

    Dus idd, de amerikanen zijn heel goed voor elkaar hoor
    Je hebt maar weinig van het topic begrepen als je bij voorbaat aanneemt dat wij het veel beter zouden doen in dit soort omstandigheden.
    "They have invented a myth that Jews were massacred "
    Ahmadinejad, leader of Iran
    pi_30254093
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 12:04 schreef klez het volgende:

    [..]

    Je hebt maar weinig van het topic begrepen als je bij voorbaat aanneemt dat wij het veel beter zouden doen in dit soort omstandigheden.
    Ik zie jou zelf toch afvragen of het in Europa ook zo zou gaan, en dus neem je zelf al aan dat de amerikanen het waarschijnlijk wel beter doen...........
    stupidity has become as common as common sense was before
      zondag 4 september 2005 @ 12:08:01 #46
    71480 zoalshetis
    eerlijk=eerlijk
    pi_30254135
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 12:01 schreef marcb1974 het volgende:

    [..]

    Idd , heb ik ook gezien. Daarnaast heb ik een week lang de meest vreselijke en asociale beelden gezien van het laatste jaar. Een regering die niets deed, mensen die dood gingen bij gebrek aan water en voedsel, etc,

    Dus idd, de amerikanen zijn heel goed voor elkaar hoor
    hoeveel beelden heb jij gezien van mensen die stierven van de honger? in alle beelden die ik zie lopen zeer volgevreten modderschuiten, die rustig twee weken zonder voer kunnen, rond.
    hoofdletters kosten teveel tijd
    don't avoid pain to gain pleasure
    niet iedereen is iedereen
    pi_30254185
    check dit filmpje, een gast heeft een schoolbus 'gestolen' en honderd mensen naar houston gereden, daar aangekomen gaan de mensen in houston moeilijk doen om die mensen uit de bus in dat stadion te laten uiteindelijk mochten ze er dan in.

    http://www.newschannel5.tv/Video/News/4255

    [ Bericht 2% gewijzigd door venomsnake op 04-09-2005 12:15:54 ]
    "Whatever the mind of man can conceive and believe, it can achieve" Napoleon Hill
    pi_30254246
    Die lieve kleine babytjes met grote hongerige oogjes trekken het niet zo lang gok ik.
      zondag 4 september 2005 @ 12:13:12 #49
    19840 Libris
    Live from Singapore
    pi_30254267
    Maar de stad is leeg nu, volgens nu.nl

    De evacuatie van New Orleans is voltooid. De laatste driehonderd vluchtelingen zijn zaterdag met bussen weggehaald uit het Football-stadion Superdome. Het hart van de stad is nu overgelaten aan de doden en de stervenden.

    Hoeveel dat er zijn, is nog altijd onbekend. Gouverneur Kathleen Blanco van Louisiana schatte het dodental zaterdag op enkele duizenden. De lichamen zijn overal: drijvend in het water, verborgen in huizen en in auto's op verlaten snelwegen. De doodsoorzaken zijn even divers. Naast het geweld van de orkaan en het wassende water eisten moord, zelfmoord en uitputting door hitte, ziekte en honger vele slachtoffers.

    In het Superdome hebben uiteindelijk zo'n 20 duizend vluchtelingen bijna een week op hulp gewacht. Dat waren vooral arme zwarte inwoners van de stad, die zelf niet de middelen hadden om tijdig een veilig heenkomen te zoeken.

    De genie-afdeling van het Amerikaanse leger is begonnen met de voorbereidingen om New Orleans droog te pompen. Die operatie kan een maand gaan duren. Planologen zeggen dat de beste oplossing waarschijnlijk is een groot deel van de stad af te breken en opnieuw op te bouwen.

    Ondertussen krijgen de Verenigde Staten internationale hulp aangeboden voor de slachtoffers van de orkaan. Die komt ook uit onwaarschijnlijke hoek. President Hamid Karzai van Afghanistan zegde een bedrag van 100 duizend dollar toe. Afghanistan is zelf zwaar afhankelijk van Amerikaanse steun.


    Vreemde zin: Het hart van de stad is nu overgelaten aan de doden en de stervenden.
    pi_30254357
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 12:08 schreef zoalshetis het volgende:

    [..]

    hoeveel beelden heb jij gezien van mensen die stierven van de honger? in alle beelden die ik zie lopen zeer volgevreten modderschuiten, die rustig twee weken zonder voer kunnen, rond.
    Toch prachtig hoe zo'n ramp elk denkbaar politiek/cultureel/sociaal denkbeeld ondersteunt:

    -Blank rijk Amerika laat zwarten stikken
    -Zwarten gaan meteen aan het moorden en plunderen als ze de kans krijgen
    -Overheden zijn incompetent
    -Bedrijven zijn inhalig
    -Ontbreken van traditionele families bij arme zwarten is de reden voor de ellende
    -En de mooiste: doordat er geen borstvoeding meer wordt gegeven gaan nu kindjes dood.
    -Schuld van de president
    -Schuld van de gouverneur
    -Schuld van de burgemeester
    -Schuld van de media
    -Wapenbezit is goed
    -Wapenbezit is slecht

    En voor alle zijn goeie argumenten voor en tegen te vinden.
    pi_30254520
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 12:12 schreef =HellFire= het volgende:
    Die lieve kleine babytjes met grote hongerige oogjes trekken het niet zo lang gok ik.
    Een baby kan in enkele uren uitdrogen. Dus zonder voedsel zit je dan op maximaal 2 dagen gok ik.
    If you have a problem, if no-one else can help, and if you can find them, maybe you can hire the A-Team
    pi_30254544
    Tsjonge wat n overdreven reacties hier! Heeft iedereen het nieuws wel gevolgd? "de regering deed niets"
    In eerste instantie (de eerste dag) stond New Orleans niet eens onder water. Dat gebeurde pas een dag later. Toen was er nog geen reden om massaal in te grijpen. Bovendien waren bijna alle communicatie afgebroken, en lagen de wegen (bruggen!) in puin. Vooral de bruggen over Lake Pontchartrain.
    Pas na bijna 2 dagen werdt de ramp echt duidelijk. Ik lees nog zo op nu.nl: "schade in New Orleans valt mee" Ik wil hiermee dus niet zeggen dat de regering z'n uiterste best deed, maar dat ze niets deden is onzin.
    Bovendien: Meteen toen de stad onder water liep, was de Coast Guard ter plekke met helikopters. Tsjah, hoeveel helikopters heb je nodig om tienduizenden mensen van de daken te halen? Dat duurt gewoon lang.

    Hier denkt iedereen goed te weten wat er fout is gegaan, maar met goede oplossingen heb ik nog niemand horen komen
    / ¦ ¦ / ¦ ¦
    pi_30254551
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 12:17 schreef CeeJee het volgende:

    [..]

    Toch prachtig hoe zo'n ramp elk denkbaar politiek/cultureel/sociaal denkbeeld ondersteunt:

    ..............

    En voor alle zijn goeie argumenten voor en tegen te vinden.
    En vergeet de homo's niet:
    www.godhatesfags.com/featured/20050831_thank-god-for-katrina.html
    pi_30254588
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 12:25 schreef cleanwindow het volgende:

    [..]

    En vergeet de homo's niet:
    www.godhatesfags.com/featured/20050831_thank-god-for-katrina.html
    O ja, en dat Allah Katrina heeft gestuurd om de VS te treffen.

    http://memri.org/bin/latestnews.cgi?ID=SD97705
    pi_30254619
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 12:25 schreef cleanwindow het volgende:

    [..]

    En vergeet de homo's niet:
    www.godhatesfags.com/featured/20050831_thank-god-for-katrina.html
    Dat is inderdaad te zielig voor woorden. Ik ben geen fan van heropvoedingskampen, maar met dit soort idioten weten de Chinezen wel raad. Dat dan weer wel.
    If you have a problem, if no-one else can help, and if you can find them, maybe you can hire the A-Team
      zondag 4 september 2005 @ 12:32:09 #56
    71480 zoalshetis
    eerlijk=eerlijk
    pi_30254731
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 12:28 schreef Mwanatabu het volgende:

    [..]

    Dat is inderdaad te zielig voor woorden. Ik ben geen fan van heropvoedingskampen, maar met dit soort idioten weten de Chinezen wel raad. Dat dan weer wel.
    ik zeg g-bay met die malloten.
    hoofdletters kosten teveel tijd
    don't avoid pain to gain pleasure
    niet iedereen is iedereen
      zondag 4 september 2005 @ 12:32:22 #57
    40645 Bregalad
    Hm, Hoem.....
    pi_30254737
    Enkele interessante nieuwsberichten

    At least 200 New Orleans police officers have walked away from their jobs and two have
    committed suicide, police officials said on Saturday.
    http://www.nytimes.com/20(...)pecial/04police.html

    New Orleans a 'ghost town' for 9 months
    http://news.independent.co.uk/world/americas/article310186.ece

    Guardsmen Played Cards While People Died In New Orleans
    http://www.rense.com/general67/guards.htm

    Reacties van allerlei internationale media
    http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/americas/4211320.stm
    pi_30255303
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 12:32 schreef zoalshetis het volgende:

    [..]

    ik zeg g-bay met die malloten.
    Ik zeg afvoeren met een geheim vliegtuig naar een geheime gevangenis met geheime grote negroļde celmaten!
    Ik zeg altijd maar zo: zodra ze anaal genot leren waarderen, is het exit met de Heere!
    If you have a problem, if no-one else can help, and if you can find them, maybe you can hire the A-Team
      zondag 4 september 2005 @ 12:55:43 #59
    71480 zoalshetis
    eerlijk=eerlijk
    pi_30255340
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 12:54 schreef Mwanatabu het volgende:


    Ik zeg altijd maar zo: zodra ze anaal genot leren waarderen, is het exit met de Heere!


    (die gaat op een tegeltje!)
    hoofdletters kosten teveel tijd
    don't avoid pain to gain pleasure
    niet iedereen is iedereen
      zondag 4 september 2005 @ 13:03:11 #60
    17274 Wuder
    Wees blij dat je nog leeft!
    pi_30255566
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 12:54 schreef Mwanatabu het volgende:

    [..]

    Ik zeg afvoeren met een geheim vliegtuig naar een geheime gevangenis met geheime grote negroļde celmaten!
    Ik zeg altijd maar zo: zodra ze anaal genot leren waarderen, is het exit met de Heere!
    Sinterklahs, Ghet Dawn!!!!
    pi_30255880
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 12:54 schreef Mwanatabu het volgende:


    Ik zeg altijd maar zo: zodra ze anaal genot leren waarderen, is het exit met de Heere!
    ROFL
    "Whatever the mind of man can conceive and believe, it can achieve" Napoleon Hill
    pi_30256259
    wat een blamage is dit, ik volg het nu al enkele daagen continu maar ik heb nog nooit zoiets schunnigs gezien.
    pi_30256601
    Ook leuk: Lotte in Amerika (Kidsplanet)
    http://www.kidsplanet.nl/planet/show/id=846614/contentid=615802
    quote:
    Maar de kinderen uit arme gezinnen moeten in hun auto slapen of zelfs buiten op straat. Ze krijgen eten van hulporganisaties en lopen maar een beetje rond of scharrelen in de troep op zoek naar speelgoed. Meer hebben ze ook niet te doen, want alle scholen zijn dicht. Als er geen electriciteit is kun je natuurlijk niet naar school.
    Duh...
      zondag 4 september 2005 @ 13:44:01 #64
    71480 zoalshetis
    eerlijk=eerlijk
    pi_30256703
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 13:27 schreef Conflict het volgende:
    wat een blamage is dit, ik volg het nu al enkele daagen continu maar ik heb nog nooit zoiets schunnigs gezien.
    ze laten de afroamerikanen idd wel erg zakken. kan het ook overmacht zijn?
    hoofdletters kosten teveel tijd
    don't avoid pain to gain pleasure
    niet iedereen is iedereen
    pi_30257803
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 12:25 schreef highway101 het volgende:
    Tsjonge wat n overdreven reacties hier! Heeft iedereen het nieuws wel gevolgd? "de regering deed niets"
    In eerste instantie (de eerste dag) stond New Orleans niet eens onder water. Dat gebeurde pas een dag later. Toen was er nog geen reden om massaal in te grijpen. Bovendien waren bijna alle communicatie afgebroken, en lagen de wegen (bruggen!) in puin. Vooral de bruggen over Lake Pontchartrain.
    Pas na bijna 2 dagen werdt de ramp echt duidelijk. Ik lees nog zo op nu.nl: "schade in New Orleans valt mee" Ik wil hiermee dus niet zeggen dat de regering z'n uiterste best deed, maar dat ze niets deden is onzin.
    Bovendien: Meteen toen de stad onder water liep, was de Coast Guard ter plekke met helikopters. Tsjah, hoeveel helikopters heb je nodig om tienduizenden mensen van de daken te halen? Dat duurt gewoon lang.

    Hier denkt iedereen goed te weten wat er fout is gegaan, maar met goede oplossingen heb ik nog niemand horen komen
    Wat er beter had gemoeten?
    Eerder beginnen met voedsel droppen, dat was in ieder geval al een begin geweest.
    zoals het potje thuis poept, poept het nergens
    _-*-_-*_-*-_-*_-*-_-*_-*-_-*_-*-_-*_-*-_-*_-*-_-*
    ACWW NWFC id: 2921-2609-9160 nick: tbone Town: Finetown
    Fiets
      zondag 4 september 2005 @ 14:38:04 #66
    94405 Tarak
    Follow the white rabbit...
    pi_30258083
    Dat het water in één keer zo ver kon stromen.... hebben ze geen tussendijken in New Orleans?
    If I had a world of my own, everything would be nonsense. Nothing would be what it is, because everything would be what it isn't. And contrary wise, what is, it wouldn't be. And what it wouldn't be, it would. You see?
    pi_30258527
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 14:38 schreef Tarak het volgende:
    Dat het water in één keer zo ver kon stromen.... hebben ze geen tussendijken in New Orleans?
    New Orleans is vrij smal. Oost-West vrij groot, maar Noord-Zuid zit er maar 5 km tussen de Mississippi en Lake Pontchartrain. Anders hou je wel erg weinig stad over. Maargoed, die stad ligt er ook niet zo tactisch tussen een rivier en de zee (Lake Pontchartrain grenst direct aan de golf) in the first place.
    Overigens vraag ik me af wat er gebeurt is met de mensen in de Mississippi-delta, daar waar de orkaan recht overheen gegaan is, met cat.4 winden en stormvloeden.

    / ¦ ¦ / ¦ ¦
    pi_30258819
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 12:25 schreef highway101 het volgende:
    Tsjonge wat n overdreven reacties hier! Heeft iedereen het nieuws wel gevolgd? "de regering deed niets"
    [..]
    Overdreven reacties hier? Misschien kun je dat ook mailen naar Bush, Newt Gingrich, de democratische en republikeinse partij en de Amerikaanse media.
    quote:
    Political leaders, Republican and Democrat alike, have blasted the Federal Emergency Management Agency and its parent agency, the Department of Homeland Security, for allowing New Orleans to descend into a cauldron of suffering and anarchy for three days and nights last week after Hurricane Katrina passed.

    President Bush, himself the target of criticism for the sluggish response, has pronounced the results "unacceptable."

    Dozens of others have chimed in with criticisms and proposals. "If we can’t respond faster than this to an event we saw coming across the Gulf for days, then why do we think we’re prepared to respond to a nuclear or biological attack?" said former House Speaker Newt Gingrich, a Republican.

    The Republican and Democratic leaders of the Senate Committee on Homeland Security and Government Affairs announced that they would launch an investigation into the disaster response. Sen. Mary Landrieu, DLa., called on Bush to go over the heads of those directing the emergency response and appoint a Cabinet- level official to take over. Rep. Mark Foley, R-Fla., called for splitting FEMA from Homeland Security.
    quote:
    Hier denkt iedereen goed te weten wat er fout is gegaan, maar met goede oplossingen heb ik nog niemand horen komen
    Goede oplossingen? Er zitten ginder een hoop mensen die betaald worden om oplossingen te bedenken voor alle mogelijke rampen. Een gebeurtenis als deze stond al jaren in hun top 3 van mogelijke rampen.
    New York Daily News:
    quote:
    [..] he made a point of publicly thanking Homeland Security chief Michael Chertoff and Federal Emergency Management Agency boss Michael Brown for their tireless work. What tireless work? The weasel Brown said the anticipated high death toll is "going to be attributable a lot to people who did not heed the advance warnings" and get out. Such compassion. Such stupidity. Many of them had no means of escape. And so they stayed behind, trapped in a doomed city as the lights went out and the poisoned waters rose. As for Chertoff, if this is the best his department can do, the homeland is not very secure at all.
    [..]
    But what is already more than clear is that the nation's disaster-preparedness mechanisms do not appear to be in the hands of officials who know how to run them.
    pi_30258979
    * DING * ON-TOPIC:

    Net is bekend geworden via CNN dat alle hotels en schuilplaatsen in naburige staten vol zitten en de overgebleven slachtoffers nu in [b] cruise=schepen[.b] worden gehuisvest.
    Kortom als je arm en werkloos was (wat veel van inwoners van New Orleans zijn) dat beland je van de hel in de hemel(cruise-schepen zijn drijvende paleizen.

    En de reden dat de internationale hulp niet doorkomt is vanwege logistieke problemen waarmee de Amerikaanse autoriteiten te kampen hebben en dus alles tegenhouden wat de Verenigde Staten binnen wil komen.
    gewoon een kutsmoes om het eigen falen te verbloemen en alsnog te herstellen zodat men later weer kan zeggen dat Amerika sterk en machtige genoeg is om uiteindelijk diens eigen inwoners te helpen zonder hulp van buiten
    pi_30259157
    Net gezien op de belgische tv. Belgie stuurt een aantal logistieke specialisten om te helpen. Dat is toch een van de dingen waar ze blijkbaar wel heel hard hulp bij nodig hebben.

    Daarnaast zitten er nog steeds heel veel mensen vast in hun huis, de reddingsoperatie met boten is gestaakt omdat het te gevaarlijk is. Een crew van de belgische tv ging mee met een vrouw die haar zus ging zoeken (per boot). Die beelden waren op sommige punten echt afschuwelijk, zeker als er weer eens een lijk voorbij dreef.

    Je zag een man die probeerde dmv een opgeblazen binnenband een veilige plek te bereiken. Hij was ondertussen niet meer in staat zijn hoofd boven water te houden. En dan dat water, met daarin de troep uit de rioolen, etc

    Ook een aantal balkons waar mensen nog steeds vastzaten zonder water en eten, en oh, het is heet in NO, erg heet.........
    stupidity has become as common as common sense was before
    pi_30260070
    Eén lichtpuntje: Soledad O'Brien is nog eens op TV, als reporter in New Orleans. Had haar niet meer gezien sinds "The Site" op MSNBC.
      zondag 4 september 2005 @ 16:14:51 #72
    17274 Wuder
    Wees blij dat je nog leeft!
    pi_30260407
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 16:00 schreef Doderok het volgende:
    Eén lichtpuntje: Soledad O'Brien is nog eens op TV, als reporter in New Orleans. Had haar niet meer gezien sinds "The Site" op MSNBC.






    Ja ze is wel knap ja
    Sinterklahs, Ghet Dawn!!!!
    pi_30260597
    politie plunderd ook.

    inplaats dat de politie helpt gaan ze
    gewoon rustig gratis winkelen met winkelkarretje.

    en maar zeiken dat er geen hulp is.

    http://asiantown.net/media/sale.wmv
    -
    pi_30261026
    Ook een leuke: het schijnt dat de reddingsvoertuigen waar president bush bij werd gefilmd alleen daar neer zijn gezet voor het interview, en niet om hulp te geven.


    http://www.tagesschau.de/(...)5,OID4692830,00.html
    http://www.livejournal.com/users/insomnia/604683.html
    quote:
    ARD correspondent Christine Adelhardt, who witnessed Bush's visit to Biloxi, was shocked about the extent to which the event was staged. The President brought with him vehicles to cut though the debris and rescue search teams, for which Biloxi had waited for days. But they did not go to work where the victims were, but only served as photogenic background props in remote areas of the town, she reported. Bush plans another victim to the effected states on Monday.
    Amerikaanse politiek op z'n best: het gaat niet om het resultaat, het gaat om welke indruk je maakt.
    pi_30262244
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 12:25 schreef highway101 het volgende:

    In eerste instantie (de eerste dag) stond New Orleans niet eens onder water. Dat gebeurde pas een dag later.
    Enkele uren na landfall waren er via internet live beelden te zien van een lokaal camerateam dat stapvoets door de stad reed. Een groot stuk stond toen wel degelijk al onder water en de verwoestingen waren enorm. Eerst kwam het water van de regenval (het zicht was te vergelijken met die bij dichte mist, er is zeer veel gevallen) en daarbij kwam het water van de storm surge (daar zijn ook beelden van). Daarna is het water verder gaan stijgen door doorgebroken dammen. Op de eerste dag zaten er al mensen op daken.

    Een open deur: een 'oplossing' voor dit soort rampen is een draaiboek. Er zijn teveel dingen misgegaan, alhoewel de omvang van deze ramp natuurlijk enorm is. Het 'ground zero' om het zo maar te zeggen is vele malen groter dan Manhattan na de aanslagen en het gebied is moeilijk begaanbaar. Door de verwoeste infrastructuur maar ook door gewapende figuren.

    Er worden vingers gewezen naar de federale overheid. Deels terecht, deels onterecht. Dat getroffenen supermarkten openbreken op zoek naar voedsel en water is tot daaraantoe, maar gewapende bendes namen zo snel het kon bezit van de stad en hebben hulpverlening ernstig belemmerd. Zelfs in de superdome zijn mensen doodgeslagen.
    pi_30263673
    Enkele berichten die me opvielen:


    Politieagenten geven er de brui aan of gaan mee plunderen:
    Dozens of officers turned in their badges or fled without a word.
    Some joined in with looters and marauders, plunging an already jittery situation into moments of complete societal breakdown.


    Vrouw stapt op bus met gloednieuwe flatscreen TV:
    On Friday, two lines formed at the pickup point: one for people in medical distress, another for evacuees heading to larger evacuation points. In a line of people headed for the convention center, a woman with a Wal-Mart cart pushed her way to the De La Salle bus.

    Through a bus window, she handed up a bag of tampons, boxes of crayons and pencils for her kids, and a brand-new looted 17-inch flat screen television.


    Jefferson Parish verwacht terugkeer inwoners vanaf maandag:
    Even though streets are strewn with storm debris, some neighborhoods remain flooded and almost all homes lack electricity and drinking water, Jefferson Parish residents will be allowed to return Monday at 6 a.m., Parish President Aaron Broussard reiterated Saturday, despite widespread skepticism from state and other parish officials.


    Geen toegang voor vluchtelingen:
    Mayor Ray Nagin criticized Jefferson Parish for closing the door to exhausted refugees who trudged over the Crescent City Connection to escape the ruined city and reach high ground on the West Bank.

    "We were taking in people from St. Bernard Parish. If we had a bottle of water, we shared it. Then when we were going to let people cross the bridge, they were met with frigging dogs and guns at the parish line," said Nagin during an aerial tour of the city.

    "They said, ’We’re going to protect Jefferson Parish assets.’ Some people value homes, cars and jewelry more than human life. The only escape route was cut off.


    Hulpdiensten in St Bernard Parish vinden verpleegtehuis met 31 lijken, 22 aan elkaar gebonden lichamen:
    Rescuers reached St. Rita’s nursing home in Poydras to find 31 dead in their beds. Another 50 were rescued alive from the home but were in poor condition. One rescue team found a man sticking out of an attic, hollering for help. Volunteer rescuer, Patrick Lannes of Arabi, said the man yelled to them, "You have got to get me out here; my whole family is dead in here with me.’"

    Twenty-two bodies were found tied together in Violet, which along with the rest of St. Bernard was one of the areas hardest hit by Hurricane Katrina. Officials said the 22 victims apparently had tied themselves together in a desperate attempt to survive the storm.


    Het doet aan Irak denken: niemand houdt body-count. Of toch... Official boos over vraag:
    Since Monday, when Katrina struck, officials from federal agencies and the governor's office have said it was not their job to count the dead. Federal Emergency Management Agency officials referred the question to the state and local officials – including parish coroners. Gov. Kathleen Blanco's administration turned the question back to FEMA.

    On Saturday, the bureaucratic vision changed: The federal Disaster Mortuary Operational Response Team will collect and count those whose lives were lost in the catastrophe, said Rear Adm. Craig Vanderwagen of the U.S. Public Health Unit. It is the same federal unit that dealt with the aftermath of the Sept. 11, 2001, terrorist attacks in New York, Washington, D.C., and Pennsylvania.

    Vanderwagen said a starting figure of the dead could come today or Monday at the latest.
    Asked for an estimate of the dead, Blanco said, "A lot."
    It could be in the thousands, she quickly added, but "we don't know."

    FEMA Director Mike Brown was visibly displeased with repeated requests for an estimated death toll. Brown not only bristled at the question, but told reporters it was "amazing" that the question was being pressed.


    Verlanglijstje van Plaquemines Parish official: 50 scherpschutters, dynamiet, 200 body bags:
    Amos Cormier, chairman of the governing council in Plaquemines Parish arrived Friday in Baton Rouge seeking a long list of supplies, his top request a satellite phone. Other items urgently needed: 50 military police, 50 assault rifles, 50 sharpshooters, dynamite and at least 200 body bags.


    Jefferson Parish: maandag terugkeren? Toch maar niet:
    Jefferson Parish also abandoned rosier projections and said residents should not plan to visit the parish Monday, even for the temporary check-up on their homes that had been announced in the immediate aftermath of Katrina's landfall.


    Geen nieuws, goed nieuws hulp nodig!
    "We didn’t have any goddamn help," Parish President Henry "Junior" Rodriguez said. "You would think if those assholes didn’t get any communications from us that they could figure out that we needed help."


    Eindelijk eruit geraakt ... om te sterven in busongeluk:
    A motorcade of 95 air-conditioned buses broke away from the troop transport vehicles they had been following and made for the Superdome, the city's shelter of last resort, to complete an evacuation that on Thursday had pared back a refugee population that peaked at about 25,000.
    The show of force began to yield results, but not without incident. One unit in a five-bus caravan had reached Opelousas when it flipped on its side, killing one passenger and injuring 17 others.


    Triage op luchthaven: hopeloze gevallen worden opzij gezet:
    "I have been busy administering last rites," he acknowledged, though he declined to offer specific numbers. "There is a triage center and the doctors have moved patients they can't help aside.
    "In that area there are so many people," he said. "They're just there waiting to die."
    Although Lavastida again declined to provide specific figures, he conceded the death toll at the airport will soon top 100.


    Meer chaos dan na tsunami, erger dan 9/11:
    "This is unequivocally, by far, the single most chaotic disaster situation I've ever experienced," said Dr. Mona Khanna, who said she worked on location after the devastating tsunami in Asia (last year? This year?).

    Other FEMA workers, echoing a viewpoint New Orleans Police Department brass were voicing in the last dry pockets of the city during the week, said Katrina dwarfs the terrorist attacks of 2001.
    "I did 9/11," said Michael Rieger, a photographer for the federal disaster agency. "This is worse."


    Kosten voor herstel van kustlijn en bescherming tegen orkaan: 15 miljard $:
    Congress also is considering a $1.2 billion proposal to begin restoring the coastline, a process estimated to eventually cost $15 billion.

    "We're trying to put together a package recommending a comprehensive hurricane protection and costal restoration program that will provide a much higher level of protection, with the restoration of critical land features in the coastal zone that provide surge protection," Hanchey said.


    Na het water, de termieten?
    Johnson said he was unaware of the unique problems that debris would present if it is infested with Formosan termites, but said that would be added to the list.

    When South Carolina officials stored debris from Charleston's older neighborhoods in empty lots on the outskirt of town after Hurricane Hugo hit the Formosan termite-infested area, the termites were spread to new areas, officials there said.

    Entomologist Kenneth Grace of the University of Hawaii said it's likely that floodwater may result in a reduction of termite nests in the New Orleans area, but that even long-standing stormwater won't kill all of the damaging insects. That's because their underground nests are likely to contain pockets of air, and they also have nests in the upper trunks of trees above the floodwaters.

    And he warned that moving building debris around was likely to spread the insects to areas not yet infested, just like in Charleston.


    Problemen voor advocaten, huiseigenaars, makelaars:
    Thousands of lawyers in the metropolitan area have lost their files, their clients and their offices, but one of the biggest legal ramifications of Hurricane Katrina's flooding waters is the probable loss of real estate records dating back to the early 1800s.

    The records, which include titles, mortgages, conveyances and liens, were stored in the now-flooded basement of City Hall on Poydras Street.

    For City Hall records, Sterbcow said, "it's the mortgages that's going to be ugly. To put it mildly, how are you going to be able to prove if you own a piece of property if your records are gone? How are you going to be able to prove you have a mortgage, or one is paid off?"


    Bevalling in politiecel, hulpverleners dreigen baby af te nemen:
    It was inside a holding cell Tuesday night that Stephens gave birth to the couple's first child, a daughter. The memory made Gleason swell … with anger.
    "The conditions the baby was born in were disgusting,'' he said, describing blood that soaked several sheets and backed up the toilet after a doctor delivered he baby. "I was holding the IV, wiping my fiancée's head down with a wet rag. I held her down when the doctor broke her water bag and put the baby in position (for delivery).

    Gleason said he was worried about the birth because Stephens suffers from epileptic seizures. But a day later, medical officials arrived and said they had to take Stephens and the newborn by helicopter to a hospital.

    Authorities said they had no room for Gleason because they also were transporting a man injured in a crane accident. And when Stephens objected to leaving without her fiancé, Gleason said things got ugly.
    "They told her if she didn't go that they were going to take the baby away,'' Gleason said. "They threatened her as much as they could to get her in there.''

    But when asked what he and his fiancée had named their first child, a grin crept across Gleason's face. The original plan was to name her Haley. But that changed after the hurricane hit New Orleans.
    "My fiancée wanted to name her Katrina because her water broke on the day of the hurricane and the day after the hurricane she had her,'' Gleason said. "I don't know if she's got it on the birth certificate yet, but that's what she told the doctor.''


    Goed nieuws voor makelaars in Batton Rouge, worden overspoeld door klanten:
    Baton Rouge has seen a flurry of real estate activity this week with thousands of Hurricane Katrina evacuees descending on the city.

    Local realtors said Thursday that many families are buying homes in the Baton Rouge area because they realize that a return to the Big Easy is a big time away. And businesses displaced by the storm are snapping up office and warehouse space in the state's capital city because it may be years before they return home.
    Some consumers with solid credit scores and large down payments are getting virtually paperless mortgages within days instead of the weeks.

    Lynda Schlif of Realty Executives Integrity First Real Estate said that her office has been "swamped, swamped, swamped."
    ...
    Latter & Blum/C.J. Brown is not alone in being flooded with requests for space.


    Vrouw hoort onderburen verdrinken:
    Phillips’ downstairs neighbor, Terrilyn Foy, 41, and her 5-year-old son, Trevor, were unable to escape, Phillips said. By late Monday the surging waters of Lake Pontchartrain had swallowed the neighborhood. The water crept, then rushed, under the front door, Phillips said, then knocked it from its hinges. In less than 30 minutes, Phillips said, the water had topped her neighbors’ 12-foot ceiling and was gulping at hers.

    "I can still hear them banging on the ceiling for help," Phillips said, shaking. "I heard them banging and banging, but the water kept rising." Then the pleas for help were silenced by the sway of the current, she said.


    Bewijsmateriaal vernietigd. Honderden misdaden kunnen ongestraft blijven:
    New Orleans criminal justice officials cringed Wednesday at another disaster evolving in the wake of Hurricane Katrina: the possible long-term collapse of the city’s criminal justice system.

    With the flooding of the police department’s evidence and property room in the basement of police headquarters, evidence and records in hundreds of criminal cases appeared to be irretrievably lost, police spokesman Marlon Defillo said.

    Evidence in the most serious, pending cases, from murder to rape to robbery, was housed in the basement, Defillo said.
    “We lost thousands of documents and untold evidence,” Defillo said. “We lost everything.”

    The floodwaters in the basement of criminal court at Tulane Avenue and Broad Street also inundated old evidence in thousands of old cases under appeal. The lost evidence could reopen cases that otherwise had little chance of getting back into trial court.

    “We’re in serious trouble,” Defillo said.


    Tekort aan bouwmaterialen verwacht in komende jaren:
    Rebuilding New Orleans after Hurricane Katrina will be a yearslong process that will create nationwide shortages of building materials, keep builders across the country busy for years, and ultimately result in a wave of new construction that will change the face of New Orleans.
    Ford said shortages of building materials will certainly occur. Major manufacturing operations of lumber companies such as Georgia Pacific were in Katrina’s path along the Gulf Coast.

    “It depends on any damage to those facilities,” Ford said.

    Compounding the problem will be the fact that the nation has been in the midst of a housing boom that has resulted in concrete shortages and rising steel prices, he said.
    pi_30264077
    Thanx voor het posten Doderok, sommige dingen wist ik nog niet....

    Gisteren ofzo dacht ik "gelukkig, eindelijk is er hulp gekomen". Waarom de mensen naar de luchthaven worden verplaatst snap ik wel, maar het is daar niet veel beter als ik dat zo hoor.
    pi_30264677
    En nu is het eindelijk zover dat de hele stad ontruimd moet worden. Er mag niemand meer achterblijven daar het logistiek te moeilijk wordt om die mensen gedurende de maanden dat het water wordt weggepomd en daarna de maanden dat de stad wordt schoongemaakt te voorzien van eten en drinken.
    stupidity has become as common as common sense was before
    pi_30265778
    Nu op de bbc, een documentaire over de laatste week in NO.
    stupidity has become as common as common sense was before
    pi_30266218
    N.O is ondertussen verboden gebied geworden.
    quote:
    NEW ORLEANS Niemand mag in New Orleans
    blijven.Alle mensen moeten onmiddellijk
    weg uit de stad omdat de Amerikaanse
    overheid niet in staat is om deze groep
    te voeden.Dat is bekend gemaakt door de
    Amerikaanse minister van Veiligheid.

    Zes dagen na de orkaan Katrina is in
    New Orleans begonnen met de berging van
    de lijken.Die drijven in het water of
    liggen onder het puin van ingestorte
    huizen en gebouwen.

    Uit alle delen van de wereld wordt hulp
    aangeboden aan de VS.Ook uit landen die
    bekend staan als vijanden van Bush.Iran
    wil helpen als Bush dat vraagt en ook
    Cuba heeft na de ramp hulp aangeboden.
    pi_30266958
    http://video.msn.com/v/us/v.htm?f=00&g=31261c04-42a8-47fe-980b-40ec861b85bb,31261c04-42a8-47fe-980b-40ec861b85bb,53d339ff-55e8-454f-bba5-9462bf408bef,19fc9c45-54bb-4e97-b525-fab1610471bd,866f6b8d-e266-46d8-9040-69b8e41e9bc3,6236f0ff-0820-42ff-b3e8-a0367b473ab8,c8fa2426-7e4a-4609-8f6c-6b34237a99fa,2473d36c-8437-4b2e-a052-e2d42c7bf3b2,715527ab-b468-419e-856c-4ef02e25723f,d10f6e1e-c75b-43ee-8908-758805742d39,&t=m5


    ‘She drowned Friday night’
    Sept. 4: Aaron Broussard, president of Jefferson Parish, La., breaks down while telling NBC's Tim Russert the story of the death of the mother of one of the parish’s employees


    EDIT: FKKING reclameblok eerst


    als je dan dit leest, al eens eerder had hij gewaarschuwd maar werd toen ook al uitgelachen en in de steek gelaten, gelukkig goed afgelopen toen maar je weet meteen hoe ook de bureaucratie slachtoffers maakt. toendertijd werd zijn oproep niet sirieus gezien, omdat wettelijk hij volgens plan niet eens een evacuatie mag oproepen, boviendien moest de senaat verkiezing doorgang krijgen


    Monday, July 11, 2005
    Aaron Broussard Jumps The Gun
    During Hurricane Dennis many in the newsroom were making fun of Jefferson Parish President Aaron Broussard because he called a voluntary evacuation before the storm even entered the gulf, and while the state senate election was still scheduled to go on. Luckily, it didn't seem to matter because so few people left, but still... What a sloppy move!

    Worse yet, he ignored the evacuation plan that all the parishes had agreed on. The newsroom got a call from the LA State Police after JP's press conference stating that only they (the LSP) had the authority to manage an evacuation. Governor Blanco released a similar statement to us also.

    Honestly, I think it is always wise to evacuate the unprotected low-lying areas, but for those of us behind the protection levees it is unnecessary. Broussard jumped the gun, and what's worse is that in the future people will take his evacuation orders less seriously. Tsk tsk.

    On toppa that - the local stations didn't challenge Broussard very harshly on his actions because if you piss off a political leader then they won't give you interviews in the future. And in the news business you just can't afford to be left outta the loop on stories, hence soft questions galore. And that is just a fraction of how bad this system gets, my friends.


    bron: http://nolagrit.blogspot.(...)ssard-jumps-gun.html

    [ Bericht 10% gewijzigd door bbstreams op 04-09-2005 20:00:04 ]
    pi_30267253
    Ow shit, zag net effe CNN, kreeg de indruk dat ze van Rumsfeld een nationale held gingen maken. Bedankjes van (momenteel nog) het hoofd van FEMA.

    Kreeg althans die indruk, ben jammer genoeg allergisch voor Rumsfeld waardoor ik reeds na enkele seconden moest zappen, kan me dus vergissen.

    pi_30267310
    Hij zat inderdaad zwaar te huilen, niet gek natuurlijk.
    Allah Al Watan Al Malik
    pi_30267650
    quote:
    04 September 2005 10:31
    Alligator aan de wandel na Katrina

    NEW ORLEANS Na de orkaan Katrina is een alligator verdwenen uit de dierentuin van New Orleans. Een aantal dieren had de benen genomen maar die zijn, op de alligator na, vanzelf teruggekomen. Het is onduidelijk of de alligator door de ondergelopen straten van de stad zwemt.

    De meeste dieren van de dierentuin zijn goed door de orkaan heengekomen. Alleen een paar otters overleefden het niet.

    De dierentuin, die op een hooggelegen terrein ligt, was al jaren voorbereid op een zware orkaan. De betonnen verblijven waren extra versterkt. Toch is er veel schade. De beheerder verwacht dat het herstel wel 4 jaar kan duren.
    Allah Al Watan Al Malik
    pi_30267704
    quote:
    122 Teletekst zo 04 sep
    ***************************************
    New Orleans "verboden gebied"

    ***************************************
    NEW ORLEANS Niemand mag in New Orleans
    blijven.Alle mensen moeten onmiddellijk
    weg uit de stad omdat de Amerikaanse
    overheid niet in staat is om deze groep
    te voeden.Dat is bekend gemaakt door de
    Amerikaanse minister van Veiligheid.

    Zes dagen na de orkaan Katrina is in
    New Orleans begonnen met de berging van
    de lijken.Die drijven in het water of
    liggen onder het puin van ingestorte
    huizen en gebouwen.

    Uit alle delen van de wereld wordt hulp
    aangeboden aan de VS.Ook uit landen die
    bekend staan als vijanden van Bush.Iran
    wil helpen als Bush dat vraagt en ook
    Cuba heeft na de ramp hulp aangeboden.

    ***************************************
    Allah Al Watan Al Malik
    pi_30267791
    quote:
    Al-Zarqawi noemt Katrina 'begin van het eind

    DUBAI - De leider van al-Qaeda in Irak, Abu Musab al-Zarqawi, heeft op internet verklaard dat de orkaan Katrina "het begin van de ineenstorting" van de Verenigde Staten betekent.


    "Felicitaties aan de moslimwereld, aan onze sjeik Osama abu Abdullah (bin Laden) en aan sjeik Ayman Zawahiri (de tweede man van al-Qaeda, red.) met de vernietiging van Amerika, hoofd van alle kwaad. Het is het begin van de ineenstorting."

    De verklaring meldt verder dat de orkaan Katrina "de wraak van god" is en dat de "gebeden van de onderdrukten nu zijn verhoord". De betrouwbaarheid van het internetbericht kon niet worden bevestigd.
    http://www.telegraaf.nl/buitenland/article24988751.ece



    Nu een grote aanslag in de VS plegen zou wel een enorme klap in het gezicht van the USA zijn trouwens..
    "Whatever the mind of man can conceive and believe, it can achieve" Napoleon Hill
    pi_30268035
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 20:05 schreef venomsnake het volgende:

    [..]

    http://www.telegraaf.nl/buitenland/article24988751.ece



    Nu een grote aanslag in de VS plegen zou wel een enorme klap in het gezicht van the USA zijn trouwens..
    Lijken net die fundamentalistische Christenen in Amerika met hun "wraak van God".
    Allah Al Watan Al Malik
    pi_30268709
    er word ook veel gesproken over nederland en onze deltawerken, als balkenende wakker is kan nederland een wellicht er grote rol spelen in de wederopbouw, zou een grote insteker zijn voor de nederlandse economie als nederlandse bedrijven daar kunnen bouwen
    pi_30268912
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 20:33 schreef bbstreams het volgende:
    er word ook veel gesproken over nederland en onze deltawerken, als balkenende wakker is kan nederland een wellicht er grote rol spelen in de wederopbouw, zou een grote insteker zijn voor de nederlandse economie als nederlandse bedrijven daar kunnen bouwen


    Als ik jou was zou ik al m'n spaargeld steken in aandelen Halliburton en de Carlyle Group.
      zondag 4 september 2005 @ 20:48:28 #90
    71480 zoalshetis
    eerlijk=eerlijk
    pi_30269203
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 20:12 schreef Mutant01 het volgende:

    [..]

    Lijken net die fundamentalistische Christenen in Amerika met hun "wraak van God".
    ja alleen hebben die dan nog geen echt grote aanslag of kleinere aanslagen op hun naam staan... nuance my friend...
    hoofdletters kosten teveel tijd
    don't avoid pain to gain pleasure
    niet iedereen is iedereen
      zondag 4 september 2005 @ 21:16:49 #91
    39158 confined
    breaking the waves
    pi_30270046
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 12:25 schreef highway101 het volgende:
    Tsjonge wat n overdreven reacties hier! Heeft iedereen het nieuws wel gevolgd? "de regering deed niets"
    In eerste instantie (de eerste dag) stond New Orleans niet eens onder water. Dat gebeurde pas een dag later.
    Jij hebt teveel naar Chertoff geluisterd? Op maandag waren de dijken al gebroken hoor en dat werd toen ook al in de grote media groot gemeld...
    Ik zou zeggen: lees americablog (http://americablog.org/) eens goed door en bekijk alle bijbehorende video's an audiolinks eens. Oh ja, en volg ook bijvoorbeeld de Interdictor weblog even.
    En nee, de regering deed inderdaad niets. En dat nu.nl meldt dat de schade meevalt... Hier in NL was de berichtgeving toch al dramatisch slecht, aangezien ze meer aandacht hadden voor Veerman blijkbaar. CNN was al dagen live aan het coveren toen ze hier in NL doorkregen wat er gaande was.

    edit:
    Even opgezocht op americablog.org
    quote:
    Here's what Chertoff had the nerve to allege.

    Chertoff said the double-barreled hit taken by the New Orleans area -- the hurricane, and the breaching of the city's levees -- is what has complicated the government's response.

    "We were prepared for one catastrophe," Chertoff said. "The second catastrophe, frankly, added a level of challenge that no one has seen before."

    This is a new variation of the lie Bush was spinning earlier this week, that no one could have ever foreseen the levees breaking. There are two responses to this:

    1. We most certainly foresaw a levee breaking, and in fact the media reported on that possibility on Sunday before the storm even hit:

    Forecasters fear levees won’t hold Katrina, Daily Advertiser, August 28, 2005

    2. By Monday morning - MORNING - the levees had broken wide open. Where was George Bush? On vacation for two and a half more days. Where were YOU? God only knows, because the president didn't meet with you and everyone else until two days later. By Monday morning you already knew the levee had broken and you didn't act until two days, to five days, later.


    [ Bericht 42% gewijzigd door confined op 04-09-2005 21:22:00 ]
    pi_30270545
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 08:15 schreef Saabmobiel het volgende:

    [..]

    Klopt, het betrof een kleine helicopter van het nieuws welke geen mogelijkheid heeft om mensen aan boord te nemen (wellicht 1 extra naast piloot en cameraman).

    Eerder op de zaterdag hebben ze hun eigen eten en drinken naar mensen afgeworpen. Ze zijn terugggegaan naar het vliegveld en hebben de helicopter afgeladen met flessen water en legermaaltijden.

    Iedereen die ze onderweg tegenkwamen in NO hebben ze voorzien van water en maaltijden, een kleine druppel, maar beter dan erboven vliegen en een beetje filmen.
    de helikopter die ik zag was zo'n grote helikopter die grote dozen met voedsel vervoerden en ze die dozen dumpten als ze iemand levend in het water zagen, kan ook zijn dat die mensen in het water later alsnog werden opgepikt door de politie en brandweer die in boten door de wijken vaarden, het lijkt me wel allemaal omslachtig maar goed, er werd ook gezegd dat ze dat deden om plunderingen tegen te gaan ofzo
    pi_30271208
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 20:03 schreef Mutant01 het volgende:

    [..]

    en Noord-Korea ook
    quote:
    Iran biedt aartsvijand VS hulp aan

    Na andere politieke tegenstanders heeft ook Iran de Verenigde Staten humanitaire hulp aangeboden voor de slachtoffers van orkaan Katrina. Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken liet weten dat de hulp via de Rode Halve Maan kan worden gestuurd zodra daar een verzoek om komt.
    Teheran duidt de Verenigde Staten vaak aan als de 'Grote Satan', terwijl Washington Iran beschouwt als een land dat terrorisme steunt en een kernwapen probeert te ontwikkelen. Overigens hebben de Verenigde Staten Iran in het verleden wel humanitaire hulp geboden bij natuurrampen als aardbevingen.
    Eerder kregen de slachtoffers van Katrina hulp aangeboden van Noord-Korea, Cuba en Venezuela, landen die op zeer gespannen voet staan met de Verenigde Staten.
    http://www2.rnw.nl/rnw/nl/news/international/#4568596
      zondag 4 september 2005 @ 22:04:34 #94
    70154 klez
    100 million+ death and countin
    pi_30271517
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 16:35 schreef joshus_cat het volgende:
    Ook een leuke: het schijnt dat de reddingsvoertuigen waar president bush bij werd gefilmd alleen daar neer zijn gezet voor het interview, en niet om hulp te geven.


    http://www.tagesschau.de/(...)5,OID4692830,00.html
    http://www.livejournal.com/users/insomnia/604683.html
    [..]

    Amerikaanse politiek op z'n best: het gaat niet om het resultaat, het gaat om welke indruk je maakt.
    Gelukkig is dat in Nederland anders.
    "They have invented a myth that Jews were massacred "
    Ahmadinejad, leader of Iran
    pi_30271518
    Ben wel benieuwd wat die landen zouden doen als Bush ze vraagt effe een paar miljardjes te passen. Ik denk dat ze dan wat minder snel hulp geven. Ze doen dit gewoon om de US zwak te laten lijken. Logisch natuurlijk, alles doen om je vijand dwars te zitten. Ook al zal niemand deze aanbiedingen serieus nemen.
    / ¦ ¦ / ¦ ¦
    pi_30274678
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 22:04 schreef klez het volgende:

    [..]

    Gelukkig is dat in Nederland anders.
    ...want wij hebben pauline broekema die vraagt of er al een crisiscentrum is.
    pi_30274736
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 20:33 schreef bbstreams het volgende:
    er word ook veel gesproken over nederland en onze deltawerken, als balkenende wakker is kan nederland een wellicht er grote rol spelen in de wederopbouw, zou een grote insteker zijn voor de nederlandse economie als nederlandse bedrijven daar kunnen bouwen
    f'up: wat ik half-serieus postte is nog waar ook: 'Halliburton hired for storm cleanup'

    http://www.chron.com/cs/CDA/ssistory.mpl/business/3335685
    pi_30274921
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 20:05 schreef venomsnake het volgende:

    [..]

    http://www.telegraaf.nl/buitenland/article24988751.ece



    Nu een grote aanslag in de VS plegen zou wel een enorme klap in het gezicht van the USA zijn trouwens..
    Zulk soort berichten kan niet verrassend worden genoemd. Dit soort mensen is nou eenmaal vrij gestoord en zullen alles aanpakken om amerika pijn te doen. Ik vind zelfs dat een reactie vanuit die hoek lang uitbleef. Had wel dansende mensen verwacht omdat er zoveel amerikanen dood zijn.
    stupidity has become as common as common sense was before
    pi_30276008
    Breaking News
    Army Corps of Engineers says police killed some of its workers as they crossed a bridge on the way to repair a canal. More soon

    www.cnn.com

    "Whatever the mind of man can conceive and believe, it can achieve" Napoleon Hill
      maandag 5 september 2005 @ 00:36:59 #100
    2618 Beezz
    Criticaster
    pi_30276401
    http://observer.guardian.(...)6903,1562517,00.html

    Wat een sicko's.
    quote:
    Other Britons are, apparently, stranded in the hotel. However, contact with the outside world remains haphazard.

    There is a payphone in the hotel lobby, but US operators have been refusing to accept collect calls from stranded Britons.

    'Some of them are just hanging up even after they have explained they are trapped in New Orleans. It's like - what emergency?' said Scott. He added that conditions in the lobby were described as atrocious, with sewage up to knee level last night.
      maandag 5 september 2005 @ 00:38:43 #101
    2618 Beezz
    Criticaster
    pi_30276439
    quote:
    Op maandag 5 september 2005 00:19 schreef venomsnake het volgende:
    Breaking News
    Army Corps of Engineers says police killed some of its workers as they crossed a bridge on the way to repair a canal. More soon

    www.cnn.com

    Dat schijnt dus een 'gunman' geweest te zijn die op de engineers schoot, waarna de politie arriveerde en hem doodschoot. Dat zeiden ze teminste net op CNN.

    edit: Volgens mij heb ik dat verkeerd begrepen, dat maak ik teminste op uit deze posts.
    edit: Nee toch goed begrepen.

    [ Bericht 3% gewijzigd door Beezz op 05-09-2005 00:53:39 ]
      maandag 5 september 2005 @ 02:24:47 #102
    19840 Libris
    Live from Singapore
    pi_30278663
    CNN Breaking News:
    -- A rescue helicopter crashes in New Orleans. No details on casualties yet.
    pi_30278962
    quote:
    Op maandag 5 september 2005 02:24 schreef Libris het volgende:
    CNN Breaking News:
    -- A rescue helicopter crashes in New Orleans. No details on casualties yet.
    minder:




    maar: Rescue helicopter crashes; pilot and crew rescued
      maandag 5 september 2005 @ 03:08:47 #104
    19840 Libris
    Live from Singapore
    pi_30279059
    quote:
    Op maandag 5 september 2005 02:57 schreef LennyKravitz het volgende:

    [..]

    minder:


    [afbeelding]

    maar: Rescue helicopter crashes; pilot and crew rescued
    Ach, bemanning is gered, en het was toch al een zooitje...
    pi_30280294
    Op de frontpage staat een nieuwsbericht dat begint met de volgende alinea:
    quote:
    De evacuatie van New Orleans is voltooid. De laatste driehonderd mensen zijn gisteravond opgehaald bij het congrescentrum van de door orkaan Katrina verwoeste stad. Er kan nu een begin worden gemaakt met het leegpompen van de ondergelopen stad en het opruimen van de rommel.
    Dat klopt toch helemaal niet? Zowel de Nederlandse tv, krant en FOK (behalve het nieuwsforum) lijken zich niets van de realiteit aan te trekken , in New Orleans waren ze gisteren heel de dag nog steeds bezig met mensen uit de stad te halen! Er staat dat de laatste driehonderden mensen eergisteren al opgehaald waren, en dat de evacuatie voltooid is. Dat is gewoon echt niet waar. Er zitten en zaten nog behoorlijk wat mensen vast in de stad.

    Misschien dat de laatste groep van 300 mensen bij het congrescentrum toen zijn opgehaald. Maar VOLTOOID is nog niets!
    En doe mij anders jouw mening maar.
      maandag 5 september 2005 @ 08:49:41 #106
    19840 Libris
    Live from Singapore
    pi_30280346
    quote:
    Op maandag 5 september 2005 08:46 schreef Kwaaie_Pief het volgende:
    Op de frontpage staat een nieuwsbericht dat begint met de volgende alinea:
    [..]

    Dat klopt toch helemaal niet? Zowel de Nederlandse tv, krant en FOK (behalve het nieuwsforum) lijken zich niets van de realiteit aan te trekken , in New Orleans waren ze gisteren heel de dag nog steeds bezig met mensen uit de stad te halen! Er staat dat de laatste driehonderden mensen eergisteren al opgehaald waren, en dat de evacuatie voltooid is. Dat is gewoon echt niet waar. Er zitten en zaten nog behoorlijk wat mensen vast in de stad.

    Misschien dat de laatste groep van 300 mensen bij het congrescentrum toen zijn opgehaald. Maar VOLTOOID is nog niets!
    Nu.NL meldde dat gisterochtend al... met een vreemd nieuwsbericht..
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 12:13 schreef Libris het volgende:
    Maar de stad is leeg nu, volgens nu.nl

    De evacuatie van New Orleans is voltooid. De laatste driehonderd vluchtelingen zijn zaterdag met bussen weggehaald uit het Football-stadion Superdome. Het hart van de stad is nu overgelaten aan de doden en de stervenden.

    Hoeveel dat er zijn, is nog altijd onbekend. Gouverneur Kathleen Blanco van Louisiana schatte het dodental zaterdag op enkele duizenden. De lichamen zijn overal: drijvend in het water, verborgen in huizen en in auto's op verlaten snelwegen. De doodsoorzaken zijn even divers. Naast het geweld van de orkaan en het wassende water eisten moord, zelfmoord en uitputting door hitte, ziekte en honger vele slachtoffers.

    In het Superdome hebben uiteindelijk zo'n 20 duizend vluchtelingen bijna een week op hulp gewacht. Dat waren vooral arme zwarte inwoners van de stad, die zelf niet de middelen hadden om tijdig een veilig heenkomen te zoeken.

    De genie-afdeling van het Amerikaanse leger is begonnen met de voorbereidingen om New Orleans droog te pompen. Die operatie kan een maand gaan duren. Planologen zeggen dat de beste oplossing waarschijnlijk is een groot deel van de stad af te breken en opnieuw op te bouwen.

    Ondertussen krijgen de Verenigde Staten internationale hulp aangeboden voor de slachtoffers van de orkaan. Die komt ook uit onwaarschijnlijke hoek. President Hamid Karzai van Afghanistan zegde een bedrag van 100 duizend dollar toe. Afghanistan is zelf zwaar afhankelijk van Amerikaanse steun.

    Vreemde zin: Het hart van de stad is nu overgelaten aan de doden en de stervenden.
    pi_30280415
    Als je CNN een beetje volgen dan weten ze dat het niet klopt. En iedereen neemt het maar van elkaar over. Dat Nu.nl bericht klinkt ongeveer hetzelfde als wat ik overal lees en hoor.

    Als je enkel de Nederlandse media volgt (behalve misschien NOVA) dan zou je echt denken dat er vrij weinig aan de hand is, terwijl een ramp van deze omvang nauwelijks is voorgekomen. Het lijkt alsof ze nog steeds vast houden aan die eerste berichten, dat de schade van de orkaan wel mee valt. Hoe komt dat?
    En doe mij anders jouw mening maar.
      maandag 5 september 2005 @ 09:13:35 #108
    6467 QyRoZ
    Just Q it!
    pi_30280662
    De evacuatie van de Superdome en het Convention Center is voltooid, maar er zitten nog steeds duizenden mensen vast in de stad, en nog genoeg gangs en plunderaars.
    For great justice!
      maandag 5 september 2005 @ 09:47:41 #109
    33923 GedachtenPolitie
    Hold that thought!
    pi_30281161
    Broussard's statement: "Yesterday--yesterday--FEMA comes in and cuts all of our emergency communication lines. They cut them without notice. Our sheriff, Harry Lee, goes back in, he reconnects the line. He posts armed guards on our line and says, 'No one is getting near these lines.'"

    http://rense.com/general67/madsen.htm
    pi_30281204
    quote:
    Op maandag 5 september 2005 08:56 schreef Kwaaie_Pief het volgende:
    Als je CNN een beetje volgen dan weten ze dat het niet klopt. En iedereen neemt het maar van elkaar over. Dat Nu.nl bericht klinkt ongeveer hetzelfde als wat ik overal lees en hoor.

    Als je enkel de Nederlandse media volgt (behalve misschien NOVA) dan zou je echt denken dat er vrij weinig aan de hand is, terwijl een ramp van deze omvang nauwelijks is voorgekomen. Het lijkt alsof ze nog steeds vast houden aan die eerste berichten, dat de schade van de orkaan wel mee valt. Hoe komt dat?
    Ja. soms neemt nu.nl het letterlijk over van CNN en Fox. Daarom check ik de nieuwsberichten altijd effe bij een Amerikaans mediabureau.
    Ook hoor je niets meer over de Mississippi coast (Gulfport, Biloxi) en de Mississippi delta (waar ik al eens een sattelietfoto van gepost heb). Het lijkt nu allemaal om New Orleans te draaien, terwijl het getroffen gebied 6x zo groot als Nederland is. Als zoiets hier gebeurde zou Nederland half onder water staan, en zo goed als failliet gaan. Alleen heel grote rijke landen kunnen zo'n ramp aan.
    / ¦ ¦ / ¦ ¦
    pi_30281409
    Deze mag wat mij betreft de openingspost in:
    http://www.nydailynews.com/front/story/343324p-292991c.html
    pi_30281507
    quote:
    Worried about looting? You ain't seen nothing yet.
      maandag 5 september 2005 @ 10:09:18 #113
    70154 klez
    100 million+ death and countin
    pi_30281528
    quote:
    Op maandag 5 september 2005 10:02 schreef MartijnA3 het volgende:
    Deze mag wat mij betreft de openingspost in:
    http://www.nydailynews.com/front/story/343324p-292991c.html
    Hoe zuidelijker, hoe corrupter. Typisch dat het in Europa hetzelfde werkt.
    "They have invented a myth that Jews were massacred "
    Ahmadinejad, leader of Iran
    pi_30281814
    quote:
    Op maandag 5 september 2005 09:47 schreef GedachtenPolitie het volgende:
    Broussard's statement: "Yesterday--yesterday--FEMA comes in and cuts all of our emergency communication lines. They cut them without notice. Our sheriff, Harry Lee, goes back in, he reconnects the line. He posts armed guards on our line and says, 'No one is getting near these lines.'"

    http://rense.com/general67/madsen.htm
    Betere bron: http://www.msnbc.msn.com/id/9179790/

    Rare dingen allemaal.

    ---

    CNN meldt dat niet iedereen gered kan worden:
    http://edition.cnn.com/2005/US/09/04/coastguard.rescue/index.html
    pi_30282305
    Tjonge, nog lang niet iedereen is weg. ik ben benieuwd hoeveel lijken er uiteindelijk gevonden gaan worden.
    pi_30282441
    quote:
    Worried about looting? You ain't seen nothing yet
    Het ziet er alleen een stuk minder camerageniek uit in vergelijking met een grote boze neger die met een breedbeeldtv een winkel uit waadt....
    If you have a problem, if no-one else can help, and if you can find them, maybe you can hire the A-Team
      maandag 5 september 2005 @ 11:10:05 #117
    128272 Haaibaaike
    50 jaar Golden Earring.
    pi_30282790
    Politie New Orleans schiet vijf mannen dood
    NEW ORLEANS - Politieagenten in New Orleans hebben zondag zeker vijf mannen doodgeschoten, die deel uitmaakten van een gewapende groep. Dat heeft politiechef W.J. Riley laten weten. De mannen zouden hebben geschoten op een een groep aannemers die onder politiebegeleiding aan het werk wilde. De doden vielen toen de politie terugschoot. Het incident gebeurde op een brug. Geen van de arbeiders raakte gewond. Elders in de stad stortte een helikopter neer. Twee passagiers raakten lichtgewond. De politie treedt onverminderd hard op tegen plunderaars.
    Nog steeds wachten duizenden mensen in de overspoelde stad op hulp. Hoewel voor de orkaan Katrina over het gebied raasde honderdduizenden zijn geėvacueerd en daarna nog eens tienduizenden, verblijven er vermoedelijk nog enkele duizenden mensen in New Orleans. Honderden mensen per dag worden opgepikt met boten en helikopters. De politie krijgt dagelijks duizenden telefonische hulpoproepen van mensen die nog vastzitten in hun huis. De autoriteiten zeggen vorderingen te maken met het droogpompen van de stad, maar verwachten dat dat evengoed nog zeker tachtig dagen gaat duren.

    De Amerikaanse minister van Defensie Rumsfeld heeft zondag een bezoek gebracht aan het gebied. De bewindsman wilde in kaart brengen welke hulp nodig is. "Het zal vele, vele maanden of zelfs jaren duren voordat dit gebied weer is volledig is hersteld", zei Rumsfeld op het vliegveld van New Orleans. Hij wees nadrukkelijk op de omvang van de ramp. "Niemand kan iets verzinnen in de geschiedenis van ons land dat in de buurt komt" .

    De Amerikaanse regering heeft veel kritiek gekregen, omdat veel te lang zou zijn gewacht met een grote hulpoperatie. De eerste dagen stonden de lokale autoriteiten er praktisch alleen voor.

    De evacuatie van de tienduizenden vluchtelingen die sinds Katrina in het grote stadion Superdome en het aangrenzende congrescentrum van New Orleans bivakkeerden, is praktisch voltooid. De slachtoffers hebben dagenlang onder erbarmelijke omstandigheden in de volgepakte gebouwen doorgebracht. Veel evacués meldden berovingen en zelfs verkrachtingen en moord. De evacuatie kwam dit weekeinde pas goed op stoom nadat duizenden militairen en leden van de Nationale Garde, reservetroepen, in groten getale in New Orleans waren gearriveerd.

    De geėvacueerde mensen krijgen tijdelijk onderdak op tal van plekken, in omliggende staten als Arkansas en Texas, maar ook in verafgelegen staten. Vaak gaat het om noodoplossingen. Zo zitten ruim 10.000 ontheemden in een stadion in Texas. Ook zijn drie luxe cruiseschepen gehuurd. Zeker zestig landen hebben hulp aangeboden, waaronder ook Venezuela, Cuba en Iran.

    Het officiėle dodental stond zondagavond op 59, maar autoriteiten houden nog steeds rekening met duizenden doden. In de getroffen staten Louisiana, Mississippi en Alabama zijn lijkschouwers overstelpt door een grote hoeveelheid lijken. De stoffelijke overschotten worden bewaard in busjes en koelwagens, in afwachting van identificatie. De federale overheid heeft lijkschouwers en medisch specialisten naar het gebied gestuurd. Het identificatieproces kan nog maanden duren.

    Bron:Telegraaf.
      maandag 5 september 2005 @ 11:15:41 #118
    70154 klez
    100 million+ death and countin
    pi_30282929
    quote:
    Op maandag 5 september 2005 10:24 schreef Keromane het volgende:

    [..]

    Betere bron: http://www.msnbc.msn.com/id/9179790/

    Rare dingen allemaal.

    ---

    CNN meldt dat niet iedereen gered kan worden:
    http://edition.cnn.com/2005/US/09/04/coastguard.rescue/index.html
    De kerel die dit zegt, Broussard. Dat is die kerel die tegen verplichte evacuatie was, toch? Niet echt betrouwbaar lijkt me.
    "They have invented a myth that Jews were massacred "
    Ahmadinejad, leader of Iran
    pi_30282990
    quote:
    Op maandag 5 september 2005 10:09 schreef klez het volgende:

    [..]

    Hoe zuidelijker, hoe corrupter. Typisch dat het in Europa hetzelfde werkt.
    Tsja ieder land is corrupt. En zolang er geen enkel land in de wereld is zonder corruptie kun je beter geen vingers wijzen naar de corrupt gehalte van een ander land.

    Het zuiden is nog atlijd armer dan het noorden. En hoe armer des te meer kans op corruptie.
    pi_30283119
    quote:
    Op maandag 5 september 2005 11:10 schreef Haaibaaike het volgende:
    -knip-
    Bron:Telegraaf.
    Ze zetten ze weer op een kluitje in stadions....Hopelijk dit keer met goede sanitaire voorzieningen een toezicht...
    If you have a problem, if no-one else can help, and if you can find them, maybe you can hire the A-Team
    pi_30283317
    quote:
    Op maandag 5 september 2005 11:15 schreef klez het volgende:

    [..]

    De kerel die dit zegt, Broussard. Dat is die kerel die tegen verplichte evacuatie was, toch? Niet echt betrouwbaar lijkt me.
    Daar is me niets van bekend. Broussard is president (burgemeester/gouverneur?) van Jefferson Parish en dat is grotendeels ontruimd. Vandaag hebben inwoners van de zwaarst getroffen gebieden toestemming gekregen terug te keren om de schade op te nemen en ze mogen dan enkele dagen blijven. De noodtoestand is er gewoon van kracht.

    http://www.wwltv.com/loca(...)raffic.456a4f7d.html

    ----
    Live coverage uit het rampgebied:
    http://www.wdsu.com/video/4926042/detail.html
      maandag 5 september 2005 @ 11:37:23 #122
    2618 Beezz
    Criticaster
    pi_30283451
    quote:
    Op maandag 5 september 2005 11:10 schreef Haaibaaike het volgende:
    Politie New Orleans schiet vijf mannen dood

    KNIP KNIP KNIP
    Misschien moet je eerst wat omhoog scrollen. Dit klopt dus niet.
    pi_30283569
    Is de loslopende alligator alweer gesignaleerd?
    'Wish I was old and a little sentimental'
    Porcupine Tee - Normal
      maandag 5 september 2005 @ 11:44:55 #124
    70154 klez
    100 million+ death and countin
    pi_30283623
    quote:
    Op maandag 5 september 2005 11:32 schreef Keromane het volgende:

    [..]

    Daar is me niets van bekend. Broussard is president (burgemeester/gouverneur?) van Jefferson Parish en dat is grotendeels ontruimd. Vandaag hebben inwoners van de zwaarst getroffen gebieden toestemming gekregen terug te keren om de schade op te nemen en ze mogen dan enkele dagen blijven. De noodtoestand is er gewoon van kracht.

    http://www.wwltv.com/loca(...)raffic.456a4f7d.html

    ----
    Live coverage uit het rampgebied:
    http://www.wdsu.com/video/4926042/detail.html
    Het zat iets anders.
    quote:
    Jefferson Parish officials geared up Sunday for a massive influx of returning residents who can expect to sit in long lines of cars at police checkpoints to ensure that non-residents don't enter the parish.

    Parish President Aaron Broussard announced his plan on Tuesday, the day after Hurricane Katrina laid waste to the New Orleans area, to let residents back in briefly and only to inspect their property beginning Monday at 6 a.m. And he has insisted on carrying out the plan, despite mounting oppostion from law enforcement and utility companies.
    Behoorlijk stompzinnige beslissing lijkt me. En dan zou de verleiding wel eens groot kunnen zijn een zondebok te zoeken.
    "They have invented a myth that Jews were massacred "
    Ahmadinejad, leader of Iran
    pi_30284246
    quote:
    Op maandag 5 september 2005 11:32 schreef Keromane het volgende:

    [..]

    Daar is me niets van bekend. Broussard is president (burgemeester/gouverneur?) van Jefferson Parish en dat is grotendeels ontruimd. Vandaag hebben inwoners van de zwaarst getroffen gebieden toestemming gekregen terug te keren om de schade op te nemen en ze mogen dan enkele dagen blijven. De noodtoestand is er gewoon van kracht.

    http://www.wwltv.com/loca(...)raffic.456a4f7d.html
    Live coverage uit het rampgebied:
    http://www.wdsu.com/video/4926042/detail.html
    Broussard is misschien degene die bevel gegeven heeft geen "vluchelingen" toe te laten in Jefferson Parish:
    Mayor Ray Nagin criticized Jefferson Parish for closing the door to exhausted refugees who trudged over the Crescent City Connection to escape the ruined city and reach high ground on the West Bank.
    quote:
    "We were taking in people from St. Bernard Parish. If we had a bottle of water, we shared it. Then when we were going to let people cross the bridge, they were met with frigging dogs and guns at the parish line," said Nagin during an aerial tour of the city.

    "They said, ’We’re going to protect Jefferson Parish assets.’ Some people value homes, cars and jewelry more than human life. The only escape route was cut off
    pi_30284424
    Typerend? Sommige bloggers berichten dat de vlaggen in Washinton halfstok hangen nav het overlijden van William Rehnquist. Dat dit niet gebeurde nav de grootste natuurramp die de VS in lange tijd meegemaakt heeft lokt verontwaardigde reakties uit.

    Bevestiging hiervan kan ik zo direkt niet vinden.
    pi_30284531
    CNN: nu bericht men dat het water in NO in enkele weken zou kunnen weggepompt worden (zou statement van de burgemeester zijn)
    pi_30284722
    Fuck die Bush Administration. Er zijn nog duizenden mensen in de stad en liggen op sterven en gewoon blijven beweren dat de fucking stad leeg is...

    Netzoals er geen oorlog is in Iraq. Ik KOTS op die mensen
    "The more you know who you are, and what you want, the less you let things upset you."
    pi_30285141
      maandag 5 september 2005 @ 12:39:45 #131
    2618 Beezz
    Criticaster
    pi_30285158
    Nader heeft gezegt dat ze een nieuw 'drain' systeem willen proberen.

    Zoals wij het strand opbaggeren ieder jaar. (gestopt volgens mij). Willen hun het water wegpompen op die manier.

    edit: was gister al bekend trouwens
    pi_30285192
    Ik weet niet of dit al gezegd is maar de minister van (ik meen) Binnenlandze Zaken van de VS waarschuwde dat men zich in New Orleans moest voorbereiden op afschuwelijke taferelen als het water weggepompt is.
    pi_30285265
    quote:
    Op maandag 5 september 2005 12:08 schreef Doderok het volgende:

    [..]

    Broussard is misschien degene die bevel gegeven heeft geen "vluchelingen" toe te laten in Jefferson Parish:
    Mayor Ray Nagin criticized Jefferson Parish for closing the door to exhausted refugees who trudged over the Crescent City Connection to escape the ruined city and reach high ground on the West Bank.
    [..]
    Ik ken die Broussard alleen van een dramatische uitzending waar hij in huilen uitbarst voor de camera. Dat hij verantwoordelijk zou zijn voor de roadblocks verbaast me, ik had begrepen dat de militairen hiervoor verantwoordelijk waren, dezelfde troepen die die vluchtelingen in de dome vasthielden.

    Het is een rare toestand daar. Overheden die zich -kennelijk- bewapenen tegen overheden, schietincidenten, een media-oorlog, berichten over looting/muitende politie, hulpverlening die nog steeds moeizaam gaat, duizenden mensen die nog steeds vastzitten, vandaag het bericht dat niet iedereen gered zal kunnen gaan worden.

    Het lijkt erop dat Bush een zware dobber heeft.
    pi_30285320
    quote:
    En dan moet je je nog eens voorstellen dat in elk huisje een man of 4 woonde...
    If you have a problem, if no-one else can help, and if you can find them, maybe you can hire the A-Team
    pi_30285375
    Ik vraag me af of die huizen verschoven zijn door het water of door Katrina.
      maandag 5 september 2005 @ 12:48:59 #136
    70154 klez
    100 million+ death and countin
    pi_30285398
    quote:
    Op maandag 5 september 2005 12:23 schreef Setambre het volgende:
    Fuck die Bush Administration. Er zijn nog duizenden mensen in de stad en liggen op sterven en gewoon blijven beweren dat de fucking stad leeg is...

    Netzoals er geen oorlog is in Iraq. Ik KOTS op die mensen
    Ik op dit soort simplistische reacties. Te vroeg om schuldigen aan te wijzen en zeker om alles Bush in de schoenen te schuiven, alleen om je primitieve behoefte aan een duidelijke vijand te ledigen.
    "They have invented a myth that Jews were massacred "
    Ahmadinejad, leader of Iran
    pi_30285505
    quote:
    Op maandag 5 september 2005 12:48 schreef klez het volgende:

    [..]

    Ik op dit soort simplistische reacties. Te vroeg om schuldigen aan te wijzen en zeker om alles Bush in de schoenen te schuiven, alleen om je primitieve behoefte aan een duidelijke vijand te ledigen.
    Jaja we weten het inmiddels jij bent pro-Bush.

    Na talloze feiten die in het vorige deel durf je nog steeds te ontkennen dat Bush er niks mee te maken heeft? Hij stuurt nį drie dagen échte hulp

    De feiten zijn ondermeer, dat Bush desondanks de waarschuwen, die de FEMA heeft gegeven dat New Orleans binnen een paar jaar word gestroffen door een zeer zware orkaan, die meer vier van de vijf exits naar New Orleans verwoest ?

    Maar Bush heeft er niks mee te maken hoor
    "The more you know who you are, and what you want, the less you let things upset you."
    pi_30285540
    Bush is een liegende, incompetente idioot. We hadden geen Katrina nodig om dat te zien.
      maandag 5 september 2005 @ 12:56:05 #139
    70154 klez
    100 million+ death and countin
    pi_30285572
    quote:
    Op maandag 5 september 2005 12:53 schreef Setambre het volgende:

    [..]

    Jaja we weten het inmiddels jij bent pro-Bush.

    Na talloze feiten die in het vorige deel durf je nog steeds te ontkennen dat Bush er niks mee te maken heeft? Hij stuurt nį drie dagen échte hulp

    De feiten zijn ondermeer, dat Bush desondanks de waarschuwen, die de FEMA heeft gegeven dat New Orleans binnen een paar jaar word gestroffen door een zeer zware orkaan, die meer vier van de vijf exits naar New Orleans verwoest ?

    Maar Bush heeft er niks mee te maken hoor


    Bush is schuldig. Probleem opgelost.
    "They have invented a myth that Jews were massacred "
    Ahmadinejad, leader of Iran
    pi_30285613
    quote:
    Op maandag 5 september 2005 12:56 schreef klez het volgende:

    [..]



    Bush is schuldig. Probleem opgelost.
    Laconiek reageren op deze post was inderdaad het beste wat je kon doen
    "The more you know who you are, and what you want, the less you let things upset you."
    pi_30286211
    quote:
    But the skimping has worsened since President Bush's election, particularly after September 11. Federal spending on flood control in south-east Louisiana has been cut by almost half since 2001, from $69 million per year to $36.5 million. Funds for work at Lake Pontchartrain, the source of the flooding, have fallen by nearly two-thirds over three years, from $14.25 million to $5.7 million. As a result, work on New Orleans' east bank hurricane levees stopped last summer for the first time in 37 years.
    http://news.independent.co.uk/world/americas/article310195.ece
    pi_30286547
    quote:
    A big storm, scientists said, would likely block four of five evacuation routes long before it hit. Those left behind would have no power or transportation, and little food or medicine, and no prospects for a return to normal any time soon
    http://www.hurricane.lsu.edu/_in_the_news/houston.htm
    rapport uit 2001

    Vier jaar van de voren ! Nu snel weg wezen, dat Bush er niks mee te maken heeft gehad
    "The more you know who you are, and what you want, the less you let things upset you."
      maandag 5 september 2005 @ 13:49:35 #143
    70154 klez
    100 million+ death and countin
    pi_30286808
    quote:
    1. Is de federale overheid verantwoordelijk te stellen voor de dijkversterkingen? Dat vraag ik me af.
    2. Hebben de lokale autoriteiten hun verantwoordelijkheid genomen?
    3. Heeft de regering Bush terecht andere prioriteiten gesteld na 911? Zou best wel eens kunnen.
    "They have invented a myth that Jews were massacred "
    Ahmadinejad, leader of Iran
    pi_30287070
    Zeg klez wat vind jij van het feit dat landen als Iran hulp aanbieden?
    Allah Al Watan Al Malik
    pi_30287126
    Live toespraak Bush nu

    edit: tot nu toe gaat het over de benoeming van een opperrechter.

    edit 2: geen woord over NO, het is alweer voorbij
    pi_30287148
    quote:
    Op maandag 5 september 2005 13:49 schreef klez het volgende:

    [..]

    1. Is de federale overheid verantwoordelijk te stellen voor de dijkversterkingen? Dat vraag ik me af.
    2. Hebben de lokale autoriteiten hun verantwoordelijkheid genomen?
    3. Heeft de regering Bush terecht andere prioriteiten gesteld na 911? Zou best wel eens kunnen.
    Mogelijk, mogelijk, mogelijk, maar Bush heeft gefaald. Bush heeft Amerika zwakker gemaakt.
      maandag 5 september 2005 @ 14:09:46 #147
    70154 klez
    100 million+ death and countin
    pi_30287279
    quote:
    Op maandag 5 september 2005 14:01 schreef Mutant01 het volgende:
    Zeg klez wat vind jij van het feit dat landen als Iran hulp aanbieden?
    Hetzelfde als van het feit dat de VS Iran hulp aanboden na de aardbeving van een paar jaar terug. Prima toch?

    Alleen heeft de VS in principe geen hulp van buiten nodig. Laten we het ze niet te makkelijk maken, toch? Dan maar een paar B2 bombers minder...
    "They have invented a myth that Jews were massacred "
    Ahmadinejad, leader of Iran
      maandag 5 september 2005 @ 14:13:07 #148
    2618 Beezz
    Criticaster
    pi_30287371
    quote:
    "They killed a man here last night," Steve Banka, 28, told the Reuters news agency before he left on Sunday.

    A body lies face down in water next to the Superdome
    Death was everywhere, both inside and outside the Superdome
    "A young lady was being raped and stabbed.

    "And the sounds of her screaming got to this man and so he ran out into the street to get help from troops, to try to flag down a passing truck of them.

    "He jumped up on the truck's windscreen and they shot him dead," Mr Banka said.
    Bron BBC

    Ik heb vaak genoeg gruwelijke/ranzige dingen gezien en gelezen op internet, maar na zoveel berichten over zulke dingen krijg ik er toch wel een beetje een naar gevoel bij.
    pi_30288537
    quote:
    Op maandag 5 september 2005 14:13 schreef Beezz het volgende:

    [..]

    Bron BBC

    Ik heb vaak genoeg gruwelijke/ranzige dingen gezien en gelezen op internet, maar na zoveel berichten over zulke dingen krijg ik er toch wel een beetje een naar gevoel bij.
    en uit deel 5:
    quote:
    Op zaterdag 3 september 2005 14:57 schreef ChillyWilly het volgende:
    Lees en huiver:

    [..]
    Other survivors recounted horrific cases of sexual assault and murder.

    Sitting with her daughter and other relatives, Trolkyn Joseph, 37, said men had wandered the cavernous convention center in recent nights raping and murdering children.

    She said she found a dead 14-year old girl at 5 a.m. on Friday morning, four hours after the young girl went missing from her parents inside the convention center.

    "She was raped for four hours until she was dead," Joseph said through tears. "Another child, a seven-year old boy was found raped and murdered in the kitchen freezer last night."

    Several others interviewed by Reuters told similar stories of the abuse and murder of children, but they could not be independently verified.
    [..]

    http://news.yahoo.com/s/nm/20050903/ts_nm/mayhem_dc

    Triest dit, heel triest
    Verschrikkelijk gewoon!
    M'n maag trok zich even samen, bwah!
    Wat zijn dit voor zieke geesten?

    Doet me denken aan een post van vorige week, waarin iemand zich heel erg druk maakte dat de hele meute die de Superdome binnentrok eerst uitgebreid gefouilleerd werd.
    Is wel iets voor te zeggen, wat een tuig!
    Enkelen dan.
    pi_30288948
    Wat ik niet goed begrijp in alle verhalen is dat de mensen de dome niet konden verlaten omdat militairen iedereen tegenhielden, maar dat bendes kennelijk wel in en uit konden lopen.
    abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
    Forum Opties
    Forumhop:
    Hop naar:
    (afkorting, bv 'KLB')