abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_30238084
Statistieken op 2 september in de avond
  • 453 doden bevestigd
  • 1 miljoen ontheemden
  • Rampgebied is 6x Nederland

    De vorige deeltjes
    [hurricane season 2005] Katrina op ramkoers met New Orleans
    [Hurricane Katrina] Dramatische situatie in zuiden V.S.
    [Centraal Hurricane Katrina] Problemen in New Orleans deel 2
    [Centraal Hurricane Katrina] Problemen in New Orleans deel 3
    [Centraal Hurricane Katrina] Problemen in New Orleans deel 4
    [Centraal Hurricane Katrina] Problemen in New Orleans deel 5

    Belangrijke links
    Samenvatting hoofdpunten KatrinaBBC.co.uk over Hurricane Katrina
    Voor en na foto's van New Orleans

    Live blogs
    Achterblijvers in New Orleans (1)
    Achterblijvers in New Orleans (2)
    WWL-TV reporter

    Overige websites
    Interview burgemeester Nagin van New Orleans (d.d. 2 sept) (1)
    Interview burgemeester Nagin van New Orleans (d.d. 2 sept) (2)
    Storm Surge On Tape

    CNN.com
    WWL-TV
    Fox News

    Afkortingen
    FEMA - Federal Emergency Management Agency




























    There are still many people stranded across the city and beyond - waiting on the roofs of their homes for help to come.


    As desperation grows among the thousands stranded without food or water in New Orleans four days after Hurricane Katrina, there are signs of growing lawlessness in the city.

    Foto's uit de topic-reeks. Met dank aan o.a. kLowJow en venomsnake

    [ Bericht 1% gewijzigd door kLowJow op 03-09-2005 21:03:01 (linkje aangepast) ]
  • pi_30238257
    quote:
    Bush stuurt extra troepen naar rampgebied

    NEW ORLEANS/WASHINGTON - De Amerikaanse president Bush stuurt nog eens 17.000 manschappen naar het rampgebied in het zuiden van de Verenigde Staten. Ze worden ingezet bij de hulpverlening aan de slachtoffers van de orkaan Katrina.

    In het rampgebied zijn al 21.000 leden van de Nationale Garde en 4000 militairen actief. "Elk uur wordt de situatie beter. Maar de enorme omvang van onze taak vereist meer middelen en meer soldaten", zei Bush zaterdag tijdens een bijeenkomst in de rozentuin van het Witte Huis.

    Bush zei dat 7000 extra militairen binnen een tot drie dagen in het gebied zullen arriveren. Het Pentagon, het Amerikaanse ministerie van Defensie, meldde later op de dag dat nog eens 10.000 extra Nationale Gardisten, Amerikaanse reservetroepen, naar Louisiana en Mississippi gaan om te assisteren bij de hulpverlening.

    Militairen

    Daarmee komt het aantal Nationale Gardisten in het gebied op 31.000 en komen er 11.000 militairen in actieve dienst in actie. Bovendien hebben de VS driehonderd militairen van de luchtmacht teruggehaald uit Irak en Afghanistan. De manschappen, die afkomstig zijn uit het door de orkaan Katrina getroffen gebied, mogen hun familie in het rampgebied gaan bijstaan, meldde een woordvoerder van het Amerikaanse leger zaterdag.

    Bush

    Bush lag de afgelopen dagen flink onder vuur. Hij kreeg het verwijt dat de hulp veel te laat op gang is gekomen. Vrijdag bezocht de president het rampgebied en beloofde hij de slachtoffers meer hulp. Op de persconferentie zaterdag gaf Bush toe dat veel burgers niet de hulp krijgen die zij nodig hebben. "Dat is eenvoudig onaanvaardbaar. In Amerika worden medeburgers niet in de steek gelaten."

    Bush beloofde dat de getroffenen snel en effectief geholpen zullen worden en dat steden als New Orleans weer worden opgebouwd. Bush gaat maandag nog een keer naar het verwoeste gebied in de staten Louisiana en Mississippi, meldde de woordvoerder van het Witte Huis zaterdag.

    Superdome

    De evacuatie van achtergebleven stadsbewoners in het overstroomde New Orleans verloopt nog altijd moeizaam. In het stadion Louisiana Superdome, waar vele duizenden mensen tijdens Katrina konden schuilen, zitten vijf dagen na de storm nog altijd mensen. De bedoeling was dat zaterdag bij zonsopgang het stadion leeg zou zijn, maar de evacuatie is gestaakt tot zondag.

    Leden van de Nationale Garde ter plaatse kregen alleen te horen dat er geen bussen meer zouden komen om de inwoners van New Orleans uit het getroffen gebied te halen. In het stadion bevinden zich nog altijd ongeveer 2000 mensen.

    De Amerikaanse strijdkrachten hebben zaterdag een luchtbrug ingericht voor de redding van mensen die in New Orleans zijn ingesloten. Met helikopters worden 25.000 personen die hun toevlucht hebben gezocht in het congrescentrum in de stad naar elders gebracht.

    Nieuwe stad bouwen

    De voorzitter van het Huis van Afgevaardigden, de Republikein Dennis Hastert, is zaterdag teruggekomen van eerdere uitspraken dat New Orleans na de overstroming "beter platgewalst kan worden door bulldozers". In een vraaggesprek met een lokale krant had hij gesuggereerd dat de schade in de stad zo enorm is dat het beter zou zijn om elders een nieuwe stad te bouwen.

    De uitspraken hadden geleid tot grote verontwaardiging. "Om nog na te trappen als we al op de grond liggen en alle hoop te vernietigen, terwijl hoop nog het enige is dat we hebben, is absoluut ongehoord voor iemand in zijn positie", zei gouverneur Kathleen Blanco van Louisiana. Ze eiste excuses van Hastert. Oud-president Bill Clinton zei dat hij Hastert "waarschijnlijk zou hebben aangevallen" als die de opmerking in zijn nabijheid had gemaakt.

    Hastert had vrijdag ook al geen goede beurt gemaakt door verstek te laten gaan bij een spoedzitting om snel noodhulp goed te keuren voor de slachtoffers van orkaan. Hij was in Indiana bij een autoveiling.

    Inzamelingsactie

    De zes grote commerciėle omroepen van de Verenigde Staten hebben besloten gezamenlijk een inzamelingsactie te houden voor de slachtoffers van de orkaan Katrina. De live-uitzending van het benefietconcert is op 9 september. De show kreeg de naam Beschutting Tegen De Storm: Een Concert Voor De Golfkust. Het programma gaat waarschijnlijk een uur duren. Ook is het de bedoeling dat de uitzending niet wordt onderbroken door reclame.
    pi_30238300
    Het zou tijd worden dat er extra mensen heen gaan zeg......
    stupidity has become as common as common sense was before
    pi_30238499
    Hehe, ze worden eindelijk actief. Zal idd eens flink tijd worden.

    En wat een smeerlap die Dennis Hastert. Ook al kun je het met hem eens zijn, zoiets zeg je niet op dat tijdstip. Geschikte timing kennen de Republikeinen niet geloof ik.
    pi_30238546
    quote:
    Op zaterdag 3 september 2005 20:05 schreef =HellFire= het volgende:
    Hehe, ze worden eindelijk actief. Zal idd eens flink tijd worden.

    En wat een smeerlap die Dennis Hastert. Ook al kun je het met hem eens zijn, zoiets zeg je niet op dat tijdstip. Geschikte timing kennen de Republikeinen niet geloof ik.
    das niet alleen de republikeinen helaas
    stupidity has become as common as common sense was before
    pi_30238571
    quote:
    Op zaterdag 3 september 2005 20:07 schreef marcb1974 het volgende:

    [..]

    das niet alleen de republikeinen helaas
    Klopt, maar de Republikeinen regeren nu, die staan aan het hoofd, daar wordt wat van verwacht en dan moet je nou juist niet die dingen zeggen op dat moment.
    pi_30238749
    "Whatever the mind of man can conceive and believe, it can achieve" Napoleon Hill
    pi_30239327
    Op CNN dat er wat flink is aan het fikken?
      zaterdag 3 september 2005 @ 20:37:38 #9
    4180 Hare
    Come fly with me!
    pi_30239553
    En ik blijf lekker meelezen
    The Choices we make, not the chances we take, determine our destiny.
    pi_30239657
    Omdat conflict mijn o zo mooie topic sloot ( ) dump ik hem hier maar:

    Nu.nl niet het helderste ligt:
    pi_30239740
    Licht onder vuur, ha ha.
    pi_30240344
    If you want to link to my blog, please use this URL: http://mgno.com/

    Lezen is ook een vak he.
      zaterdag 3 september 2005 @ 21:01:03 #13
    17274 Wuder
    Wees blij dat je nog leeft!
    pi_30240350
    hahahah.. nu.nl zuiging


    tvp


    -edit: ik zie het nu ook..
    Sinterklahs, Ghet Dawn!!!!
    pi_30240362










    "Whatever the mind of man can conceive and believe, it can achieve" Napoleon Hill
    pi_30240741
    New Orleans opnieuw bouwen en dit laten rotten.....voor iemand die de stad hoort te kennen (als Amerikaan) een onvergeeflijke opmerking. Cultuurbarbaar
    If you have a problem, if no-one else can help, and if you can find them, maybe you can hire the A-Team
    pi_30241326
    Flames rage on waterfront

    *Blazes break out on New Orleans waterfront
    *Bush: 7,000 active duty troops to aid Katrina efforts
    *Many still trapped by filthy floodwaters
    *Thousands remain at Superdome, convention center
    *Military to send home 300 troops from Iraq, Afghanistan

    www.cnn.com
    "Whatever the mind of man can conceive and believe, it can achieve" Napoleon Hill
    pi_30241478
    Wat zou het worst case scenario van deze ramp zijn?
      zaterdag 3 september 2005 @ 21:42:04 #18
    70154 klez
    100 million+ death and countin
    pi_30241519
    Mooie samenvatting van de commentaren van de belangrijke Amerikaanse kranten.
    quote:
    "Een ding is zeker: als president Bush en zijn Republikeinse Congresleiders verantwoordelijk met een historische ramp van deze omvang willen omgaan, moeten zij eindelijk eens proberen de weg in te slaan van oprecht gedeelde nationale opoffering", stond zaterdag in een commentaar in The New York Times. "Als zij reageren door het goedkeuren van een paar noodmaatregelen en dan terugkeren naar hun plannen om nog meer belastingverlagingen uit te voeren, moet Amerika het feit onder ogen zien dat het opgescheept is met leiders die niet weten hoe zij leiding moeten geven en die dat ook niet kan schelen", aldus de krant.


    De kritiek van de pers in de VS op de regering Bush vanwege het uitblijven van doeltreffende hulp aan het door de orkaan Katrina getroffen gebied neemt toe...

    "Het Congres en de president kunnen maar beter snappen dat de natie een uitzonderlijke tijd tegemoet gaat. De verwoesting van New Orleans is een onweerlegbaar teken dat het nationale belastingverminderingsfeest voorbij is. Dat geldt ook voor het idee dat van Amerikaanse kiezers niet geėist kan worden dat zij opoffering of ongemak moeten accepteren, hoe erg de crisis ook is. Dit land is beter dan dat."

    The Washington Post wijst erop dat veel van de slachtoffers zwarte Amerikanen zijn, die nu meer dan ooit hulp nodig hebben. "Als er afkeuring moet worden uitgesproken en als er lessen geleerd moeten worden, springt een punt eruit als onweerlegbaar: degenen die de hulpverlening plannen moeten zich veel meer richten op het lot van dat deel van de bevolking waarbij er - om redenen van armoede, zwakte, wantrouwen van de overheid, gebrek aan vervoer of gebrek aan informatie - niet op gerekend kan worden dat die mensen hun huis verlaten na een evacuatie-opdracht."

    The Boston Globe vindt dat het tijd wordt dat de regering de 'oorlog tegen de armoede' hervat. De commentator zei dat uit de beelden van de ramp te zien was dat de armen in het overstroomde en chaotische New Orleans 'lang over het hoofd zijn gezien'. "De erfenis van de storm zou er een kunnen zijn van een machtige herrijzenis: een land dat uit de vloedgolf bovenkomt met minder armoede, een land dat beter en sterker is dan het ooit was", aldus de Globe.

    In een commentaar met de kop "Maak een plan, nu meteen" schreef The Los Angeles Times dat Californiė ook een gebied is dat risico loopt op een enorme natuurramp, een potentiėle reusachtige aardbeving. " Katrina laat ons stilstaan bij de vraag hoe Californiė is voorbereid voor de volgende ramp. Katrina moet dienen als herinnering aan alle Californiėrs dat er geen enkel excuus is voor slecht voorbereid zijn."

    The Times-Picayune, de plaatselijke krant van New Orleans, die een aantal dagen alleen op internet kon verschijnen, richtte de aandacht vooral op de noodzaak van het redden van levens. De krant vindt dat "de trage start van de federale regering al heeft gebleken fataal te zijn voor een aantal van de meest kwetsbare mensen in New Orleans. Elk leven is kostbaar en er is geen tweede kans om iemand te redden. Geen gepraat meer over wat er gaat gebeuren. We willen alleen horen wat er wordt gedaan. De levens van onze mensen hangen ervanaf."
    "They have invented a myth that Jews were massacred "
    Ahmadinejad, leader of Iran
      zaterdag 3 september 2005 @ 21:42:52 #19
    55647 XcUZ_Me
    Vileine vrouw
    pi_30241551
    quote:
    Op zaterdag 3 september 2005 21:40 schreef =HellFire= het volgende:
    Wat zou het worst case scenario van deze ramp zijn?
    Hoezo? Je vindt het nog niet erg genoeg as it is? Ik vind dit al redelijk worst case zeg maar.
    [b]Op dinsdag 4 maart 2008 13:44 schreef Zhenar het volgende:[/b]
    Spelletjeshater! :( Prinses der Duisternis! :r Eter van kinderen en puppies!!!!! :'( !!!!!
      zaterdag 3 september 2005 @ 21:44:11 #20
    119832 Tiesemans
    Realiteit Figurant
    pi_30241594
    En men zij zegt wij konden ons er geen voorstelling van maken.
    En hoe verkeerd was hun antwoord want wat blijkt (altijd) weer achteraf :
    Men was wel degelijk bijna tot op het enge af gewaarschuwd.

    rtsp://wmscnn.stream.aol.com/cnn/us/2005/09/03/aaronbrown.times.picayune.cnn.ws.wmv

    video
    pi_30241743
    Van de DirectNIC website
    quote:
    The Riverwalk may be on fire (shopping mall at the river at end of CBD/Quarter). Everytime we talk to the police, we hear about sniper fire at the fire scenes. I cannot confirm that there is any. This is all hearsay, but it's coming from the police. The police we talk to, while consistent about claiming there is sniper fire, are conflicted about whether it's police sniper fire trying to take out arsonists or criminal sniper fire trying to take out police and fire rescue teams. Again, this is rumor for now, but we're hearing a lot of this rumor.

    Now this is something that requires tact, and I do not have much experience with reporting, but I think the world needs to know how overwhelmed the police are out here: I have reports from 3 different police sources that 2 police officers have committed suicide. Out of respect for their families, I will not name them or go into detail. Truly tragic how bad things are. I sincerely hope I did the right thing in reporting this.
    Tja, dat hoor/zie je niet op FOX...
    pi_30241821
    quote:
    Op zaterdag 3 september 2005 21:40 schreef =HellFire= het volgende:
    Wat zou het worst case scenario van deze ramp zijn?
    Dit is het worst case scenario. Wat wil je nog meer? Een soort San Francisco brand?
    / ¦ ¦ / ¦ ¦
    pi_30241991
    quote:
    Op zaterdag 3 september 2005 21:52 schreef highway101 het volgende:

    [..]

    Dit is het worst case scenario. Wat wil je nog meer? Een soort San Francisco brand?
    worst case is het niet. dat zou het zijn geweest als het oog over NO was gegaan, dan waren de meeste huizen weggevaagd en stond de boel nog meer onder water, dit is zeg maar 'best of the worst'
    "Whatever the mind of man can conceive and believe, it can achieve" Napoleon Hill
      zaterdag 3 september 2005 @ 21:59:36 #24
    70154 klez
    100 million+ death and countin
    pi_30242063
    quote:
    Op zaterdag 3 september 2005 21:57 schreef venomsnake het volgende:

    [..]

    worst case is het niet. dat zou het zijn geweest als het oog over NO was gegaan, dan waren de meeste huizen weggevaagd en stond de boel nog meer onder water, dit is zeg maar 'best of the worst'
    Maar misschien was de hulp dan eerder op gang gekomen. Ik was volgens mij niet de enige die de eerste 2 dagen niet in de gaten had dat er zich een echte ramp aan het voltrekken was.
    "They have invented a myth that Jews were massacred "
    Ahmadinejad, leader of Iran
    pi_30242858
    quote:
    Op zaterdag 3 september 2005 21:59 schreef klez het volgende:

    [..]

    Maar misschien was de hulp dan eerder op gang gekomen. Ik was volgens mij niet de enige die de eerste 2 dagen niet in de gaten had dat er zich een echte ramp aan het voltrekken was.
    De eerste en tweede dag waren er nauwelijk verbindingen met New Orlean en omstreken. Het duurde lang tot de ernst van de situatie duidelijk was. Overal stond toen dat het met New Orleans nog wel meeviel. De Levee's braken ook niet direct tijdens de storm door, dat was pas later, zodat New Orleans pas nį de storm volliep. Vooral minister Veerman scheen interessanter te zijn dan de situatie aan de Gulf Coast.
    / ¦ ¦ / ¦ ¦
    pi_30243274
    quote:
    Op zaterdag 3 september 2005 20:41 schreef SlaadjeBla het volgende:

    Nu.nl niet het helderste ligt:
    [afbeelding]
    Ze hebben het nu zelf ook door
    No Dukes of Hazzard in the classroom
    pi_30243969
    Gaan die gebouwen spontaan ontbranden ofzo?

    / ¦ ¦ / ¦ ¦
    pi_30244169
    Leeg roven en daarna de zooi in de fik steken...
    "The more you know who you are, and what you want, the less you let things upset you."
    pi_30246136
    vreemde beelden eerder op de avond op CNN, helikopters die voedsel dropten maar niet de mensen oppikten of ze moesten eerst de allerzwaksten oppikken en later alsnog de rest want later zag ik wel iemand vervoerd worden in een helikopter, het blijft er iig allemaal onbeholpen uitzien
    pi_30247043
    quote:
    Op zaterdag 3 september 2005 21:59 schreef klez het volgende:

    [..]

    Maar misschien was de hulp dan eerder op gang gekomen. Ik was volgens mij niet de enige die de eerste 2 dagen niet in de gaten had dat er zich een echte ramp aan het voltrekken was.
    Helaas de autoriteiten en hulpdiensten ook niet.
      zondag 4 september 2005 @ 01:37:02 #31
    6467 QyRoZ
    Just Q it!
    pi_30248415
    quote:
    Op zaterdag 3 september 2005 21:40 schreef =HellFire= het volgende:
    Wat zou het worst case scenario van deze ramp zijn?
    Worst case zou het geweest zijn als er niemand geevacueerd zou zijn. Moet je je dat eens indenken hoe het dan zou zijn....
    For great justice!
      zondag 4 september 2005 @ 01:38:02 #32
    71480 zoalshetis
    eerlijk=eerlijk
    pi_30248448
    worst case is als er ineens nog een natuurramp komt...
    hoofdletters kosten teveel tijd
    don't avoid pain to gain pleasure
    niet iedereen is iedereen
    pi_30248892
    Uh, don't get me wrong, deze hele ramp is al een worst case op zich, maar denk eens aan de gevolgen. Ziektes, epidemieen, politieke gevolgen, complete anarchie wat nog weken zo kan blijven doorgaan, zwart tegen wit, Bush-administration die veel te laat te ernst er van in zag en voor de zoveelste keer faalt, eens moet dat toch eens ophouden. En als die reporters van Fox notabene voor de camera staan te huilen, dan moet het toch wel heeeel ernstig zijn.
      zondag 4 september 2005 @ 08:15:57 #34
    120777 Saabmobiel
    Hopsieflopsie!
    pi_30251518
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 00:11 schreef zakjapannertje het volgende:
    vreemde beelden eerder op de avond op CNN, helikopters die voedsel dropten maar niet de mensen oppikten of ze moesten eerst de allerzwaksten oppikken en later alsnog de rest want later zag ik wel iemand vervoerd worden in een helikopter, het blijft er iig allemaal onbeholpen uitzien
    Klopt, het betrof een kleine helicopter van het nieuws welke geen mogelijkheid heeft om mensen aan boord te nemen (wellicht 1 extra naast piloot en cameraman).

    Eerder op de zaterdag hebben ze hun eigen eten en drinken naar mensen afgeworpen. Ze zijn terugggegaan naar het vliegveld en hebben de helicopter afgeladen met flessen water en legermaaltijden.

    Iedereen die ze onderweg tegenkwamen in NO hebben ze voorzien van water en maaltijden, een kleine druppel, maar beter dan erboven vliegen en een beetje filmen.
    U geeft mij het gevoel alsof ik met één been in de stijgbeugel ben blijven hangen en mijn paard me door een met wilde bijen bevolkt brandnetelveld sleurt.
    The pain was enough to make a shy bald buddhist reflect and plan a mass murder.
    pi_30251589
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 01:59 schreef =HellFire= het volgende:
    Uh, don't get me wrong, deze hele ramp is al een worst case op zich, maar denk eens aan de gevolgen. Ziektes, epidemieen, politieke gevolgen, complete anarchie wat nog weken zo kan blijven doorgaan, zwart tegen wit, Bush-administration die veel te laat te ernst er van in zag en voor de zoveelste keer faalt, eens moet dat toch eens ophouden. En als die reporters van Fox notabene voor de camera staan te huilen, dan moet het toch wel heeeel ernstig zijn.
    Dat is het enige wat er NOG niet is gebeurd idd, een klein wonder aangezien er al bijna een week tienduizenden mensen én lijken op elkaars lip zitten en er een onbekend aantal lijken in het toch al vervuilde water drijft. En in plaats van dat ze de mensen toestaan weg te gaan van die broedplaatsen, stelt er een idioot een checkpoint in
    If you have a problem, if no-one else can help, and if you can find them, maybe you can hire the A-Team
    pi_30253032
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 01:38 schreef zoalshetis het volgende:
    worst case is als er ineens nog een natuurramp komt...
    Zou zo nog maar kunnen dat er er over korte tijd weer een storm of orkaan komt hoor. Het orkaanseizoen houdt pas eind november op en ik las ergens dat de kans op een cat. 3 of hoger orkaan in september nog 43% is.
    pi_30253188
    Die ramp is natuurlijk verschrikkelijk, maar ik vind het reuze interessant hoe de "rijkste en best er toe in staat zijnde" natie ter wereld de problemen die ze andere landen verwijten in hun eigen land zelf oplossen. Ik ben benieuwd naar hun aanpak van de ramp en hoezeer ze hun eigen mensen waardevol vinden, danwel maatregelen nemen om er bovenop te komen.

    De VS is altijd een voorbode wat er in de rest van de wereld gaat gebeuren. Hoezeer is de mens nog wat waard binnen dat 'geweldige' systeem van hun? Hoezeer kunnen ze hier wat van leren? Hoeveel kunnen wij Europeanen hier wat van leren? Het is toch handig om niet dezelfde fouten te maken als de Amerikanen IMO. Ik denk dan aan de Arena versus Gelredome. Gelredome heeft geleerd van de fouten in de Arena, dat idee.

    Voor de rest is het hun pakkie an. I will watch and learn.
    Ik kan het uitleggen...
      zondag 4 september 2005 @ 11:27:17 #38
    71480 zoalshetis
    eerlijk=eerlijk
    pi_30253260
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 11:13 schreef Eveli het volgende:

    [..]

    Zou zo nog maar kunnen dat er er over korte tijd weer een storm of orkaan komt hoor. Het orkaanseizoen houdt pas eind november op en ik las ergens dat de kans op een cat. 3 of hoger orkaan in september nog 43% is.
    dat bedoel ik.
    hoofdletters kosten teveel tijd
    don't avoid pain to gain pleasure
    niet iedereen is iedereen
      zondag 4 september 2005 @ 11:32:14 #39
    70154 klez
    100 million+ death and countin
    pi_30253346
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 11:23 schreef ComComMer het volgende:
    Die ramp is natuurlijk verschrikkelijk, maar ik vind het reuze interessant hoe de "rijkste en best er toe in staat zijnde" natie ter wereld de problemen die ze andere landen verwijten in hun eigen land zelf oplossen. Ik ben benieuwd naar hun aanpak van de ramp en hoezeer ze hun eigen mensen waardevol vinden, danwel maatregelen nemen om er bovenop te komen.

    De VS is altijd een voorbode wat er in de rest van de wereld gaat gebeuren. Hoezeer is de mens nog wat waard binnen dat 'geweldige' systeem van hun? Hoezeer kunnen ze hier wat van leren? Hoeveel kunnen wij Europeanen hier wat van leren? Het is toch handig om niet dezelfde fouten te maken als de Amerikanen IMO. Ik denk dan aan de Arena versus Gelredome. Gelredome heeft geleerd van de fouten in de Arena, dat idee.

    Voor de rest is het hun pakkie an. I will watch and learn.
    Ik heb gisteravond op CNN in ieder geval een berg betrokkenheid en inspanning gezien van Amerikanen uit de hele VS waarvan ik me ernstig afvraag of dat hier ook het geval zou zijn.
    Ook gezien het feit dat liefdadigheid en vriendelijkheid naar anderen toe voor Amerikanen veel vanzelfsprekender is dan voor Europeanen, die verwachten dat de staat ze van de wieg tot het graf bij het handje neemt.
    "They have invented a myth that Jews were massacred "
    Ahmadinejad, leader of Iran
    pi_30253857
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 11:32 schreef klez het volgende:

    [..]

    Ik heb gisteravond op CNN in ieder geval een berg betrokkenheid en inspanning gezien van Amerikanen uit de hele VS waarvan ik me ernstig afvraag of dat hier ook het geval zou zijn.
    Ook gezien het feit dat liefdadigheid en vriendelijkheid naar anderen toe voor Amerikanen veel vanzelfsprekender is dan voor Europeanen, die verwachten dat de staat ze van de wieg tot het graf bij het handje neemt.
    Het wieg-grafdenken, tegenover de mensen die medeleven tonen. In welk opzicht zie jij die tegenstelling dan precies? Want nu lijkt het alsof je zegt dat Europeanen geen van allen medeleven kunnen tonen. We hebben Afrika gehad en de Tsunami (recordopbrengsten en hulpgoederenstromen). Daarnaast lijkt het ook of je zegt dat ze in de VS allemaal medeleven tonen.

    Zit er misschien een ander idee achter bij jouw opmerking, dan de wieg-graf/medeleven vergelijking?
    Ik kan het uitleggen...
      zondag 4 september 2005 @ 11:57:12 #41
    41597 IPdaily
    Lekker Nederlands
    pi_30253878
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 11:32 schreef klez het volgende:

    Ik heb gisteravond op CNN in ieder geval een berg betrokkenheid en inspanning gezien
    Ja idd ik ook, een week na de ramp... Amerika blijft de beste hoor...
    pi_30253903
    Laatst nog Bush To the Resue gezien??
    Hij had hier een innig onderhoud met twee dames (omhelsen e.d.)
    Ze waren "slachtoffer" van Katrina.

    Helaas blijkt het waarschijnlijk (moet voorzichtig zijn) allemaal in scene gezet te zijn.
    Ze kwamen uit de buurt en waren "toevallig in de buurt" voor kleren...
    Lees hier meer:
    Link 1 Democratic Underground
    Link 2 Democratic Underground
    Link 3 Video Deutsche Tagesschau
    Link 4 Video ontmoeting met Bush
    pi_30253982
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 11:32 schreef klez het volgende:

    [..]

    Ik heb gisteravond op CNN in ieder geval een berg betrokkenheid en inspanning gezien van Amerikanen uit de hele VS
    Idd , heb ik ook gezien. Daarnaast heb ik een week lang de meest vreselijke en asociale beelden gezien van het laatste jaar. Een regering die niets deed, mensen die dood gingen bij gebrek aan water en voedsel, etc,

    Dus idd, de amerikanen zijn heel goed voor elkaar hoor
    stupidity has become as common as common sense was before
      zondag 4 september 2005 @ 12:04:20 #44
    70154 klez
    100 million+ death and countin
    pi_30254053
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 12:01 schreef marcb1974 het volgende:

    [..]

    Idd , heb ik ook gezien. Daarnaast heb ik een week lang de meest vreselijke en asociale beelden gezien van het laatste jaar. Een regering die niets deed, mensen die dood gingen bij gebrek aan water en voedsel, etc,

    Dus idd, de amerikanen zijn heel goed voor elkaar hoor
    Je hebt maar weinig van het topic begrepen als je bij voorbaat aanneemt dat wij het veel beter zouden doen in dit soort omstandigheden.
    "They have invented a myth that Jews were massacred "
    Ahmadinejad, leader of Iran
    pi_30254093
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 12:04 schreef klez het volgende:

    [..]

    Je hebt maar weinig van het topic begrepen als je bij voorbaat aanneemt dat wij het veel beter zouden doen in dit soort omstandigheden.
    Ik zie jou zelf toch afvragen of het in Europa ook zo zou gaan, en dus neem je zelf al aan dat de amerikanen het waarschijnlijk wel beter doen...........
    stupidity has become as common as common sense was before
      zondag 4 september 2005 @ 12:08:01 #46
    71480 zoalshetis
    eerlijk=eerlijk
    pi_30254135
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 12:01 schreef marcb1974 het volgende:

    [..]

    Idd , heb ik ook gezien. Daarnaast heb ik een week lang de meest vreselijke en asociale beelden gezien van het laatste jaar. Een regering die niets deed, mensen die dood gingen bij gebrek aan water en voedsel, etc,

    Dus idd, de amerikanen zijn heel goed voor elkaar hoor
    hoeveel beelden heb jij gezien van mensen die stierven van de honger? in alle beelden die ik zie lopen zeer volgevreten modderschuiten, die rustig twee weken zonder voer kunnen, rond.
    hoofdletters kosten teveel tijd
    don't avoid pain to gain pleasure
    niet iedereen is iedereen
    pi_30254185
    check dit filmpje, een gast heeft een schoolbus 'gestolen' en honderd mensen naar houston gereden, daar aangekomen gaan de mensen in houston moeilijk doen om die mensen uit de bus in dat stadion te laten uiteindelijk mochten ze er dan in.

    http://www.newschannel5.tv/Video/News/4255

    [ Bericht 2% gewijzigd door venomsnake op 04-09-2005 12:15:54 ]
    "Whatever the mind of man can conceive and believe, it can achieve" Napoleon Hill
    pi_30254246
    Die lieve kleine babytjes met grote hongerige oogjes trekken het niet zo lang gok ik.
      zondag 4 september 2005 @ 12:13:12 #49
    19840 Libris
    Live from Singapore
    pi_30254267
    Maar de stad is leeg nu, volgens nu.nl

    De evacuatie van New Orleans is voltooid. De laatste driehonderd vluchtelingen zijn zaterdag met bussen weggehaald uit het Football-stadion Superdome. Het hart van de stad is nu overgelaten aan de doden en de stervenden.

    Hoeveel dat er zijn, is nog altijd onbekend. Gouverneur Kathleen Blanco van Louisiana schatte het dodental zaterdag op enkele duizenden. De lichamen zijn overal: drijvend in het water, verborgen in huizen en in auto's op verlaten snelwegen. De doodsoorzaken zijn even divers. Naast het geweld van de orkaan en het wassende water eisten moord, zelfmoord en uitputting door hitte, ziekte en honger vele slachtoffers.

    In het Superdome hebben uiteindelijk zo'n 20 duizend vluchtelingen bijna een week op hulp gewacht. Dat waren vooral arme zwarte inwoners van de stad, die zelf niet de middelen hadden om tijdig een veilig heenkomen te zoeken.

    De genie-afdeling van het Amerikaanse leger is begonnen met de voorbereidingen om New Orleans droog te pompen. Die operatie kan een maand gaan duren. Planologen zeggen dat de beste oplossing waarschijnlijk is een groot deel van de stad af te breken en opnieuw op te bouwen.

    Ondertussen krijgen de Verenigde Staten internationale hulp aangeboden voor de slachtoffers van de orkaan. Die komt ook uit onwaarschijnlijke hoek. President Hamid Karzai van Afghanistan zegde een bedrag van 100 duizend dollar toe. Afghanistan is zelf zwaar afhankelijk van Amerikaanse steun.


    Vreemde zin: Het hart van de stad is nu overgelaten aan de doden en de stervenden.
    pi_30254357
    quote:
    Op zondag 4 september 2005 12:08 schreef zoalshetis het volgende:

    [..]

    hoeveel beelden heb jij gezien van mensen die stierven van de honger? in alle beelden die ik zie lopen zeer volgevreten modderschuiten, die rustig twee weken zonder voer kunnen, rond.
    Toch prachtig hoe zo'n ramp elk denkbaar politiek/cultureel/sociaal denkbeeld ondersteunt:

    -Blank rijk Amerika laat zwarten stikken
    -Zwarten gaan meteen aan het moorden en plunderen als ze de kans krijgen
    -Overheden zijn incompetent
    -Bedrijven zijn inhalig
    -Ontbreken van traditionele families bij arme zwarten is de reden voor de ellende
    -En de mooiste: doordat er geen borstvoeding meer wordt gegeven gaan nu kindjes dood.
    -Schuld van de president
    -Schuld van de gouverneur
    -Schuld van de burgemeester
    -Schuld van de media
    -Wapenbezit is goed
    -Wapenbezit is slecht

    En voor alle zijn goeie argumenten voor en tegen te vinden.
    abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
    Forum Opties
    Forumhop:
    Hop naar:
    (afkorting, bv 'KLB')